Felle brand legt vlasschuren in as in s-Gravendeel trok door Vlaardingsstraten Duizenden kinderen inlampion-optocht Prijsuitreiking van jr.-hengelwedstrijd as gevonden in Zandvoort Zeekadettenkorps kreeg weer Blauwe Wimpel Bevolking van Schiedam en Vlaardingen (I) Politie was in Leuven Guldenbiljet is nog geldig! Kind gered uit water Bromfietser aangereden V erbetering aan Vijfsluizenbrug Wat zij vingen Het Vrije Volk Winkelsluiting 22-31 aug. Auto reed... zonder remmen Wedvluchten Nooit Gedacht Flessentrekkerij opgelost m««L HET VRI-JE VOLK DINSDAG 13 AUGUSTUS 1957 PAGINA 5 (Van onze Schiedam.se redactie) Van de persen is zo juist verschenen het statistisch bevol kingsoverzicht voor Rotterdam over het voorgaande jaar, en daarmee zijn de gegevens over 1956 van de drie grootste Maas steden compleet. I Als men deze cijfervloed nauwlettend gadeslaat en haar in onderling verband beziet, kan men onverwacht interessante gevolgtrekkingen maken. Met fiets geslipt Ook Rotterdam Burgerlijke Stand Vluclitelingetjes in Gouderak rmmLr Na val in de sluis BIJ DUIZENDEN werden zij verwacht door het vakantieco- mité, en bij duizenden kwamen de kinderen ook inderdaad gis teravond naar de brandweerkazerne om zich daar op te stellen voor de grote lampion-optocht. Even later bewoog zich een bijna kilometer-lange gloeiende rups door de straten; een rups met duizenden mondjes, die opgewonden geluiden veroorzaak ten: BKl Van de duiventil De grootste krant Picknickplaatsen bij autowegen in bossen Vele jeugdige Hengelaars, die zaterdag hadden deelgeno men aan de wedstrijd van de Sehiedamse Gemeenschap, waren maandagavond in café Liberty weer bijeen gekomen om aan wezig te zijn bij de prijsuitreiking. De heer N. van Dijk van de SG verwelkomde de jongens hartelijk en roemde in een korte toespraak de prestaties van deze jonge hengelaars, die, on danks de slechte weersomstandigheden, dapper hadden door gezet. kampt met v estigings-over schot ,i vormen die de bevestiging van de algemene indruk van i mterste dynamiek, waarin dit gebied zich mag verheugen, deels ook ecl»er zijn ze er mee in strijd, of, beter gezegd, blijkt die dynamiek onafhankelijk te zijn van groei en samenstelling van de bevolking. Slechts voor Maardingen geldt, dat de ontwikkeling op alle fronten snel en bruisend is. Schiedam daarentegen zit in de knel. Dat weet iedereen, maar het is op een dubieuze manier prettig, dat de cijfers er in dit verband niet om liegen. DINSDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Carnaval in Wien (14 jr). MONOPOLE-TBEATER 2, 7 en 9 u.: He bandieten van Silver-Springs (14 jr). Apotheek: Fa. Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Poppendroom, CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: werk van Joop Sanders. Diversen. HOOFD. 2, 3.30 en 5 uur: Havenronü- vaarten. WOENSDAG Bioscopen: PASS AGE-THEATER, 2 en 8.15 uur; Carnaval In Wien (14 Jr). MONOPOLE-THEATËR 2. 7 en 9 u.; De bandieten van Silver-Springs (H jr). Apotheek: Fa. Van Westendorp, Singel 81. Ten toonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Poppendroom. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: werk van Joop Sanders. Diversen: STEDELIJK MUSEUM. 9 11, 14 en 16 uur: kindervoorstellingen Mario netten van Don en Ly Venneire; 8 uur: voorstelling voor grote mensen, HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur: Havenrond vaarten. Een volleybalteam van de Schie- damse politie nam deel aan een toer nooi, dat de Belgische politie te Leuven had georganiseerd. Onder leiding van hoofdinspecteur D. Kniepstra vertoefde de ploeg in België, waar men uiterst gastvrij werd ontvangen. Men behaalde in het toernooi een derde prijs. De eerste prijs was voor de Rijkspolitie te Breda; de tweede prijs behaalde de politie te Ant werpen. Van verschillende zijden bereikten ons berichten betreffende het uit de circulatie nemen van muntbiljetten van een gulden, waarop de beeltenis van Koningin Wilhelmina gedrukt staat. Deze biljetten zouden, volgens en kele winkeliers in de stad, niet meer geldig zijn. Zij accepteerden dit geld niet en de klanten menen gedupeerd te zijn. Naar aanleiding van deze zaak werd ons meegedeeld dat op het post kantoor ten aanzien van het uit de circulatie nemen van dergelijke bil jetten, of het reeds ongeldig zijn van deze betaalmiddelen, niets bekend is. Men kon ons zelfs geen datum noe men wanneer deze biljetten den even tueel uit de circulatie zouden wor den genomen. De tweejarige Joh. v. d. K. uit de Simon Stevlnstraat werd gistermid dag door de 68-jarige heer W. Sun- vaal uit het water van de Swammer- damsingel gehaald, waar het knaapje spelenderwijs in was gevallen. In de Aleidastraat kwam de heer L. Z. uit de Jan van Avenesstraat gistermiddag met zijn fiets te vallen doordat hij op het gladde wegdek slipte. Met een hersenschudding moest hij per GG en GD naar het Algemeen Ziekenhuis worden ver voerd. Toch stemmen de cijfers van Schiedam niet tot al te grote on- gerustheid, want het wel zeer on- 11 gunstige beeld van 1955 Is in het afgelopen jaar weer wat recht ge- trokken. Niet omdat het geboor- I teoverschot zoveel groter is ge- worden, maar omdat een halt is I toegeroepen aan het al te grote i vestigingstekort. Dit bedroeg in 1955 nog 596 perso nen, een bevolkingsdaling, vertegen-, woordigende van 0,1 percent (dat maar nauwelijks door geboorten kan worden gecompenseerd: de obsolute groei van Schiedam bedroeg in dat jaar 0,443 percent). Het is in 1956 in dat opzicht heel wat beter gegaan. Hoewel wij met een vestigingstekort blijven kampen, bedraagt dit nu siechts 192 personen, een daling ver tegenwoordigende van niet meer dan 0,22 percent. Daardoor kon de absolute toene ming van de bevolking gesteld wor den op 799 mensen, dit is een groei van 1,04 percent. De lezer ziet het: Schiedam groeide in 1956 meer dan tweemaal zo snel als in het jaar daarvoor. De verdere ontwikkeling van Nieuwland is daar niet vreemd aan. Het is moeilijk te voorspellen, of dit stygingspercentage kan worden ge handhaafd. Het is wel zo, dat in het „slechte" jaar onze stad inderdaad vér achterbleef bij het landsgemid- delde, dat toen 1,33 pet. bedroeg. In 1956 zijn we daar iets meer bij in de buurt gekomen. Wel moeten we er, dunkt ons, rekening mee hou den, dat Schiedam zijn plafond eer der zal bereiken dan ons land als totaal. Algemeen wordt aangenomen (ja, dit kan nauwkeurig worden be rekend), dat die grens zal worden bereikt in 1970. Schiedam behoort dus tot de vele steden in den lande met een vesti gingstekort. wist u, dat dat ook zelfs geldt voor dat wonder van voortva rendheid, dat Rotterdam heet? Na tuurlijk, die grote Maasstad groeit allengs (t.o.v. 1933 met jaarlijks on geveer 1 pet.) maar ook daar gaan er meer zich elders vestigen, dan dat er van andere plaatsen woongegadig- den naai- Rotterdam komen. Het moet daar dus ook van het geboorteoverschot komen, dat in 1956 voor *het eerst sinds twee jaar daarvoor weer een flinke stij ging vertoonde. Tegelijkertijd daalden de migratiecijfers enigs zins, maar het tekort was toch groot, namelijk ongeveer 3000 (daling van iets minder dan een half percent). Relatief is dat zelfs nog ongunstiger dan in Schiedam. Merkwaardig En nu komt er iets zeer merkwaar digs. Namelijk dit: Scliiefem profi teert rechtstreeks van de vrtrokke- nen uit Rotterdam. Wanneer men immers van de gecompliceerde bin nen en buitenlandse migratie slechts die cijfers neemt, die betrekking heb- bij op het directe bevolkingsverkeer tussen Schiedam en Rotterdam, dan blijkt onze stad.meer aantrek kingskracht uit te oefenen op haar grote nabuur dan andersom. De „vertrek"-::'ad Schiedam heelt dus met Rotterdam een overschot. Men moet natuurlijk wel bedenken, dat dit- (het betreft hier precies 109 mensen in 1956) incidenteel kan zijn, of dat, en dat zou zelfs helemaal zo mooi niet zijn, onze stad een woon- gemeente wordt voor in Rotterdam werkende mensen, die daar wel em plooi maar geen huis kunnen krijgen. Daarover kunnen we echter geen uit sluitsel geven. In een tweede artikel zullen wij Vlaardingen, dat de „jeneverstad" Schiedam ondubbelzinnig gaat overvleugelen, onder de loupe ne men. Geboren: Robertus H. J„ z. v. T. B. J. Boogert en M. B. van der Poel: Rudolf J., z. v. D. L. Schipper en C. Silvius; Robert, z. v. L. A. C. Tim merman en G. van den Berg; Catha- rina G., d. v. P. Koster en K. van Heest. Overleden :Jacoba A. Plaizier, 82 J. GOUDERAK. Vyftien kinderen en een leidster uit de Duitse vluchte lingenkampen (meest uit de vroegere Baltlsche staten Estland, Letland, Li- tauen) zijn in Gouderak aangekomen. Ze zullen de maand augustus in Gouderak blijven om hun vakantie door te brengen. De kinderen zijn bij een aantal in gezeenen ondergebracht. Het initia tief hiertoe is genomen door mevr. Plomp. ar i Uit de opslagplaats stapelde zich dikke rookwolken op. VLAARDINGEN Op het kruispunt EmmalaanCal- lenburgstraat werd de 47-jarige be stuurder van een bromfiets, de heer J v. H„ gistermorgen aangereden door een bus van de RET. Met een diepe snijwond aan zijn linker enkel moest hij naar het Algemeen Zieken huis worden vervoerd. Het ziet er niet naar uit dat de Vijfsluizenbrug binnen afzienbare tijd zal worden vervangen door een nieuwe, bredere en veiliger brug. Naar wij vernemen is nog steeds geen rijksgoedkeuring ontvangen om een nieuwe brug te laten bouwen; de "mi nister schijnt de noodzaak van ver betering ten aanzien van de vaak zeer gevaarlijke situatie aldaar niet in te zien. De Sehiedamse gemeenteraad trok voor de bouw van een nieuwe brug een bedrag van ƒ325.000,- uit; met medewerking van Vlaardingen en Delfland zou men verbeteringen aan brengen. Hoewel de bouw van een andere brug voorlopig dus zal uitblijven is er toch een verbetering aangebracht. Onlangs plaatste men aan beide kan ten van de brug een hek, zodat fiet sers en voetgangers beter beveiligd zijn. Men plaatste dit hek mede naar aanleiding van het ongeluk, dat en kele weken geleden plaatsvond en waarbij een kind in het water viel. Het meisje zat achterop de fiets van haar moeder; toen de laatste moest remmen vloog het kind uit het zitje en onder de brugleuning door. Dank zij e enmoedige Rotterdamse havenarbeider, die het kind nasprong, kon het uit het water worden ge haald. Om dergelijke ongelukken in de toekomst te voorkomen heeft de gemeente Schiedam op verzoek van Delfland de hekken geplaatst. (Van een onzer verslaggevers) Grote schrik is er vanmorgen ontstaan, toen in een opslagschuur van de vlas- en lijnzaadhandel van J. Huisman C'zn. aan de Schcnkeldyk 77 in 's-Gravendeel een vlam uit een elektrische kabel sprong. Kortsluiting en vuur, dat onmiddellijk in het vlas orn zich heen greep. Twee tegen eikaar liggende schuren stonden snel in lichter laaie. Het brandbare vlas was de mensen, die er werkten en onmiddellijk met blusapparaten aan dc gang gingen, te snel af. Het gebeurde om half elf en nie mand twijfelde er een ogenblik aan, dat er snel .maatregelen genomen moesten worden. De brandweer was binnen een kwartier in actie. Uit 's-Gravendeel en Strijen kwamen de brandweerwagens toegesneld, mam- het kwaad had al zo ver om zich heen gegrepen, dat het aan het eind van de morgen wel zeker leek, dat de schuren verloren waren. Om kwart over twaalf stortte het dak van het stenen gebouw met groot geraas in. Alleen enkele machine waren gered. Direct had het personeel met brandblusapparaten en stralenvan de waterleiding gedaan wat het kon, maar de vlammen vraten verder in het hoogst brandbare materiaal. De ene schuur was geheel vol met vlas, in de andere schuur was men aan het werk. De schade was van morgen nog niet te schatten. Voor de andere gebouwen op het terrein aan de Schenkeldyk bestond astasf 2 I "ÏYvj mSu De traditionele Taptoe Delft, langzamerhand een nationaal evenement, staat weer voor de deur. Volgende weck donderdag is het generale repetitie en dan volgen de acht voorstellingen. U heeft het kunnen lezen: de be langstelling is zo overweldigend dat alle plaatsen reeds zijn uit verkocht. Van de interne voorbereiding, het werk van de VVV en de plan nen van de deelnemers, merken we niet zo veel. Het resultaat van hun arbeid kunnen we volgende week zien. De tribunes, die met behulp van militairen op de Markt wor den opgetrokken, spreken op het ogenblik duidelijker taal. Toe gegeven, ze maken de Markt er niet mooier op, en zijn vooral sommige neringdoenden een om vangrijke doorn in het oog, maar ze stellen duizenden mensen in de gelegenheid het kleurige schouw spel, dat over tien dagen wordt opgevoerd, te volgen. En dat is veel waard. Ja, de jeugd van Vlaardingen was in grote getale aanwezig, ondanks de dreigende wolken, die laag over schemerig Vlaardingen hingen. Maai er kwam geen regen cn daardoor was ook de belangstelling langs de weg voor deze altijd weer boeiende optocht verheugend groot. Opnieuw daverde het in de stra ten want verscheidene muziek korpsen gaven op ferme wijze mu zikale medewerking. Voorafgegaan door een drui." od volgden de kinderen, die vt, .soortige lampi ons bij zich hadden. We zagen kubussen, lachende ma nen, bolle gezichten, echte Chinese lampions. vierkante vuurkastjes, fraaie bollen en „schotels". Zij wer den trots door de kinderen meege dragen, ai of niet aan stokjes. We zagen zelfs een peuter in een kin- defwagen; het kind droeg de lam pion, en moeder schoof haar ver lichte peuter langzaam voorwaarts. In de optocht reed een soort trein, waarin ook nog kinderen zittend hun kleinoden vervoerden. Kortom, een feestelijk geheel, dankzij ook de uniformen van de muzikanten en de lantaarns, die in de stoet werden meegevoerd. Na een triomfale mars door de stad keerden kinderen, ou ders en korpsen voldaan naar huis. VLAARDINGEN Vangst bericht en van dinsdagmorgen: VI 70 k thuis varend; VI 79 6 k; VI 85 10 k; VI 172 30 k; VI 216 65 k nog 40 netten; VI 97 85 k; VI 115 25 k; VI 197 100 k; VI 1S9 50 k; VI 61 20k; VI 166 70 k; VI 56 17 k; VI 89 25 k; VI 112 40 k; VI 132 70 k nog 30 netten; VI 153 120 k; VI 131 100 k. Prijzen van dinsdagmorgen; Trawl- haring klein 33,60-38,—; groot 33,80- 35.20; Steur-haring26,40-28,60; Vleet haring klein 31,90-34,40; groot 32,30- 35,60; Steur-haring 23-25,40; Makreel 30,40. gelukkig niet veel gevaar. De wind, die de brand in de schuren aanwak kerde. woei van de fabriek zelf af, zo dat de brandweer gerechtvaardigde' hoop had, dat uitbreiding zou kunnen worden voorkomen. Gistermorgen heeft dr. Hulst uit Leiden sectie ingesteld op de romp van een lijk, dat zondagmiddag in een van de modderkommen op de zgn. bevloeiingsvelden In Zandvoort door enige jongens is ontdekt. Het 'onderzoek maakte uit, dat de romp afkomstig is van een mannelijk per soon, waarvan de leeftijd niet is na te gaan. Volgens schatting zou het lichaam ongeveer twee jaar in de modder ge- legen moeten hebben. Het bleek nog vrij gaaf te zijn. Men neemt aan. dat een misdrijf is gepleegd. Het parket in Haarlem is direct gewaarschuwd en 's middags zal naar armen, benen en hoofd worden gedregd. De P.V. „De Snelvliegers" hield een wedvlucht van uit Quievrain, afstand 174 km. Gelost werd om 12.30 uur. De eerste duif arriveerde te 14.26.14, de laatste duif te 14.45.49 uur. De uit slag was: Chr. Zweistra 1, 2, 7,10, 19; H. Tjaden 3, 11; G. v. Wingerden 4, 15: J. v. Rossen 5, 8, 12, 13; J. C. Ko- nings 6, 17, 20; A. Faas 9, 18; J. v. d. Meij 14; P. v. Eijk 16. Zaterdag hield de postduivenver eniging De Luchtbode een wedvlucht vanuit Quievran (afstand 173 km). De duiven werden gelost om 12.30 uur met z.w.wind; er waren 119 duiven in het concours. De eerste duif bereikte haar hok om 2.31.27 uur, terwijl de laatste werd genoteerd om 2.56.31 uur. Uitslag: 1 S. v. Vliet; 2,9,15 J. Kroos; 3,14 L. van Aken-L. de Groot; 4,13,20 F. Waardenburg; 5,8 G. v. Vliet; 6,7,10 L. deClerck; 11M. Vallenduuk-A. v.d. Walle; 12 Gebr. v. Zelm; 16,17,18,19 B. v. Tienen. Donderdagavond inkorven voor St. Quenton van 7 tot 8 uur. Vrijdag avond klokken stellen op 8 uur. De Blauwe Doffer nam deel aan een wedvlucht vanujt St. Quenttn (242 km). De eerste duif kwam om 8.50.13 binnen. De uitslag was: H. Dik 1, H. van Gogh Co. 2 3 7, W. v. d. Kant 4, W. v. d. Hoeven 5, Sebrechts 6, Hopstein 8 20, Morra 9 15, Paarden- koper 10 13 17. v d Steen 12, van Wijk 13, Wijnsteker 14, Wenkler 16 18, Kouwenberg 199. Van 3 tot en met 12 augustus hield het Zeekadetkorps Nederland zijn jaarlijks zomerkamp in het marine opleidingskamp Hilversum, als gast van de Koninklijke Marine. Aan dit kamp namen deel de korpsen uit Amsterdam, Arnhem, Gouda, Den Haag, Groningen, Maassluis, Schiedam en IJmuiden, terwijl bovendien een 45-tal Engelse kadett enop bezoek was. (Van onze pariementsredactfe) Langs autowegen in de bossen wor den picknickplaatsen aangelegd. Deze j bestaan uit een ruwhouten bank en een prullenmand. Staatsbosbeheer wil op deze wijze naar Amerikaans voor beeld automobilisten naar de bossen lokken. Dergelijke picknickplaaisen bestaan reeds bij Holten, Nunspeet en Vaals. Zij worden ijverig door picknicklus- tige automobilisten gebruikt. Ook in Duitsland zijn ze zeer in trek. Burgemeester en wethouders van Schiedam brengen ter openbare ken nis, dat zij voor de werkdagen van 22 tot en met 31 augustus 1957 een algemeen geldende ontheffing heb ben verleend van de bepalingen be treffende de winkelsluiting, in dier voege, dat de winkels op die dagen na zes uur nni. geopend mogen zijn, met bepaling, dat door het personeel geen overwerk mag worden verricht. Dit kamp is in alle opzichten uit stekend verlopen en zeker voor het Zeekadetkorps „Jacob van Heems- kerek" uit Schiedam. Op de sïot- avond leverde dit korps zijn Blauwe Wimpel 3956 in en ontving daarop, uit hand envan de voorzitter,, mr. J. J. Oyevaar, de Blauwe Wimpel 1957, omdat ook dit jaar de Sehiedamse kadetten zich onderscheidden als de besten wat betreft kameraadschap, nethéid en gedrag. Hoewel twee van de drie zeilwed strijden in model B2-sloepen op de Loosdrechtse Plassen door de Schie dammers werden gewonnen, kon de zilveren wisselbeker, welke vorig jaar eveneens door het korps „Jacob van Heemskerck" werd veroverd, d" jaar niet worden uitgereikt, daal offi ciële roei- en zeilwedstrijden ,p za terdag jj. afgelast moesten worden i.v,m. de slechte weersomstandighe den. Het komende jaar zal de Blauwe Wimpel weer op het wachtschip .Splca" wapperen. HEENVLIET. Zonder dat zijn personenauto een deugdelijke hand en voetrem bezat reed zaterdagmor gen omstreeks 11 uur J. K. uit Rot terdam de Trambrug te Heeuvliet op. Uit de richting Rotterdam reed hem een andere personenauto tegemoet, waardoor midden op de brug beide auto's met elkaar in botsing kwamen. Het voorlopig onderzoek van de postcommandant der rijkspolitie te Heeuvliet gaf aanleiding tot het in stellen van een onderzoek door de Verkeersgroep der rijkspolitie. Deze stelde vast dat K. zonder remmen reed en nam daarop de wagen in be slag, welke voor nader onderzoek naar Dordrecht werd overgebracht. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De uitslagen van de afgelopen ge houden wedvluchten luidden als volgt: 28 juni: Sint Vincent (Zuid-Fran krijk) afstand 19*15 km, in concours 15 duiven. 1, 2 Adr. Pronk; 3 J. Bos en J. C. Verboom; 4 W. Vermeer, 6 juli: Limoges (Zuid-Frankrijk) afstand 719 km, in concours 13 dui ven. 1 Adr. Pronk; 2 Gebr. Triel; 3 V. W. de Raaf. 20 juli: Bordeaux (Zuid-Fran krijk) afstand 870 km. In concours II duiven. 1, 2, 3 Adr. Pronk. De kampioenschappen over de af richting oude duiven van 45 tot en met 1015 km werden behaald als volgt: Ie kampioen Adr. Pronk met 7251 punten: 2e kampioen W. Vermeer met 4072 punten; 3e kampioen Th. Willems met 3869 punten. Opvolgers na de kampioenschap pen waren V. W. de Raaf met 3745 punten; W. H. de Winter 3651 pun ten; J. Bos en Verspoor 3579 pun; ten; J. A. van Bodegom en Co 3539 punten; J. en W. van Alphen 1068 punten; Gebr. Triel 1658 punten en 10e plaats eindigde J. Vink met 1259 punten. Met 231 duiven in concours, hield ae Postduivenvereniging „De Vrijheid" Schiedam een wedvlucht met jonge duiven vanuit St. Quentin (Frankrijk) afstand 246 km. De aankomsttijden waren zeer snel: De eerste prüs-duif bereikte een snelheid van 2277 meter per minuut, dit is 136 km per uur. De eer kwam deze keer toe aan de heer D. van der Moer, wiens duif 11 min, voor de tweede aankwam. Aankomst eerste duif was 9.03.52 uur, laatste 58e prijs-duif 9.51.15 uur. De uitslag luidt: 1 D. v. d. Moer: 2 J. Schrumpf; 3,8,13 Th. Willems: 4,20 J. J. Mieloo; 5 J. Duimel; 6,19 W. Vermeer; 7.9 Gebr. Bakker; 10 Adr. Pronk (Vlaard.)11 J. Ben- ningshof en L. Hol; 12 Rb. Windt (Vlaard.)14,15 J. A. van Bodegom Co, (Vlaard.)16 K. Klopman; 17 J. Rost; 18 J. v. d. Ent. De leider van het „concours", de heer H. Degeling, sprak hen even eens toe. Hij hoopte dat de henge laars ook later even sportief zullen blijven en verbond aan zijn woorden enkele raadgevingen ten aanzien van het hengelen in het algemeen. Hierna mochten de jongens hun prijzen uitzoeken. Opvallend was het dat er weinig „jongens-achtige" geschenken werden gekozen, maar dat zy veel meer aan de wensen van hun diverse moeders dachten! 'Wa ren de jongens-een beetje geïnstru eerd op dit terrein? We weten het niet, haar gezien deze zeer spe ciale keuze der jonge hengelaars gaf het wel even te denken! Tonny v. d. Heiden, de winnaar van de -wedstrijd, wilde zijn medaille afstaan aan de vereniging „De Jon ge Hengelaars". Hoewel deze geste op prijs werd gesteld bepaalde men toch dat Tonny die medaille maar moest houden; het was ten slotte een persoonlijke erkenning van zijn gaven! Uit de loting voor het hengelcon- cours, dat zaterdagmiddag voor se nioren in het kader van de Zesweek- se wordt gehouden, blykt dat de be langstelling reeds verheugend groot is. Men heeft thans reeds ongeveer negentig deelnemers ingeschreven. De wedstrijd wordt om 3 uur in de Delfshavense Schie gehouden. ZWIJNDRECHT De gemeente politie heeft een zekere E. de V., .-erkzaam in Zwyndrecht en wo- ..end in Graauw in Zeeland, wegens flessentrekkerij aangehouden. Enige tijd geleden kocht de man goederen by een kledingmagazijn en een sigarenwinkel. Hij noemde de namen van Zwyndrechtenaren, die by de winkeliers goed bekend waren, en vertelde, dat hy de goederen bin nenkort wel zou komen betalen. Toen de schuld niet betaald werd, hebben de winkeliers de politie in de arm genomen. Na een verhoor, aldus vernemen wy van de politie, bleek dat De V. meermalen op deze manier te werk is gegaan. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2