Alleen Exce sior had succes in voorronde voetbalbeker 16.000.ste op N. Waterweg Te ongunstig weer bij hengelwedstrijd Nachtwacht met benzinemotor Schiedams overwicht bij Overmaas-SFC Eerste bekerwedstrijd on Zet 'nschildwacht bij die beelden Protest huisvrouwen tegen melksanering Wervelwind zuigt door Peelland WAUQ-TAXI Vele clubs uit bekercompetitie geivipt Uit liet dagboek van de politie Van de duiventil Brug te klein voor zeeschip: trein gestremd Fortuna-SVV nu dinsdag Trainingsrit Gustoweg Wat zij vingen Het Vrije Volk Beeldhouwer Hans Pelri: Oef enwedstri j d Spirit-Maassl. Met bromfiets gevallen: een zwaar gewonde Motorrijder slipte tegen trottoirband Uitslagen lager KNVB-voetbal Twee nederlagen voor YDL 67570-69915 Apartheidspolitiek De grootste krant PAGINA 7 SFC heeft bij zijn entree in de hogere KNVB-regionen in de bekerwedstrijd OvermaasSFC (in verband met terreinmoel- lijkheden op het DHS-terrein in Kethel gespeeld) een uitste kende indruk gemaakt. Wel moesten de Schiedammers in de eerste helft de hegemonie aan 'Overmaas laten, maar in de tweede helft presenteerden de Schiedammers hun visitekaartje op dermate kundige wijze, dat zelfs van een Schiedams over wicht gesproken kon worden. De beeldhouwer Hans Petri nam maandagmorgen het bericht van de vernieling van zijn tweede beeld op de expositie in de Rotterdamse Lijnbaan zeer rustig op. Hij vond het uiteraard zeer jammer, dat nu ook het lezende meisje, dat het lezende jongentje na vernieling verving, vernield was. Opzienbarend vond hij het echter niet, deze tweede maal. Bewoners van de adressen Dotterbloemstraat lc en 3c, Klaproos straat 13d en 15d en Lobeliastraat 21a hebben zich met een krachtig protest over het uitblijven van melkbezorging op de étagewoningen gewend tot bewoners van flats aan de Van Hogendorplaan en de achterliggende woningen ter ondersteuning van hun grieven. Tijdens het opladen van een trekker met oplegger by het spoor wegemplacement rakte een arbeider zaterdagmorgen onder de auto, die ongemerkt m beweging was gekomen. Met een bekkenfractuur en vleeswon den moest hy naar het Gemeentezie kenhuis worden vervoerd. De 23-jarige A. N. E. v. V. slipte zaterdagvond met zijn motor in de bocht van de Lange Nieuwstrat en de Gerrifc Verboonsirat. Hij reed tegen de palen met trottoirkettingen en moest met een hersenschudding naar het zeikenhuis worden vervoerd. Twee beschonen Noorse matro zen probeerden vannacht weg te rij den in een auto, die aan de Van De- venterstraat stond geparkeerd en het eigendom is van de heer v. d. B. te Schiedam. De matrozen rukte een portier van de auto en richtten nog andere vernielingen aan. Zij zijn op gesloten in het hoofdbureau. De pohtie heeft vannacht in het JuUanapark een bromfiets gevonden. De p.v. „De Snelvliegers" hield een wedvlucht vanuit St.-Quentin; af stand 244 km. Gelost werd om 11.30. De eerste duif bereikte te 14.53.02 haai* hok. Laatste duif 15.19.16. De uitslag was: Chr. Zweistra 1, 3, 4, 15, 17, 19; J. v. Rossen 2; J. v. d, Mey 5, 6, 10; J. C. Konmgs 7, 12; H. Tjaden 8; P. v. Eij'k 9; A. Ver waal 11; A. J. Konings 13, 14; A. Faas 16, 20; J. Mackaij 18. De Blauwe Doffer vloog vanuit Creil (Fr.), afstand 340 km. De dui ven werden om 630 gelost. De eer ste duif kwam om 11.59.16, de laatste om 13.45.22 uur. De uitslag is; H. v. Gogh en Koster 13 8; Morra 2, Poordekoper 4 5 7 -9; v, d. Steen 6 18; Sebrechts 9; Muilwijk 10 11 17; F. v. Wijk 12 14; Kerkhoff 13 20; Gebr. Lems 15; Wijntjes en Zn. 16, Kwartjesderby 1957 voor E. Se brechts. Stille derby voor H. v. d. Steen. Zondag vrachtvlucht vanuit Gies- sendam voor jong en oud. Inkorven zondagmorgen tussen half acht en half negen in ons lokaal op de Schie. SLIEDRECHT. Het zal donderdag middag nodig zyn een overspanning uit de Baanhoekbrug te halen. Het vrachtschip „Straat Singapore", 7800 ton deadweight, dat by „De Merwede" m Hardinxveld-Giessendam is ge bouwd, kan er niet onderdoor. Het treinverkeer tussen Sliedrecht en Gorkum zal hierdoor enige tijd ge stremd zyn. Het schip Is gebouwd voor de Ko ninklijke Java-China Paketvaart. Het is ruim 125 m lang, ruim achttien meter breed, bijna elf meter hol en heeft een diepgang van ruim zeven meter. De „Straat Singapore" zal be gin september een proefvaart maken. (Van een onzer verslaggevers) Slechts enige dagen nadat de haven van Rotterdam het 14.000ste schip ontving, heeft de Nieuwe Wa terweg het 16.000 ste geboekt. Het was het motorschip „Cora" met een lading vee uit Huil, bestemd voor Rotterdam. Het schip beeft zondag ligplaats gekozen in de Merwehaven. Cargadoors zijn, P; A. van Es en Co. In 1956 kwam het 16.000ste schip op 31 augustus de Nieuwe Waterweg binnen. Het was het Duitse motor schip „Adria''. De wedstrijd FortunaSVV, die zaterdag niet kon worden gespeeld in verband met 'het slechte weer, zal nu dinsdagavond om half zeven plaats vinden op het Fortuna-terrein te Viaar dingen. Ook de hengelwedstrijden voor se nioren, die zaterdagmiddag in de Schie werd gehouden, werd niet be pak! begunstigd door goed weer. Toch ging dit bescheiden festijn door, of schoon de drnkke scheepvaart rustig vissen onmogelijk maakte. Wilde men MAANDAG Bioscopen PASSAGE THEATER. 2 en 8.15 uur Je komt er wel uit (al.). MONOPOLE THEATER. 2, 7 en 9 uur De vijand uit het heelal (14 jr). Apotheek: Firma Gouka en Co.. Groenelasn 127. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Poppendroom. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—5 uur: werk van Joop Sanders. Diversen: BUYS BALLOTSINGEL, 6.30 U Trans port- en Baklietsenrace. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Laurel en Hardy bij de luchtbescherming. 2, 7 en 9.30 uur fa.L). CAPITOL: Tot de laatste man. 2, 7 en 9.15 uur (18 jr). CENTRAAL: Wenn der weisse Flieder wieder blüht. 2, 7 en 9.15 uur (a.L), CINEAC (naast de Bijenkort). Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (In Beursgebouw). De graaf van Monte Cristo. 10, 1.30. 4.45 en 815 uur (14 jr). COLOSSEUM: De familie Trapp, 2, 7 en 9 30 uur (a.l.). HARMONIE: Laurel en Hardy als brokkenpiloten. 2. 7 en 9.15 uur (al.). LU.Mli.RE: Jour de léie. 2.15, 7 en 9.30 uur (a.L). LUTUSCA: Tante's laatste stunt. 2.15, 7 en 9 30 uur (aJ.). LÜXOR: De bruid Is niet bleu. 2. 7 en 5.30 uur 118 jr) METRO: Sissi, de jonge keizerin. 2, 4 30. 7 en 9.15 uur (aJ.). PRINSES: Door *t dolle been. 2.15. 7 en 9,30 uur (a.l.). REX: De klokkenluider van de Notre Dame. 2, 7 en 9.15 uur (14 jr). THALIAEen theebuis voor Toblki 2 15. 7 en 0.30 uur (a.!.). 't VENSTER: The ladykillers. 2. 7 en 9.15 uur (14 1r) VICTORIA: Het nichtje uit Texas. 2. 7 en 9.15 uur (ad.). ver genoeg uit de kant komen dan was het dragen van laarzen wel ge boden! Er waren 116 deelnemers, on der wie mevr. Degcling als enig vrou welijk deelneemster. In totaal werden 141 maatvissen ge vangen en natuurlijk ontelbare onder maatse. Het totale gewicht van de ge vangen buit was 6918 gram. Vanavond worden in café Liberty aan het Broersveld omstreeks 9 uur de prijzen uitgereikt. De uitslagen vn de wedstrijd zijn verder: Korpsprijs vijf best geplaatste deel nemers: SHV 't Voorntje. Individuele prijswinnaars: N. Gordijn, 488 gram vis; O. de Nijs, 365 gr.; D. de Neef, 346 gr,; J. Meerkerk, 318 gr.; H. Lub- ker. 305 gr.; P. Oosterman, 305 gr.; G. Korpel, 302 gr.; J. Lubker, 275 gr.; W. Sommer, 273 gr.; C. Bonefaas, 272 gr.; J. Heystek, 270 gr.; H. de Wolf, 235 gr.; G. de Koster, 225 gr.; J. de Jong, 218 gr; B. J. Pil, 207 gr,; N. van Noortvijk, 204 gr.; B. J. Westdijk, 204 gr.; Fr. Slavenburg, 202 gr.; N. van Leeuwen. 195 gr.; P. de Jong, 170 gr.; N, Wolthuis jr.. 170 gr.; F. Goor- berg jr., 169 gr,; A. Burggraaf, 168 gr.; P. Gordijn. 168 gr.; F. de Jong, 160 gr.; D. Versteeg, 153 gr.; N. de Held, 153 gr.; H. v. d. Velde, 153 gr. en Fr. van Laar, 150 gr. DORDRECHT De 23-jarige lasser M. G. reed zon dagmiddag omstreeks drie uur op zyn motor tegen een trottoirband bij het Wantijplantsoen, doordat hij In een bocht slipte. Via het trottoir kwam hij tegen een boom terecht. De duopassagier, de 31-jarige T. H. S., liep een gebro ken rechterbovenbeen op. maar mede door het slechte schieten van Zuydewijk gingen diverse sco ringskansen verloren. Hel enigszins gewijzigde Excelsior (v. d. Kemp was naar de rechtsbackplaats verhuisd, terwijl A. Bierhuizen en de jonge Kerklaan de linkerwing vormden) heeft zich met deze overwinning in de volgende bekerronde geplaatst. De eerste voorronde om de Nederlandse voetbalbeker heeft voor de lagere Sehiedamse KNVB-clubs slechts één enkel suc ces opgeleverd. Excelsior '20 wist namelijk in de moeilijke uit wedstrijd tegen Rockanje met 12 te zegevieren. Alhoewel met uiterst gering verschil (behoudens Martinit, dat met niet minder dan 50 klop kreeg van Neptunus) kwa men de overige Sehiedamse clubs niet aan winst toe, hetgeen wil zeggen dat DHS, Schiedam, SFC en Martinit op de eerste dag reeds uit de bekercompetitie zijn gewipt. Alleen Excelsior '20 is tot de volgende ronde doorgedrongen. Excelsior '20 is zonder kleerscheu ren door de eerste bekerronde geko, men. De altijd weer moeilijke uit wedstrijd tegen Rockanje werd door onze stadgenoten met 12 gewon nen. Excelsior heeft het echter tegen deze stevige, doch fair spelende eilandbewoners verre van gemakke lijk gehad, hoewel de Schiedammers praktisch in de gehele wedstrijd tot een overwicht wisten te komen. Mede door dc ongunstige weersom standigheden, de straffe wind en de niet al te beste terreingesteldheid, kon het peil van de wedstrüd niet boven het middelmatige uitkomen. Reeds in de aanvang nam Excelsior het beste van het spel, doch door een onnauwkeurige terugspeelbal van rechtsback Lam wist de thuisclub door haar midvoor een 10-voor- sprong te nemen. Na vijfentwintig minuten werd deze voorsprong teniet gedaan door De Vet, die, gelanceerd door Zuydewijk, met een strak hoog schot de goalie van Rockanje pas seerde. Tien minuten later scoorde v. d, Ven uit een voorzet van W. Kerk laan, met welke 1—2-stand de rust kwam. Ook in de tweede helft hebben de Schiedammers de toon aangegeven, De rennersclub „Schiedam" hield zondag op het parcours aan de Gus toweg gecombineerde wedstrijden, waaraan werd deelgenomen door de rennersclub Rotterdam, A polio, de Pedaalridders, Rotterdamse Leeuw en De Mol nit Dordrecht. By de amateurs werd de „Sehie damse" Italiaan Bruno Calligari zes de en hij leverde voor zijn club de beste prestatie. De jeugdige J. Janschik werd bij de B-jumoren eerste en zorgde hier mede voor de enige Sehiedamse over winning. Bruno Calligari is opeens als het beste kanspaard van de Sehiedamse renners, die op 24 augus tus aan de 13e ronde van Schiedam zullen deelnemen, gekwalificeerd. De kracht van deze renner ligt echter op de grote afstand en de vraag is maar. hoe hij zich op het betrekkelijk korte traject Tulnlaan-Lange Nieuw- straat met zijn moeilijke bochten zal weten te handhaven. Verdere uitslagen. Amateurs, 72 Km in 1 uur 58,6: P. Zijlmans (Rot terdam. F. Koevermans (Coureur), S. Speelman (Pedaalridders). A. van Ravens (Pedaalridders) en P.. Hey- ster (Coureur). Nieuwelingen. 63 km 1.44.20; P. Se- verens. J. van Galen, R. Kiela en L. Ouwerkerk. allen van de Rotterdam se Leeuw, R. Meeldijk (Coureur). A-junioren. 18 km. 0.44.20: R. Lie- bregts en J. v. d. Geest (Coureur), H. Kodi en J. Stolk (Pedaalridders), J. Kooyman (De Mol). B-junioren. 18 km. 0.34.10: J. Jan- schik (Schiedam), P. Hoofdman (Rotterdamse Leeuw), G. Heynig (Rotterdam). K. Bouw en A, de Rooy (Schiedam). Woensdagavond zal de vierde rit worden gehouden voor de Coureur junioren. Start 6.30 uur aan de In dustrieweg. Het- vrij jonge Overmaas startte imponerend. Reeds in de vijfde mi nuut zorgde de gevaarlijke midvoor Mulder voor het eerste Rotterdamse doelpunt. In de twintigste minuut was het Schimmel, die een verre boogbai afgaf, die de overigens voor treffelijke Sehiedamse doelman De Haan (ex-SW) verkeerd beoordeel de (20). Een volledig geïnspireerd SFC nam in de tweede helft het heft in handen. Geenszins gedeprimeerd door zijn hoger geklasseerde tegenstander leg de SFC meerdere malen de Rotter dammers de wil op en aanvoerder Bosman gaf hierin het juiste voor beeld, door al na vijf minuten de achterstand te verkleinen. Hierdoor gesteund bleven de Schiedammers de strijd beheersen en werd Overmaas gedwongen een sterk defensieve hou ding aan te nemen. De versterkte Rotterdamse defen sie liet zich echter niet nogmaals ontzetten. Aan de spanning kwam eerst een einde toen twee minuten voor tijd de SFC-back v. Buitenen een ongeoorloofde sliding uitvoerde, MAASSLUIS VDL, dat met vier invallers de strijd aanbond tegen Hillesluis voor de KNVB- beker, wist in de eerste helft van de wedstrijd een 2—1-voorsprong te krijgen, doch moest uiteindelijk toch de eer overlaten aan de gas ten (2—3). Direct na de aftrap opende VDL een offensief, dat tot de rust duurde. Ondanks een kleine overmacht, kon in de 30ste -minuut pas het doel wor den gevonden. Het was Henneveld, die met een vliegend schot VDL de leiding wist te geven (10). Vijf minuten later was het weer dezelfde speler die raak schoot na een fraai aangegeven bal van G. van Gyzen (20). De gasten bepaalden zich tot enige uitvallen, die in de 40ste minuut suc ces opleverden, mede dank zij een tekortkoming van Borsboom, doelman van het 4e elftal van VDL (21) In de tweede helft, die begon met de stand 21. hadden de gasten voordeel van de vry sterke wind. Mede daardoor konden zij met aar dige combinaties engige fraaie aan vallen opzetten, die er toe leidde, dat In de 10e minuut de gelijkmaker kon worden gescoord door de rechtsbin nen van Hillesluis (22). VDL kon zyn spel van voor de rust niet terugvinden. Het plaatsen was slordig, terwijl het passeren van de tegenstanders veel te wensen overliet. Hillesluis echter kreeg het spel steeds beter in handen, en met suc- sec, hoewel men vele malen m de buitenspelval liep. De gasten hielden echter moedig vol en in de 30ste nunuut wist de midvoor van Hillesluis op fraaie wijze het doel te vinden (23). Hierna zakte het spelpeil ziender ogen. Ook het tweede elftal van VDL bracht het er slecht af. Het groot aantal invallers was daarvan de oor zaak. In Brielle werd met 7—3 ver loren van NSW. dat de Schiedammers op een straf schop kwam te staan. Het betekende tevens de eind stand; 31. Advertentie I M (Van onze verkeersredacteur) De mannen die men op deze foto als een nachtwacht uit het duister ziet treden, leggen de laatste hand aan een stukje spoorwegkarwei, dat behoort tot de grote werken van de Velser tunnel. ZIj hanteren onder andere een nij dig benzinemotortje, dat razendsnel bouten aandraait, die een nieuw stuk spoor op zijn plaats houden. Het is de baan, die van Station Sant poort leidt langs een nieuw station Santpoort Noord, dat in aanbouw is, naar de oude halte Driehuis-Wester- veld. De verlegging van dê bsnn ,was nodig om het aftakken van het spoor naar de tunnel onder het Noordzee kanaal mogelijk te maken. Die af takking ligt tussen Santpoort-Noord en Driehuis in. Verleden week heeft men het meest oostelijke spoor verlegd, in de nacht van zaterdag op zondag het westelij ke. Geen groot karwei, maar er werk ten toch zeventig man een hele nacht aan en de laatste treinen Haarlem ÏJmuiden moesten zaterdagavond worden vervangen door bussen. Om half acht zondagmorgen was alles klaar en kon de eerste trein lang zaam rijdend passeren. Belangrijk is, dat tegelijk met de verlegging tussen Haarlem en Velsen liet seinatelsel is geautomatiseerd en dat ook twee overwegen bU Duin en Kruldweg automatische bediening hebben gekregen, met halve bomen. Een van die overwegen was vroeger onbewaakt. Het station Santpoort-Noord is nog niet klaar en zal ook niet zijn voltooid als de tunnel 28 september wordt geopend. Er komt een noodge bouw G»hee! tegen de verwachtingen in heeft DHS zich in de eerste beker wedstrijd, de uitwedstrijd tegen Dilettant, laten verrassen. Met 3-2 trok- k cnonze stadgenoten aan het kortste eind, waarby aangetekend, dat Dilf t- tant in de afgelopen competitie op eigen terrein tegen DHL netzeuae kunststukje uithaalde. Ook nu waren de weers- en ter reingesteldheid niet in het voordeel van onze stadgenoten en Dilettant, aan deze omstandigheden beter ge wend dan de Schiedammers, wist hier het meest van te profiteren. Reeds bij de eerste aanval slaagde de thuisclub erin. de Sehiedamse doelman Bergman, die deze middag geen sterke Indruk maakte, te pas seren en voor halftime zagen onze stadgenoten tegen een 2—0-achter- stand op. In de tweede helft wist DHC de bakens te verzetten en de debuterende rechtsbuiten Hagen slaagden erin door twee goede doel punten de balans In evenwicht te brengen. Het in het nauw gebrachte Dilet tant vocht echter verwoed terug en slaagde er opnieuw in een voorsprong te nemen. Tien minuten voor tjjd zagen vriend en vijand v. Bockom de stand opnieuw gelijk maken, doch tot ieders verwondering ontging dit doel punt aan de aandacht van de scheidsrechter. Het technische dominerende DHS ontging hiermee het verdiende ge lijke spel en kwalificeerde zich, mede door de diverse schoten op lat en paal, tot de meest onfortuinlijke club in deze wedstrijd. NEW YORK (Reuter) India en Pakistan willen opnieuw een behan deling van de Zuidafrikaanse apart heidspolitiek in de Algemene Verga dering der VN. Zy zuilen een verzoek daartoe In dienen, omdat zy bjj rechtstreekse onderhandelingen met Zuid-Afrika geen overeenstemming hebben be reikt. Vangstberiehten van maandagmor gen: VI 7050 kantjes, nog 25 netten; 78—80; 172—12 203—12; 208 geen vangst; 114120; 115—60, nog 50 net ten; 142—22; 190—11; 61—6; 71—2; 83 geen vangst; 166 geen vangst; 1420; SB25, nog 15 netten; 121 weinig. Prijzen van maandagmorgen Trawl- haring: Groen ƒ40,— tot ƒ46,10. VERTROKKEN; 17 aug.: VI 70 Lvd Horst. BINNEN; 18 aug.: VI 79 J de Jong 29 last 132 H Plagge 35, 216 H van Roon 34; 1.12 Bot 39; 89 M v d Snoek 35; 197 F Verschoor 27,10 kist verse vis; 199 L Kuiper 33, 250 kist verse ZWIJNDRECHT Groenten- en fruitveiling van 17 augustus. Andijvie 910; Waspeen 1920; Tomaten A 29—32, B 26—28, C 22; Bloemkool A 45, B 34; Kropsla A 4 —II; Komkommers A 812, B 8, C 8; Stamsuikerbonen 4344; Staak- snjjbonen 3238; Staaksuikerbonen 61—62; Fronkbonen 13; Bospeen 26; Uien 13. Spirit speelde zaterdagmiddag een matige oefenwedstrijd tegen Maas sluis. Hoewel de toestand var hel veld hier ook ie el debet aan 'aas, speelde het vooral in de tweede helft in een te laag tempo. Ook het plaat sen liet nogal eens te wensen over. Maassluis daarentegen, dat op papier aanmerkelijk zwakker was kan het behalen van een gelijk spel op een mooi resultaat terugzien. Na enkele schermutselingen aan weerszijden was het W. Gille, die op juiste wijze een grove verdedigings- fout van Maassluis afstrafte (10). Maassluis diende direct van repliek en scoorde de gelijkmaker (11). Hierna behield Spirit een klein veld- overwichfc, welke het met de rust stand 31 tot uitdurkking bracht. In de tweede helft zakte het spel van Spirit zienderogen af. terwijl terwijl Maassluis uit de gelijkmaker 3—3 weer moed putte. Het nam zelfs tweemaal de leiding. Kort voor het einde zag het er ook naar uit, dat Maassluis met de overwinning huis waarts kon keren. Van Hoog wist echter Spirit op de valreep nog op gelijke voet te brengen (5—5). De leeuwentemmer van het cir cus Krone, Hübert, klopte na een geslaagd optreden in Linz, een van zijn tijgers liefkozend op de rug. De tijger klopte terug, met het gevolg dat Hilbert naar de dokter moest om zijn verwondingen te laten hechten. In de brief, die zij aan de saneringseommissie voor de melkhandel te Vlaardingen richten, wordt gezegd dat de motivering om niet meer op de etagewoningen melk te bezorgen, hen vreemd in de oren klinkt Men doet voorkomen, aldus de brief, alsof de uitbreiding van de stad te veel offers van de handelaren zou eisen. Maar ledereen zou denken dat bij meer bewoners ook meer melkhandelaren moeten komen. Men wil de melk nu blijkbaar door hetzelfde aantal mensen laten bezorgen, hetgeen In de ogen van de protesterenden alleen maar méér verdienste voor de melk- handelaren betekent. Veelal de jonge gezinnen, zo wordt verder gezegd worden de dupe van de nieuwe maatregel, cn dat zijn juist de grootste afnemers. Men begrijpt dat de sanering In de vakantictijd noodzakelijk is, maar men acht het onredelijk er een blijvende maatregel van te maken. Daarom wordt een krachtig protest gericht, waarin wordt aangedrongen on het ongedaan maken van deze maatregel. Het heeft hem echter wel doen be sluiten m het vervolg naar derge lijke open tentoonstellingen geen gipsmodellen te sturpn. Dergelijke tentoonstellingen noemt hij slechte geschikt voor bronzen en stevige ste nen beelden. Hij acht het ongeluk dan ook meer te wijten aan de kwetsbaarheid van zyn gipsmodellen en aar. de onbe schermdheid van de tentoonstelling, dan aan de vernielzucht van de kij kers. In plaats van enkele surveillerende agenten zou bij elk tentoongesteld beeld dag en nacht een schildwacht moeten staan. De mensen en vooral de kinderen weten niet, dat gipsmodellen slechts zwak zyn. Zij zien het verschil met de stenen en bronzen beelden niet,. Deze onwetendheid en de zucht de beelden aan te raken noemde hij voor gipsbeelden op een dergelyke tentoonstelling funest. Het lezende jongetje, waarvan een arm was afgebroken, heeft Petri her steld. Dat zal nu waarschynlijk weer op zijn oude plaats komen te staan. Of het meisje te herstellen is, weet hy nog niet. Welke schade het heeft opgelopen had men hem uit Rotter dam nog met bericht. Voor deze tentoonstelling zal hij het echter niet. meer repareren. Daarvoor heeft Hans Petri het in zijn atelier in Dordrecht het op het ogenblik te druk met engele andere opdrachten. 'H- rfyj&sA V.ftAf.; Een wervelwind heeft zaterdagmld- gezogen en daarna zijdelings op de ijzeren dak van het achtergelegen dag om half zes grote schrik en aan- grond gesmeten. berghok tegen het dak van het woon- zienlijke schade toegebracht bij vier De bewoners haastten zich in huls huis gesmakt. Ongeveer een kwart boerderijen in de omgeving van en hoorden de wervelwind met don- van de dakbedekking kwam op het Deume (N.-B.). derend geraas overtrekken, 'een ge- erf terecht, een aantal steunbalken Over een strook van een vijf kilo- luid als van een langsdenderende co- van het dak werd gescheurd. Ook meter lengte en slechts tien meter lonne tanks, vertelden ze. muren van het huis werden bescha breedte heeft de wervelwind over het Bij J. Verhees werd het kippenhok digd. lang gezogen. De landbouwer Nooyens opgenomen en tegen de grond gesme- Een auto op het erf van de familie vertelde hoe hij de donkere ongeveer ten. Kippen werden opgenomgn en Nooyens kwam een decimeter om- honderd meter hoge slurf snel nader- een vijftig meter verder tegen de hoog. Tientallen museen lagen met hij zag komen: koeien in het land grond gesmakt. gebroken nek op het erf, toen de wind werden met het achtereind omhoog Bij de heer Alderzee werd het plaat- verder was geraasd. (Van een onzer verslaggevers) PUTTERSHOEK Zaterdag avond omstreeks negen uur is de heer L. Aardoom uit Puttershoek op de Eendrachtsweg met zijn brom fiets komen te vallen, Hy liep een schedelbasisfractuur op. Zondagmid dag was hy nog met tot bewustzyn gekomen. Het is nog niet bekend, wat de oorzaak is van dit ongeval. Getui gen waren niet aanwezig; de heer Aardoom was op dat moment de eni ge weggebruiker. De wachtmeester van de rijkspolitie de heer C Both was ais eerste aanwezig. Het ge beurde bijna voor zyn huisdeur. Dok ter Van Greumngen uit. Maasdam liet de zwaargewonde overbrengen naar het Dlaconessenziekenhms te Dor drecht. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1