Koppen is lang geen gemakkelijke zaak Rus legt het er dik onder Zwaluwen niet uit veld geslagen Blad voor Hongaren in Nederland vertelt Boedapest de waarheid Er zat veel vaart in de slagersrace SVV-lrainer Ar de Vroet: Gevonden voorwerpen Medische onderwerpen in kort bestek Nieuwsfan liet museum Verhuur van Volkstuinen Schaakuitsla gen Prijsuitreiking hengelaars Duivennieuws mSmm Wat zij vingen Toeristen uit bus in bed Hül Burgerlijke Stand WISSELKOERSEN Veemarkt Rotterdam Visafslag HET VRIJE VOLK DINSDAG 20 AUGUSTUS 1957 PAGINA 5 ËL o Het in Nederland verschijnend blad voor de Hongaren Magyarszo heeft de aandacht gevestigd op een artikel in Magyarorszag, een blad dat in Boedapest verschijnt. 5.SE» v Antwoord met 't hoofd nooit verwaarlozen Te bevragen bü vinders: Huissleu tel, hoedjes, Vondellaan 51; kinder- bril, P, v. Rijthoven, Pereniaan 8; zwart-witte hond, G, v. d. Broek, van Smaleveltstraat 37a; broche, Kouden burg, Boylestraat 38a; bedrag ahn geld, C. Meure, Spinhuispad 3; kerk boekje in etui, K. Kleiss, Rotterdam- sedijk 186c; hoofddoek, Hamerslag, v. Mussenbroekstraat 11b; kinder vestje, C. van Roon, Iepenlaan 54; blauwe overall, Montfoort, Parallel weg 250; meisjesvest. De Winter, Westvest 58; onbreekbare pop, P. Speek, Lorentzplein 28; autoped, Koogje, Mesdaglaan 23a;diplomaten- tas, Spevnion, Zwartewaalsestr. 40b; broodzak, J. Rietveld, Buitenhaven weg 3b; damesportefeuille met inh., P. Njjman, Rotterdamsedijk 307c. Een moment uit de trainings- avond van SW, waarbij Arie de Vroet (links) het kopwerk onder de loupe neemt. Psychiatrie in kort bestek., door dr. Georg Schmitz; Uitg. De ToortsHaarlem. Dit boekje, voor leken geschreven, wil een beknopt inzicht verschaffen in de diverse ziekteverschijnselen en ziektetoestanden uit de psychatrie. Het nadeel van dit streven is, dat in te kort bestek veel feitén worden ver meld, zonder dat het beeld van de Patiënt of van zijn ziekte naar vo ren komt. Een ander nadeel is wel, dat men meent op grond van enkele ver schijnselen, in dit boekje vermeld, een ziekte te kunnen herkennen of erover te kunnen meespreken. Het boekje is bestemd voor maat schappelijke werkers en juist deze mensen, die belangrijke adviezen moeten geven voor het leven van an deren, moeten dieper en beter inzicht krijgen dan hier geboden wordt. Opvoeding tot seksuele volwas senheid, door dr. Kurt Seel- manti; Uitg. De Toorts, Haar lem. Wie en hoe moet men de jeugd seksueel voorlichten en wanneer? Dit zün de problemen waarmee dit boek je zich bezig houdt. De schrijver il lustreert zijn opvattingen met talrijke verhalen aan zijn praktijk als kinder- psychiter ontleend. Hij concludeert dat de ouders het kind seksueel moeten voorlichten. Hiermede kan men het eens zijn. Alleen, de ouders zelf zijn meestal niet of slecht voorgelicht. Daarom is het mogelijk de seksuele voorlichting op school te laten plaatsvinden, door de onderwijzer of door een speciale leerkracht, zoals in Denemarken ge schiedt. Op zich zelf een goed geschreven boekje, waar menigeen verstandige raad in zal vinden op dit moeilijke gebied. Sociaal-geneeskundige studies over asthma bronchiole, door dr. F. Doeleman. Uitg. Van Gorcum, Assen. Wil men een ziekte goed kunnen bestrijden, dan is het gewenst in de eerste plaats geïnformeerd te zijn over het vóórkomen van de ziekte. Deze studie geeft aan, dat het aantal lijders aan astma in ons land on geveer 100.000 bedraagt. Van hen zijn 2000 invalide in de zin der wet. Elk jaar krijgen 400 mensen inva- liditeitsrente wegens astma, terwijl jaarlijks ongeveer 600 mensen door deze ziekte overlijden. Merkwaardig is, dat de ziekte de laatste 5 jaar minder voorkomt bij schoolkinderen dan voorheen. Dit bewijst, dat de ziekte blijkbaar te voorkómen is. De verwachting is gewettigd, dat als men op het spoor is gekomen van de factoren die bet ontstaan en verloop van astma beïnvloeden, het moge lijk zal worden preventieve maat regelen te nemen. Deze studie vormt een begin van een serie onderzoekingen, die van grote sociaal-geneeskundige betekenis zijn. Babies en kleuters In deze tijd, door dr. Arnold Geselt en dr. Frances. Uitg. Mij De Tijd stroom, Lochem. In dit boek beschrijven twee kin derartsen van de universiteit van Yale (USA) hun ervaringen. Zij heb ben vele baby's en kleuters Jarenlang gadegeslagen in hun gedrag en deze observaties onderling vergeleken en er een vaste lijn voor elke leeftijd in proberen te ontdekken. Van geboorte tot schoolleeftijd on derscheiden zij een twaalftal perio den. elk gekenmerkt door bepaalde verschijnselen in lichamelijke oi geestelijke groei van het kind. De in vloed van opvoeding en milieu op net kind wordt aangegeven. Maar vooralverlangen de schrij vers van ouders en opvoeders dat ze zelf het kind leren waarnemen en pas dén bepaalde conclusies mogen trekken voor hun opvoeding. De ui- deling is overzichtelijk. Met de nogal persoonlijke interpre tatie van schrijvers of bewerker zat ,mee het echter meermalen niet een» Arie de Vroet, de nieuwe trainer van SW, hamert er telkens weer op: „Bij het voetballen mag het hoofd niet vergeten worden." En hij toont dit zowel letterlijk als figuurlijk aan door de mannen van SW twee onvermijdelijke functies van het hoofd denken én bewegen! tot in de finesses onder de loupe te laten nemen. Woensdag worden voor het laatst voorstellingen gegeven in het poppen theater „Colombine" in het Stedelijk Museum te Schiedam. Om 9, 11, 2 en 4 uur geeft Henk Zoutendijk'® handpoppentheater „In de Vroede Zotscap" jeugdvoorstellin gen van „Het spel van Ridder Joris." Des avonds om 8 uur vertoont Zou tendijk het mlddelnederlandse mira kelspel „Marike van Nimeghen", Dit zal na een korte pauze worden afgerond met een plezierig nummer poppencabaret. De zomertentoonstelling „Poppen- aroom" is van donderdag 22 aug. af, behalve overdag, ook elke avond van 7 tot 10 urn* geopend, behalve zondag. Deze nieuwe openingstijden gelden tot en met de sluitingsdag van de expositie, die onherroepelijk is vast gesteld op zondag 1 september as, Vanaf donderdag af zullen ouden van dagen op vertoon van het lid- roaatschapsbewijs van de Alg. Bond en de RK Bond van Ouden van Da gen des morgens voor 1 uur toegang hebben voor de halve pry's, dus één kwartje per persoon. Onder de aandacht van huurders van rechtstreeks van gemeentewege verhuurde volkstuinen wordt ge bracht. dat, indien verlenging van huur voor her, jaar 1958 wordt ver langd, de aanvragen daartoe vóór 1 september a.s. behoren te worden ge daan. Formulieren daartoe zijn verkrijg baar bjj de portie van Gemeentewe- ken aan de Korte Haven 33, bij wie deze na invulling dienen te worden ingeleverd. De uitslagen gespeeld voor de on derlinge competitie van de schaakclub „Schiedam" van afgelopen vrijdag zijn: A. MarksJ. v. d. Ruit 01; H. PïankenP. Paulus 1—0; L. F. Piek— H. Groen 0—1A. ScheeleG. Groen 01; C. Slagmoolen jr.C. Vrijland 1—0; C. Meier—C. Slagmoolen sr. 0—1; P. de WaaiJ. J. Th. Penning 01; J. v. GrootveldW. Nadels y, Zo huppelt de bal achtereenvolgens van trainer op de hoofden van de voetballers; in alle standen moeten zij proberen het leer op te vangen en zó af te geven dat een volgend hoofd of aanstormende voet er profijt van zal kunnen trekken. Dat is niet al tijd een gemakkelijke zaak, maar daarom juist ook een facet van het spel dat niet mag worden verwaar loosd. Op de trainingsavonden wordt een uitgebreid schema afgewerkt; wij wa ren onlangs getuige van zo'n kop- werk-avond, en we geven u de ver zekering dat de shirts vlug nat wer den. Arie de Vroet laat er geen gras over groeien; zijn beproefde techniek wordt hier flink toegepast, en hy is beslist indien dat nodig mocht blijken geen zachte heelmeester. Voetballen: met de hersens én de kop. Het zal moeten blijken in hoeverre de SVV-ers hun concur renten in de nieuwe competitie ook in dit opzicht de baas zullen zijn. Wie de vorderingen beziet zal met het, niet door Arie de Vroet getrainde hoofd, slechts prijzend kunnen knikken en er het beste van hopen. In caje Liberty vond maandag avond de prijsuitreiking -plaats van de hengelwedstrijd voor senioren, die zaterdagmiddag in de Delfsha- vense Schie werd gehouden. De heer M. van Dijk van de SG sprak de hoop uit, dat men volgend jaar als men voor de vijfde maal gaat hengelen de beschikking over een andere plaatskrijgt. Duidelijk is gebleken, dat de Schie voor degelijke wedstrij den niet geschikt is. De heer J. Luker van 't Voorntje kon voor zijn vereniging de korps- prijs, een fraaie zuil, in ontvangst nemen. Mevrouw Degeling kreeg, omdat zy de enieg vrouwelijke deel nemer was, een doos zeep. De indivi duele winnaars, die wy gisteren in de krant vermeldden, mochten toen een keus doen uit de vele mooie huishoudelijke artikelen, die lagen uitgestald. .V- ix w i Met 168 duiven in concours hield heid" te Schiedam een wedvlucht met jonge duiven vanuit Pont St. Maxense, Frankrijk, afstand 319 km. De lossing geschiedde op 9.30 uur met zuidwest tot noordwest draaien de wind. De duiven ondervonden op de thuisreis veel hinder van fikse regenbuien. Do aankomst was traag, zodat de verliezen gering zijn. De aankomst was van eerste priis- duif 15.14.27 uur: laatste prijsduif 17.2957 uur. De uitslag luidt: 1 12 J Schrumpf; 2 A van Lim- borg; 3 16 J Aret; 4 J Rost; 5 6 8 18 Adr Pronk <V1) 7 10 mevr Putters; 9 J A van Bodegom en Co (VI); 11 Gebr Bakker; 13 W Vorstenbos; 14 J Duimel; 15 mevr De Rouw; 17 20 J Blom; 19. (De eerst aangewezen duif toonde J. Zondag wordt er gevlogen vanuit Orleans, Midden-Frankrijk afstanü 480 km. 6.30 en 7.30 uur, klokken stellen za terdagmiddag om 15 uur. Tevens wordt er zondag een voor- africhtingsoefenvlucht gehouden met het oog op de komende natour. In- korven zaterdag tussen 14.30 en 15.30 uur. De SOV De Postduif vloog met 500 duiven (broed '57) een wedvlucht van uit Creil, waraan verbonden een con cours met zeer fraaie prijzen. Uitslag met de eerste prijzen: 1 A. v. d. Tuyn; 2. J. v. d. Windt; 3. C. Verlinde; 4. C. v. Tricht; 5. C. du Chartenier: 6. A. Delmotte; 7. J. Doejaaren; 8. M. van Mourik; 9. J. van Leeuwen en Co.; 10. F. Eijkenbroek. Bij Palasa aan de Indiase oost kust zijn bij een botsing tussen een trein en een losgebroken goederenr wagen vier mensen om het leven ge komen en zeventien gewond. ZWALUWEN heeft zich in de afgelopen maanden intensief voor bereid op de komende competitie. Niet in het minst uit het lood geslagen door de degradatie naar de derde klas KNVB hetgeen natuurlijk wel een tegenvaller was hebben bestuur en spelers met veel elan gewerkt aan de verbetering van de accommodatie. Het hoofdveld heeft een soliede omrastering gekregen, door eigen krach ten tot stand gebracht et op een der bijveiden kan men nu ook 's avonds tranincn dank zij een lichtmast. Dat men de moed niet heeft laten zakken blijkt overigens wel uit de animo waarmee wordt getraind onder leiding van oefenmeester Kees de Haan. En ook aan de jeugd wordt aandacht besteed. Niet alleen traint De Haan ook enkele lagere elftallen, maar junioren en pupillen oefenen eveneens regelmatig. Daarvoor heb ben vele senior-leden zich beschik baar gesteld. Zwaluwen beschikt in de lagere elftallen over goed spelersmateriaal en hoopt het verloren terrein binnen enkele jaren te heroveren. Daarbij is het streven erop gericht het elftal t§ verjongen. Dat Zwaluwen een vereni ging is die meetelt, blijkt wel uit het feit dat men naast Quick Boys de tweede club in Nederland is, die drie elftallen in 'KNVB-verband heeft spelen. Hoe de bal het komende seizoen voor Zwaluwen zal rollen? Dat is niet met zekerheid te zeggen. Secretaris Harry v. d. Berg, die van zjjn been-, breuk weer zodanig is hersteld dat hij weer actief aan het werk kan gaan deelnemen, is optimist. _ie afdeling, waarin Zwaluwen uit komt, biedt z.i. perspectief, al zal een kampioenschap nog niet-direct tot de mogelijkheden behoren. Het staat voor hem vast. dat de training van oefenmeester De Haan vruchten zal afwerpen. Bijzonder prettig vindt men het bjj Zwaluwen, dat men nu ein delijk ook eens tegen het Schiedamse HBSS kan spelen. Dat is in compe titieverband nog niet eerder gebeurd. Dat TSB in dezelfde afdeling m plaatst is vindt v. d. Berg aantrek kelijk voor het Vlaardingse publiek. Dat publiek gaat graag naar het park 't Nieuweiant, waar de drie velden van Zwaluwen schitterend gelegen zjjn. Mede daaraan is het misschien te danken maar uiteraard ook aan de club zelf dat de belangstelling voor de thuiswedstrijden altijd bij zonder groot is. Eén van de wensen is dan ook. dat men te zijner tijd nog eens over een tribune zal kunnen be schikken. Een vereniging, die met acht senior en voorlopig met veertien juniorelftallen aan de competitie deelneemt, en over een leger van pupillen' beschikt, groeit daar echter vanzelf naar toe. Welk elftal Zwaluwen de komende competitie in het veld brengt? Daarop kon men, op het moment dat dit overzicht werd geschreven, nog geen antwoord geven. Men moet maar komen kijken als de eerste thuiswed strijd wordt gespeeld was het com mentaar van Zwaluwens secreta ris TWEE METER ZESTIEN sprong de Russische atleet Stepanow hoog. Dit betekende een nieuw wereldrecord. Nu verbaast niemand zich meer in deze wereld over het scherper stellen van records. Maar in dit verband was het interessant dat nog meerdere collega's van Ste panow tot indrukwekkende pres taties bij het hoogspringen kwa men, zoals zijn collega Komcn- kow, van wie u hier een foto ziet afgebeeld. Maar daarmede Is waarschijn lijk het geheim van de indrukwek kende verrichtingen van de Rus sen vastgelegd. Komenkow rolt hier als het ware over de iat. Dat is een methode waarbij men zoals Komenkow dus het rech terbeen als 'slinger' gebruikt en het linker als 'springvoet' dient. Maar indien men de foto goed bekijkt, dan ziet men dat de zoo! van de spring voet van Stepanow veel dikker is. En daarin zit onge twijfeld liet geheim van zijn bij zondere prestatie. In die dikke zool kan veel verborgen zijn: bijv. een dikke laag schuimrubber of ml- schien wel een sterke veer Nu is het zo, dat de reglementen van de Internationale Atletiek Unie geen bepaald schoeisel voor schrijven, maar we vragen ons toch af, indien de speciale com missie van de Atletiek Unie deze foto ziet, of zij zonder meer tot de aanvaarding van het record overgaat. Het zal dan wel net zo gaan als indertijd met de lichte en buig zame posstokken van de Japan ners en de bijzondere methodes van speerwerpen van de Spanjaar den: geen nieuw record en een betere, duidelijke omschrijving van het materiaal dat gebruikt mag worden. v.—J v De organisatoren van de Schiedamse Zesweekse hebben er goed aan ge daan de transport- en bakfietsrace weer als programmapunt in de vakantie- leesten op te nemen. Het ontbreken van een dergelijk evenement voelden we vorig jaar wei degelijk als een gemis. Bovendien mag deze race zich in een zeer grote belangstelling verheugen; dat bleek maandagavond op de Buys Ballotsingel maar weer. Elastisch stuit de bal op het hoofd vna de pupillen van trai ner De Vroet; hier wordt het nauwkeurig berekenen van een kopbal beoefend. Er werden veertig rondjes gereden. En het moest gezegd worden: de jon gens zetten er flink vaart achter. Bovendien stimuleerde de leiding de renners door enkele malen premies bij de bel uit te loven. Na veel span nende momenten was het ten slotte j van der Meer uit Kethel, die als eerste over de eindstreep ging. Hij had de afstand in 41 minuten afge legd. Een domper op de algemene vreug de zette het ongeval, dat I. A. Busser overkwam. Tijdens de race werd fttj ernstig onwel, waarschijn lijk ten ge- volge van een blindedarm ontsteking; Hij moest in het ziekenhuis worden opgenomen. Na afloop van de race gingen win naars en organisatoren naar De Kleine Confiance, waar de prijzen werden uitgereikt in tegenwoordig heid van de heren P. Groenendaal, directeur van de Schiedamse Ge meenschap, en F. A. de Wolif, secre taris van de SG. Winnaar Van der Meer ontving uit handen van de heer M. van Dijk een doos met monsterflesjes en een cadeau onder couvert. A. Kleppers, winnaar van de slagersrace die vorige week in Rotterdam is gehouden, was tweede geworden en kreeg, evenals nummer drie, A, H. Baert, een ge schenk onder couvert. Als nummer vier, vijf, zes en zeven eindigden respectievelijk P. J. Bur gers, a. v. d. Ende, C. Nijs en J. Snoek. Geboren: Aletta, d v B v Baten burg en A de Vries; Antonia H d v J W v Hattem en C Thoonsen; Ju dith, d v J v Loenen en C v d Mei den; Geertruida M, d v I Florijn en A A Specker.Petrus T H, z v A C J de Wolf en A T J Rieken, Vangstberichten van dinsdagmor gen: Vi 70 75 kantjes uit halve vleet; VI 34 kantjes; VI 172 90 kantjes, nog netten; VI 203 30 kantjes, nog 3ü netten; VI 208 51 kantjes, nog 35 netten; VI 115 thuisvarend; VI 142 34 kantjes; VI 190 68 kantjes; VI 61 85 kantjes, nog 20 netten; VI 71 40 kantjes; VI 83 3 kantjes; VI 166 10 kantjes; VI 14 120 kantjes, nog 60 netten; VI 56 30 kantjes; VI 7 80 kantjes; VI 153 120 kantjes. Prijzen van dinsdagmorgen: Vleetharing klein 33,6036; Vleet- haring groot 34.4035,20; Ijle ha ring 25,1027,40; Steurharing 25,50 —26,80; Makreel 29; Trolharing klein' 33,6040; Trolharing groot 34,4035,20, 19 augustus 1957 Engels pond 10,6410,643 Amerik. dollar 3,8213,831 Franse frank 91,10—91,20 Belgische frank 7,641—7,643 Zwitserse frank 87,5187,56 Zweedse kroon 73,8273,87 Duitse mark 91,124—91,174 Deense kroon 55,00è55,054 Noorse kroon 53,27—53,32 Zwitserland (vrij) 87,37389,423 Canada 4,051—4,08 Italiaanse lire 61,24—61,29 Oost. shilling 14,73—14,73 ROTTERDAM Maandag 19 aug, 1957. Aanvoer in totaal 1.777 dieren. Vette koeien en ossen (naar schat ting 1.154); varkens 623. Prijzen: Vette koeien 300—320, 260 —270, 250260; varkens (levend ge wicht) 183, 181 178. Vette koeien; Aanvoer iets ruimer, handel stroef, prijzen: le kwaliteit onveranderd. 2e en 3e kwaliteit niet geheel prijshoudend, enkele prima's boven notering. Varkens (levend ge wicht). Aanvoer groter, handel vlot, pritzen goed prijshoudend; enige pri ma exemplaren boven notering, awa re varkens vaö 1,68 tot 1,70. Het Boedapester artikel is gewijd aan de enige tüd geleden opgetreden ontevredenheid onder sommige in Nederland verblijvende Hongaarse vluchtelingen, waaruit dan geconclu deerd wordt, dat de Hongaren het thuis toch niet co slecht hadden en ze in Nederland „worden uitgebuit". Het blad voor de Hongaren in Ne derland schrijft hierover, dat „het ar tikel van Magyarorszag een goede les is om er in de eerste plaats goed voor te waken, dat agent-provoca teurs onschadelijk gemaakt worden en geen valse en tendentieuze onte vredenheid zaaien onder de vluchte lingen, die alleen de communistische propaganda ten goede komt. Neder land heeft ons liefdevol ontvangen, Nederland heeft ons een grote kans gegeven door vrij en ijverig werk een nieuw bestaan op te bouwen." Magyarszo vraagt dan het Boeda pester blad de levensstandaard dei- Nederlandse of Hongaarse arbeiders in Nederland in cijfers te vergelijken met die van de arbeiders in Honga rije. Voorts vraagt het 'n vergelijken de statistiek te geven van de wo ningnood in Nederland vermelden de hoeveel woningen per jaar ge bouwd werden en de woningnood In Hongarije ook vermeldende hoe veel woningen ginds ter leniging van deze nood per jaar gebouwd werden. „Wij verlangen niet eens een ver gelijking tussen de kwaliteiten van de woningen," aldus Magyarszo, dat voorts aan Magyarorszag vraagt „o£ het zich ervan bewust is, waarom hier enkele Hongaren ontevreden zfjn. Omdat wij weten, dat het blad het antwoord hierop schuldig zal blijven helpen wij dit te geven: de uitbui ting, de terreur, de ontberingen, de vrees en de folteringen van twaalf jaren hebben de psyche van vele mensen zo bedorven, dat zij in een soort oververlangen naar welstand en hoog levenspeil binnen enkele maan den alles willen hebben wat hun hart begeert. Als de bolsjewistische onder drukkers slechts een tiende van al les wat de vluchtelingen hier kregen aan het Hongaarse volk konden ge ven om te beginnen de persvrij heid, waardoor Magyarszo hier ook een bestaansrecht heeft was er geen opstand nodig." MULHOUSE (Reuter). Een Lon- dense autobus roet Britse en' Ameri kaanse toeristen is gisteren, op weg naar Venetië, in het dorp Lutter- bach bij Mulhouse in botsing geko men met een zware vrachtwagen. De Franse vrachtwagenbestuurder werd ernstig gewond en ook van de toe risten moesten twaalf van de zestien naar het ziekenhuis wor den vervoerd. Acht van hen kon den later het ziekenhuis weer veria ten. maar twee zwaargewonde Brit ten en twee Amerikanen bleven op genomen. De busmaatschappij heeft later een speciaal vliegtuig gezonden om de gestrande passagiers terug te halen. De reis is afgelast. DINSDAG Bioscopen. passage theater. 2 en 8.15 uur Je Itomt er wel uit (aj.), MONOPOLE THEATER, 2. 7 en 9 uur Drango (14 Jr). Apotheek; Firma Gouka en Co., Groenelaan 127. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: - Poppendroom. Olversen: MUSIS SACRUM, 8- modeshow. uur Vakantie- WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE THEATER. 2 en S.X5 uur Je komt er wel uit (al.). MONOPOLE THEATER, 2, 7 en 9 uur Drango (14 jr). Apotheek: Fa Gouka en Co., Groeneiaan 127. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 en 7—10 uur Poppendroom. CULT. CONT. CENTRUM. 10—5 uur Werk van Joop Sanders. ROTTERDAM Heden werden van IJmuiden en elders 300 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren; Heilbot 2,50—2,60 per kilo; Schol midd. 3541, Schol klein 21—23, I Diversen: Schelvis midd. 46—50, Schelvis klein stedelijk museum, 9, u. 2 en 4 22—24, Kabeljauw gr. 51—55, Kabel- ,uur Kindervoorstellingen poppen- jauw midd. 30—34, Kabeljauw klein k?M.Eenk zoutendijk; 9 uur voor- 16—25, Makreel 1419, Wijting 12— 16, Haring verse 15—19 alles per kist. stelling voor grote mensen.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2