5 i i De kermis is t Laatste voorstelling in Poppentheater Zaterdagclubs: Sport als opvoedende taak 'n Belangrijke opgave Slechts twee jaar 'n elftal in KNVB Poppetjes dansten allerplezierigst Gevonden voorwerpen Feestelijke opening van DRZ-gebouw Henk Zoutendijk in Colombine Rijverkeer en de kermis Kind (7 j.) uit water gered i mmmm msaseam chiedammen onder elkaar Burgerlijke Stand Visafslag Wat zij vingen Wisselkoersen HET VRIJE YOLK DONDERDAG 22 AUGUSTUS 1957 PAGINA 4 I Onthoud één ding Voor Uw pantalon naar de Broekenkoning èéêft -yóorjU dé juiste -Vulpen Bekeuring Buffet ToP Spergebied Bergafwaarts De bestorming van het poppen theater Colombme m het Stedelijk Museum ts voorbij. De muren kunnen nu weer worden afgebroken. Bet is verbasend hoeveel mensen (en voor al kinderen) genoten hebben van de voorstellingen; in een geïmproviseerd theater, waar werkelijke kunst werd vertoond. Don en I»; Vermeire en Henk Zoutendijk hebben zich in Schiedam voorgoed een grote naam. verworven. De veters zyn tegenwoordig met meer al te best, ten minste wanneer er al te grote eisen aan worden ge- steld. Dat meikte een jonge voetbal ler tenminste dezer dagen tijdens een enthousiast spel met het edele leer. Plotseling vloog zyn schoen van z'n voet en belandde in een kamer van een huls aan de Dirk Wassenaar- straat, De schoen vloog eerst door een ruit, beschadigde daarom een dres soir en raakte daarna slaags met een radio. Schade: 125,Men is ver zekerd. Spreiding of geen spreiding, aan de vakantie)eesten van de Schiedamse Gemeenschap mag de kermis met ontbreken. Van middag werd dan ook het met een plechtig woord betitelde „at tractiecentrum" bij de Nieuwe Haven en de Westerkade ge opend; gewoon de kermis dus, waar men zich altijd allerplezie rigst kan vermaken. Geboren: Friedrich, z v, E A. Steeg en L. de Vries; Martien J., z. v s. Klaasse en M. A. J. van den Heuvel; Leslie R., d. v. P. L. Wijn berg en H. Risakahoe. Overleden: N. Kramer Freher, 68 jaar. Twee jonge Schiedammers van tien en elf jaar hebben van de politie stafwerk opgekregen. En terecht. Want wat deden, deze jeugdige boos doeners Zij lokten argeloze zwanen, die m de vijver van het Marcar.i- plantsoen zwommen, met brood naar de kant. Een van hen gooide brokjes in. het water, de ander stond op de kant klaar om de zwanen met een touw te strikken. Hij had een mooie lus gemaaktals een echte cowboy. De zwanen konden het niet waarde ren en alarmeerden een dienaar van de wet, die de jongens duidelijk heeft gemaakt dat men niet somaar op zwanen mag jagen. Vandaag dat strafwerk. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe clubgebouw van DRZ op zaterdag a.s. om half vier 's mid dags is een feestprogramma samen gesteld. Zoals wij al vermeldden zal de muziekvereniging Crescendo me dewerking verlenen. Men heeft de wethouder voor Sportzaken, mr. P. van Boehove, uit genodigd voor de opening. Daarna zal m de kantine een officiële re ceptie worden gehouden. Na afloop daarvan volgt om 4 uur de junioren- wedstrijd DRZ b—HBSS b als voor wedstrijd van de ere-strijd DRZ DHS, d,e om zes uur plaatsvindt. Tussen 2 en 4 uur zal men voorts de tweede voorzitter de heer A. Groenewegen, die 25 jaar bestuurs lid van DRZ Is, kunnen feliciteren. Voor zondag is een „elck wat wils"- progi air,ma samengesteld; om 9 30 uur treden DRZ 3 en Schiedam 3 in het veld. Om 1130 uur volgt de wedstrijd tussen veteranen van DI.Z en Ursus en om 13 30 uur de wed strijd DRZ 3—SVDPW 2 Naar alle waarschijnlijkheid zal ook nog een wedstrijd tussen. DRZ-adspiranten worden gespeeld omstreeks 3 uur 's middags. (Van onze SG-medewerker) Zelden zal in hei poppentheater Colombme in het Stedelijk: Mu seum een stiller en aandachtiger publiek zijn geweest dan woensdag avond tijdens de laatste voorstelling, die stilte en aandacht zeker ver diende Henk Zoutendyks poppenkast In de vroede Zotscap vertoon de „De geschiedenis van Maneken van Nieumeghen." DONDERDAG Bioscopen PASSAGE THEATER, 2 HUT Je komt er wel uit (al). MONOPGLE THEATER, 2, 7 en 9 ^uur Drango (14 jr). Apotheek: Firma Gouka en CoGroenelaan 127. Ten toons tellingen STEDELIJK MUSEUM 10—5 en 7—10 uur Poppcndroom CULT CONT CENTRUM, 10—5 uur Werk van Joop Sanders. Diversen. PASSAGE THEATER. 8 uur Shnger- knaben vom Wienerwald. WESTERKADE-NW HAVEN, 2 uur Opening Attractiecentrum. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE THEATER 2 en 8 15 uur Kitty in de grote wereld (14 jr) MONOPOLE THEATER. 2, 7 en 9 uur De grote buit (14 Jr). Apotheek; Fa Gouka en CoGroenelaan 127 Ten toon s teil in gen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 en 7—10 uur Poppendroom CULT CONT CENTRUM, 10—5 uur Werk van Joop Sanders. Diversen: PLANTAGE, 8 uur Bonte avond. Er zijn allerlei bepalingen opge steld in verband met de kermis, die van 22 tot en met 31 augustus bp de Nieuwe Haven en de Westerkade wordt gehouden De poiitie brengt onder de aandacht van het pubhek dat het gedurende die tijd verboden is om van 2 tot 24 uur de fiets aan de hand daar mee te voeren of te plaatsen op het kermisterrein. Fiet sen. mag men ook met zomaar eldeis neerzetten, maar men wordt ver zocht dit te doen m de stalling, die daartoe speciaal op het middenpad van de Warande is opgesteld Er geldt verder bp liet betrokken fcerrem een eeniichtingsbepaling voor het vei keer. 's Middags is het ter rein voor alia verkeer afgesloten. Parkeergelegenheid is er by de Wa rande, de Nassaulaan en de Stad houderslaan. Verder zal. evenals vorig jaar, een feesttremtje in de buurt van het at tractiecentrum ryden. Vooraf gaf Zoutendijk op vlotte en toch ernstige wijze een exposé van en toelichting op deze zestiende- eeuwse geschiedenis, waarin het ac cent valt op de strijd tussen goed en kwaad, en al direct was de belang stelling gewekt. „Marieken van Nieumeghen" is een religieus toneelstuk, een zogenaamd mirakelspel, uit 1517, waarschijnlijk vervaardigd door een Nijmeegse re derijker. Aan Marieken, nicht-huishoudster van een pastoor m de omgeving van Nijmegen, wordt, als zij in genoem de stad boodschappen heeft gedaan, door haar tante logies geweigerd, zo dat ze in het donker terug moet. Ze door deze bejegening zo ontdaan, dat ze in haar moedeloosheid en ver ontwaardiging tot onverschilligheid komt en er in die stemming in toe stemt met Moenen, een incarnatie van de duivel, mee te gaan. Zij leeft zeven jaar met haar ver leider samen, maar krijgt ten slotte bei ouw, keert naar Nijmegen terug en ziet daar het wagenspel Massche- roen, waarin God en de dulvei rede twisten over het behoud van de ziel van de mens. Als Moenen ziet. dat ze hehm zal verlaten, voert hij haar mee omhoog en werpt hy haar naar beneden, opdat ze dood neer zal val len, voordat ze heeft kunnen biech ten. Zij blijft echter leven, -wort door haar oom gevonden, bieoht by hem, de bisschop van Keulen en de paus, leidt daarna een leven van peniten tie In het klooster van bekeerde zon daressen in Maastricht, waar zij op wonderlijke wijze ervaart, dat God haar heeft vergeven. Henk Zoutendijk heeft dit mi rakelspel zo weten te brengen, dat men er nauwelijks erg in had met een bewerking te doen te hebben. Het wès toneel1 Hetgeen de pop penkastspelers de poppen, die ge maakt zyn door de bekende kun stenaar Hans Petii, lieten aoen, dat wè.s acteren. Zoutendijk heeft er een zeer boei ende en buitengewoon sfeervolle ver toning van weten te maken. Alleen de laatste fragmenten waren iets te langdradig, zoda de spanning zakte, maar dat zal wel te wyten zyn aan de tekst, die overigens voortreffelijk gesproken werd. Kortom, deze voorstelling was een waarige afsluiting van het bestaan van het poppentheater Colombine, Op de dag hep de museumzaal viermaal vol met kinderen, die kwa men kyken naar „liet spel van rid der Joris". Ook de jeugd bracht In de vroede Zotscap «en aangenaam ainderhalf uur door. De zevenjarige Nicolaas S. laakte gistermiddag spelenderwijs in het water van de Westerhaven. De elf jarige Marius van der Berg, Paral lelweg 160, sprong de jongen na en wist hem op de kant te trokken. De drenkeling had ogenschyniyk geen nadelige gevolgen van deze val. Het is niet te loochenen dat de verrichtingen van de zaterdagmid dag-voetbalclubs in de openbare pers niet bepaald onder de grootste koppen gepubliceerd worden De organisaties en bestuurders van het zaterdag-voetbal verlangen dit ook niet en ook de leiders van het Schiedamse zaterdag-voetbal pretenderen geen groter stuk van de perskoek. Niettemin nemen deze clubs een belangrijke en vei antw oordelyke plaats in de voetbalwereld m en ais we het totaal aantal jongeren weten, dat hun viijetijdsbestedmg vindt juist m dat zaterdagmiddag-voetbal, aan is het zaak zich te realiseren, dat een met gering gedeelte van de op voedende en sociale taak voor onze voetballers en voetbaljeugd rust op de schouders van de leiding van het zaterdag-voetbal. Onze plaatselijke vertegenwoordi gers. HBSS, PPSC, GTB en GSS, dragen hiervoor in Schiedam de ver antwoording en heide eerstgenoem de, hoogst geklasseerde clubs, hebben we graag in de gelegenheid gesteld aan het woord te komen. HBSS: voor allen Natuurlijk, aldus vooizitter Eibers van HBSS, is ons doel als protestant- cnristeiijke veiemgmg, allen, die uit principiële overtuiging de voetbal sport niet op zondag willenbeoefe- nen bij ons de gelegenheid te geven dit op zateidag te doen Daar HBSS een afdeling is van de Schiedamse Chr Jonge Mannen Vereniging (CJMV) sluiten zich veel van deze longeren by ens aan. Maar bestaat HBSS dan uitsluitend uit principiële zaterdag-voetballers'" Neen, aldus voorzitter Eelbers, ge lukkig niet ledereen, die om welke reden dan ook liever op zaterdag speelt, is by ons, en m het zaterdag voetbal in het algemeen, van harte welkom. Uiteraard moeten zy van zelfsprekend ons reglement onder schrijven Als bestuur hebben v.y te zorgen en ervoor te waken, dat het christelijk element in onze vereniging bewaard blijft Ieder principieel za terdagmiddag-voetballer moet zich by onse thuis kunnen voelen. Onze andere plaatselijke vertegen woordiger In het zaterdag-voetbaï PPSC mag zich van deze categorie i de oudste Schiedamse vereniging noemen. Pro Patria werd in 1920 ge boren, waarbij na de fusie in 1943 met Stormvogels de naam Pro Patrla- Stormvogels Combinatie werd aange nomen. Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 86 16 Hongaarse „contia-revolutio- nairen" uit Zsjk, in het district Zalai, zyn tot gevangenisstraffen veroor deeld variërend van anderhalf tot vijftien jaar. 8» tê Dit is het elftal, dat Puttershoek m het seizoen 19481949 in de KNVB bi acht. Van links naar rechts staan de: C de Geits. C de GraafL. Groe- neveld, D. Mol, B. Mol, A. Spitters (die naar Canada emigreerde) en als reserve L. van Kleef. Zittend: C. Ze venbergen, L. Boender, S L. Aardoom en M. Aardoom. C. de Graaf speelt nog vaak mee tn hel eerste elftal: L. Boenderen M. Aardoom zijn ook nog steeds ac tief. Dertig jaar geleden schrok Puttershoek van voetbalc ub PASSAGE .,-v SCHIEDAM WE HEBBEN ZE zien dansen, gisteavond in Musis Sacrum, de pop- geode avonden tot en maken, en dat ging nog met donderdag Er staat met eens zo gek ook.! daar een vrolyk groepje Het orkest van de petjes van de heren mensen op het toneel; heer Dorrenboom tmu- Rhuis en Dorrenboom. voor een deel zagen, wij zikale leiding, arrange- Bepaald lieve poppetjes, weer de gezichten van menten e dblies er dat dient gezegd te wor- vorig jaar, aangevuld flink op los (zonder den Gracieuze, sierlijke met nieuwe, charmante overigens een moment poppetjes, met een en- meisjes Ja, het is geen naar de dirigent te ky- 1 toeval dat de woorden ben, maar dat hebben Hef en charmant in dit die jongens kenneiyk verslag herhaaldeiyk met nodigi) en allen zullen vallen: de revue zongen int volle borst moet het wél van de het zeer poëtische re- meisjes hebben. De vue-lied, Hoe die tekst mannen zijn verre in nu precies luidt weten de minderheid. we niet; de akoestiek Waar ligt dat aan? van Musis is niet al te Ach, in de show-busi- plezierig. Maar we zijn ness liggen de verhou- ervan overtuigd dat het dingen nu eenmaal zo. in het Passage Theater Dans revue-girls-can- allemaal heel anders, can, dat zun zaken die veel volumineuzer en men met bij de man- nog vlotter zal gaan. nen moet zoeken, of- We hopen allen vlug schoon we gisteravond In terug te zien. Voorlopig Musis ook enkele heren, op de nachtrepetitie schuchtere pasjes zagen van vrydag a.s. kele pop er tussen door; eigenlijk zijn het de creaties van mevrouw Phyllis Lightstone, want die zorgt In de SG-re- vue „Laat de poppetjes dansen" voor "het bal- letwerk. En dat is af, we kunnen u dat verze keren nadat we een re petitie van de revue mochten bekijken. „Een violyke rovue in 23 taferelen" staat overal aangekondigd Vroiyk zal het ook wel toegaan tydens de voor stellingen op maandag, 26 augustus en de vol- (Van een onzer verslaggevers) DERTIG JAAR GELEDEN staarde de rustige Puttershoekse bevolking in stomme verbazing naar een groepje jongelui, die luidkeels in de smalle straten verkondigden een voetbalver eniging te hebben opgericht. Het was waar. Op 10 september 1927 begint de historie van de tegenwoordige voetbalvereniging Puttershoek, de vereniging met de 94 werkende leden, de ver eniging waarvan het eerste elftal in het laatste seizoen zakte van de tweede naar de vierde plaats in de vierde klasse. „Daar zal Noordermeer wel achter zitten," moeten de Puttershoekers ra zich zelf hebben gebromd. En ook dat was waar. Het hoofd van de openbare lagere school, de heer Noordermeer, zat er achter. Hy was de initiatiefnemer, hy huurde het „Oude Gorretje". Excelsior was ontstaan; twee jaar lang voetbalden zy het waren by- na allemaal nog jongens in het wilde weg tegen allerlei andere ploe gen jongens, die in die tyd ook de voetbalsport beminden. Daar was SSS uit Klaaswaal, de club waarin de heer C. de Vries, die later vele jaren de voorzittershamer van Puttershoek zou hanteren, mee speelde. En de heer De Vries orga niseerde zo'n voetbalontmoetmg by kapper Van Es. Twee van de drie gebroeders Van Es waren Excelsior-sterren. De heer De Vries, die by hen zyn haar het snijden, kortte de tyd die hem restte voor hij onder het witte laken ver dween met opscheppen over zyn club in Klaaswaal. Dat namen de gebroeders Van Es niet, en een tweekamp was het resul taat. Het eerste elftal van SSS ont ving de Puttershoekse knapen en leerde ze met een 9I-overwinning een lesje. Een lesje, dat zij later nog niet geleerd bleken te hebben; zy aanvaardden ten minste „de uitnodi ging nu eens tegen het tweede elftal te komen spelen. Ook dat wonnen de Klaaswalers Die deden hun uiterste best, om de heer De Vries ook nu gelegenheid te geven opmerkingen te maken bij de kapper over voetballende Putfs s- hoekers. Het pubhek stond ra die jaren nog heel. vreemd tegenover het rauwe voetbal, dat deze knapen toonden En de overheid eveneens De dorpsveld wachter kwam ten minste zo om' keuren wegens voetballen op zondag. Het eeiste elftal van Putteishoek die naam had het al gekregen speelde toen ai ra de eerste klasse van de Rotterdamse Voetbalbond „Ik moet je bekeuren, De Vues," zei de veldwachtei. De heer De Vries had het in Klaaswaal ook al twee keer by de hand gehad. Daar had hy er wat op gevonden. De eigenaar van het voetbalveld be weerde eenvoudig, dat de recette vooi hem was „Dan konden ze er niets tegen doen," vertelde hy Ook ditmaal vond hy er wat op. „Mij moet je niet bekeuren," zei hij, „je moet de voorzitter van de Rotterdamse bond hebben." Hy be wees aan de hand van de reglemen ten, dat dat inderdaad de man was, die voor een proces-verbaal ia aan merking kwam. Maar de voorzitter van de Rotterdamse bond was in specteur van politie. De volgende avond was hy toe vallig ra Puttershoek en de veldwach ter en de heer De Vries spraken hem eiover aan. „Wacht maar even," zei hy en schreef zelf het pioces-vei- baal. „Zo had je het zeker ongeveer willen maken, he?", vioeg hy de veldwachter, „Als ik het zo kon, ja," bewonder de de veldwachtei het epistel „Teken dan hier maar even en laat de bui- gemeester hier tekenen, dan kun je het opsturen," zei de inspecteur „Het is opgestuurd," vertelde de heer De Vnes ons, „maar we hebben er nooit meer iets van gehoord." In 1929 trad Puttershoek toe tot de Rotterdamse Voetbalbond. Put tershoek lag net op een vry willekeu rig getrokken grens; zij mochten met in de Doidtse Bond spelen zoals Beerjansdam, dat toch weer dichter by Rotterdam ligt. Er was in die jaren een grote mas- Maar zy kenden de sport maar bit ter weinig. En dat bracht mee, dat de elf spelers moesten winnen. Hoe, dat deed er minder toe, Als zij maar overwinningen boekten. Ook de spe lers toonden een mentaliteit, die nu alleen nog voorkomt bij mooi-weer- voetballers. Een regenachtige zondag was er vaak ooi zaak van, dat er aanmerke lijk minder dan 22 mannen op het veld stonden. Het was zelfs moeiiyk een eeiste elftal te vormen Tot 1031 toe zijn er voor het eerste elftal meer dan twintig spelers in touw geweest Daarna ging het wat beter. Misschien kwam dat, doordat het veld nu was verrykt met een buffet. Hoe krap de vereniging toen in haar contanten zat, blijkt wel uit het feit, dat zij de laagste Inschrijver 1205,52) dit buffet gunde: deze inschryver betaalde contant. In 1934 weid Putteishoek eerste- ?^Sse~spele! huuide echter tot 1948 voor zy als ongeslagen kam pioenen de KNVB konden berei ken. Dat was de top, die zy bereik ten, ra de korte tijd dat alles moge lijk bleek. Een nieuw terrein werd op 21 augustus 1948 door de burgemeester geopend, een terrein, dat met eigen kracht en wat medewerking van de Suikerfabriek was aangelegd. De top was met veel moeite bereikt. .Puttershoek is eigenlijk geen pretti ge plaats voor het verenigingsleven," vertelde de heer De Vries. „Als het goed gaat, juicht iedereen en als het slecht gaat, keert iedereen zich af." En het bereiken van de top ging met langzaam maar zeker; het ging met vele ups-and-downs Oud-Beljer- land was een geduchte concurrent in 19361D37, in dat jaar slokte de KNVB het elftal op, Puttershoek bleet op de tweede plaats achter. Het seizoen daarop kon de vereniging zich nog maar net m de eexste klasse handhaven. Er kwam nog een concurrent bij in die jaren: De Suikerfabriek, Aan het eiftat van die fabriek, CSï\ ver loor Jhittersboek verschillende goede en trouwe voetballers. Het seizoen 1938-1939 begon dan ook heel slap. Spelers bleven zonder kennisgeving weg iets wat In jaren niet was gebeurd de verenigingsgeest taan de. Tn de oorlog: was het voor vreem delingen verboden op het eiland te komen. In het eerste jaar werd daar niet zo streng de hand aan gehou den, maar in het tweede jaar moest het met Duitse militairen ver- terkte elftal naar Barendrecht reizen om thuisw edstnjden te spelen In het seizoen '42-'43 trok Put- angstvallig bewaard. En met dat ma teriaal kwam de vereniging na de oorlog terug ra de eerste klasse. „Als een geheel nieuwe vereniging," vertelde de heer De Vries, Zij leer den het Engelse voetbal kennen door te spelen tegen de Engelse militairen, er was een goede clubgeest, de trai ning van de heer Verkerk was uit stekend en er kwamen vele jonge krachten. In het seizoen '46-'47 werd Put tershoek kampioen van de afdeling en ook kampioen van afdeling Rot terdam, na dne spannende wedstry- den tegen DRZ. Er volgde echter geen promotie naar de KNVB Het elftal, dat zware wedstrijden achter de rug had, speel de nog met te weinig routine en ver loor de promotiewedstryd. Het totaal aantal wantende leden bedraagt momenteel honderdvyfen- twintig, terwijl ongeveer vijfenzeven tig donateurs de vereniging een warm hart toedragen Met vijf seniorelftal len en drie juniorelftallen zal PPSC in de komende competitie vertegen woordigd zijn Het ontstaan van PPSC is zonder meer te danken aan de behoefte om 's zaterdags te voet ballen, dus niet uitgesproken uit principiële overwegingen Het predikaat christelijk is dan ook nooit gevoerd, zeilfs katholieke leden zijn in de FPSC-gelederen opgeno men Met grote voldoening ziet het hui dige PPSC terug op de fusie met Stormvogels Dit samengaan is een alleszins geslaagd experiment gewor den. Vanaf de fusiedatum zyn beide verenigingen volkomen ra elkaar op gegaan en van enige scheiding hier door in de vereniging is geen sprake geweest Het seizoen '49-'50 bracht PPSC, nog voor HBSS. ra de vierde klasse van de KNVB en reeds ra het hierop volgende- seizoen werd het kampioenschap behaald. W isselend Op het laatste nippertje ging pro motie naar de derde klasse echter verloren Met wisselend succes hand haafde PPSC zich tot op heden ra de vierde klus en men heeft de laat ste tyd met veijongrag en vernieu wing aan een nieuw eerste elftal be bouwd. Dit elftal staat een moeilijke seizoen te wachten, daar de indeling vry wat clubs uit de provincie te zien geeft en het de vraag is hoelang de Schiedammers nodig hebben om tot een homogeeen, ingespeeld geheel te komen Uiteiaard speelt de terremnood by PPSC een woordje mee De toeloop van leden en hoofdzakelijk junioren stelt het bestuu>- voor het probleem hen allen in staat te stellen om te spelen, hetgeen met de ducwekelijkse speeltyden op Boshoek geen sinecure is. Niettemin is het bestuur dank baar voor de uitstekende samenwer king tussen de Boshoek bewoners, waarvan de afgelopen Boshookserie een veelzeggend bewijs is Zo ziet PPSC dat zich gesteund weet door een krachtig bestuur waar- ra o a. de heren Kooyman en Kalden reeds meei dan vijfentwintig jaar zittmg hebben, met een gewettigd optimisme de toekoms*- tegemoet. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9 12 30 uur en 26 uui: 2 nummei pla ten, groen regenkapje, autoped, ne ten poppenwagentje. Te bevragen bij de vinders: voet bal, J Koster, Esdoornlaan 15; auto ped, J. v. d Phgt, v. Dyckstraat 15a; poitemonnaie met inhoud, J. v Dyk, Vondellaan 44a; portemonnaie met inhoud, Mevi. Stolk, Nassaulaan 23; rood kindertasje en poje, E Wape- naa-, Daltonstiaat 33, dameshand tasje, L. Hermans, Ridderkerkse- straat 45b; blauw regenkapje, H. v. d. Kraan, Vismarkt 9; windjack, scheerappaiaat en zwarte broek, v. d Vlies, kiosk BK-iaan; 1 p dames schoenen, Th Govaart, Alb. Thijm- straat 87, meisjesi egenmantel, G. Haubel, L Nieuwstraat 151a; meis jesvestje, Winters, v. Dijckstraat 22a; rood kraderjoppertje, Mevr. Meyer, Burg var; Haarenlaan 852: padvra- dersnem. C Krabbendam, Rynstraat 25a; capuchon met ceintuur, Prins, Nic Beetsstraat 44; damesshawl, P. de Herdei, Herenstraat 45; witte ny lon dameshandschoen, C. Wiese, Groenweegje 70a; blauwe ceintuur, W. Kaijzer, Rotterdamsedyk 226; motorbnl, J Flieggen, Ch. de Bour- bonstiaat 13; sleutel, Bekker, Bak- kershaven 19; damespolshorloge, A, Polak, Makkerstraat 1rood-zwart kmdei kettinkje, Kolmeyer, v. Sma- leveltstiaat 16a; zakje met wissel geld. C Hersbach, Oosterstiaat 36; armbandje. Buursrna, Buig v. Haa- ronlaan 908, koplamp met gloeilamp van auto. L. Bouman, Alex Numan- straat 18a; spatbord (sierkap van auto), M. Mes, Rotterdamsedyk 249a; zwarte herenhandschoen, J. Hoorn weg, v. Maiumstraat 17; zwarte glacé dameshandschoen, v. d Zou- v.en, v. Ruysdaeilaan 3a. streeks 1934 het veld op om de heer sa aanhangeis, liefhebbers van het tershoek zich dan nog uit de strijd De Vries, toen al voorzitter, te be- lyntje. terug. Het materiaal werd echter Ook het jaar daarop volgde er geen promotie Puttershoek moest met een tweede plaats genoegen ne men In 1948 echter werd het eerste elftal ongeslagen kampioen. Maar het eerste jaar al moesten Baren drecht, Puttershoek en Birksland al degiadatiew edstnjden spelen De twee laatste bleven ra de KNVB. Het jaar daarop opnieuw degrada tie wedstryden. Nu tegen HYVD en DRZ. HWD bleef aan de xop, DRZ en Puttershoek moesten het nog eens uitvechten in een beslissingswed strijd. En die wedstrijd verloren de Puttershoekers met 5—1. Het tweede elftal was in het jaar van de degra datie kampioen geworden van de vierde klasse. Het seizoen '50-'51 bracht een nieuwe teleurstelling Puttershoek degradeerde opnieuw, nu naar de tweede klasse. En het jaar daarop ging het nog verder bergafwaarts; Puttershoek degradeerde naar de derde klasse. Dat was de diepste inzinking van na de oorlog. Maar ra de derde klasse kon het eeiste elftal zich handhaven Het be zette de tweede plaats; juist onder de concurrent Dilettant In 1953-'54 werden zy kampioen en piomoi eer den Het jaar daarop werd Abbenbroek kampsoen; Putteishoek bezette de tweede plaats En deze plaats bleef nog een seizoen behouden. Het laat ste seizoen eindigden zy op de vier de plaats in de tweede klasse. De heer Visser heeft alle hoop voor het nieuwe seizoen. „We hebben een jong elftal en er heerst een goede geest," vertelde hy, „dat is de laat ste weken wel gebleken ra de neder- lagenserie. waarvan zaterdag 'nee sluitstuk wordt gespeeld. Dan komen NSW, Heerjansdam en Activitas uit Rotterdaun naar PuttershoekEn daarmee, met een voetbalfeest, viert deze dertig jaar oude club zyn jubi leum. ROTTERDAM Visafslag Heden werden van ÏJrnuiden, Schevemngen en elders 250 kisten verse zeevis en 450 kg paling en spiering aange voerd. De pry zen waren: Tarbot gr. 2,55 tot 2,65 per kilo, middel 2 202,39, klein 1,45 tot 1,50, griet 1,50 tot 1,55 Schol middel 42 tot 45 per kist, klem 26 tot 29. schelvis middel 52 tot 54, kabeljauw groot 45 tot 48, middel 41 tot 43, klem 25 tot 33, makreel 18 tot 21, zeehanen klein 36 tot 43, wijting 24 tot 29, vei se ha: rag 21 tot 25, spie ring 0,60 tot 0,65 per kilo, levende paling dik 4,55 tot 4,60. Vangstberichten van donderdag morgen VI 70, 70 k uit een 5„ vleet; VI 79 17 k; VI. 172 51 k nog 30 netten; VI. 203 68 k noilg 45 netten; VI. 208 2 k. nog 25 netten, VI 114 120 k VI, 142 34 k VL 190 102 k.; VI. 197 34 k.; VI 61 8 k VI. 71 75 k uit een vleet; VI 83 60 k uit een vleet; VI 14 2 k Wl. 56 20 k Prijzen van donderdagmorgen: Vleet haring, klem 25,20, groot 33,6035 20. Ijle 24,6025,40; steur 21 90—25,90; VERTROKKEN V! 197, K. Rog, 79, J de Jong; VI 89, M. v. d. Snoek; VI 132, H. Plug- ge, VI 112, A. Bot; VI 216, H. v. Roon; VI 97, F. Verschoor. BINNEN VI 115, N de Niet, 30 last, 250 kist verse haring. 21 augustus Engels pond 10,64—10 645 Amerik. dollar3,821—3,331 Franse frank 91,10—91,20 Belgische frank7,655—7,658 Zwitserse frank 87,5287 57 Zweedse kroon73,69—314 Duitse mark91,13—9118 Deense kroon 55,015—55,065 Noorse kioon 53,26—53,31 Zwitserland (viy) 89,371—89,425 Canada 4,06ï—4,068 Italiaanse lire6124—61 29 Oost. shilling 14.72—14,73

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1