Schalk Verhoef in Rhoon de beste Koopal in le divisie lisssliÉis l éi Oranjekragen vallen hitter tegen ui minuten meer en er Korfballers nu Wat n kansen voor de Rotterdammers Resultaten en - standen in 2e divisie Uitslagen en standen in le divisie ÉPF Korfballers zijn weer begonnen Xerxes verliest: 2-3 Invallers ook na 44ste Moore krijgt geen uitstel ielerclubs in actie mmÊÊÈêi Theo Sijthoff le in Hilversum Niemand had dit voorzien... i ii HET VRIJE VOLK MAANDAG 9 SEPTEMBER 1957 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) Op Woudestein Iiehben ze er nog denkrimpels van in het voorhoofd. En ze vragen zich af: „Hoe is het mogelijk dat Excelsior met 10 van Volendam kon verliezen?" Een Volen dam dat zich in de tweede helft tegenover het rood-zwart geweld als een simpel derdeklas- sertje gevoeld moet hebben, dat bij tijd en wijle gewoonweg overklast werd en in die laatste tien enerverende minuten nauwelijks adem kon vinden om al die rappe Excelsior-mannekes bij te benen. En tóch won dat Volendam. Want het had een keeper, die ze daar aan de boorden van het IJsselmeer gerust met lauwe ren mogen omkransen. Wat deze Keijzer soms presteerde en wij geven toe dat hij 'n enkele maat niet over geluk had te klagen wat deze knaap er springende, duikende, stompende en glijdende heeft uitgehouden, moest de Excelsior-voorwaart- sen wel met moedeloosheid slaan. Stug Volendam Vóór dat doelpunt was Excelsior in de meerderheid geweest; daarna kwam het zeer stug voetballend, hard trappend, fel koppend en direct schietend Volendam wat meer naar voren. De verdediging van deze oranje-hemden is soms hard als gra niet, maar wanneer de Rotterdam mers niet de fout hadden gemaakt om in die eerste helft alles te vee! door het midden te willen spelen, hadden zij best in dat graniet een gat kunnen boren. Nu troffen zij Veilig rm mÊÊÊÈÊÊÊkr |P*UBB| Isa _v_i; .i i 1 ;v- - Vermeer verrast voor Deetos. KNVB-toto: f 140.200 Caritas De Knoest" schiet Volendam naar e ze sterker Excelsior Een onverwachte (en onverdien de) nederlaag' voor Excelsior der halve. En die nederlaag is te wjjtcn aan het doelpunt dat de hoogblonde midvoor Tol na twintig minuten scoorde, 't Was waarlijk geen doel punt om juichend over naar Volen dam te schrijven, maar het bleek toch genoeg te zijn. De Volendam- mer kreeg van de linkerzijde een hoge boogbal, die door de Excelsior- verdedigers verkeerd beoordeeld werd. Bleven zji staan omdat zij aan bui tenspet dachten? Hoe dan ook: de stevige doorzetter Tol bleef niet staan. Hij kreeg het leer gemakke lijk voor zijn voeten en had nauwe lijks enige moeite om de wanhopig op zij vallende Den Hertog te 'pas seren. Deze Tol, die blijkens enthousiaste kreten op de tribune, door zijn wijd- gebroekte supporters „Knoest" wordt genoemd, heeft overigens een niet al te plezierige indruk achtergelaten. Vele. malen werd er tegen hem ge floten. een aantal keren moest de scheidsrechter de vermanende vin ger opheffen en de heer Florin was bepaald lankmoedig, toen midvoor Tol met zijn vinger tegen het hoofd tikte en verongelijkt wéér-zo'n-waar- schuwing incasseerde. De meeste scheidsrechters zijn minder vriende lijk bij een dergelijk onaardig gebaar. (Van onze wielermedewerker) De Rotterdammer Schalk Verhoef kwam zaterdagmiddag naar Rhoon om er zijn grootvader een pleziertje te gunnen. Opa Schalk in de drieëntachtig had zijn grote kleinzoon vorig jaar niet kunnen ontdekken en dat vond deze nogal sneu. Wel, met opa zijn enkele duizenden rond het ruim 2 km lange, heel geriefelijke Rhoon- se parcours dik aan hun trek gekomen. Kort na de start op de Rijsdijk namelijk, waar men de 30 opgekomen renners een prachtleidersprijs in het vooruitzicht had gesteld, ontspon zich een hevig gevecht om de hegemonie. Schalk had er wel zin in, maar span de zich tweemaal vergeefs in om ais eerste over de meet te gaan. De eerste maai was het Swaneveld, de tweede keer v. Bastelaar, die elk een puntje Incasseerden voor de leiderspremie. Verhoef ging uit een ander vat tap pen en ging als enige door van een groepje vluchters, dat was gevormd en waarvan v. Egmond, v. Selm, v. Vliet, Jongejan en v. Dienst deel uit maakten. Aanvankelijk was v. Vliet een tweetal ronden met Verhoef door gekomen, maar v. Vliet stopte daar na wat af en voegde zich by de ach tervolgers, van wie Jongejan zijn por tie niet naar behoren kon doen en terugviel. steeds de sterke Volendamse body's of de gespierde vissersbenen, die overal schenen te zijn. Maar wat een kansen hadden die rood-zwartcn. Vele schoten van Slui en Van Oort (gekweld door een steenpuist op de linkerdij) gingen net naast of over. „Oefff" klonk het teleurgesteld, toen Damen een niet te missen kans bijkans vrü voor doel tóch miste. Een kopbal van Corpe- leyn, weer zo'n hard schot van Van Oortde Volendamse doelman toonde zich van grote kiasse. Tegen de muur En ten slotte die tweede helft. Een helft waarirr Excelsior over alle linies domineerde en Volendam pal met de rug tegen de muur drukte. Toen de Rotterdammers maar liefst tien corners mochten nemen. Toen Keyzer een schot stopte, de bal liet vallen en verheugd opmerkte dat het leer nog net aart de voor hem goede kant van de paal huppelde. Toen deze Keyzer op grandioze wijze een kopbal van Slui uit het uiterste hoekje plukte. Toen Slui alleen voor hem kwam te staan en precies in zijn handen schoot. Toen hij gepasseerd werd maar de bal tegen de lat ketste. Toen Buist achter zijn rug nog een bal uit de gapende lege doelmond kopte. Nee, Excelsior kon de gelijkmaker niet scoren, ondanks het gezwoag van Dick van den Polder, het berekende werk van Den Hartog en het onver moeibaar optrekken van Dörr, die voetbalde als in zijn beste dagen. En het was bijna 02 geworden, wanneer Tol niet na een mooie voor zet van B. Steur niet over had ge kopt. HU hoefde alieen maar „ja" te knikkenMaar lot opluchting van al wat- Excelsior was ging de bal vijftig centimeter over de lat. Een onverwachte zege dus voor Volendam, welks voorhoede nauwe lijks tot een goede aanval kon ko men, maar dat een kloek-ingrijpende en keiharde defensie heeft. Met een doelman onder de lat die hopen wij zijn Volendamse lauweren krijgt) En Excelsior? Betrek méér vleu gelspelers in het- spel, schiet sneller en richt zuiverder. Deze wedstrijd had ejn overwinning moeten zijn. 'n Ruime overwinning. A: De Valk—LONGA DOSKO—ZFC Hilversum't Gooi ZeistEmma DHC—UVS 1—3 2000) 1—3 2500) 3—0 .(13000) 1—0 2000) 0—3 3000) B: Ensch. Boys—Oosterp. 10 HeerenveenHeracles 23 Tubantia—PEG 1—3 NECZwartemeer 32 Zwolse BoysRheden 24 Be QuickGo Ahead VelocitasVeendam (5000) (4000) (120.0) (3500) (3000) (5000) (3000) A: Longa Hilversum UVS ONA ZFC Zeist 'Emma Wilhelmina DOSKO De Valk EBOH DHC 't Gooi B: Velocitas PEC Rheden Ensched. Boys 1 Heracles NEC Veendam' Be Quick Go Ahead Oosterparkers Heerenveen Zwartemeer Zwolse Boys Tubantia 4—1 3—0 3—0 4—1 3—1 1—0 0—1 0—1 1—3 13 1—4 0—3 0—3 6—4 3—1 4—2 1—0 3—2 3—2 5—5 6—8 1—1 0—l 2—3 2—3 2—4 1—3 A: Alkmaar—Willem II RODA Sport—DWS AGOW—EDO Vitesse—HVC Helmond—VSV DFC—RBC SVVDe Graafsch. ExcelsiorVolendam B: Eindhoven—Sittardi.a RigtersbieekVolew. SHSHermes-DVS RCHLimburgia Stormv.Helm. '55 KFCWageningen Fort. VI.Leeuward. XerxesHaarlem A: DWS Willem 2 SW HVC Volendam DFC VSV AGOW EDO Helnmnd RBC Excelsior Vitesse De Graafsch. Alkmaar Roda Sport B: SHB Leeuwarden Stormvogels Haarlem KFC Volewijckers Eindhoven Limburgia Sittardia ROH Rigtersbieek Wageningen Xerxes Helmondia '55 Hermes-DVS Fortune VI. 4 1—5 1—2 1—1 0—1 1—2 2—1 2—0 0—1 2—2 3—4 5—3 2—2 5—3 3—2 1—5 2—3 0 0 0 0 0 0 1 0 1 1 1 1 1 1 1 1 0 0 0 0 0 0 0 0 0 1 1 1 1 1 1 1 (8500) (1000) (5000) (6000) (1500) (6000) (6000) (7000) (5500) (1800) (15000) 8000) (7500) (4000) (4000) (2500) 8—2 5—1 2—0 1—0 1—0 2—1 2—4 1—1 2—4 1—2 1—2 0—1 0—1 0—2 1—5 1—2 11—7 5—1 5-3 3—2 3—2 4—3 22 2—2 2—2 6—8 3—4 2—3 2—3 3—5 3—5 1—5 Een reactie, teweeggebracht door Brinkman en overgenomen door Mar- chand en v. d. Putten, bleef zonder resultaat. Evenmin kon Verhoef in zijn een tje succes boeken tegenover een ploeg, die hem op de hielen zat, weshalve hij dus maar bleef wachten om er dan de zweep opnieuw op te leggen. Zeven man, van wie de vechtjas v. Straten de iniatiefnemer was geweest en verder Stolk, Swaneveld, v. Noord, v. d. Putten, Marchand en Scholten tot spoed had weien te bewegen, vormden een tweede ploeg, die er ten slotte in slaagde de eenmaal op gelopen achterstand op v. Vliet, Ver hoef e.a. van dik 50 seconden weg te werken. De strijd was daarmee lang niet gestreden, want Verhoef dacht nog steeds aan zijn beste opa.... Nog 19 van de oorspronkelijk voor gezette 45 ronden waren te rijden en hij had de ieidersprijs toen reeds vei lig op zak, demarreerden "Verhoef en v. Vliet opnieuw, kwamen weg en kre gen er als derde man de snelle v. Eg- mond bjj. De seconden groeiden aan en toen met nog een ronde of tien te rijden de voorsprong van het trio nog altijd met tientallen sec. op de ove rigen kon worden genoteerd, was het voor ieder duidelijk, dat de eind strijd tussen deze drie man zou gaan. Velen hielden het op v. Egmond, maar verloren in hem een zekere do sis vertrouwen, toen hij bij het ingaan van de voorlaatste toer enkele malen naar zijn door kramp pijnlijk gewor den linkerbeen tastte. In de laatste ronde had Ab er evenwel geen last meer van en stegen zijn kansen des te meer. Verhoef bleef hem en zün Rotter damse rivaal v. Vliet, die eveneens een prima koers reed, echter de baas na een lange spurt, door Verhoef In enorm tempo ingezet. De Schiedammer v. Straten was ook in de laatste 25 kilometer de taaie doorzetter, die er met een mooie rush tussen uit trok, maar tussen de kop en het peloton bleet hangen. De vierde prijs kwam hem echter dub bel en dwars toe. De uitslag: 1. s. Verhoef, 100 km in 2.29.25; 2. A. v.- Egmond, Den Haag; 3. J. v. Vliet, Rotterdam; 4. op 29 sec. G. v. Straten: 5. op 33 sec. G. v. Dienst, Oud-Beijerland; 6. F, Mar chand, Tilburg; 7. J. Stolk. Zwijn- drecht; 8. J. V. d. Putten, Den Haag; 9. W. Swaneveld, Dordt; 10. H. Schol ten, Den Haag; 31. G. v. Noord, Den Haag; 12. A. v. Selm, Den Haag; 13. H. Brinkman, Rotterdam; 14. A. Kool. Delft; 15. C. Koger, Haarlem. Nieuwelingen reden vooraf een rit over 60 km. Hier won A. Verzijl uit Numansdorp in 1.29.37. Dit was zijn elfde zege in 1957: 2. S. Speelman, Hoogvliet; 3. G. Giesen, Rotterdam: 4. L. v. d. Flier, Rotterdam, 5. T. Groeneweg, Numansdorp; 6. J. Spoor maker, Rotterdam; 7. M. den Outer, Capelle; 8. KI. Renes, Nieuwpoort. WÊÊÊÊÈÊI i*, t ■-* - ...c Het debuut van Willem 11 in de le divisie, met Coy Koopalis succesvol geweest. De Tilburgers wonnen in i Alkmaar overtuigend. Op deze joto 'ziet u echter hoe Coy Koopal geen succes heeft, omdat doelman Snabilie kordaat ingrijpt. Met erote ci In Zandvoort zijn zaterdagmid dag RACWest autosprints georga niseerd. Tijdens de sprint sloeg Van Zon tnef een volkswagen in de Tar- zanhocht over de kop. HU liep lichte verwondingen op. In het algemeen klassement kwam Gatsonides op de eerste en Jonker op de tweede piaat», is Het Zuiden (Van onze Korfbalmedewerker) Zo is de korfbalcompetitie dan weer begonnen en de tiental len ploegen hebben de eerste proeven van hun kunnen weer afgelegd. Over het algemeen bleken de twaalftallen, die in vo rige seizoenen tot de leiders behoorden ook nu weer de sierk- sten, zodat de kamp om de laatste plaatsen te ontgaan ook dit maal door de teams van het vorig jaar zal moeten worden gevoerd. Als er één twaalftal is, dat wel bijzonder tegenviel, dan is dat van Het Zuiden. Met niet minder dan 11 moést het het onderspit delven tegen zijn oude rivaal uit Dordrecht, Deetos. Werd het vorig jaar op een der eerste competitiedagen in de Merwestad met 85 verloren, nu brachten de oranjekragen er zeer verzwakt bijzonder weinig van terecht. Het werd 71 Actief werd door de consul gestaakt bij de stand 2—1, .Voor B hield Ready de eer op en sloeg DKC met 74. maar Achilles bleef beneden de verwachtingen en wred door stadgenoot Olympiaan met 41 geklopt. Zwervers wist te Leiden met Zuiderkwartier af te re kenen en de cijfers 84 spreken voor zich zelf en Swift leed op eigen veld tegen Algemene een 83-neder- laag. 7 Het sectiebestuur betaald voetbal heeft, na overleg met de scheidsrcch- terscommissie, de invallersbepaling (na het incident-Appel) veranderd, Zjj is nu zo gewijzigd, dat een speler die voor de 44ste minuut is uitgeval len, te allen tijde mag worden ver vangen. Verleden week, in de wedstrijd DOSFortuna, viel Appel vóór de 44ste minuut uit, maar de invaller kwam pas in de 45ste minuut. Scheidsrechter Beltman weigerde hem en had hierbij het regiement aan zün kant, waarin stond dat slechts een speler vóór de 45ste mi nuut kon worden vervangen. Het sectie-bestuur betaald voetbal meende, dat dit wel volgens de regels, maar niet volgens de geest van het spel was. Vandaar dat het gisteren in een circulaire aan de scheids rechters en verenigingen heeft mede gedeeld, dat deze regel dus zo is ge wijzigd dat een speler die vóór de 44ste minuut is uitgevallen, ook even tueel daarna mag worden vervangen. (Van een onzer verslaggevers) „Hé, waarom duurt zo'n wedstrijd nu niet vijf minuten lan ger," klonk het na afloop van de wedstrijd Xerxes-Haarlem uit de mond van een Rotterdammer. Hij moest een wel heel trouw supporter zijn, want het stroomde van de regen. Maar hij had misschien gelijkXerxes weet op gladde velden doorgaans beter op de been te blijven dan de tegenstander. De ploeg had in de laatste tien minuten zo'n zware druk op het Haarlemse doel uitgeoefend, dat het eindsignaal voor de gasten een verlossing moest zijn geweest. Met dat stevige slotoffensief toonde Xerxes een bikkelhard moreel. Want was er voordien niet zo bijster veel te bejubelen geweest dat sterke moreel deed de Rotterdammers een grote achterstand (03!) bijna ge heel tenietdoen. Dat was een pres tatie tegen dit Haarlem, dat de over winning zeker verdiende. Misschien ontbrak het de Rotter dammers nog te veel aan lichaams techniek; aan snelheid mankeerde het in elk geval. Tegenover Xerxes' ro buuste speelwijze stelden de Haar lemmers iets grotere snelheid en meer accuratesse. Maar dat Xerxes deze wedstrijd zou moeten verliezen, werd eigenlijk pas duidelijk aan het eind van de eerste helft, die toch voor een goed deel door de Rotterdammers was beheerst. Hierbij dient onmiddellijk aange tekend, dat de Xerxes-voorhoedc met zijn vele harde schoten maar heel weinig geluk had: ze gingen ofwel rakelings over en net naast, óf ze werden op het nippertje door de Haarlemse verdediging onderschept. Onverwacht Niemand had verwacht, dat juist Haarlem in de 22ste minuut de lei ding zou nemen. Het was een bijzon der fraai doelpunt bovendien, Het werd gemaakt door Degenaar, die een mooie pass in de ruimte benutte met een onhoudbaar schot in de rechter hoek. Vanaf dit ogenblik bleek het gro tere Haarlemse inzicht. De gasten doorstonden een spectaculaire bele gering van hun doel onmiddellijk na rust en lieten er een paar fraaie com binaties op volgen. Xerxes had op zijn beurt geluk toen Flens de bal tegen de benen van doelman Vermeer deponeerde en dat het doelpunt, dat die zelfde Haarlemmer enige secon den later maakte, door scheidsrech ter H. J. Genissen uit Utrecht wegens buitenspel werd afgekeurd. Toen Kentie. door een van de Haarlemmers in het nauw gebracht, met zijn handen aan de bal zat, leek het met Xerxes gedaan, want rechts buiten Brokx benutte de penalty met een goed gerichte schuiver in de rechterhoek (02) Even later, in dé twintigste minuut, bracht eeri 'eenvoudige aanval, die niet eens zo erg gevaarlijk leek, de Haarlemmers opnieuw succes. Links binnen De Graaf gaf namelijk een plotselinge omhaal: volkomen ven-ast zag doelman Vermeer de bal in zijn goal verdwijnen (03). En nog zag Xerxes in het verloop van zaken geen aanleiding om het hoofd in de schoot te leggen. De Rot terdammers bleven doende de cor nerverhouding sterk in hun voordeel op te jagen. Na 25"mmuten lukte het dan eindelijk, toen linksbuiten Rijs- houwer met een ongelofelijk hard schot doelman Snijders versloeg. Via de onderkant van de lat stuitte de bal op een vreemde wijze in het veld terug en werd achter de lijn gewerkt. De scheidsrechter wees (zwakke) Haarlemse protesten onverbiddelijk af. „Doelpunt", besliste hij, mét de grensrechters (13). v.** Xerxes bleef terugkomen. En het profiteerde drie minuten voor lijd van een fout in de Haarlemse achter hoede, die Engelman en Hendriks ge legenheid gaf tot een snelle combina tie. Met een iw -ehot bracht Hendriks de ar id tot 23 terug. Archie Moore, de wereldkampioen zwaargewicht, heeft twee weken uit stel gevraagd voor de titelstrijd tegen Tony Anthony op 20 septem ber. Als reden heeft hij 'persoon lijke omstandigheden' opgegeven. De organisatoren willen geen uit stel verlenen. Als Moore niet zal boksen op 20 september, 'zo hebben zij gezegd, zal zijn uitdager de titel krijgen zonder te boksen. (Van onze wielermedewerker) De Rotterdamse amateur Theo Sijthoff heeft zaterdag de ronde van Hilversum in zijn voordeel weten te beslissen door in de spurt, welke de 100 km lange koers besloot, geduchte rivalen als Gijs Pauw, Aren v. 't Hof, Piet Steenvoorden en Benny Teunisse in volgorde te kloppen. De zondag gehouden ronde van Steenbergen voor nieuwelingen bracht succes voor de Rotterdammer Henk Giesen. Op de tweede plaats finishte Maarten Breure. Intussen vernamen wil, dat Sijthoff het deze winter weer zal gaan zoeken op de winterbaan en met de Neder landse kampioen, de Amsterdammer Mees Gerritsen tot overeenstemming is gekomen om als koppel aan enkele wedstrijden te zullen gaan deelnemen. Van meet af hadden de rooöwittcn het spel in handen en reeds na zes minuten trof Rademaker doel. Kort daarop werd een verdeöigingsfout door mej. Koster afgestraft. Ook in tweede opstelling waren de gasthe ren meester van het terrein, zodat nog binnen het kwartier nog mej. hits de voorsprong tot 30 kon ver groten. De aanval van Het Zuiden kon maar niet loskomen en daardoor kreeg Deetos de gelegenheid verdere kansen te zoeken, Brandt schoot na min. van zeer ver in. In derde instantie vlotte het bij le gastheren niet zo best. maar aan le andere kant wist Het Zuiden van 'e geboden kansen niet te profiteren. Voor de rust werd het dan ook nog 130 door Van Wijk. I Toen in de tweede helft mej. Mul der de score op 60 had gebracht was de partij, van weinig betekenis meer. Leny in 't Veld schoot nog in en ten slotte kon Chris van Buuren met een ver schot de eer redden. Ais excuus voor deze zware neder laag mag gelden, dat Kees Hubert naar Deetos is overgegaan, mej. Van Dam naar Den Haag is verhuisd en Merk van een ernstige ziekte her stellend is, mej. Wagemaker even eens door ziekte verscheidene weken verhinderd zal zijn, De Geus en Kindt op de ziekenlijst staan. In de tweede klas A verrasten OSCR en KNS door tegen twaalf tallen, die we als kampioensgega digden hadden aangewezen gelijk te spelen. OSCR hield te Dordrecht Blauw Wit in bedwang (77) en Rozenburg kon het tegen het gepro- j den samenwerken, moveerde KNS niet verder dan 77 brengen. De party tussen Fluks en (Van onze korfbalmedewerker) es terkwartier was overhandigd en De jaarvergadering van de Kon. Ncd. Korfbalbend heeft met grote meerderheid besloten het hoofdbe stuur de bevoegdheid te geven de mogelijkheid van het instellen van een korfbalpooï te onderzoeken. Dal was wel het belangrijkste besluit van de vrij tamme vergadering. Voorzitter Schaap opende te kwart iver vier zaterdag jl. de druk bezoch te bijeenkomst in „Kias" te Amster dam en liet in eert interessante rede het gepasseerde jaar de revue pas seren. Daarbij dankte hij In het bij zonder de Trainingscommissie voor het vele werk, dat werd verricht en kende hij deze commissie de Erebe- ker toe. Voor belangrijk ciub- en bonds werk ontvingen het bondsteken de heren A. Goores, A. de Vries, A. P. Buiten en J. C. Ratering. Spr. pleitte voor het opwerpen van een dam tegen het steeds meer afglijden naar het professionalisme en hy achtte het gewen'.i, dat de amateuristische bonden daarbij zou- Nadat de kampioensbeker aan de prijzen waren uitgedeeld kwamen de jaarverslagen aan de orde. Hier uit bleek, dat het ledental gestegen was van 29381 tot 31045, waaraan de aspiranten een groot aandeel had den. Er werden in de loop van het jaar 87 cursussen georganiseerd, ■waaraan 750 kaderleden deelnamen. De competitieleider verzorgde niet minder dan 2626 wedstrijden.. De contributie werd verhoogd van 3 tot ƒ4, waarna de begroting tot een eindbedrag van 86.S75 werd aanvaard. De vergadering gaf steun aan een verzoek van Merwede 'Dordrecht) om een beslissing van het Hoofdbe stuur ongedaan te maken, waardoor deze vereniging naar de tweede klas zal overgaan. Daarnaast drong de vergadering aan op handhaving van het gepromoveerde Swift in de tweede kias. Het hoofdbestuur werd in de vol; gende samenstelling herkozen; voor! zitter W. Schaap; jr. van Driel. vice-voorzittcr, ir. H. A. Duns dr. J. M. Roosenschoon, H, W. ter Maat. J. W. Kogge, K. Roggen en H. M. van Drrel, secretaris-penningmeester. De uitslagen van de zondag in en rond Rotterdam gereden wielerwed strijden luidden als volgt; Interclubritten in de Alexander- polder: A-kl. 72 km in 1.58,50; I. Fr. Rorijs 2. L. v, d. Flier, 3. L. v. d. Leur, 4. J. v. Hamburg, 5. J. Franken, 6. S. Bak ker, 7. R. Koppenjan, 8. P. Zijlmans. 9. H. Letjnen. B-kl. 54 km in 1.31,30: 1. J. Nele- man, 2. N. de Ligt, 3. L. Meijer 4. M. Dekker, 5. J. Molenaars, 6. P. v. d. Meer, 7. H. Heus. C-kl. 36 km in 1.05,-: 1. R. Lie- bregts, 2. H. Hoek, 3. J. Scheef, 4. J. Michielsen. 5. J. Stolk, 6. C. Knoop, 7. T. v. Delzen, 8, P. Heinig, 9. B, v. d. Vaart, 10. W. v. d. Wijden. Jun. 18 km in 34.30,-: 1. W. Lepol- der, 2, G. Heinig, 3. B. Otterspeer. FeUenoord op Slccsjesdijk A- en B-kl, 52% km in 1.35,-: 1, H. Stubbe, 2. J. Verhoeven. 3, F, de Jonge, 4. M. Peters, S. B. Westhof, 8. C. Voshol, 7. J. Capelle, 8. A. Letterie, 9. R. Slen ders. 10. O. v. Driel. A-iun. 20 km in 40 min.: 1. J. Kui per, 2. M. Kruithof, 3. W. Muntz, B-jun. 12% km in 25 min.: 1. K. v. Beek. 2. B. Kanselaar, 3. P. de Haan. Sportief, peiotonrit over 54 km in 1.31,-: 1. B, v» Krlmnen. 2. P. Wis- schof, 3. J. v. Duijvenbode, 4, H. Les son, 5. A. Koevermans, 6. J. Timmers, 7. J. v. d. Ende. 'Van een onzer verslaggevers) De omzet van de KNVB-toto is, door de mogelijkheid tot deelneming van donateurs, met sprongen om hoog gegaan. Voor de pool van giste ren werd ƒ140.200 ingezet. Dat was weer 25 pet. meer dan de voorgaande zondag. In het ressort van de afdeling Am sterdam van de KNVB was de groei verreweg het grootst. Hoofdstedelin gen brachten ruim f 15.000 in de pot. Alle pocldeelnemërs zijn blijkbaar volkomen verrast door de resultaten. Tot nu toe heeft zich niemand met 'vijftien, punten bij de KNVB ge meld. Er is zelfs nog geen pooler met 14 punten komen opdagen. En het aantal deelnemers met 13 en 12 punten was gisteravond nog maar zeer klein. Als eerste prijs zal f 39.250 worden uitgekeerd. De tweede prijs bedraagt 16.820. De Oaritaspool kan 4100 aan prij zen beschikbaar stellen. Voor de eer ste prils (ƒ2460) meldde zich gister- av enige kandidaat de heer J. .;ten uit Axel (Zeeland), Voor oe tweede prijs ƒ1640 komt tot nu toe alleen de heer J. van Luijk uit Heer in aanmerking.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2