Het Singelkwartier adviseert commissie Twee punten worden onder loep genomen Haagse Ridderzaal hoort de Prins Met reclame niet verleiden, maar: beter leren KIEZEN Frankrijk: rijbewijs voor bromfietsen 'Landbouwbedrijven in kop van Goeree beslist te klein' O Tweede ronde voor de zaterdagclubs Kort nieuws Brand op het Broersveld m Politie pakt Delftenaar Ir. Kuiperi van CTD: 40.000,- voor 't plan-Vlug Géén korting, tóch voordeliger! Wijziging in bestuur van Toonkunst SV V-honkbal op hoofdterrein Het Vrije VoUk Verwachting voor handbal chiedammers c,nderelka*r m Burgerlijke Stand De grootste krant van Nederland HET VRIJE VOLK PAGINA i de aftakking naar het Boerhaveplein, en het verkeersknooppunt bij het Van 't Hoffplein en de Swanimerdamsingel. De plannen zijn vandaag bij de verkeerscommissie ingediend. HET BESTUUR VAN DE vereniging Singelkwartier heeft zich tot de verkeerscommissie van de gemeente Schiedam gewend met het verzoek twee plannen tot verbetering van verkeers situaties in de stad onder ogen te nemen. Deze punten zijn de spel, lieve mensen, en ik heb er geen rijwieloversteekplaats aan de Rotterdamsedijk ter hoogte van spijt van, Een interland heeft nu - - eenmaal dat zeer speciale, dat bij ogenblikken meer dan fascinerend is en ledereen móét opwinden, rk heb me er ook met aan kunnen onttrek ken, hoewel vrienden me verwijten geen emoties te hebben. Tramholtes 't Hofplein Onthoud één ding Voor Uw pantalon naar de Broekenkoning (Van een onzer verslaggevers) Voor een complex van 5000 hectare op de kop van het eiland Goeree bij Ouddorp en Stellendam is ruilverkaveling aange vraagd. Als proef wordt thans een stuk van 300 hectare verka veld, aan de Oude Oostdijk bij Ouddorp. Dit deelde ir. H. H. Kuiperi, hoofdingenieur-directeur van de Cultuur-Technische Dienst in Zuid-Holland, woensdagmiddag mee tijdens een be zoek aan Goeree. Onder zijn gehoor bevond zich o.a. de minister van Landbouw, Visserij en Voedselvoorziening, dr. S. L. Mans- holt. Meer dan de helft (Van een onzer verslaggevers) Honderden reclamemensen uit de hele wereld, wier werk het ls de aandacht van anderen te trekken, hielden zich gistermor gen een ogenblik muisstil. Dit verschijnsel vond plaats in de Haagse Ridderzaal, waar op dat moment, om even over tien, prins Bernhard binnentrad. Dit nieuws is slechts een on derdeel van een groot aantal verscherpte verkeersvoorschrif- ten, die zijn afgekondigd ln het Franse staatsblad. |j|p ZUID-HOLLANDSCHE KANTOORBOEKHANDEL Nieuwe plannen tot verkeersverbetering Zo taten we dan in „de kuip", het gonzende Feijenoord-stadlon, waar een gouden trio op zou treden fn ge selschap van twee dozijn frisse jon gens uit Nederland en Luxemburg. Zelden nog zag ik zulk een schouw Ten aanzien van het punt Rotterdamsedijk kan het volgende worden opgemerkt: Enige tijd geleden werden maatregelen genomen om de bocht die van de RoHirdamsedijk naar de aftakking leidt iets af te steken, zodat het snelverkeer niet eerst naar links hoefde uit te halen om deze bocht veilig te kunnen nemen. Er ontstonden vaak uiterst gevaarlijke situaties, omdat net achterop komende verkeer meende dat men naar links wilde afslaan. Op zich zelf is het natuurlijk al een heel bijzonder verschijnsel zo'n klei ne 60.000 mensen naar 24 voetballers die zich nauwelijks iets van het pu bliek aantrekkente zien kijken. Af en toe zivelt iets aan dat nv bravo geroep of juichen lijkt, soms'ook fluit de gemeenschap lang en schril en daii is er iets fout gegaan, maar meestal toch. is de menigte bepaald stil. Over die wedstrijd wil ik niet uitwei den, want daar worden anderen bij wijze van spreken voor betaald, ik zou u er trouwens maar mee verve len, want deskundigheid wil ik me zelf echt niet toemeten, ofschoon men beweert dat ik er kijk op heb. Laat ik eerlijk zijn: met die tiendui zenden anderen dacht ik waarachtig dat Nederland weer gouden jaren te gemoet sou gaan. Dat was voor rust. Daarna hebben we elkaar ietwat meewarig in de ogen gekeken en vele malen herhaald dat de eerste helft briljant Was. Wat mij betreft hadden de Luxemburgers gemakkelijk nog drie punten erbij mogen hebben, Ik vond het bepaald aardige, kwieke jongens, die zich beslisniet door de achterstand lieten intimideren. We zijn na afloop meteen naar huis gegaan, 't Was wel wringen bij het stadion de kleren werden me bij kans van het lijf gerukt en ver derop deed de Rotterdamse politie zijn best om de verkeersslierten naar behoren weg te werken, maar ik moet zeggen, een nare nasmaak heb ik er niet van overgehouden. Ten slotte, laten we eerlijk zijn, vrienden: we hebben gewonnen, en daar kwam 'k POOT. JAMES. Opnieuw brak vanmorgen bij de gesloopte huizen aan het Broersveld en de Broersvest brand uit. ditmaal in de onbewoonbaar verklaarde wo ning op het terrein tussen belde stra ten; In deze voormalige woning schijnt een werkplaats te zijn gevestigd waar fietsen worden gemoffeld. De brand weer arriveerde met de nevelblusser onder leiding van ds heer Keuzen- ksmp. Met een spuit werd het vuur tje geblust. Mede ook op advies en aandringen van het Singelkwartier veranderde Gemeentewerken de bocht en sinds dien is, althans wat die bocht be treft, een verblijdende verbetering ontstaan. De oversteekplaats echter baart velen grote zorg, niet in het minst degenen die dagelijks de zeer drukke Rotterdamsedijk moeten over steken. Het gaat hier uiteraard om de fietsers, die vanaf de richting Koe markt komend, de dijk willen „af zakken" om de wijken, die beneden 'ten. ie bereiken. Zij krijgen nau welijks de gelegenheid over te ste ken omdat zij rekening moeten hou den met: a. snelverkeer uit de rich ting Schiedam; b. de tram uit de richting Schiedam; c. de tram, ko mende van Rotterdam; d. het snel verkeer uit de richting Rotterdam en e. het verkeer over het rijwielpad richting Rotterdam. Nergens vindt r en op deze oversteekplaats een rustpunt. Men is dus verplicht in één ruk over te steken, met het ge vaar dat een van de punten a tot en met d over het hoofd wordt ge zien. De tegenover elkaar liggende tramhaltes maken het verder niet gemakkelijk om een overzicht van het verkeer te krijgen. Het Singel kwartier meent een oplossing te zien door het verplaatsen van de oversteekplaats even voorbij de tramhalte aan de rechterkant van de weg ter hoogte van de Nieuwe Mathenesserstraat. De halte aan de linkerkant zou dan iets verderop komen te liggen. Het rijwielverkeer kan dan veiliger tussen beide hal tes oversteken, bereikt de Rotter damsedijk en fietst enkele meters terug om. daarna de weg langs de dijk in te slaan. Dit ongeveer wat betreft het plan tot verbetering. Ongetwijfeld zal het de volle aandacht van de verkeers commissie krijgen, want wij menen te weten dat men ook verre van tevre den over de bestaande toestand is. En wellicht zal men by de bestudering van dit plan nog andere facetten ter plaatse onder de loep nemen, zoals bjj voorbeeld de levensgevaarlijke si tuatie bij de halte van de tram die uit Rotterdam komt. De voetganger, die de tram zojuist heeft verlaten, krijgt daar evenmin de veilige gele genheid om zonder kleerscheuren de overkant te bereiken! „Het kruispunt van 't Hoffplein en Swammerdamsingel is de laatste tijd veel drukker geworden en baart veel zorg", aldus wordt in het maandblad van de vereniging Het Singèlkwartier opgemerkt. Het vervolgt: „Hier moe ten maatregelen worden getroffen, daar anders in de toekomst dodelijke ongelukken, die tot op heden geluk kig niet zijn voorgekomen, niet kun nen uitblijven." Het tweede plan wil dan ook door om. een eenrichtingsverkeer en het verleggen van bushaltes een be tere verkeersregeling suggereren. Men zou het liefst, zo vernamen wij, een regeling met verkeerslichten wensen, maar gelet op de gecompliceerdheid van de situatie op dit punt zal dit nogal wat moeilijkheden met zich brengen. Het zou hier te ver voe ren om het plan tot in détails te be schrijven. tgacOCMM* Advertentie LM. HOOGSTRAAT 3« De Vlaardingse politie heeét de 26-jarlge matroos H. C. V, uit Dtóft gearresteerd. Hij wordt verdacht van diefstal van een radio. V. heeft de radio van een mede- opvarende verkooht. Als een stil meertje ligt het water tegen de dijk en de ark op de achtergrond doet zelfs vermoeden, dat we hier met een stukje *(J het momen teel verlaten recreatiegebied te maken hebben. Maar de zware buisleiding op de voor grond en de masten en hijs- installaties, die boven de ark uitsteken, vertellen heel Iets anders. Op deze plek wordt nu al vele maanden hard gewerkt aan de voltooiing van Dordts tweede zeehaven. Nog moet men een enorme dosis fantasie hebben om in en achter dit plasje een haven voor grote zeeschepen te zoeken, maar wie er over een paar jaar te rugkomt kan de kleurige schoorstenen van de zeeboten hier zien! De kop van Goeree is het enige gebied in Zuid-Holland, waar de landbouwbedrijven beslist te klein zijn, vertelde ir. Kuiperi. Het land is sterk versnipperd, 78 percent van de bedrijfjes Is een tot vijf hectare groot. De nadelen van een dergelijk in kleine stukjes verdeeld terrein spre ken nog sterker aan als Goeree over enige tijd met twee dammen met Zeeland en het vasteland van Zuid- Holland is verbonden. Men heeft plannen vele kleine be drijfjes te saneren en bij herverka veling de grónd te gebruiken, die vrijkomt bi) de inpoldering van de Plaat van Scheelhoek, ongeveer 600 tot 700 hectare. De gedachten gaan uit, naar een doorschuif systeem: landbouwbedrijfjes in de buurt van Ouddorp zouden dan verplaatst moe- en. w?rden in de richting van het oostelijk gelegen Goedereede, de boeren daar zouden het meer de kant van Stellendam moeten uitzoeken en de bewoners van de laatste gemeen te kunnen dan weer op de nieuwe grond van de Plaat van Scheelhoek terecht. In geheel Zuid-Holland met een totale oppervlakte van 313.006 hec tare, waarvan 313.000 hectare cul tuurgrond is voor 116.000 hectare, meer dan de helft dus, herverkave lingen aangevraagd.. Er zijn op het ogenblik vier ruilverkavelingen in uitvoering: btf Langeveld in de bol lenstreek, bij Roelof Arendsveen, bil Giessen-Nieuwkerk, waar eerst een proer wordt genomen en b(j de Oude Oostdijk op Flakkee. In voorbereiding zijn herverkave lingen by Ade in de gemeente Alke made (330 hectare), bij Hoek en Schuwacht in de Krimpenerwaard (2200 hectare) en bij Zwammerdam (2000 hectare). Met de uitvoering wil men echter wachten tot het landelijke urgentieschema klaar is, zodat men kan beslissen, welk plan voorrang moet hebben. Bü deze verkavelingen, vooral die rond de Maasmond en by 's-Graven- hagc, spelen ook de verwachtingen omtrent de ontwikkeling van de ste den een grote rol. Men schat dat om streeks 1980 25.000 tot 30.000 hectare in beslag zal worden genomen door de woongebieden. Thans beslaan de sleden, de wegen en de woeste gron den in Zuid-Holland een oppervlakte van 68,000 hectare. De huizen Broersvest 45, 47 en 46 werden enige tijd geleden onteigend met als doel het trottoir langs de straat te verbeteren. Dit gebeurt in het kader van het bou dan M. J. Vlug. De gemeente zal he. trottoir ter plaatse aanleggen op het normale peil (de thsns bestaande put ver dwijnt dus), en de heer Vlug zal de bebouwing van de percelen opnieuw optrekken. B. en W. stellen de raad nu voor deze percelen in eigendom aan de firma Vlug over te dragen. De koop som zou kunnen worden vastgesteld Op het bedrag, dat de gemeente voor de eigendomsverkryging heeft moe ten betalen, namelijk 4Ö.QOO.— Hij opende even later het tweede Internationale Reclamecongres in Euro pa een driedaagse, groot opgezette affaire, zoals ook nog uit de aan wezigheid van minister Zijlslra en burgemeester Kolfschoten bleek. Advertentie I.M. Wat hebt eraan, of wij U tien of meer procent korting m uitzicht stellen? Voor U is hoofdzaak, dat TJ een prima fabrikaat ontvangt voor een uiterst lage prijs! Hiervoor zorgen wij. Hierom ook mogen wy U adviseren om vóór U zich zoudt laten beïnvloeden door dergelijke korting-aanbiedingen eerst onze rijk gesorteerde meubel collectie te gaan bezichtigen. Kortingen kunnen wy U niet meer geven. Dit behoeft ook niet, want reeds by het aanschouwen van dê prijzen in onze etalages, zult TT vast stellen, dat deze steeds zo laag als maar kan zyn, zijn gesteld! Bjj ons bent U inderdaad béter en véél voordeliger uit dan waar men U zogenaamd tien of meer procent korting toekent Hoe, beter TJ omtrent prijzen en kwaliteiten georiënteerd bent, hoe liever wy dit hebben wantdes te gemakkelyker kunnen wy TJ het bewijs leveren, dat TJ goed, voordelig en prettig koopt bü DE SCHIEDAMSE MEUBELBEURS, LANGE HAVEN 95. Filiaal: Groenelaan 109 De heer A. S. H. A. Blatsse, voorz, van de Schiedamse Toonkunst Mu ziekschool, heeft in verband met drukke werkzaamheden zyn functie overgedragen aan de heer M. Holl. De heer Blaisse heeft gemeend te moeten aftreden nu de fusie van twee muziekscholen tot de Schiedamse Toonkunst Muziekschool een succes volle daad biykt te zyn geweest. De oud-voorzitter toonde zich steeds een beyveraar voor het samenstellen van één school. Zijn werkzaamheden op dit terrein hebben er in niet geringe mate toe bijgedragen dat de huidige muziekschool goed wordt bezocht. Van het bestuur maken verder deel uit: mevr. M. van Haselen-Vlug ter, secretaresse; A. Stouthandel, pen ningmeester en J. G. Nauwrnan en A. J. B. Vervoort, leden. Het bestuur zal tz.t. nog worden aangevuld. De belangrijkheid van het congres, of althans van de deelnemers, wordt geïllustreerd door de duizelingwek kende omzetcijfers in deze branche, Per jaar en over de hele wereld be rekend, is dit een getal van tussen de 45 en 55 miljard gulden, dat is meer dan er in de hele wereldscheepvaart omgaat. Prins Bemhard zinspeelde in zijn openingswoord eventjes op de B.B., hetgeen zoals men weet behalve Be scherming Burgerbevolking en Bri gitte Bardot, ook Bestedings Beper king betekent. Als nu de economische deskundi gen zeggen, aldus de Prins, dat de stroom van consumptiegoederen enigszins moet verminderen ten bate van een verhoogde produktlviteit, wat moeten zij die in de reclame werkzaam zijn, dan daarmee aanvan gen? Hun eigenlijke taak is he.t immers, op verhoging van de consumptie aan te dringen! Een tussenweg De Prins beval daarom een tus senweg aan. Men zou de nadruk kunnen !eg- gen op de voorlichtende en advise rende kanten van de moderne pu bliciteit, die er niet op gericht moet zijn om de mensen te verleiden zo veel mogelijk geld uit te geven, maar wel om de mensen te leren dit geld op de Juiste wijze te be steden. 'De vierde vrijheid' de vrijheid van de consument om zijn geld te besteden en daarbij ruim te kunnen kiezen werd door minister Z ij 1 - s t r a zelfs heel vriendelijk de eerste vrijheid genoemd. Hij prees de concurrentie, die z.i. deze vrijheid in het leven roept en wees erop, dat in de totalitair gere geerde staten de vrijheid, althans in de echte, actieve zin. verdwenen is. De minister zag in de verwezenlij king van de Euromarkt een vergro ting van de goederenuitwisseling en dus ook een vergroting van de keuze mogelijkheden voor de consument. En wat een verdere toekomst be treft: de kernenergie en vooral de automatisering zullen wellicht de stoot geven tot een massafabrlcage, die weer een massa-afzet zal vereisen van niet te schatten omvang. Idee van voorzitter Dat waren ongetwijfeld zoete ge luiden ln de oren der advertentie- en reclamemensen. De voorzitter van hun intematio- GEBOREN: Cornells z v W Risse- ma en P M Wlnterswyk; Neeltje E d v W de Lange en E Breederveld; Ivonne, d v G Baas en D Jansson; Margo d v Q Tigchelaar en H de Bruyn. OVERLEDEN; Hvd Ree 76 j. lale organisatie, de laconieke Amert- taan Kendall, legde daarbij een waas /an idealisme over de vergadering, ioor het vurig op te nemen voor een alt Zweden afkomstig idee. Dit idee behelst: het vergezeld la ten gaan van elk voor het buitenland sestemde advertentie van een stukje voorlichting (in tekst of beeld) over het dagelijks leven of de culturele mtwlkkeling van het land van her- tomst. Had niet reeds de congresvoor zitter, de Nederlander jhr. W. van Andringa de Kempenaer (voorzit ter van het Nederlandse Genoot schap voor reclame), de moderne reclame het machtigste wapen van alle tijden genoemd» een geleid pro jectiel, maar dan in dienst van de vrede? Hoe dan ook, de betekenis van het :ongres ligt, ondanks de hoge gasten >n de verheven woorden, voor een seer belangrijk deel in de mogelijk heid voor deelnemers om elkaar in jrettige atmosfeer weer eens te ont- noeten. Vandaag gaan zij daartoe kleine itukjes Nederland zien. Ook daarvoor lijn zij gekomen uit Argentinië en ie Libanon. Canada en Finland, In- iia en Japan. (Van onze Parljse correspondent) Frankrijk aal met r ril 1958 het rijbewijs voor »n.m- Cietsen invoeren! Frankrijk, dat dit weekeinde weer vierenveertig doden op de weg telde tegen zesent* intig bij het afschu welijke spoorwegongeluk by Nlme* gaat over tot bepalingen, die in Ne derland niet zullen nalaten belang stelling en misschien zelf afgonst te wekken. In de eerste plaats wordt nu een betere cmschrljvinf gegeven ven wat "de wetgever voortaan zal verstaan onder een kruispunt. Een kruispunt is in de toekomst ieder punt, waar twee of meer wegen samenkomen, onverschillig de hoek die sy met el kaar vormen. Buiten de kom der gemeente moeten vrachtwagens van meer dan 3500 kg en langer dan elf meter bü gelüke snelheid een onderlinge af stand bewaren van minstens vijftig meter. Vrachtwagens waarvan de snelheid gereglementeerd is, moeten die maximumsnelheid achter op de wagen duidelijk markeren. Chauffeurs van voertuigen voor meer dan acht personen krijgen geen rijbewijs meer voor vijf Jaar, maar zullen zich naar gelang van hun leef tijd regelmatig aan, een medische keuring moeten onderwerpen. Een chauffeur van minder dan 45 jaar krijgt by een soortgelijk voertuig een rijbewijs voor vijf jaar, tot 55 jaar geldt het rijbewijs voor drie jaar en tot zestig jaar voor twee jaar. Als hy boven de zestig jaar is zal Iedere nieuwe chauffeur een medisch Advertentie LM. PASSAGE SCHIEDAM V U L e E N H O U DE R S attest moeten overleggen, dat hH gees en£el llchameiyk gebrek heeft. By dodeiyke ongelukken kan hei rijbewijs worden Ingetrokken. Een nieuw rybewüs zal in dat geval alleen worden verschaft na medische keu- ring. Nu de SVV-honkballers kampioen van hun afdeling zijn geworden, moeten de komende promottewed- stryden beslissen of SVV volgend seizoen een klasse hoger za! gaan spcien (de Overgangsklasse). Mede dingers naar de twee plaatsen in de Overgangsklasse zijn nog Sportclub Haarlem Z, ïiW' 'Z en Tï »v S. Inmiddels heeft Sp. Haarlem 2 zl)n eerste wedstrijd tegen TIW 3 gespeeld en met 43 verloren. SW ontvangt zaterdag de Haar lemmers op bezoek aan de Bosrand, Het zal geen gemakkeiyke opgave worden voor de rood-groenen, maar het spelpeil in de beslissingswedstrijd van zaterdag tegen DOS opende veel perspectief, waardoor een span nende stryd tegemoet kan worden gezien. De SW-ers zullen met het volle dige team uitkomen. Mochten onze stadgenoten erin slagen deze wed strijd in een overwinning om te zet ten, dan hebben zy de promotie in eigen hond, ook al, omdat er slechts één TXW-team kon promoveren vol gens de reglementen van de KNHB. Deze wedstrijd zai zaterdag op het hoofdterrein van SW aan de West Frankelandsedijk worden gespeeld en begint om 4 uur precies. Er zuilen negen Innings worden gespeeld, on afhankelijk van de speeltijd. De tweede competitiedag voor de Schiedamse zaterdagmiddagclubs behelst aanstaande zaterdag alleen voor FPSC een thuiswedstrijd. HBSS, zowel als de in de afdeling spelende GSS en GTB gaan buiten Schiedam om de kostbare punten strijden. De start van onze plaatsely'ke za terdagmiddagclubs is niet bepaald imponerend geweest. Naast het ver- dienstelüke geiyke spel van HBSS tegen het onberekenbare Vlaardingse TSB kwam alleen GTB tot winst. Gezien deze resultaten 2al er het komende weekeindt heel hard moeten worden aangepakt om het moeUüke Jhr. dr. J. C. Mollerus zal op don derdag 17 september voor leden van de vereniging Oost en West een le zing met projectie houden, over „Mijn reis naar Libanon, Syrië en Israël". De bijeenkomst vindt paats in het Gebouw voor Chr. Sociale Belangen begint om 8 uur. De Schiedamse Mondaccordeon- vereniging Vriendenkring organiseert op 21 september het 3ie jaarfeest in het Volksgebouw. Medewerking aan deze avond verlenen de VDK-band, het trio Los en Vast, de Beierse ka pel en eigen leden. Het eerste Toonkunst-ooncert van dit seizoen zai op 3 oktober wor den gegeven in het Passage Theater. Bet Rotterdams Philharmonlsch Or kest zal onder leiding van Eduard Flipse concerteren met solistische medewerking van de pianist George van Renesse. programma met succes door te komen. HBSS gaat te gast by Doto, dat afgelopen zaterdag het sterke Vlaardingse Zwaluwen een keurig ge- ïyk spel afdwong. Onze stadgenoten moeten echter na de stryd tegen TSB tot de overtui ging zyn gekomen, dat zij wat sterk te betreft niet voor hun concurrenten behoeven onder te doen. En met deze gedachte kunnen zü de strüd voor komende zaterdag met vertrouwen tegemoet gaan. PPSC slaagde er het vorige week einde niet in by btPB tot winst te komen, doch ook de komende tegen stander Heerjansdam bleef in de eer ste wedstrüd zonder winst. Met het terreinvoordeel voor onzetetadgenoten moeten de punten aanstaande zater dag in Schiedam biyven. In de Rotterdamse afdeling heb ben zowel GSS als GTB uitwedstrij den. respectieveiyk tegen Groen Wit R en VVHR. Beide tegenstanders bleven vorige week zonder punten, zodat we zeker van GTB een over winning verwachten en van GSS een gelijk spel. Dames 1 van DWS krijgt bezoek van het Haagse Animo om 12 uur. Het ligt in de verwachting dat er een gelijkspel uitgehaald zal wor den. Na de nederlaag van afgelopen zondag, zullen de Schiedamse dames er zeker een schepje opgooien om dit goed te maken. Dames 2 zal de punten wel aan de gasten moeten afstaan. Gezien de resultaten van zondag, zouden we haast zeggen dat dc afdeling Den Haag, waar door DWS .2 in gespeeld wordt, eigeniyk nog te zwaar is voor dit nog niet voldoende op elkaar in gespeelde elftal, zy krijgen Tum- lust op bezoek. Heren 1 treedt zondag in het veld tegen het Rotterdamse Actief. He ren 2 heeft zich in het hoofd gezet om dit jaar het kampioenschap in de wacht te slepen. Ais het 't zelfde frisse partijtje speelt van zondag is een overwinning mogelijk op Meeu wen 2. Heren 3 stapt zondag voor het eerst in het veld. Zij moeten het op Varkenoord op gaan nemen met Dy namo 5. De Schiedammers, die met een geheel nieuw elftal ln het strijd perk treden zullen de overwinning wel bij de gastheren moeten laten. DONDERDAG Bioscopen.' PASSAGE-THEATER. 2 uur: Kttty ln. Ce grote wereld (aL). MONOPOLE THEATER, 2, 7 en 9 uur Zü die zich versopen (18 Jr.). Apotneek: Rembrandt Apoth., Rembrandtlaan 5. Diversen PASSAGE-THEATER, 8 uur: Opera Itallana en Orpheus. VRIJDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: De Wonde heks (18 Jr). MONOPOIIS-THEATER. 2. 7 en 9 u.: Ciske de rat (aj,). Apotheek: Rembrandt Apoth., Rembrandtlaan S. Dlveraeai IRENE, 8 uur: Chr. FUm-actle. -

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1