Boeiende tocht door IvAO Spanje met ?t Grote belangstelling voor eerste avond MERCURIUS 4 GRATIS TIMCO MERCURIUS Interessant programma - vele krachtproeven Prof. dr. K. Pli. Beroet Kempers zestig jaar Hermes in Ein SVV ontmoet Rd Excelsior op Bosrand Bijzondere filmavond door Pro Juventute Onder beschermende vleugels mm Voor Gymn. H.B.S. of Mulo Uit het dagboek van de politie Korfbal op 't weekeinde Handbal op 't weekeinde Wat er te doen is Voetbal in het weekeind Filmavond van de ANBB Programma van Vrouwengroep Wat zij vingen He Nieuw bedrijf in Scliiedaifi Geen nieuwe Toto-donateurs VULPENHOUDERS KOOPDAGEN Passerdozen, Tekenplanken en -haken Waarschuwing voor de VROUW i Oi A m HET VRIJE VOLK VRIJDAG 20 SEPTEMBER 1957 PAGINA 5 passage-I heater, z en sis uur; fheebiiis tan Tobikt (al.!. «O.N'OPOLE-THEATKR, 2, I en I u.: oo'SQntle jeugd (18 Jri. Uitwedstrijd HAKKERT WISSELAARS Zondag gaat H-DVS in Eindhoven de strijd aanbinden tegen Eindhoven, dat vorig jaar in de Ere-divisie speelde en waarvan wordt aangenomen, dat het alles op alles zal zetten om het ver loren terrein te herwinnen. De Stichting- „Pro Juventute Film" te Arnhem heeft niet be scheiden middelen een film, getiteld „De Parapiuie", tot stand gebracht, die in het land met waardering en bewondering werd ontvangen. De afdeling Schiedam van Pro Juventute zal tijdens een contaetavond, te houden op dinsdagavond 24 september in Irene, deze film vertonen. Het programma van de contactavond vermeldt verder een toelichting op de film door de heer J. Ritsema van Eek en een gedachtenwisseling onder medewerking van een forum, dat sa mengesteld zal worden door een pedagoge, een kinderrechter en een psychiater. reld komt op het ogenblik voor in Frankrijk en Italië. Deze landen liggen onder de beschermende vleugels van een hogedrukgebied, dat er dage lijks met veel zonneschijn en weinig wind het leven veraan genaamt. S V VExcelsior Welk een boeiend en afwisselend land Spanje is hebben de leden tan het Instituut voor Arbeiders-Ontwikkeling gisteravond in het Volksqebouw ervaren dank zij de bijzonder levendige en fraai ge documenteerde lezing door Simon de Waard, gewijd aan ..Spanje, 'mild en volk". Het Instituut heeft hiermee een 'zeer goede start van het winterproqramma gemaakt en terecht kon voorzitter P. Spruit (Kin het begin van de avond zijn voldoening over de verheugend grote belangstelling uitspreken. Advertentie I M met gouden r n qc pen vanaf J SCHIEDAMS VULPENHUIS LANGE HAVEN 17-19 - SCHIEDAM Op de BK-Laan reed de 34-jarige Kooterbestuurder A. v. B. uit Vlaar dingen gistermiddag tegen een voor hem rijdende vrachtauto op. De man moest met een hersenschudding en schaafwonden naar het Algemene Ziekenhuis te Vlaardingen worden Tervoerd. Dooi' krachtig te remmen en naai- rechts uit te wijken wist de chauffeur van een vrachtauto, de heer A. L. v. U., gistermorgen op de Havendijk een ernstige aanrijding «iet een zesjarige jongen, die plot seling de weg overstak, te voorkomen. De knaap, de zesjarige Jacobus M. uit de Heiievoetsestraat, kreeg nu slechts enkele schaafwondjes. Bij een tweede controle op 1240 fietsen en 305 brommetfs, die bij Wilton-Fijenoord worden gestald, heeft de verkeerspolitie by 859 fiet sen en 70 brommers gebreken ge constateerd. Vier Chinese opvarenden van de Noorse tanker Elise, die bij de Tan- kcrcieaning ligt, raakten gisteravond slaags met de chauffeur van een taxi, die hen van Rotterdam naar Schiedam had gebracht. BU de af tekening ontstond enige onenigheid. De chauffeur kreeg het zwaar te ver duren en liep een lichte hersenschud ding op. Ook enkele Chinezen kregen verwondingen. Tenslotte werd de chauffeur volkomen schadeloos ge steld. Hij werd naar huis vervoerd en kon vandaag weer aan de slag gaan. De korfballers gaan aan hun derde ronde beginnen, hoewel van de twee de door de weersomstandigheden tij dens het vorige weekeinde niets is terecht gekomen. De wedstrijd ALO -Schiedam is uitgesteld, zodat Schiedam is uitgesteld, zodat Schie dam vrijaf heeft. Succes krijgt het Dordtse ODO op bezoek, een tegen stander waartegen de blauwwitten in het verleden menigmaal in het zand hebben gebeten We verwachten ook ditmaal een zege voor de bezoe kers. ODI komt op eigen terrein uit tegen Warmond, een in de competi ties van de laatste jaren onbekende tegenstander. We zijn benieuwd hoe dit treffen zal eindigen. Voor de lagere twaalftallen zijn vastgesteld Schiedam 2De Spar taan 2, Succes 2Flamingo's, Spirit -ODI 2, jeugd SuccesVelox 2 en adspiranten ODI a—Oranje Nassau a en Thor a—ODI b. Advertentie I.M. Zie onze etalages HERENMODEMAGAZIJN BROERSVEST 57 Simon de Waard heeft Spanje tot in alle hoeken bekeken, en hij weet er zeer veel over te vertellen. Spanje vijftien maai zo groot als Nederland. 29 miljoen inwoners) heeft dan ook wel bijzonder veel te bieden. In dit land treft men alle aardrijkskundige facetten van het gehele werelddeel Europa aan. Het noorden, langs de Golf van Biscaye, is sappig en groen. Het klimaat is er nogal nat, de luch ten zyn veelal bedekt, maar het land schap is erg fraai. Men treft er pitto reske vissersdorpjes aan, en plaatsen als Bilbao en Santander zijn leven dige centra van handel en industrie. Vooral Bilbao, geen mooie stad maar wel een zeer werkzame stad, neemt m de industrie een grote plaats m. Met Simon de Waard trokken de toehoorders en toeschouwers (de lezing werd gehouden aan de hand van uitstekende dia's) verder naar het zuiden. Men bezocht de steden Avila, Altamira waar de be roemde grotten van 20.000 voor Christus zijn en Santillana; vooral deze laatste stad biedt veel schoons aan kerkbouw. Het klooster uit de 12e eeuw is beroemd om zyn beeldhouwwerk. Madrid is een centrum van luxe, ofschoon men ook daar volgens spre ker de tekenen van armoede kan ont dekken. Vooral op de kleine markten m de stad ziet men daarvan passende illustraties; de mensen gaan zeer goed gekleed, maar zy hebben weinig geld en kopen van een kip bij wyze van spreken alleen afzonderlijke on derdelen! Het Escorial, vroeger paleis van koning Philips II, biedt een prach tige verzameling kunstschatten, en niet minder het Madrileense Prado, een van de rijkste musea ter wereld. De meest typische kenmerken van het land treft men in Andalusië aan; steden als Seville en Granada zijn kleurig en bijzonder bekend door hun architectonische bijzonderheden - speciaal Granadawaar men de Moorse paleizen nog in gave staat kan bewonderen. Spreker gaf. pak kende details uit het leven van de Spaanse bevolking; sociale mis standen. onvoorstelbaar voor onze moderne begrippen, werden ter spra ke gebracht. Verder wist hij zyn be toog te kruiden met talryke anek dotes over de levenswijze van de Spanjaarden. Na de pauze werd nog een film, geïllustreerd met oorspronkelijke Spaanse muziek, vertoond. Het In stituut kan op een zeer geslaagde eerste avond terugzien en ongetwij feld zullen velen nu wel verlangend uitzien naar een bezoek aan Spanje. Zondag houdt het Nederlands Handbal-Verbond een technische dag. De districtwedstrijden komen hierdoor te vervallen. Dames 1 en 2 en heren I hebben dus vrij. Zij zullen de vrije zondag echter goed gebrui ken door flink te trainen. De afd. Rotterdam gaat echter wel door. Heren 2 gaat op bezoek bij Herman dad, Dit team van de Rotterdamse Hermandad werd vorig jaar kam pioen in haar afdeling. De DWS'ers zullen echter alles op alles zetten om de punten mee naar huis te nemen. Een overwinning voor hen is vast mogelijk. Heren 3 gaat zondag naar Gouda waar Vires et Celeritas als gastheer optreedt. Vorige competitie wist V. en C. de overwinning te be halen. De Blauw-Witten zijn er ech ter op gebrand om een overwinning af te dwingen. Wij geven dit jonge team de kans op een gelijk spel en met een flink aanvallende voor hoede is er zelfs een overwinning mogelijk. De jeugd speelt als volgt; dames jun. DWSRK Oliveo, meis jes asp. DWSRK TJVG, jongens asp. DWSDynamo. Advertentie I.M. r - HET SPECTA AL-MAG AZIJN* LANGE HAVEN 77-79 SCHIEDAM Van het Agendabureau der Schie- damse Gemeenschap ontvingen wij de volgende gegevens over het tijdvak 23 tot en met 29 september 21 sept.: Tlvoli, 20 u.: Ace. Ver. KDO: Contactavond. 23 sept. Irene, 20 u Wijkgemeente V: Film; plantage Podium, 20 u.; Politie Muziekgezelschap: Convert. 24 sept.: Maison Westhuis, 1415 tu: Kath. Vrouwengilde; „Verhouding po litieburgerij" door commissaris K. Rijpma; Irene, 20 u.ï Pro Juventute: Film. 25 sepr.: Mateon Westhuis, 14.15 u.: Ned. Ver. van Huisvrouwen: „Mannen, vrouwon en mensen" door Harriet Free zer; Irene, 14 u.: Kinderzendingsmld- dag: Film; Musis Sacrum, 14 u.: Wilton- Fijenoord: „Een huls vol herrie"; Musis Sacruxn. 20 u.: Wilton-Fijenoord: „Een huis vol herrie": Arcade, 14 u Kath. Bond van Bejaarden: Bijeenkomst; Grote Kerk, 20 u,: Orgelbespeling door Jacq. P. Bekkers; Wijkcentrum, 20.15 u.: Alg. Fotokring Schiedam: Opname-avond portretfotogr.: Chr. Soc. Belangen, 20 u.: Chr. Bedrijfsgroepen Centrale; Praat avond. 26 sept.: Passage Theater, 20 u.: Kath. Kring: „Eln Walzertraum" door de Hoofdstad-Operette; Musis Sacrum. 20 tt.: Pers. Ver. Gazan: Feestavond; Irene, 20 u.: Wijkgemeente V. Film. 27 Sept.: Irene, 19.45 u. Ned. Chr Vrouwenbond: „Vrouwen uit de Bijbei" door ds. E, J. Oomke.s. 28 sept.: Musis Sacrum, 20 u.* Bona- ventura: Toneel; Arcade, 20 u De Ama teur. Toneel; Irene, 20 u.: Chr. Toneel groep Het Ztuden: Toneel. Dagelijks Cultureel Contact Centrum van 1017 uur Schilderijen van H, Wer den. Advertentie I.M. Advertentie I.M. Koopt geen korset of B.H. zonder te passen. Eist voor uw geld vakkundige bediening. Koopt daarom uw korsetten en BH.'s In onze speciaalzaak HOOGSTRAAT 136 Na de „tewaterlating" van de eerste competitief!ag van de eerste competitiedag van de Schiedamse lagere K.N.V.B.-ciubs op zondag, is er nu uiteraard de wens dat het komende weekeinde alle ploegen in het geweer zullen komen. Indien de velden het zullen toelaten komen al onze amateurs binnen de lijnen, waarbij DHS, Excelsior '20, Martinit en KNVB-debutant SFC voor eigen publiek zullen verschijnen. SVDPW, DRZ en Schiedam gaan hun geluk elders beproeven. VRIJDAG bioscopen: jimheek: Evers, Lange Haven 81. lentoonstellingcn: CONTACT CENTRUM. 10—5 aur: werk H. Werden. ZATERDAG Bioscopen: 'A3SAGE-THEATER. 2, 4.15. 7 en 9.15 \iA?-r; Theehuis voor Tobikl (a.l.). 'TOSOPOLE-THEATER3, S, 7 en 9 «w: Botsende jeugd (18 jr). Apotheek: tJ' Evers, Lange Haven 31. Tentoonstellingen: ,,"T- CONTACT CENTRUM, 10—5 «tt: werk van H Werden. Diversen; 'OLKSGEBOUW, 8 uur: Vrienden kring. DHS krijgt bezoek van het Viaar- dingse De Holiandiaan en. de thuis club is m deze wedstrijd gebrand op de eerste winst. Hiertoe hebben de Schiedammers enige wijzigingen an het elftal aangebracht. Aanvalslei der Van Leeuwen is op de spilplaats teruggehaald en A. Roozen op de backplaats. Tweede-elftalspeler Snij ders debuteert op de rechtsbuiten plaats. Excelsior '20 ontvangt de Rotter damse scheepsbouwers RDM. De Schiedammers weten zich gesteund door de eerste winstpunten die op stadgenoot DHS zijn behaald en een prolongatie van dit succes zou hoop volle perspectieven kunnen inhouden. SVDPW gaat zyn opwachting ma ken bij de Rotterdamse politieman nen Hermandad. Na het succes te gen 's-Gravenzande van jl, zondag heeft men uiteraard het elftal onge wijzigd gelaten. Bovendien branden de SVDPW'ers op revanche van de deze zomer geleden nederlaag tegen Rotterdamse dienaren der wet. Het zit erm! Martinit treedt voor eigen publiek in zyn eerste competitiestriid aan tegen Stryen, een oude bekende uit de vorige competitie. Reeds vorige week gaven we ons vertrouwen aan de versterkte Schiedammers en nu de start voor eigen supporters plaatsvindt, wordt minstens gerekend op de volle winst. DRZ gaat op vreemde bodem van start tegen IFC. Dc Rode Zonners die zich zo bijzonder actief hebben getoond bij hun accommodaticver- nieuwing zullen deze ongetwijfeld met een goed seizoen willen afron den. Het gaat zondag om de eerste klap dus. Schiedam gaat op uitreis naar Den Haag om met Rava te duelleren. De Schiedammers hebben zich verstokt met twee aanwinsten, namelijk Wim Koning van Allance en Coen Brou wer i ex-Hermes-DVS)Redenen vol doende om zondag vol goede moed van het Rubensplein tc vertrekken. En dit zal om 12 30 uur zyn. Last but not least gaan de ver wachtingen uit naar het eerste op treden van SFC m de vierde klasse. Hierby heelt het het voordeel van De Algemene Nederlandse Bouw- bedryfsbond opent dinsdag 24 sep tember het winterseizoen met een filmavond in het Volksgebouw. Na de opening door bondsvoorzitter C. Brandsma worden eerst twee voor films, namelijk „Vrij buiten" (kleu renfilm) en .Kinderogen glunderen weer" vertoond. Daarna volgt als hoofdfilm de beroemde Italiaanse rolprent „Morgen is te Iaat" Aan vang van het programma 8 uur. eigen terrein, waar het Rotterdamse DEH op bezoek komt. We herinnerden reeds vorige week aan de mmder goede prestaties van SFC in de wedstrijden,om het kam poenschap van Rotterdam, Niettemin heeft men het elftai slechts op twee plaatsen gewijzigd, namelyk een wijziging in de aanval en een vervanging van de doelman. Beide wijzigingen vormen een ge duchte versterking. Er is een vermoeden, dat de Schie dammers hun supporters niet zullen teleurstellen, waaraan het werk van trainer Feelders (oud-SVV-back) niet vreemd zal blijken te zijn- In de Rotterdamse afdeling geeft het programma thuiswedstrijden voor Demos en Schied. Boys, resp. tegen Schiebroek en Blïjdorp. WF gaat naar VND en Ursus naar DZB Hoogstraat 163 Telefoon 67949 rnffl fsS&iiri Het bronzen beeld David van de beeldhouwer I. J. Pieters is zwaar beschadigd. Mannen van de Vlaardingse plantsoenendienst vonden het van zijn sokkel ge worpen beeld. De armen waren er finaal afgebroken. Deze David is een van de acht en dertig beelden die geëxposeerd staan in het Hof en Oranjepark te Vlaardingen onder de treffende titel „Beelden in de Natuur". Niet alleen David, maar ook een aantal andere beelden zijn be schadigd. Van het beeld „Vrouw met de ganzen" van A. Hettema werd de kop van een der ganzen afgeslagen. Een andere kop werd beschadigd. Aan enkele andere beelden werden geringere bescha digingen toegebracht. De recherche heeft een onder zoek ingesteld. De politie is van mening, dat ergerlijke jeugdbal- dadigheitl achter deze vernielin gen schuilt. Het zijn de eerste be schadigingen, die de politie ge meld zijn sedert de tentoonstelling op 4 september werd geopend. Enkele jaren geleden werd tij dens een beeldenexpositie in de zelfde parken een vrouwelijke naaktfiguur vernield. Vandaag viex-t prof. dr. K. Ph. Bernet Kempers, hoogleraar in de muziekwetenschap aan de univer siteit van Amsterdam en voorzit ter van de Koninklijke Neder landse Toonkunstenaarsvereni ging. zijn zestigste verjaardag. Genoemde vereniging heeft het septembernummer van zyn Orgaan doen verschijnen 111 de vorm vaneen feestbundel. Minister mr. J. M. L. Th. Cals, de Amsterdamse wethouder mr. A. de Roos, de heer M. A. Rei- nalda (Concertgebouworkest), Wou ter Paap en Eduard van Beinum be horen tot de velen, die in deze bij zonder fraai uitgevoerde aflevering hun gelukwensen aanbieden. Negen Nederlandse musicologen brengen voorts wetenschappelijke bij dragen. W. C. M. Kloppenburg koos de tijd van Jacob Clemens non Papa, over wie de jubilaris in 1928 promo veerde en wiens composities hij in 1950 opnieuw uitgaf, tot onderwerp. Eug. Adolfs, Marius Flothuis en dr. Jos. Wouters komen met artikelen, die zeker m bredere kring dan die van de musicologen belangstelling zullen ondervinden. De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid houdt op 31 oktober haar jaarvergadering. Op 26 novem ber belegt men de Vrouwendag, en op 30 december vindt de jaarwisse- lingsavond plaats. Op 17 oktober zal te Schiedam in het Wijkcentrum Nieuwland de Ge westelijke Vrouwenvergadering wor den gehouden. De directrice van het St. Jacobsgasthuis zal spreken over „De kunst om oud te worden". Voor- Èen geslaagd eerbewijs aan een van onze meest gewaardeerde muziekge leerden, die door z-ijn leerboeken ook buiten de kring van zijn rechtstreek se leerlingen een begrip is geworden. Praktisch zyn hele leven is al aan de muziekhistorie gewijd geweest; al vrij jong was hy hoofdleraar aan de conservatoria van Amsterdam en Den Haag. De Amsterdamse universiteit diende hij sinds 1929 als privaatdo cent, sinds 1938 als lector en van 1946 af als hoogleraar. Behalve de ge noemde functies vervult hy die van ondervoorzitter van de Nederlandse Toonkunstenaarsraad en bestuurslid van de Nederlandse Orkeststichting tot beheer van het Concertgebouw orkest. Het kreeg echter zondag een nederlaag te Incasseren en dat zal zeker reden zijn om zich tegenover het eigen publiek te rehabiliteren. Ook Hermes-DVS zal wel behoefte gevoelen om naar een betere vorm te groeien en dat zal wil men niet te veel achterstand krijgen dan in snel tempo moeten gebeuren. Wij mogen aannemen, dat trainer Van der Pijl er op uit is om de sa menhang tussen de spelers aanzien lijk te versterken, wat het spel on getwijfeld ten goede zal komen. Her- nies moet zich echter instellen op een zware strijd, die wel eens beslist zou kunnen worden in het voordeel van de ploeg met de meeste stryd- lust en het hoogste tempo. Het elftal is vrijwel ongewijzigd. In plaats van Van der Gevel speelt Vangstbenchten van vrijdag morgen: VI. 70 45 kantjes; VI. 79 34 kantjes; VI. 85 15 kantjes; VI.203 geen vangst; VI. 208 4 kantjes; VI. 216 5 kantjes; VI. 97 17 kantjes; VI. 114 weinig; VI. 115 geen vangst; VI. 190 34 kantjes; VI. 190 34 kantjes; VI. 197 th, varend; VI. 199 17 kantjes; VI. 61 2 kantjes; VI. 71 1 kantje; VI. 83 1 kantje; VI. 166 2 kantjes; VI. 14 geen vangst; VI. 56 17 kantjes; VI. 89 5 kantjes, nog 30 netten; VI. 112 1 kantje; VI. 132 1 kantje. VERTROKKEN VI 78, D. van Rijn; VI 61, J. Pronk. Pro Juventute. dat een bescheiden beurs heeft, hoopt op giote belang stelling voor deze filmavond. De bron van inkomsten is bepaald niet groot te noemen naast de subsidie van de gemeente, moet men het hebben stellen voor deze vergadering kunnen van de kalenderverkoop, verlotingen worden ingediend bij de secretaresse. pn' en toch moet cr zeer veel en (Van onze weerkundige medewerker ret mooiste weer van de we- De heifst heeft on* hfvweor schut gezet.., Donderdagmiddag hep de tempera tuur ia Frankrijk op tot 25 a 28 gra den, Helaas schiet er voor ons zelfs geen schijntje nazomer over en blijft koude lucht met een maximale tem peratuur van vijftien graden heer eti meester bij ons. Het weer is ook na de uitschake ling van de Nooidzee-regendeprevm druilerig gebleven. Daarvoor was ver antwoordelijk een iront. dat zich juist boven ons land aan een paai snipperdagen te goed deed, en op Schiphol 18 mm en Ramspol 22 mrr, water in twee dagen tijd achterliet. Bijna ISO mm regen heeft Pluvius deze maand in De Bilt aan de balk kunnen schrijven. September 1957 is daarmee opgeklommen tot de zesde plaats van een rij natte herfstmaan den sinds 1850. Boven haar staan de septembermaanden van 1935 (138 mm), 1938 <189 mm). 1899 (135 mmi. 1896 <143 mm) en 1876 (138 mm). Om aan de kop van. dit 'gezelsehan' te komen moet er in de komende tien dagen nog ruim zestig millimeter regen vallen. Wist u, dat één plaats in Nederland al zover is? In Kampen werd tot nu toe namelijk reeds 190 mm water afgetapt,,. In 't Zuiden beschut vttn zich nog tegen de zon belangrijk werk ten behoeve van dc kinderbescherming worden gedaan. Vooral het preventieve werk, dat bij Pro Juventute op de eerste plaats staat, eist tijd en kosten, en het zou wel bijzonder deprimerend zyn, wan neer de vereniging wegens gebrek aan financiële middelen zyn werk zaamheden zou moeten inkrimpen. Vooral in deze tijd, waarin milieu verschuivingen een grote rol spelen en men telkens op nieuwe problemen in de maatschappelijke verhoudingen tussen opvoeders en kinderen stuit, is het zaak dat dit werk ongestoord door kan gaan. De film dan toont ons „het ver waarloosde kind" In een nieuwe om geving. De snelle maatschappelijke verschuivingen, de minder huiselijke levenswijze, de sociale verplichtingen der ouders mogen dan de materiele verzorging van het kind niet ongun stig beïnvloeden, vaak gaan ze ge paard met een daling van de waarde van het gezin. Bij het kind ontstaat dan een tekort. Eenzaamheid van het goed behuis de, goed geklede, goed gevoede kind is lang geen zeldzaamheid meer. Ook de vaak funeste gevolgen niet. Jeugd criminaliteit ten dage van Brusses „Boefje", een verschijnsel m de slop pen en stegen, komt in toenemende mate voor in de straten en lanen. „Boefje" kan thans wonen in een luxueuze flat. Dit nieuwe probleemkind is uitge beeld in de film „De Parapiuie". Kees Brusse, de maker van de film, heelt zich volledig voor de goede zaak van Pro Juventute ingezet. Men volgde zijn manier van werken zeer aandachtig, en men kon constateren dat hij gepakt werd door het onder werp. Nadat hij lange tijd ogenschijn lijk stil had gezeten, werkte hij ten slotte alle beelden in één ruk af. Ziin emotionaliteit is duidelyk zichtbaar in de wyze, waarop hij zijn onder werpen op de film heeft gezet. Una niem heeft men dit filmwerk: dan ook geprezen als een waarachtig stuk ar tisticiteit. De muziek is van Cor Le- maire. nu Van Zuylekom linksbuiten, zo dat het bestaat uit: Van Diest, De Groot, v. d. Sloot. Van Herwaarden, Cees Rykc, Ten Braak, v. d. Burg, Jacobs. Boot, Mijnsbergen en Van Zuylekom. Het 2e elftal is viy voor de com petitie, maar speelt zaterdagmiddag om 4 uur op het terrein aan de Dam- laan een vriendschappelijke wed strijd tegen ONA I uit Gouda. Dat kan heus wel een aardige wedstrijd worden. Het 3e elftal gaat zondag om 10 uur by Sparta 3 op bezoek, terwijl het 4e'om 10 uur op het terrein aan de Poldervaart FlakV.ee 2 te gast krijgt. Een wedstrijd tussen. SVV en Ex celsior garandeert altijd een middag van spanning en sfeer, waarvan de uitslag moeilijk te voorspellen is. De Rotterdammers hebben zondag te gen Willem II een zeer verdienste lijke overwinning uit het vuur ge sleept, waaruit de SVV'ers kunnen afleiden dat men de Excelsior semt- profs nog steeds met behoeft te on derschatten. Integendeel, zy spelen als van ouds nog een pittige en goede partij voetbal waaraan men aan de Bos rand de handen en voeten vol zal krygen. De rood-groenen hebben door het aflassen van de wedstrijd tegen Vo- lendam geen ervaringen kunnen op doen en zullen zich dus moeten be n-aden op de laatste gespeelde wed strijd tegen De Graafschap. Snel heid en teamwerk zullen zondag te gen Excelsior dc pijlers moeten zyn waarop de rood-groenen hun spel moeten opbouwen willen zy tegen deze tegenstanders succes boeken. Voor de Gorzenclub in ieder geval een voordeel om voor eigen publiek te spelen, hetgeen echter inhoud dal, men het beste moet geven waartoe men m staat is. Het kan zondag in ieder geval op het SVV-terrem weer eens een ou derwetse sfeervolle voetbalmiddag worden. De samenstelling van het elftal is ongewijzigd. RESERVES: SVV 2 heeft in de nieuwe compe titie reeds drie overwinningen ge boekt. Zondag zullen de reserves echter in Gouda voor een moeilijke opgave gesteld worden om tegen ONA 2 deze overwinmngenreeks voort te zetten. SW 3 speelt om 10 uur aan de Poldervaart tegen UNIT AS 3 en SVV 4 gaat op be zoek bij het Rotterdamse Excelsior 4. Een tweede fabriek van de Haagse conlectlefabriek Gazan zal op woens dag 25 september om halfvier 's mid dags door de burgemeester van Schie dam, mr. ,T, 5V. Peek, in de Spaanse Polder (Nijverheidstraat) worden ge opend. „Gazan" vestigde in 1956 een voor lopig atelier aan de Nieuwe Haven in Schiedam. Tot deze stap werd be sloten wegens de grote schaarste aan vrouwelyke arbeidskrachten in Den Haag. Het dezer dagen gereedge komen complex op het industrieter rein in de Spaanse Polder is al bezet met een honderdtal jonge vrouwen en meisjes. In de naast tjekomst komen er naar men hoopt nog on geveer vijftig bij. In Schiedam is ook een opleiding tot confectienaaister imodinettej. Jaarlijks is hier plaats voor een veertiental 15-jange meisjes, die be halve de opleiding aan de naai machine ook op huishoudelijk en algemeen vormend gebied onderwys ontvangen. Ter gelegenheid van de opening van het nieuwe bedrijf wordt voor het Schiedamse personeel op donder dagavond 26 september in Musis Sa crum een feestavond gegeven. MAASSLUIS De inbraak bij een drogist in de Sluispolder te Maas sluis. die niet was verzekerd, heeft een bhksem-actie ten gevolge gehad. Spontaan is bijeen gebracht 268.05. Na de bekendmaking dat ook on dersteunende leden van de KNVB mogen deelnemen aan de KNVB- toto, is de toevloed van ondersteu nende leden bij de clubs zó groot ge worden, dat het bortdsbureau van de KNVB de stroom aanmeldingen tot registratie niet kan bijhouden. Het bestuur van de KNVB heeft daarom de aanmelding tot reg:'.tratie met ingang van 22 september lat na der order stonverei HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1