Van Zijlstraat naar 't Hoofd: uur... Machine-transport had goed verloop 4 GRATIS TIMCO UIT Een - vrolijk - voor Tobiki in B. en W. halen bakzeil: Op maai geen runderen slachten Burgerlijke stand jonge mensen 11 1 SI li ,JI li tl tl KOOPDAGEN Diefstal op Bróersveld Concert door Crescendo Sportraad in wording Polio-inenting te Schiedam Jongen gered Gevonden Aanrijdingen Vrijheidsstraf eis tegen evangelist Tuinkeuring in Kleinpolder Bridgetoernooi van federatie 11[ chiedammers j elkaa r onder Gelegenheid tot doorlichten Samenkomsten Leger des Heils Predikbeurten Ljfiïr Artsen op zondag Politie concerteert in de Plantage Goed programma van humanisten Postdistrict Rotterdam vraagt "m til I-SI feil ill villi DE BOLLE I RIGOLETTO NAAKT MET VIOOL Uniek De Haagse Cometile heeft met het blijspel „Een theehuis voor Tobiki" veel succes gehad en was bepaald niet het enige toneel gezelschap in de wereld dat dit Amerikaanse stuk op amusante wijze en met goed resultaat heeft gespeeld. Zoals bijna van zeif spreekt is de komedie nu ook verfilmd. In Passage kan men de film deze week zien.' mMÈMMÊSB ÉÉËiSfl Botsende jeugd, voor opleiding in de loketdienst -m ®1 t .SI |l| .'lil g.'gl (i fel 'li "il •-is HET VRIJE VOLK ZATERDAG 21 SEPTEMBER 1957 PAGINA 4 'n Imposante colonne trok door Schiedam EEN GIGANTISCHE apparatuur heeft vrijdagmiddag de Schiedamse Werktuigen- en Machinefabriek na een vrij avon tuurlijke tocht door de stad verlaten met bestemming Maas tricht. Drie trailers en een mobiele kraan van de transporton derneming Willem van Twist uit Dordrecht kwamen eraan te pas om de onderdelen van de grote verstuivings-drooginstalla- tie, die in de Koninklijke Nederlandse Papierfabriek te Maas tricht zal worden geplaatst, naar de Nieuwe Maas te vervoeren. Maandagmorgen wordt de gehele installatie (gewicht 35 ton) per binnenschip verder vervoerd. Een uitgebreide repetitie was vooraf gegaan aan het transport door Schiedam, dat vanaf de fa briek tot de havenkade bij 't Hoofd ongeveer twee en een half uur in besiag nam. „Een overtreding vlak voor het bureau" eet een lid, van onze stede lijke politie vanmorgen misprijzend en hoofdschuddend, en het keek daarbij naar een spiksplinternieuwe brommer, die voor het bureau, op de rijweg, was neergezet. De bezoeker kwam misschien wel naar een ver loren voorwerp informeren, of had misschien nog iets met de politie "e vereffenen, Kortom, de agent (of hoofdagent) die zich over deze overtreding uitliet, wandelde het bureau in. En wij dachten: zou hij de man nu ter plaatse bekeuren Maar neen, zo on sportief zijn de mannen van onze stedelijke politie niet. Hij kwam even later naar buiten en zette de brom mer netjes tegen de gevel van het hoofdbureau. Dat vonden we aardig, en daarom ontvangt deze man van ons de hulde-van-de-dag. Advertentie IM. J ROTTERDAMS TONEEL T"| J J hedenavond, 8 uur k HET KIND VAN DE REKENING Kluehi ras George» feydecu. zondag 22 september, 8 uur Comadie van Moreel Ach or d. DE NEDERLAHDSCHE OPERA maandag 23 september, 8 uur Opera van G, Verdi. DE HAAGSCHE COMEDZE dinsdag IK september, 8 uur Blijspel van. Noel Coward. EXPOSITIEZAAL K.K.S. Korte Lijnbaan 18 c DECOR-TENTOONSTELLING van 21 Urn 2d september COUPONBOEKJES DAGELIJKS VERKRIJGBAAR ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2, 4,15. 7 en 9.15 uur: Theehuis voor Tobiki (&X). MONOPOLE-THEATER, 3, 5. 7 en 9 uur: Botsende Jeugd (18 Jrj. Apotheek: Pa. Evers, Lange Haven SI. Tentoonstellingen: CULT. CONTACT CENTRUM. 10—5 uur: werk van H. Werden. Diversen: VOLKSGEBOUW, 8 uur: Vrienden kring. ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Theehuls voor Tobiki (ai.). MONOFÓLE-THEATER, 3. 5, 7 en 9 uur: Botsende Jeugd (18 Jr). Apotheek: Fa. Gouka, Hoogstraat 29. Diversen; PLANTAGE, 8 uur: Concert door Crescendo. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Vier meisjes en een railllon- najr. Zaterdag en zondag 2 4.30, 7 en 9.30 uur (si.). CAPITOL: ZIJ die van de zonde leven. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.13 uur (1B Jr). CENTRAAL: De koppelaarster. Zat. 4, 7 ea 9.15 uur. Zondag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). CINEAC (naast de Bijenkorf). Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw): De nach ten van Cablrla. Zaterdag 9.30, 11.30, 1.30. 330, 530, 7.45 en 10 uur. Zon dag vanaf 1.30 uur (18 Jr). COLOSSEUM: De dood was aneller. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 930 uur (14 jr). HARMONIE: De mUUoenennota. Zat 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 Jr). LU.WIËRE: Het begon zo onschuldig. Zaterdag en zondag 2, .4.30, 7 en 930 uur (ad.). LUTUSCA: De vrolijke zwervers Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (ai.). LUXOK: Vaders en zonen. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9-30 uur (14 Jr). METRO: Atackl Zaterdag 330. 7 en 9.15 uur. zondag 2, 430, 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Het vuur van de haat. Zaterdag en zondag 430, 7 en 830 uur (14 Jr). REX: De banneling van BftUantrae. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 430, 7 en 9.15 uur (14 Jr). THALIA: De wolvinnen. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (l» Jr). 't VENSTER: Les grandes manoeu vres. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur Zondag 130, 4.15, 7 en 9.L» uui VICTORIA: De Jacht op kapitein Ehrllch. Zaterdag 2, 7 en 930 uur. Zondag 2. 430, 7 en 9.30 uur (14 Jr). Aües ging voorspoedig, hoewel het op sommige plaatsen op 't kantje af was. Het vervoer per schip zal ook wel geen moeilijkheden opleveren. Wel kijkt men met enige spanning uit naar de Spoorbrug bi) Maastricht, die men zal moeten passeren. Ver moedelijk ligt de brug te laag om er onder door te varen. Men overweegt om in dat geval een deel van de Installatie (de filter van acht meter hoogte) uit het schip te takelen en drijvende onder de brug door te trekken. Het schip, de Erik Maasbracht, wordt woensdag te Maastricht verwacht. Zes monteurs van de Schiedamse fabriek zullen toezien op de montage ter plaatse. De mannen van Van Twist wisten dit karwei wel aan te pakken. Deze firma, die o.m. het beeld voor de Rotterdamse Bijenkorf naar zijn standplaats bracht, heeft voldoende ervaring in het vervoeren van moei lijke objecten en met deze installatie had men dan ook geen moeite. De apparatuur werd ln drie delen vervoerd. Voorop reed de trailer met de filter, een projectielachtig geval vanacht meter hoogte. Daarna volgden een kleinere filter, de droogkamer, die maar 6 meter hoog is, en ten slotte de grootste mobiele kraan van Nederland, die meereed om de gehele installatie in het schip te deponeren. Niet rechtstreeks Natuurlijk kon men niet recht streeks naar 'fc Hoofd. Verscheidene hindernissen maakten een rechte route onmogelijk, o.m. de laaghan gende installaties over de Hoofd straat. Men moest 't Hoofd dus van de andere kant bereiken. Ook de oude binnenstad moest uiteraard worden vermeden. Omstreeks twee uur vertrokken de trailers en de kraan in een zeer matig tempo vanaf de fabriek aan. de Zijl straat .Vla Noordmolenstraat en St. Annazusterstraat draaide men de Noordvest op. Dat bleek een van de moeilijkste bochten te zijn, en het scheelde maar luttele centimeters of een lantaarn was gesneuveld, maar dankzij de stuurmanskunst der chauf feurs ging alles goed. Voorafgegaan door de mobiele verkeerspolitie reed men verder over de VlaardingerdUk naar de B.K.-laan. Het verkeer on dervond maar weinig hinder van dit transport in wandeltempo. Vla Nieu we Haven en Westerkade bereikte de colonne Schiedam-Zuid. Toen was het gauw bekeken en omstreeks half vijf kwam men via het Rozenburgseplein ■en de Havendijk op t Hoofd aan, waar direct een begin met het laden werd gemaakt. Voor de Schiedamse fabriek bete kent dit het eerste transport van die omvang van een daar vervaardigde machine. Hoewel men zich speciali seert op de vervaardiging van derge lijke Installaties is de Maastrichtse zending uniek voor het bedrijf. Advertentie DM. Zie onze etalages HERENMODEMAGAZIJN BROERSVEST 57 Gisternacht werd ingebroken in de winkel van de heer T. H. Bossers aan het Bróersveld. Uit een bureau la werd een bedrag van 518 gesto len. De winkelkassa werd naar het magazijn gesleept en daar openge broken; 50,wisselgeld werd weg genomen. Zondag om 8 uur geeft de arbei ders muziekvereniging Crescendo een concert in de Plantage. Er worden werken uitgevoerd van Keler Bela, S. Waaronici, A. Safronie, P. Jonas, Delhaye, P. Hertrom, en een jazz-ouverture' van P. Ruelle. Het bevolkingsonderzoek te Schie dam is thans afgelopen. Zij die om de een of andere reden niet in de gelegenheid waren te verschijnen voor het onderzoek worden alsnog in de gelegenheid gesteld zich op maandag 23 september van 25 en 79.30 uur en op dinsdag 24 september van 9—12 en 2—4 uur te laten doorlichten. Naar „De Schiedammer" meedeelt zal maandag in hotel Betjersbergen een bijeenkomst worden gehouden met het bestuur van de Schiedamse Bond voor Lichamelijke Opvoeding en alle plaatselijke sportverenigingen. Op deze ledenvergadering zullen de voorstellen worden besproken tot stichting van een Sportraad, een nieuw overkoepelend orgaan. De samenkomsten die-zondag door het Leger des Heils worden gehouden zullen onder leiding staan van de divisie-secretaris voor het Jeugd werk van het Leger des Hells in Zuid-Nederland. De openbare jeugdsamenkomst, welke om 4.30 uur gehouden wordt, zal een zeer hijzonder karakter heb ben. Toegang tot de samenkomsten is voor een ieder vrij. Hervormde Gemeente: Grote kerk 10 uur ds. A. J. Plug; 5 uur ds. J. D, Smids; Nieuwe kerk 10 uur ds. H. W. Hemmes; 5 uur ds. J. J. Hietkamp, Delfshaven; Westerkerk 9 en 10.30 uur ds. A. Hoffman; 5 uur ds. J. Gras; Vredeskerk 9 en 10.45 uur ds. J. D. Smids; 7 uur ds. E. v. Bruggen, Delfshaven; Pr. Marijkeschool 10 uur ds. J. G, Jansen; Ned. Protestantenbond 10.30 uur ds. X. A, Helby Oud-Katholieke kerk 9 uur hoog mis. Baptisten Gemeenschap, Lange Haven 59,10 en 7 uur ds. H. Ploegers, Borne. Leger des Helis: 10 uur Heiligings bijeenkomst; 12.15 uur Zondagschool; 6.30 uur Openluohtsamenkomst Ger- rit Verboonstr.; 7.30 uur Verlossings samenkomst. Zoals wij al eerder vermeldden zal in het najaar een begin worden ge maakt met de inenting tegen poüo- meylitis (kinderverlamming) van kinderen, geboren in 1955, met de bedoeling, dat In het voorjaar van 1958 de jaarklasse 1954 in deze vac cinatie zal worden betrokken, Jïe ge meenteraad van Schiedam wordt thans gevraagd medewerking te ver lenen aan de maatregelen betreffen de deze inenting. Het rijk stélt het vaccin kosteloos beschikbaar aan de plaatselijke in stellingen en personen die de uitvoe ring van de vaccinatie op zich ne men; de kosten van het vaccin voor een serie van drie injecties bedragen ongeveer ƒ7,50 voor het rijk. De gemeenten zullen zelf de kos ten van administratie, huurlokalen en aanschaffing van materiaal op zich nemen, maar tér dekking van de uitvoeringskosten mogen zü van de ouders op basis van vrijwilligheid een bijdrage van ten hoogste een gulden per spuitje vragen. De directeur van de gemeentelijke gezondheidsdienst zal de inenting tegen polio van de jaarklasse 1955 voorbereiden. Het aantal kinderen van deze jaarklasse wordt op 1.400 geschat, waarvan mag worden aan genomen, dat 90 percent voor inen ting wordt aangemeld. B. en W, verwachten, dat de kos ten voor de gemeente worden ge dekt door de bijdragen van de ouders. De tweejarige Heter." J, Verbeek uit het Doelenhofje 27 te Schiedam viel gistermorgen in de vijver aan de Singel. De 55-jarige constructiewer ker W. de Jong, wonende op de Sin gel, sprong in de vijver en haalde het knaapje er uit. Glenn Ford laat zich strelen door ie geisha eerste klas Machiko Kyo. HU speelt op het eiland Okinawa, na de Tweede Wereldoorlog door de Amerikanen bezet. Een onhandige kapitein, Fisby, krijgt de opdracht om het dorp Tobiki de zegeningen van de Amerikaanse democratie te brengen: een vyi-zUdige school, een vrouwenbond en heel veel algemeen kiesrecht. Maar een geisha eerste klas rijdt hem tussen de wielen en onder haar invloed eist het dorp géén school maar een theehuls. De Amerikaanse officier, met een badjas, bij wijze van kimono aan, be zwijkt volkomen voor de eenvoudige levenswijsheid van de schone thee cultuur en ontdekt bovendien een middel van bestaan voor het arme dorp. Hij richt de coöperatieve jenever stokerij van Tobiki op en laat de inwoners rijk worden door de aard appeljenever aan Amerikaanse kan tines te verkopen. Zijn kolonel stuurt eerst een psy chiater naar hem toe. Deze blijkt van tuinbouw te houden en laat een proefveld aanleggen ln ptaats van zich over de vermeende storingen van kapitein Fisby te ontfermen. De kolonel gaat dan ten slotte zelf orde op zaken stellen, geeft opdracht om de jeneverstokerij en het theehuis te vernielen, maar is na veel woede bijzonder blij dat de Inwoners zijn opdracht enkel in schijn hebben uit gevoerd. Wat blijkt namelijk? In Washing ton vindt men kapitein Fisby's werk voortreffelijk en een hoge commissie komt zich op de hoogte stellen van het schitterende resultaat van Ameri kaans vredeswerk. Dit vriendelijke spelletje, waarin de bekende stijl Oosterse levenswijsheid tegenover Westerse haast en bedil zucht wordt gesteld, heeft aardige scènes en is ook als film wel amu sant, al heeft Daniel Mann, de regis seur, er soms al te veel een klucht van gemaakt. Men kan zich afvragen of Marton Brando nu wel zo erg geschikt was om voor de inheemse tolk, Sakini, te 'V> bi' mmmi S;# MS'"-"?!;?? spelen. Maar hü en Glenn Ford, eveneens erg thuis in zijn rol van kapitein Fisby. doen hun best. Het natuurlijkst en aangenaamst spelen de Japanse actrice Machiko Kyo als de mooie 'geisha en Paul Ford als de komische kolonel Purdy. De film is op breed doek en in kleuren. Monopole (tm. maandag) „Botsende Jeugd". In deze film zullen Jim. Judi en Plato menigeen bekend voorkomen. Ze zijn Immers de pro bleemkinderen, verkeerd begrepen, maar die vaak ook niet in staat zijn zich te doen begrijpen. In hun opstandigheid halen ze soms gevaarlijke streken uit, waar van „Botsende Jeugd" krasse staai- tjes laat zien. Tegenover het streven naar sensa tiezucht staat een eerlijke -en groten deels ook geslaagde poging het doen en laten van de „rebellen" begrijpe lijk te maken. De opwindende tafe relen, zoals een bijzonder roekeloos duel-per-auto, worden, afgewisseld met bepaald ontroerende scenes. De liefdesverhouding tussen Jim en Judy berust kennelijk meer op een hunkering naar tederheid dan op erotische verlangens; ze is van een kuisheid, dat men in zo'n verhaal van losgeslagen jongens en meisjes niet De volgende artsen zullen gedu rende het weekeinde de medische diensten waarnemen: Dr. D. Houthuysen, Swammerdam- singel 43, tel. 68516. Dr. F. Jungerius, Jacob Catslaan 8, tel. 67355, Dr. G. Pet. Tuinlaan 38, tel. 66898. De dienstdoende apotheek is Apo theek Gouka, Hoogste, 29. Het slachten van runderen op maandag Is, alleen al admini stratief gezien, een heel wat ingewikkelder zaak dan het slachten van runderen op andere dagen van de week', Dat blijkt maar weer uit de zoveelste mededeling van B. en W. aan de raad ten aanzien van het wel of niet slachten op maandag. Steeds heeft men bij de behandeling van dit lang niet malse onderwerp mee- en tegenstanders in de raad aangetroffen. Vele adviezen werden uitgebracht; sommige werden ter harte genomen, andere werden op z(j geschoven. En opnieuw ml er waar schijnlijk in de raad een hartig woordje over worden gesproken, aan gezien B. en W. nu meedelen, dat zij op hun besluit tot opheffing van het slachtverbod terugkomen en bepalen, dat met ingang van 1 oktober het slachten van runderen op maandag verboden zal zijn. Als overwinnaar komt thans uit de bus de „Slachthuis-contactcommis sie"; z(j immers had op een in januari va ndit jaar gehouden ver gadering, die onder leiding stond van de directeur van het abattoir, dr F. J. van Endt, besloten om de proef, om maandag geen runderen te slachten, met een jaar te verlengen. In een brief aan B. en W. van Schie- Gehuwd: F. van Deursen 26 en N. A Douw 23; P. de Wit 25 en L. Brandwijk 21: P. Or« 21 en M. F. L van Rooijen 21; B. W. van Hooff 39 en J. J. Kramer 21; F. van Haaren 26 en J. J. W. Sorber 21; A. v. Per- sie 27 en T. Bolk 23; B. J. Tjjssen- raad 24 en P. J. van Sliedregt 21; T. Warnink 27 en J. Baatenburg de Jong 25; A. Monster 27 en U. Poppe- liers 27; H. J. Streng 25 en U. A. Le vering 22; J. G. A. Heijster 22 en W. E Thoen 21; W. v. d. Horst 34 en M. C. Albias 38; P. A. Planqué 27 en J. v. d. Berg 27; L. C. Noordük 25 en C M. van Bochove 21; J. D. Coche- ret de ia Morinière 29 en J. E. v. d. Windt 23; J. H Schoonmade 25 en W. de Beun 24; C. G. van Dolder 27 en G. L. Nooteboom 29. Overleden: A. B. Busscher, 81 jr, vr. vau V/. Staub; J. M. Hoogendoom 84 jr. Geboren: Liwe A„ zv C. de Roo en F. Wilkens; Oscar G. P., zv M. G. J. van Dijk er, A. J, Streevelaar:'Ca- tharina G., dv L. v, d. Touw en G. M. Otte; Maria C„ dv J. A. Ley en- dekker en C. van Mourik; Ilse. dv G. van Dijk en M. J. Scholte. Ondertrouwd: P. C, Baars 22 en H. Bons 21; C. A. van Beugen 24 en C. J. zyistra 20; M. Bonnema 35 en E. W. v. d. Kerkhof 27; P. Brandenburg 31 en A. de Waard 34; F. Elling 21 en A. M. J. Brouns 18; H. Honing 24 en N". de "Vries 23; J. de Koek 24 en G. C. v. d. Hoek 21; M. J. P. Krol 31 en H. M. Sclxyff 27; K. van Mourik 35 en H. L. van Dyfcen 30; P. de Nijs 23 en J. Winterswyk 23; W. Ooms 28 en A. M. M. Breijer 23: H. W. Schoppers 28 en A. Noérdzij 23; B. Schroot 24 en J. van Noort 21; G. Stolt 33 en E. Broxks 30; T. J'. J. van Toer 20 en C. W. Polderman 19; C. C. Turkenburg 31 en M. M. W. v. Wel 24; H. B. Vink 24 en M. Stam 24; M. Visser 24 en J. Verwaal 22; M. L. VrUhof 26 en O. J. v. cL Lubben 18. dam verwijt deze commissie het col lege geen nota te hebben genomen van deze beslissing en „slechts ge hoor te hebben gegeven aan enkele ontevredenen, met aan het hoofd de voorzitter van de Schiedamse Sla- gerspatroonsvereniging „Onderling Belang", die enkel en alleen hun eigen kleine belangen hebben kun nen behartigen", Van het college zou de commissie dan ook willen vernemen of het wel rekening met haar houdt. „We begrijpen de teleurstelling van de Slachthuiscontactcommissie over ons eigen besluit aldus zeggen B. en W. nu, maar wij miskennen deze commissie niet. Wij houden heus wel rekening met haar bestaan. En ten bewijze hiervan zegt het college: De nieuwe directeur heeft de zaak ernstig bestudeerd. Hy is tot de conclusie gekomen dat spreiding van de slachtingen weer moet worden in gevoerd. Ook de Advies-Commissie Keuringskring Schiedam heeft na uitvoerige bespreking eenstemmig besloten te adviseren tot een slacht verbod van runderen op maandag. B. en W. sluiten zich aan bij het advies van de Keuringskring, met als gevolg eerdergenoemde bepaling. Maandag geeft het Schiedams Po- Jitiemuzlekgezelschap onder leiding van de heer M. Brilleman een con cert in de Plantage. Aanvang 8 uur. Het programma luidt; 1. De Gla diator, mars, Sousa, arr. P. J. Mo lenaar; Pace e lavero, ouverture, O. B. Mantengazzi; 3. Cephale et Pre- cris, suite, Bréty, arr. Moerenhout; 4. De Postkoets, Jos Cleber, arr, Paul Herthom; 5. Image de France, suite, Albert Thyri. Na de pauze zal in verkorte vorm worden uitgevoerd de taptoe van Prinsjesdag. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 8 12.30 en 26 uur; portemonnee, zw. gummi jekker, zwembroek en hand doek. Te bevragen by de vinders: vul pen, J. Warner, Boylestr. 7; vulpen, H. Nus, Suierstr. 24c, Rotterdam; vulpen, Vincent, W. de Zwijgeriaan 13; vulpen in etui, H. van Heel, Schiedamse weg 528c, R'dam; sleu tel aan ring, G. Mulhaus, Boer- havelaan 36; dameshandschoen, Teeuw, Jul. van Stolbergstr. 15; een paar bruine herenglacés. De Vries IJsselmondesestr. 49a; tafelkleedje, Klapdoor, Stadhouderslaan 2; dames handschoen, Van Dijk, Van Hogen- dorpstr. 8a; wit kinderschoentje, F. Verger, Zwartewaalsestr. 54a; plas tic kinderregenjas, H. Jansen, Fr. Haverschmidtlaan 3; een paar been beschermers, H. Deiac, Van Ostade- laan 25a; steunzooltje, Beierlandsestr. 19; rekenllniaal in étui, j. H. Mulder, Nw. Haven 157b; wit tasje met foto's, F. Laven. Rotterdamsedyk 303a; pa raplu, Slieker, Bosboomlaan 13; be drag aan geld, v. d. Elzen, Van Leeu- wenhoeckstr. 51a; damespolshorloge, I. Grundelbach, Villastr. 112b; bedrag aan geld, A. Groenenberg, Hogenban- weg 83b. Op het Dr. Wibautplein ver leende een motorcarrier, bestuurd door de heer N. d. L,, gistermiddag geen voorrang aan een auto. De car rier werd omvergeworpen. Een hoe veelheid boter, zestig eieren en enige flessen yoghurt gingen verloren. De 7l-jarige heer J. P. uit Rot terdam stak gistermiddag op on voorzichtige wyze de Gerrit Ver- boonstraat over. Hjj werd aangere den door een motor, bestuurd door de heer A. J. K„ te Schiedam. De oude man moest met een lichte her senschudding naar het ziekenhuis worden gebracht en kon later naar huis terugkeren. Het Humanistisch Verbond heeft voor het komende seizoen weer een uitgebreid programma vastgesteld. Tal van bekende sprekers zullen op de zondagochtendbijeenkomsten spre ken en op het programma staan be langrijke onderwerpen vermeld. Zon dag om half elf vindt in de boven zaal Grote Kerksplein 1 (Je eerste bij- eenkomst plaats. Daar spreekt professor dr. L. G. van der Wal uit Delft over „de kerk van het ideaal". Op 13 oktober is de volgende bijeenkomst waar de heer P. J. S. Zwart spreekt over „Schoon heid. ons dagelijks brood." Verder komen dr. G. C. A, Schryvers over het humanisme van Thomas Mann en dr. K. Cuypers over de betekenis van de mens in het heelal spreken. De heer A. Treurniet uit Den Haag behandelt op de laatste byeenkomst van 1957 het onderwerp „Wees nuch ter en heb lief." Belangrijk vooral voor de vrouwelijke leden is de eerste lezing van het volgend jaar. Dan spreekt mevrouw mr, H. Slnger-Dek- ker over het humanisme en de vrouw. Op 2 februari zal de beer dr. L. van Gelder het hebben over de gees telijke volksgezondheid. Dr. S. A. K. Lubienskl uit Amsterdam komt spre ken over de kunst en het alledaagse leven. Een hoogtepunt ln het pro gramma is wel de bijeenkomst zon dag 16 maart. Dan spreekt professor dr. G. Stuiveling over Erasmus. Op 30 maart spreekt de heer dr. J. L. Broeckx over de sceptische mans. Dr. D. H. Prins zal met een lezing over het boeddhisme en de Westeuro- pese mens van deze tyd het seizoen besluiten. Op 4 mei wórdt de tradi tionele herdenkingsbijeenkomst ge houden. Spreker op deze bijeenkomst zal dit jaar zijn de algemeen pen ningmeester van het Verbond, de heer W. C. Koppenberg. verwacht. De ouders komen er niet best af. Ze zijn heel wat royaler met geld dan met wijsheid en liefde. Zwart en wit Hoe ook in een kleurenfilm het zwart en wit een belangrijke rol kun nen spelen, wordt u bewezen in de film „Heuvels in Vlammen". Want alleen het reinste wit past by de on schuld van de jonge en verlegen ranchbewoner die door Tab Hunter wordt voorgesteld en van de schone veehoedster, voor wie Natalie Wood model staat; en de schurkerijen van de ryke grondbezitter en zyn tra wanten tegen wie zy de stryd opne men, kunnen alleen raaar in het diepste zwart worden afgemaald. Wit wint, na dolle paardenjachten en ver woede gevechten op vele wapens, maar vooral op de biote vuist, (dins dag tm. donderdag in Monopole). (Van een onzer verslaggevers) De officier van Justitie bU de Rot terdamse rechtbank eiste donderdag middag zes maanden met aftrek van v. >rarrest alsmede een jaar rijks werkinrichting tegen de 21-jarige A. W. C. uit Rotterdam, evangelist by het Wachttoren-genootschap. Op grond van zyn gewetensbezwa ren v/as deze evangelist vrygesteld van de militaire dienst. In plaats daarvan was hij te werk gesteld bij de rykspsyehiatrische inrichting te Woensel. Na daar enige tüd gewerkt te hebben, was hij weggebleven wat hem op een rechtbankvonnis kwam te staan. De evangelist werd voor- waardeiyk ln vrijheid gesteld, maar liet na zich wederom by die Inrich ting te melden. Hy meende dat dit niet meer nodig was, omdat hy zijn straf al had gehad. Over veertien dagen wyst de recht bank vonnis. ROTTERDAM Op verzoek van de wykraad van Overschie heeft deze zomer een des kundige jury een tuinenkeuring ge houden in de Kleinpolder Oost en ln een gedeelte van Kleinpolder West. In het geheel zijn 220 tuinen ge keurd, waarvan er twaalf een eerste prijs verwierven. Drie daarvan ont vingen bovendien het predicaat „met lof". Het betreft hier tuinen gelegen aan de openbare weg. Het aanzien van de wijk is door de fraaie aanleg en het goede onderhoud zeer verbe terd. Vrijdag zyn in de desbetref fende tuinen de pryswinnaarsbordjes geplaatst, zodat belangstellenden de uitslag van de wedstryd kunnen zien. De federatie van personeelsvereni gingen heeft gisteravond in Staten hof een bridgedrive georganiseerd. Er waren 108 deelnemers, die elkaar in zeven groepen bekampten. De uitslagen waren: Groep A: 1 de heer en mevrouw Eykelenboom: 2 heren Van Trotsen- burg en De Groot. Groep B: I de heer en mevrouw De Goey 2 de heren Bezemer en Ten Hove. Groep C: 1 de heren Kieinendorst en Van Loo; 2 de heren E. de Leeuw en M. van der Matten. Groep D: 1 de heren v. d. Teen en Van Welzenis; 2 de heren A. de Vries en J. Vos. Groep E: 1 de heren Van Aken en Bos; 2 de heren Kooyman en Bis schop. Groep F; 1 de heren Waterbeek en v. d. Staeten; 2 de heren Ham en Versluis. Groep G: 1 de dames Luyendyk en Schmidt; 2 de heren Ten Karing en Zslag. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Advertentie ^.anmelden mondeling Vereisten: Leeftijd tot ca- 25 jaar; en diploma M.U.LO. of daarmede gelijkgesteld bewijs. De opleiding vindt plaats te Rotterdam. Daarna volgt tewerk stelling op een der volgende kantoren: Rotterdam, Dordrecht, Schiedam, Vlaardingen, Middeihamis, Oud-Beijeriand, Bricile, Maassluis, Sliedrccht, Zwytidrecht, Hellevoetsluis, Hoek van Holland, Nederhardinxveid. Ook tijdens de opleiding wordt salaris genoten. Aanvangsloon afhankelijk van leeftijd (op 21 jaar f 217,- bruto per maand). geschiktheid doorloop tot een bruto-salaris van V' m:iand- verde« promotie is mogelijk in de rangen van hoofdemployé en hoofdemployé 1ste klasse (maximum sala ris f 589,- bruto per maand), en in bepaalde gevallen in hogere rangen. Boven deze bedragen compensatie wegens huurverhoging. Pensiontoelage en/of reiskostenvergoeding volgens regeling. "hriftelijk bij de afdeling Personeelszaken van het Postdistrict Rotterdam Coofcmgel 42 te Rotterdam. S*t*- U ^1 mi wil ;l«f $51 4 Ml 'in. «11 \i &l ;li ,P/,i If ym i-"* <"s3L •8 «5 •v- j A In' iMl •v: ;^1 ïf rlÉ| S lil vr -&r m

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1