Golden Fiction Nederlanders mikpunt van haatcampagne Gomulka haalt de teugels strak aan TfteeSm A-energie in studie voor Jongen niet overleden aan hersenoedeem? WYBERT Spreemvenpraat Lanterfanters etcuit de partij Kantinebaas jaagt dieven op de vlucht Nieuwe wending in Anjumer moordzaak Rechtszaak teruggewezen Gen. Hasselman onderscheiden NS-personeel keurt resultaat overleg goed Overtrokken verhaal in Een vent met lef K a'sr» K Motorrijder omgekomen Onder ons gezegd... toch maar liever... Zo zacht zo zuiverl Nw.-Gumea-manifestaties in Indonesië: «Jubileum verkoop] Gelderse rookworst Brandwonden Kloosferbalsem Nederlandse film kreeg Grand Prix Beide verdachten vrij gesproken HET VRIJE VOLK DINSDAG 29 OKTOBER 1957 PAGINA 3 Oud-mariniers Feest Bereid tot oorlog meer... meest Moreel van belang Instorting Lutterade: GRIEP! Gebruik regelmatig Vandaag zwerft Pie- ter maar zo'n beetje rond. En dan begin nen we in Vlaar dingen, waar ze een grammofoonplaat zoeken, deze tot dus ver nog niet gevon den hebben en, om dat de tijd dringt, zich ten einde raad tot Pieter wenden vanwege bepaalde speurders capacitei ten, waardoor zo nu en dan zelfs Rip Kir- by in de schaduw wordt gesteld. Grammofoonplaten? Hoe, waarom? Ik vraag snel uw aan- verzoek van de heer -H. W. Schot, directeur van het tehuis voor werkende jongens van het wees huis der hervormden te Vlaardingen. dat tehuis is as. vrijdag een fes tiviteit, waarvan ik niets mag ver klappen. Jongens en personeelsleden verzorgen het programma zelf en al weet ik er weinig van, het zal daar aan het Weeshuisplein best in orde komen. Enthousiasme is er genoeg. Ja en nu moet ik toch wat verklap pen, want de mensen moeten toch weten waar het precies om gaat. Het gaat dan om een soort opera-parodie, opgevoerd door leden van de staf. Operazang wordt door een luidspre ker ten gehore gebracht, maar de spelers „doen alsof", hetgeen uiter aard menig vreemd effect kan ople veren. 't Moet allemaal nogal melodra matisch worden en dan is natuurlijk zo'n echte opera-sterfscene onont beerlijk. Nu is het hoogtepunt van het stuk een duel waarbij de schurk" het loodje legt. En nu moet dit loodje gelegd worden op muziek uit de opera Faust. „Maar" zegt de heer Schot, „dit stukje muziek kunnen wij maar niet te pakken krijgen". Welk stukje muziek de heer Schot nu precies bedoelt? Pieter heeft dit verzoek samen met een deskundige op dit gebied bestudeerd en deze zei: „Eerst is er een duel waarbij Va lentin dodelijk wordt getroffen. Maar zoals dat bij een opera gebeurt, zingt het slachtoffer terwijl hy sterft nog even een aria. Die aria is wel op de kop te tikken, maar het brokje opera dat daaraan voorafgaat niet, omdat er geen bel-canto in voorkomt. Mijn heer Schot zou dus voor dat kleine brokje de hele opera moeten kopen". En toen was het Pieter pas volko- nen duidelijk. En de lezers met opera- platen? Die worden vriendelijk ver zocht om de heer Schot ter verhoging van het festijn te helpen. Er is ge speurd op markten. Men doorzocht winkeltjes in tweede-handszaken. Er is links en rechts by bekenden ge vraagd. Ja, zei men, die duel-scène uit de vierde akte moet nog wel in een vooroorlogse uitvoering bestaan. Maar, waar vind Je zo'n plaat? Onze Vlaardingse vrienden hopen dat Pieter de muziek kan opsporen. Zü verzekeren de meest zorgvuldige behandeling by het gebruik, zy de poneren hem in watten en zullen er een politieagent by zetten. Als zy maar geholpen worden. Want zonder dat duel, néé dan mist het feest hoogtepunt. Vandaar deze kreet „in uiterste nood....". Ook de secretaris „Contact Oud Mariniers" (afdeling Rotterdam) is aan het zoeken. En wy moeten mee- zoeken Het Korps Mariniers zal zo wordt my verteld op 10 december zyn 292-jarig bestaan vieren. Evenals voorgaande jaren hopen ook de oud mariniers deze gebeurtenis niet on opgemerkt voorby te laten gaan. De secretaris deelt mee dat nu alle oud- 0iridiers uitgenodigd kunnen worden waarmee in het byzonder de invaliden en ouden van dagen worden bedoeld. Het „Contact" is door verscheidene Rotterdamse firma's in de gelegen beid gesteld deze mensen op de avond van het feest vervoer te kunnen aan bieden van huis naar de Van Ghent- kazerne en terug. Men heeft echter niet de beschik king over de adressen van alle inva lide oud-mariniers en ouden van dagen oud-mariniers en die hoopt men nu door middel van een stukje in de krant toch te krygen. Deze twee groepen van de oud-mariniers worden verzocht aan de secretaris (H. de Koning, Nagelkruid 24a) te melden of zy op grond van het feest (7 december) afgehaald willen wor den. En of het een feest zal worden: de Marinierskapel treedt op! Feest hier, leest daar. En vooral zo'n decembermaand zit boordevol leesten. Jn, dan is de huiselijke haard het centrum van de gezellig heid. En nu denkt Pieter even aan de zeelieden. Neem nu die jongens van de Nieuw Amsterdam" bijv. Pieter hoorde dezer dagen dat het schip op 21 november zal vertrekken en pas weer op 3 april in ons land terug zal zijn. Dit betekent dus dat de opva renden van dit vlaggeschip precies alle leestdagen van huis zullen zijn. In Rotterdam bekijken wij deze zaken bepaald niet sentimenteel. Het lióórt nu eenmaal bij een wereldha ven met schepen op alle zeeën. Maar toch werd Pieter even door deze sim pele mededeling getrolJen. Want deze decemberleestdagen vormen toch de hoogtepunten van het jaar, die men niet graag mist. Aanbod Vandaag hebben wy de volgende aan biedingen in ons Bock der Bijdragen opgeschreven: een tweepersoons ledikant met bed (bestemd) van B. van de Groene HlUediJk, een tweepersoons bedstel met kussens (bestemd) van De J. van de Ma- thenesserdijk, invalidenstoel en bloem- tafel van Van der T. uit de Benthulzer- straat en een ledikant met spiraal en schudbed (bestemd) van Van B. uit de Clemetisatraat- Verder kregen wij .nog kleding en schoenen van van de Prins Hendriklaan, een tweepersoons spiraal (bestemd) met radio-onderdelen van G. van de Riederlaan en een fornuis (be stemd), van De G. uit de Diepenbrock- straat te Vlaardingen. Speelgoed voor de VAKA-speelgoed-actle kunnen wij af halen bij P. van de Mare, O. uit de Bajonetstraat en K. uit de Wuysterstraat. Een onbekende uit Ridderkerk heeft het speelgoed gebracht. Waardepunten kre gen wij van K. van de Schielaan, van N. N. uit de Heenvlletsestraat te Schie dam en van een onbekende. De spreeu- wenpot werd verrijkt met drie gulden van N. N. Verhes De heer B. Wuliems, Brougelstraat 28. heeft op 24 oktober tussen het abattoir (vla de Maasbruggen) en huis zijn por temonnee verloren. Inhoud ongeveer j 15.-, een foto en een briefje vaD de loterij vereniging. Zondagmiddag na afloop van de voet balwedstrijd aan de Oldegaarde heeft de heer C. J. Kersten van de voetbalver eniging Coal een tas verloren, inhouden de zijn voetbalschoenen, shirt, broek, banddoek en kousen. Wil de vinder zich in verbinding stellen met Coals secre taris, T. van Mourlk, tel. 76735? Mevr. M. J. Blom, Schlldstraat 27, ver loor donderdag tussen de West Varken- oordaeweg en haar huls een nikkel hor loge met dito bandje Wie heeft op 16 oktober In het cen trum een witte doorschijnende plastic r e g e n J a 8 met capuchon gevonden? Deze is eigendom van mej. S. Theunls- sen, Hendrlck Sorchstraat 35b. Dinsdagmiddag miste de heer A. v. d. Put, Hortensiastraat 12, zijn combinatie- tang tussen Balsemien straat en huls. Een broche met vijf steentjes on een grijzo ballpen verloor de heer Van Kerbcrs, Herman Cos terstraat 40 dinsdag in deze straat. Advertentie TM. Een gulden genieting DJAKARTA (ANP) In geheel Indonesië is gisteren de campagne voor de bevrijding van West-Irian (Nederlands-Nieuw-Guinea) be gonnen. Het is een jaarlijks weerkerende manifestatie, die ditmaal echter met meer felheid is ingezet dan vorige jaren. Slagzinnen verschenen zondagavond op de etalageruiten in het winkelcentrum van Djakarta en op de gevels van de Nederlandse hoofdkantoren van Philips, de BPM, de scheepvaartmaatschappijen en Nederlandse drukkerijen. De KLM bericht, dat zelfs het in terieur van de eetzaal en de hal in haar hotel en de autobussen een be werking met de verfkwast hebben ondergaan. De bussen waren zo vol geklodderd dat zij gisteren niet konden worden gebruikt. Ook de muren van de Ame rikaanse Standard Vacuum Petrole um My., het toegangshek tot de Australische ambassade en het kan toor van de Australische handels commissaris werden besmeurd. De slagzinnen iuiden: .Verdryft de Nederlanders uit Wext-ïran', Draagt West-ïrian onmiddellijk over, wacht niet, tot het bloed van de jeugd het kookpunt heeft bereikt', ,De jeugd is bereid de wapens op te nemen om West-Irian te veroveren' en .Ver vloekt de onderdrukker in West- Irian'. Zondag werd in het presidentiële paleis een jeugdbijeenkomst gehou den.'Amir Hoessein, voorzitter van het comité voor de viering van de ,dag der jeugdbelofte' zei daar onder meer, dat de Indonesische jeugd be reid is de oorlog aan Nederland te verklaren. Zich tot Soekarno richtend, riep Hoessein uit: ,Geef ons het bevel en morgen zullen we optrekken naar West-Irian om onze broeders te be vrijden en de koloniale Hollanders te verdrijven.' De nationalistische dagbladen in de hoofdstad publiceren vandaag een WARSCHAU (Reuter) De tijd van experimenteren met „liberale" ideeën in Polen is voorbij. Het verbod van het studentenblad Po Prostu en andere gebeurtenissen in het recente verleden hebben aangetoond, dat het met de vrije meningsuiting is gedaan. Het be sluit tot instelling van controlecellen voor toezicht op de leden der communistische partij, dat zaterdag is genomen, bewijst dat ook andere liberale tendenties in Polen voortaan tot het verleden zullen behoren. Het centrale comité van de Poolse communistische party heeft het zui veringsbesluit genomen. Het is pas gisteravond bekend geworden. Voort aan zullen alle partyleden worden be keken op hun activiteit en hun „com munistische" instelling. Wie te ver gaat, naar de beoorde ling van het partybestuur dus die richtiynen heeft uitgegeven over wat wel en wat niet mag wordt uit de party gestoten. Partijsecretaris Go mulka stelt zich voor, het aantal partyleden, dat 1.300.000 bedraagt, terug te brengen tot op de helft. Advertentie I.M. Dit is een aanbieding waar door U. tientallen guldens bij het wassen van ontbijt en tafellakens kunt besparen en toch bij elke maaltijd een brandschoon ontbljt- laken op Uw tafel kunt toveren. Want dat Is het Jubileum geschenk van de plastic industrie -5000 ontbijtlakens in nieuw dessin. Ontbijt- of tafellakens van plastic, normale prijst69 per stuk (met bijna onmerkbare drukafwijkingen), worden nog verkocht als Jubileumaanbie ding voor nog géén gulden. Woensdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze 5000 plastic tafel- of ontbijt lakens in een fris se kleur, 110x130, voor Het schynt de bedoeling te zijn, twee stromingen in de party af te snyden: - de revisionistische aange hangen door de „liberale" intellec tuelen, en de „conservatieve" der sta linisten. Het centrale comité zal een scherpe scheiding maken tussen „ge rechtvaardigde, eerlijke kritiek" -en „politieke oppositie". Gomulka heeft tydens de zitting van het centrale comité onder meer verklaard, dat het noodzakelijk is een „morele zuivering" te houden. Lanterfanters, herrieschoppers en bedriegers wil hij kwyt. Ook mensen, die zich ideologisch niet met de party voelen verbonden (de „opposanten" dus moeten in de gelegenheid worden gesteld uit te treden. Wanneer Gomulka over enkele dagen naar Moskou gaat om de veer tigste verjaardag van de Russische revolutie mee te vieren, zal het Pool se huis „schoon" zyn. Hy zal hebben óuidelyk gemaakt, dat het commu nistische leiderschap in Polen de macht in handen heeft en moet wor den gehoorzaamd. (Van een onzer verslaggevers) Toen de beheerder van de kantine Johannapolder aan de Oostbroekse- laan te Utrecht, de heer M. W. H„ maandagmorgen zijn zaak wiide bin nengaan, constateerde hij aan en kele gebroken ruiten, dat men hem al voor was geweest. Toen hij de deur open deed, storm den 2 jonge mannen, van wie een gewapend met een staaf yzer, op hem af maar tot een gevecht kwam het niet, want op het moment dat H. zijn tas ophief, namen de twee indrin gers de vlucht. De politie had al spoedig, een. van de daders, de 20-jarige L. F'. M. B. te pakken. Deze bleek ontvlucht te 2yn uit het rijksopvoedingsgesticht in Amersfoort. De andere knaap is nog spoorloos, maar zijn identiteit is be kend. Uit de kantine waren vyftig repen chocolade ontvreemd, vermoe delijk hebben de indringers ze rammelden van de honger deze s nachts opgegeten. In dezelfde nacht werd ingebroken in een benzinestation van de Esso te De Bilt. Hier werd nietsvermist. Vermoedelijk hebben de twee jongens ook deze inbraak op hun geweten. verklaring van minister Soebandrio, dat het geschil over West-Irian tot een nieuwe wereldoorlog zou kunnen leiden. Gisteravond is de jeugd van Dja karta in een fakkeloptocht naar de ambtswoning van de Nederlandse diplomatieke vertegenwoordiger, de heer A. H. Hasselman getrokken. Voor het huis is een stropop, een man met rood gezicht en in het zwart gekleed, voorstellende het .Nederlandse kolo nialisme" verbrand. In verscheidene delen van de stad waren massabij eenkomsten georganiseerd. In september 1956 werd op een stuk bouwland onder Anjum het lyk gevonden van de 40-jarige alleenwo nende slikwerker P, Steegstra. Het on derzoek wees uit, dat de man door misdrijf om het leven was gekomen. Hiervoor werden aangehouden de echtelieden D. uit Anjum, hun zoon en diens vriend, die allen voor de rechtbank te Leeuwarden hebben te rechtgestaan. Toen de rechtbank vonnis zou wyzen waren nieuwe fei ten bekend geworden, zodat de ver dere behandeling werd aangehouden. Thans is er blijkbaar weer een nieuwe wending in deze geruchtma kende zaak gekomen. Gisteren is na melijk op last van de officier van Justitie te Leeuwarden gearresteerd de 28-jarige landbouwer D. B. die meer van de zaak zou weten, dan hy had voorgewend, Hy is ook voor de politierechter en voor de rechtbank als getuige opge treden in de zaak betreffende een diefstal van 100, door een man of vrouw gepleegd ten nadele van de vermoorde S. Ten slotte, zo vernamen wy, is het iyk opgegraven van de vader van B. In hoeverre hier ook van misdrijf sprake is en of er samenhang is met het Anjumer drama, kou men ons bij informatie aan het Paleis van Justi tie te Leeuwarden nog niet medede len. Advertentie I.M. dagelijks vers gemaakt... de fijnste geur en smaak WEESWAREKFABRIEK J, HEESTER M.V. WUKE (Van een onzer verslaggevers) Binnenkort Is de instelling te ver wachten van een studiecommissie be staande uit Nederlandse, Duitse en Belgische deskundigen op het gebied van de energievoorziening. Deze com missie zal de opdracht krygen te on derzoeken of het gewenst en uitvoer baar is, een atoomcentrale te stich ten voor de stroomlevering aan een deel van Nederlands Limburg en de aangrenzende Belgische en Duitse ge bieden. Men meent dat het zin heeft, het vraagstuk van de energievoorziening op deze wjjze internationaal aan de orde te stellen, omdat de drie gebie den een geiyksoortige industriële en economische structuur hebben. Het plan voor een eventueel in of In de buurt van Limburg te bouwen atoomcentrale staat los van de bouw van een atoomcentrale te Geertrui- denberg door de samenwerkende pro- duktiebedryven van elektriciteit in Nederland. Deze mededelingen heeft prof. dr. Ir. H. Gelissen, directeur van de Pro vinciale Limburgse Elektriciteits- maatschappy maandag gedaan in een causerie over energievoorziening voor de Limburgse statenvergade ring. (Van een onzer verslaggevers) De rechtzaak tegen de 34-jarige fabrieksarbeider C. v. d. A. uit Rotterdam, die vorige week voor de Rotterdamse rechtbank heeft terechtgestaan, omdat hij zijn vierjarig zoontje een dodelijke trap in de buik zou hebben gegeven, Is dinsdagmorgen door de rechtbank voor nader onderzoek teruggewezen naar de rechtercommissaris, De aanleiding van deze terugwijzing is een brief die de vrouw van de verdachte na de behandeling ter terechtzitting aan de rechtbank heeft geschreven. Hierin deelt zij mee, dat haar zoontje het hersen oedeem waarschijnlijk heeft opgelopen in een speeltuin toen het een schommel tegen het hoofd kreeg. De patholoog-anatoom, dr. Zelden- rust uit Den Haag, die de sectie op het kinderlijkje had verricht, heeft tijdens de zitting van vorige week dinsdag meegedeeld, dat hy by het jongetje twee op zich zelf dodeiyke verwondingen had geconstateerd: een zeer ernstige leverscheuring en het oedeem in de hersentjes. Hy be schouwde echter het hersenoedeem als de onmiddeliyke doodsoorzaak. Generaal B. R. P. F. Hasselman, adjudant in buitengewone dienst van H.M. de Koningin, chef van de ge nerale staf, tevens bevelhebber der landstrijdkrachten, is benoemd tot grootofficier in de orde van Oranje- Nassau met de zwaarden, by bevor dering. De by deze onderscheiding behorende versierselen zyn gisteren door de minister van Oorlog, ir. C. Staf, uitgereikt. (Van een onzer verslaggevers) De voorstellen tot verhoging van de iqnen van het spoorwegpersoneel zyn op speciale congressen van de drie bonden van vervoerspersoneel goed gekeurd. Zij beogen loonsverhogin gen, variërende van 3 tot circa 10 pet. voor de verschillende functies by het spoorwegbedryf. Tussen de vertegenwordigers van de vakorganisaties en van de be drijfsleiding was overeenstemming bereikt over de nodige wyzigingen van het reglement dienstvoorwaar- den. De wyzigingsvoorstellen zyn nu voorgelegd aan het college van ryksbemiddelaars, dat zich moet la ten adviseren door de Stichting van da Arbeid. Verder moet nog de goed keuring van de minister van Verkeer en Waterstaat orden verkregen. Advertentie LM. Kloostcrbalsem zuivert en ge neest de wond. bevordert de groei wan een nieuwe huid. "geen goud zo goed'' J De vrouw heeft de rechtbank ge schreven dat het kind dit ongeluk kreeg een dag of veertien voordat de vader het een trap had gegeven. Zy is met de jonger, naar een zie kenhuis geweest. Tydens de zitting is dit ongeval niet ter sprake ge komen. Ook de raadsman wist er toen niets van. De officier van Justitie heeft zich tegen dit' nadere onderzoek niet verzet. Hy achtte het wenselijk dat dr. Zeldenrust zich thans opnieuw zal uitspreken. De officier wees er voorts nog op,-dat hy tegen de fa brieksarbeider twee jaar met aftrek had geëist wegens „mishandeling de dood ten gevolge hebbend". De mo- gelykheid bestaat dat deze kwalifi catie nu gewyzigd zal moeten wor den in .mishandeling zwaar licha- meiyk letsel ten gevolge hebbend". Ook de raadsman, mr, Hamminga, zou graag een nader onderzoek zien. De president van de rechtbank, mr. Enschede merkte op, dat deze zaak vooral voor de verdachte moreel van belang kan zyn. Nu zit hy in de cel met de gedachte dat de dood van zyn kind door zyn toedoen zou zyn veroorzaakt. Be rechtbank heeft de zaak dus voor onbepaalde tyd aangehouden. Een onderzoek zal worden ingesteld naar de omstandigheden, waaronder het kind die verwonding aan zyn hoofd heeft opgelopen. Ook wordt de aard van de verwonding nader onderzocht. Aan dr. Zeldenrust zal worden gevraagd een nieuw oordeel te geven. De eenakter 'Een vent met lef. waarmee het televisie programma van dc KRO gisteravond werd besloten, was een beetje overtrokken verhaal. Het gegeven de laffe vent, die in oorlogstijd een held wordt had weinig oorspronkelijks. De auteur lardeerde zijn produkt met enkele krachttermen, die echter het thema niet meer gewicht konden geven, dan hel in eerste aanleg bezat. luid en daarmee ogen schijnlijk ook de discipline in de combo het een en an der te wensen over, maar dat zai wel voornamelijk aan de technicus hebben gelegen. Do niet alledaagse bezet ting o.a. met vibrafoon en fluit zal wel haar problemen hebben gesteld en vermoedelijk is men niet in de leer geweest bij de Amerikaanse opnamespe cialisten, die in dit genre verbluffende staaltjes van weergavetechniek hebben gedemonstreerd. Desalniettemin was dit programmaonderdeel zeer aantrekkelijk, o.m, dank zij het uitstekende en door Corrie Brokken voortreffe lijk vertolkte liedje 'Hallo'. gedachten van twee ijlen- Dr. Raimond over ruimtevaart de, zwaar gewonde solda- Wegens ziekte van dr. C. schappelijke voordrachten. Wat Piet Romer en Broes Hartman er in de regie van Luc van Gent van hebben ten. beeldde een theatrale gemeen^o^weTte prijzen. Het was tamelijk gekun- v. Rysinge zal de populair- Dr. J. J. Raimond. die Het was weliswaar alle- steld en neigde naar het wetenschappelijke rubriek reeds enige malen voor de maal wat gechargeerd, melodramatische. De een- «russen mens en nevelvlek'. VARA sprak over problemen wat. want daar moest deze zwaar accent. zendt op de woensdagavon- voor deze voordrachten zor- eenakter grotendeels op Van veel luchtiger aard den. enige malen moeten gen. De ruimtevaart is ook drijven. was het musiceren, waar- Coba Keliing, wier ge zicht uitsluitend in een wa zig produkt in het beeid verscheen, en aldus in de voor ceu uitgelezen groepje Xcd-rlandse musici met vo- calisle Corric Brokken zorg droeg. Af en toe liet het ge- rral'.en. her onderwerp van de voor-/ dra"'','en. die hij zal hou- Iiuussen komen er op dat, den op de wocirdasmonden tijdstip toch populair-weten- 30 oktober en 6 november. Al een half jaar draait in Delft in de Van der Woudenstichting aan de Paardemarkt het Polio- revalidatiecentrum met uitslui- tend dagverpleging,. Vanmorgen heelt prinses Beatrix dit cen trum, dat in deze vorm uniek is in Nederland officieel geopend. Daarvoor had de Prinses direct bij haar aankomst bloemen in ontvangst genomen van een der patiëntjes. Terwijl de ouders en de genodigden ter weerszijden een erehaag vormden, mocht de zes jarige Netty v. d. Krieken de prinses een bos bloemen aanbie den. (Van een onzer verslaggevers) De kleurenfilm van de Andes-expe- ditie naar Peru, waarvan de Neder landers dr. De Booy en prof. Egeler de leiding hadden, heeft op het Al pine Filmfestival te Trento (Italië) de Grand Prix gewonnen. Deze onderscheiding is verleend na een j felle stryd met de film der Zwitserse Everest-expeditie. Op het vierdaagse internationale Filmfestival te Trento worden uit heel de wereld de beste films over berg- beklimming en berglandschappen ver toond'. De Nederlandse film, die land en volk van Peru en de beklimming van 2 bergen (Soray en Salcantay) in beeld brengt, heeft in dit zeer telecte internationale gezelschap de hoogste onderscheiding gekregen. Zoals reeds eerder is medegedeeld, bereiden dr. De Booy en prof. Egeler thans een expeditie voor naar het Karakorumgebied in de Himalaya, waar voor de Tweede Wereldoorlog de Nederlandse alpinisten dr. Visser en zyn echtgenote zeer belangryk ex- ploratiewerk hebben verricht. De rechtbank te Maastricht heeft dinsdag uitspraak gedaan in de zaak van de instortingsramp op het ter rein van het stikstofbindingsbedryf te Lutterade, waarop 13 december 1955 een in aanbouw zynde toren instortte en negen personen werden gedood. De 46-jarige uitvoerder A G. en de 64-jarige ir. F. W. hebber terecht gestaan terzake dood dooi grove schui De rechtbank heeft thans beiden vrijgesproken. De vroegere loco-burgemeester van Algiers, Noessein Sjersjalli, is bij het verlaten van een metrostation te Parys door een lid van de Algerijnse organisatie FLN doodgeschoten. Advertentie I.M. Alleen in dozen met Wyborc-beeldmerk Gisteravond is de 57-jarige straat- maker A. J. M. Pijnenburg, wonende te Tilburg, op ee~ der buitenwegen door tot nu toe onbekende oorzaak met zyn motorrijwiel van achteren tegen een boerenkar opgereden. Hij was op slag dood.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2