spurtte door Schiedam Ylaardingse volkstuinders 20 jaar geor Clubvlaggen aangeboden; P. Wouda (75) gehuldigd Burgemeester ontving eerstepaal rijksweg20 Eerste samenzang-opname in Schiedams Grote Kerk (Jit de PvdA Strijd tegen de rat dwingende leuze! ws Paard op hol geslagen Nieuwe kerk en eerste Jong Schiedam houdt rally Brigadiertjes op excursie Uit het dagboek van de politie Actie start op 12 december C. Dirkzwager overleden KEURSLAGER POOT f HET vrije volk DONDERDAG 21 NOVEMBER 1957 PAGINA 5 cbiedamtners onder elkaar Een open brief EEN PIJLSNELLE sinterklaas heeft zich woensdagmiddag met miraculeuze snelheid door Schiedam bewogen. Nadat hij (een half uur:te laat!) aan het Hoofd was gearriveerd stond hij even later al op het podium van het Passage Theater, waar hon derden verwachtingsvolle kindertjes hem .uitbundig verwel komden. ROTTERDAMS TONEEL OE BOLLE FAUST Intocht Strooi-actie Permanent Burgerlijke Stand m Onthoud één ding Voor Uw pantalon naar de Broekenkoning Bestrijdt de bruine rat. Die kreet zal door Schiedam gaan wanneer op 12 december te Schiedam en Kethel weer een actie zal worden gestart ter verdelging van de rat, staatsvijand num mer één In die tijd. De Gemeentelijke Reiniglngs- en Ontsmet- tingsdienst roept de hulp van allen in om haar te helpen, het bruine monster te bestrijden. Daarvoor zal het dringend ge wenst zijn dat men deze dienst attent maakt op de aanwezig heid van ratten. Gevonden Goed nieuws van uw Keurslager BROERSVELD 159 SCHIEDAM Lieve Marian, je zat er gisteren een beetje mee, met die twee sinterklazen. En dat kon ik erg goed begrijpen. Ook ik vond liet- een ingewikkelde zaak. Maar het is me nu toch. echt wel dui delijk. Er was namelijk maar één sinterklaas in Schiedam.' Vind je dat vreemd? Maar meisje, dit was ook een heel bijzondere sinterklaas. Deze oude man werd. dit keer met raketten, aangedreven, begrijp je wel. En daarom kon hij makkelijk op twee plaatsen, zijn. Je had hem moeten zien! In een afschuwelijke vaart galoppeerde hij door Schiedam, om toch maar over al op tijd te zijn. Eerst bij het Hoofd, zoals je misschien hebt gezien, er. toen in het Passage Theater. Ik vond het ook zeer merkwaardig om hem om half drie te zien aankomen per boot, en om. hem, nauwelijks een minuutje later, in vol ornaat op het Passage-podium te zien En toch was hij het. Ik ben name lijk stiekum gaan vragen, en de Sint had gelukkig eventjes tijd om me iets te vertellen. En daarbij gaf hij zijn Gróte Geheim, prijs: Raketten. Je hebt die dingen misschien niet gezien, maar ze zaten onder zijn fraaie mantel. Daarom ging alles zo vlug, en daarom zagen de mensen hem bijna op twee plaatsen tegelijk. Ben je nu tevreden? JAMES Het paard van de schillen-ophaler M. C. T. sloeg woensdagmiddag op het Stationsplein op hol toen een j pen uit het lemoen van de wagen i viel. Het paard snelde de Prof. Ka- merlingh Onneslaan in en kwam In de Van Leeuwenhoekstraat tot stil stand. Het werd slechts licht aan de achterbenen verwond. De wagen, die was achtergebleven, reed op het Sta tionsplein tegen een hek. De schade was gering. In de Harmonie heeft de Vereniging van Volkstuinders Vlaardin- gen, -woensdagavond zijn 20-jarig bestaan herdacht. Bij de opening van de feestavond kon voorzitter H. Bagchus wethouder T. de Bruyn begroten, zomede de heer en mevrouw Boer en ere-voorzitster mevr. De Vries-v. d. Spek. Speciaal de aanwezigheid van de wethouder en diens echtgenote werd op hoge prys gesteld, daar de heer De Bruyn altijd veel belangstelling voor het wel en wee van de volkstuinders heeft getoond. Nimmer werd tever geefs een beroep op hem gedaan. Ook het werk van mevrouw De Vries- v, d. Spek werd hogelijk gewaardeerd. Veel was door haar In het verleden tot stand gebracht en ook nu nog had de vereniging haar volle belang stelling. De heer Bagchus gaf vervolgens een kort» overzicht van de groei der vereniging. Het vereende krachten werd de imitatie-eerste paal in miniatuur- sitvoering van de rijksweg 20 (de echte gaat dinsdag de grond in) te gen het bordes van het stadhuis ge zet. De welpen hielpen de Sint daar in), en deze bood. de paal burgemees ter J. W. Peek aan. Blijkens mededelingen, die burge meester J. W. Peek woensdagmiddag bij de begroeting van Sint-N'icolaas gaf, zal binnenkort een begin worden gemaakt met de bouw van een ka tholieke kerk te Nicuwland. Het ge bouw zal verrijzen aan deDr.Schaep- mansingel. Gedurende de bouw zal ten houten noodkerk kunnen worden betrokken. Zoals bekend, zal de Opstandings- tek van de Ned. Herv. Gemeente in december in gebruik worden geno men. En de Gereformeerde gemeente beschikt nu in Kethel over een goe de nood-kerk. Verder vernamen wy dat deze maand nog de eerste paal wordt ge slagen voor het café-restaurant aan de Maasboulevard. Men heeft de ver gunning ontvangen voor de aanleg van de fundamenten. Voor de boven bouw is de vergunning blijkbaar nog niet verleend. DONDERDAG' Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Zarak (14 Jr). MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 U-: Elke minuut telt (18 jr). Apotheek: Fa. van Westendorp, Singel 81. ïentoonste Uingen CULTUREEL CONTACT CENTRUM, cuur: werk van Heinz Kreuz- STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: schilderijen van Oer Lataster en tekeningen en grafiek van Theo v. d dorst Diversen PASSAGE-THEATER, 8 uur. Toneel- groep Puck voor Gusto-pers.ver. ARCADE, 8 uur: Concert en toneel- tm°c:0vmtelline Leger des Hells. «USIS SACRUM, 8 uur: Cabaret avond Personeeelsver. Fontijne. 0. VRIJDAG Bioscopen: passage-theater, 2 en s.15 uur: ,iia' die Hebe in Tirol (aj.). WNOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 U.; Haat tegen haat (14 jr). Apotheek: fa. Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen ^LTUREEL contact centrum. svp™?» ^urwerk van Heinz Kreuz. 5™ELIJK MUSEUM, 10—5 uur: schilderijen van Ger Lataster en rekeningen en grafiek van Theo Q. Horst. Diversen: Ouderavond1 Dr* KohDStammscl1001 Advertentie X.M sate --.'j-KV.'-Vty ftfs DÉ .ROTTERDAMSE SCHOUWBURG I i W zondag 24 november, 8 uur in aiwijktng van kunstagenda Comedle van Marcel Acnarc. DE NEDERLANDSCHE OPERA maandag 25 november, 8 uur Opera van Gounod. [jlMTSBESPB. 10.3 UUR IEL 11.7 008(11174» Bijkans tezelfder tijd spurtte hij weer op zijn wat onrustige schimmel door de straten van Schiedam, waar opnieuw duizenden kinderen zijn tocht gadesloegenEn nauwelijks had hij de burgemeester op het bordes van het stadhuis begroet, of hij stond voor de tweede maal, voor een bij kans nog luidruchtiger publiek, op het toneel van ons plaatselijk thea ter om de tweede .kinderschare daar getuige te maken van zijn triomfan telijke terugkeer in het beduusde Schiedaml Ja, bewonderenswaardig was de spoed, die de goede man ar achter zette om overal in de stad zijn vrien delijkheid tentoon te spreiden. Het was bitter koud bij het Hoofd, waar zjjn edelmannen en edelvrouwen (De Schieruiters) hem, met het politie- muziekgezelsehap onder leiding van dirigent M. Brilleman, ongeduldig en ietwat verkleumd tegemoet zagen. En toen hij dan eindeiyk, een tik keltje blauw van de kou en ook wat bleek vanwege het nerveuze paard, dat hy moest bestijgen, uit de Spido- boot aan wal klom kon het feit niet meer worden ontkend: Sinterklaas was in Schiedam. Nadat hij zyn stoet, gevormd uit genoemde ruiters, het muziekkorps van de politie, enkele fraaie Zwarte Pieten en een tractor, die de bewuste eerste paal voor het viaduct onder de Rijksweg 20 meetrok, had geïn specteerd begon de feesteiyke intocht. Onderweg bejubelden hem jong en oud. Stipt op tijd overigens arriveerde de Sint op de Grote Markt. Welpen van de padvindery droegen de eerste paal tot voor het bordes, richtten het zeven meter lange gevaarte op en gaven het symbolisch in handen van burgemeester J. W. Peek, die glun derend dit schouwspel bekeek. De Sint sprak in zpn welkomstwoord tot de kinderen en de andere burgers van Schiedam zün vreugde over dit bezoek uit. Hij drong onmiddellijk aan op de grootste spoed wat betreft de bouw van de Ry'ksweg 20, die ertoe zal kunnen bijdragen dat het verkeer in de toekomst tussen de steden Rot terdam, Schiedam, Viaardtngen en Maassluis ontlast zal worden van de lastige drukte. Ook burgemeester Peek noemde de aanleg van de rijksweg de enige op lossing van het verkeersprobleem, en ook hy hoopte dat rykswaterstaat niet zal aarzelen de totstandkoming van rüksweg 20 op snelle wyze ter hand te nemen. De burgemeester repte van de projecten, die in het voorbije jaar voltooid werden (om. het openluchtbad Groenoord) en die de verwachtingen verre hebben over troffen. HU wenste de Sint een pret tige tijd in Schiedam toe en verzocht de kindervriend met royale hand zyn milde gaven te strooien. Een zilveren sigarettendoos met daarop een miniatuur eerste paal kreeg mr. Peek ten geschenke van de Sint. Ten bewijze hiervan begonnen de Zwarte Pieten aan een intensieve strooiactie. Zakken vol snoepgoed werden over de hoofden van de kinderen uitgestrooid en dat spek takel was het aanzien ten volle waard. eMt behulp van de politie moesten verscheidene Pieten zelfs bevrijd worden uit de opdringende kinderen, die dwars door de afzet ting waren gekropen en de Grote Markt overspoelden. En in het Passage Theater, waar de firma Smoorenburg de Sint een ontvangst had bereid, werden ook geschenken, hoofdzakeiyk versnape ringen uitgedeeld na afloop van twee voorstellingen die het Kindertheater van Carla Flink gaf. De kinderen vermaakten zich uitstekend met het programma, dat onder de titel „De bonte kindertrein" op het toneel werd gebracht. Ongeveer 2000 kinde ren zagen o.m. een komische jong leur, een voortreffeiyke buikspreker en twee malle clowns en natuurlijk verscheen de Sint, die weinig moeite had om de kinderen zijn lyfliederen te laten zingen. Vele kinderen, die wel een tekening hadden ingeleverd (waarop zij een toegangsbewijs tot het theater ontvingen) moesten worden teleurgesteld; maar zy kun nen alsnog hun geschenken by de firma Smoorenburg, afhalen. En zo werd er dus woensdag middag op grote schaal „goed ge daan" In Schiedam. Het feest Is thans officieel begonnen Voor het stadhuis hielpen de zwar te Pieten St.-Nicolaas, zojuist gearri veerd in Schiedam,, van zijn paard, waarna de begroeting op hei bordes van het raadhuis plaatsvond. Als onderafdeling van Schiedam, twintig jaar geleden met 27 leden begonnen, was de belangstelling in de j eerste tyd niet erg groot. Maar vooral in de oorlogsjaren maakte de ver eniging een ongekende bloei mede. Mede natuuriyk door de destyds schaarse voedselpositie. Direct na de oorlog kwam er een grote terugslag. Maar tegeiyk met de gewyzigde In zichten t.o.v. de volkstuindery, bloei de de vereniging weer op en nu kan van een gezonde vereniging worden gesproken. Had men vroeger een tuin, hoofd zakeiyk voor de opbrengsten die eruit kwamen, thans ziet men de vólks- tuinderij meer en meer als een goede, gezonde en ook voordelige vryetyds- besteding. Ook in het gemeentebe stuur is dit besef groeiende. Het heeft lang geduurd eer de gemeente een volkstuincomplex ter beschikking stelde. Thans ia echter aan de Zuldbuurt- seweg een permanent complex verre zen, terwijl aan de Broekweg nog een tweede nfet-permanent complex ligt. In de Grote Kerk te Schiedam hebben ongeveer zeshonderd ge meenteleden gisteravond deelgenomen aan de samenzang onder lei ding vsn de NCRV-koorleider en zanger Kees Deenik. Deze samen zang werd op de band opgenomen door de Wereldomroep en zal „uitgezonden" worden naar de landen waar Nederlandse emigranten verblijven. In het begin van de avond had men al de zang van een dubbelkwhrtet bestaande uit beroepsmusici op genomen, alsmede solozang door Kees Deenik. Ook het begeleidende orgel spel van de Schledamse organist Jacques P. Bekkers werd opgenomen en later bjj de bandopname gevoegd. Men deed dit in -verband met allerlei technische redenen. De Grote Kerk leent zich overigens uitstekend voor zulke opnamen, zo vernamen wij gisteravond. De tecb nici van de Wereldomroep waren zeer te spreken over de akoestiek van de kerk. En Kees Deenik was ten slotte, na verscheidene „oefeningen", ook zeer ingenomen met de zang van de gemeenteleden. Hy wees speciaal op de noodzakeiykheid om „met opge wekte gezichten" te zingen; dat be vordert de helderheid van de stem en de uitspraak van de tekst. Verscheidene geestelijke liederen kwamen zodoende op de band. Or ganist Bekkers begeleidde de samen zang. Dit was de eerste opname uit een Nederlandse kerk. Het ligt in de bedoeling van de Wereldomroep meerdere opnamen in andere Neder landse kerken te maken. Alle sullen worden uitgezonden naar de landen waar Nederlanders, ver van het va derland, verblijven en die zonder twijfel deze groet uit Nederland op prijs zullen stellen. Geboren: Antonia, C W M, d v A M J van Dijk en P Gosseiaar; An- thonia, d v J Vroombout en C A Huizer; Hendrik M, z v G Triel en L M Brand; Elisabeth C M, d v C A M van Leeuwen en Q J J de Vette, „En toen riepen ze God erby is de titel vdn de toespraak welke Wlka L. A. C. van Ginkel hoopt te houden in de Jeugdrally, die het in- terkerkeiyk evangelisatiecomité Jong Schiedam voor Christus zondag or ganiseert in de Julianakerk. Aan de ze samenkomst werken verder mede het ÏJE koor van Rotterdam, Duo Stoop, Flip de Koning, orgel, een kopertrio en Johnny Buurman. Onder leiding van hoofdagent A. Wessel zyn 28 Schledamse verkeers- brigadiertjes woensdagmiddag te gast geweest bij de Schledamse Carton- nagefabriek. Inspecteur J. J. Knook verwelkomde de brigadiertjes in de bedryfskantine, waar ook enkele zeer aardige films werden, vertoond. De kinderen ontvingen verfrissin gen en een verkeersspel en verkeers- boekje. De heer Bagchus sprak de hoop uit, dat met de viering van het 25-jarig bestaansfeest, tevens de totstandko ming van een tweede ideaal volks tuincomplex zou kunnen worden ge vierd. De gemeente kan ervan verze kerd zyn, dat de volkstuinders alles zullen doen, om een zo gunstig mo gelijke indruk te vestigen. Vervolgens bracht de voorzitter hulde aan de 75-jarige secretaris van de vereniging, de heer P. Wouda. De heer Wouda is een voorbeeld van ge zond tuinieren. Hoe vitaal deze 75- jarige nog is, bewees hy by de de clamatie van een door hem zelf op rym gestelde voordracht, behelzende een overzicht over twintig jaar ver enigingsleven. Een ovationeel applaus viel hem hiervoor, terecht, ten deel. Clubvlaggen aangeboden Namens de leden bood mevrouw De Vries-v. d. Spek twee prachtige club- vlaggen aan. Eén voor het complex aan de Zuidbunrtseweg en één voor het (hopelijk) toekomstige perma nente complex, zy bracht daarby dank aan de heer Bagchus voor ''ens stimulerend en volhardend werk. Te vens riep zy de leden op tot mede werking, opdat in de toekomst ook kruiwagens en stnoeischaren kunnen worden aangeschaft. Dé heer Roodenburg maakte zich tot tolk van de leden tn een dank woord aan het bestuur. Pryswinnaars: De heer D. Oranje zag zich de eerste prys toegewezen voor de mooist onderhouden tuin adn de Zuidbuurtseweg. De tweede prijs vlei ten deel aan de heer H. Dumond. De heer A. v. d. Velde bleek aan de Broekweg het best getuinierd te heb ben, met als tweede de heer K. de Ligt, Maar voor deze tweede plaats bestonden vijf gegadigden, met even veel punten. De heer De Ligt bleek na loting de gelukkige. De eerste prys bestond uit vyf gulden, de twee de uit vyf kilogram kunstmest. Voor zitter Bagchus reikte de pryzen uit. Feestprogramma. Het feestprogram ma werd verzorgd door „La Bella Musica", o.l.v. de heer P. Bayens, en declamatie door de heer Prins. Na de pauze voerde het duo Nys enige sketches ten tonele. De conference was in handen van de heer Brouwer. Advertentie I.M HOOGSTRAAT 86 inHIHIillinil!lllll!ll>l!lll!lllll!UIUini!lll!l!llllll!lllllllli!llllinillllllllt!l Het bestuur van de afdeling Schie dam van de PvdA heeft de iéden meegedeeld, dat tot 1 december by het secretariaat (Graaf Florisstraat 14) kandidaten kunnen worden op gegeven voor de grosiyst der gemeen teraadsverkiezing. De jaarvergadering is vastgesteld op donderdag 19 december. Een eerste centrale huisbezoek- avond voor ledenwerving is uitge schreven voor maandag in de wyk Westen-Centrum. Samenkomst: om half 8 op het Fabriplein, hoek Gor- donstraat. - 8.40 uur. Een hond raakte gister morgen in het water van de Lange Haven. Het arme dier kon niet aan. de kant komen. De politie werd door een dame gewaarschuwd en arriveer de spoedig ter plaatse. Men zette zich in een roeiboot en wist de hond uit- het water te halen. Het dier kon daarna, alidus het politierapport, zijn weg vervolgen. 10.25 uur. Enkele teervaten raak ten gistermorgen in brand doordat by herstelwerkzaamheden aan het r.-k. jeugdhuis, dat tussen de Gusto- weg en de Maasdyk staat, teer was overgekookt. Er ontstond een hevige rookontwikkeling. Met twee wagens snelde de brandweer te hulp, maar het personeel van HS.M.'s Dakbe- dekkings'oedrijf had het vuur al met zand geblust. 13.45 uur. Een schoorsteenbrandje ten huize van de weduwe K. aan de Zwartewaalseweg 33 moest met de ramoneur worden geblust. Oorzaak: een vuile schoorsteen. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 ROTTERDAM (ANP). In Schie dam is op 62-jarige leeftijd overleden de heer C. Dirkzwager, een bekende figuur in distillateurskringen. Hy was sinds 1930 voorzitter van de „Ver enigde Distillateurs". Voorts was hy plaatsvervangend bestuurslid van bet produktschap voor gedistilleerde dranken en van het Centraal Gedis tilleerd Bureau. Ook maakte hij deel uit van dé Kamer van Koophandel en Fabrieken voor het Beneden-Maas gebied. De crematie heeft inmiddels op „Westerveld" plaatsgehad. Te bevragea aan het Hoofdbureau ran Politie te Schiedam tussen 9—12.30 uur en 2—6 uur: Zeildoeken akten tas met inhoud. Jon genspet. paar wanten. Te bevragen bij vinders: Glacé herenhandschoen. Wed. r. d. Eelaart. Boterstraat 8: paar motorhand schoenen. Leenderta, Newtonstraat 2b: lederen klnderhandschoen (1.), J van Boven. Bocrhavelaan 1; bruin glacé he renhandschoen (r.), F. V. d. Waal. Swam- tr.erdamslngel 13b; glacé damesh&nd- scboen (1.), Schenk, Dr. de Vlsserlaan 32; bruine rechter klnderwant, R. Huygen, Buitenhavenweg 176/8; grijze glacé he renhandschoen (1.). P. Walbeek. Abben- broeksestraat 27b; pakje met sinterklaas- boekjes. v. Raven», Overscblcsestraat S7b; pak gonjezakken, Algem, Begraafplaats, Vlaardlngerdljk; regenbroek, J. de Qraaf, Frans Halspleln Tb: bedrag aan geld, W. Bosboom. Rldderkcrksestraat 43a; bedrag aan geld. Wtjnolts, Snelllusslnget 52a; t'amesportcmonnnle met Inbond. W. F. Borst. Joscpbstraat 22. Rotterdam: por- temonnale met Inhoud, F. Jaspers, Gen. Remderastraat 14b; damesportemonnale ir.et Inhoud, Van Wamelen, Dr. Schacp- manslngel 12; klnderportemonnale met Inhoud, v. d. Most, Lange Nieuwatrcat 23; plastic portemonnale met inhoud. Kruser, Alb. Thymscraat 43a; militaire tas m. in houd, Martens. Putterehoeksestraat 63a; ring met sleutels, W. v. As. Gaiilelstraat 57b; ring met sleutels. H. Schinkel, Gaiilelstraat 6b; herenbrtl, J. v, Mlerloc, Groenelaan 45: rtng met sleutels. H. de Kort. Nwe Maasstraat 87a; kerkboekje, W. van Schte, Wattstraat 45; ring met sleutels, Fransen. Fabrenheltstrsat 19. In verband met herstellings werkzaamheden zal de Appelmarkt- brug In de nacht van vrijdag op za terdag (32—23 november) van 11— 6 uur voor alle rijverkeer zijn afge sloten, 1 Men kan moeiiyk van de dienst verwachten, dat zy overai op zoek gaat; de bewoners van huizen im mers weten zélf het beste of zy last van ratten hebben. Het is derhalve zaak dat z(j de Ontsmettingsdienst een seintje geven; dan komen de mannen, die belast zyn met de distri butie van het verdelgingsmiddei, en de bestrijding kan zodoende op grote schaal worden aangepakt. Men zal dit maai niet met de be kende blokjes werken, maar met een cumurina-preparaat. Dit is een ge- vaariyk en uiterst vergiftig poeder, dat met havermout wordt vermengd en In zakjes wordt neergelegd op de plaats, waar ratten plegen 4e vertoe ven. Juist op die plaatsen moet dat immers gebeuren: ratten houden er een bij7.onder loop-systeem op na. Zy hebben hun vaste paden en stop plaatsen en daar wijken zij meestal geen decimeter van af. Het verdelgingsmiddei is natuuriyk voor huisdieren ook gevaariyk, laat staan voor mensen. Het moet dan ook bulten het bereik van kinderen en huisdieren worden gehouden. Vooral knaagdieren zijn zeer gevoelig voor dit nieuwe preparaat ,dat meer effect schijnt te hebben dan de skil- la-biokjes die tot nog toe werden gebruikt. Do desbetreffende dienst j en muizen aan. geeft by de uitgifte van het vergif een toelichting aan de bewoners; daarin kunnen zy waardevolle gegevens voor een zo efficient mogeiyke bestrijding van de ratten vinden. De zakjes, waarin het lokaas met de cumurine (by elkaar circa vijftig gram).zit, zyn rose of blauw gekleurd. Het middel wordt landeiyk gebmUri en is samengesteld door de Planten- Ziektekundigedienst te Wageningen. In Schiedam, en trouwens ook in het gehele land, heeft men dit jaar zeer veel last van ratten gehad. Oor zaak hiervan is wellicht de zachte winter van 1956 op 1957. Men ontving reeds van bedrijven en particulieren veel aanvragen van rattenvergif voor de verdelging. Het is mogelijk dat de actie, die dus op 12 december begint en op 21 december eindigt, toch langer zal duren. Dat hangt af van de resulta ten die men bereikt. Ten slotte wordt hier nogmaals op aangedrongen dat de stadsbewoners de Gemeenteiyke Reinigings- en Ontsmettingsdienst een sein geven bij ratten-overlast. De bewoners van Kethel kunnen dat ook bij de plaat selijke politiepost doen. En uiteraard is het gewenst geen etensresten in of buiten de woning te laten liggen. Alle bereikbare eetbare waar lokt ratten RIBLAPPEN 2.48 DOORREGEN RUNDERLAPPEN 1.65 CONTRAFILET 2.59 HARSTKARBONADE 1.79 Alles per 500 gram VOOR DE BOTERHAM 100 gram GEBRADEN ROSBIEF en 100 gram HEERLIJKE BOTERHAM!VORST samen slechts 94 ct Neem nu een echte GELDERSE ROOKWORST voordelig en vers uit eigen rokerij. Een produkt van de keurslager. Kom kijken, kiezen en kopen bij

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1