van mooie Eclcly wachtte op eerste Amerika verhoogt r a ketten-begroting 'Torenklok 3 traag, vindt luidt te :eneraal WYBERT f Grote koersval op tal van beurzen Sinter prenten en Piet plaatjes (2) Cas Oorthuys, Amerika vertrouwt nu meer op Nixon sUbel Spreeuivenpraat Affiche voor Brussel '58 Geen onderzoek Neutron-ramp in 1958 Vliegtuigen op Cyprus in brand Na bericht Eisenhoivers ziekte Indringer schiet op winkelier m et alarmpistool VN-resolutie betreurt houding van Zd.-Afrika HET VRIJE VOLK WOENSDAG 27 NOVEMBER 1957 PAGINA 3 Oud Postzegels Mooie lokvogel Ha! lekker! Gelderse rookworst Weinig pech VERLOVINGSRINGEN] (Van onze correspondent te Washington) De ziekte van president Eisenhower heeft in Amerika grote bezorgdheid en verwarring teweeggebracht. Het publiek en de 'politici raken er niet over uitgepraat. De geruststellende ver klaring van de doctoren heeft deze angst niet weggenomen. Onopgeloste vraag De spreeuwen vriend was er onder steboven van: „Ik lees in de krant; over een rechtszaak tegen een jongeman, die wat gestolen heeft. En er wordt tijdens de zitting opgemerkt, dat deze jongeman een goede werkkring verloor, omdat zijn collega's hem niet langer duldden. Ze wisten nl. dat hij in de gevangenis had gezeten.Rietei* E„.deze houding bekrompen: Wat moet er van zo'n jongen terecht- n-jrf6?' wflnneer een medemens zo kfn dan ure1ageeHrt', De rec^Sermf dan wel opdoeken". Zelden heeft Pieter een brief met meer plezier gelezen. Deze lezer brengt lil. precies onder woorden, wat ik,bed°ei- De reclassering kan dan wel opdoeken Het probleem, waarde vriend, is met gemakkelijk. Een mens begaat een misstap en moet voor liet be- klaagdenhekje komen. Dit is een zeer ernstige zaak, die voor het indi vidu van het grootste belang is. Na nyn straftijd zal hij immers weer in de maatsrfferugkeren. Een maatschappij die maar al te vaak vijandig tegenover de veroordeelde staat. En tóch zal hij verder moeten; het misdrijf is gestraft, het leven duurt nog lang. Er is in ons land gelukkig een re classering, die de mensen voor wie dit nodig is, op hun weg na de straf tijd bijstaat. Deze reclassering slaagt er meestal wel in om voor de delin quent een nieuwe werkgever te vin den. En op deze manier wordt ge probeerd een nieuwe en betere toe komst op te bouwen. Dit werk ver dient ons aller steun. En nu in dit bedrijf. We kunnen het ons wel voorstellen. Het verleden van een mens blijft zelden lang ver borgen, hoe goed hij er zijn best ook voor doet. Er is altijd wei iemand die een draadje van de levensstreng los peutert. En erover praat. En erover roddelt, want dat is het; roddelen! Deze jongeman bekwaam vak man verloor een goede werkkring omdat aiin collega's hem niet duld den; hij had in de gevangenis geze ten. En uit niet bleek, dat zij hem niet duldden omdat hij ook in dat bedrijf iets had uitgehaald. En de (goed-loorwillende) werkgever? Voor de lieve vrede in het bedrijf kon hij weinig anders doen dan die collega's hun zin geven. Wég. Spreeuwenvriend noemt deze hou ding bekrompen. Ik wilde er ook het woord hovaardig aan toevoegen. Hovaardig, omdat men uit het. eigen hoge torentje superieur neerkijkt op de mens die in zijn leven faalde en een nieuwe kans kreeg. Dat oude woord geldt nog altijd: Wie zonder zonde is, werpe de eerste steen. Soms komt in de rechtszaal al die ellende in een mateloze grauwheid op je af. Dan pieker je over zo'n ver knoeid leven. Dan lijkt zo'n saak vol komen uitzichtloos. Bet was een oude man, die in Friesland geboren is cn later in het westen van het land terechtkwam. Hij is in zijn leven dertien maal ver oordeeld en stond voor de veertien de maal terecht omdat hij in een wanhopige bui een steen door een etalageruit gooide, een paar sieraden wegnam en onmiddellijk naar het hoofdbureau van politie liep om zich aan te melden. Toen had hij onder dak. En waarom die wanhoop: hij was zijn AOW-uitkering kwijtge raakt. Onderdak op het politiebureau. On derdak in gevangenissen cn gestich ten. Onderdak in asiels cn tehuizen. En nu onderdak in een teJiuis van het Leger des Heils. het leger van William Booth, dat al zoveel daklo zen een toevluchtsoord bezorgde. De man van het Leger des Heïls vertelt het. ..Nee, werken kan de oude man niet meer. Hij heeft last van bronchitis en hij heeft een zwak hart. Zijn uitkering AOW is natuurlijk niet genoeg voor de ver- pleegkosten. Maar toch krijgt hij nog drie gulden zakgeld, waarvan hij een rokertje kan bekostigen. Waarvan hij zich kan laten knippen. Waarmee hij eens iets kan kopen wat hij nodig heeft. Maar veel blijft er niet van over. Ja, hij kan verder zijn hele leven in. dat tehuis blijven", Pieter dacht aan het xvrakhout dat lang op de golven dobbertmaar ten slotte toch ergens aanspoelt. Pieter dacht aan het nieuwe wereldburgertje dat in een vorige eeuw in een heel klein Fries dorpje is geboren, dat kraaiend het leven begroette en met de voetjes trappelde. Een wereldbur gertje dat in de wereld zo moeilijk een plaats heeft kunnen vinden. En ik dacht ook aan dat prachtige Leger des Heils, dat over een paar weken weer de kerstpotten op straal zal zetten. „Ik lig hier sinds augustus 1956 als t.b.c.-patiënt en heb voorlopig nog geen vooruitzicht wanneer ik hier vandaan zal komen Dit schrijft mü een patiënt uit een sanatorium op de Veluwe, die uit tijdverdrijf begonnen is met het aanleggen van een postzegel verzame ling. Hij vraagt voor dit doel een nog bruikbare wereldcatalogus, die nieuw heel wat geld kost, maar oud mis schien nog wel ergens ongebruikt in de kast ligt. Een verzoek dat -wij graag onder steunen. Aanbod Voor vandaag nebben wij de volgende aanbiedingen Ui ons boek der Bijdragen opgeschreven; kleding van De L, uit de Schuddebeursslraat, postzegels, slgare- bandjes. capsules eu borduursels van R. van de Hooldriit, postzegels en nega tieven van K. van de Drakenburg en spelen van dc Tam. B. van de Mathenes- serdljk. Verder hebben we genoteerd: een eenpersoons opklapiedikanl. kinderstoel en matten (alles bestemd) van 3. uit de Osseweistraat. een pitrieten wieg en speelgoed 'van E. van de Sprokkelen burg, een tweepersoons ledikant i bestemd 1 van H. uit de 2e Sohafisstraat en een éènper- soonsiedlkant met spiraal en bed ialles bestemd) van Van de N. uit de Broo- werstraat. Kleding kregen we van B. uit de Hugo de Grootstraat. De B. uit de Jacob Marlssti-aat te Dordrecht, kinder kleding van Ij. van de Maarsdijk te Oostvoorne en van K. van de Westzec- dljk. Spaanse tijdschriften voor de pa tiënt uit het ziekenhuis werden gebracht door een onbekende, zilverpapier en capsules kunnen wij afhalen bij K. van de Beukcndaal. Van Tuyll uit de Ricl- derkerksestraat en bij H. uit het Wijtle- hof. De spreeuwenpol werd bedacht met twee gulden van p. uit de A romans trans te Vlaardlngen. en guldens van P. uit de Boxmeorstr. en van De B. uit de Den Hertlgstraat. Allen onze hartelijke dank. Verlies Mevr. Pas Oostelndc 16b, miste een briefje van 10,— tussen de Frlts Ruvsstroat en de Slaak. De heer F Noordijk. Soetendaalscweg 50..Taakte op 15 november in de Jacob Catsstraat zijn boven ge bit kwijt. De heer v. d. Velden. Hcnnewltrstraat 6, heeft zondag ln het Spartakasteel zijn grijze plastic regenjas laten ligger.. Mevr Saarloos, Puntstraat 26a. heeft op de Schlcdaroseweg een wijnrode capuchon met een geruite voering opgeraapt. Pietje Geutjes. Vredenoord- laan 31. heeft maandag Iti de Mar. van der Stoepstr. een gevlamd emmertje met een bruin schepje gevonden. (Van onze correspondent te Bonn) ln Braunstein staat een man terecht, die ronduit erkent voorbereidingen te hebben getroffen om een aantal mensen te ontvoeren, geld af te persen door middel van Gestapomethoden en deze mensen dan te vermoorden, in een zoutzuurbad op te Jossen of in beton te metselen. Hij ontkent echter, dat hij zijn plannen werkelijk had willen uitvoeren. Zijn folterkamer, die de politic heeft ontdekt, hail slechts moeten dienen om reclame te maken voor een roman, die hij wilde schrijven. Dat verklaarde de 40-jarige elektrcmonteur Groth. Tegelijkertijd met 'Mooie Eddy'. zoals de bijnaam van de gewezen Hitlerjeuecücider is. staan nog twee mannen en een vrouw terecht. Met groot succes heeft de Amsterdamse kunstenaar Frans Mcttes een opdracht van de leiding van Brussel '58 uitge voerd. Geïnspireerd door het Atomium, aat het. beeld, van de wereldtentoonstelling volgend jaar in Brussel zal beheersen, cntioierp Frans Mcttes dit affi che. Het sloeg onmiddellijk in. Het maakte zeljs zo'n indruk, dat het affiche nu ook zal worden verspreid in Denemarken, Fin land, Noorwegen, Zweden en Zivitserland. 'Mooie Eddy' huurt'e op een afge legen plaats een kelder en groef van daaruit een tweede kelder, de folter kamer. De ingang daarvan werd ach- In de folterkamer vond de politie toen ze de eerste onschuldige kelder uit geheel andere reden doorzocht, gaspistolen, knevels, een gummiha mer en gasmaskers. 'Mooie Eddy' had met Begina Kei- singer, een jonge vrouw met veel scx- appcal, afgesproken, dat zij welge stelde slachtoffers in de kelder zou lokken. Daar zouden de slachtoffers worden gefolterd, totdat ze voldoende geld hadden afgestaan en vervolgens zouden ze worden gedood. Tot twee maai toe mislukten deze plannen, omdat de slachtoffers vroeg genoog argwaan kregen. Zeljs nazi's, tp erg 'Mooie Eddy' ontkent niets. Hij geeft de rechtbank en de journalis ten en de persfotografen gedetailleer de verhalen over de inrichting van zijn kelder en vertelt precies, hoe on aangenaam liet zou zijn geweest voor iemand, die daar behandeld zou wor den. .Maar dat is allemaal maar voor de aardigheid gedaan, zegt de man, die ter een kast verborgen. Hij fabriceer- i zelfs voor de nazi's niet goed genoeg de er een zeer massieve stoei met j was. Die stopten de vroegere Hitler- armleuningen. waarop boeien werden 1 jeugdleider ten slotte in een concen- Advertentie I.M. aangebracht. Verder waren er kettin gen aan bevestigd, ten einde de slachtoffers zo stevig mogelijk vast te binden. Elektrische stoel De stoet werd door middel van een weerstand met een elektrische leiding verbonden, zodat de slachtoffers on der stroom van :!5 tot 125 volt konden worden gezet. De bedoeling was, tic slachtoffers naakt op de stoel te bin den. Onder de stoel was bovendien een elektrisch verwarmingselement aan gebracht, waardoor de slachtoffers met, hitte konden worden bestraald tratiekamp en sindsdien kwam 'Mooie i Eddy' nog vele malen wegens oplich- j ting en inbraak in de gevangenis. De I twee mislukte gevallen van afpersing en moord waren volgens hem eenvou- riigweg mislukte gevallen tot bedrog, hetgeen hij van zicli zelf niet mooi vindt, 'maar een mens moet toch le ven.' Het is zeer twijfelachtig, of de jus titie hem voor zijn folterkamer zal kunnen bestraffen. Hoewei er nie mand is. die er niet van overtuigd is. dat de politie door een toeval een serie gruwelijke moorden heeft weten te voorkomen. WASHINGTON (AP, AFP) Een poging om een Jupiter te lan ceren is gisteren te Cape Canaveral mislukt. De Jupiter, een geleid projectiel voor middelgrote afstanden, schoot recht omhoog en bleef vier minuten zichtbaar. Tater werd gezegd, dat de raket zijn baan niet volledig had afgelegd. De Amerikaanse regering zal de be- anderhaf pond naar de maan zal grocing voor geleide projectielen ver-!worden gezonden. Er bestaat zelfs d hogen met twee miljard dollar, zo wordt in Washington'vernomen. Het blad Newsweek schrijft, dat de eerste Amerikaanse proefsatelliet misschien al morgen de lucht in zal gaan. Te Pasadena heeft de astronoom dr. F. Zwicky het mogelijk genoemd, dat binnen de komende drie maanden een kunstmatige meteoor van bijna (Van onze verslaggever t.e veldei •Het kon sneller.' Dat was de mening van de chef Generale Staf. generaal G. J. Lefèvre de Montigr.y, over de alarmoefening 'Torenklok 3', die maan dag is begonnen. De generaal was er niet tevreden over, dat het zo lang heeft geduurd, voordat het bevel 'rijden' kon woiden gegeven. 'Het transportbataljon zal voortaan eerder moeten worden verdeeld. De toestand van volledige paraatheid is reeds maandagmorgen om tien uur ingetreden. Het bevel 'afmarcheren' werd 's middags om kwart voor drie, na het pakken van munitie, het klaarzetten van voertuigen, van de uitrusting enz. gegeven, en zo kon de stoet van ln totaal zo'n vierdui zend voertuigen eerst 's avonds om acht uur gr jj .lelijk in beweging komen. Dat i;al voortaan sneller moeten gebeuren. Overigens, aldus de generaal, i.s het niet zo. dat de gehele land macht naar Overijsel rijdt, wan neer men maar op een fluitje blaast. Verder was de generaal zeer te vreden; het vervoer was hem erg meegevallen. Het burgerverkeer is niet ernstig belemmerd, omdat de c'olonnes ver uit eikaar reden. Er was een goede samenwerking met de plaatselijke autoriteiten. De raad voor de luchtvaart zal dit jaar geen nader onderzoek instellen naar het ongeluk dat op 16 juli jl. in. Biak is gebeurd met de Super- constellation Neutron van de KLM. Wij vernemen dat nu nog aanvul lende stukken worden verwacht en dat daarna nog zal moeten worden beslist of de raad voor de luchtvaart inderdaad een. nader onderzoek zal instellen naar' dit ongeluk. Advertentie I.M. eer... zace:t dagelijks vers gemaakt... de fijnste gear ett smaak VUWWiCtXFiBRIE* MEESTE* WIJSS NICOSIA (Reuter) In een vlieg- tuigloods op de nieuwe'basis van de RAF te Akrotiri (Zmd-West-Cyprus) is dinsdagmiddag, mogelijk als ge volg van sabotage, brand uitgebro ken. Een Canberra-straalbommen- iverper verbrandde geheel, drie toe stellen van dit type en éen Venom- straaljager werden beschadigd. Het was dinsdag twee jaar geleden dat op Cyprus de noodtoestand werd afgekondigd in verband met de ver zetsstrijd van de Grieks-Cyprische Eoka. Et is lüer eu daar op het eiland door Griekse Cyprioten gede monstreerd. Ook de panne viel mee: vijf voer tuigen zijn licht beschadigd, drie reden er in een zachte berm. een had motorstoring en een een lichte aanrijding met een autobus. Per soonlijke ongelukken deden zich niet voor. Ten slotte deelde de generaal mee. dat hij van plan was nog een oefe ning te houden, waaraan ook de 7.000 militairen die met klein verlof zijn. zullen deelnemen. Daarvoor n de toestemming van het parlement vereist, aldus de generaal. kans, dat hij zal terugkeren naar de aarde. Dr. Zwicky was de ontwerper van het plan om keine metsoortjes van aluminium de ruimte in te schie ten. hetgeen men onlangs inderdaad met succes heeft gedaan. Tijdens het verhoor door de se naatscommissie van onderzoek naar de raketontwikkeling heeft de Ame rikaanse professor Edward Teller ge zegd niet verbaasd te .zullen zijn als de Russen binnen een jaar of vijf zouden trachten kunstmatige .veran deringen van het klimaat te bewerk stelligen. Ze zonden de regenval in de Ver enigde Staten bijvoorbeeld zo kunnen beïnvloeden, dat daar catastrofale droogtes optreden Maar vermoedelijk duurt het nog een halve eeuw voor dit praktisch uitvoerbaar is. Het is gemakkelijker om naar de maan te reizen, zei Teller. Zoude u gaan? vroeg een se- na&tsüd. Beslist, zei Teller. Waarom, werd er gevraagd. Omdat ik nieuwsgierig ben, zei de geleerde. Advertentie i M. Bij guur weer kunt U verkoudheid voorkomen met- Hé Lekkerman, iet op je dobber man! bedoek Dobbeiman e draait hele ochtend uit mijn pakje ibis. Koop straks asjeblieft zelf zo'n pakje lekkere Ibis Halfzware. Dobbelmann lekker man! *p**% Ir, cellofaan verpakt -sYy (Van onze sociaal-economische redactie) Twintig minuten voor het sluiten van de beurs werd het nieuws over de slechte gezondheidstoestand van Eisenhower op de beurs van New STork bekend. In een ware paniekstem ming werden in alle hoeken kooporders omgekeerd in verkoop orders, die nauwelijks vraag tegenover zich vonden. Vele fondsen kelderden meer. in koers dan' in september 1955. het ge- va! was geweest, toen dc beurs voor het eerst door een ziektebericht van de Amerikaanse president werd ver rast. De verkoopopdrachten waren zo omvangrijk, dat een grote achter stand in het doorseinen van de koer sen ontstond. Overrompeld De Amsterdamse effectenhandela ren werden eveneens na een zeer rus tige handel in het telefonische avondverkeer door het bericht over rompeld. Nadat Koninklijke Olie in het be gin van de avond nog verhandeld die uit zijn reuzenarchief deze Piet- plaat opdook (gemaakt tijdens een der vorige intochten van Sinterklaas in de hoofdstad), zegt er dit van: ...O nee, ik heb hem niet zo laten kijken. Dat kan ik helemaal niet. Ik fotografeer de werkelijkheid altijd zoals ik die tegenkom.' Cas Oorthuys komt zulke enorme en uitgebreide brokken werkelijkheid tegen, dat zeer velen jaloers-op hem zijn. Hij is nog maar kort terug van zes toeken Griekenland. Daarvoor was hel Zuidslavië (met Den Doo laard], Italië, Spanje, Nieuw-Guinect. noemmaar op. Aanstonds icaar- schijnlijk de Kongo. Duizenden foto's per reis. Maar weinige daarvan komen ten slotte terecht in de reis- en fotopockets van de uitgeverij 'Contact', En niet eens altijd de beste, omdat gezien het doel da documentaire en instructieve waarde van de foto's veelal vóór moet gaan bij de esthetische kwali teiten. Behalve kleine boekjes maken van groie reizen doet' Oorthuys nog an dere dingen. Op eigen houtje hei land in" gaan voor reportages cn in dustriefoto's maken in opdracht van grote bedrijven bij voorbeeld. Hij is liet midden van de veertig voor'. Toen hij van school kwam (de MTS) viel hij met zijn neus in i'c crisis. Hij had architect willen worden. Hij werd fotograaf 'uit wan hoop'. Die wanhoop verkeerde in geestdrift toen .hij bij het weekblad 'Wij' Iciuam werken. ei> de Arbeiders pers. interessante opdrachten, een cn j al afwisseling. Hij icas de eerste die j daar met een Rolleijlex (het toen nieuwe principe van de rcftexcamera) I kwam binnenwandelen. Tegenwoor dig gebruikt hij een, Hassclblads, ivaarop je ook tele- en groothoek lenzen kunt gebruiken. was tegen 162,40 (of 812 volgens het oude noteringssysteem), dat is ƒ2 of ruim tien punten hoger dan het of ficiële slot van '5 middags, volgde vrij snel een daling tot 153 765). In korte tijd verloor het hoofd- fonds van deze beurs, dat zeer gevoe lig is voor Amerikaanse stemmingen, dus niet minder dan 47 punten vol gens het oude noteringssysteem. De avondhandel, die vooral is af gestemd op de arbitrage voor New York, werd. nog tot laat in de avond en ver na het sluiten van Wallstreet op dit niveau voortgezet. In New York verkeerde men aan vankelijk in de veronderstelling, dat het nieuws over de nieuwe ziekte van Eisenhower niet ernstig was en dit Jeidde in de eerste uren zelfs tot over het algemeen hogere koersen. De klap- na het bekend worden van de ernst van de situatie was er des te heviger om. De beurs is bijzonder bevreesd, dat bij een eventuele opvolging van Ei senhower door Nixon een veel stren ger deflationtstische politiek gevolgd zal worden. Juiet thans, nu Eisenhower en zijn adviseurs bereid waren als gevolg van de al te ernstige teruggang in som mige industriële sectoren een wat minder strak beleid te voeren, hangt er bijzonder veel van af, of een der gelijk beleid gecontinueerd zal wor den. Van de 1261 in New York verhan delde fondsen gaven 862 een lagere koers te zien. Ook de veel later sluitende beur zen in West-Amerika namen de zeer flauwe stemming over. Tijdens het prijzen van artikelen in zijn winkel aan de Grootschoter- meg te P-del, ontdekte de winkelier in woi .«-tikelen J. Hegge achter een rui ;okosIoper een gemaskerde indringer. Hij bedacht zich geen ogenblik, sprong, over.een balustrade en vloog op de man-af. Deze loste een schot uit een pistool en trachtte vervolgens via de voordeur te ontsnappen." Deze, was echter gesloten, waardoor de -winke lier de onbekende kon vastpakken. Bij de worsteling, .die -tussen de twee mannen ontstond; liep de heer Hegge een schouderfractuur op. De indringer kon ontsnappen, zon der te worden herkend. Tot nu toe zijn geen sporen van een kogel gevonden. De rijkspolitie ver onderstelt daarom dat de-indringer een alarmpistool heeft gebruikt. De heer Hegge is in een ziekenhuis op genomen. NEW YORK (Reuter) De Ver enigde Naties hebben een resolutie aangenomen, waarin zij betreuren, Zuid-Afrika niet is ingegaan op zijn verzoek, de politiek van rassendiscri minatie te wijzigen. De VN verzoeken de Zuidafrikaanse regering, haar po litiek alsnog te herzien. Tegen de resolutie stemden Austra lië. België, Frankrijk, Luxemburg, Portugal en Engeland. De Britse af gevaardigde betoogde, dat de apart heidskwestie een binnenlandse aan gelegenheid is. Onder de' landen, die zich onthielden, waren Nederland de VS en,Italië. Advertentie I.M. DE MOOISTE COLLECTIE j I"STADHUISPLEIN 24.26 NIEUWE eiNNENWEC 221, Toch heerst er iets minder ont steltenis dan bij vorige soortgelijke gelegenheden, niet omdat de presi dent minder geliefd zou zijn gewor den. maar omdat er minder bezorgd heid heerst over de mogelijke gevol gen van zijn ziekte. Vice-president Nixon is namelijk een minder omstreden figuur gewor den. De verre diplomatieke reizen, die hij heeft ondernomen, hebben hem meer autoriteit en ervaring ge geven. Bovendien heeft de natie meer vertrouwen gekregen in zijn be kwaamheid. een verantwoordelijke leiding te voeren. Een voorbeeld hier van is de rede, die Nixon onlangs heeft uitgesproken, nadat de Russen hun spoetnik hadden gelanceerd. Een andere reden voor de vermin derde ongerustheid bestaat hierin, dat Adlai Stevenson, de leider van de democratische partij, thans advi seert bij het opstellen van dc buiten landse politiek. De voornaamste problemen, zoals de buitenlandse politiek en de Ame rikaanse defensie, worden door re publikeinen zowel als democraten op onpartijdige wijze benaderd. Als te- volg hiervan zal de afwezigheid van de verzoenende invloed van de pre sident zich minder doen gevoelen. Het Amerikaanse volk is dus niet onbezorgd, maar het voelt zich min der onbehaaglijk dan voorheen. Het spreekt van zelf, dat de oude, nog steeds onopgeloste vraag van de overdracht der bevoegdheden van de president, ais deze zijn functie niet kan uitccRnen, opnieuw op de voor grond van alle discussies staat. Van vel- zijden wordt opnieuw aangedrongenop een snelle oplos sing van dit probleem.'Op het ogen blik is er echter geen sprake van een onmiddellijke overdracht der be voegdheden van de president.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2