Spookbeeld aan de Seine Niemand wil gekapseisd zeiljacht gaan bergen ,Gertrud Heleneligt scheef op havenbodem De Evertsen nu al naar Nw.-Guinea Gruwelijke tonelen bij treinbotsing Schipper krijgt dodelijke klap van ijzeren pijp Atoomonderzeeboot vaart 100.000km zonder bunkeren PRACHT SCHIP DIE NAUTILUS' Spreemvenpraa t mm Anne Franfc-rol naar danseresje uit Amsterdam? Zevenhuizen 3 dagen per week 5droog' INDONESIË wem. Ontploffing in Bochum: vier doden geborgen Botsingenserie Sneeuw isoleert vele dorpen in Zuid-Italië Truck schiet winkel in: enorme chaos Nieuwe directeur havens Amsterdam: ir. N. Snijders (32) HET VRIJE VOLK DONDERDAG 5 DECEMBER 1957 PAGINA 3 Hermelijn Sint Viersprong Je hebt het, zo zegt de heer M. E. uit Rotterdam, meermalen gehad over het straatnamenboekje van Mo quette en Droogendijk. Nu komt er in de uitgave die ik bezit, de straatnaam „Viersprong" voor. Verklaring: Op deze viersprong komen te zamen Oudedijk, 's-Gravenweg, Hoflaan en Kortekade. De naamgeving zou door B. en W. op 21 april 1895 zijn ge schied. Maar Pieter, die naam be staat toch niet meer. '-V-VH i-wa VERVOLG VAN PAGINA I Bergingsexpert (Vervolg van voorpagina) Naar Australië? (Vervolg van voorpagina) Kerstcadeaus mmm „Staat van dienst: Bij het 3e regiment Huzarenden 12 No vember 1900 vrijwillig geëngageerd, als hu zaar voor zes jaren met f 120 premie. Den 20 Mei 1902 overgeplaatst bij het Eskadron Ordonnan sen. Den 11 Novem ber 190S met pas poort wegens dienst- eindiging. Het bewijs van goed gedrag al gegeven". fc Dit leest Pieter in net prachtige „Bewijs van Ontslag" (Paspoort) dat Anthonie Zoomer geboren 2 oktober 1882 op 11 no- we?£e£ y06 van de commandant van net Eskadron Ordonnansen te Amers foort kreeg. De heer Zoomer, die in Dordrecht nog steeds zeer actief is on het verenigingsleven, las in de spreeuwenpraat over de oude loüngs- nummers. Ja, hij had er ook nog een: nummer 370, getrokken in 1900. Maar de heer Zoomer heeft méér. Zeer merkwaardig vindt Pieter e°n vaccinatiebewijs uit het jaar 1885. Daarin verklaart „de ondergeteeken- ae geneeskundige, gevestigd te Dor drecht, dat aan het vaccinatiebureau aldaar de koepokinenting is verrigt aan Antonie Zomer (op dit bureau namen ze het klaarblijkelijk niet zo nauw met de namenen dat hij zifch persoonlijk overtuigd heeft, dat zich daarna negen koepokken hebben ontwikkeld, die een zoodanig beloop hebben gehad, dat zij voorbehoeding tegen de kinderpokken zooveel moge lijk waarborgen". Aan de achterzijde van dit briefje ziet Pieter het stem pel van de gemeenteschool no. 4 te Dordrecht. En weer vraag ik: zouden er nog oudere vaccinatiebewijzen in het bezit van de lezers zijn? Dienstplichtigen en oud-dienst plichtigen ter redactie hebben dat mooie paspoort van de heer Zoomer overigens met veel plezier bekeken. Het bewijs van ontslag heeft een mooi randje en middenop Is een vak opengehouden voor de vermelding van .Bijgewoonde veldtochten, beko men wonden, bijzondere daden en eereteekenen." Men heeft een dikke streep door het vak getrokken. De huzaar Anthonie Zoomer heeft in die zes jaar militaire dienst gelukkig geen veldtochten bijgewoond. En hij bekwam géén wonden. Pieter vindt dit kostelijke papieren. Het is leuk dat zoveel mensen die herinneringen nog bewaard hebben. Het is nog leuker, wanneer zij er ook deze spreeuw kennis van laten nemen. „Langs de steenglooiing van de Waalhaven en in de steenhopen aan de klinkerweg in het Botlekgebied zien mijn jongens vaak wezels en ook hermelijnen!", meldt de heer K. Schot (van de Vogelklas). „Ik was er eens getuige van, dat een hermelijn ver jaagd werd door een kolonie kluten, die juist eieren hadden. De vorige zomer zag ik in Rockanje, hoe een ■wezel met een waterrat in de bek de weg overstak". Zo zijn we dus van het wezeltje te rechtgekomen bij de hermelijn, die een flink stuk groter is. Hij veran dert 's winters van kleur, dan wordt hij wit met een zwart staartpuntje. Ik zie hem in de Kralinger Hout en elders veel minder vaak dan de wezel, maar zeldzaam Is hij toch niet. 't Is Pieter voor waar verteld. En al was het voor die vereniging mis schien niet zo leuk. toch hebben wij hartelijk moeten lachen om de streek die een troepje kinderen uit het noor den van Rotterdam de Sint heeft ge leverd. Ja, die goedheilig man bracht een zeer gewaardeerd bezoek aan de kin deren van de leden van die vereni ging. Sint had een boel cadeautjes meegebracht en daar hadden de le den werk voor moeten verzetten. De uitdeling zou beginnen Nu had de jeugd uit de buurt het febeuren in de zaal met grootste elangstelling gadegeslagen. De deur werd niet al te best bewaakt, wat tot gevolg had dat. steeds meer jeugdige ongenode gasten de zaal binnen drongen. Geen bestuurder had er erg in. Geen bestuurder ook had in de gaten dat er onder de kinderen die zo blij naar de goede bisschop dren telden om een geschenk in ontvangst te nemen, verscheidenen waren die niets, maar dan ook niets met de ver eniging te maken hadden „Zo jongen, ben je zoet geweest? Ja? Ga dan maar bii Pieterknecht een cadeautje halen. Heb je broertje en zaïsje thuisgelaten? Hindert niet, hoor. Die krijgen ook wat van Piet. Dag jongen En toen de goedheilig man geen enkel geschenk meer had en de zak van zijn zwarte knecht leeg was tot aan de bodem toe, zaten nog vijftig kinderen van eigen leden op hun ca deautje te wachten Tableau, zegt Pieter. pieter heeft er nog nooit van ge hoord. De straatnaam Viersprong komt in het laatste officiële stratenboekje van de gemeente Rotterdam niet voor. En ook op de plattegronden van de stad kon ik de naam niet vinden. Aanbod Ditmaal hebben wij de volgende aan biedingen opgeschreven: een potkachel en een vulkachel (belde bestemd! van Van W. uit de le Jerichostraat; een tweepits gasstel (bestemd) van G. uit de Nw. Maasstraat te Schiedam, een pakje voor eeen speciaal doel van W. van de Oostzeedijk en een kamerlamp van V. tilt de Busslnghstraat. Verder heb ben wij genoteerd: een leunstoel met een luidspreker van L. uit de Frlesestraat: een catalogus van verschillende landen (bestemd), een wereldcatalogus (voor de patlént) van H. uit de Julianastraat te Barendrecht: speelgoed van een on bekende en nog eens speelgoed van Hinda B. uit de Marlastraat te Schiedam Onze dank. Verlies j. Schutter, Hoyledestraat 14a, miste op 27 november zijn z w e m br o e k met badhanddoek. Boel Peerbolte. Ame- landsepleln 36c, is tussen huis en Nach tegaalplein zijn gymschoen me' wollen sok kwijtgeraakt. Tussen huis en do tunnel verloor de heer W. Sloendrecht, Disseistraat 20b, maandagmorgen een le deren altentas, broodtrommel en een klein tasje met gereedschap. Mevr. Jan sen. Wolphaertsbocht 129b, is op 28 no vember tussen de Zwartqwaalstxaat en huls een enveloppe met een briefje van 25 verloren, Dierenrijk Drie weken geleden ls een roodbruine duif met ring om de poot weggevlogen Deze hoort thuis bij de heer Van Dam, Godvexnestraat 134b. De kater van mevr. Havenaar, Snellemanstraat 77a. Is op 11 november weggelopen. Hij heeft wdtte pootjes en befje, grijs-bruine rug en luis tert naar „Loekle". De donkere, bonte kanarie van de heer Been, Wllgenstraat 1, 1b op 29 november weggevlogen. 1 <55* 'fjflp f A, X "G 'fj -\,/ ï'ViS"; a* !-V/ „v.* <v»>"v tySfJ - Dat heeft toen. bnilen haar mede weten, een vriendinnetje van bet bal let gedaan. Marianne heeft vrijwel geen toneel ervaring. We! danste ze thuis al toen ze nog heel klein was, met toeval lige visites als dankbaar publiek. En een enkele keer heeft ze (altijd in jongensrolletjes!) meegewerkt aan toneel- en operette-opvoeringen waar haar vader (als amateur: zijn vak is monteur) bij betrokken was. Behalve door het lezen van 'Het Achterhuis' weet Marianne van de bezettingssfeer niet veel af. Ze was nog geen drie jaar toen de bevrij ding kwam, en van het onder duiken (waar vader Sarstadt als joodse Nederlander toe genoodzaakt is geweest) heeft ze maar een vage notie. Naderhand is bij haar thuis de Duitse bezetting ook maar zel den. weer onderwerp van gesprek geweest. Zelf zegt ze, geen hoge dunk te hebben van haar kansen om naar Hollywood te gaan, maar sinds gis teren in in de familie Sarstadt toch alvast besloten dat in het eventuele geval dót het zal gebeuren, haar moede haar zal vergezellen, terwijl oma thuis de huiselijke plichten tegenover de haar Sarstadt en zijn vijfjarig zoontje waarneemt In tegenstelling tot mededelingen van de Stevens-afgezant die enkele weken geleden uit Amerika hier kwam voor een persconferentie, heeft Owen MacLean thans met stellig heid verklaard dat het meisje, dat uiteindelijk de rol krijgt, na haar ver schijning in de film als Anne Frank beslist een ster-carrière tegemoet gaat. Zij zal niet slechts voor deze ene rol, maar voor een langdurig contract naar Hollywood gaan. "Het zou een grote fout zijn, zoveel moeite en geld te investeren in de filmopleiding van zo'n meisje, om haar vervolgens te laten schieten' aldus MacLean. Naar de rol van Peter van Daan, waarvoor George Stevens eveneens een jonge, eventueel onervaren ver tolker zoekt, hebben merkwaardiger wijs in Nederland maar twee jongens gesolliciteerd. Zij leken Owen Mac Lean niet geschikt. f 1 1 MORGEN begint in Zevenhui zen de ellende weer. Vrijdag, za terdag en maandag zijn zo de vaste dagen geworden, waarop de Zevenhuizense huisvrouwen met een verbeten trek om. de mond aan de waterkranen draaien. Er komt heel weinig, of, in de hoger gelegen straten, helemaal niets uit. Ook Berlcel en Pijnacker heb ben ernstige klachten. Deze ge meenten zijn met een aantal an dere aangesloten op de Drinkwa terleiding ,J)e Tten Gemeenten", die, met 44% verlies door lekka- ges(l) het water uit Wassenaar betrekt. Een onderzoek heeft uitgewe zen, dat naast het enorme lek- kageverlies (in 1953 liefst 794 lek ken in een leiding van 182 km) ook het te kleine reservoir in Zoe- termeer schuld is aan deze on prettige situatie. Men is nu be zig bij Nootdorp een reservoir bij te bouwen, terwijl geleidelijk de verbindingen van de buizen ver beterd worden. Al deze narigheid dateert al van 1928, toen de in voering van de waterbeschaving in deze streek stevig door conser vatisme werd afgeremd en de op zet van het waterleidingbedrijf maar sobertjes moest geschieden De plaatsen zijn gegroeid, het wa terleidingnet moest uitgebreid worden, maar voldoende water kon ten kan) er niet geleverd worden. Een gedeelte van het ver zorgingsgebied is nu ook aange sloten op Rotterdam, de Vliet- streek en Delft. Deze vreemde verschijning, plotseling verrezen in het mid- den van de Bir Hakeim-brug over de Seine, intrigeert sinds enkele dagen tal van Parijze- n aars. Voor ingewijden is het overi gens niet zó raadsdtzchtig: onder het zioare, groene dek blad. verbergt zich niet 'Het spook van de Eiffeltoren', maar een schepping van de beeld houwer Weder Kinch, ge titeld Dankbaar Frankrijk. Gezien de recente prijsstij- gingen is het wellicht niet zó erg, dat het nog even in de doeken blijft. (Van een onzer verslaggevers) „Ik laat het schip niet lichten, want het is al sinds mei mijn eigen dom niet meer," zegt de Haagse tandarts A. W. Noordenbos. „Ik laat t jacht niet bergen, want ik. wil het niet als eigendom aan vaardenzegt de Duitse „koper" H. Baumgarten uit Saarbrücken. En terwijl de advocaten druk. gebarend spreken over het nut van een civiele procedureligt vandaag de kapitale zeewaardige twee master „G er trud Helene", een prachtig 22 meter lang zeil jacht al ruim een week, lang gekapseisde in de Vlaardingse nood- jachthaven 't Buizengat. „De „Gertrud Helene" belemmert de scheepvaart niet en dus laten wij het jacht rustig op de bodem van de haven liggen," zo zegt havenmeester G. H. Schaap, terwijl hij uitkijkt over de nagenoeg verlaten aanlegsteigers. B. en W. van Vlaardïngen vinden ook, dat het schip niet in de weg ligt! En ondertussen staat het kostbare jacht dag in dag uit half gekanteld onder water en priemen de twee hoge masten schuin de vrieslucht in. De Haagse tandarts heeft het schip, zo zegt hij, een jaar geleden openlijk verkocht aan de Duitser Baumgar ten. En toen het zeewaardige jacht korte tijd geleden de Vlaardingse jachthaven binnenliep en daar en kele dagen had gelegen, begon het (vorige week donderdag) plotseling naar stuurboord over te hellen. Men dacht aanvankelijk aan sabo tage, maar tot nu toe heeft men de oorzaak van het kapseizen nog niet kunnen opsporen. „Dat schip deugt niet," zo zei na het zinken de Duitse koper, „ik be twist de juistheid van de mij vóór de koop verstrekte gegevens en ik neem het niet." En de Haagse tandarts weigert het schip óók te laten lichten, omdat het zijn eigendom niet meer is." Het assuranliebedrijf Van Escb en Ommeren uit Amsterdam, waarbij het schip verzekerd is, laat bet er echter niet bij zitten. Want iedere dag, dat het schip langer half onder water ligt, daalt de waarde en bergingsexpert H. Kortmann uit Am sterdam is al in opdracht van 't ver zekeringsbedrijf wezen kijken, hoe hij straks te werk zal gaan. „Ik kan nog niets definitiefs zeg gen, maar binnen enkele dagen zal het jacht wel gelicht worden," zo zei hij ons gisteravond. In opdracht van wie? De heer Kortmann schudt 't hoofd. „Niemand weet dat nog," zegt hjj. Niemand weet ook of een civiele procedure de oplossing zal brengen en B. en W. van Vlaardïngen blijven zeggen: „Wij maken er onze handen niet aan vuil, 't ligt ons niets in de weg!" Een feit is, dat gistermiddag drie mannen in een roeibootje rond het ge kapseisde jacht voeren, om voorbe reidselen voor een eventuele berging te treffen? Het schip is in 1923 gebouwd, is uitgerust met een gloednieuwe 6-ci- linder dieselmotor. De waarde van het schip bedraagt minstens een hal ve ton. JIJVI. fregat Evertsen vertrekt 19 december voor vervroegde aflossing van het fregat Johan Maurits van Nassau via het Fanamakanaal naar Nieuw-Guinea. De oorspronkelijke datum van vertrek was 3 januari. De Evertsen heeft een waterver plaatsing van rond 1800 ton en een bemanning van 235 man. Het belangrijkste schip, dat zich op 't ogenblik in Nieuw-Guinea be vindt, is de moderne, dit jaar in de vaart gekomen, onderzeebootjager Groningen. Het schip meet 2500 ton Puin en glas vermengden zich van morgen in alle vroegte met marse pein. suikerwerk en chocolade, toen met een daverende slag een zware truck met trailer de winkel van de winkelier A. Wij ma in Bovensmilde binnenreed en daar een enorme ra vage aanrichtte. Het ongeval gebeurde om zes uur. Het hoofdkantoor van de Indo nesische immigratiedienst heeft meegedeeld, dat het eerst de Ne derlanders, die financiële steun ont vangen van de Nederlandse rege ring, zullen worden gerepatrieerd. Hun aantal wordt volgens Neder landse kringen geschat op 9000. In de tweede plaats zou de Ne derlandse middenstand volgen, in de derde fase 'andere groepen van de Nederlandse gemeenschap'. Volgens Nederlandse schattingen bedraagt het aantal in Indonesië wonende Nederlanders 48.000. Minister Maengkom heeft gezegd, dat Nederlandse deskundigen van het besluit tot uitwijzing zullen worden uitgezonderd. Volgens immigratie-ambtenaren kunnen aan Nederlanders nog steeds wederinreis-visa worden verstrekt, bij voorbeeld aan hen die hun zaken aan Indonesiërs willen overdragen. In Canberra heeft de Australische minister van Buitenlandse Zaken ver klaard, dat de Australische regering sympathiek staat tegenover ieder voorstel om Nederlanders tijdelijk op tc nemen, indien het nodig mocht biükcn grote aantallen Nederlanders uit Indonesië te evacueren, In de nota van het Indonesische Ministerie van Buitenlandse Zaken aan de Nederlandse diplomatieke ver tegenwoordiging over de sluiting van alle Nederlandse consulaten wordt ook verzocht, onmiddellijk alle acti viteit op cultureel gebied, perszaken en in de militaire sector te staken. Nederlandse consulaten zijn geves tigd in Bandoeng, Semarang en Soe- rabaja op Java, in Makassar op Ce lebes. en in Palembang en Medan op Sumatra. De consulaire afdeling van de Nederlandse missie in Djakarta zal niet gesloten worden. Honderden mensen gilden, gewond of niet gewond. Boven trilden de resten van de spoorbrug, die alleen nog door de op elkaar gestapelde wa gons gehouden werd. De brandweer en politie, de reddingploegen van de spoorwegen wisten nauwelijks waar zij beginnen moesten. Het eerst moes ten de zware ijzeren delen van de brug, die dreigden af te breken, met lasapparaten afgesneden worden. Po litieagenten tilden gewonden, doden en overlevenden uit het puin. 4 Dit de huizen werden onafgebro ken de gehele nacht door grote pot ten hete thee gebracht. Talloze pakjes met kerstcadeaus lagen op de grond, want in de beide treinen waren pas sagiers, die voor bun kerstboodschap pen naar Londen waren gegaan. Dok ters en verpleegsters klommen In de wagons om morfinespuitjes te geven. Passagiers die van de schrik beko men waren, hielpen bij het redding- werk. Vier en een half uur na de ramp was eindelijk de laatste passa gier bevrijd, een jongeman, die met zijn boekentas onder de arm lang zaam naar het stationsgebouw liep. Naast de rails groeide de lange rij, in grijze dekens gewikkelde lijken. De wachtkamer van het station St.- John werd als lijkenhuisje gebruikt. Door Lewisham en de andere om liggende plaatsen kropen zieken auto's, die de gewonden naar zieken huizen poogden te brengen' en wegens de ondoordringbare mist niet opschoten. Er werd de gehele nacht door en tot in de ochtenduren ge werkt, tot het vaststond, dat er nie mand, levend of dood, In de ver schrikkelijke hoop ijzer meer kon zjjn. Vanzelfsprekend zal een onderzoek ingesteld worden. In de eerste plaats moet vastgesteld worden, waarom woensdagavond alleen op de spoor lijnen die van het Waterloostation in Londen, maar niet op de lijnen die van de talrijke andere Londense stations naar het zuiden van het land gaan (de verongelukte trein reed op een van de laatstgenoemde lijnen) de speciale waarschuwingsdienst voor dikke mist afgekondigd was. Een woordvoerder van de Britse spoorwegen heeft zich uitgelaten, dat deze waarschuwingsdienst, die in de eerste plaats op de vervanging van optische seinen door akoestische sei nen berust, in dit bijzondere geval wegens de fatale samenloop van om standigheden, waarschijnlijk waarde loos geweest was. (Van een onzer verslaggevers) De raad van Amsterdam heeft gis teravond ir. N. Snijders met alge mene stemmen benoemd tot direc teur van de dienst der havens en havens- en handelsinrichtingen. De 32-jarige ir. Snjjders, die in 1952 in Delft afstudeerde en in juli 1954 in dienst trad van het Amsterdamse havenbedrijf, is de jongste onder de directeuren van gemeentelijke dien sten in de hoofdstad. Hel ziet er uit als een ratjetoe, maar het is een Manusje-van- alles. De Ryan Aeronautical Company in Californië heeft dit eigenaardige vliegtoestel ge bouwd, dat alles heet te kunnen doen wat men in de lucht maar zou willen uitvoeren. Deze verti- plane kan verticaal starten en landen, kan zomaar in de lucht blijven zweven, maar ook als een gewoon vliegtuig horizontaal door het zwerk snellen. Typisch een toestel voor mensen, die een schaap met vijf poten wensen. TRAUNSTEIN (AP) De 40-ja- rige Duitse elektricien, die zijn kelder had omgebouwd tot een volledig.in gerichte martelkamer, werd gisteren veroordeeld tot vijf jaar gevange nisstraf. (Van een onzer verslaggevers) De 51-jarige schipper W. A. Stuut is woensdag bij het verhalen van zijn sleepscnip „Maasstroom" bij de Wilhelminakade te Rotterdam ver ongelukt. Het sleepschip kwam bij het ver- Ir ««fa., if - Van een onzer versla gevers) tTAe Nautilus is een pracht H schip!' De man die het ver klaart: de kapitein van de Nautilus, eerste atoom onderzeeboot ter wereld, eigendom en trots van de Amerikaanse marine. Waérom de Nautilus- kapitein enthousiast is, wordt duidelijk uit enkele gegevens over het schip, bekend geworden na de jongste NAVO-vlootoete- ningen. (Waaraan ook de Nautilus deelnam.) Sinds het schip in gebruik werd genomen in januari 1955 legde het op en. in de oceanen een totale af stand af van niet minder 'tan 160.000 km. Vier maal de omtrek van de aarde! Rond 100.000 km daarvan voer de Nautilus onder water. En niet met de snelheid van circa 55 kilo meter per uur (drie kno pen), die tot nu toe 'nor maal' was voor duikboten- onder-water. De Nautilus haalde gemakkelijk onder watersnelheden van 36 km per uur (twintig knopen). De maxlmumonderwater- snelheld? Beslist niet. Aan genomen wordt, dat de Nautilus makkelijk veel hoger kan komen. ten twee schroeven aan het werk. Welnu: heeldevoort- bewegingsapparatuur van de a-o-boot werkte al die tijd zonder een enkele noe menswaardige storing. De atoomreactor van de Nautilus levert hitte die in stoom wordt omgezet. Die stoom brengt twee doodge wone turbines aan het draaien; die turbines zet- Pas één keer moest de Nautilus beslist naar een haven om nieuwe "brand stof in te nemen. Maar dat hoefde pas te gebeuren na circa 100.000 km varen. Het warmdraaien van de 'motoren' van de Nautilus kost gerekend van hul naar volle kracht circa twee uur. Een fraaie tijd. die niet langer is dan de tijd die elke gelijkwaardige ooot nodig heeft om vaar klaar te geraken. De exploitatiekosten van de Nautilus blijken zeer hoog te zijn; niet bekend is hoe hoog. Vast staat, dat een voortbewegingsappa raat ais in de Nautilus wordt gebruikt, voor een vrachtschip niet rendabel zou zijn. De actieradius van de Nautilus is voornamelijk beperkt door.de behoeften van de bemanning Die Be manning moet eten en drin ken. het aantal onderwater uren dat geharde mannen kunnen verdragen (geeste lijk) is betrekkelijk klein. •k t Men heeft aan boord last gehad van radioactiviteit. Oorzaak: de lichtgevende wijzerplaten van de bedie- ningsapparatuur! Elke zeeman zal het mét de kapitein beamen: 'De Nautilus is een pracht schip.' halen onder het achterschip van de „Sloterdijk" van de Holland-Ameri- ka-Lijn terecht. De „Maasstroom bleef daarbij aan een ijzeren pijp haken, die aan het achterschip van de „Sloterdijk" hing als waarschu wing voor de schroef. De schipper trachtte de pijp los te trekken en kreeg hem met grote kracht op zjjn hoofd. Hij liep een schedelbasisbreuk op en overleed tij dens het transport naar het Zuider ziekenhuis, BOCHUM (DTA) Een hevige ontploffing heeft in de nacht van woensdag cp donderdag een huis met twee verdïejnngen in Bochum-Linden in het Ruhrgebied vernield. Tot dus ver zjjn vier lijken geborgen en men vreest, dat zich nog twee onder de puinhopen bevinden. Twaalf personen liepen verwondin gen op. Het huis brandde na de ont ploffing geheel uit. De oorzaak van het ongeluk is nog niet bekend, maar men vermoedt, dat ontsnappend gas tot ontploffing is gekomen. (Van een onzer verslaggevers) Tussen half zes en kwart voor zes gistermiddag heeft zich op de Rijks weg 13 bij Delft een serie aanrijdin gen voorgedaan, waarbij in totaal dertien auto's en een motorfiets wer den beschadigd. De aanrijdingen vonden plaats zowel op de westelijke als op de oostelijke rijbaan en waren alle het directe of indirecte gevolg r van een lichte aanrijding tussen twee personenauto's, bestuurd door resp. P. en S. uit Den Haag. Niemand van de bij deze zes aan rijdingen betrokken personen be kwam lichamelijk letsel. De auto van de Rotterdammer V. was er het eerst aan toe. Deze was over de kop geslagen en moest worden weg gesleept. Nog een auto kon niet op eigen gelegenheid vertrekken. ROME (Reuter) Konderden dorpen in Zuid-Italië waren gisteren voor de derde dag door een dikke laag sneeuw van de buitenwereld af gesneden. De regering heeft geld ter beschikking gesteld voor de aankoop van voedsel, dat naar de dorpen zal worden gebracht zodra men ze kan bereiken In vele steden in het zuiden waren de scholen vandaag gesloten.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 2