Excelsior en DHS delen punten in matige strijd Forse overwinningen voor DRZ en Martinit Slordig Yolendam staat SVV toch gelijk spel (3-3) toe Bijna 500 duiven koerden in Arcade 3 I Vlees hooit erbij Apollo-kampioenschap voorlopig onbeslist LAGER* KNVB-VOETB AL WA,DO-TAXI WIE IS ZIJN HOND KWIJT? HARTIGE HAPJES GEVONDEN VOORWERPEN Jeugdrally in Julianakerk Bij't stoeien rnit vernield Marconist mist twee mille Dankstond voor de visserij 64.65.0 (3 lijnen) HET VRIJE VOLK MAANDAG 10 DECEMBER 1957 PAGINA 7 Excelsoir '20DHS 22 MartinitDilettant 71 Bromfietser tegen auto: gewond Vrachtauto ramt HET-motorwagen Nieuw j aarsvuur donderdagavond Films voor de jeugd van lagere scholen Pvd A-vrouwen luiden het oude jaar uit Het Singelkwartier feest Arcade BEC—SVDPW 3—2 DRZ—DDC 5—2 PFC—SFC 2—1 Zilveren brigadier Uijtdenwilligen (Van een medewerker) Vijf keurmeesters stonden zaterdag in Arcade, waar de SCV De Postduif de jaarlijkse tentoonstelling van het rayon Schie dam, Vlaardingen en Overschie had georganiseerd, voor een zware taak. Uit bijna 500 duiven, onderverdeeld in twintig klas sen, moesten zij de beste kiezen. Zorg op Oudejaarsavond voor I Hoe 't ook zij: Uw slager wenst U een voorspoedig l958 Samenkomsten van 't Leger des Heils Bnit bij inbraak: 1200,- en sieraden 'Rode lantaarn5 nog voor RKWIK St. Caecilia ontbonden Burgerlijke Stand (Van onze sportredactie) Excelsior '20 en DHS zijn in een gezamenlijk duel op 22 blijven staan. In deze, met belangstelling tegemoet geziene wedstrijd drukte de spanning kennelijk de spelkwaliteiten van de spelers. DRZ en Martinit kwamen tot krachtige overwinnin gen, respectievelijk 5—2 en 7—1 tegen DDC en Dilettant. SVDPW leed een eervolle nederlaag tegen'de Delftse kop loper BEC. Schiedam behaalde de volle winst op de Rotterdamse politiemannen Hermandad en moest SFC in een minder fraaie wedstrijd de eer aan PPG laten. Pas In de laatste minuut zwichtte doelman v. d. Berg voor een indivi duele actie van de BEC-rechtsbinnen Het betekende een eervolle nederlaag voor de Schiedammers waarbij de protestcommissie het laatste woord zal krijgen. Advertentie t,M De derby tussen de Schiedamse derdeklassers Excelsior '20 en DHS Is roet een puntenverdeling 2—2 geëin digd. In het bijzonder in de eerste helft woog de spanning van het plaatselijk duel de spelers kennelijk zwaar en kwam men niet tot het ge bruikelijke spelniveau. Bij Exeeüsor was de verhinderde Vermaas vervangen door Timmers en Kloos (ziekte) door Peek. Volle- bregt werd in de tweede helft ver vangen door Stegeman. De eerste aanvallen waren voor 'Excelsior, dat DHS enkele hoek schoppen afdwong. Een werkelijke scoringskans kwam voor het Excel- siorheiligdom, maar de harde inzet vloog naast. Excelsior wist echter het eerst tot een treffer te komen in de zevende minuut, hetgeen op naam kwam van Bierhuizen. DHS had ech ter een fel antwoord klaar en uit eén van de aanvallen knalde Guöde tegen de staander. In de twintigste minunt bracht Bonefaas de partijen oo "ge lijke voet. B Direct in de tweede helft sloeg DHS opnieuw toe. Van Haagen liet een hoog schot los, dat de Excelsior- defensle sloeg. Binnen de acht minu ten was de balans echter weer in evenwicht door een goed doelpunt van invaller Timmers. Het doeïpuntenkruit bleek hiermee verschoten te zijn alhoewel er voor belde ploegen nog hachelijke situa ties ontstonden. Hierbij trof v, d. Ven nog eenmaal de staander en kreeg anderzijds v. d. Veen enkele scorings kansen. Vooral In het laatste kwartier had Excelsior een licht overwicht, doch nu liet de DHS-defensie zich niet meer ontzetten. AI met al gaf de utl- slag de verhouding goed weer. Martinit heeft kennelijk het juiste ritme gevonden en opnieuw werd gis teren, tegen hekkesluiter Dilettant,1 Op het kruispunt van Hoogendorp- IaanKethelweg in Vlaai-dingen heeft zondagmorgen de 71-jarige bromfietser J. N. uit Schiedam geen voorrang verleend aan een personen auto, die uit de richting Kethel kwam. Een botsing was het gevolg. De heer N, liep een hersenschud ding op. Hij is naar het gemeentelijk ziekenhuis in Schiedam vervoerd. Een zes-wielige vrachtauto botste zaterdagmiddag omstreeks half twee ©p de Rotterdamsedijk tegen een mo torwagen van de RET, waardoor het tramverkeer een oponthoud van tien minuten kreeg. De motorwagen werd licht bescha digd. Een politiejeep trok hem van de trambaan. Vervolgens werd de wagen naar Rotterdam gesleept. De botsing ontstond, doordat de vrachtauto moest bijremmen voor een auto, die wegreed uit de file en slipte. Donderdagavond om acht uur wor den op de zandvlakte in het Sterre- bos kerstbomen verbrand. Kinderen die hun houtje willen bijdragen aan dit nieuwjaarsvuur, kunnen kerst bomen en -takken donderdag van 9 tot 5 uur op de zandvlakte bren gen. De sectie Jeugd van de Schie damse Gemeenschap verzoekt de ouders de bomen tot donderdag zo lang thuis te laten staan. Morgenochtend is er in het Pas sage-theater een filmvoorstelling voor de jeugd van de lagere scholen. Hoofdfilm is „Emiel en zijn detec tives" naar het gelijknamige span nende en amusante boek van Erich Kastner. Toegangskaarten zijn aan het theater verkrijgbaar. De voor stelling begint om tien uur. Vanavond wordt in het Volksge bouw, Tuiiiiaan 50. de jaarwisselings bijeenkomst van de Vrouwengroep van de Partij va:, de Arbeid gebo den. Ir. C. Boerman, voorzitter van de PvdA te Schiedam, zal „Een ernstig woord" spreken. Gré van den Berg komt met gedichten en ver haaltjes van Annie Schmidt e.a. Het mandoline-orkest „La Matlnata verzorgt het muzikale deel van de avond. Ook de mannen zijn hartelijk welkom. Aanvang acht uur. Kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Op 4 en 11 januari geeft de ver eniging Het Singelkwartier twee feestavonden In Arcade. Aanvang s uur. een ruime 71-overwinnlng behaald. Het was voor de Schiedammers een vrij eenvoudige opgave en de veel be tere techniek van onze stadgenoten leidde tot een overduidelijke veld- m eerderheid. Martinit startte met goed opgezette combinaties, waarbij het al spoedig duidelijk was aan welke zijden de doelpunten zouden vallen Reeds na tien minuten had Fabrie de juiste richting door alleen voor de doelman deze kansloos te passeren (10). Vijf minuten later was het opnieuw dezelfde speler, die net iets eerder bij de bal was dan de Dilettantver dediging, hetgeen 2—0 betekende. Even sloegen de gasten terug. Een maal belandde een Inzet tegen de Martinit-staander en moest zelfs rechtsback Vermeulen op de doellijn redding brengen toen doelman Den Uil reeds gepasseerd was. Succes kwam echter aan de andere zijde, waar Fabrie opnieuw zijn pro- duktivxteit bewees door een voorzet van v. d. Horst vakkundig af te wer ken. Reeds voor de rust een hat trick van Fabrie dus. Uit een aarzeling in de Martinit- verdediging slaagde Dekker er nog voor de rust in tot een tegendoelpunt te komen. De aardigheid was er na de rust af. Martinit deed het kalmpjes aan, maar desondanks werd de score op regelmatig wijze verhoogd. Maltha zorgde met twee sublieme doelpun ten voor 51 en uit de vele kansen hierna wisten Hijs en J, Schrumpf de eindstand 71 te bewerkstelligen. SVDPW heeft tegen koploper BEC een bijzonder eervolle nederlaag ge leden. De Delftenaren, die over een uistekende ploeg bleken te beschik ken, hebben alle zeilen moeten bijzet ten om de Schiedammers onder de duim te houden. In de allerlaatste minuut slaagden zij er in het beslis sende doelpunt te scoren. Hiertegenover staat dat SVDPW direct na afloop protest aantekende tegen het .tweede. Delftse doelpunt, dat in duidelijke buitenspelpositie, zou zijn gemaakt. Reeds binnen tien minuten keken' de Schiedammers tegen een 20- achterstand aan. Uit de eerste aan vallen scoorde de Delftse midvoor uit een aanval over rechts met een for midabel schot en direct hierop ont stond het tweede Delftse doelpunt, hetgeen echter in duidelijke buiten spelpositie door de linksbuiten werd gescoord. SVDPW scheen hierdoor geprikkeld en fel aanvallend sloegen onze stad genoten terug. In de twintigste mi nuut was v. Dijk die met een pracht schot raad sloeg en vijf minuten later bracht v. d. Vlist uit een vloeiende combinatie de partijen op gelijke voet. Tot aan de rust had BEC verder weinig meer In de melk te brokken. Na rust kwamen beide partijen tot gevaarlijke aanvallen waarbij het tot het laatste kwartier duurde alvorens de Delftenaren de Schiedammers in de verdediging konden krijgen. Met een duidelijke overwinning 52 heelt DRZ tegenstander DDC teruggewezen. In tegenstelling met de einduitslag was de ruststand 02 in het voordeel van de bezoekers, die hiermee het slappe spel van de Zon- nersfvoor de rust hadden afgestraft. Hiervoor geldt als excuus voor de Schiedammers dat zowel voor de doelman ais de rechtsbuiten invallers verschenen. Niettemin toonde DDC zich In de combinaties sterker en was de 02-voorsprong geenszins geflat teerd. Na de rust verscheen er echter een herboren DRZ. Er werd van meet af aan goed gecombineerd en binnen tien minuten hadden Wigmans en Holmeijer de stand weer in het even wicht teruggebracht. DDC was tegen het Schiedamse of fensief niet opgewassen en het betere veldspel van DRZ werd door Molen dijk in de twintigste minuut met een derde doelpunt afgerond. Heviger werden de aanvallen van DRZ, waar bij tevens de DDC-doelman in vorm groeide. In één van de gevaarlijke situaties voor het DDC-doel wist éen der ver dedigers niets anders te doen dan een inzet met de hand te keren. Molen dijk benutte de strafschop. In het laatste kwartier bracht Wigmans de stand op 52 waarmee DRZ zijn ver diende beloning had. SchiedamHermandad 32 Schiedam heeft zich door hekke sluiter Hermandad niet laten verras sen en de punten opgeëist door een verdiende 32-overw inning. Met de wind in de rug startten de Schiedammers aanvallend, doch de eerste acties werden door de Rotter damse doelman onschadelijk ge maakt,. In de twaalfde minuut had Vis echter de juiste richting te pak ken hetgeen het eerste Schiedamse doelpunt betekende In de 25e minuut lieten onze stad genoten het tweede doelpunt aante kenen. De Hermandad-defensie bleef wegens vermeend buitenspel staan en Osephius wist hiervan te profiteren. Even leek het er op dat de Rotter- mers met succes zouden terugkomen. De Rotterdamse linksbinnen wist met een goed doelpunt de achterstand te verkleinen, doch vlak voor rust liet v. Gent een prachtige voorzet los, die op even magnifieke wijze door Ose phius koppend in het derde Schie damse doelpunt werd omgezet. Met wind mee in de tweede helft wist Hermandad het offensief over te nemen, hetgeen in de twaalfde mi nuut tot een treffer leidde waarmee de stand op 3—2 werd gebracht. De Rotterdammers bleken hiermee ech ter het kruit verschoten te hebben. De Schiedammers kregen weer het beste van het spei, maar,tot doelpun ten ,kwam het niet meer. SFC heeft zijn opmars tegen PFC niet kunnen voortzetten. In een wei nig fraai duel moesten de Schiedam mers met 2I de eer aan hun tegen standers laten. De Scniedammers startten met het windvoordeel, doch verder dan een doelpunt van Bosman in de vijftiende minuut wisten onze stadgenoten niet te komen. Zelfs wist PFC nog voor de rust gelijk te komen door een treffer van Febers, waardoor de tweede helft voor de Schiedammers er niet be paald rooskleurig ging uitzien. De gasten wisten dan ook met het wind- voordeel tot een groter aantal aan vallen te komen waaruit Van 't Hof ztjn club de, leiding bezorgde. PFC had hierna ook het beste van het spei waardoor de uiteindelijke 2-1-nederlaag voor de Schiedammers nog een redelijk aanzien kreeg. Het Intc-kei'kelijke evangelisatie comité Joti0 Schiedam voor Christus houdt zondagavond in de Juliana kerk aan de Burg. Knnppertlaan een Grote Jeugd Rally. D. Jan Bruyn uit Wassenaar za! een toe spraak houden. Verdere medewerke. den zijn het zangduo Floor en Maii- ka Stoop, het IJE.-jeugdkoor uit Vlaardingen, de organist Flip de Ko ning en Johnny Buurman. Aanvang 8 uur. Brigadier J. Uitdenwilligen is 25 jaar bij de Schiedamse politie. Op 2 januari wordt hij in de kantine van het politiebureau aan de Lange Nieuwstraat gehuldigd. Het verbranden van kerstbomen in Kethel Ter voorkoming van de gevaren, die het ongeorganiseerd verbranden van kerstbomen kan opleveren, doet de politie een beroep op de Kethelse jeugd om op 2 januari na 2 uur de bomen op het terrein tussen de vijvers aan de Hargsingel te brengen. De kerstbomen zullen dan 's avonds om 7 uur worden verbrand. De inspecteur van de Dierenbe scherming deelt ons mee, dat er momenteel in het Dierentehuis aan de Annazusterstraat drie honden logeren, die door hun eigenaars kun nen worden teruggehaald. Het zijn een grote bouvier (reu), een zwart met wit hondje (reu) en een zwart met bruin hondje (teef). De beide laatste dieren werden op straat aan gereden. Het Dierentehuis is van 9 tot 5 uur geopend. Met kunst en vliegwerk is SVV er in geslaagd Volendam op eigen terrein een gelijk spel af te dwingen. In de korte periode dat een technisch superieur Volendam nonchalant" speelde heeft SVV tactisch attent geprofiteerd van deze slordigheid en drie doelpunten op het scorebord gebracht. Met de wind in de Volendamse rug duurde 't tot de 20e minuut voordat Smidt eindelijk eens goed en onhoud baar kopte (X0). Het liep gesmeerd bij de Volendammers en SW kon weinig anders doen dan proberen te redden wat er te redden viel. Nog voor de rust was het weer Smidt die uit een kopbal er 20 van maakte. Nog geen vijf minuten na de thee lanceerde van Pelt een schot In het wilde weg dat plotseling van rich ting veranderde en daarmee was de stand 2l geworden. Even later ver grootte Tol de aphterstand voor SW met een onhoudbaar doelpunt (31). SW putte toch nog kracht uit deze stand want even later dribbelde Könneman door de aarzelende Vo lendamse defensie heen en hij, schoot de bal op maat voor de voeten van Hees. die keihard inschoot. <32). Middenvoor Könneman kreeg er zin in, want tien minuten later was het weer een keihard schot dat de gelijkmaker op het scorebord bracht (33). Volendam scheen wat ont moedigd. want alles wat er verder te zien was, kwam van SW-zijde en met een beetje meer geluk had Vo lendam nog tegen een achterstand aan kunnen kijken. Zover is het echter niet gekomen en SW kon te vreden naar Schiedam terugkeren. Twee jongens van 16 en 19 jaar ver nielden zondagmiddag ny het stoeien een etalageruit van net pand Hoog straat 76. De jongens hebben uit eigener beweging deze onopzettelijke vernieling bij de politie aangegeven. i Overigens kwamen de duivenlief- he'bb'érs in Arcade, dat in hét afge lopen weekeinde, wat sfeer betreft, het midden h.eld tus»_.i een bos en een museum, goed aan hun trekken. De deelnemende verenigingen waren De Snelvliegers, De Postduif, De Vrij heid, De Blauwe Doffer, alle uit Schiedam. Keer Weer uit Viaard'n- gen en De Blauwe Doffer uit Over schie. Zondagmiddag ontdekte de marco nist van de tanker Hallingdal, die momenteel by de Tankercleaning ligt, dat uit de la 'van zijn bureau een be drag van 2586 was verdwenen, 700 werd teruggevonden m een kastje van de stuurhut. 'Het geld behoorde toe aan de kapitein. Advertentie Iets hartigs bij de feestdronken - dat is op Oudejaarsavond altijd bijzonder welkom. Een volle plak ham om een augurk gerold, een schijfje augurk op een plak metworst gestoken met een prikkertje, een lekkere schijf lever worst, pasteitjes, ragoutbroodjes Verrukkelijk! Ja, met zoiets hebt U als gastvrouw een enerm succes. Uw slager heeft op- Uw komst getekend hij heeft het juiste vlees voorradig De eerst: -iryswlnnaars zijn: klas se 1, onbet logen duiven: F Koppen hagen; klar 3, vlogen duiven t.m 300 km: Gebr Poelman; klasse 5: be vlogen duiven 300—500 km: Gebr Poelman; Ida--? 7, bevlogen duiven boven 500 km: M v Mourik; klasse 9, jonge duiven t.m. 150 km: v. Deur zen; klasse 11: jonge duiven t.m. 150 km: J "Wenteler; klasse 13, jonge duiven boven 150 km; F Koppenha gen; klasse 15, jonge duiven boven 150 km: J Wcctrrholt; klasse 19, Or- leans-klasse: A Pronk; klasse 2, on bevlogen doffers: t Pronk; klasse 4, bevlogen doffers t.m. 300 km; H. Cra- ma; klasse 6, bevlogen doffers 300 —500 km: H C v d Kant; klasse 8, bevlogen doffers boven 500 km: H C v d Kant; klasse 10, jonge doffers tjn. 150 km: Gebr Poelman; klasse 12, jonge doffers tm. 150 km: Droog en Stam; klasse 14, jonge doffers bo ven 150 km: P v Oojjen; klasse 16: jonge doffers boven 150 km: A Hee- ren; klasse 18, iate jonge doffers t,m, 3 pennen: J Schrumpf; klasse 20, Orleans-klasseA Pronk. In de kampioenenklasse zegevierde de heer A. Pronk met een totaal aan tal punten van 36614. Tot slot de vier schoonste vogels van de tentoonstelling, waaronder de schoonste van het geheel: schoonste doffer (oud)H C v d Kant; schoon ste jonge duif: F Koppenhage, schoonste Jonge doffer: Adr Pronk; schoonste duif (oud), tevens schoon ste van het geheel; J Bodegom. Het Leger des Heils houdt dinsdag en woensdag twee bijzondere avond samenkomsten in het gebouw Lange Haven 27. die beide om 7 uur be ginnen. Medewerking verlenen het muziekkorps en het zangkoor. ROTTERDAM (Van een onzer verslaggevers) In de nacht van vrijdag op zater dag zijn inbrekers de woning van de familie M. aan de Pastoriedijk bin nengedrongen. Ze maakten een geld kistje met 1200 en enige sieraden buit. Uit verschillende busjes en pot jes stalen ze nog 40 aan kleingeld. Het opengebroken geldkistje werd leeg in de woning aangetroffen. Ds. \V. 3. Schouten was zondag morgen voorganger tijdens de jaar lijkse dankstond voor de visserij, die in de Grote Kerk in Vlaardingen is gehouden- Er bestond voor deze dienst vooral van de züde van de reders en vissers en hun gezinnen veel belangstelling. Ds. Schouten, die ook In zijn dagelijkse werk nauw betrokken is by het werk onder de vissers tonder andere als lid van het Dïeppe- comité), had als uitgangspunt voor zyn preek de tekst van Lucas H, vers 38 gekozen, waarin wordt gesproken van de profetes Anna, „die sprak van Hem tot allen, die de verlos sing in Jeruzalem verwachtten. RKWIK gaat het nieuwe jaar in als drager van de rode lantaarn in de derde C van de KNVB. Dit als gevolg van de 21-nederlaag» die zondag tegen Leonidas In Rotter dam werd geleden. De "Viaardingers zagen na vijf minuten spelen al tegen een 1O- achterstand aan, toen de Rotter damse midvoor een kans kreeg en Lens het naiqjken kon geven. Om beurten verkeerden beide doelen hierna in gevaar. Bakker had weinig geluk met zyn schoten en toen de stand, na 'n half uur spelen, 20 werd door de Leomdas rechtsbuiten, zag het er al donker voor RKWIK uit. 'In de tweede helft heeft Leonidas vaak moeten verdedigen, maar by- zonder gevaarlijk werd de RKWXK- voorhoede toch niet. Een kwartier voor het einde bracht Bakker wat ieven m de brouwery met een doel- gunt (21), en scheen het dat .KIWK toch nog één punt in de wacht zou gaan slepen. Tot de gelijkmaker, die daarvoor nodig was. kwam men echter niet meer. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 912 30 uur en 26 uur: aktentas met Inhoud, bood schappentas, welpenpet, stofjas, paar grijze handschoenen (politiepost Kethel). Te bevragen bij de vinders: zadeldek, Langerlaan, Celsiusstr. 42; reservewiel, Ilmer, Belerlandsestr. 16; scooterwiel m. band, Scholte, Rotterdamsedijk 247a; kinderzitje van bromfiets, v. Rutten, Lange Slngelstr. 5b; nummerbord, A. Antonissen, Prof, Kamerlingh Onneslaan 157b; lederen Jas, Aben, Vlaardlngerdijk 175; gebloemd zijden shawltje, De Rid der, Boerhavelaan 122b; manchester broek, J. G. Stuart, Marlastr. 107b; rood bruine shawl, De Vet, Antb. Muijsatr. 71; groene schoen etui, K. v. d. Kraan, Ho- genbanweg 79b; pakje nieuwjaarskaarten met enveloppen, B. K-, oljman, Broersvest 187; ring met sleutels, W. den Held. West Polderstraat 11, Kethel; ring met sleutels, Laurens, Nieuwe Buurt 9; bril. Kantoor Swarttouw, Nieuwe Waterweg- straat 5; vulpen en vulpotlood ln etui, W. v. d. Toorn, Stadhouderslaan 54; ring met sleutels, G. PU, Marlastr. 20b; ring met sleutels. J. Deljl, Rotterdamsedijk 215d; aktentas, J. Kraaijenveld, Lange Singelstraat 90a; portemonnale m. lnh.. E. Heesbeen, IJsselmondesestr. 90b; tasje voor fototoestel, M. de Reuver, Hoofd straat 143b: paar zijtassen van brom fiets, Stroom, Pascalstr. 22; portemonnale met Inhoud, A. Scholten. v. Esveldstr. 16c; portemonnale met lnh., J. Jagt, St.- Lldutnastraat 11; damestas m. lnh., D. den Boer, BuIJs Ballotsingel 52c; porte feuille m. lnh., J. Terwiel, Dr. Wibaut- straat 25; paraplu, C. v. Netten, Passage 17; portemonnale m lnh ,v. Eeikenboom, Singel 113; boodschappentas met inh.» j B. v. Rij, Parallelweg 180b: portemon nale m. lnh., II. v. d. Lelje. Westpolder straat 11, Kethel; portemonnale m. lnh., Groenhorst, Boerhavelaan 12; klnderpar- tcmonnate m. inh„ Fontijne, Noordvest 85; damesportemonnaie m. lnh., Kool mees, Burg. v. Haarenlaan 1121; heren- portemonnale m. lnh., F de Jong, Oos terstraat 105a; plastic damesportefeuille, F. de Vette, Boerhavelaan 96b; zwarte poedel, J Dijkman, Fabrlstr. 62-, zwart peesje. Svanenburg, Schledamseweg 101, Kethel; zwart-wltte hond, Pieters, West- frankelandsestraat 90a: bedrag aan geld, D -Ouwens, 'Marlastr. 123b; bedrag aan Thans is definitief overgegaan tot ontbinding van het r-k Schiedams Mannenkoor St.-Caecilia wegens ge brek aan werkende leden. De Nieuwe Schiedamse Courant weet te melden, dat de opheffing van het koor niet wijten is aan finan ciële tekorten. geld. Balvers. Rldderkerkaestr, 11: oorbel, A. Niemandsverdriet, Nieuwe Haven 75b; broche, Taling, Hoofdstr. 149/8; kinder ringetje, I de Waard, Broersvest 43; blauw-wit kinderwantje, E. v. Boggelen, Lelbnltzstr 10a; paar bruine glacé he renhandschoenen, F. Cremera, v. 's-Gra- venaandestr. 2d; grija woUen kinder handschoen, mevr. Vlugman, v. Beve- reu straat 18; groen kinderhandschoentje, J Immers, Grofbaan 25/12; bruin wollen bandschoen (r.), v. d. Meulen, Hogen- banweg 67a; paar zwarte lederen wanten, Zwmborn, IJsselmondesestr. 78b; bruin glacé herenhandschocn (1.), A. Damen, Geervlletsestr. 15; par brulnlederen he renhandschocn en, v. Kesteren, Dalton straat 2; bruin-wit gekleurde wollen want, F. Veder, Hoogstr. 9; grijze heren- hondschoen (r.), Vis, L. Slngelstr. 110a; wit kinderhandschoentje, P. L .Berbe, Swam merd am singel 49; zwart-lederen de meshandschoen, v. Hout, Vlllastr. 99; grijs wollen handschoen (1.), W. Laven, Rotterdnmsedljk 303a; blauw-gr. want, W Plambeek, Grofbaan 49; paar nappa herenhandschoenen, v. d. Veer, Hoog straat 174. Geboren: Comelis zn v. C. Köne- mann en G. A. van Dongen; Joost zn v. T. Kalkhoven en S. W. J. Eijsberg. Overleden: H. F. Jongepier 65 Jr. (Van onze wielersportmedeweiker) Het door rennersvereniging Apollo georganiseerde hometrainioernoot om bet officieuze Zuidhollandse kampioenschap voor nieuwelingen heeft nog geen kampioen opgeleverd. De Vlaardinger Sjaak Koevermans en de Haagse specialist Jan Aschman eindigden na hun verplichte series over tweemaal 1000 meter reeds met een even snelle tijd. In de rit, welke de beslissing moest brengen, brachten de knapen de jury opnieuw in verlegenheid door met een geiyke tijd de kilometer te volbrengen, de derde wisten op te .Dat men de renners niet liet over rijden, althans niet op korte termyn na de wedstryd, was redeiyk. Koever mans wilde aanvankeiyk wél ryden, maar werd hiervan weerhouden. Aschman legde zich by de beslissing van de wedstrydcommissie, dat ge loot zou moeten worden voor de pry's, neer en het lot was hem inderdaad gunstig gezind. Hoewel door een heel goede op dit toernooi niet te missen relatie een tweede frame werd geschonken, was deze oplossing echter niet bevre digend. Ten slotte kon er slechts één titelhouder zijn en heette de mate- naalprijs in dit verband min of meer bijzaak. Na nieuw beraad besloot men in overleg met de jury, dat op 8 januari in het clubhuis van de R'damse Leeuw een competitie tussen genoemde ren ners zal worden gereden. De win naar hiervan is dan uiteraard kam pioen 1957. De ploeg van De Pedaalridders met aanvoerders Goos, Hoek, In 't Hout en de ietwat teleurstellende Verhoef, wonnen de clubprys met vlag en wim- oel. Sparta, halverwege nog vyfde met liefst 13 seconden achterstand op de kopploeg, haalde een verrassende 2e prijs en met minder opzien baarde de prestatie van de Feijenoord-ver- tegenwoordigers, die van de achtste plaats naar rukken. Trouwens, ook tyden van Kieia (Rd. Leeuw), Damme (Schiedam). De Bruin (Apollo) en Kerkhof (Feyen.) verbaasden velen, voorai door de grote verschillen t,a.v. de eerste door deze renners gereden ritten. Klachten, als zou de home- trainerrol hieraan schuld geweest zyn, werden niet geaccepteerd. De uitslagen waren: Clubs: 1. Fedaalridders 301,4 sec.; 2. Sparta (Aschman. Zulderwijk, Hen driks, v. d. Touw (309,6 sec.; 3. Feijen- cord (Spoormaker, v. d. Leer, Kloos ter, Kerkhof) 313,6 sec.; 4. Apollo 315 sec.; 5. Hollandia 315,8 sec. Individueel: 1. ex aequo J. Koever mans en J. Aschman met 73.6 sec. (resp. 36 en 37,6); 3. G. Goos 74.8 sec.; 4. J. Verhoef 75 sec.; 5. H. de Bruin 75,2 sec.; 6. P. v. d. Touw 75,4 sec.; 7. H. Hoek 75,6 sec.; 8. W. Kerk hof 76 sec.; 9, H. in *t Hout 76 sec.; 10. P. Hendriks 76,2 sec.; 11. H. Tork 76.4 sec.; 12. R. Kiela 76,8 sec. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM ItadaeUe au Administratie: Paasage 30 - Tri.. 08718 MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: De Afrikaanse leeuw. MONOPOLE-THEATER 2. 7 en 9 U.l Marlnedulvels. Apotheek: Apoth. Jansen. Swammerd&mslngel 41 Apoth. Nleuwland, Dr. Wibautpl. 17. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: KcrsttentoonstelUng van schilde rijen en tekeningen van Vincent van Gogh. Diversen: VOLKSGEBOUW. 8 uur: Jaarwlsse- llngsbljeenkomst Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid. Bioscopen: DINSDAG PASSAGE-THEATER 2 en 7 uur: De Afrikaanse leeuw. MONOPOLE-THEATER. 2 uur: Odongo. Geen avondvoorstelling. Apotheek: Apoth. Jansen. Swammerdamslngei 41 Apoth. Nleuwland. Dr. Wibautpl. 17. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kersttentoonstelllng van schilde rijen en tekeningen van Vincent van Gogh. CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 105 uur: werken van Plet van Stuyvenberg. Diversen: PASSAGE-THEATER, 10 uur vin,: Sectie Jeugd van de Schiedamse Gemeenschap, filmvoorstelling voor de schooljeugd. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Het schandaal van Cioche- merle. 2, 7 en 930 uur. (14 Jr). Oudejaarsdag 2 en 7 uur. Neuw- Jaarsdag 2, 4230. 7 en 950 uur. CAPITOL: Loving you. 2 en 8.15 uur. Oudejaarsdag 2 en 7 uur. Nieuw jaarsdag 2. 430. 7 en 9.15 uur (a.l.) CENTRAAL: De liefdesroman van een koningin. 2. 7 en 9.15 uur (aJ.J. Oudejaarsdag 7 uur.. Nieuwjaars dag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur. CINEAC (naast do Bijenkorf). Jour naal van 9 tot 24 uur. Oudejaarsavond om 930 uur ge sloten. CINEAC (ln Beursgebouw): Even af rekenen. heren! 9.30, 11.30, 1.30, 330, 5.30, 7.45 en 10 uur (al.). Oudejaarsdag laatste voorstelling 7.45 uur. COLOSSEUM: Laurel en Hardy bil de luchtbescherming. 2. 7 en 9.15 uur. Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (aj.). HARMONIE: Mijn hart zingt voor Jou. 2. 7 en 9.15 uur (aJ.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2. 4.30, X en 9.15 uur (ai.). LUMÏÈRE: Casino de Paris. 2.15, 7 en 9.30 uur (14 jr). Oudejaarsdag 2.15 en 7 uur. Nieuw jaarsdag 2, 4330. 7 en 939 uur. LUTUSCA: Zoek het maar uit. 2.15, 7 en 9.30 uur (aJ.). Oudejaarsdag 2.15 en 7 uur. Nieuw jaarsdag 2, 430. 7 en 9.30 uur (ai.). LÜXOR: April love. 2. 7 en 930 uur. Oudejaarsavond 730 uur. Nieuw jaarsdag 2, 430, 7 en 930 uur (aj.) METRO: Daar Is de dokter. 2, 7 en 9.15 uur (a.l.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2, 4.30. 7 en 9.1S uur (al.). PRINSES: April love. 2.15, 7 en 930 uur (a.l.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2. 4.30. 7 en 930 uur. .EX: De sluipschutter. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). Oudejaarsavond 7.30 uur. Nieuw jaarsdag 2. 430, 7 en 9.15 uur (14 jr). CALA: The prince and the show girl. 2 en 8 uur (a.l.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2. 430, 7 en 9.15 uur (aj.j. HAiïA: Funny face. 2.15. 7 en 930 uur (a.l,J. Oudejaarsdag 2.15 en I uur. Nieuw jaarsdag 2. 430. 7 en 930 uur. VENSTER: Miracle in Sohc 2, 7 en 9.15 uur (ai,). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 130. 4.15, 7 en 9.15 uur. iCTORIA: Kitty in de grote wereld. 2 cn 8 uur (ad.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2, 430, 7 en 9.15 uur.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1