SG liet de jeugd goede films zien al eind februari de eerste paal KR00N#RA9I0 4Een ernstig woord' bij de jaarwisseling Van Gogh-tentoonstelling trekt veel belangstelling Uitstekende dag voor alle DWS-teams Misschien Oprichting van gyinnastiekver. in Kethel PvdA-vrouiven bijeen M. Nieburg zegt secretarie vaarwel Jongen slipt met bromfiets Nieuws van de 64 velden Het Vrije Volk K. ten Kate bedrijfsarts chiedamtnevs oncUrelkaar Bromfiets gestolen Radioreportage in het museum Predikbeurten 4Wandelvrjenden' nu lid van de NBvLO Artsen en apotheek op nieuwjaarsdag Nieuw j aarsreceptie REMBRANDTLAAN 83 Esperanto-agendo De grootste krant van Nederland BEIJERUNOSÉLAAN .8, TEL. 73181 StHOAMSEWEG 117, TEL, 32717-55669 Niet alleen uw krant heeft de gewoonte om op deze laatate dag de gebeurtenissen van het afgelopen jaar nog eens de revue te laten passeren en tegelijkertijd de verwachtingen voor de toekomst uit te spreken, ook in het verenigingsleven kent men deze gewoonte en het was om deze reden dat de Vrouwen groep van de Partij van de Arbeid, afd. Schiedam, maandag avond in het Volksgebouw een jaarwisselingsbijeenkomst had belegd. Vele jongens met smalgepijpte broeken en meisjes met paar- destaarten bevolkten maandagmorgen het Passage-Theater, waar zij genoten hebben van een filmprogramma, dat hen door de Sectie Jeugd van de Schiedamse Gemeenschap aangeboden werd. KLEDINGHUIS TEL.69877 SCHIEDAM VOORSPOEDIG 1958 (Van een onzer verslaggevers) r VOLK DINSDAG 31 DECEMBER 1957 PAGINA 5 Met 't pand van Vlug verandert binnenstad Vatt een onzer verslaggevers HET CENTRUM van Schiedam, met name de Rroersvest en het Broersveld, zal binnen het verloop van één, hooguit twee- jaar aanmerkelijk van aanzien en karakter veranderd zijn. Binnen dat tijdsbestek zal de firma M. J. Vlug een „brug" gesla gen hebben tussen de Broersvest en het Broersveld. De afbralk op de plaats waar het pand van bakkerij Vlug moet komen, is nu zover gevorderd, dat binnen zeer afzienbare tijd +c eerste paal geslagen kan worden oor een modern complex van fabrieksruimte en win- KG1S. Bij het einde van het oude jaar en het begin van het nieuwe pleegt een fatsoenlijk mens altijd even „stil fe slaan". Hij maakt een balans op van de afgelopen twaalf maanden, kijkt of er verlies of winst is, vraagt zich dan af of de winst niet groter had kunnen zijn, en neemt zich dan ten slotte voor, dat de winst het nieuwe jaar groter moet zijn. Men is dan gewoon van goede voornemens te spreken. Aangezien ik mezelf wel tot de fat soenlijke mensen mag rekenen, heb ik ook niet nagelaten een verlies- en winstrekening op te stellen. Toen ik daarmee klaar was, ontdekte ik, dat hei oude jaar me met een ferm na delig saldo had laten zitten, Hat ik de enige niet ben, die zo'n ontdekking heeft gedaan, daarvan ben ik overtuigd. 1957 is immers toch in menig opzicht een vlinder gunstig jaar geweest dan 1956. Ik denk hier alleen maar aan de economische en ie internationale politieke situatie. En nu het rare: toch zijn we met het opstellen van een verlies- of unnstrekening niet klaar. We weten niet, wat het oude jaar ons Heeft op geleverd, als we alleen naar de maat schappelijke vooruitgang kijken Bij de jaarwisseling dienen wij niet al leen de balans op te maken, maar ons ook te bezinnen. ,J)at hebben we deze maand al twee keer gedaanl" hoor ik protes teren, met Sint Nicolaas en met Kerstmis". Dat weet ik wel, maar ik zou graag wi'llen, dat u het eens deed voor mij. Ik zou zo graag willen, dat u zich vanavond om vijf minuten voor twaalf eens afvroeg, of u in het af gelopen jaar wel genoeg vriendelijke woorden hebt gesproken cn genoeg gelachen hebt. Het is me de laatste tijd namelijk opgevallen, dat verschrikkelijk reel mensen met een chagrijnig gezicht rondlopen en elkaar met een grauw en eer, grom te woord staan. Brrrrl.'l De winter kan toch al zo koud zijn. Maardenkt u er vanavond even aan? Alvast wordt u een gelukkig nieuw jaar toegewenst door' FREDERIK P.S. Vergeet u vannacht de bus chauffeurs en de tramconducteurs niet? De technisch administrateur P. B. heeft bij de Schiedamse politie aan gifte gedaan van diefstai van zijn rijwiel met hulpmotor. Hij had gis termiddag zijn bromfiets onbeheerd en niet op slot voor een pand aan de Van Couwenhovenstraat neergezet. Nog geen tien minuten later was zyn karretje verdwenen. Met het slaan van de eerste paal wacht men, tot de vorstperiode defi nitief voorbij is- Dat kan eind februari zyn, maar ook iets eerder of later, bijvoorbeeld eind maart. Dat zal mede afhangen van de nog aan te wijzen bouwer. In ieder geval zal, als alles volgens plan verloopt, deze belang rijke gebeurtenis niet langer dan tot eind maart op zich laten wachten. In verband met de onzekerheid omtrent de bouwkosten kan men nog niet zeggen, hoe het pand er precies zal komen uit te zien. Vast staat, dat er een moderne broodfabriek met afdelingen, die by een dergelijk produktieproces nodig zijn. In komt. Verder nog tien win kels: vijf aan de Broersvest en vijf aan het Broersveld. Natuurlijk wil de heer Vlug ook zijn kantoor en het bedryfskantoor in bet pand onderbrengen. Zijn wensen gaan zelfs verder. Maar of deze plan nen ook nog gerealiseerd kunnen wor den, althans op korte termijn, dat valt te betwijfelen. Wel zal by inkrimping van c'e plan nen het pand dusdanig worden ge bouwd, dat het later „gecompleteerd" zal kunnen worden. Van de tien winkels neemt bakkerij Vlug er twee aan de Broersvest cn een aan het Broersveld voor eigen gebruik. De andere zal men naar alle waarschijnlijkheid verhuren. Eén van de drie winkels zal een luxe-banketbakkerszaak worden. Ver der ligt het in de bedoeling aan de Broersvest een ruime en moderne café-taria te openen. Een dergelijke gelegenheid in het hartje van de stad mist Schiedam tegenwoordig wel. Ongetwijfeld zullen in de toekomst de tien nieuwe zaken ertoe bijdra gen, dat het centrum voor de lief hebbers van winkelen aan waarde wint. De Broersvest, de Passage, het Broersveld en de Hoogstraat zullen tezamen één grote winkelwijk vor men, mede omdat er nog enkele an dere plannen tot opening er ■veran dering van winkels in de- vj klaar liggen of in de pen i'«# Voor het jongerenprogram ma van de KRO hebben maan dagmiddag de heren Ton Bouws en Joop Reinbout in het stedelijk museum te Schie dam een reportage gemaakt over een rondleiding van. jon geren, Daarna hielden de twee reporters in de kamer van de conservator een vraaggesprek met vijf jonge Schiedammers over museumbezoek. Deze re portage zal op zaterdagmiddag 11 januari van 2 tot 220 uur over de radio worden uitge zonden. OUDEJAARSAVOND Ned. Prot. Bond, 720 uur run.: ds. J. B. Schouwink. ..id. Herv. Gemeente, Grote Kerk, 7.30 uur: ds. A. Hoffman; Bethel- kerk, 720 uur: ds. J. D. Smids; Op- stzndingskerk, 7.30 uur: dr. L. J. Ca- zemier; Vredeskerk, 7.30 uur: ds. J. Gras. NIEUWJAARSDAG Oud-Katholieks Kerk: 10.30 uur: Hoogmis. Ned. Herv. Gemeente; Grote Kerk, 10.30 uur: ds. A. Hoffman; Bethel- kerk, 10.30 uur: 'ds. J. Smids: Op- standingskerk, 10.30 uur: ds. H. W. Hemme;; Vredeskerk, 10.30 uur: -3. J. Gras; Pr. Julianaschool (gymnas tieklokaal), 10.30 uur; ds. J. G. Jan sen. In Kethel is een christelijke vereni ging voor lichamelijke opvoeding in oprichting. Vrijdagavond wordt in de kerk „De Ark" aan de Schiedamse- weg een oprichtingsvergadering ge houden, waarby o,m. de samenstelling van het bestuur en de vaststelling van de statuten en het huishoudeiyk re glement aan de orde zullen komen. Bij het nieuwjaarsvuur, donder dagavond op de Zandvlakte in het Sterrebos, zal de harmonie Sint Am- brosius musiceren. Advertentie LM. U belt, en onze ervaren Technici komen gaarne 's avonds bij' U thuis om U volledig in te lichten over de aankoop, van Televisie. Discrete credittservice Met ingang van 1 januari is de Schiedamse wandelsportvereniging 'Wandelvrienden' lid van de Neder landse Bond voor Lichameiyke Op voeding en de Wandelsport Kring Rotterdam. Men is toegetreden met vier groepen, in totaal 55 junior- en 20 senior-leden. Momenteel is 'Wan delvrienden' de grootste wandelsport vereniging van onze stad. Zaterdag 14 juni hopen de wande laars in Arcade-het eerste lustrum van hun vereniging te vieren. Op de algemene jaarvergadering, die 17 ja nuari wordt gehouden, zal daarvoor een feestcommissie word enbenoemd. Dat de Wandelvrienden' zeer actief zyn, blykt wel uit het feit, dat in het afgelopen jaar aan veertien officiële wandeltochten werd deelgenomen, die samen esn afstand van 580 km be sloegen. Dit is een van de werken van de grote meester Vincent van Gogh die 'tot en met 27 januari in het Stede lijk Museum te zien zijn. Het is een tekening floerderij in het veld met stralende zon", gemaakt met pen en rietpen. De medische diensten worden op nieuwjaarsdag (woensdag) waarge nomen door W. H. F. Meyer, Swam- merdamsingel 43, tel. 60696; W. T. P. Nijenhuis, Burg. Knappertlaan 154, tel. 69880; Ch, A. Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856. De dienstdoende apotheek is de firma Gouka, Hoogstraat 29. KEEUWIJK. Het liefst was ik pp de secretarie gebleven, maar dit is nu eenmaal door mijn pensioen gerechtigde leeftijd niet mogelijk. Dit zei de heer M. Nieburg, hoofdcom mies, die ruim 47 jaar in gemeente dienst werkzaam is geweest ea 1 jan. met pensioen gaat. Op 1 dec. 1910 begon hU als vo lontair. De heer Nieburg heeft jaren het leeuwenaandeel gehad op de afdeling financiën. Zijn bekwaamheid op dit gebied bracht hem de bijnaam van „cijfergoochelaar". Aan de laatste oorlog heeft de heer Nieburg ook zyn herinneringen. Zo werd hy voor een sabotage-geval op de spooriyn ver antwoordelijk gesteld door de Duit sers en gearresteerd. De straf was het verbanden van zyn woning. Dit is gelukkig niet uitgevoerd. Vele inwoners hebben de heer. Nie burg maandagmiddag ten raadhuize tot afscheid de hand gedrukt en vele cadeaus heeft hij mogen ontvangen. Burgemeester Knobelsdorff ken schetste de heer Nieburg als een nauwgezet ambtenaar die voor vele ambtenaren een voorbeeld Is geweest. De Schiedamse Gemeenschap heeft nameiyk het loffeiyke initiatief genomen om de jeugd in de vakanties gelegenheid tot prettige vryetijds- besteding te geven. Deze filmochtend was de eerste van een, naar wy hopen, lange serie voorstellingen in dit kader. Namens de Schiedamse Gemeen schap opende de heer J. H. M. Schaeffer deze morgen. „Het is", aldus de heer Schaeffer, „niet de bedoeling dat het initiatief in dezen alleen van de SG uitgaat. De eerste stoot is nu gegeven en uit de opkomst biykt, dat het idee gewaardeerd wordt. Maar het zou nog meer ge waardeerd worden, als er ook van de jeugd zelf diverse nieuwe gedachten naar voren kwamen." De vakantie- tyd biedt nameiyk ook gelegenheid tot het organiseren van wedstryden tussen de diverse scholen, waarby byvoorbeeld gedacht wordt aan scha ken enz. Elk idee dat door de jeugd naar voren wordt gebracht, zal op zyn bruikbaarheid onderzocht worden en zodoende hoopt men tot een geschikte en prettige vakantiebesteding te ko men. Het programma, dat de jongelui deze morgen aangeboden werd, was werkeiyk zeer goed. Begonnen werd met de film „Jammin' the Blues". In deze be kende jazz-film, met dikwijls zeer goede fotografie, traden o.a. de saxo fonisten Illinois Jacquet en Lester Young op. Het behoeft geen betoog dat deze film insloeg. Vervolgens werd het bijzonder poëtische filmpje „Crin blanc" van Albert Lamorlsse, die o.a. grote be kendheid verwierf met de film „De rode ballon", vertoond. Op zuivere en gevoelige wyze werden hier de bele venissen van een jongen met een wilde hengst getoond, waarbij vooral de opnamen van twee, om de leiding vechtende paarden, boeiend waren. Tot slot kregen de jongeren de by- zonder charmante film „Sabrina" met Audrey Hepburn en Humphrey Bogart in de hoofdrollen, te zien. Vanmorgen opende het Passage theater wederom zijn deuren, ditmaal voor de jeugd van de lagere scholen. Voor deze jongens en meisjes ver toonde men „Crin blanc" en de gees tige film „Emiel en zijn detectives" (Van een onzer verslaggevers) Het Stedelijk Museum te Schiedam trekt met de Vincent van Gogh- tentoonstelling dagelijks veel bezoekers. Vooral met de kerstdagen is de toeloop bijzonder groot geweest. En ongetwijfeld zullen in de komende weken nog duizenden Schiedammers een bezoek aan deze unieke kersttentoonstelling brengen. Gisteravond is ook de serie rond leidingen voor volwassenen begonnen. De eerste gasten waren 59 leden van het Instituut voor Arbeiders-Ontwik keling, Conservator Pierre Janssen hield een helder betoog over leven en werk van de grote meester. Hy gaf een biografische schets van Van Gogh, aangevuld met gegevens, die de toehoorders ongetwijfeld een die per inzicht gaven in zijn kunst. Daarna leidde de conservator zyn gasten langs de tentoongestelde teke- MAASSLUIS. Burgemeester en mevrouw Van Dyck zy» voornemens op nieuwjaarsdag van 4 trt 5 uur in het raadhuis. Hoogstraat 1. gelegen heid te geven tot het aanbieden van gelukwensen. Bij politieke onlusten zyn in Co- lumbië een vijftigtal mensen om het leven gekomen. In een plaats in de provincie Tolima werden elf mensen door „vogelvrijen" vermoord. ningen en schilderijen. Voor de maand januari zyn al heel wat avondrondleidingen gepland, te weten op: 7 januari: Thomsens Havenbedryf en Gemeentehuis Vlaardingen; 8 ja nuari: Nieuwe Koers; 10" januari: Katholiek Vrouwengilde; 13 januari: afdeling Schiedam van de Neder landse Vereniging van Huisvrouwen; 14 januari: machinefabriek Fontyne; 15 januari: afdeling Schiedam van de Ned. Clir. Vrouwenbond; 21 ja nuari: de Algemene Fotokring Schie dam; 23 januari: Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid. Uit bovenstaande blykt dus wel, dat de belangstelling van vele zyden groot Is. Verdere aanvragen voor dit soort rondleidingen, die telkens om acht uur beginnen, biyven mogelfjk. Advertentie IM. Tevens worden op donderdagoch tend 2 januari de rondleidingen voor schoolkinderen voortgezet. De eerste drie dagen komen leerlingen van de bedryfsschool van Wilton-Fyenoord, ia totaal bijna 200 jongens. Vervolgens komen vroeg in de ochtend (zodat het normale bezoek niet wordt gestoord) in totaal bijna 50 groepen van Schiedamse huis houdscholen, ulo-scholen, hbs en gymnasium, in totaal zullen min stens 1700 kinderen met de rondlei dingen de tentoonstelling bezoeken, "Wij vestigen ten slotte er nogmaals de aandacht op, dat de expositie ook op woensdagavonden 8, 15 en 22 ja nuari van zeven tot tien uur geopend is. De voorzitster, mevrouw G. Bos- van Ringen opende deze byeenkomst. „Het is een jaar van angstige span ning geweest," aldus mevrouw Bos- van Ringen Het begin van het jaar kende nog de kwestie Hongarije, er Is een moment van dreiging geweest in het conflict tussen Syrië en Tur kije en op dit moment houdt het ge beuren in Indonesië ons in zyn be klemmende greep. „Toch, ondanks al deze moeilijk heden, moeten we het geloof in deze wereld, die vaak zo koel en zakeiyk ïykt, weten te behouden en moeten wij trachten door onze kameraad schap en de steun, die wy elkaar kunnen verlenen, tot een betere maat schappij zien te geraken." Staande werd hierna met begelei ding van het mandolinegezelschap „La Matlnata" het strydlied „Kame raden" gezongen. Ir. C. Boerman, voorzitter van de Partij van de Arbeid, afd. Schiedam richtte zich vervolgens met „Een ern stig woord" tot de dames. Dit keer niet het gebruikelyke overzicht, ook niet ren beschouwing over du beste dingsbeperking of de veranderingen die momenteel in de OPN plaats grij pen, aldus ir. Boerman, maar de grote, alles meetrekkende onder stroom In het politieke gebeuren, die ons, als deze onderstroom „boven" komt, de vraag doet stellen, kan dit alles nu zo maar gebeuren, is het on derwerp voor vanavond. En deze onderstroom kan niet los gezien worden van de enorm snelle technische ontwikkeling die de wereld doormaakt. De invloed die deze tech nische ontwikkeling op ons leven uit oefent is niet gering. Wij danken er o.a. onze bevolkingsgroei aan. Maar deze zelfde ontwikkeling stelt politici voor het feit dat zy, vooral in deze tijd» de kans lopen achter de feiten aan te hollen. Onderwerpen als kernenergie, ruim tevaart en automatisering waren een De 16-jarige C. S. uit Schiedam is maandagmiddag omstreeks 12.40 uur met zyn bromfiets op de Sehie- damsedijk naby de Vijfsluizen geslipt. Hy viel en liep een hersenschudding op. - Een collecte voor het kerstfeest van de Nederlandse Christelijke Ge heelonthouders Vereniging te Schie dam heeft 2423,82 gulden opgebracht. Met circa 300 personen is het kerst feest gevierd en 170 pakketten levens middelen werden uitgedeeld. De uitslagen van de laatste wed stryden gespeeld voor de huishoude- lyke wintercompetitie van de schaak club "Schiedam* zijn: Hoofdgroep; A. NoordegraafA. de Bruin ¥i, A. v. EttenG. M. Groen 01, G. v. d. BergJ. Pen ning 1—0, J. HclzkenG Groen jr. 1—0, H. Groen—A. Marks 01. Groep 1: W. Hoegee—J. v. d. Ruit -1, P. Maas—C. Vrijland 1—0. G. D. v. iJzendoornJ. Broneman 01, C. Slagmoolen sr.C. Siagmoolen jr. 1—0. Groep 2: C. MeyerJ. Markt 01, W. KossA. Scheele 01, P. PaulusG. v. d. Winden 01. tiental jax-en -geleden onderwerpen, waar weinig of niets van bekend was, terwijl zij nu op het punt staan dage- lykse werkeiykheid te worden. Als taakstelling moet dan ook voor de politiek belangstellende mens gel den: ogen open. Men moet bereid zijn om bepaalde begrippen, die geestelijk eigendom zijn geworden, los te laten en zich opnieuw te oriënteren. In dit licht bezien heeft een nieuwjaarswens ook nog zin en betekenis, een bete kenis die voorai uitgelegd moet wor- iu de geest van bereidheid tot actief zijn. Het verdere programma werd ver zorgd door „La Matinata" en mevr. Grè van den Berg, die enkele ge dichtjes en verhaaltjes van Annie M. G. Schmidt voordroeg. Jandon, la 2an de januaro. Jajrub- vespero Estas la unica konversacia vespero de citiv jaro ce fam. v. Gink, Ploegstraat 19. Ve mir la intenco suficas, jaru la agadon; venu cuur semajnon. De "VTaardingse arts K. ten Kate Is met ingang van 1 januari- benoemd tot bedrijfsarts in dienst van de N.V. „Gerfa" Gereedschappenfabriek, het Havenbedrijf „Vlaardingen-Oost" N.V., de N.V. Fabriek voor Melkpro- duklen en Voedingsmiddelen „ïlol- landia" en de Eerste Nederlandse Coöperatieve Kunstmestfabriek. De heer Ten Kate, die 33 jaar is en te Utrecht studeerde, was de laat ste jaren werkzaam als assistent van de Vlaardingse chirurg dr. J. Ris- seeuw. Voordien was hy twee en half jaar werkzaam by de zending van de Gereformeerde Kerk van Zuid-Afri- ka. Hy werkte als arts in het zen dingsziekenhuis „Siloam", dertig myi van de stad Louis Trichardt (Noord Transvaal). De arts E. J. Linzel, die tot dusver bedrijfsarts is van de N.V. Gerfa en HVO, zal 1 mei 1958 zyn functie neerleggen en vervolgens als medisch adviseur aan deze bedrijven verbon den blijven. Na een week van algehele rust zijn de DWS'crs weer in het strijdperk getreden. Het bezoek aan de E-hal viel deze keer enigszins tegen. Dames 1 trok deze keer naar Den Haag, waar zij de return hadden tegen CWP, waarvan zij in Rotterdam met 52 wonnen. Het ging er in de Houtrust- halien warm toe. Het doel van CWP kwam aldra rust niet met een achterstand in te onder grote druk te staan. Met mooie aanvallen werd de CWP-ver- dediging uiteen gerukt. Na ongeveer tien minuten zou het de Blauw- Witten pas lukken om te doelpun ten. De rust ging dan ook In met een 10-voorsprong. Na rust draaide de aanval nog wel zo goed. Ook deze maal zou er echter maar één doelpunt worden toegekend. Niet minder dan zeven doelpunten werden afgekeurd we gens cirkelbal of vermeend cirkelbal. Het gehele team speelde zonder uitzondering een prima wedstrijd. Het werd dan ook een verdiende 20-overwinning Dames 2 speelde tegen ADO een goede wedstryd. Met niet minder dan 12—1 waren zij de Rotterdamse dames de baas. Jammer dat in de laatste tien minuten het spel wat hard werd. Heren 1 kwam zeer goed uit de bus door met 11—9 van Activitas te winnen. Het was een zeer spannende stryd. De doelpunten vielen afwis selend. De Schiedammers openden de score. Maar de Rood-Witten stel den er twee tegenover (1—2). Maar de DWS'ers gaven zich niet gewon nen en zorgden er dan ook voor de gaan (7—7). Na rust nam Activitas een voor sprong maar deze werd dra weer te nietgedaan. vyf minuten voor het einde kende scheidsrechter Aubert de Schiedammers een strafworp toe, die goed' benut werd door Han Dok ters (109). Dit was het sein om zich niet meer gewonnen te geven. Kort voor het einde maakte men er dan ook 129 van. Een verdiende overwinning van een herboren elftal. Heren 2 stuurde in een aantrekke lijker wedstryd van beide kanten Dynamo 3 met een 13—7-nederlaag naar huis. Het ging er wel stevig aan toe, maar scheidsrechter Houtbraker stond geen buitensporigheden toe. Heren 3 won van zyn oude tegen stander Actief 3 met 8—3. Het is steeds weer een sportieve stryd tus sen deze twee elftallen. Het werd dan ook een zeer aardige wedstryd, waar in de sterkste de overwinning be haalde. De adspirant-meisjes verlo ren voor de eerste maal in de zaal en wel met 51 van Roda, terwyl de adspirant-jongens met 14—9 ver loren in een spannende stryd van Snelwiek. De junior-dames konden het weer niet tot een overwinning brengen en verloren met 7—1 van Schutters. Junior-jongens verloren met 8—7 van Vues et Celeritas, DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2 en 7 uur: De Afrikaanse leeuw. MONOPOLE-THEATER, 2 uur: Odongo. Geen avondvoorstelling. Apotheek: Apoth. Jansen. Swammerdamsingel 41 Apoth. Nteuwland, Br. Wibautpl. 1T, Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Kersttentoonstelling van schilde rijen en tekeningen van Vincent van Gogh. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: werken van Plet van Stuyvenberg. Diversen: PASSAGE-THEATER, 10 uur vm.: Sectie Jeugd van de Schiedamse Gemeenschap, filmvoorstelling voor de schooljeugd. WOENSDAG Bioscopen: passage-theater, 2. 4.15. 7 ea 9.15 uur: De Afrikaanse leeuw. MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: Odongo. Apotheek: Firma Gouka, Hoogstraat 29. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: De Afrikaanse leeuw. MONOPOLE-THEATER 2, 7 ea 9 u.: Odongo. Apotheek: Firma Gouka. Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kersttentoo listening van schilde rijen en tekeningen van Vincent van Gogh. CULTUREEL CONTACT CENTRUM. 10—5 uur: werken van Plet van Stuyvenberg. Diversen; ZANDVLAKTE In het Sterrebos, 8 u.: Nieuw j aarsvuur. VOLKSGEBOUW. 8 uur: NVV-Be- stuurdersbond, cabaret. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Het schandaal van Cloehe- merle. 2, 7 en 930 uur. (14 Jr). Oudejaarsdag 2 en 7 uur. Neuw- Jaarstlag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur. CAPITOL: Loving you. 2 en 8.15 uur. Oudejaarsdag 2 en 7 uur. Nieuw jaarsdag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (aJ.) CENTRAAL: De liefdesroman van ecu koningin, 2, 7 en 9.15 uur (aJ.). Oudejaarsdag 7 uur.. Nieuwjaars dag 2, 4.30» 7 en 9.15 uur. CINEAC (naast de Bijenkorf). Jour naal van 9 tot 24 uur. Oudejaarsavond om 9.30 uur ge sloten. CINEAC (In Beursgebouw): Even af rekenen. heren! 9.30, 11.30, 1.30, 3130, 5.30, 7.45 en 10 uur (a.L). Oudejaarsdag laatste voorstelling 7.45 uur. COLOSSEUM: Laurel en Hardy by de luchtbescherming. 2. 7 en 9.15 uur. Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur (a.l.). HARMONIE; Mijn hart zingt voor Jou. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2, 4.30» 7 en 9.15 uur (aJ.). LUMIÈRE: Casino de Paris. 2.15. 7 en 9230 uur (14 Jr). Oudejaarsdag 2.15 en 7 uur. Nieuw jaarsdag 2, 420. 7 en 9.30 uur. LÜTU5CA: Zoek het maar uit. 2.15, 7 en 9.30 uur (a.l.). Oudejaarsdag 2.15 en 7 uur. Nieuw jaarsdag 2. 4.30, 7 en 920 uur (al.). LUXOR: April love. 2, 7 en 920 uur. Oudejaarsavond 720 uur. Nieuw jaarsdag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur <a.l.) METRO: Daar la de dokter. 2, 7 en 9.15 uur (aJ.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a.L). PRINSES: April love. 2.15, 7 en 920 uur (a.l.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2, 420, 7 en 920 uur. REX: De sluipschutter. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). Oudejaarsavond 7.30 uur. Nleuw- Jaarsdag 2. 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). SCALA: The prince and the show girl. 2 en 8 uur (al.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2. 4.30, 7 cn 0.15 uur (a.l.). rHALlA: Funny face. 2.15, 7 en S.30 uur (a.l.). Oudejaarsdag 2.15 en 1 uur. Nieuw jaarsdag 2. 4.30. 7 en 920 uur. t VENSTER: Miracle In Soh». 2, 7 en 9.15 uur (aJ.). Oudejaarsavond gesloten Nieuw jaarsdag 1.30. 4.15. 7 en 9.15 uur. iCTORLA: Kitty in de grote wereld. 2 en 8 uur (ad.). Oudejaarsavond gesloten. Nieuw jaarsdag 2. 4.30. 7 en 9.15 uur.

Het Vrije volk | 1957 | | pagina 1