Animo5 start met zestig leden SVV begint met zware opgaaf 't nieuwe jaar Romy Schneider nu 'n kuis naaistertje Liefde en Vrede'met Vondels Gysbrecht! KUNST IN DE KOMENDE WEEK KORTJES JONiMretblaiilr oseft op chemisch reinigen 0/ /q korting Verkoop van cola steeg' Goed toneel voor jeugd e£ Verse tomaten aan veiling East of Eclen het VRIJE VOLK ZATERDAG 4 JANUARI 1958 PAGINA (Van een onzer verslaggevers) Christelijke Vereniging voor Lichamelijke OpvoedingAnimo" heet de gymnastiekvereniging, die gisteravond in de kerk De Ark te Kethel is opgericht. De vereniging start met ongeveer zestig dames- en heren-leden. Volgende week worden ook afde lingen geopend voor aspirant-leden van vijf tot zeventien jaar. 4' Breder odemet spel van Greene Het nieuwe jaar begint voor SVV met een uitermate moei lijke en belangrijke ontmoeting in Doetinchem tegen De Graaf schap, die als koploper van de eerste divisie A ongetwijfeld kampioensaspiraties heeft voor 1958 en derhalve de roodgroe nen een warme ontvangst zullen bereiden. Burgerlijke stand Geen afscheid wmm -,m PIANO'S HOUTMAN Dertig mille voor bouw twee nood- lokalen gevraagd Artsen op zondag Predikbeurten (Van onze filmredactie) AI voor de oorlog was Gabor von Vaszary's „Monpti" een suc cesroman. Dit sentimentele Parijse verhaal is nu verfilmd en wel door een van de beste Duitse regisseurs, de vroeger sati rische en helemaal niet Parij'se Helmut Kautner. Zijn film is, zonder twijfel, wat men in bioscoopkringen een „publiekfilm" noemt. Trouwens met Romy Schneider als smeltend-fantas- tisch jong meisje in de hoofdrol is succes wel verzekerd. Afscheid van A. v. Minnen Koopman wegens autodiefstal voor de rechter Ik ben een neger Vertrouwen Exposities Muziek Ballet Voordracht Toneel Harde strijd om liet Mexicaanse goud Foto onder: Wisselkoersen Veiiingmeuws ROTTERDAM Stadhoudersweg 19a, tel. 84247 Franselaan 289a, tel. 33756 Dorpsweg 66a, tel. 76204 slechts korte tijd „Men hoort over de bestedingsbe perking praten en klagen wellicht té veel en men leest over de gevol gen," zei gisteravond de heer B. J. Rijks, directeur van Bottelo N.V, (Coca-Cola) te Schiedam op een per soneelsbijeenkomst in zijn jaarrede. Wanneer u mij vraagt of ons bedrijf veel nadeel hiervan zal ondervinden, moet ik daarop helaas antwoorden, dat zulks het geval kim zijn, alhoewel stellig minder dan industrieën in de Impitaalssector. Enig nadeel dus is niet uitgesloten en we doen goed tijdig voldoende extra-aandacht te besteden om te trachten dit op te vangen.". Extra-inspanningen zullen nodig jryn om niet minder om te zetten dan in het afgelopen jaar: 1957, dat mag worden gezegd, is een goed jaar geweest voor onze onderneming. Eik bedrijf zal zich extra-inspanning gaan getroosten, zodat een verscherpte concurrentie kan worden verwacht." „Een tweede mogelijkheid om nade lige gevolgen van de bestedingsbeper king op te vangen bestaat uit een be sparing van de kosten. Het zal nodig zijn, en ik zeg dit hier niet voor de aardigheid, dat ieder persoonlijk in zijn werk aan deze factor grote aan dacht schenkt om te bereiken, dat wij te zamen met goed gevolg door de minder rooskleurige nabije toekomst zullen kunnen komen. Mits u daarvan allen meewerkt, lijkt het mij, dat wij ons voor deze nabije toekomst geen al te grote zorgen behoeven te maken." Een optimistisch geluid liet de heer Rijks horen, toen hij verklaarde: is verheugend, dat de verkoop In 1957 ten opzichte van 1956 een flinke stijging te zien heeft gegeven." In het kader van de toneelwed strijd van de Schiedamse Gemeen schap geeft het r.k. toneelgezelschap Brederode vrijdagavond In Musis Sacrum een voorstelling van „De wereld waarin wij leven", een spel in twee bedrijven van Graham Greene. De oprichtingsvergadering verliep in een vlot tempo. Bijna alle aanwe zigen gaven zich op als mede-oprich ter van de vereniging. De voorbereidingscommissie werd 'h zijn gt'heel tot bestuur herkozen. Het bestuur bestaat nu uit: Eerste voorzitter, de heer C. L. de Groot; tweede voorzitter: de heer j. Mey- boom; secretaresse: mevrouw J. Ver kade—Meyer, Lindelaan 22, Kethel: penningmeester: de neer A. van de Most; comm. van materiaal; de heer F. Kegel; Alg. adjuncts: mevr. van Pelt en mevr. R. Ravensbergen. Ais adviseur van het bestuur treedt op de heer P. H. Kegel. Tevens besloot de vergadering om koninklijke goedkeuring aan te vra gen en aansluiting bü het Nederlands Christelijk Gymnastiek Verbond te bewerkstelligen. De technische leiding is in handen gelegd van de heer H. Voorbach (te vens hoofdleider) en mej, H. Droge. Honderden kinderen leefden zater dagmorgen intens mee met de bele venissen van de koning met zijn stil staande horloge, Ae deftige dame met de nieuwe hoed, de winkelier die alles verkoopt en de drukdoende post bode, die ook nog verkeersagent en paleisivacht is. Om de activiteiten in de kerstvakantie te besluiten, had de sectie jeugd van de Schiedamse Ge meenschap een toneelochtend in het Passage-theater belegd, waar de to neelgroep „Arena" een opvoering gaf vurt het toneelstuk „Hoera voor zon eji regen". Nadat Karei Scholten sr. de kin deren welkom had geheten en ze had verzocht om stil te kijken en te luis teren, ging het doek op. In een bij zonder goed verzorgde voorstelling kregen de kinderen de belevenissen te zien van een groepje mensen, van wie de een zon en de ander regen wil. Dit toneelstuk bewees, dat Neder land zowel wat betreft het schrijven als het spelen van jeugdtoneel tot goede prestaties in staat is en de Schiedamse Gemeenschap heeft met de opvoering van dit toneelstuk dan ook een goede greep gedaan. Aan het begin van dit jaar zijïi twee Westduitse pantserdivisies, een eskader motortorpedoboten en een eskader, transportvliegtuigen onder het bevel van de NAVO gesteld. De Doetinchemmers beschikken over een technisch vaardige ploeg, die momenteel ten volle de bovenste plaats verdient. Een van de weinige nederlagen, die zjj in de afgelopen competitie hebben geleden, is echter de 2O-nederlaag in Schiedam tegen SW geweest, zodat zij om meer dan een reden erop gebrand zullen zijn om te winnen. De roodgroenen hebben de eerste helfd van de competitie zeer afwis selend gespeeld en slechts bij vlagen hun capaciteiten getoond. In deze wedstrijden is echter duidelijk geble ken, dat de SW'ers meer in hun mars hebben dan de zeven punten achter stand op De Graafschap doen ver moeden. Het zeker niet onverdien stelijke gelijke spel in Volendam van zondag heeft tevens aangetoond, dat dit elftal fighting-spirit bezit om een achterstand in te lopen. Alle reden dus om de reis naar Doetinchem met zelfvertrouwen te aanvaarden en te laten zien dat de overwinning in Schiedam tegen De Graafschap geen toeval was. SVV 2 staat fier aan de kop van de Reserve 2e divisie B, maar krijgt het zondagmiddag 2 uur aan de Bosrand beslist niet gemakkelijk tegen de re serves van RBC. De Roosendalers met hun zuidelijk voetbaltempera ment hebben al menigmaal voor een verrassing gezorgd, zodat de rood groene reserves terdege op hun voet- baltellen zullen moeten passen. SW 3, eveneens lijstaanvoerder, gaat naar een van zijn naaste ach tervolgers. DFC 3. GEBOREN: Nicolaas H, z v N H van der Ree en A M van Knotsen burg; Petrus A. z v W J Saarloos en B G P Verkaaik: Johannes B, z v J H. Hulskens en G van Zon. OVERLEDEN: M G H E Gruijter. 64 jr, wed v W J Speksnijder: H F Weber 89 jr. W J Rademaker, 58 jr; L M Beuman 10 jr; A M J Vos 77 jr, wed. v X Brouns. Brigadier J. H. K. Uytdewilllgen, die donderdagmiddag zijn zilveren dienstjubileum bij de Schiedamse politie vierde, verlaat de dienst niet, zoals gisteren abusievelijk in onze krant stond vermeld. Van afscheid was dus geen sprake. Be tuinder P. van der Knaap heeft vrijdag acht tomaten van een nieuwe oogst op de veiling te Kwintsbeul verkocht voor 58 cent per stuk aan de koopman P. Noordenneer. Na nadere informatie bU het Pro- duktschap Groenten en Fruit, kon het ANP mededelen, dat men nu zou kunnen zeggen, dat het mogelijk blijkt het gehele jaar door tomaten te kweken, want er worden nog steeds, blijkens de exportoverzichten, tomaten van de oude oogst geëxpor teerd. Wel moet een tuinder die nu 1 nog tomaten kweekt, zijn kassen zeer warm stoken. advertentie I.M. Moderne kleine modellen Verschillende merken Singei 114—116, Schiedam Om de gereformeerde lagere school in Nieuwlanri uit de moeilijkheden te heipen en ook gelet op het feit, dat het aantal leerlingen in deze nieuwe woonwijk sterk toeneemt, stellen B. cn W. "de raad voor aan de houten noodschool aan de Nieuwe Damlaan twee noodlokalen te bouwen. Een per- j manent schoolgebouw zal nog wel op' zich laten wachten. I Voor de bijbouw van twee lokalen 1 zal de raad een krediet van 30.000 moeten verstrekken. Het schoolbe stuur is bereid de gelden, die nodin zijn voor deze herziening, aan de ge meente te lenen. Omtrent het aan gaan van de geldlening met het schoolbestuur zullen B. en W. de raad tzz.t. een voorstel aanbieden. De medische diensten worden zon dag waargenomen door J. A. H. van den Berg, Lange Nieuwstraat 175, tel. 68881: A. Hoogendijk, Tuinlaan 74, tel. 68785; J. van der Veer, Ruys de Beerenbroeckiaan 16, tel. 69873; A. L. J. Kunze, Nieuwe Haven 115, tel. 67760. De dienstdoende apotheek is F. H. Backer,.Sint Liduinastraat 58. Ned. Prot Bond, 10.30 uur: ds. J. B. Schouwink. Oud-Katholieke Kerk, 10 uur: Hoogmis. Leger des Heils, 10 uur: Heiliglngs- bijeenkomst, 7.30 uur: Verlossings samenkomst. Jehova's Getuigen, Tuinlaan 50, 2 uur: wachttorenstudie. Ned. Herv. Gemeente: Grote Kerk, 10 uur: ds. J. G. Jansen, 5 uur: ds. A. Hoffman: Bethelkerk, 10 uur: ds. J. D. Smlds, 5 uur: ds. P. J. de Bruijn, Groningen: Opstandingskerk, 10 uur: dr. L. J. Cazemier. 7 uur: ds. J. Gras; Vredeskerk 9 en 10.45 uur: ds. J. Gras. 7 uur: ds. J D. Smids. Het geschiedenisje brengt ons in kennis met de twintigjarige Hongaar se tekenaar, die heel hoog en heel goedkoop woont en eenzaam is. Hij ontmoet een lief zeventienjarig naai stertje, dat voorgeeft schatrijk en om ringd door familieleden te zijn, maar dat toch verliefd op hem wordt. Zij zijn dus verliefd, maken ruzie op de ernstige wijze die zulke jonge mensen past en genieten van hun geluk. Het meisje heeft nog een soort reden voor haar zoete leugens over welstand. Zij is namelijk bang dat de hartstochtelijke jongen haar niet zal .respecteren", droomt van een hu welijk, aarzelt steeds weer om zich aan hem te geven. En zo gaat dus alles, in het kleu- Wie had ooit kunnen denken, dat het gebouw „Liefde en Vrede' te Vlaardingen, dat de slopershamer als een Damocleszwaard reeds als het irnre boven zijn hoofd ziet zwaaien, bij het scheiden van de markt nop eens tot schouwburg zou worden verheven. En dat het binnen zijn muren nog eens Joost v. d. Vondels roemrijke zrcurspei „Gysbrecht van Aemstel" zou zien opvoeren. En alsof dit alles nog niet genoeg ivare, dat zijn eigen trouwe „L en V'ers" het zouden zijn, die de „grijsaard" deze genoegens zouden doen beleven. Be 25-jarige koopman C, L. uit Hardinxvelö-Giessenöam stond gis termorgen voor de Dordtse recht bank terecht verdacht van de dief stal van een auto. Hij erkende op 5 juli in Sliedrecht de auto van A. 11. J. v. d. IJ, uit de box te hebben gehaaid, waarin ook de. auto van hem stond en er mee te zijn wegge reden om hem in Apeldoorn te ver hopen. „Het was een opwelling," al dus verklaarde verdachte zUn gedrag, Meteen daarna erkende hij echter reeds van te voren een aspirant- «oper in Apeldoorn te hebben ge zocht en gevonden De officier van Justitie noemde net een klassieke vorm van diefstal. Diefstal met kalm beraad en over leg. Hjj eiste een jaar gevangenis straf waarvan zes maanden voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar en aftrek van de tijd door gebracht in voorlopige hechtenis. verdachte verklaarde in moeilijk heden te zijn geraakt toen hij niet langer meer werkte bij zijn vader. „Hard werken eri soberheid", was de [aud van de president van de recht bank. Uitspraak over veertien dagen. OTTO STERMAN Nijvere en artistieke handen had den de zaal aan de Ged. Biersloot tot een „echte" schouwburg, compleet met foyer en balkon, omgetoverd, toen een uitgelezen gezelschap, met burge meester Heusdens en zijn echtge note aan het hoofd, vrijdagavond op stijlvolle wijze aldaar werden ont vangen. En het moet ongetwijfeld een ont roerend moment voor voorzitter A. v. Minnen zijn geweest, toen hij de zaal betrad en moest ervaren, dat feitelijk alles om hem begonnen was Veertig jaar lang heeft de heer Van Minnen zijn beste krachten aan Liefde en Vrede gegeven. Nimmer heeft hij van enige hulde hieromtrent willen weten, maar om met de woorden van de heer Broek, de voor zitter van het voorbereidingscomité te spreken. hij zou er toch zeker geen bezwaar tegen maken, als de gasten in zijn .huis" van deze om standigheden op de hoogte werden gebracht. „Liefde en Vrede" wilde op deze wijze hulde brengen aan de heer Van Minnen persoonlijk en aan allen, die in de afgelopen jaren in het belar.g van de vereniging hadden gewerkt. Een vereniging, wier leden de moed hebben, om als amateurs, serieus de ..Gysbrecht" op de planken te bren gen, kan met vertrouwen de toekomst tegemoetzien. Zeker als deze verto ning geschiedt op een wijze, zoals de L en V'ers dit vrijdagavond hebben gedaan. Zeker, de criticus zal hier en daar en misschien wel vele feilen kunnen aantonen, maar wij hebben toch met stijgende be- en verwondering, dit lekenspel aanschouwd. WÜ hebben ons verbaasd over de rolvastheid, waarmede de medespelenden de moei lijke en lange dialogen wisten te ver tolken. Wij hebben bewonderend en met diep respect de prestaties aanschouwd in talrijke fragmenten. Wij geloven, dat de waardering voor dit uitstekend spel van het gehele gezelschap het best werd uitgedrukt in de handdruk van burgemeester Heusdens persoon lijk aan Gysbrecht en Badeloch, ge speeld door respectievelijk Joop van Dorp en Dit Verburg. Het zou te ver voeren, hier de namen van alle medespelenden te" ver melden, maar zonder de anderen ook maar op enigerlei wijze te kort te willen doen menen we toch, naast de reeds vermeide, de naam van J. v. d. Linden te moeten noemen. Als Arend van Aemstel kwam hij, vooral in de .sterfscène, tot subliem spel. Ook Arie Lengton, in een trio- rol, steeg ver boven het gemiddelde uit. Waarby we dan ook Aad Wijn horst (als abt en bisschop) niet mo gen vergeten. Het was reeds laat, toen het tweede deel van de avond, Thomasvaer en Pieternel, werd ingezet. Voor deze bijzondere gelegenheid „geboekstaafd en opgetekend" door A. van Minnen en H. Langstraat. Dat hierbij vooral de Vlaardingse toestanden en ge woonten werden gehekeld en aan de kaak gesteld, valt licht te begrijpen. De heer A. van Minnen sprak tot slot van de avond een woord van erkentelijkheid en dank. De ,.gala"-avond van Liefde en Vrede was een waardig afscheid van het gebouw „Liefde en Vrede" In dit overzicht kunnen alleen die tentoonstellingen aan de orde komen, die in de komende week gaan begin nen. Dat neemt niet weg, dat in die week een aantal belangrijke exposi ties nog aan de gang zijn, die al eer der werden geopend. Daarvoor (Bouts, Permeke, Van Gogh!) raad plege men de tentoonsteliingsagenda die dagelijks in onze krant voorkomt. Aan nieuwe ten toonstellingen dan komenZaterdag 11 januari in de expositiezaal van de Rotterdamse Kunststichting schilderijen van N. Boers en Adr. j. Cornelius en plastieken van E. Voeten; van de zelfde dag af in 't Venster etsen en drogenaald- gravures bij Gar cia Lorca's „Romancero Gitano" van de Amsterdammer Harry op de Laak. De Rotterdamse pianiste Janine van Mever geeft woensdag een reci tal in de gehoorzaal van de firma Rijken en De Lange aan de Korte Lijnbaan. Zij zal werken spelen van Haesler, Mozart, Brahms. Ravel en Pijper. Na een afwezigheid van enkele maanden zal Eduard Flipse donder dag- en vrijdagavond in de nood- schouwburg aan de Aert van Nes straat weer het Rotterdams Philhar- monisch Orkest dirigeren. Cor de Groot speelt tijdens deze concerten de beide pianoconcerten van Ravel: dat in G en het concert voor de lin kerhand. Verder komen op het pro gramma "oor de kleurrijke Fontane di Roma van Respighi en Strauss' bruisende symfonische gedicht Till Eulenspiegels lustige Streiche. Zowel het Nederlands Ballet als Scapino brengen in de komende week premières voor Rotterdam. „De ver loren zoon", dat Sonia Gaskell en haar gezelschap maandag aan de Aert van Nesstraat brengen, is zelfs een Nederlandse première. De muziek is van Sergej Prokofjew en de cho reografie van David Lichine. Verder worden op deze avond gedanst: „Con certo barocco" (IJach-Balanchine) „La rencontre" (Sauguet-Lichine", de Pas de trois uit „Le las des cygnes" (Tsjajkowski-Ivanov) en „Les capri ces de Cupidon" (Jens Lolle-Galeot- ti). Laatstgenoemd werk is een pre mière voor Rotterdam. Zondagmiddag om twee uur brengt het Scapinoballet een bezoek aan de zelfde schouwburg. De première, die hier wordt uitgevoerd, heet „Op een regendag". De muziek is van Else van Epen de Groot en Coby Lankester; de choreografie van Hans Snoek, Jan Rebel en Karei Poons. Het program ma bestaat verder uit „De kleine zee meermin" (Peter van Zanten-Glas- stone) en „Piet de Smeerpoets" (D. Scarlatti-Claudia Moser). Dinsdag zal in De Lantaren, met medewerking van Sticusa, de acteur en voordrachtkunstenaar Otto Ster man optreden met een voordracht avond onder de titel „Ik ben een neger". Op dezelfde avond spreekt voor de Rotterdamse Kunstkring mevrouw E. C. M. Kamp-Kan over Colette's „L'enfant et ses sortilèges", het werk waarbij Ravel zijn bekende opera ballet schreef. Illustratie werd door een samenloop van gunstige omstan digheden mogelijk zowel door middel van de grammofoonplaat als door een „exemplaire de luxe" van het boek van Colette, dat door Michel Terrace werd geïllustreerd. Na de premières van de afgelopen week volgen deze week alleen repri ses. „De min in 't lazarushuis", ge volgd door het nieuwjaarscabaret „De wereld is een gekkenhuis", wordt door het Rotterdams Toneel in de Rotter damse Schouwburg gespeeld op za terdag, zondag, dinsdag en woensdag. Zaterdag 11 januari wordt een voor stelling gegeven van „Het Vrouwen huis". Goud is een blinkend, edel en hard metaai. Maar het kan ook zwart en vloeibaar zijn en dan heet het oh®- De strijd om die drabbige vloeistof is even ruw en fel als de jacht op het echte goud. En dc mensen, die hun geluk op de Mexicaanse olievel den menen te kunnen vinden, komen er vaak al even bekaaid af als de meeste goudzoekers. Zo ook in het verhaal „Mexicaans Goud", dat van dinsdag t.m. donder dag in M o n o p o l e wordt vertoond. Het is te gecompliceerd om het in enkele woorden te kunnen naver tellen. maar het komt hierop neer. dat twee mannen samen voor het behoud van hun oliebronnen vechten tegen een bende bandieten en dat de vtouw van een hunner vecht om het bezit van de ander, die zij zó lief heeft. dat ze er niet tegenop ziet om haar wettige echtgenoot de dood in te jagen. Die misdaad blijft uiteraard niet ongestraft. Het noodlot velt ook haar. Dat de bandieten eveneens het iood- je leggen is eigenlijk maar bijzaak en dc hiervoor nodige gevechten dienen alleen maar om de film nog sensa tioneler te maken dan zij al is. Als we het verhaal ontdoen van al die sensatie, die soms met de werke lijkheid geen verband houdt (geen enkele chauffeur rijdt bv. met 'n met nytroclycerine geladen vrachtauto 60 km per uur over een weg vol diepe kuilen) dan blijft er echter nog ge noeg over om dit produkt met aan dacht te aanschouwen. Advertentie I.M. rige Parijs, kuis en gelukkig naar zijn trieste einde: een auto-ongeluk dat het leven van het meisje besluit. De jongen blijft eenzaam achter en koopt, als vroeger, een eendje om niet zo alleen in zijn kamer te zijn. Romy Schneider is schauiger dan ooit en acteert verdienstelijk. Horst Buchholz is een moeilijke en aardige jongen, Helmut Kautner is een voor treffelijke regisseur-. In zijn füm zijn vele knappe vondsten verwerkt. Die moeten ons verzoenen met ai te veel sentimentele, zoetige vriendelijkheid. (Passage). Tot en met maandag vertoont M o n o p o 1 e Elia Kazans filmbe werking van Steinbecks realistische roman East of Eden, „Ten oosten van Eden". Het is een vrij chaotisch verhaal van een vader met ecu „goede" zoon '■"on) en een „slechte" zoon- (Cal). „Jullie moeder is overleden", zegt de rechtschapen vader. Cal komt er echter achter, dat dit een leugen is en dat zijn moeder elders kwalijke praktijken uitoefent. Na mislukte pogingen de liefde van zijn vader te winnen, neemt hij in wanhoop wraak en brengt Aron naar zijn moeder, hetgeen natuurlijk desa streuze gevolgen heeft. Vooral dank zij Arons meisje, Abra, komt echter alles nog goed terecht. Kazan Is ccn knappe jfegisaajr. werkte met sublieme spelers. Dat de film als geheel niet geheel bevredi gen kan, is dan ook te wij ten aan het rommelige gegeven. Romy Schneider en Horst Buchholz spelen de hoofdrollen in. Monpti, een film met wel eens te veel sentimen tele, zoetige vriendelijkheid. B. en W. van Schiedam stellen de raad voor de St. Petrus Canisius- stichting een subsidie van ƒ1200. te verlenen voor de aanschaffing van meubilair en leermiddelen ten be hoeve van de St. Petrus Canisius- school. By KB is toegekend de ere medaille verbonden aan de orde van Oranje-Nassau in goud aan M. P. van Litsenburg, chef-tekenaar bij NV Gebroeders Vincent, fabriek van smeedwerken en ijzerconstrueties te Schiedam. 3 januari Engels pond 10.601—10,603 Amerik. doilar 3,7813.79J Franse frank 89,95—90 05 Belgische frank 7,57i—7,58 Zwitserse frank86,481—86,531 Zweedse kroon 73,05473,101 Duitse mark 90,11—90,16 Deense kroon54,814—54,86* Noorse kroon 52,98c—53,034 Zwitserland (vrij) 88.4088 45 Canada 3,833—3,84 Italiaanse lire 10.381—60.43* Oostenrijkse schilling 14,55—14,56 BOSKOOP. Bloemenveiling van 3 januari: Per stuk: Forsythiatakken le ,rst 4356; 2e srt 1829;. Per bos; Mahonieblad le srt 90; 2e srt 60. Per stuk in pot; Hedera Pitsburg 2e srt 20. Rekening" houdend met het nog zeer vroege seizoen, was het kwan tum Forsythiatakken, dat vrijdag voor de klok kwam. groot. Er waren zeven tafels nodig om dit produkt ten toon te stellen. De takken vonden gretige afnemers en de kwekers za gen. gezien de noteringen, hun vele zorgen die aan Forsythiatakken moe ten worden besteed goed beloond. De aanvoer van Mahonieblad be paalde zich tot enkele bossen en de prijzen werden redelijk genoemd. Dit was ook het geval met een betrek kelijk klein kwantum Hedera Pits burg in pot. Voor de kopers, die hier op misschien hadden gerekend, was het jammer, dat andere soorten dan Forsythiatakken, ditmaal niet ver schenen. In een der zalen van het casino van Monte Carlo is het eerste ballet van Franfoise Sagan, Rendez-vous manque, voor het eerst opgevoerd. Het publiek was enthousiast over de eerste en derde acte, maar over de „gewaagde" tweede acte sterk ver deeld. R0T7ERDAMS TONEEL I Vm I 4, zondag 5, dinsdag 7 k «n woensdag 6 januari, 8 uur k DE MIN IN 'T LAZARUSHUIS B il jjpel vanW.G.v. Focquenbxoch. Gevolgd door Nieuwjaarswens KlndermaUnee zondag 5 januari, 2 uur f SCAPINO BALLET Nieuw programma. maandag 6 januari. 8 uur t HET NEDERLANDS BALLET Nieuw programma ZATERDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Monpti. MONOPOLE-THEATER, 2 en 4 uur: Hans en Grietje (ktndermatlnée); 7 en 9 uur: East of Eden. Apotheek: Firma Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Kersttentoonstöiïiüg van schilde rij en en tekeningen van Vincent van Gogh, CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 105 uur: werken van Plet van Stuyvenberg. Diversen: PASSAGE-THEATER, 10 uur vm.: Sectie Jeugd van de Schiedamse Gemeenschap, kindervoorstelling. Arena met „Hoera voor zon en regen". ARCADE, 8 uur: jaarfeest van de. wUkver. Singelkwartier. ZONDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER. 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Monpti. MONOFOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: East of Eden Apotheek: F. H. Backer, Sint Llduinsfitraat 38. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 12—5 uur: Kersttentoonstelllng van schilde rijen en tekeningen van Vincent van Gogh, Diversen: JULIANAKERK, 8 uur: Jong Schie dam voor Christus, Jeugdrally. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur; Monpti. MONOPOLE-THEATEK, 2, 7 en 9 U,: East of Eden. Apotheek: F. H. Backer, Sint Liduinastraat 58. Tentoonstellingen; STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kersttentoonstelling van schilde rijen en tekeningen van Vincent van Gogh. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Het schandaal van Cloche- mcrle. Zaterdag en zondag 2, 4.30. 7 en 9.30 uur (14 Jr). CAPITOL: Iwo Jlma. Zaterdag en zondag 2, 4,30; 7 en 9.15 uur (18 jr). CENTRAAL: De liefdesroman van een koningin. Zaterdag 4, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a.L). CINEAC (naast de Bijenkorf): Jour naal van 9 tot 24 uur, CINEAC (ln Beursgebouw): De avon turen van Ansène Lupin. Zaterdag 9.30, 11,30, 1.30, 3430. 5.30, 7.45 en 10 uur. Zondag vanaf 1.30 uur (&.l.) COLOSSEUM: Tarzan. en de verloren safari. Zaterdag 2. 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr}. HARMONIE: Ik stierf duizend doden. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (18 jr). LUMtÈRE: Nathalie. Zaterdag en zon dag 2. 4.30. 7 en 9.30 uur (14. jr). LUTUSCA: Zondige vrouwen. Zater dag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur U8 jr). LUXOR: -Marcelino. brood en wijn. Zaterdag en zondag 2 en 4.30 uur (a.L). METRO: Esther Costello. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30. 7 en 9.15 uur (18 Jr). PRINSES: Casino de Paris. Zaterdag en zondag 4.30. 7 en 9.30 uur (14 jr). REX: Kronos. Zaterdag 4, 7 en 9.15 tuur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur 14 jr). f SCALA: Vrije liefde. Zaterdag 2. 7 en 9.30 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (18 jr). 9 TH A HA: Funny face. Zaterdag en y zondag 2, 4.20, 7 en 9.30 uur (a.L). *t VENSTER: De helden zijn ver- mcelci. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 1.30, 4.15, 7 en 9.15 uur (13 jr). VICTORIA; Johnny Dark. Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a.L). CHEMISCH REINIGEN - VERVEN - STOPPAGE

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1