Nieuwe Schiedamse is na Februari verhuizing 1 Niet iedereen wil weer kermis op Broersvest Winkeliers in twee groepen verdeeld ;se havens; wéér meer zeeschepen lüVW5 Billy Graham in dollars De PvdA en de verkiezingen Ingebroken bij fabrikant snel Vrachtwagen in de sloot Provincie zórge voor meer installaties Geslaagden j udo en jioe-jitsoe Storm hield flink thuis Botsing door slecht zicht Scooter ramt personenauto Werkloosheid in Duitsland sterk gestegen Licht Personeel mwm «mm nt Hoofdwond door onvoorzichtigheid Visafslag Waterzuivering Wisselkoersen RUIM 2000 STOMEN ER BINNEN D' Veemarkt Rotterdam Veilingnieuws HET VBUE VOLK WOENSDAG 8 JANUARI 1958 PAGINA 4 Van een onzer verslaggevers) Weldra zullen de motoren van machines, die in een minimum van tijd vlahJte stuhlcen karton omzetten in een gevarieerd assortinient aantrekkelijke verpakkingsmiddelen, volop draaien in het nieuwe' pand van de N.V. Schiedamse Cartonnagefabriek aan de Burgem. Honnerlage Gretelaan. De nieuwe fabriek is bijna gereed. Momenteel zijn schilders en monteurs naarstig in de weer om het pand bedrijfsklaar te maken. Zij moeten wel opschieten, want het is de bedoeling, dat reeds op 1 februari een nieuwe afdeling van de NV, een offset- drukkerij, in dit gebouw begint te werken. De actie van de winkeliersvereniging „Hoogstraat Belangen" om het attractiecentrum van de zomer weer op de Broersvest te krijgen zal afgezien van het feit, dat het nagestreefde resultaat al dan niet verkregen wordt geen doorslaand suc ces worden. Tegenactie Advertentie LM, bedden meubelen pullman epeda auping artlfort formule pas-toe li 55" 6~15,kg: Gel« Kooi en— 3 kg; Groene Kool 7—18 kg- Boe- renkool 12—19 ig; prei 10—20 kg- Uien 4—18 kg; id. geschild 7—14 kl; Waspeen 17-22 kg; Gr. Peen 4-15 kg; Seldery 7~n bos. Eind februari begint de verhuizing van de Oranjestraat (een huurpand) naar de Burg. Honnerlage Gretelaan. Men schat, dat het overbrengen van de produktiemiddclen e.d, hetgeen natuurlijk op een dusdanige manier moet geschieden, dat het produktieproces zo min mogelijk gestagneerd wordt vier of vyf weken in beslag zal nemen. De nieuwe fabriek heeft een be- drijfsoppervlakte, die U/a maai zo groot is als die van de oude fabriek plus de buitenmagazijnen. Maar door de nieuwste bouwmethoden en een preciese organisatie van timing en routing zal het rendement van die oppervlakte wel 1H maal zo groot zyn. De oppervlakte van het nieuwe pand is 12.000 vlerkante meter. Het grootste deel van de benedenver dieping wordt in beslag genomen door een magazijn (4.500 m2). Boven Is de fabricagehal (5000 m2). De bouwers hebben enkele techni sche nieuwigheden en vondsten toe gepast. Zo is het opvallend, hoe licht het in de fabricagehal is, zelfs zonder lampen. Het is er, vooral met donker weer, vaak lichter dan buiten. De verklaring voor dit verschijnsel zit in het „plafond" dat bestaat uit een Shed-constructie. waarin een speciale glassoort is toegepast. Het effect van een en ander is, dat het licht van buitenaf een paar maal ge reflecteerd wordt en daardoor ver sterkt wordt. Is het echter bulten heel erg licht, dan wordt dit weer een beetje gedempt. Op die manier heeft de cartonnagefabriek zien in de fabricagehal verzekerd van een vrij constante lichtbron. Opvallend is ook, dat een lift ont breekt om de gtiede produkten, de dozen, te transporteren. Natuuriyk is er wel een lift, maar niet geschikt voor dit doel. De lijtmonteur aan het werk. Hij moet ervoor zorgen, dat mensen en. grondstof fen straks snel en veilig van de ene naar de andere verdieping vervoerd kunnen worden. Het bestuur van de afdeling Schie dam van de Party van de Arbeid treft voorbereidingen voor de actie ten behoeve van komende verkiezin gen (Statenverkiezingen 26 maart; Raadsverkiezingen 28 mei). Om aan de nodige geldmiddelen te komen zal een dringend beroep op de leden wor den gedaan, zy, die by vorige ver kiezingsacties een bydrage ineens hebben gestort, krijgen een persoon lijke opwekking dit weer te doen. Aan de meeste leden wordt echter gevraagd weer enkele maanden het bekende busje te plaatsen. De stembrieven voor de grosiyst der Statenverkiezingen zijn of wor den dezer dagen bezorgd. Omdat de uiterste datum van terugzending vóór de ledenvergadering op 20 januari valt, kunnen de stembiljetjes niet op de vergadering worden inge leverd. zy worden zoveel mogelijk op gehaald. Leden, by wie dit op 13 januari nog niet Is gebeurd, kunnen dit biljetje nog tot uiteriyk 15 januari bezorgen by de afdelingssecretaris, Graaf Florisstraat 14. De zanger Johnny Kay die sinds zijn kinderjaren doof ls. heeft een zware ooroperatie ondergaan. briek, die vrijwel geheel uit staal en beton is opgetrokken, ook wel noe men. En zou Or eventueel brand in de afvoeren ontstaan, dan worden de plaatsen van brand automatisch ge lokaliseerd en gesepareerd. Maar men heeft er niet alleen voor gezorgd, dat het produktieproces straks op rolletjes kan verlopen, men heeft ook aan het personeel gedacht. Een hele zykant van het pand is als het ware een personeelsgebouw: een personeelsingang met daarnaast twee deuren, die toegang geven tot de fletsenbewaarplaatsen voor man nen en vrouwen, daarboven twge ruime kleed- en waslokaüteiten en ten slotte een ruime kantine, die nu alleen nog maar te vermoeden geeft, dat zij iets bijzonders wordt. De Schiedamse Cartonnagefabriek start in het nieuwe pand, waarin de verwarming al brandt, met 280 man, hetzelfde aantal werknemers van nu. Men is echter wel voornemens de personeelsbezetting op den duur uit te breiden: nameiyk tot 400 A 450 man totaaL Volledigheidshalve ver melden wij. dat de kartonnagefabriek tot die bedrijven behoort, die van de verminderde hoogconjunctuur en de bestedingsbeperking maar weinig na deel ondervindt. Ingebroken is gisteravond by de fabrikant J. C., Burg. Knappertlaan 43 te Schiedam, toen de bewoners niet thuis waren. Onbevoegden heb ben zich toegang tot de woning ver schaft door een ruit van de keuken deur in de zykant van de villa te breken. Een geldkistje met 400 en voor een groot bedrag aan sieraden worden vermist. mum Men heeft echter het transport probleem van die grote volumineuze dozen handig opgelost. Aan bet ge bouw heeft men een grote oprit ge maakt, die tot de eerste verdieping in de expeditieruimte gaat. Zelfs grote trucks kunnen de oprit opryden om op de eerste verdieping te laden. De dov/n gaan dus niet meer als by de oude fabriek naar beneden naar de wagens, maar de wagens gaan naar boven naar de'dozen. Mo hammed en de berg Brandwy kan men de nieuwe fa- Een vrachtauto van de Verenigde Glasfabrieken te Schiedam, bestuurd door N. A. uit Bodegraven, slipte gistermorgen om 7 uur op da Laan van Bolnes en.kwam in de berm en gedeelteiyk in de sloot terecht. Een kraanwagen heeft de vrachtauto weer op de weg gezet. Een hoofdwond liep gistermiddag de 75-jarige fietser T. de V. uit de Wattstraat op, toen hij op de Mar- coniweg onvoorzichtig linksaf sloeg en werd aangereden door een perso nenauto, bestuurd door de fotograaf G. J. B. De V, is door de GG en GD ter plaatse behandeld en op eigen gelegenheid weer naar huis gegaan. ROTTERDAM, 7 januari.*— Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 150 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Heilbot 2.Q0— 2.20; schol middel 59—61; klein 36— 38; zeebot 23—35; schelvis middel 59 —61; kabeljauw groot 66—68; mid del 49—50; klein 37—39; makreel 32— 35; wyting 50—53; verse haring 24— 27 kuit 1.45—1.65; lever 0.95—120. In de grote fabricagehal, die een oppervlakte heeft van 5000 vierkante meter, zijn twee schilders op een stel ling druk bezig met het schilderen van de dakspanten. Dit karweitje be hoort tot de „finishing touch", die aan het gebouw wordt gegeven, voor de .machines worden geïnstalleerd. (Van een onzer verslaggevers) De waterverontreiniging In Zuid- Holland neemt dergelijke vormen aan, dat men de zaak niet op zijn be loop mag laten. De gemeentelijke voorzieningen voor de beteugeling van de verontreiniging zijn onvol doende, en hier ligt een duidelijke taak voor de provincie: die moet er voor zorgen, dat er in de nabije toe komst meer en betere zuiveringsin stallaties komen. Deze zienswyze gaf de heer J. Em- mens (arb.) dinsdagmiddag in de vergadering van. Provinciale Staten van Zuid-Holland, nadat hy de vraagstukken die het waterbeheer omgeven, streeksgewijs had bespro ken. De heer Emmens wilde zich op dit moment nog niet uitspreken over de vraag, of de provincie de bouw van belangryke zuiveringsinstallaties ook zelf zou moeten financieren en even min wilde hy nu reeds ingaan op de vraag, wie de installaties zou moeten bouwen en beheren. Maar het is. zo zei hij, duidelijk, dat de provinciale over hei ri Her per spectieven moet openen en dat zy tijdslimieten moeten scehen. „Het is voor my ook zeer de vraag of wy maar door kunnen gaan met het plaatsen van bezinkingsinstalla- ties,'* aldus de heer Emmens. ,Miin gedachten gaan veeleer uit naar meer biologische zuiveringsinstalla ties, die een betere oplossing kunnen bieden." Niet minder dan 69 kandidaten, waarvan 62 voor judo en zeven voor jioe-Jitsoe zijn dezer dagen geslaagd voor hun examen. Van deze Vlaar- dingers heeft de heer H. C. de Korte (47) de opmerkeiykste prestatie ge leverd. Hy wil zyn zoon, die reeds een jaar „bruine band" is „bijhou den" en de heer De Korte behaalde die bruine band nu met vlag en wim pel. De namen van de geslaagde zyn: Jioe-jitsoe le graad: B. Oswald en F. Verschoof. 2e graad: v. d. Steen, J. C. Poot, IJ. den Breems, J. Bronder en J. Mosterd. Geslaagden judo. Gele Vogler en R. v. Munster. slip: L. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 3 en 8.15 uur: Monpti. MONOPOLE-ÏBEATER, 2, 7 en 9 Eest of Eden, Apotheek: P, H. Backer, Sint Uduinastraat 58. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kersttentoonstelllng van schilde rij ca en tekeningen van Vincent yan Gogb. CULTUREEL CONTACT CENTRUM, 10—5 uur: werken van Piet van Stuyvenberg, Diversen: KORENBEURS, 8 uur: The Smashing Pools, Schiedamse tafeltenniskam pioenschappen. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Monpti. Geen avondvoorstellng. MONOPOLE-THEATER, 2, T en 9 u.: Blowing wild. Apotheek: F. H. Backer, Sint Lldulnastraat 58. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 12—5 uur: KersttentoonstelUng van schilde rijen en tekeningen van Vincent van Gogh. CULTUREEL' CONTACT CENTRUM, 105 uur: werken van Plet van Stuyvenberg. PASSAGE-THEATER. 3 uur: Kath. Kring, revue „Anders dan anders" KORENBEURS, 8 uur: The Smashing Pools, Schiedamse tafeltenniskam pioenschappen. Cp de eerste verdieping komt ook het kantoor. Nu is het nog een kale ruimte, waar spanten en muurtjes als het ware schetsmatig aangeven, waar de kantoren komen. Maar over een paar weken moeten zij klaar zijn. De storm heeft gisteren op sommige plaatsen in Schiedam stevig huisge houden. Een schot deen van het pand Stationsstraat V woei 's mor gens om elf uur van het dak en kwam op straat terecht. In de Julianalaan en in de Tuin- laan raakte de kap van een lantaarn paal los. De brandweer moest een stuk zink verwy deren, dat op het dak van het pand Rembrandtlaan 116 was losgerukt. Het bovenlicht fraamklep) van de woning Boerhaavelaan 14C werd door de storm weggeblazen. In de Van Hoogendorpstraat moest een schil dersladder worden verwyderd, die zo vervaariyk heen en weer slingerde, dat deze gevaar opleverde, Mevrouw M. J. W.—K. heeft er bjj de Schiedamse politie aangifte van gedaan, dat van haar auto, die voor haar woning in de Voltastraat stond geparkeerd, de siertrip van het rechtervoorspatbord is verdwenen. By het filiaal Schiedam van De Arbeiderspers, Passage 20, liggen nog enkele suikerzakjes. Kinderen, die deze zakjes verzamelen, kunnen langs komen en hun keuze doen. Op de kruising Marconistraat— Laurens Costerstraat vond gister middag om, half zes een botsing plaats tussen de bestelauto van B. B. O. en de bromfietser P. R. H., teke naar. Door het slechte zicht zagen zij elkaar te laat. H. liep een ge kneusde linkerarm op en is door de GG en GD naar zyn woning ge bracht. Gele band: J. W. F. Dorteyn, E. Rosa, J. M. de Jong, J. Tiel, G. v. d. Windt, J. v. d. Most, "W. v. Os, A. v. Delft, D. Eikerbout, C. Klooster, Muyiwyk, T. Wilïemsteyn, H. Wil lemsteyn, P. Brobbel, T. Dorieyn, A. de Zwart, N. v. 't Hoff, W. Kreugel, J, Bergman, R. v. d. Herk, A.Hooger- werf, J, Fontyne, M. Bovenberg, J. Warnaar, K..Dalebout, T. Smith, F. Hogendyk, B, den Hamer, A. Lor, H. Pieterman, A. Simons, L. v. d. Vorm, B. Verbon, R. Mulder, J. Mulder. Oranje slip: J. Batenburg, P. Mul der, M. Koster, P. Kloosterman, R. v. d. Valk, L. Fostma. Oranje band: G. Hulsman, B, Moerkerk, W. v. d. Tas, E. Oranje, R. Bouwhuis, J. Bouwhuis, H. Wouters, T. Hogendyk, J. v. d. Kroon, J, La- mere, J. v. wyk en T. A. Selderbeek. Groene band: A. v. d. Hoff, J. v. Heest. H. Goemaat, J. Korpershoek, D. Schaper. Bruine band: H. de Korte. 7 januari Engels pond 10.59—10.591 Amerik. dollar3.785—3.791 Franse frank 90.00—90.11 Belgische frank 7.57J—7-572 Zwitserse frank 86.391—86.491 Zweedse kroon73.001—73.051 Duitse mark89.981—90.031 Deense kroon 54.7354.78 Noorse kroon 52.92152.971 Zwitserland vry 88.411—88.461 Canada 3.821—3.821 Italiaanse lire 60.371—60.421 Oostenrijkse schilling.. 14.631—14.543 (Van een onzer verslaggevers) Weliswaar zijn van de circa 255 enquête-formulieren, die men in totaal onder de centrum-winkeliers heeft verspreid, er tot nog toe 212 getekend teruggekomen, maar juist op de Broersvest vond men meer onwilligen dan elders. Van de 38 geënquêteerde mid denstanders daar, hebben slechts 23 hun handtekening gezet. Niet alleen zyn er aan de Broers vest winkeliers, - die met- dit .plan niet instemmen, maar ook midden standers, die er positief tegen zijn Een van hen is de heer. J. van: der Hulst, die aan de secretaris van „Hoogstraat Belangen" een nogal boze brief heeft geschreven en van deze brief afschriften aan belang hebbenden heeft gestuurd. Deze brief luidt als voigt: Mijne Heren, Het jaar is ten einde en ik lees de laatste post door van 1957: geluk wensen van hen, die je lief en dier baar zijn, alsook van hen die mij uit sympathie en belang en-gemeenschap alle goeds toewensen. Bij de harte- RIDDERKERK. De heer J. C. Koopman, adjunct-commies ter se cretarie der gemeente Ridderkerk, is met ingang van 1 maart 1958 be noemd tot adjunct-commies A ter secretarie der gemeente Nieuwerkerk a. d. IJssel. Een ernstige aanrijding vond gis termiddag om kwart over zes op de B.K.-iaan bjj de Aleidastraat te Schiedam plaats, waarby de scooter- rijder J. F., scheepstekenaar in Bot terdam, een hersenschudding, een gebroken neusbeen en schaafwonden opliep. F. zag te laat de personenauto van de procuratiehouder M. D., die uit de Aleidastraat kwam en de BK.-laan overstak. Met een behooriyk snelheid ramde de scooter, die uit de richting van Vïaardingen kwam, de auto. F. is ter observatie in het zieken huis opgenomen. Het meisje W. C. R., dat achterop de scooter zat, klaagde over pyn aan haar borst en had let sel aan het linkerbeen opgelopen. De beide voertuigen werden ernstig beschadigd. Trl*®tier <*an 242 zeeschepen meer dan in het jaar 1956 zijn in 1957 de Vlaardingse havens binnengelopen. In het jaar 1957 liepen namelijk precies opgeteld 2068 zeeschepen de Vlaardingse havens binnen. Het jaar daarvoor kwam het getal nog niet boven de 2000. Toen was het. namelijk 1826! Het aantal bruto-kubieke meters is ook sterk toegenomen. In 1957 hadden de schepen een gezamenlijke inhoud van ll.u8I.911 bruto m3. Het jaar daarvoor hadden de zeeschepen in totaal een inhoud van 10.065.543 bruto m3. wens van uw vereniging (de kermis weer op de Broersvest! Red.-) moest ik wel even stilstaan. Het -moment van verzending -oan uw schrijven kan .niet beter gekozen zijn. Welke hersenkronkeling heejt dit lumineuze idee ter tafel gebracht? Werkelijkmijn compliment, al thans voor hen die op de Hoogstraat wonen en niet op de Broersvest. Fantastisch, niet direct sympa thiek, maar zakelijk wel goed door dacht: bij je buren de vuile, stinken de troep (ervaring), overdag de weg afgesloten voor alle verkeer, 's avonds een barstende herrie met een op dringende mensenmassa, puien en winkelramen bekrassend een uitweg zoekend naar loopruimte, al naar de hartewens van de Hoogstraat-buren. Tot middernacht het spektakel van knallende, schietende uitgelatenheid. Brommende motoren met diesel-aan drijving, dat horen en zien je ver gaat (als je tenminste op de Broers vest woont) met het gevolgeen slapeloze nacht voor de vele gezin nen met kinderen, zieken en men sen die trachten na 1 uur 's nachts nog een oog dicht te doen. Wij gunnen u van harte De HER- MIS, maar dan voor uw eigen deur Houdt u van walglijke stankvan paling, zure bommen en dieselolie Neem DE KERMIS voor je deur. Pak weg, neemt wat u wilt op de Hoogstraat, wij gunnen u alles wat u wenst in 1953, maarop de Hoog straat en niet bij een ander op de Broersvest, Bewoners van de Broersvest- wen sen geenKERMIS. Een pracht idee, Belangen van de IHoogstraat Wacrdtoor de omzet tevens wat om- Ihooggaat. Mij niet gezien, ik woon op de tBroersvest En heb ervaring. Ik vind alles best Als d'Hoogstraat dan DE KERMIS wil ontvangen, Het zijn toch, lees ik hier, des tHoogstraters' Belangen. Een zoeker naar Broersvest Belangen. J. v. d. HULST Broersvest 85. De heer Van der Hulst heeft het niet bij een boze brief gelaten, hy is tevens een tegenactie begonnen. Evenals „Hoogstraat Belangen" is hy begonnen met het verzamelen van handtekeningen. Hy heeft er al zes tien van winkeliers, die pertinent tegen een kermis op de Broersvest zyn om redenen, die alle op oen wat persoonlijk getinte wijze in bovenstaande brief zyn vervat. Bovendien is de heer Van der Hulst van plan (of is hy er al mee bezig) om met een lijst onder de burgers van de Broersvest rond te gaan. Hy hoopt daarmee aan te tonen, dat da Broersvest-bewoners zeer zeker een kermis niet op prijs stellen. Deze week nog wil de winkeliers vereniging „Hoogstraat Belangen" een verzoek, vergezeld van de lijst rijft ruim tweehonderd handtekenin gen, by B. en W. Indienen oin de ker mis deze zomer weer op de Broers vest te plaatsen. Oók deze week nog wil de heer Van der Hulst het ver zoek van hem en zijn medestanders by het gemeentebestuur indienen. Het zal de vroede vaderen ongetwij feld niet makkelijk vallen'een be slissing te nemen. broersvest 6466 scMedrm, tel. 67920 Ie statistiek komt al- beliepen ruim twee mli- tijd achteraan, maar joen dollar, nu is hi' dan toch ver- Er werd verder voor schene" over de kruis- 32.000 dollar aan gezan- tocht -an Billy Graham, genboeken, tijdschriften zaal toch nog kon slui ten met een batig saldo. Het grootste deel van dit bedrag werd in ko mende tv-uitzendingen vorig jaar in New York. en andere geschriften gestoken en een derde Het zijn wat was an- verkocht. Deze bedragen werd gebruikt om de na ders te verwachten? te ramen vormen een in- zorg mogelijk te maken indrukwekkende cijfers, komstencijfer van 2,8 in New York. miljoen dollar. In Madison Square Tegenover deze ont- De salarissen van d« Gardens, het stadion vangsten staan natuur- leden van de omvang- waar de bijeenkomsten lijk. zeer grote uitgaven, rijke staf van de heer werden gehouden, werd Zaalbuur, propaganda, Graham worden niet be- in totaal ruim 800.009 radio- en tv-program- taald uit de inkomsten dollar entreegeld ge- ma's. kantoorhuur, reis- van de kruistocht. Zij taald. Bijdragen uit col- kosten en nazorg kost- ontvangen, hun loon van Ieeten, televisie- en ten. 2,6 miljoen dollar, de Billy Graham Evan- radloultssendingen. «4. zodat BUiy Traham de geliache Maatschappij. f Dit betekent allemaal, dat het aan tal zeeschepen dat vorig jaar Vïaar dingen binnenkwam met bi'na 15 per cent en de scheepsinhoud over de zelfde periode met 10 percent is toe genomen. Ook het binncnscheepvaartverkeer nam sterk toe. Hier was de stijging niet minder dan 2000 schepen. Meer den in 1956 aan de Vlaardingse ka den niet minder dan welgeteld 15.545 schepen, dit aantal steeg In het vorige jaar tot 17.503. De tonnenmaat van de binnen scheepvaart steeg van 8273.602 bruto m3 tot 8.912.202 bruto m3! HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 30 - m 68798 NEURENBERG (AP). De maand december heeft in Duitsland een ontstellende stijging van de werkloos heid te zien gegeven. Het aantal In geschreven werklozen steeg nameiyk met niet minder dan 734.000 tot 1.213.000 een toeneming in een maand dus met ruim 150 percent. Betwyfeld wordt, of hier alleen van seizoeninvloeden sprake is. De afgelopen vyf jaar bedroeg de styging in december steeds ongeveer 400.000. Van de nieuwe werklozen komt ruim 70 percent uit het bouwbedrijf. Volgens onze correspondent in Bonn ls het slechts enkele dagen onwerk baar weer geweest. Het woningtekort is nog ruim 2.5 miljoen woningen. Niét uitgesloten moet worden geacht, dat het ook in Duitsland steeds moei- ïyker wordt voldoende kapitaal voor de woningbouw te vinden. Volgens een schatting van het departement voor Woningbouw is het aantal wo ningen, dat in 1957 gereed is ge komen, tien percent minder dan in 1956. Op de veemarkt alhier zyn dinsdag in totaal aangevoerd 2562 dieren. Hierby waren: 500 vette koeien; 598 stuks gebruiksvee, 240 vette kalveren, 170 graskalveren, 553 nuchtere kalve ren, 91 varkens, 65 biggen, 69 paar den, 3 veulens, 259 schapen en 14 bokken of geiten. De weekaanvoer bedroeg 4450 dieren. De pryzen waren: Vette koeien 3. 3.20, 2,80—3.2,602,75; vette kalveren 2,70—2,80, 2,50—2.70, 2,10— 240; graskalveren 425, 300, 250; nuch tere kalveren 63, 50. 40;; biggen 40, 30, 25; slachtpaarden 2,25, 2.—, 1,90; schapen 95, 85, 75; lammeren 90, 70, 60; kalf- en melkkoeien 1225, 10000, 800; vare koeien 850, 700, 800; vaar zen 875, 750, 550; pinken 550, 450, 350. Overzicht. Vette koeien: aanvoer ruimer, handel kalm, pryzen ais gis teren; vette kalveren: aanvoer aan merkelijk groter, handel stug, pryzen wat lager; graskalveren: aanvoer iets rtemer, handel kalm, pryzen onge- wyzigd; nuchtere kalveren: aanvoer korter, handel redelijk, pryzen ge- orukt; biggen: aanvoer minder han del slepend, pryzen onveranderd: slachtpaarden: aanvoer iets groter, handel kalm, pryzen als vorige week; scnapen en lammeren: aanvoer als vorige week, handel traag, prijzen fcoger; kalS- en mëlkkorien: aanvoer tamelijk, handel goed, prij st constant; vare koeien: aanvoer redelyk, pryzen prijs houdend; vaarzen en pinken: aan- st8hiehati?' hMdel tamelÜlc- Pryzen Rotterdam. coöd Tuin- bouw-Veiling der Zuid-Holl'. Eilan den van 7 januari. 7iAMdi£Pe^ ?M~12 fcfU Andyvie riT? Jf."0iselder^ 3—20 st; Sla 511 st, Witlof A 3974 ke in t» Spruiten geschoond *3972 27 "td B i-6"45' id- C 15— Si ld-D 54 kg; Kroten 6—17 kg; Cox Orange P Hh 109—124 kg- Jo nathan Hh 55/6070 op, 84—11 Hh t? 2 33U'2. K 5094; Goudrei- netten Hh 55/60—70 op, 95—111 kc ?h,J en 2 .88-112 kg, K 79—109; Hh 60/65—70 op, 76- 126, Hh 1 en 2 58—79. K 71—108; Laxton Superb Hh 60/65—70 op. 85-1 107, Hh 1 en 2 72—77, K 69—82: St. Remy Hh 93—104, K 92—103; Bre- derode Hh 98—104, K 100—103.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1