Miljoen tekort op de T^yzorgt voor zes hyenahonden Minder investeren maar woningbouw vindt voortgang Moederhonden komen en gaan in Blijdorp Toneelspelende butler in excentriek Goed contact tussen musici en hoorders tijdens jeugdconcert ui GEVONDEN OP STRAAT 'Gloria Maris' op sleeptouw naar Rotterdam Zwemfeest in Kolpabad Laatste panden Jaagpad worden gesloopt Nieuwe slagerij in Nieuwland Wat zij vingen Mensenjacht in Nairobi Van der Vliet ongeslagen Minder investeren Kapitacvlvoorziening Woningbouw Wm Burgerlijke Stand Fiets gestolen Testwedstrijden voor voetbal-j unioren Wenkend perspectief op N V V-bij eenkomst Biljarten mm sn ImmËmSë. (Van een onzer verslaggevers) In de quarantaine-inrichting van Diergaarde Blijdorp, waar het hondje Pirn nu drie leeuwtjes zoogt, huist ook Tippy uit Montjoort, de pleegmoeder van zes hyenahonden. Ze heeft bo vendien een eigen jong bij zich. Van de acht in Blijdorp geboren en door de moeder versto ten hyc.iuhondjes zijn er twee gestorven. De overige zes maken het best en groeien als kool. (Van een medewerker) Dominic, de butler in het toneelstuk „Hedenavond om 11 uur", kan onzerzijds rekenen op de milde kritiek, waarom hij vroeg tijdens het spelen van dit blijspel, want vooral zijn spel was van goed gehalte en mede daaraan was het te danken, dat de uitvoering die ,JIet Schiedams Toneel" dinsdagavond voor donateurs en genodigden in een helaas niet geheel gevuld Musis Sacrum van Hedenavond om 11 uur" gaf, op een vrij goed peil stond. Assistentie roting (Van een onzer verslaggevers) Volgens het ontwerp-begroting van de gemeente Schiedam voor 1958, die B. en W. aan de raad hebben voorgelegd, sluit de gewone dienst met een nadelig saldo van ruim een miljoen gul den. Dit betekent een toename met ruim tweeduizend gulden vergeleken met de (herziene) raming voor 1957. Gezien de hui dige omstandigheden is dit nog een betrekkelijk gunstig cijfer. De ten laste van de gewone dienst komende afschrijving op kapitaalswerken wordt geraamd op 1.539.812,92 (1957: ƒ1.412.979,66). De rente voor kapitaalsinvesteringen wordt be groot op 1.238.537,15 (1957: 1.211.205,51). De aanbieding is twee maanden vertraagd, omdat B. en W. meenden, dat van rijkswege enigszins concreet zou worden aangegeven hoe zou kunnen'worden voorzien in de ho gere uitgaven, waarvoor de gemeen ten onder meer door de buitengewone rentestijging zijn geplaatst. Hoewel deze aanwijzingen slechts ten dele zijn ontvangen, meent het college niet langer met het indienen van de begroting te mogen wachten. Vermelden zy, dat zich bij de op stelling van de begroting bijzondere moeilijkheden voordeden als gevolg van de bestedings en investerings beperking en van de onzekere toe stand op de geld- en de kapitaal markt. Hieruit volgt, dat de stijging van het geraamde tekort belangrijk gro ter zou zijn geweest als niet de ove rige uitgaven en de inkomsten zeer scherp waren geraamd. In deze omstandigheden kan geen sprake zijn van op enigszins belang rijke schaal aanvatten van nieuwe taken, van het verlenen van nieuwe subsidies of het verhogen van be staande. In het vorige jaar noopte het be grotingstekort tot beperking van allerlei uitgaven op de gewone dienst, doch dit jaar kwam daar nog bij, dat de omstandigheden tot grote voor zichtigheid maanden. Het is duide lijk, dat alleen ten koste van een offer onze nationale economie voor ernstige terugslag kan worden be hoed. B. en W. hebben dan ook hier uit voor de gemeente de consequen ties getrokken. Ie gi kunnen worden uitgesteld, moeten naar de toekomst worden verschoven. Echter heeft dit uitstel zijn eigen grenzen, die niet kunnen worden overschreden zonder het beoogde doel voorby te streven. Wanneer de beperking van het onderhoudswerk zo stringent werd doorgevoerd, dat de gemeente-eigendommen, zoals straten en pleinen, plantsoenen, wa terwerken en vooral ook gebouwen, in verval zouden geraken, zou het middel erger zyn dan de kwaal. Bo vendien bedenke men dat dan voor het vaste gemeentepersoneel onvol doende arbeid zou overblijven, zodat de beoogde besparing niet zou wor den verkregen, omdat de Ionen van het vaste personeel moeten worden doorbetaald. Reeds in de loop van 1956 was het duidelijk, dat de conjunctuur gelei delijk ongunstiger werd. Daardoor trad een verkrapping van de ka pitaalmarkt op. Wel was deze voor onze gemeente niet onmid dellijk voelbaar, omdat vry veel vast geld vooruit was geleend, zodat dat jaar nog voor 12.759.000,— aan nieuw kapitaal kon worden opgeno men, terwijl in 1958 nog twee miljoen gulden is te wachten; doch sedert april 1958 moet worden aangenomen, dat tegen de rente, die volgens het geldende rentegamma is toegestaan, niet meer kan worden geleend. Gedeputeerde Staten hechten als regel geen goedkeuring aan compta- bilitcitsbesluiten tot verlening van nieuwe kapitaalskredieten, als niet kan worden aangetoond, dat de ge meente over vast geld beschikt voor de financiering. Dit houdt in, dat nog slechts zeer dringende werken kun nen worden uitgevoerd. Het college van B. en W. neemt aan, dat de uitvoering van de kapi taalswerken nog verder vertraagd zal worden, want het aanleggen en vernieuwen van gas- en waterleiding buizen en van elektriciteitskabels) het aanleggen van straten .en riolen ge schiedt dan pas, wanneer zy in ver band met de uitvoering van andere werken noodzakeiyk zyn. Daarom is het totaalbedrag der in vesteringen op 1 januari, waarover dus rente moet worden berekend en waarop moet worden afgeschreven (aanvankeiyk geraamd op 130 mil joen gulden) teruggebracht tot 127.471.391.37, welke raming vry nauwkeurig is. B. en W. menen te mogen aanne men, dat in 1958 althans voor de allerbelangrijkste werken kredieten zullen worden verleend en goedge keurd. Zoals reeds gezegd, ls het by het huidige rentegamma voor de gemeen ten onmogeiyk vaste geldleningen aan te gaan. Anderzyds ls het van zelfsprekend, dat, by aanpassing van het rentegamma aan de eisen van de kapitaalmarkt, de vraag naar vast geld het aanbod dermate zou over treffen, dat toch niet aan alle be hoeften der gemeenten zou kunnen j worden voldaan. Daarom heeft de re- i gering aan de N.V. Bank voor Neder- landse Gemeenten toegestaan om, i met uitsluiting van de gemeenten, op j marktvoorwaarden te lenen en het j aldus verkregen geld op dezelfde voor waarden aan de gemeenten uit te lenen. In principe zal dit kapitaai alleen mogen worden gebruikt voor consoli datie en de financiering van in 1957 onderbanden zijnde werken, waarbij in het bijzonder valt te denken aan woningbouw en daarmede verband houdende werken, waaronder ook scholenbouw is begrepen. Het zal van de economische ont wikkeling afhangen of zoveel zal kun nen worden geleend, dat de vlottende schuld niet meer behoeft te stijgen. In het verstreken jaar was het de grootste zorg, dat de woningbouw wellicht te eniger tijd niet zou mogen worden voortgezet, omdat men vrees de, dat de drastische bepalingen, waardoor alle andere investeringen werden getroffen, ook voor de wo ningbouw van toepassing zouden wor den verklaard. Gelukkig is dit niet geschied. Meegedeeld is, dat voor de finan ciering hiervan byzondere voorzie ningen zullen worden getroffen. Van de woningbouwlening ad 394 mil joen zal een bedrag van 115 mil joen worden bestemd voor woning- wetbouw en het gereedmaken van bouwterreinen en 25 miljoen voor scholenbouw, voornameiyk in nieuwe wyken, en voorts zal het ryk weer woningbouwvoorschotten gaan ver strekken en daarmede terugkeren tot het systeem, dat van de inwerking treding van de woningwet in 1901 af tot 1940 heeft gegolden. Aangezien door Schiedam in 1956 12.319.632,30 en In 1957 eveneens ruim 12 miljoen in woningen ls ge ïnvesteerd en te verwachten is dat voor 1958 eenzelfde bedrag nodig zal zyn, betekent terugkeer tot het oude systeem een belangryke verlichting van de zorgen der gemeente. De voornaamste bron van inkom sten voor de gemeente zijn de uitke ringen uit het gemeentefonds, te on derscheiden in de algemene uitkering en de belastinguitkering. Zij zijn ge raamd op resp. 4.377.509,37 en 3.094.119,31, samen 4444 percent van de totale inkomsten van de gewone dienst. Tippy uit Montjoort, een zwerver tje, is in Diergaarde Blijdorp de zorg zame pleegmoeder van zes hyena- hondjes, nu zeven weken oud. Rechts hoven haar eigen kind. Geboren: Maud, d. v. D. A. Busch- kens en E. J. van Druten; Jacobus J, K., z. v. J. J. H. van den Nouwland en J. Brommer; Rudolf, z. v. J. M. J. de Groot en E. W. Padberg: Ingrid M. E., d. v. A. P. H..M. van der Berg en P. Hoogland; Hans, z. v. H. van Koten en E. Engels; Anna E., d.v. H, R. Hoekstra en H. Wunderink. Overleden: J. den Hartog, 69 jaar; C. J. Bax, 72 jaar, wed. v. C. C. de Jong; G. Bravenboer, 63 jaar. WOENSDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER» t en 8.15 UUT*. Attack. HONOPOLE-THEATER, 2. 7 an 9.15 uur; Escape in the sun. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 en 710 uur: Kersttentoonstelliug van schil derijen en tekeningen van Vincent van Gogh, Diversen: CHR. soc. BELANGEN. 8 uur: Las- club Schiedam, ledenvergadering en filmvertoning. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Attack. Geen avondvoorstelling. UONOFOLE-THEATER. 2, 7 en 9.15 uur; Escape in the sun. Apotheek: Rembrandt, Rembrandtlaan S. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 en 7—10 Uur: Kersttcntoonstelllng van schil derijen en tekeningen van Vincent van Gogh. Diversen: PASSAGE-THEATER, 3 uur: Toon- kunstconcert. VOLKSGEBOUW, 3 uur,: Instituut voor Arbeidersontwikkeling, leden vergadering. AMTELBRON. 8 uur: Ned. Bond van Oud-stryders. jaarvergadering. Op zijn zij kwam gistermorgen om elf uur in de Couwenhovenstraat te Schiedam een grote aanhangwagen van Van G-end en Loos te liggen. De Rotterdamse chauffeur J. H. kwam uit de Nieuwe Mathenesserstraat en nam de bocht te snel. De aanhang wagen kantelde en de laadbak, die los raakte, schoof nog een meter of vijf door en raakte een stilstaande auto. Er was enige materiële schade. Te bsvragen aan het hoofdbureau van politie te Schlede- tussen 9—12.30 en 26 uur: baduuw, met zwembroek, autoped. Te bevragen bij vinders: beugel voor kindergebit L. Poot, Geert Relndersstr. 22a (na II uur): etui met rijwielgereed schap. Brussaard, Aleidastr. 34c; leesbril, P. Zuiderwljk, Newtonpleln 8; zwarte vulpen, Dljkhof, Julianalaan 78c; tabaks pijp, W. Nesse, Middelharnlsseotr. 16; rozenkrans, Verhoov, St, Janshof 2; Llpssleutel, mevr. Rooyers. Jan Vermeer straat 12a: schooletul met vulpen. O. Sneepels, Schledamseweg 475b, Rotter dam; bril In etui, S. Koelewijn, Lekstr. 96; gespikkelde kip, M. Dijkstra. Wll- helmlnastr. 16; kinderparaplul, B. v. d. 'Zee, Singel 20b; portemonnee met lnh-, H. Dries, Esdoornlaan 18; speelpop, ma chinefabriek Uno, Gustoweg 67; autoped, politiepost Kethel: glacé herenhand schoen bruin (r). Van Steenis, Da Cos- tastraat 40; wlt-bruine kinderhand schoen. R. Meeuwenhoek. Hoogstr. 76a: witte kinderwant (1), J. Jaeger, Hoog straat 26; 1 pr bruine wollen handschoe nen, Engering P. J. .Troelstralaan 113; bruin glacé herenhandschoen (r), Enge ring. P. J. Troelstralaan 113: grijze glacé dameshandschoen (r), A. Dröge, Rotter- darosedljk 194a: gebreide want (r), N. J. Dekker, Aleidastr,,' Hofje van Belols 5; zUnden sjaal, Th. Rost, HavendUk 174b; bruin sandaaltje <1). L. Rok. Boer- bavelaan 72; rood-grljze sjaal, A. v. d. Mark, Rqzenlaan 14, Kethel: padvln- dersriem, A. v. d. Lee, Perenlaan 16, Kethel, De leerling-draaier H. de J. had gisteren zijn rijwiel voor zijn woning aan de Singel te Schiedam neergezet. Even later was zyn Sets verdwenen. Dit „excentrieke spel", 'n geslaagde persiflage op de thriller, is een ver haal vol verwikkelingen, die alle ontstaan doordat ir. Broom, uitvinder van een verbeterd en tevens goedko per televisieapparaat, op een kwade morgen per brief de mededeling krijgt dat „de Gentleman-dlef" hem binnen korte t(jd met een bezoek zal vereren. Ir. Broom besluit de politie buiten deze zaak te houden en samen met zyn neef Tom en de reeds eerder ge noemde butler Dominie uit te zoe ken wie zich verschuilt achter deze schuilnaam. Ingewikkelder wordt de zaak nog, als er een baron, die ook de schuldige kan Zijn, als gast van de vrouw en dochter des huizes in huize Broom verschynt. Ook het pseudo-dtenstmeisje, dat ten gevolge van een dolle en verkeerd begrepen weddenschap, in deze affaire betrokken raakt, wordt zelfs voor een mogelijke schuldige gehou den, of op zyn minst voor een handlangster van de gentlemandief. Uiteindeiyk blijkt een als detective opererende zwerver dan de dader te zyn, waarmee dus alle verwikkelingen. van dit vermakeiyke stuk zyn op gelost. Excentriek kan men dit spel a.o. noemen door de bijzonder originele rol die de butler in dit stuk toebe deeld krijgt. Deze butler, een bijzon der enthousiast toneelspeler, vergeet soms dat hij slechts butler is en ver beeldt zich dan d rol te spelen in een toneelstuk, waarbij hij zich meer malen met humoristische commen taren tot het publiek richt. Deze rol gespeeld door de hr. H. C. Poort, biedt vele mogelijkheden tot goed spel, endeze werden dan ook voor een groot gedeelte uitgebuit. Overigens menen wy de heer Poort al meermale in de butlerrol gzien te hebben. Ook de verdere medespelenden kwamen tot goed spel. Ons bezwaar geldt voornameiyk de natuurlijkheid van het spel. Te dikwyis wordt men eraan herinnerd dat het een ge leerde rol is, en niet een beleefde rol. Ook de rolvastheid was niet al te best, zodat de souffleur soms te luid zyn taak moest vervullen. Met een toneelstuk als gister avond werd opgevoerd, gaat het Ze vertonen al de kleuren (zwart, geelbruin en wit) van hun ouders, uit Afrika afkomstige wilde steppenhon- den, die op heyena's lijken en daar om hyenahonden worden genoemd. Het zestal was tot zondag toe ver deeld over drie gewone honden, maar toen moest er plaats worden ge maakt voor de pleegmoeders van de leeuwtjes. ï'inec van de drie hyenahondvoed- sters zijn dus eervol ontslagen en met dank voor de bewezen diensten naar hun baas teruggebracht. Tippy kon blijven; ze heeft geen baas; ze leidde een zwervend bestaan tot ze in Montfoort tijdelijk onderdak kreeg en in een schuur een nestvol jongen ter wereld bracht. Honden, kunnen niet telle», geluk kig maar, anders was Tippy mis schien wel wat overstuur geraakt, toen ze zondag plotseling de zorg kreeg voor zes In plaats van twee hyenahondjes. De pleegkinderen zyn van het melkdieet al grotendeels overgegaan op vlees, zodat Tippy niet voor een taak ls gesteld, die te veel van haar krachten vergt. Ondertussen is In de Diergaarde een Duitse staande hond met zes jongen van enkele dagen oud ge arriveerd. Zo nodig zal dit dier het hondje Pim ais pleegmoeder van de leeuwtjes vervangen of althans hel pen. Pim doet wel haar best, maar omdat ze zelf al drie weken geleden moeder is geworden, is de samenstel ling van haar melk gewyzigd en niet meer zo geschikt voor pasgeboren welpen als die van een hond met Jongen van een paar dagen. Vandaar de assistentie van de Duitse staande hond. (Van een onzer verslaggevers) Het Nederlandse vrachtschip „Glo ria Marts", eigendom van de redery „Gloria Maris" te Rotterdam, ls dins dag ter hoogte van Portlandbill door de sleepboot „Maas" van L. Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Maassluis vastgemaakt. Het schip dreef rond met machineschade. Het wordt door de „Maas" naar Rotter dam gebracht, waar het vermoedeiyk donderdagmorgen omstreeks zeven uur zal arriveren. De „Gloria Maris" ls pas in de vaart. Het schip werd in het laatste kwartaal van 1957 door de scheeps werf De Groot en Van Vliet te Slik kerveer opgeleverd. Het meet 2000 ton d.w. De afdeling zwemmen van RK WIK gaat zaterdagavond een groot zwem feest geven in het Kolpabad. Het programma vermeldt een aantal num mers van uiteenlopende aard; de le den van WIK zelf komen in actie bij het diploma zwemmen, de onderlinge wedstrijden en een poiowedstrjjd. Het examen voor de KNZB-diplo- ma's 1 en 2 wordt afgenomen door mevr. Vuyk-Bras en de onderlinge wedstrijden worden voor meisjes, jongens, dames en heren gehouden op de nummers school-, rug-, vlinder en vrye slag. Voor alle nummers zyn prijzen be schikbaar en bovendien één voor het lid van RK WIK, dat zich aan het slot clubkampioen(e) zal mogen noe men. De polowedstrijd, die geleld wordt door de VZC-voorzitter J. Verwey, gaat tussen de heren van RK WIK 1 en Waterweg 1. De avond wordt verder opgeluisterd door de springclub Aithuia, o.a. met een komisch nummer en door ODZ, dat onder leiding van mevr. Kloot- wyk-Vuyk een kunstzwemshow komt uitvoeren. Dit zwemfeest begint om half acht; kaarten zijn verkrygbaar aan de kas sa van het Kolpabad. Steeds voortgang boekt de voorbe reiding tot de „Doorbraak" in de binnenstad van Vlaardingen. Steeds meer krotten verdwijnen en meer oude gebouwen vallen onder de slo pershamer. Reeds druk wordt gewerkt aan de sloop van de twee bakkèryen van Man in 't Veld en Van der Berg en zeer binnenkort zal men aan de sioop van de twee laatste voor de afbraak bestemde panden aan het Jaagpad, namelyk de panden no. 2 en 3 beginnen (Van een onzer verslaggevers) Met het doorknippen van een zwartgeel lint opende gisteravond om halfacht wethouder Th. J. L. van der Berg de nieuwe (tweede) slagerij van de firma Poot aan de Monseig neur Nolenslaanlaan 846. Wethouder Van der Berg vertelde in zijn openingswoord, dat het ge meentebestuur met gerechtvaardigde trots kykt. naar wat er in Nieuwland gebeurt. Het stemde hem tot vreugde, dat er ondernemende zakenmensen zijn, die het aandurven in een nieuwe woonwijk hun geluk te beproeven. (Van onze muziekredacteur) Er is weer muisstil geluisterd naar het jeugdconcert, dat Eduard Flipse gisteren met het Rotterdams Philharmonisch Orkest in het Passagetheater gaf. De jeugddie de zaal tot de laatste plaats vulde, had overigens alle reden om deze gespannen aandacht op te bren gen, want dirigent en orkest musiceerden met een overgave, die deed beseffen dat zij hun jeugdige toehoorders even ernstig namen als een publiek van ministers en diplomaten. "Vanavond begint de Schiedamse Scheldsrechters-vereniging weer met het organiseren van de junioren- testwedstrijden. De C-junioren zyn het eerst aan de beurt. Zü kunnen hedenavond, terecht in de Martini- kantine (Volkspark), waar de wed strijden om alf acht beginnen. De heer H. Stolk van Hermes-DVS zal een voorwoord spreken. De Schiedamse Bestuurdersbond van het NV7 houdt donderdagavond 23 januari om acht uur een byeen- komst in zaal 8 van het Volksgebouw voor de kaderleden en andere be langstellende leden. De studie van het NW, „Wenkend perspectief", zal nader worden toege licht door de heer J. Boom van de Alg. Bond „Mercurius". VERTROKKEN 13 januari ter trawlvisseryVI. 197, K. Rog; VI 97, F. Verschoor. BINNEN 14 januari. Van trawlvissery na de Schiedams Toneel op de goede weg i verse vis in TJmuiden verkocht te voort en het zal ongetwijfeld, het pu- hebben; VI. 121 K Pronk met 24 last bliek weten te biyven boeien. I steurharlng. zy hebben hun gehoor een pro gramma voorgezet, dat in de eerste plaats muziek bevatte die rust geeft en leder opzwepend element mist. Dat wil helemaal niet zeggen dat de jeugd enige aanleiding had om het 'dooie' muziek te vinden: de Faran- dole uit de Tweede Arléslennesulte van Bizet, welke suite in haar geheel werd uitgevoerd, ls toch werkeiyk levendig genoeg. De suite, waarin een groot orkest met inbegrip van aantrekkelijke in strumenten als harp, saxofoon, roer trom en bekkens aan het woord is, werd voorafgegaan door twee delen uit de Serenade in E voor stryk- orkest van Antonin Dvorak, waarin de verschillende stryicersgroepen bij zonder duidelyk tot hun recht komen. Eduard Flipse maakte het de toehoorders extra gemakkelijk door al dirigerend ook aan het publiek duidelyk aan te geven, welke groep telkens de belangrykste melodie te spelen had. In het eerste deel van de Tweede Symfonie van Beethoven kwamen daar de blazers by, voor zover die in het klassieke symfonie-orkest aan het woord komen. Ook de muziek •Mensenjacht in Nairobi", de film die vandaag en morgen In het Mono- pole-theater is te zien, begint met een safari (olifantenjacht) en ein digt met een mensenjacht. Het ls een spannende avonturenfilm, die zich afspeelt in een van de meest verlaten en tevens schoonste gebieden van Afrika. Er zyn zeer fraaie opnamen by van landschap en wilde dieren, maar zy overwegen niet. Hoofdzaak is de sen sationele achtervolging van een jon ge jager (vrijgezel) en een knappe getrouwde vrouw door een krankzin nig jaloerse echtgenoot. Aanvankeiyk schyat het verhaaltje niet veel te betekenen. Maar het slot is dermate verrassend en oorspron- keiyk (wy willen dit niet onthullen), dat het de hele film boven het ge- bruikeiyke niveau in dit genre uit heft. Martin Boddey, Vera Fusek en John Bentley spelen met fantasie! loze bekwaamheid hun rollen. Heel aardig is Alan Tarlon als een oude beroepsjager. Frankie Vaughan zingt een pakkende filmtune. vroeg hier van de toehoorders al wat meer inspanning, die ze echter van harte konden opbrengen. De vier delen van de al eerder genoemde suite van Bizet ten slotte brachten weer meer rust en ontspanning, ook deze werden byzonder geapprecieerd. De prestaties van de musici en de aandacht van de Jongelui maakten het mogeiyk, dat beide groepen zeer voldaan de zaal verlieten. Het lawaai, dat daarna in de Passage ontstond, kan worden uitgeleid als een be hoefte aan beweging die juist aan duidt hoe groot de spanning was waarmee het concert was gevolgd. De vierde ronde in het libre-kam pioenschap derde klasse van het dis trict Schiedam, vond maandagavond plaats in het Stationskoffiehuis te Maassluis. Door achtereenvolgens van v. d. Zandt (Volksgebouw) en For tuin ('t Centrum, S) te winnen, wist leider v. d. Vliet {'t Oosten) z«n on geslagen positie aan het hoofd van de ranglijst te handhaven. Hy wordt echter op de hielen ge zeten door v. d. Veer (LEV), die ge lijk speelde tegen v. d. Zande en ver volgens Fortuin en Van Lingen (Rembrandt) geen kans gaf. Van d. Zande ls door deze resultaten drie punten op de leiders achter geraakt. De stand aan d8 kop van da ranglijst is na de vierde ronde; 1. v. d. Vliet, 8 uit 4; 2. v. d. Veer, 7 uit 4 en 3. v. d. Zande 5 uit. De gedetailleerde uitslagen van de vierde ronde luiden: v. d. Zande v. d. V jer v, d. Vliet Fortuin v. d, Zande v. d. Vliet v. d. Veer Fortuin v. d. Zande Van Lingen v. d. Veer Van Lingen 100 35 14 2.88 100 35 10 2.88 100 40 9 2.50 71 40 8 1.77 87 37 12 2.35 100 37 13 2.70 100 27 13 3.70 78 27 6 2.88 100 38 12 237 97 38 18 2.55 100 23 21 429 41 23 11 1.77

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1