Boeren mogen zelf tractoren hebben PvdA-Drente dringt op maatregelen aan Vechtlustige Bambi Repatrianten over het land uitgezwermd KAKBOODSCHAP ROEPT OP TOT STEUN AAN REPATRIANTEN PAMIR-SHAfi M MS Spreeuwenpraat Omwenteling in Soivjet-Unie Zeventig jaar getrouwd Werkloosheid in het Noorden Groep Viscounts aan de grond Romy Schneider in de rol van Anne Frank? Pastoor krijgt levenslang Het gaat slecht met Italiaanse CP Mosje Day an gaat weer studeren Grote schade in OK-kerk Aanbevelingen arbeidsconferentie niet voor ons Oscar van Pruisen overleden HET VRIJE VOLK MAANDAG 27 JANUARI 19S8 PAGINA 3 Stukadoors Knipsel 1 Dinsdagavond zal filmregis seur George Stevens bekend maken wie hij heeft uitgeko zen om de rol van Anne Frank te spelen in zijn verfilming van 'Het Achterhuis'. Bijna duizend repatrianten uit Indonesië zijn zaterdag over ons land uitgezwermd. Het waren de landgenoten, die een week geleden in Amster dam aankwamen met de Cap tain Cook, het eerste schip dat door de regering was gehuurd. .Daar ga ik niet heen Lange reizen DOUWE EGBERTS de goudgele VIRGINIA! Een bejaarde Charioiser (ja, er zjjn er nog, die zich Charioiser en geen Rotterdammer voe len) heeft wel eens over de „Papenput" horen spreken. Dat was een plek bij de Sluisjesdijk, waar héél vroeger een boel mensen zouden zijn verdronken. Of Pie- ter weet wat daar van waar is? Inderdaad hebben de Charloisers vroe- 12! J?f,?"V1,,gemeente een zgn. ,pa- pe°Puteigenlijk: „De Papen P gehad. Maar of men daar tegen woordig nog over spreekt? Het was t. P'aa^s tegenover de vroegere scheepswerf van de firma Rijkee! In de spreeuwenbibllotheek staat een alleraardigst boekje: „Wande, lingen In en om Charlois en Katen- drecnt Het is in de dertiger jaren geschreven door de heer W. Blok Wzn., die zijn wandelingen daarvoor al had gemaakt in het „Charlois Weekblad". De heer Blok nu wist alles over die „Papenpit" te vertel len. Nogmaals: een alleraardigst boekje We maken kennis met een Charlois, dat nog niet opgeslokt was door de grote stad, 'n rustig dorp aan de overkant van de Maas, waar de men sen ver van het drukke stadsgewoel hun eigen leventje leidden. En de heer Blok verzekert het ons: Char lois is een mooi dorp geweest, getuige bijv. zijn bijkans lyrische ontboeze mingen over de Kerksingel. En nu de .Papenpit". Omstreeks 1465 is er in Charlois een kerk gebouwd, die in 1512 werd ingewijd. Bij de inwijding van deze Sint-Clemenskerk zou zo vertelt de heer Blok een groot aantal mensen (een kroniek spreekt van 8000) met priesters en monniken in zijn midden naar Charlois trekken om de plechtigheid bij te wonen. Over het ijs! In het jaar 1511 was het nl. op 11 november zo sterk gaan vrie zen. dat je met paard en wagen over de Maas kon rijden. De vroedschap van Rotterdam vertelt men had echter gewaar schuwd, dat het ijs niet meer te ver trouwen was. Men ging echter toch' op weg met het trieste gevolg, dat aan de Charloise kant het ijs begon af te brokkelen en een groot aantal mensen om het leven kwam. En om. dat er bij de slachtoffers ook ver scheidene geestelijken waren, werd die plaats bij de Charloise Kade Papenput, Papengat en. ook wel Mon- nikenput genoemd. Of het werkelijk 8000 mensen zijn geweest? De heer Blok schrijft: „Deze gebeurtenis leeft nog wel in de volks herinnering voort, zy het dan ook door de mondelinge overlevering min of meer fantastisch geklemd tot een Godsoordeel over geloofsvervolging'' Hoe het echter zij: Toen men links aan de binnenzijde van de Sluisjes- dijk omstreeks 1829 een nieuwe be graafplaats aanlegde vond men daar half vergaan houtwerk en gebeente. Alles wees op een massagraf. En voor alle volledigheid: Op deze begraafplaats van de Ned. Herv. Kerk is begraven tot 1924 toen de ge meente Rotterdam deze grond aan kocht voor uitbreiding van de Waal haven. Er kwam een nieuwe begraaf plaats aan de Charloise Lagedjjk, waarheen de lijkkisten en alle over blijfselen van skeletten, alsmede grafzerken en -stenen onder leiding en toezicht van de kerkvoogden zijn overgebracht. Op een gedenksteen kon men lezen: „Alle menselijke overblijfselen zijn overgebracht uit de begraafplaats aan de Sulsjesdijk, welke was aangelegd in 1828 doch wegens ligging en het graven van de Waalhaven, niet meer als zodanig ge schikt was". Pieter heeft oen bestuurslid van de speeltuinvereniging „Tarwetvijk" acn de telefoon gehad. En die bestuurder vertelde mij dat het met Ce bouw van het clubhuis best gaat. Voor wie het nog niet weten: Die Tarwetcij kers bouwen dat clubhuis helemaal zélf; wat u overigens al een paar maal in onze krant hebt kunnen le zen. Nu redeneerde dit bestuurslid als volgt kort maar krachtig): Eneeuw, ijs. vorst, uitgevroren bouwvakarbei ders. Er zijn vast en zeker in onze buurt uitgevroren stukadoors, die ons ten handje willen helpen". En dan voegt Pieter eraan toe: „Geheel belangeloos helpen". Want men ivordt daar in de Tarwewijk niet betaald met klinkende munt, maar met een woord van dank voor 't wekr dat je in het belang van de jeugd verzet. „Stuur schoot uit handen. Op de Kleiweghoek Klipperstraat had een aanrijding plaats tussen een vracht auto bestuurd door de 23-jarige J. G. v. d. 'M. wonende te Rijswijk en een militaire truck, bestuurd door d, 22- jarige P. J. W. v. G. uit Grave Dit stond op een kranteknipseltje dat mevrouw A. No wens, Busken Huetstraat, 85b. ontdekte in ac bruine leren portefeuille die zij op 13 ja nuari s middags om half twee op de Aelbrechtskade vond. In die porte feuille zat verder nog een bedrag van 14.02. Plus vakantiebonnen. Mevrouw Nouwens hoopt dat aan de hand van dit knipseltje de eige naar opgespoord kan worden. Aanbod Wet ve6l plezier hebben wij aan het begin van de week de volgende aanbie dingen ln ons boek der Bijdragen opge schreven: twee éénpersoons ledikanten van Den O. van het Stleltjespleln. een kachel (bestemd) van De Z. uit de Vier- ambachtsstraat en stoelen, dressoir, kachel (alles bestemd), theemeubel, arm stoel. llbertystool en een tweepersoons spiraal van D. uit de Bloemstraat. Kle ding. schoenen en een stofzuiger (be stemd) hebben vrij opgeschreven van V. uit de Kempenaerstraat, een fornuis van K. uit de Joubertstraat, kleding en een fauteuil van V. uit de Sleutelbloem straat en schoenen van O. van de Wol- phnertsbocht. Alle vrienden hartelijk dank. Vondst In de Schans Is op 23 januari een herenbrll met dikke glazen gevon den. Deze la terug te bekomen In de wasserij in de Schans. Verlies Een zoontje van mevr. Velleman. van Hcusdestraat 11b, miste vorige -week ln het Westen een bruine, glacé hand schoen. Fen kinderplaid ver loor mevr. Mouris. Korhaanstraat 144a, woensdag In Charlois of van bus 42 naar het Centrum. De heer Lugtmljer, Nieu we Crooswljkseweg 80, ls 18 Januari ln deze straat zUn linker, bruine, nappa handschoen kwijtgeraakt. Tussen huls en de Vismarkt (gaande met lijn 17 en 12) verloor Thea Oranje, Spanjaardstraat 141a, donderdag haar reohter biauw-wlt handschoentje (met Noors patroon). De heer R. Batenburg, Kerkhoflaan 52. miste donderdag tussen huls en de Matbenesserlaan zijn bril met bruin montuur. De bril zat ln een oud-metalen koker. Mevr. Riemslag. Spanjaardstraat 141. ls vrijdagmiddag ln de omgeving van de Bospolder een lo terijbriefje van de Staatsloterij kwijtge raakt. Dierenrijk Bij de fam. Botte, Ringdijk 130. is een kleine «wart-witte fox binnen komen wandelen. PISTOR 8FSBEUW ■fee- fe, j| MOSKOU (Reuter, AP) Op het landbouwcongres te Minsk heeft Chroesjtsjow voorgesteld dat de staats- en collectieve landbouw bedrijven hun eigen tractors en ma chinerieën zuilen bezitten in plaats van deze te betrekken van machine- en tractorstations, zoals reeds vele jaren gebruikelijk is. De reorganisatie, zei Chroesjtsjow ROME (Reuter) Ruim 300.000 Italianen hebben de laatste drie jaar bedankt als lid van de communisti sche partij, zo heeft de leider dezer partij, Palmiro Togliatti in Rome meegedeeld. In 1955 bedroeg het aantal leden meer dan twee miljoen. Op het ogen blik hebben 1.680.000 Italianen hun contributie betaald. Advertentie LM. Als het volgens de kranten nu allemaal zo slecht gaat en uitkijken voor iedereen de boodschap is, is het dan niet zaak voor iedere huismoeder om de dubbeltjes maar eens twee keer om te keren? Voor die huismoeders ls deze aanbieding bedoeld. Fantasie dames interlock, camisoles en directoires van 3.25 en 2.75, voor min der dan de halve prijs. Gemaakt van helder wit ge bleekte Peru garens, dat na vele malen wassen de zelfde elasticiteit blijft be houden, afgewerkt met 214 cm breed Valenciennes kant, koopt'U morgen door elkaar voor één Opruimingsprijs. Dinsdagmorgen om 9 uw begint de verkoop van deze camisoles en panties- De camisoles met ingewerkte schoudèrband. In de maten 40 t/m 46, door elkaar voor van de tractorstations is een van de belangrijkste factoren van de verdere ontwikkeling van de landbouw. De stations hebben de overgang van de individuele landbouw naar de collec tieve vergemakkelijkt maar ze zijn nu niet meer nodig ter regeling van de produktie. Hiermee ls een systeem als „ver ouderd" afgeschaft dat dertig jaar geleden door stalin werd ingevoerd ten einde de landbouw onder voort durende controle te houden. Het is de boeren altijd een doorn in het vlees geweest dat zij zelf niet de be schikking hadden over landbouwma chines. De laatste tijd waren er al tekenen dat het Kremlin bezig was onder deze druk in een nieuwe rich ting te streven. De bezwaren van het oude systeem waren vooral merkbaar geworden sinds Chroesjtsjow begon de land bouw te hervormen door staatsboer derijen (de sowebosen) en collectieve boerderijen (kolchosen) samen te smelten tot enorme landbouwbedrij ven. Onlangs werd in het tydschrift Oktjabr het standpunt van de land- bouwleiders al naar voren gebracht dat de staat er alleen maar wel bij zou varen als de bedrijven zouden kunnen beschikken over hun eigen machines. „Waarom zou de boer geen eigen traetor mogen hebben als elke Rus wel in een eigen auto mag rij- den?" werd in dit artikel gevraagd. Hierop heeft chroesjtsjow nu ge antwoord met een stap, die het staatstoezicht op het boerenbedrijf zal beperken en die dan ook be schouwd wordt als een omwen teling in de landbouwpolitiek van de Sowjet-ünie. Het echtpaar P, J. MakkusQuak te Delft, zal op 15 februari zeventig Jaar getrouwd zijn. De heer en me vrouw Makkus behoren tot de oudste inwoners van de stad. De bruid is 95 jaar en de bruigom zal dit spoedig zijn. Door een breuk in een spoor staaf ontspoorde zaterdagmorgen even voorby IVestervoort de D- trein van Hoek van Holland naar Keulen. Niemand werd ernstig gewond. De Duitse stoom locomotief bleef in het spoor, alle zes rijtuigen kwamen ernaast te staan en versperden de gehele haan. Er ontstond een grote ra- sage. Pas zondagmorgen was het treinverkeer op het baanvak ArnhemZevcnaar weer nor maal. (Van een onzer verslaggevers) In twee brieven een aan de Tweede-Kamerfractie van de Partij van de Arbeid en een aan het Partijbestuur heeft bet gewest Drente van de Partij van de Arbeid zijn grote bezorgdheid uitge sproken over de ontwikkeling van de werkgelegenheid in het noorden. Zaterdag hechtte de jaarvergade ring van het gewest, onder grote in stemming, zijn goedkeuring aan de verzending dezer brieven. In de brief aan de kamerfractie wordt erop gewezen, dat de werkloos heid In Drente in alle rayons tot boven de vijf procent is gestegen, in vüf van de acht rayons tot boven de tien procent en in een rayon zelfs tot boven de twintig procent. Het Drentse gemiddelde bedraagt 11,8 procent. In de brief wordt geconstateerd, dat de werken, nodig om in de structurele en conjuncturele nood toestand verbetering te brengen, in voldoende mate gereed liggen, maar dat ondanks zeer vroegtijdige en herhaalde waarschuwingen maat regelen van regeringszijde tot dus ver zijn uitgebleven. Het gewest Drente verzoekt de kamerfractie er by de regering met klem op aan te dringen om op de kortste termijn en via de enige effec tieve weg het beschikbaar stellen van gelden voor aanvullende werken aan de onhoudbare toestand in Drente een einde te maken, waardoor mede het landelijk werkloosheids cijfer tot een aanvaardbaar peil wordt teruggebracht. In de brief aan het Partijbestuur onderstreept het gewest Drente zijn beduchtheid voor de directe politieke gevaren, die van een voortduren van de volstrekt onaanvaardbare toestand in het gewest het gevolg kunnen zijn. Men verzoekt het Partijbestuur zo nodig op de kamerfractie aandrang uit te oefenen. De eerste groep van 24 toestellen van de Viscount-701 wordt voorlopig aan de grond gehouden omdat aan één van de toestellen een scheurtje en corrosieverschijnselen aan een vleugel zijfi waargenomen. De toe stellen zyn verdeeld over de BEA (Brits), de Air France en de LT (Iers). De KLM heeft negen toestel len van het type Viscount-800, die groter en sneller zijn. Deze blijven vliegen. De Viscounts hebben schroef-turbinemotoren. (Van onze kunstredactie) ROMY SCHNEIDER ...Anne Frank?... Van verschillende zyden ia Holly, wood worden hardnekkig berichten losgelaten ais zou de negentienjarige Duitse actrice Romy Schneider ('Sis- si, de jonge keizerin'), die op het ogenblik in Amerika vertoeft, deze rol krügcn. Dit zou betekenen, dat Stevens was afgestapt van zijn tot dusver teer besliste bezwaren om Anne te laten spelen door een reeds bekende seroepsactrice; daarom kwam b.v. Audrey Hepburn, die de rol graag wil hebben, niet in aanmerking. Ook al doordat Romy Schneiders puur Germaanse uiterlijk bijzonder weinig gelijkenis vertoont met het joodse meisje Anne, HJkt het niet onmogelijk, dat haar managers deze tendentieuze berichten verspreiden om in Amerika de aandacht te ves tigen op de jonge Duitse, die kenne lijk haar carrière in Hollywood hoopt voort te zetten. (Van een speciale verslaggever) De repatrianten werden eerst op gevangen en ondergebracht in de legerplaats Budel tussen Eindhoven en Weert. Er is daar ongelofelijk hard ge werkt. Alle repatrianten moesten worden geregistreerd, gekeurd en gekleed. Vrijdagmorgen was dit kar- wei klaar. Met élke evacué hebben de enquêteurs een gesprek gevoerd over hun toekomst to dit land. Iedereen werd daaxby la de gelegenheid ge steld zyn wensen en mogelijkheden kenbaar te maken. Men heeft daarmee zo veel moge- iyk rekening gehouden bij de „dis tributie" over de diverse contract- pensions. Tot diep in de donderdag nacht heeft de hele staf deze voor bereid. Via de omroepinstallatie was be kendgemaakt. dat iedere repatriant de koffers moest pakken. Zaterdag morgen zou een begin worden ge maakt met de „afvoer". DEN HAAG (ANP). 'Wij roepen ook u op tot voorbede voor de over heden, dat zij, gaande in de weg van Gods recht, die beslissingen mo gen nemen, welke kunnen strekken tot het waarachtig welzijn van Indonesië en Nederland en van de samenleving der volkeren. ■Bovenal vragen wij uw voorbede voor onxe landgenoten, die uit Indonesië werden verdreven en doen wil een beroep op uw bereidheid hen daadwerke lijk te steunen.' Aldus een kansel boodschap van de Generale Synode der Nederlandse Hervormde Kerk, die zondag tijdens de kerkdiensten ls voorgelezen. In de boodschap wordt gezegd dat de jongste gebeurtenissen ln Indonesië moeten worden gezien binnen het verband van het grote gebeuren, dat zich ln geheel Azië voltrekt, ■De geestelijke worsteling om zich zelf te zijn, leidt tot een streven, zowel ln Azië als ln Afrika, zich te bevrijden van het bewind van de Westeuropese volkeren. In het oonfllct dat dientengevolge tusaen Indonesië en Nederland is ont staan, rijs wij geroepen ons In onze houding, gedragingen tn beslissingen baar GoSs beSofteo m (tbodun (Van een onzer verslaggevers) De tienender Bambi, het grootste en mooiste edelhert van het kamp ln het Rotterdamse Kraiinger Hout, is vanmorgen doodgeschoten. Bambi had zich al geruime tyd hevig misdragen. Zondagmiddag nog door een damhert zwaar te mishandelen. Twee mannen waagden hun leven om het hert te redden. Zij klommen over het raster en bonden de kwade Bambi aan een boom. Het mag haast wel een wonder heten, dat ze bij die erg gevaarlijke onder neming niet werden gewond. Bambi heeft al vaak van zich doen spreken. In oktober 1956 doodde hy tijdens een nachtelijk gevecht de „pacha" van de roedel damherten in de Kraiinger Hout. Dat was in de bronsttyd, de pe riode van de gevechten om het bezit van de hinden. Een normaal hert is buiten de bronsttijd niet agressief. Onze Bambi gedroeg zich niet als een normaal hert; hij was een ,jles- sekind", als kalfje bij de mensen te rechtgekomen en met de zuigfles op gefokt. Zulke flessekinderen hebben de strijd om het bestaan in het kud- deverband gemist. Als ze later in gezelschap van an dere herten komen, hetzij in de wild baan, hetzij in een hertenkamp, pas sen ze zich vaak niet bü de kudde aan. zy vertonen een afwijkend ge drag en vallen soms ook buiten de bronsttijd andere herten en zelfs mensen aan. Een voorbeeld van zo'n kwaadaardig flesseklnd was het edel hert Pascha ln de bossen bjj Ede, dat onlangs ls doodgeschoten. Zondagmiddag joeg Bambi een damhert op het ys van de sloot langs de hertenkamp. Het dier zakte door het ijs en bleef in het water staan met alleen kop en hals nog boven de oppervlakte. Medelijdende toe schouwers sloegen het ijs stuk, zodat het damhert weer op de wal kon klanteren. Het was toen zo uitgeput, dat het zich niet meer tegen nieuwe aanvallen van Bambi kon verdedi gen. Een agent loste een schot in de lucht, maar daar trok het edel hert zich niets van aan. Twee mannen waagden zich ln de kamp en gingen achter een boom staan. Het edelhert viel hen aan; om de boomstam heen grepen zy het gewei en bonden het vast. Bambi rukte zich al vrij gauw los, maar hy was toen gekalmeerd. In de Diergaarde maakt men agressieve herten minder gevaarlijk door hun gewei af te zagen zodra dit „geveegd" (van de huid ontdaan) is en gevoelloos is geworden. Ook Bam bi heeft zijn koptooi wel eens vroeg- tydig moeten afstaan, maar in de herfst van het vorige jaar heeft men hem zijn gewei gelaten .omdat het zo mooi en zo groot was. Het leek niet verantwoord, Bambi nog langer in de hertenkamp te hou den. Als hy weer ging vechten en er opnieuw mensen tussenbeide zouden komen, zouden er ernstige ongeluk ken kunnen gebeuren. Men kon hem ook niet op de "Veluwe loslaten van wege zyn agressiviteit. Maandagmorgen heeft men beslo ten, Bambi dood to schieten. Eertj boswachter heeft het naai) voltrok ken. i Om tien uur werden de eerste na men opgelezen. Onmiddeliyk stond er een haag van mensen in het administratiegebouw van Maatschap- peiyk Werk. „Ik had gevraagd: Den Haag. Wij hebben daar familie. En nou sturen ze me naar Arnhem. Daar ga ik niet ritten." Geduldig ondanks de wallen van moeheid onder hun ogen leg den de enquêteurs telkens weer uit: „Iedereen wil wel naar Den Haag of Amsterdam. Dat ls toch onmogelijk. Wy hebben zo veel als maar kon met ieders verlangen rekening ge houden." Om half elf vertrok de eerste bus. De chauffeurs hadden lange rei zen te maken, zy moesten ettebjke pensions af sommige diep in Zuid-Limburg of hoog in Gronin gen Op het laatste moment bedacht nog iemand, dat de passagiers on derweg niets te eten zouden hebben. „We moeten ze lunchpakketten mee geven." De militaire staf deelde mee: „Er wordt voor gezorgd." Amper een half uur daarna lagen de eerste honderd al klaar. „Enorm," zei één van de maat- scbappeiyke werkers. „Overste Ma- ris en zyn mannen hebben ons weer gered die kerels weten van wanten." Zaterdagmiddag om vü'f uur reed de laatste bus weg. Hei enorme kamp wasnagenoeg leeg. De vol gende groep repatrianten is intussen al weer onderweg. Ook die blijft maar enkele dagen in Budel. En zo gaat het door tot april- Eva gigan tisch karwei. Een beeld, dat niet alle dagen in Nederland te zien is en naar het zich laat aanzien ook in de naaste toekomst niet meer te zien zal zijn nu de dooi goed heeft in gezet, levert dit plaatje van de ringrijderij voor arresleden in de omgeving van Breukelen, op het landgoed „Gunterstein". NANCY (AFP) Guy Desnoyers, de gewezen pastoor van Uruffe in Frankrijk, is tot levenslange dwang arbeid veroordeeld wegens moord op een negentienjarige vrouw die in verwachting was. Desnoyers heeft bekend zijn slacht offer, met wie hy intiem bevriend was geweest zwaar te hebben ver minkt. De openbare aanklager bad de doodstraf geëist. Desnoyers heeft in de rechtszaal „aan God, de kerk en de samen leving" om vergiffenis gesmeekt. Hy zei priester te biyven en te weten hoe hy boete moest doen. De veroordeelde is 37 jaar. JERUZALEM (AP). Generaal Mos je Dayan, de stafchef van de Israëli sche strijdkrachten, is afgetreden „om zyn studieën te voltooien". De jonge stafchef kreeg zyn functie in 1953. Hij wordt opgevolgd door de 39-jarige brigada-generaal Haim Laskow, die in de oorlog majoor was in het Britse yeger. In de afgelopen nacht zijn de sacristie en het priesterkoor van de oud-katholieke kerk aan het Mel-kpad te Hilversum geheel uitgebrand. Niet alleen ls het kerkgebouw dat een kleine 70 jaar oud is, voorlopig niet te gebruiken, maar er is aan eeuwenoude priestergewaden en an dere kerkelijke bezitingen voor vele duizenden guldens verloren gegaan. Over de vakopleiding in de land bouw en bet welzyn van de arbeider ln de onderneming heeft de interna tionale arbeidsconferentie te Genève in 1956 twee aanbevelingen aangeno men. Thans heeft de staatssecretaris van Sociale Zaken, dr. A. A. van Rhijn, aan de Tweede Kamer medegedeeld, dat de Nederlandse regering het landbouwonderwys reeds bevordert en verder gaat, dan in de aanbeve lingen wordt gesteld. Over het welzijn der arbeiders in de onderneming zegt hy, dat er op dit punt in de Nederlandse wetge ving voorzieningen zyn getroffen, maar waar dat niet het geval is, moet aan andere dan wettelijke regelin gen de voorkeur worden gegeven. Voor zover Nieuw-Guinea betreft, heeft de gouverneur van dit gebied meegedeeld, dat de verhoudingen in dit gebied het uitvoeren van de aan bevelingen niet mogelijk maken. MUNCHEN. (AP). Prins Oscar van Pruisen, de laatste in leven zijn de zoon van keizer Wilhelm H is maandagochtend vroeg in een kliniek te Münéhen overleden. De republikein John Hoblitzell is benoemd tot senator van de Ame rikaanse staat West-Virginia Hij volgt de demoeraat Metthew Neely op, die verleden week is overleden. Het Amerikaanse leger zal bin nenkort een brochure uitgeven waar in amateurs wordt verteld hoe zij raketten kunnen bouwen zonder zichzelf en hun omgeving in gevaar te brengen. Advertentie I.M. Voortaan roken opening bovendien

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2