Vrouwen in het Rijnland één dag de baas Krupp op Schiphol Vriendin rijdt, vrouw aan auto meegesleurd Dankbaar voor goede zorgen maar: Némen ze mij met m ii bruine gezicht? Ambtenaren zijn het wachten moe GETAFLEX lijmt kond alle boat! Frivool bewind begin van Westduitse carnaval Benzine en olie weer goedkoper Spreeuwenpraat m Verstekelingen teruggestuurd Maanreiziger Farrell nog steeds monter Marian samen met Audrey op 't doek SIEBEL Gelderse Dag in Gelders Huis Geen jeugdpuistjes meer! AANNEMER VOOR DE RECHTER mM HET VRIJE VOLK ZATERDAG 15 FEBRUARI 1958 PAGINA 8 Beterschap Ezel Ook de omroep (Van een onzer verslaggevers) 'Een krankzinnig idee om met de vrouw, met wie u vriendschappelijke relaties on derhield, midden in de nacht tot vlak voor uw huis te rijden.' VERVOLG VAN PAGINA 1 Aanvankelijk waren er wel moeilijkheden met de 87 Austra lische, Engelse en Nieuwzeelandse toeristen, die een plezier reis maakten naar Europa. ZIJ .wisten niet, dat de Toscane Soerabaja zou aandoen en evacués opnemen. Zij moesten wor den ingeënt, omdat de Indische Archipel geacht wordt pokken- gevaar op te leveren en zij staken hun bezwaren niet onder stoelen of banken. VLOTTE OVERSTAP RODE-KRUISHULP Donald Farrell Is nu al meer dan halverwege de maan. Een week moet zo'n reis duren en of menselijke wezens dat kun nen uithouden is een vraag, waarop nu juist Farrell een antwoord zal geven. de overwinning POTTER'S LINIA GROTE VRAAG Een huisvrouw uit de Goudsewagen- straat te Rotterdam vond het maar een zielig geval. Er ko men aan haar deur nogal eens mensen die prentbriefkaar ten ol iets dergelijks te koop aanbieden. Nu was er een man („hij was werkelijk invalide") die haar vertelde, dat hij met zijn gezin van twee kinderen van tachtig gulden invaliditeits- geld per maand moest leven. Op de vraag van deze huisvrouw of hij dan niets van Sociale Zaken kreeg, had de man ontkennend geantwoord. Hij kreeg niets zo vertelde hij om dat hij centraal stond ingeschreven in Den Haag. De huisvrouw vraagt: „Is er nu voor die mensen geen andere weg dan langs de deuren te gaan eii eigenlijk te bedelen, al' bieden ze dan iets te koop aan? De man waar ikp nu over schrijf, zag er inderdaad wel zielig uit." En verder: „Ik zou graag willen weten of die mensen dat doen omdat ze daar hun voordeel in zien of dat ze werkelijk nergens met hun nood terecht kunnen. In het eerste geval Iaat ik me niet meer voor de gek houden. In het tweede geval zou ik het een a-sociale toestand vinden." Pieter en huisvrouw gaan het ver haal. dat deze man deed. nu eens nauwkeurig onder de loep nemen. En dan zetten wij die loep allereerst boven zijn mededeling: „Ik sta cen traal ingeschreven in Den Haag." Het is inderdaad mogelijk dat hij staat ingeschreven bij het Centraal Bevolkingsregister in 's-Gravenhage. Dat gebeurt ui. altijd met wat men tegenwoordig met een mooi woord de „thuislozen" noemt. De thuislozen, mensen zonder vaste woonplaats, die hun zwerfneigingen niet kunnen be teugelen en liever met negotie langs de deur trekken dan zich in de een of andere gemeente te vestigen. En dan de waarheid van zijn verhaal verder toetsend rijst de vraag: „Zwerven vrouw en kinderen dan mee?" Die vraag is belangrijk, want zon den vrouw en kinderen niet mee zwerven en gescheiden leven van de man en vader, dan zou dat gezin in de plaats hunner inwoning onmid dellijk een beroep kunnen doen op de hulp van de Dienst van Sociale Zaken. Een andere mogelijkheid (maar dan kom je weer in de war met die mededeling over dat Centraal Bevol kingsregister) is dat het gezin toch ergens leeft in een bepaalde ge meente. Maar dan klopt dat bedrag van tachtig gulden niet. want dan zou het gezin met twee kinderen bo ven de minimale invaliditeitsrente (en die krijg je wanneer er minstens 150 zegels zijn geplakt) al zo 83,45 per maand krijgen. Maar dan kan er óók een beroep worden gedaan op Sociale Zaken. Wanneer de man werkelijk dit ver haal heeft verteld, dan kan men aan de waarheid daarvan twijfelen. De ambtenaren van de Dienst van So ciale Zaken hebben meer van derge lijke verhalen gehoord en wanneer men dan dc zaak eens goed ging on derzoeken, dan bleek, dat een hele boel van die verhaaltjes werden op gedist om het medelijden van de huismoeders op té wekken. Wat trou wens al eeuwen gedaan is docr man nen die met negotie langs 's Heren wegen liepen. Ik weet het heel goed: zij die van invaliditeitsrente moeten leven, heb ben zeker geen vetpot, maar zo erg als die zielige man het deed voorko men, is het toch waarlijk niet. De altijd ijverige en steeds bezige penningmeester van de stichting „De oudjes van Crooswijk", de heer Kru- ger, heeft enige tijd geleden een ern stig ongeluk gekregen. Hij moest in het Bergwegziekenhuis worden opge nomen. Onze vriend Kruger vindt het maar verschrikkelijk dat hij nu niets voor „zijn" oudjes van Crooswijk kan doen. Hopen wij dat we hem weer spoedig door Crooswijk zien „ren nen". Op verzoek van het bestuur deel Ik nu mee dat op het ogenblik alle financiële aangelegenheden worden behandeld door de tweede penning meester, de heer C. Kirpesteijn, Crooswijksestraat 20. Het secreta riaat, 2e Van Zoelenstraat 5, is tot I maart alleen maar schriftelijk of telefonisch onder no. 48710 te berei ken. En ten slottezeer waar schijnlijk wordt begin april de jaar lijkse collecte van de stichting ge houden. Collectanten (en dat moeten er zeer veel zijn) worden verzocht zich nu alvast aan te melden. En helemaal ten slotte: Het aller beste, Kruger. Wat vindt Pieter het jammer dat hij die oude prentbriefkaart uit 1913 niet in zijn kolom kan afdrukken. Onze technici hebben hem van alle kanten bekeken, maar hun conclusie was: Nee, dat wordt niets. Vooral met het oog op de komende verkiezingsstrijd is het een grappig plaatje. Voor het oude gebouw van „Voorwaarts" staat een als boer ge klede man met een ezel. Die ezel torst op zijn rug een groot bord: „Ik en mijn vriend stemmen liberaal en clericaal. Een VERSTANDIG MENSCH stemt H. SPIEKMAN"... Zouden er nog ezels in Rotterdam zijn? Aanbod Aan het einde van dc week hebben wij de volgende aanbiedingen ln. ons boek der Bijdragen opgeschreven: een twee persoons bed (besterad) van B uit de Grleksestraat, twee éénpersoons ledikan ten (bestemd) van V. van de West Kruis kade. een tweepersoons spiraal, stoelen (bestemd) en kleding van De Z. vim de Voorde en een fauteuil (bestemd) van IJ van de Noorderhavenkade. Verder hebben wij een vulkachel (bestemd) ge noteerd van Ter B uit de Josephstraat. een kinderwagen van S. uit de Galioot- strant. drie vlsglazen van R. uit de Kou- terstraat en sigarebundjes en capsules van Van de G. van de Cllnuendaal. De spreeuwenpot werd verrijkt met een gul den van Van S. uit de Korte Hlllestrant en twee kwartjes van Adrie van G. van de Kerkedijk. Alle vrienden onze harte lijke dank. Verlies De heer J. A. Stieber. Spanjnardstraat 23b, verloor zaterdagmorgen op de Schlo- damseweg zijn 1 o o n z a k J e van WU- ton-Fijenoord. Een groene werk broek met een groot knipmes, een fluit en een rode zakdoek miste de heer P Rotscheldt, Rullstraat 40a, op 5 fe bruari in de omgeving van het Mathe- nesserpleln. Dierenrijk Mevr. J. Allart, Meester Arendstraat 41c. zoekt een goed tehuis voor bruin met witte keeshond. Bij de fam. Van Eek, Schakerlo 2. is 10 februari een lang harige. lichtbruine hond komen aanlo pen. Hij heeft een donkere rug, han gende oren en een rode halsband. Voor een hondeliefhebber heeft de heer P. van Zauteü, Abcoudesir«*&t 25c, ccn Sak sische grijs met zwarte keeshond. Hij Is nog geen twee jaar; het moet beslist een goed tehuis voor hem zijn. I PUTTER SPREEUW.! (Van onze correspondent te Bonn) De vrouwen waren donderdag de baas: ze regeerden heel Bonn, heel het Rijnland. Het was zowel een streng bewind (ver zet werd niet geduld) als een liefelijk bewind (zich vooral uitend in omhelzingen). Het was ook een noga! frivool bewind want in de 'vlaggen' die van de gevels wapperden, kon zelfs het ongeoefend oog dunne kledingstukjes her kennen. die gemeenlijk door de dames het eerst worden aangetrokken als zij zijn opgestaan en het laatst worden uitgetrokken als zij zich te bed be geven. Kortom: donderdag was het Wci- berfastnacht vrouwenvastenavond en de mannen hadden het moeilijk. Vóór 's ochtends 11.11 uur. het 'gekkenuur', konden de heren der schepping zich nog tamelijk veilig op straat wagen. Daarna werd het bepaald gevaarlijk. Want het Is zo gesteld: in Beuel, het deel van Bonn dat aan de rech teroever van de Rijn ligt, is een dik ke honderd jaar geleden de Weiber- fastnacht ontstaan. Daar stonden toen grote wasserijen en onder de wasvrouwen is de traditie ontstaan eens per jaar het werk te staken, het wasgoed uit de ramen te hangen en in het algemeen de macht in de stad aan zich te trekken. Zo ging het dus donderdag ook. Heel Beuel was met ondergoed versierd en om 11.11 uur bestormden de vrouwen het stadhuis, waar de burgemeester tot machtsoverdracht werd gedwon gen. Wee toen de man die zich nog op straat durfde vertonen. De traditie brengt namelijk mee, dat geen maai zich op Vrouwenvas tenavond normaal gekleed buiten mag wagen. Wie deze euvele moed toch heeft wordt door de vrouwen over- vallen en beroofd van zijn boven broek: een handelswijze, die elke man in één klap belachelijk maakt. Omhelzingen Daarbij komt. dat op deze dag het Recht van Omhelzing geldt. Op de ministeries in Bonn is dan ook niets uitgevoerd. Geen minister en geen ambtenaar, hoog of laag kwam er zonder een paar dozijn omhelzingen af en schaarss mannen in de straten of in winkels werden door hordes wildvreemde vrouwen, met rare hoed jes en serpentines versierd, belaagd en afgezoend. In Keulen begon het carnaval met een opstand van marktvrou wen, die zich dit jaar als jonge meisjes hadden uitgedost. Duizen den andere Keulse vrouwen hadden zich vermomd als duivelinnen, met kattemaskers op. Zij hadden nachthemden aange trokken of lange enkel-onderbroeken met kantjes. Zij liepen met mattekloppers rond om mannen af te tuigen (aangezien dit vervolgens weer moest leiden tot een letterlijke verzoening) en zij hielden optochten, waarbij pannen, deksels en nachtspiegels dienst deden als trommen. Ook de omroep kreeg zijn deel. 's Morgens vroeg waren de omroepers al overvallen door vrouwelijke colle ga's. die de licle dag het microfoon- heft in handen hielden (en dat lang niet slecht deden). Pas 'savonds om acht uur werden de mannen weer in de studio's geduld en ook op straat. In Aken kwam 's och tens de Blaue Schute uit Heerlen aan, een Neder landse carnavalsvereniging, die vol gens de traditie jaarlijks Aken moet innemen. Aan de grens werden de invallers door dc douane tot staan gebracht, maar weer doorgelaten na met jenever te zijn omgekocht. De Akense carnavalssoldaten ver dedigden weliswaar met de moed der wanhoop hun stadhuis, maar na een bombardement met confetti en sinaasappels moest de burge meester zijn gezag overdragen aan de commandant van de Blaue Schutte, de loco-burgemeester van Heerlen. De overwonnen stad danste vervol gens een uitbundig rondje met de overwinnaars, die daarna weer op aun haardstad terugtrokken. Dit was het begin van het West- luitse carnaval, dat tot dinsdagnacht ;al voortgaan. De kater houdt spreek- aur op Aswoensdag,.. Bij het Westduitse carnaval hoort een apart dameskapsel, meenden kappers- op een con cours in Dusscldorp. Het dient aangepast aan deze tijd. Dit 'atomium-kapseV vormt wel een vreemde hoofdzaak... De Nederlandse filmactrice Marian de Koning, tevens de Edese Heide- koningin van dit jaar, heeft bij de Amerikaanse filmmaatschappij War ner Bros een contract getekend om deei te nemen aan de film „The nun's story" onder leiding van Fred Zin- neman. Marian zal samen met Audrey Hepburn acteren. De buitenopnamen van deze film worden in de Kongo en de binnen opnamen in de studio's te Rome op genomen. Marian de Koning heeft eveneens een contract getekend met de maat schappij Italolanda Cinema tografica, om de hoofdrol te vervullen in de film „Voglio un grande amore", on der leiding van Rate Furlan. Advertentie I.M [ZWITSERSE HORLOGES Voor do mooist» cotlacU» tn elk» prijsklas!» n«ar STADHUISPLEIN 24-26 I NIEUWe BINNENWEG 227 Vrijduynüilautj Half vier streek een Twin-Bonanza Beech- craft met Duitse registratie- letters neer op Schiphol. Het vliegtuigje, eigendom van het Kruppconcern, had twee pas sagiers aan boord: Aljried Krupp von Bohlen und Hal- baclL en graat Claus von Ahle- feldt. Op Schiphol stapte de eige naar van het Kruppconcern over in het KLM-vliegtuig voor Colombo. Dat is het 'eerste deel van een wereldreis, die Krupp vervolgens naar Aus tralië zal brengen. (Van onze sociaal-economische redactie) Nieuwe prijsverlagingen voor olie cn benzine kunnen binnen niet al te lange tijd worden verwacht wanneer de ontwikkeling op de wereldmarkt voor deze artikelen zich in dezelfde richting blijft bewegen als in de af gelopen weken. Door de prijsverlaging van begin februari zijn de tarieven op of om streeks hetzelfde niveau gekomen als voor de Suez-crisis. Kleine verlagingen voor bepaalde artikelen zouden nu wellicht al tot de mogelijkheden behoren, maar de kans bestaat, dat de oliemaat schappijen de tegenwoordige prij zen nog even vasthouden om straks met aanzienlijker verlagin gen uit de bus te komen. De prijzen van olie en benzine op de wereldmarkt vertonen een voor de verbruikers bijzonder verheugende, maar voor de maatschappijen bijzon der teleurstellende ontwikkeling. Dit vrijwel alle olieproduktiecentra in de vri|e wereld komen berichten over het vinden van nieuwe rijke bron nen, maar tegelijkertijd ook van een bewuste vermindering van de pro- duktie. De voorraden hopen zich op en de tot dusver vrij zachte winter geeft de verbruikers de gelegenheid met vrü kleine hoeveelheden te volstaan. Gedeputeerde Staten van Gelder land zien geen aanleiding hun aan de Party van de Arbeid gegeven toe stemming in te trekken, inzake het gebruik van het Huis der Provincie vandaag voor de „Gelderse Dag", die het gewestelijk bestuur van de PvdA heeft belegd, zy zeggen in antwoord op vragen van de VVD, dat het Huis De Amerkiaanse Marine zal na der Provincie bet centrale knooppunt I afloop van het Internationale Geo Advertentie l.M. Laat jeugdpuistjes uw leven niet vergallen. Bestrydt deze huidontsie ringen meteen met DERMES, de ge neeskrachtige zalf met diepte-effect. De antiseptische en jeukstillende stoffen dringen diep door tot in de diepst gelegen huidlagen. Binnen enkele dagen is uw huid zo zacht en fris als nooit tevoren! DERMES, ln alle apotheken en drogisteryen. van provinciale activiteiten dient te zijn en dat met deze doelstelling de „Gelderse Dag" overeenkomt, omdat de by die gelegenheden te bespreken vraagstukken van algemeen Gelders belang zijn. fysische jaar vier bases aan de zuid pool in stand houden. Het zijn de basis aan de zuidpool zelf, de basis Byrd, de basis Haliett en het station van de Marine Luchtvaartdienst te McMurdo. Dal kreeg gisteren de 48-jarige aannemer IJ. B. alt Zeist te horen van de president van de Utrechtse rechtbank. B. stond terecht wegens het onder invloed van sterke drank besturen van een auto. De officier van Justitie etste twee maanden ge- Hun optreden tegen de bruin gekleurde mensen, die er met hun schamele bezittingen, soms in een valiesje, soms in een teil verpakt, armoedig uitzien, was in het begin bepaald vijandig. In Aden kwamen een ambtenaar r van het ministerie van Maatschappe lijk Werk en een maatschappelijk werkster van het CCKP (het comité, dat de kerkelijke en particuliere hulp aan repatriërenden bundelt)aan boord. De Italianen deden het hunne om blank en bruin tot elkaar te bren gen en toen de beide Nederlanders op hun beurt een en ander vertel den van de achtergrond van het repatriëringsdrama lukte dat ook wel. Ten slotte organiseerden de blanke toeristen een feestje samen met de Indische Nederlanders. Het viel inderdaad mee. Ten eerste omdat de mensen bij lange na er niet zo treurig aan toe waren als men gevreesd had, ten tweede, omdat de organisatie, op de kledingvoorziening na, goed klopte. In Aden bleek namelijk, dat men de verkeerde kisten met kleren ge stuurd had. Er was een eindeloze hoeveelheid babygoed (voor negen baby's!) en er waren veei te weinig trainingspakken voor de volwasse nen en de grote kinderen. Maar de overbrenging van schip naar trein was prima in orde. De trein kon vlak bij het schip komen. Twee mensen van Lissone -Linde man, het bureau, dat de reis georga- Behalve de 519 repatriërende Indische Nederlanders en de 87 toeristen uit Australië en Nieuw- Zeeland heeft de Toscane ook nog twee verstekelingen aan boord ge had. Het waren twee jeugdige In donesiërs,- die in Soerabaja aan boord gekropen moeten zijn. De evacués hadden het wel in de gaten, omdat ze elke nacht op een ander plekje op de mannen- slaapzaal sliepen, en zich aan tafel tussen de anderen mengden, maar ze zeiden niets. De bemanning viel het niet op. omdat Indone siërs en Indische Nederlanders van uiterlijk nu eenmaal niet veel ver schillen. Zij zouden het minstens tot Ve netië hebben volgehouden, als ze zich niet hadden vérgrepen aan de toch al zo geringe bezittingen van de passagiers. Toen icerd na tuurlijk de kapitein gewaarschuwd en die maakte korte metten. In volle zee werden de verstekelingen overgegeven aan een ander Itali aans schip, dat naar Indonesië op weg was. Wi: in dc trein zit roet 519 mensen, die zijn losgescheurd van alles wat hun dierbaar was, ga je je afvragen, wat meevallen eigenlijk is. Er zijn onder deze groep 105 be jaarden, die alleen maar oud zijn. Maar er zijn er honderd, die nau welijks of helemaal niet meer kun nen lopen. Zeven van hen zijn blind. Hun leeftijd varieert tussen 60 en 93 jaar. maar het merendeel is ver over de zeventig. De bevoiking van twee oude-vrouwenhuizen in Soera baja is leeggehaald en op de boot ge- zee. - Ze zijn zo verschrikkelijk, oud. Ze ben kantoorbediendewat denkt zijn zo verschrikkelijk hulpbehoevend, u?' Ze rillen in een broeiwarme trein van kou onder de wolten Rode-Kruisde- kens. Van Nederland weten ze maar dan ook niets. Zezijn aandoenlijk dankbaar voor ieder hartelijk woord, voor de eenvoudigste hulpverlening. Wij willen iets doen voor de bemanning,' was de wens van de repatriërende Indische Ne derlanders op de Italiaanse boot Toscane. Zij maakten een plannetje met mevrouw E. Voute, maatschappelijk werk ster van het CCKP, die in Aden aan boord teas gekomen. Het werd een feest van dans en muziek en de kapitein en de purser kregen iedër een sarong. Op de foto: een moment uit de 'Schoteldans', er waren brancards voor de oudjes, die niet konden lopen, wiegjes met niseerd "had, waren vooruit gereisd «arme kruiken ^voor de baby's. Hes- en in Bari aan boord gegaan. Zij had- Jï :egaa den de menser op papier vast inge deeld: oudjes in slaapwagens, gezin nen met kinderen (merendeels grote gezinnen) ln coupés, waar zes lig banken uitgeklapt kunnen worden en de anderen in zitwagens. De trein was 's morgens vroeg zo in elkaar ge zet. dat ieder makkelijk zijn plaats kon vinden. De grote vraag, die op de ach tergrond staat van ai deze vraagjes, spreken ze niet uit: 'Nemen ze mij mee mijn bruine gezicht? Aanvaar den zij mijn vrouw en mijn kinde ren?' De hartelijkheid van de Italianen. Ze zullen naar rusthuizen gaan. Nog de hulpvaardigheid van de Haarlemse een paar maanden, misschien een huisvrouwen en mannen, die gezin paar jaar. Dan zullen ze sterven in en werk even Heten schieten om hen bij te staan, heeft hoop in hun har ten gew" vangenisstraf en ontzegging van oe rijbevoegdheid voor één jaar. De zaak was een gevolg van het uitgaansavondje, dat de aannemer op 14 december van het afgelopen Jaar met zijn vriendin, de 27-Jarige mej. A. M. F. uit Hilversum, had gearran geerd. Het tweetal bezochtverschei dene cafés en belandde ten slotte in Laren. Pas om twaalf uur werd be sloten om op te breken. Mej. F. stuurde. Zij had toen tien likeurtjes gedronken. In het bezit van een rijbewijs is zij niet. Omdat er nog een kwestie moest worden uit gepraat, reed zij niet rechtstreeks naar haar huis, maar naar dat van de aannemer In Zeist. Voor zijn woning gekomen stapte B. even uit. Vrijwel direct ging hij echter weer in de wagen zitten. Bij na op hetzelfde ogenblik rende de echtgenote van de aannemer, die de wagen had horen stoppen, naar bui ten. In nachtgewaad. Met één hand greep zij de auto bij ds stijl van het portier. Op dat moment gaf mej. F. gas. De wa gen schoot vooruit en sleurde de aannemersvrouw, die met haar hand klem was komen te zitten, mee. Pas toen de auto in de Jacob Catslaan vaart minderde, kreeg de gillende vrouw kans haar hand los ta trekken. Zij smakte tegen het wegdek. De aannemer, die een semm van zijn vrouw naast de wagen had ge zien, zou zijn vriendin hebben gelast te stoppen. Maar deze had daarvoor niets gevoeld. Zonder om te kijken was mej. F. naar Hilversum gereden, vanwaar de aannemer naar huis was terugge keerd. Bij zijn thuiskomst kruiste zijn pad dat van een agent, die con stateerde dat B. waggelend om zijn auto heenliep. Ook mej. F. verscheen gisteren voor de rechtbank. Zij moest zich verantwoorden wegens het toebren gen van zwaar lichamelijk letsel. De verdachte beweerde mevr. B. niet te hebben gezien en geen gegil te heb ben gehoord. De officier achtte dit onmogelijk en eiste twee maanden gevangenis straf. waarvan één voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar en toewijzing van de civiele vordering han mevr. B., groot 98.-. Uitspraak op 28 februari.- Bijna zes dagen zit hij nu a! in de ruimtccabinc op dc basis San Antonio in Texas. En de artsen, die hem voort durend gadeslaan en fotograferen, vinden dat het uitstekend gaat. Ondanks zijn benauwde omstan digheden (hij kan zich vrijwel niet bewegen, krijgt een bijzonder zuur stofmengsel. leeft in onderdruk en zit vol instrumenten, die hartslag, bloeddruk en zo meer registreren) is hij monter als een hoen. Verveling zal een grote moeilijk heid zijn, dachten de artsen. Maar Farreil verveelt zich niet. Hij heeft twee boeken bij zicli en leest nogal eens. Bovendien luistert hij naar muziek van een bandrecorder. Vermoeidheid is een probleem, dachten de artsen. Maar Farrel! lieert een bepaald -slaapritme ontwikkeld, waarbij zijn dag 14 uur telt in plaats van 24 en dat schijnt goed te beval len. Zijn maaltijden maakt Farrell zelf klaar op een elektrische kookplaat. De kalkoen uit blik smaakt hem nog steeds voortreffelijk. Slechts even is er een moment van spanning geweest. Enige dagen ge leden begon er, kort nadat hij in slaap was gevallen, een alarmbel te luiden, Farrell schrok wakker en zag aan een speciaal sein, dat zijn zuur stofmasker defect was. In 19J seconde slaagde hij erin zijn reservemasker op te zetten. Sindsdien schijnt alles vlot te verlopen, hoewel hij gisteren tekenen van vermoeidheid begon te vertonen. De zonnebril draagt Farrell om zijn ogen te beschermen tegen het feile lamplicht bij liet maken van foto's. Slechts één omstandigheid van de ruimtevaart kan in de cabine niet worden nagebootst; het ontbreken van zwaartekracht. Advertentie I.M. Overwin verkoudheid, hoest en keelpijo snel met Potter's Linia. Een paar tabletjes in de mond doen wonderen! Bovendien een frisse adem, óók na gebruik van cigaretten of 'n borreltje. Bescherming tegen besmetting o.a. griep, ln handige platte strooi- doosjes a 55a.j A!/t' apothekers en drogisten verkopen ze. Imp. H. ten HERKEL N.V„ HILVERSUM Ze zijn dankbaar ellendig dank baar eigenlijk voor het feit, dal liet Rode Kruis had een ieam uit het geschoolde treinpersoneel van Haarlem naar Venetië gestuurd van Dissone konden het makkelijk aan en 26 mensen, waaronder tsvee artsen en ;er''"'('en raakte er niet over uitge vier verpleegsters. Er was een volle- Praat, dat het zo meeviel. jes, kleutervoeding, de restauratie- een vreemd land wagen was goed voorzien en kon alle mensen op tijd laten eten. De reis verliep zeer voorspoedig. ou mede dank zij de consul-generaal met kinderen, in totaal' 114 kinderen ?"n zo^en serieus Senomen worden in Milaan, de heer H. W. R. de J -- Waal, die naar Venetië was geko men en op wiens verzoek alle douaneposten gewaarschuwd wer den, dat de trein op komst was. Zij lieten hem zonder meer passeren De handige Rode-Kruisheipsters Er zijn 86 gezinnen, waarvan 69 iet kinderen, in totaal 114 kinderen beneden de vijftien. Er zijn 21 wedu wen en zeven gescheiden vrouwen bij met kinderen en negen ongehuwde vreemde land, waar ik bij hoor?' Maar het antwoord op de vraag: Word ik werkelijk deel van het moeders. Ze zijn aangekomen in een land, waarvan ze niets weten. 'Ik heb altijd op een scheepvaart kantoor gewerkt. Zou ik werk kunnen vinden in Rotterdam?' Dat is een va der van zeven kinderen, 'Ik ben mon teur: ik krijg toch wel werk. he?' Die het antwoord op die vraag, ligt in de toekomst. De ambtenaren stellen voor bun salariseisen hun hoop op de Eerste Kamer, die volgende week de begro ting van Binnenlandse Zaken gaat behandelen. De salarisonderhande lingen, die op aandrang van de Tweede Kamer waren heropend, heb ben sinds 23 december van het vorige jaar geen enkele voortgang gemaakt. 'Wij hebben het onbehaaglijke gevoel, dat de regering nog steeds niet schijnt te beseffen, dat het georganiseerd overleg snel en goed moet werken.' Dit zei de heer A. van Rossen, tweede voorzitter van de Algemene Bond van Ambtenaren en secretaris van het ACOP (Algemeen Comité tot behartiging van de belangen van het Overheidspersoneel) gisteravond voor december de mogelijkheid tot over eenstemming zeer nabij leek. De ver langens van het overheidspersoneel vatte de heer Van Rossen als volgt samen: 1. Werkclassificalie en de moge lijkheid van een prestatiebeloning voor de weekloners. De invoering daarvan zou enkele jaren vorderen. Voor hen, die nog geen prestatie beloning kunnen verwerven dient in afwachting een overbruggingsmaat regel te worden genomen. 2. Voor de andere ambtenaren wordt verlenging van de salarisscha len met één periodieke verhoging verlangd. Door deze verlangens wordt het al gemene loonbeleid niet doorkruist, zei de heer Van Rossen met nadruk. de VARA in een vraaggesprek met mene l^onSo^T eTde^r^ de heer W. van Halm van het NW. saties hebben rich zeer Jnte héSeT- Hij voegde eraan toe, dat op 23 kingen opgelegd dig# medische uitrusting ln de trein, Maar als je een dag en eea nacht heeft er acht. 'Ik ben chauffeur, ik Advertentie l.M

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2