Schiedam van vroeger, nu en in de toekomst Nederlaagtoernooi van belang op komst Zevenduizend kinderen komen onder de WALDO-TAXI "Onder reci "Tegenwoordige jeugd niet slechter dan vroegere' Wat kwam er in Schiedam uit de Ideeënbus? Goed basketball buiten toernooi van h.b.s. om P. Lalleman 40 jaar bij PTT 4Martinit' dertig jaar V akantiescliool dit jaar ook met weekkampen Ongelukken door 'gladheid chiedammers onder elkaar Misschien eind '58 mandoline-festival in Schiedam Ir. B. Wilton voor C JMV en C JVF: Met bromfiets op straat gevallen KIND VERBRAND Inlegoverschot hij spaarbank groot Samenkoaist Esperan toagendo Burgerlijke Stand Mercurius en museum De afdeling Schiedam van de Alge mene Bond „Mercurius" houdt woens- (Vun een onzer verslaggevers) De tweede ronde van de grootscheepse inentingen-actie tegen de polio is vanmorgen in de Korenbeurs te Schiedam van start gegaan. Kinderen van vijf. zes jaar, maar ook kleuters van amper een jaar krijgen deze keer hun eerste prik. Vorig jaar november kwamen de kinderen geboren in 1955 „onder de injectienaald". Toen werden er ongeveer 1200 jeug dige Schiedammers behandeld. Deze week zijn de kinderen ge boren in het tijdvak 1952 tot en met 1957 (uitgezonderd 1955) aan de beurt en rekent men op niet minder dan zevenduizend „prikklanten". Het verleden, het heden en de toekomst van de bebouwing van Schiedam deed zaterdagochtend de heer J. M. Horvath, stedebouw- fcuridige van Schiedam, uit de doeken tijdens zijn lezing die hij hield in het natuurkundelokaal van de h.b-s. voor een aantal leraren, oud- leraren en oud-leerlingen der schooi. „De jeugd van tegenwoordig is beslist niet slechter dan voor gaande generaties, zoals nogal eens beweerd wordt, want ook de jeugd van vroeger ging wei eens tegen de draad in," aldus de heer ir. B. Wilton, in zijn toespraak die hij zaterdagavond in de Opstandigskerk voor leden van de CJVF „Martha" en CJMV „Westerkwartier" hield. (Van onze sportredactie) Dit jaar is het dertig jaar geleden, dat de Schiedamse voet balvereniging „Martinit" het levenslicht aanschouwde. Zij werd door enkele met elkaar bevriende voetballiefhebbers uit de Gorzen, die bij dezelfde fabriek werkzaam waren, opgericht. Te Passief Wat de heer Wilton echter wel bezwaarlijk vond, was de vrijetijds besteding van de tegenwoordige Jeugd, daar deze een te passief ka rakter draagt. Te veel tijd wordt er besteed aan het luisteren naar de radio, het kijken naar TV, film en voetbal Het gevaar dreigt dat de zelfwerkzaamheid hierdoor ge dood wordt. Niet dus dat bovenge noemde zaken fout zouden zijn, maar het mag niet zo zijn, dat dit de enige mogelijkheden zijn om de vrije tijd door te brengen; er moet tijd blijven voor het zelf beoefenen van sport, het lezen van goede lectuur en studie. Pechvogel Het pechvogeltje achtervolgde Martinit, want toen vorig seizoen het kampioenschap voor het grij pen lag, brak oud-international J Schrumpf een been en deze morele klap was voor de roodbaadjes te veel. iuw werd hij uitgeschakeld» Advertentie HET VRIJE VOLK MAANDAG 10 MAART 1958 PAGINA 9 „Wat kwam er uit dc Ideeënbus?" heet de brochure, die een uitvoerig overzicht biedt van de resultaten van je enquête Ideeënbus der democratie. In deze interessante brochure konden natuurlijk niet worden opgenomen de' lenkbcelden, die geuit zijn ter ver- •etering van plaatselijke toestanden. Daarom houdt de afdeling van de *artij van de Arbeid dinsdagavond ;m acht uur een bijeenkomst in het Jeugdhuis van de Ned. Prot, Bond, Lange Haven 3, waar de over Schie dam verkregen gegevens met de geënquêteerde Schiedammers zulten «orden besproken. Enkele deskundi gen hebben zich bereid verklaard tot het beantwoorden van vragen, indien mogelijk ook over de andere onder - j werpen, waarover de enquête zich uitstrekte. Tweede ronde teeen Gisteravond zat ik op mijn gemak in een ijssalon. Juist toen ik met eni ge omzichtigheid een iets te hete kop koffie naar mijn lippen tracht, plompte pardoes een gestalte tegen óver me aan het tafeltje neer. Ik nam een veel te grote slok koffie; verbrandde mijn tong en verslikte me. Meneer S., want hij was het, keek me meewarig aan. „Hoe maakt u het tegenwoordig?" informeerde hij ar geloos. „Goepoegoeienavond", bracht ik het er met moeite uit. „U kijkt anders niet bepaald, of u in tito sas bent", constateerde me neer S. nuchter. „Maar dat valt wel te begrijpen, U heeft het zeker ook in de krant gelezen". „Wat?" vroeg ik. Want er valt in éen krant veel te lezen ,.De begroting, meneer, de begroting van de gemeente Schiedam. De raad heeft een begroting aanvaard,- die sluit met een nadelig saldo van maar eventjes een miljoen. Denkt u eens in! Een miljoen!" „Och", zei ik luchtig, want ik zag dat hij zich begon op te winden, „tent is een miljoen voor een grote stad?" ,'tiks och:... Is dat het goede voorbeeld geven aan de burgerij! Ach nee, meneer", en hij schudde treurig zijn. hoofd, „Wat wenst v, meneer?" Een lief tallig meisje, met een kraakhelder wit schortje voor en een dienblad in haar linkerhand wekte de heer S. uit zijn sombere overpeinzingen. Zijn ge zicht fleurde ineens op. „Een koffie graag, juffrouw". „Met of zonder slagroom?" „Ehzonder slagroom maar". Hij gaf me een olijk knipoogje. ,MVn be groting moet. dadelijk kloppen, zie je". Feest in Kethel De Oranjevereniging in Kethel zal ook dit jaar weer een zomerfeest ge ven en wel van 16 tot en mét 19 juli. Er komt zoals gebruikelijk weer éen vernlaakcentrum bij met zweefmolens, schommels, een cakewalk, enz. Zevenduizend kinderen, die in vijf dagen tijd ingeënt moeten worden! Het zijn er heel wat. Daarom heeft de GG en GD deze maal dan ook zijn toevlucht in de Korenbeurs gezocht. De grote ruimte is hl drie banen verdeeld, die de ouders met hun kin deren moeten doorlopen voor het gehele „proces" achter de rug is. De eerste baan staat in het teken Van de administratie. Daar zitten aan verscheidene tafeltjes verschil lende mensen, die allerlei formu lieren invullen én aantekeningen maken. In de tweede baan krijgen de kin deren op hun bovenarm, op de plek waar de naald onder .de huid zal verdwijnen, een veeg jodium. En in Advertentie tM (Van een onzer verslaggevers) Het Sehiedanise arbeidersmandoli- ne-orkest „La Matinata" heeft voor dagavond een jaarvergadering in zaal „e"k«'e Jf™*®, £'ai"ï™' Stn 7 van hot VnllcQo-chiMi^! en a» amnrir. ervan is om In het najaar ter gele de derde baan ten slotte komt het. belangrijkste: de prik. Rustig en ordelijk Het was opmerkelijk, hoe rustig en ordelijk het er vanmorgen aan toe ging. De dokters en hun as sistenten, die alles eerst zorgvuldig hadden gepland, haddén al eerder bezit van de Korenbeurs genomen en alles voor de inentingen-actie in gereedheid gebracht. Toen om klokslag negen de eerste moeders met hun kleuters binnenkwamen, bleek het systeem dan ook voor treffelijk te werken en werd ieder een vlot behandeld. Ook de „slachtoffers" gedroegen zich moedig. Wel kregen hun gezich ten een .angstiger uitdrukking naar mate zij de injectietafel naderden, maar het was maar een enkeling die in huilen uitbarstte en zich niet aan de sussende woorden van de dokter en de verpleegsters stoorden. De vrouwelijke arts, dr. ,f. A. van Ilaaften. lieeft de leiding van" deze actie, die een belangrijke bijdrage levert in liet verkrijgen en liet be houden van een gezonde Schiedamse jeugd. Nadat zaterdagochtend de basket- ballwedstrjjden voor jongens uit klas se 1 en 2 van de rijks h.b.s. in ver volg op het toernooi van vrijdag waren gespeeld, kwamen het klasse- icam van B5 en dat van de Acade mie voor Lichamelijke Opvoeding uit Den Haag in het veld om een demenstratiewedstrijd ten beste te geven. De eerste helft speelden beide partijen gelijk op, doch in het tweede gedeelte van de wedstrijd toonde het team van de school h.b.s. zich supé rieur. De overwinning mag men ge rust verrassend noemen, te meer om dat het team van de Academie een international in zijn midden had, de heer Van Schijndel, die deel uit maakt van het Nedelandse basket ballteam. De uitslag van deze uiterst sportief en reglementair gespeelde wedstrijd was 3522. Tot aller verrassing kreeg men 's middags wederom een buiten het toernooi om te spelen wedstrijd te zien. Het betrof hier een team van ouH-leerlingen tegen een schoolteam. Het valt moeilijk te zeggen wie de meerdere was in het spel; in punten uitgedrukt, was het schoolteam ech ter sterker. De uitslag is 28—27. De uitslagen van de gehouden wedstrijden van het basketbal1 tor nooi zijn. Ie klasse 2b (8 punten), 2e klasse 2a (8 punten), 3e klasse 2c (8 pun ten). Het doelgemiddelde gaf de be slissing. Eveneens voor jongens uit klasse 3, 4 en 5: le klasse B5, team I (14 punten), 2e klasse A5 (12 punten), 3e klasse 3c (10 punten). De prijzen zijn vanochtend aan de vertegenwoordigers van de winnende teams uitgereikt. Onder hen waren dr. C. A. Reeser, cud-onderdirecteur, ir. A. M. Ingelse en ir. H.W. G.Hoe k. Na een kort openingswoord, toege sproken door de directeur, dr. R. Oort begon de heer J. M. Horvath zijn in drukwekkend betoog, dat hij door middel van lichtbeelden en kleuren dia's verduidelijkte. Met ettelijke foto's, geprojecteerd op het witte scherm, nam de Hongaarse Nederlander 2ijn gehoor mee naar tal van plaatsen In het oude Schiedam. Dat men deze „tocht door de stad' op prijs stelde bleek wel hieruit, dat de projectfebeeiden voortdurend aan leiding gaven om herinneringen op te halen. Allereerst vertelde de spreker, die, ondanks dat hij zijn jeugd heeft doorgebracht in Hongarije, toch vrij veel weet over de geschiedenis van Schiedam, enige bijzonderheden over de oude binnenstad. Vele huizen zijn reeds, gesaneerd, andere zullen nog volgen, hetzy door de onbewoonbaarheid, hetzij voor de nieuwe verkeersader door Schiedam. Verder toonde hij een plattegrond waarop de plaatsen te zien zijn. waar vroeger de molens hebben gestaan, die tekenend waren voor het stads beeld. Restanten van deze molens, de-zgn. „peperbussen" blijven nog steeds be waard. Hierna konden de aanwezigen met de totaal veranderde opvattingen om trent de huizenbouw kennismaken. Verscheidene toto's van Nieuwland en van verschillende maquettes toon den duidelijk dat men tegenwoordig z(jn heil beeft gezocht In de „Hoch- bau" met gr oenzomen en speelge- legenheld voor de kinderen. Een. sfeer van gezelligheid heerste er zaterdagmiddag in de aula van de rijks-h.b-s. te Schiedam, waar het bestuur van de schoolvereniging „Onder Ons" ter gelegenheid van het elfde lustrum recipieerde Tal van leraren en oud-leerlingen hadden aan de uitnodiging gehoor gegeven, zodat 'de zaal weldra ge vuld was met handdrukkende en glasopheffende mensen, die elkaar dikwijls lange tijd niet meer gezien hadden. 's Avonds nog zouden de meesten onder hen elkaar weer ontmoeten op de feestavond, die gehouden is in Musis Sacrum, waarop hetzelfde toneelstuk van vrijdagavond opge voerd is. Ook werd aandacht geschonken aan de Maasboulevard, die in 't verlengde van Het Hoofd ligt en waar in 1959, naar men hoopt, het nieuwe restau rant zal komen. Van belang was eveneens de kwestie van de parkaanleg. Aan de hand van lichtbeelden liet men zien dat heden ten dage tevens met de recreatie mogelijkheden rekening wordt ge houden. Tot slot zagen de toeschouwers de in tekening gebrachte stadsuitbreiding zoals die in 198Q er waarschijnlijk uit zai zien. De toekomstplannen staan geheel in het kader van het project Bandstad Holland en het Deltaplan, waarbij men zoveel mogelijk een grote lintvormige stad zal „bouwen" {con glomeraat van Rotterdam, Schiedam en Vlaardlngcn) Nadat dr. R. Oort dc heer J. M. Horvath bedankt had voor zijn be toog, konden de dames en heren nog ir. autobussen een rondrit maken door Schiedam, juist langs en door die ge deelten, welke tijdens de lezing op de voorgrond waren geplaatst. De directeur van het Post- en Tele graafkantoor In Vlaardngen de heer P. Lalleman, is 40 jaar m dienst PTT, Zaterdag Is dit jubileum niet onopgemerkt voorbijgegaan. In in tieme kring werd het in aanwezig heid van o.a. de directeur en de staf van het postdistrlct te Rotterdam en de directeur van de FTT-kantoren uit de omliggende gemeenten, in de huiselijke kring herdacht. 's Middags vond op het, Vlaardingse kantoor een receptie plaats. Het vol tallige personeel was hierbij aanwe zig. Aan de jubilaris werden tal van geschenken aangeboden. Na een dankwoord van de heer Lalleman is men nog geruime tijd bijeen geweest. De 50-Jarige Vlaardinger C. R.reed zaterdagavond met zijn bromfiets over de Surinamesingel in Vlaardin- gen. Hij verloor op een bepaald mo ment de macht over het stuur en viel ten gevolge daarvan op het weg dek. Met een zware hersenschudding en een aantal verwondingen is R. naar het Algemeen Ziekenhuis ver voerd. Na jaren van voorspoed bereikte .Martinit" de tweede, klasse van de KNVB, alwaar het een goed figuur sloeg, hetgeen heden ten dage nog menigeen kan bevestigen. Maar daarna volgde een. periode van tegenspoed, degradaties hadden plaats en Martinit daalde af naar de afdeling Rotterdam. Na een ver blijf daar van drie seizoenen behaal den de MartinJters echter het kam-; pioenschap en konden zij weer in de KNVB uitkomen. Bekende spelers van andere ver enigingen, o.a, van SW en HDVS, kwamen zich als lid melden en de gelederen versterken. Deze bijeenkomst, die bedoeld was .als een gelegenheid tot hernieuwde kennismaking voor de vele oud-leden, droeg tevens het karakter van een appel. Immers, ook het jeugdvereni- glngswerk verkeert, landelijk zowel als plaatselijk, in moeilijkheden én prijkt hefnm^Surnrsverkm- het vijftigjarig bestaan van de vereniging In Schiedam een tuig. Aftredend en herkiesbaar zijn de heren J. J. Man in 't Veld. P. van der Befg en S. Douma. Er is een va cature. Na de pauze zal de conservator van het Stedelijk Museum, de heer P, L. A, Janssen, vertellen over de „Avon turen van een museumee nservator". Een tweejarig jongetje is door brandwonden om het leven gekomen, toen zaterdag in een woning ln de Biezendwarsstraat te Nijmegen een nes met benzine ontplofte. De fles stond op een plank vn de te warme Kêukeh, Er ontstond bü de explosie een binnenbrandje. Het ruim tweejarig zoontje, dat toevallig in de keuken was, kreeg zulke ernstige wonden, dat liet moest worden overgebracht naar het Cani- siusziekenhuis. waar het aan de ge volgen van de brandwonden is over leden. Laat minstens eens per jaar uw kinderen thuis fotogra feren door een vakman 1 Foto B. v. d. MAST, Lorentz- laan 76, te!. 64263. Speciaal voor fotoreportages. Gevraagd MEISJES en vrou wen voor alle afdelingen. Goeae sociale verzorging. Aantrekkelijk loon. Aanhiel den N.V. Stoom- en Chem. Wasserij Nico Nijman. waar in opgenomen Wasserij de Pauw, Stadhouderslaan 1—3, Schiedam. BANKSTELLEN V.a. 415.— met 5 stel kussens en Salontafel cadeau. Plate, Gr. Markt 19—21, Schiedam. mandoline-festival te organiseren. Onderhandelingen daarover met het j Nederlands Verbond van Mandoline- I orkesten zijn nog gaande. j Voorts zal „La Matinata" een i tocht organiseren naar het wereld- muziekconcours, dat op 22 en 231 augustus in Kerkrade wordt gehou- j den. j Uit het ons toegestuurde jaarver slag van de vereniging spreekt een i gematigd optimisme voor de toe- j komst. Ondanks tegenslagen in het begin van 1957 heeft „La Matinata" het in het afgelopen jaar financieel kunnen bolwerken. Het ledental liep iets terug, maar het aantal dona teurs nam percèntsgcwijs sterk toe. In 1957 heeft, de vereniging haar interne activiteiten enigszins moeten beknotten, naar buiten toe bleef men echter actief. Men is meermalen in het openbaar opgetreden en daarbij verschillende malen voor andere ver enigingen en groepen en buiten Schiedam. lil februari werd bij de Spaar bank anno 1820 Schiedam ingelegd 926.269,12 (vorig jaar 871.212.20 en terugbetaald 630.615,11 (vorig jaar 623.976,41). De inlagen overtroffen dus de terugbetalingen met bijna 300.000,—. Het aantal spaarders bereikte- het in verhouding tot het inwonertal van 78.000 zeer hoge cijfer van 44.000. Deze spaarders hadden ultimo februari 1958 een tegoed van bijna 21 miljoen gulden. Ook bij de afdelingen Jeugdspaar- bank, Afhaaldlenst en Bedrijfssparen is een zelfde gunstige ontwikkeling te constateren. Het aantal ledigingen van spaar- busjes en het in spaarbusjes gespaard bedrag bleef waarschijnlijk door de slechte weersomstandigheden in de tweede helft van februari achter bij de maand februari van 1957. Tengevolge van de gladheid kwam mevr. A. M. C.-H. uit de Paulus Pot terstraat te Schiedam zondagoch tend om kwart over zeven in de Aleldastraat te vallen, waarbij zij een lichte hersenschudding opliep. 21! is door de GG en GD naar de Dr. Noletstichting vervoerd en ver volgens naar huis gebracht. Ook op zaterdag eiste de gladheid in Schiedam zijn tol. Om half één 's middags gleed de elfjarige Eef Roelens uit de Parallelweg, op een stoep in de Singel uit. Bij de val schoot zijn linkerarm uit de kom. Het comité Schiedam voor Christus houdt donderdagavond om acht uur een samenkomst in de Opstanding's- kerk. Spreker is ds. R. Reillng uit Rotterdam. Er is solozang van mevr. C. J. le Roy-Vos. Johnny Buurman Zal de samenzang leiden en het muziek korps van het Leger des Heils ver zorgt de muziek. -Jaudon. la 13an de tnarto. Klub- vespero. Konversacla kunveno ce fatu: Gink Ploegstraat 19. V Esperantujon, malgrau la ma. :d vetero. het doel van deze avond was deze moeilijkheden duidelijk te doen wor den en. indien mogelijk het vinden van een 'oplossing. Namens de vereniging .Martha" werd deze bijeenkomst geopend door mej. O. Mak.Vervolgens voerde de CJMV-mondaccordeonvereniging „Bravo" enkele bekende werkjes uit, waarbij o.a. het bekende Largo" van Handel, „Het belang van het jeugdwerk in het maatschappelijk leven," was de titel van de voordracht, die door de heer Wilton gehouden werd. Na een kort overzicht van de oprichting van Wilton-Fljenoord en de CJMV, trok de heer Wilton een parallel tussen beide instellingen, die elkaar ergens raken, want de jeugdvereniging staat tussen bedrijf en kerk. Tevens is het zo, aldus de heer Wilton, dat Instellingen of het nu een bedrijf, vereniging of kerk betreft, die een bepaalde traditie hoog hou den zeker zullen blijven bestaan. Sprekend over de tegenwoordige jeugd, merkte spreker op, dat deze zeker niet slechter Is dan vroeger. Het is zelfs een noodzaak deze jeugd te winnen en dan samen op te mar cheren naar een goed doel. Dit samen opmarcheren moet dan niet geschie- den. op de basis van de leus „Wie de jeugd heeft, heeft de toekomst," want de ervaring en de kennis der ouderen zjjn verworvenheden die ze ker niet gemist kunnen worden. Ook is de Jeugd dikwijls nog te weinig bekend met de maatschappij en voor de jeugdvereniging ligt hier de taak daar verandering in. te bren gen. waarbU zij echter dikwijls gehan dicapt wordt door het feit, dat het ledenaantal te klein ls om die acti viteiten te ontplooien, die gewenst zijn. Verder werd nog het woord gevoerd door de heren E. J. M, Faber, die spak over het onderwerp „Het be lang van het jeugdwerk in het gees telijk leven." en de heer H. Meyers, die een mobilisatie-oproep tot de aanwezigen richtte. De bijeenkomst werd besloten met een kort woord door de heer D. Nels van de CJMV „Westerkwartier". De Schiedamse Gemeenschap heeft reeds een deel van haar Va kantieschoolplannen voor dit jaar ontvouwd. Voor de eerste maal zullen er naast de zogenaamde dagkampen ook drie weekkampen worden geor ganiseerd. Voor de weekkampen zal gebruikt gemaakt worden van Schiedams Schoolbuitenhuis in Oosterhout. De volgende indeling is gemaakt: Van 19 Juli t.m. 26 juli de Prot. Chr. Scholen en enkele openbare scholen. Hoofdleider is de heer F. J. Klap wijk. Van 26 juli t.m. 2 aug. De R. Ka tholieke scholen. Hoofdleider is de heer E. J. Steens. Van 2 aug. ton. 9 aug. de open bare scholen. Hoofdleider is de heer D. Okker. Deze weekkampen zijn alleen be stemd voor leerlingen van de 4e klas sen l.o. Via de scholen was gelegenheid ge geven hiervoor in te schrijven en de deelneming was zo groot, dat loting heeft moeten beslissen, welke kinde ren zullen meegaan. Inschrijving voor de dagkampen, welke gehouden zullen worden in ,De Warande" te Oosterhout in dezelfde weken als bovengenoemd (duur voor ieder kamp 5 dagen) zal later via de scholen geschieden. Dit worden, ech ter gemengde groepen onder gemeng de leiding. Opgave van leiders an leidsters voor beide kampen kan geschieden bij: WV-bureau, Plantage. In de opstelling van dit jaar komt men nog meer namen tegen, die de sportwereld geen onbekende zijn. Die opstelling is: doel: Den Uijl; achter: B. Vermeulen, A. de Jong; midden: A, van der Horst, G. Schrumpf, I. Broere; achter: A. Fa- brie, J. Schrumpf, G. van Vuuren, A. Gouka, W. Bos. In de huidige competitie speelde dezelfde speler na zijn herstel weer een belangrijke rol in de.roodwitte successen, doch opnie door een beenbreuk zodat K. Maltha, ook al geen onbe kende, zijn plaats Innam. Het jubilerende en thans nog steeds merendeels uit.Gorzenaars bestaande Martinit organiseert in iliei. Juni en juli een belangrijk nederlaagtöei waarvoor de verenigingen HDVS, HBSS, DHS, Fortuna. Excelsior-R en Neptunus zijn uit genodigd, van de laatste is reeds een toezegging tot deelname ingekomen. Een keur van clubs dus, die onge twijfeld met Martinit vele Schiedam mers en Rotterdammers menige aantrekkelijke voetbal-donderdag- avond zullen bezorgen. Het pro gramma word nog nader bekend gemaakt. GEBOREN: Johanna G L, d V C B van der Linden en J C Vollebregt; Yvonne B. d v Kleinherenbrink en E G P Mellor: Dorothea, d v W C Aleman en J M Munster; Hannelore I, d v P Pinto en J Noschka; Marga- retha, d v J van Brake! en M van der Ree; Elisabeth MBdvJT Heu- chemer en E B L v Geene; Leopold J A, z v P H v Kempen en C M L Hengst: Maria, d v A J van 't Hof en M Lems; Maria F T. d v H C Landman en W Planken: Mary, d v J Muller en T J Korporaal; Adam H, z v H Schiebaum en A H M van Dijke. ONDERTROUWD: R J Baas 25 en J M Tetteiaar 21; E H M van Beers 33 en L Wagemans 25; J K Binsber- gen 27 en L E Zartvoort 21; J H Bonte 25 en F A de Nijs 18: M A van den Boom 31 en P C C Boetl- cher 21 R F Erkelens 21 eu R G Kok 21; P K Geisterfer 28 en A Backer 28; J F M van Hoek 27 en J C L Feelders 31; J Kerdel 27 en D Bas 22; G H Koenen 25 en J J Hodes 22; O de Koning 23 en O A Bieze 23: A A van der Laan 23 en G M J Alberts 23; A F Marrevee 27 en J M P Koe nen 27; L Mieloo 26 en C L van der Linden. 20; J Peersman 26 R M de Potter 20; H Planken 29 en H J Menr.an 26; J J Sluijmers 23 on C A van Loenen 24; N Tarüs 25 en P van Tiel 24: C van Tilborg 26 en H Hei- nebal 25 J H Triel 36 en E van den Bout 25. GEHUWD: A B Dieduksman 35 en F a Verhaal 18; A J Verbiest 36 en H C Vietjes 36: E Kruize 37 -n yy G Vermeulen 23; K W Maczolleck 32 en J J Zuidema 32; P Dijkstra 20 en J van der Sluis 20; J M Leunisse 27 en M M van den Berg 27; B van der Lugt 23 en P Staat 23: H van Oeve- ren 25 en A G V Kelch 24. DVERLEDENJ van Wijnen 66 Jr, e g v a Kousemaker. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 sa SOS uur: Silk Stockings MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en S.1S uur: Bloedig conflict Apotheek: AI. M. H. Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10-5 uur: ten toonstelling „Start". Diversen: STADHUIS. S uur: openbare verga dering jeuKdgemeenteraad. IRENE, is uur: wijk II Ned. Herv. Gera.. vergadering en filmvertoning. TOONKUNSTGEBOUW, 8 uur: Mens en muziek, lezing met grammo foonplaten over Bartok. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Slik Stockings. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en. 9.15 uur: Konlngswal. Apotheek: M. M. H. Evers. Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 12-5 uur: ten toonstelling „Start". Diversen: JEUGDHUIS NED. PROT. BOND. 8 uur: bespreking enquête „Ideeën bus der democratie". STEDELIJK MUSEUM, 8.15 uur: opening van de expositie van wer- keku van Oerrit Benner door K. E. Schuurman, hoofdconservator van het Cemeentemuscum te Den Haag. 3HR. SOC'. BELANGEN. 7.45 uur- Expoge, Jaarvergadering en film vertoning. VOLKSGEBOUIV. 8 uur: Als. Ned. Graf. Bond. Jaarvergadering. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Verraad ln Korea. 2. 7 en 9-30 uur (14 Jr). CAPITOL: Quo Vadls, 2 en 7.30 uur (14 jr). CENTRAAL: Klop maar op 'n deur, 2. 7 en 9.15 uur (18 jr). CINEAC (naast de Bijenkorf) Jour naal van 9 *ot 24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw): Peyton Place, dorp der zonde. 9. 1130. 2 3 en 8 uur (18 Jr). COLOSSEUM: Pepoie, het kind van de straat, 2. 7 en 9.13 uur (ad.), HARMONIE: Het licht aan de over kant, 2, 7 en 8.15 uur (28 jr). LUMIERE: Jenny. 2.15, 1 en 9.30 uur (14 jr), LUTUSCA: Gejaagd door de vrind. 1.30 en 7.30 uur (14 jr). LUXOR: Vier dolle dagen. 2, 7 en 9450 uur (a.l.) METRO: De koningin van het nacht uren. 2. 7 en 9.25 uur (28 Jr). PRDISES: De wenteltrap. 2.25, 7 en #80 uur tiq jr), 2, 7 en 9.25 uur (14 jr). ,d<> charge aan de rode rivier. SCALA: Nlna, 2 en 3 uur (14 Jr). THALIA: sisst, keizerin en moeder 2.13. 7 en ijo uur (aj.), 't VENSTER: The smallest show on earth. 2.15, 7 en 9.15 uur (aj.). VICTORIA; De koningin van het nachtleven, 2 en 8 uur (18 Jr).

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1