mei met vieren Het Zwarte Paard 2 wint en promoveert 'Excelsior vierde opgewekt 11e lustrum jaar: jong èn oud succesvol Mathenesserkring heeft weer instrumentalisten L. Snijders begraven Van ladder gevallen SCS kan kampioen worden Ingebroken in machinefabriek STEMMEN BIJ VOLMACHT Intiem verliest van Electro Leiding blijft bi j Bui tenbek Jubilarissen gehuldigd Coureur wint wéér clubprijs Het Vrije Volk GEVONDEN VOORWERPEN chiedammers onderelka"r Biljartuitslagen Chauffeur Van Luik nam afscheid Esperanto-agendo HW-films voor DRZ-junioren Hond doodgereden VVV-leden zien bedrijfsfilm Fiets gestolen Burgerlijke Stand De grootste krant van Dieder tand *7* Finalisten van declamatiestrij d Lasclub Vlaardingen Het mei-comité heeft het juist geacht een lijn, die zich in de programmasamenstelling van de laatste 1 mei-vieringen zich steeds duidelijker heeft afgetekend strak door te trek ken: namelijk de lijn naar een moderner programma. Wandeling 's Ochtends om kwart voor tien worden vele werkers in het wijk- SOS Bij Gem. Vervoersdienst Verkiezing gemeenteraad Hoofdklasse libre Bondsinsigne zal 1 (Van een onzer verslaggevers) Op üe avond van de eerste mei zal in het Passage-theater de Dag van de Arbeid door vele Schiedammers met gepaste blijheid worden gevierd. •Het comité heeft daarom voor de grote avohdbyeenkomst in het Pas sage-theater met grote zorgvuldigheid een programma samengesteld, waar van een voornaam brok wordt ver zorgd door enkele kleinkunstenaars, wier namen borg staan voor een hoogstaand cabaret en voor een even zo stijlvolle viering van de eerste mei. Die kleinkunstenaars zyn de mede werkers van Wim Ibo's Triangelca baret (een driezijdig kleinkunstpro- gramma van zang, voordracht en muziek), met name: Wim lbo, Enny Mols-de" Leeuwe, Jetty Pearl, Simon Carmiggelt en depianist Cor Le- maire. Het zijn echter niet alleen beroeps krachten, die op de avond van de eerste mei het Passasge-podium zul len betreders. Medewerking verleent ook dé gemengde zangvereniging .Excelsior" onder leiding van diri gent Leo Smit. De organist, Joop Walvis zal de zangers begeleiden en enkele soli verzorgen. De meirede zal worden uitgespro ken door drs. D. Roemers, bekend als tweede voorzitter van het NVV en lid van de Tweede Kamer. Deze avondbijeenkomst vormt dus de bekroning en het sluitstuk van de viering van de Dag van de Arbeid. Op de dag zijn er echter ook enkele bijeenkomsten. Zijn Schiedammers.Meine kinde ren? Dat wil zeggen: Vertikken zij hèt om levertraan.te slikken afs zij, géén snoepje toe' krijgen? Volgens de heer D. van Bentveld, die vorige week op een bijeenkomst van de afdeling Kethel van Volks onderwijs het woord voerde, blijk baar wel, Hij heeft toen onder meer gezegd: „Probeert men voor kinderen het slikken van de zo nuttige levertraan aangenamer te maken door het be loven van een snoepje of een suiker klontje, zo probeert men voor be zoekers van een feestavond het aan horen van een spreker te verzachten door een toneelstuk, of film in het vooruitzicht te stellen." De heer Van Bentveld had geluk. De bezoekers van dë bijeenkomst van Volksonderwijs flikten" zijn woor den. Eivat.i dat misschien door het snoepje daarna, in casu de vertoning van een blijspel? Ik wil in'dit speciale geval geen ja of nee peggen. Maar het is me in de afgelopen maanden wel gebleken, dat verenigingen, clubs, bonden en par tijen steeds meer moeite hebben om hun leden de nuttige en soms haast onmisbare levertraan te laten slik ken. Vaak neemt men dan ook gijn toe vlucht tot het snoepje. Vergaderin gen worden aantrekkelijk gemaakt door er een filmvertoning aan te verbinden, tonelisten komen op par tijen en bondsbtjeenkomsten na af handeling van het huishoudelijk ge deelte voor een lach of een traan zorgen, harmonieconcerten worden tegenwoordig ingekrompen tot vijf rcwartier musiceren, waarna cabaret of film volgt, enz. Het is een duidelijke ontwikkeling: net snoepje krijgt eert steeds belang rijker plaats, het wordt voortdurend proter en lekkerder. Daarentegen worden de porties levertraan steeds schraler. Natuurlijk is het volkomen juist en getuigt het zelfs van een plezierig evenwicht, wanneer men het nut tige met het aangename combineert. Maar iets anders wordt hetwanneer men het nuttige van het aangename laat afhangen. Het gevaar bestaat, dat de mensen ter wille van het snoepje Se levertraan op de koop toe gaan nemen. Dat dit gevaar niet denkbeeldig is bewijst het volgende. De Ned. Con sumentenbond wil in Schiedam een afdeling oprichten. Dat is een nut tige zaak, nietwaarWant toe zijn toch vrijwel allemaal, ook de detail listen, consumenten. De Consumentenbond had daarom een openbare bijeenkomst uitgeschre ven, die vorige week in De Amstel- bron. gehouden werd. De belangstel ling was verbazingwekkend! In ne gatieve zin althans. Op de bijeen komst waren veertien mensen, van wie er zegcr en schrijve twee belang stellende Schiedammers waren! De rest van het gezelschap werd ge vormd door vertegenwoordigers van de bond. De bijeenkomst is doorgegaan. Van de oprichting van een bondsajdeling In Schiedam zal echter voorlopig niets komen. Wel zal de Ned. Con sumentenbond trachten met andere propagandamiddelen de interesse van de Schiedammers te wekken. Maar in ieder geval blijft het een droevig voorbeeld van de toenemende impopulariteit van de o zo nuttige levertraan. De centenvereniging „Steunt Ons Streven" houdt woensdag een pro- pagandafeestavond in Musis Sacrum. Medewerking verleent het cabaretge selschap „Tophit" onder leiding van Ad. Verhey. Na afloop Is er bal met medewerking van The Old Tuners. Aanvang acht uur. Drs. D. Roemers zal in Schiedam de meirede uitspreken. centrum Nieuwland verwacht, waar de tuinarchitect J. J. Schipper van de Gemeentelijke Plantsoenendienst iets over het nieuwe recreatie-oord de nieuwe sportvelden zal vertel len. De belangstellenden zuilen ver volgens met de heer Schipper een wandeling maken langs de bespro ken gebieden en rond met middag uur weer thuis zijn. De kinderen komen 's middags aan bod. Om twee uur staat hun in het Volksgebouw een programma te wachten, dat uitsluitend door eigen krachten wordt verzorgd. Er is een kabouterspel-opvoering onder leiding van Hans. aan de Wiel en. met medewerking van Arma, La Matinata en de AJC.Het stuk dat ten tonele wordt gevoerd heet „Fan- talona's reis door sprookjesland" en is door Hans aan de Wiel geschreven. De verzorging van 9e kinderen komt voor rekening van de NW-Vrouwen bond en de vrouwengroep van PvdA. De toegangsprijzen voor de ver schillende bijeenkomsten, zijn zo laag mogelijk gehouden. Voor het kinder feest zijn de kaartjes voor een kwartje verkrijgbaar bij de bekende adressen. De deelneming aan de och tendwandeling kost niets. Kaarten voor de grote avondbijeenkomst zijn voor een gulden verkrijgbaar. Even als vorig jaar zijn een-beperkt aantal kaarten verkrijgbaar voor gepen sioneerden bij P. Meijer, p/a. de Al gemene Nederlandse Bouwbedryfs- bona, Tuiniaan 50; deze kosten dan 50 cent. Toen het mei-comité van Schiedam twee jaar geleden besloot om de grote werkersbijeenkomst op de Dag van de Arbeid van de ochtend naar de avond te verplaatsen, kwam het voor de moeilijkheid te staan, dat t Passage- theater 's avonds niet beschikbaar was, omdat dit theater doorgaans alleen voor een donderdagavond ver huurd wordt. Het mei-comité besloot toen om twee avondbijeenkomsten te beleg gen: in Musis Sacrum voor de oude ren en in de Korenbeurs voor de jon geren. Deze werkwijze heeft men in 1956 en 1957 met veel succes toegepast. Dit jaar echter valt de eerste mei op een... donderdag en is het Pas sage-theater 's avonds dus wel be schikbaar. Het mei-comité heeft daarom besloten één grote bijeen komst in het Passage-theater te geven. Het heeft gemeend er goed aan te doen de ouderen en jongeren weer eens samen te brengen op een avond, waarvoor het een programma, heeft opgesteld, dat ongetwijfeld bij beide „groepen" zal aanslaan. Luifel-bekerserie Poule 1; RES aDKC a J. de'Grijs J, de Koning G. Frederiks W. de Jong W, Bakker W. Hovener Jè Frederlks Hi Knipscheer 140 150 90 90 70 60 50 46 121 150 90 39 42 60 28 45 54 54 34 34 39 39 38 38 11 22 16 6 7 10 5 10 RembrandtEntre .Nous a L. v. Lingen F Gouka G .Scholten P. Eggelmeijer H, Bekker A, Vos I. Bouman 130 140 110 90 60 80 50 130 137 71 90 60 79 50 48 48 33 33 59 59 28 19 11 16 13 5 11 9 2.24 2.77 2.64 0.87 1.07 1.53 0.73 1.18 2.70 2.85 2.15 2.72 1.01 1.33 1.83 Wegens het bereiken van de pen sioengerechtigde leeftijd nam gister morgen om elf uur de heer W. van I.uijk afscheid van het personeel van de Gemeentelijke Vervoers-. Reini- gings- en Ontsmettingsdienst, waar hij bijna dertig jaar werkzaam is ge weest als chauffeur. In de kantine aan de Buitenha venweg werden de heer Van Luijk en zijn vrouw toegesproken door de di recteur de heer E. T. Kraan en door de voorzitter van het jubileum-co mité, de heer A. Maan, die hem na mens het personeel een stel tuin stoelen aanbood. Mevrouw Van Luijk kreeg bloemen. De eerste teams van de Sehledamse Volleybal Club hebben wederom de volle buit binnengehaald. Het eerste heren-zestal kwam in het veld tegen koploper ZVC, dat met een gelijk aantal punten, doch een iets beter gemiddelde, de eerste plaats bezette. De Schiedammers speelden deze wedstrijd voor wat ze waard waren, doch ook ZVC gaf prima party. Na een mooie en spannende strijd, die maar liefst anderhalf uur duurde, zegevierde SVC met 3—0 en nestelde zich door deze overwinning stevig aan de kop van de eerste klasse. Met nog twee wedstrijden te spelen en met twee punten voorsprong, maakt SVC dus een prachtige kans voor het kampioenschap. Dames 1 leverde eveneens een prachtige prestatie. Met 3I wonnen zij van het leidende DRL, De- SVC- dames wonnen verdiend, voorname lijk door het technisch volmaakte spel en een vurig enthousiasme. Overige uitslagen: Dames: SVC 3Hermandad 2 2—2, SVC 5—SVC 4 0—3, SVC uliana 1 0—3; dames 2 was vrij. Heren: Smash' 2SVC 2 03, Hou Stand 2—SVC 3 3—1, Wi.co 2— SVC 3 2—2, Concordia 4—SVC 4 3—1, SVC 5Concordia 4 1—3. In de machinefabriek KAVA aan de Gustoweg te Schiedam is gedu rende het weekeinde ingebroken. Een of meer „vakbekwame" lieden hebben de brandkast opengebrand en 1393,12 aan geld en een aantal schutbladen van zickenfondscoupons ter waarde van f 2260 ontvreemd. Vla een achter de fabriek gelegen terrein, dat van de openbare weg makkelijk bereikbaar is, kwam men op het platte dak en vervolgens door een openstaand bovenraam in het fabrlekskantoor. Daar stond een grote stalen brand kast Hun werkmateriaal vonden de inbrekers in de fabriek: gas- en zuur- stofflessen met meters, gasschermen en een snijbrander. Men brandde rondom het sleutelgat van de solide en dikke brandkast een groot gat. Bovendien werden alle bureaus van hun plaats gehaald en doorzocht. Jaudon, la 3an de aprilo, Klubves- pero. NI konversacias prl diversacioj temoj, Venu, car la vetero plibomgas, (Van onze sportredactie) Het tweede tiental van de Schiedamse schaakvereniging „Het Zwarte Paard" heeft door een 64-overwinning op zijn naaste con current Capelle a. d. IJssel het kampioenschap van zijn afdeling 4e klasse NRSB behaald. Dit betekent tevens promotie naar de derde klasse. De Schiedammers kregen als beloning voor deze prestatie van de bond een prachtige schaakklok. De eindstand luidt: aant. aant. wedst. pnt bordpnt Het Zw. Paard 2 7 13 47%—22% Capelle 2 7 10 4814—21% Wilton 3 6 7 27—23 SDK 2 5 6 28%—21% Waddinxveen 2 5 4 24—26 Tediro 4 6 4 25%—34% SCS 4 .62 17%—42¥j Gusto 2 5 0 10%39% De namen der spelers en reserves die de puntjes in het afgelopen sei zoen bij elkaar hebben gedacht, zijn: A. v. Bommel, H. v. d. Kraan, J, Moe- rer, P. v. d. Kraan, S. N. Gouka, C. v. Meerendonk, A. H. v. d. Wal, J. Groeneweg, P. C. Campen, C. Groe- neweg, D. Smit en M. v. d. Veen. Behalve dit mooie resultaat van het 2e tiental, staan de kansen voor het le tiental in de 3e klasse ook niet slecht. Met slechts 2 punten achter koploper PTT Dordrecht wordt op vrijdag 11 april in Dordrecht beslist of er nog een kampioenschap bij komt of een eervolle 2e plaats wordt behaald. De paasuitvoering van De Mathenesserkring, het muziekgezel schap van de r.h.b.s., is ditmaal helaas minder succesvol, verlopen, ndere uitvoeringen, pan. dit toch .zo aardige Poule 2: Entre Nous bSluis b A. Weeland 130 W. Heinsbroek 150 C, Scheve G. Sehellebeek J. Schra Bleeksloot W. Droge A. Bleiksloot A. Tjaden 60 S0 90 75 60 50 50 130 142 57 90 72 52 52 29 48 43- 10 IS 9 11 11 40 .44 60 44 42 50 48 48' Om de Vrije-Volkbeker Volksgebouw-Bellevue Van Letter W. Pieterse L. Breederveld J. v. Tielen Bogaart J. Smit - v. Genderen J. Buitelaar 150 150 90 110 70 70 45 45 99 150 80 110 70 65 45 22 39 39 44 44 43 43 26 26 16 19 11 15 7 6 4 '6 Luctor aConfiance a J.'Bakker H. v. Rees A. de Wit J. Vink G. v. Dijk H. v. Wijk 130 150 90 100 60 70 82 150 86 100 22 70 39 39 44 44 32 3 32 13 10 28 13 11 2.50 2.73 1.96 1.87 150 0.80 1.6 0.87 1,04 2.53 3.84 181 2.50 1.62 1.51 1.73 0,84 2.10 3.83 1.95 2.27 0.68 2.18 1. De burgemeester van Schiedam brengt ter openbare kennis, dat ter secretarie dezer gemeente kosteloos verkrijgbaar zijn de formulieren voor de verzoekschriften om bij de a.s. ver kiezing van de leden van de gemeen teraad bij volmacht te stemmen. 2. Het Verzoekschrift moet uiterlijk op 14 mei 1958 door de kiezer worden ingediend bij burgemeester en wet houders der gemeente in welker kte- zersregister hü op de dag der kandi daatstelling is opgenomen. 3. Bij het verzoekschrift moet een verklaring van de gemachtigde wor den ingediend, dat deze bereid is als zodanig op te treden. 4. Hij. die zich bereid heeft ver klaard als gemachtigde op te treden, moet op de dag der kandidaatstelling zijn opgenomen in het kiezersregister, waarin de naam van de verzoeker voorkomt, en bevoegd zijn tot het deelnemen aan dezelfde verkiezing, 5. Een kiezer mag niet meer dan twee aanwijzingen als gemachtigde aannemen. 6. De volmachtgever ls niet bevoegd de volmacht in te trekken of in per soon aan de stemming deel te nemen. 7. Dringend wordt aanbevolen, de verzoekschriften om bi) volmacht te stemmen, zo tijdig mogelijk in te die nen, en niet tot de laatste dag uit te stellen. dan soortgelijke' en andere ensemble. Dergelijke avonden moet men niet alleen beoordelen naar de muzikale prestatie, die wordt geleverd, maar evenzeer naar de sociale prestatie. Welnu, de laatste staat natuurlijk buiten alle twijfel, en omdét zulks zo is, kan de toehoorder het betreu ren, dat de muzikale verrichtingen ditmaal zo ver onder de maat ble ven. Minder betrekking heeft dit op het koor, dat goed in de partijen zat, dan op het orkestje, dat niet In staat bleek de zangeressen en zangers ook maar de geringste steun te- geven. Maar goed, na lange afwezigheid is er althans weer.een instrumentaal groepje, waaruit wellicht In de toe komst een muziek met meer allure gaat klinken. De goede wil, de energie en de goede leiding bovenal zijn er, Waardering hebben wij voor het initiatief een modern werk van enige omvang op het programma te plaatsen: de passionsmuzlek van Fritz Dietrich, een Duits componist, die In 1945 onder zeer kommervolle omstandigheden het leven liet. Zün passiemuziek is sterk beïnvloed door het Gregoriaans, maar ook joodse melodiek. klinkt erin door. Het is uiterst sober gehouden, en alle lyriek is opgeofferd aan een slechts De juniorcommissie van de voetbal vereniging DRZ organiseerde zater dagavond een contactavond voor de DKZ-junioren met ouders. De doel stelling was een inniger contact met de vereniging tot stand te brengen. Tijdens deze geslaagde avond, die in de DRZ-kantins werd gehouden wer den enige Vrije-Volksportfilms ver toond. Gistermorgen is in Schiedam op de Burg. Knappertlaan een hond dodgereden, De hond stak plotseling over voor een grote tankauto, be stuurd door C. P. S. uit Rotterdam, die niet meer kon uitwijken. Het is een bruingele hond, een reu, van middelbare grootte. - verhalend karakter. Wïi Verkerk legde veel eer in.met.zya recitatief- party. Als wë nog één naam mogen noemen, dan kiezen we daarvoor die van Willy Hoogendoorn, die in het orkestje tenor-blokfluit en gitaar speelt, 'als declamatrice op trad en zich zelf bovendien nog be geleidde in een met lieve stem ge zongen Middeleeuws lied. wy hopen oprecht, dat de heer A. O. Pak, die de leider is van De Ma thenesserkring, kans ziet het groepje instrumentalisten, dat hy thans om zich verenigt.tot een. vaste kern te maken en uit te breiden. WESSEL BENNIS De Vereniging voor Veilig Verkeer, afdeling Vlaardingen, hield maan dagavond in zaal Excelsior een con tactavond voor zyn leden. Het pro gramma werd verzorgd door de fir ma Ubo te Utrecht. Deze firma heeft zich gespecialiseerd op het opnieuw bruikbaar maken van autobanden. Eerst werd een. kort filmpje van .Abbott en Costello" vertoond. „No bulls please" was de titel. Daarna draaide men een natuur film in kleuren. Na de pauze gaf de heer J. Klaverdyk een toelichting op de bedrijfsfilm - an gaf antwoord op vragen die hem vanuit het publiek werden voorgelegd. Voorzitter G. Buys opende de avond en wees nogmaals op het belang van een vereniging als de WV. In Vlaardingen breekt binnenkort weer een drukke tyd aan voor de afdeling, omdat de scholen hun examen voor het diploma Veilig Verkeer zullen doen. Verder ls de- winterbromfiets- cursus weer een groot succes ge worden. Ook Intiem 7 kon de opmars van Holland-Electro 1 naar het kam pioenschap niet stuiten. Het verloor een sportieve ontmoeting met 73. Het was te.begrüpen dat no. 8 tegen no, 1 het niet zou bolwerken, toch wist zowel mevr. Assenberg, De Bie en Aartsen eenmaal tegen-te scoren. Ook Eendracht 9 haalde met 6—4 de punten by Intiem 7 weg, ditmaal wisten De Bie, 2 x en mevr. Assen berg met Aarteen een maal de over winning te grypen. Intiem 5, te gast by Sunlight 4, bracht het tot een puntenverdeling 55. Hier zullen beide wel tevreden mee zün daar er altijd een derbysfeer hangt. Intiem 4 bracht Xerxes 9 een 91-nederlaag toe. P. Eigenraam, invaller uit team 5, wist, evenals G. Huybers, 3 x te zegevieren, v. Wijk kon niet verhin deren dat v. d. Sluis voor Xerxes de sportieve eer redde. Ferro 1 bracht met 73 Intiem 3 een nederlaag toe, ondanks met twee invallers spelend, mag deze nederlaag redelijk genoemd worden. Veltman en Huybers uit team 6 wisten evenals Stolk, éénmaal tegen te scoren. Een 82-zege behaalde Intiem 2 tegen Hollandla 1. Hier bleef P. Hoos ongeslagen, terwijl v. Luyk voor Hol landla tegen Assenberg en Brand de twee tegenpunten binnenhaalde. In R'dam verloor Intiem 1 met 73 van Telefoon 1, mede doordat TOG 1 uit Maassluis verrassend met 64 van SBV I verloor behaalde Telefoon 1 met .deze,--zege het wel verdiende kampioenschap,, dit hield automa tisch promotie naar de 2 kl. in. Pro- ficiat.en succes toegewenst. Onder grote belangstelling is gis termiddag op de Algemene Begraaf plaats in Vlaardingen architect Snij ders begraven. De heer Snyders, die 66 jaar oud werd en tal van kerken, scholen en huizen ontwierp voor het nieuwe Vlaardingen, en die voorts geruime tyd raadslid was, was don derdag na een langdurige ziekte, overleden. Namens het college van B. en W. en namens de CHU-kiesvereniging Vlaardingen, waarvan de heer Sny ders een vooraanstaand lid was, sprak wethouder H. K. van Minnen. Namens de Hoelierhoekse en Zoute- veense Polder sprak de heer K. Char- don. Het college van collectanten van de Ned. Herv. kerk werd vertegen woordigd door de heer J. Turmer. Tot slot sprak ds. J. van Noort. Een zoon van de heer L. Snyders dankte voor de belangstelling. In Oost-Duitsland wordt een campagne tegen alcoholmisbruik ge voerd. Verscheidene min of meer drankzuchtige leden van de commu nistische party in de Oostzeestad Gostock zyn al uit de party gestoten, omdat de partyleiding vindt dat de communisten het goede voorbeeld moeten geven. Op de voorlaatste speelavond om het persoonlijk kampioenschap biljar ten hoofdklasse iibre in het district Schiedam heeft koploper Buytenhek aan Kooij een gevoelige nederlaag toegebracht. Miste deze speler in drie gespeelde partijen slechts 31 caram boles, gisteravond alieen ai kwam hij tegen Buijtenhek 85 caramboles te kort. Buijtenhek is door deze over winning nog vaster op de bovenste plaats gekomen, met slechts één ver- liespunt uit vier gespeelde partyen, door een remiseparty tegen van Stift Thans. De uitslagen van de laatstgespeel- dewedstrydea zyn: Van Soelen 250 236 38 28 6.21 v. Stigt Thans 250 250 38 40 657 KooU Buytenhek 250 250 v. stigt Thans 250 Kooü 250 250 165 250 148 250 19 19 19 19 74 41 50 64 3.63 13.15 7.78 13.15 De plaatsing van de spelers is.» 1. Buytenhek 4 1000 1000 127 7.874 2. v. St. Th. 5 1250 1122 170 6.600 3. Kooy 5 1250 1134 138 8.217 Bi) het aanbrengen van de markie zen aan het gebouw van de Topogra fische Dienst te Delft is gistermiddag de 19-jarige D, H. van. een hoogte van zes meter gevallen, doordat de ladder brak, toen hjj deze met een markies op zijn schouder beklom. H, werd zwaar gewond door deze val. Hü liep een zware hersenschud ding, een schouderfractuur en een scheurtje in zün schedel op. D® leden van de Vïaardingse wlel- renclub De Coureur hebben zondag weer eens getoond in Waterweg- verband een krachtig woordje mee te spreken. Zondag was de wieler club De Rotterdamse Leeuw de gast van de Coureur. BÜ de A-junioren wist Jan Sloot zUn eerste wedstryd te winnen. Tweede werd Henny v. d. Vaart en derde D. de Groot. By de nieuwelin gen werd Richard Meeldijk winnaar vóór zyn clubgenoot Rudie Liebrechts en Cees van Uffelen bezette eeen 6e plaats. By de amateurs werd Piet Hermes van De Leeuw winnaar in de sprint vóór Jan Franken, Coureur. Piet Meeldijk, Piet Heyik en Ton Dangerman eindigde resp. ais 3e, 4e én 5e. De clubprys kwam in bezit van De Coureur, de returnontmoeting zal op zondag 13 april te Rotterdam ge houden worden. De uitslagen waren: Amateurs 56 km in 1.30 uur 1. P. Hermes (L), 2. J. Franken (C), 3. P. Meeldijk (C), 4. P, Heyster. (C), 5. T. Dangerman C), 6. R. Kila (L), 7. J. Meerburg (L). Nieuw. 48 km in 1.15 uur: 1. R. Meeldük (C), 2. R. Liebrechts (C), 3. W. Brabander (LI, 4. J. Ouwenkerk (I), 5. C. v. Dam (L), 6. C. v, Uffe len (C), 7. H. v. Biooys (L). A-junioren 24 km in 40 min.: 1. J. Sloot (C), 2. H. v. d. Vaart (C), 3. D. de Groot (C), 4. J. de Outer (L), 5. K. Zwilders (L), 6. W. Voorham (C), 7. C. Ouwenkerk (L), 8. P. Hooftman (L), 9. G. Leenen (L), 10. A. Lingsveid (C). 2e Paasdag elerenrit. Start 10 uur Maassluisedük. (Van een medewerker) Er zijn nog verenigingen waar een goede geest heerst. Verenigingen met leden, die met elkaar iets tot stand weten te brengen. Een van deze ver enigingen is de Gemengde Arbei ders-zangvereniging Excelsior. Reeds vyfenvüftig jaar bestaat Excelsior en ter viering van dit feit waren za terdagavond velen naar hét Volks gebouw getogen. Deze avond was echter meer dan een feestavond. Het was tevens een bewüs van de fyne clubgeest, die er onder deze zangers en zangeressen heerst. Om deze feestavond mogeiyk te maken, organiseerde men namelijk op iedere repetitie ééh'tombola'ëh Gestolen is de fiets van de steno typiste mej. H. A. H„ die hem gis teravond in de Hoogstraat te Schie dam had neergezet. GEBOREN: Susanne J S, d v A den Hartoz en C J Rosman; Jan J, z v J Koster en IJ Vrieswijk; Willem, z v L Wassink en A C Peters. OVERLEDEN: J de Jager, 84 jr, wed van C Snijders; B M Beste- breurtje, 2 dagen. v. P. van GEBOREN: Aaltje, d. Roon en C. van Veen. OVERLEDEN; w. Valkenburg, jr.; J. F. W. Entrop, 78 jr. 67 Verleden week speelde SCS 1 een thuiswedstryd tegen Tediro 1. Hoewel SCS 1 aan een geiyk spel voldoende heeft om kampioen in de le klasse van de NRSB te worden, ziet het er mar uit, dat SCS 1 nog heel hard zal moeten vechten, om dit gelijke spel te behalen. De start voor SCS 1 was goed. In een vrij vlotte wedstrijd hield G. Groen remise omdat er in deze party geen winst meer zat en de le bord- speier A. Noordegraaf dwong G. Koenraads van Tediro 1 In een prachtige party tot overgave. 15—1 voor SCS 1 dus, maar hierna gaf L. F. Piek, die in deze competitie tot nog toe al zyn wedstryden gewon nen had, zijn party op. Even later gaf ook A. Leerentveld zich gewonnen, hoewel deze mis schien in de slotface van de party nog remise had kunnen behalen. 15—25 dus voor Tediro 1 en met deze stand is ook de avond afgesloten, want liefst 5 spelers braken in deze spannende wedstryd hun partyen af om op een volgende speelavond de strijd verder voort te zetten; In deze 5 partijen zit een klein kansje dat SCS 1 zün Si punt scoort, maar zo als gezegd, de mogelijkheid is gering. De persooniyke resultaten zijn: SCS 1Tediro 1: A. Noordegraaf— G. Koenraads 1-0; A Marks—W. Chr. Goris a.p.; L. F. Piek—R. Dijk 0-1; J. C. HölzkenJ; L. Zinsmeister a.p.; G. M. GroenF. Mes a.p,; Joh. de Boer—W. Keyzer a.p.; A. Leerent veld—H. Terband 0-1; H. Planken— E, A. Zweep a. p.; G. Groen—N. G. de Graaf 1—5; G. v. d. Berg—A. J. Freling a. p. Totaal 1525 voorlopig. De uitslagen van wedstryden ge speeld voor de huish. wintercompeti tie zün: Hoofdgroep: J, Penning—J. van Grootveld 1-0; A. van Etten—A. de Bruyn 1-0. Groep l: J. Bronne- manP. Maas 5-5; G. v. d. Winden J. v. d. Ruit 5-5; C. Slagmolen sr. W. Hoegee 5-5. Groep 2: J. Smit—H. Groen 1-0; K. GUyamse—W. Koogje 0-1; C. Meü'erG. van Smlrren 1-0; J. TullingJ. Smit 0—1. De zaal Harmonie was maandag avond tot de laatste stoei bezet. Hier vonden de eindwedstrijden om het declamatiekampioenschap van Vlaar dingen plaats. Wethouder H. K. van Minnen opende de avond. De heer Brouwer, hoofd van één der Vïaar dingse scholen en tevens voorzitter van de jury vroeg daarna de presta ties van de jeugdige deelnemers niet al te scherp te beoordelen. De jeugd had een gevarieerde keus gedaan, zo wel ernst en humor waren vertegen woordigd. Opvallend was de grote voorkeur voor gedichten van Annie M. G. Schmidt. Nadat alle deelnemers hun gedicht hadden voorgedragen, traden enkele leerlingen van de Vïaardingse balletstudio onder leiding van Rita Verdeysseldonck voor het voetlicht. Ook zy gaven een geestdriftige en enthousiaste uitvoering ten beste. Dat de zaal niet altyd even geruis loos en oplettend was, was volkomen begrijpelijk. Men wachtte immers met spanning op de uitslag. Nadat een experimenteel ballet op elektrotech nische muziek van Henk Badings was opgevoerd, kwam dan deze lang verbeide uitslag. Bü de jeugd van elf t.e.m. dertien jaar ging de eerste prüs naar Barry Thomson, die een boekenbon ter waarde van zes gulden in ontvangst kon nemen. De tweede plaats was voor Nieske Noordhoek, de derde voor Jan van der Pol. Vier was Lies van der Schaar, vyf Mari v, d. Raad en zes Agnes Dickhoff, Ook zy kregen een boekenbon aangeboden door de heer Brouwer. By de jeugd van veer. tien jaar en ouder ging de eerste plaats naar Janny Zuidgeest, de tweede naar Joke Ryke en de derde naar Nel Zuidema, In zün slotwoorden sprak de heer v. Minnen zijn vreugde uit over het feit dat er 'een zekere stijging in de kwaliteit van de voordrachten is waar te nemen. Dit was de zesde keer dat een dergelijke wedstryd ge organiseerd werd. De 59 deelnemers die-doorgedrongen waren in de selec- tlewedstryd, zouden allen een fraai boekwerkje toegestuurd krügen. Op donderdag 3 april zal ir. Ger- retsen voor de leden van de lasclub Vlaardingen een lezing met film houden over: „Grondbeginselen van Krlmpspanningen en vervormingen". Deze lezing wordt gehouden in de zaal van het Volksgebouw aan d" Sehiedamseweg en zai om 8 uur aanvangen. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 9— 32.30 uur en 2—6 uur: Vulpen: étui met pen. potloden en stuf; I p grijze wollen handschoenen; jongensschoen ktoderiakschoentje (L); .damespols horloge; f ietspompje. Te bevragen aan de politiepost te Kethel: motorbril; glacé darneshand- schoen (L). Te bevragen bu de vinders: Auto ped, 2e Tutosingel 24; kinderkruiwa- gen; Nwe Maasstr 4a; schaar,. K v Geenc, Ant Muijsstr 18; halsketting met collier, E v Pelt, Fabristr 36a; bedrag aan geld, I v d Akker, Fr. Ha- verschmidtlaan 54; cirkeltrekker, M. de Groot, Singel 82b; 2 badhanddoe ken, Garage Waldo, Singel 41-43- pyjamabroekje, Gundlach, Grofbaan 91; geruite jongenspet; A v d Vlugt, Broersveld 109; zwarte jongensbloes. J v d Huls, Marconistr 79; alpino muts. Mineur, Sav Lohmanlaan 76- «wart kindersch. (L) Rooyers, J. Ver- meerstr 12a; hond, (soort boxer, met rode halsband) Dierenasiel, St.-Anna Zusterstr; Blauw ktederwantje, C Jansen. Broersvest 109; 1 bruine gla ce dameshandsch (L). Janson Lekstr 9.: rood leden dameshandsch <R) mevr. Vermeulen. Heemskerkstr 52; boodsch. tas, W. Droog, Beierïandse- str 26; damesportef, N Lansbergen Moiensingel 46, Kethel; vulpen, A Westhuls, Ouddorpsestr 7b; vulpen, Haderman, werf Gusto, Maasdük. met de opbrengsten daarvan bekos tigde men dit feest. De voorzitter van de feestcommis sie, de heer H. van Veen, opende deze avond en gaf vervolgens het woord aan de heer R. de Braaf, voor zitter van de -Jubilerende vereniging. Deze sprak slechts enkele woorden, daar er nog enkele leden te huldi gen waren. Deze huldiging werd ver richt door de heer S. Klap, afgevaar digde van het hoofdbestuur van de Bond van Arbeiders-zangverenigin gen. - „Behalve om hun geschiktheid als koorzanger," aldus de heer Klap, „zou, ik deze mensen .vooral.om,hun trouw Willen roemen.. vyfeniwiritig, of zelfs wel veertig, jaar,ziju-zij lid geweest en steunden hun Vereniging. Zelfs in de oorlogstüd/ toen er van de bezetter niet meer gezongen mocht worden, bleven zy lid en betaalden trouw hun contributie. Aan deze mensen is het te danken, dat naast het socialistische lied, ook muziek werken op hoog niveau onder de ar beiders gebracht konden worden." Dat het instuderen en uitvoeren van deze werken wel eens moeilijkheden met zich brachten, begrypt men ais men weet, dat veie leden geen notenschrift kennen. De dames Groencildyk-dc Koning, Van Os, De Groot, Timraer-Smit en Opsehoor en de heren R. van de Meer, Visser eti Zuidam werd door de heer Klap namens het hoofdbestuur het bondsinsigne opgespeld. De heer De Graaf overhandigde namens Excelsior aan de dames een boeket bloemen, terwijl de heren met een doos sigaren werden bedacht, Tevens werd nog een herinnerings tegel uitgereikt. Na deze huldiging was de beurt aan het cabaretgezelschap Komico, dat met vlotte sketches en leuke muziek de feestelijke stemming verhoogde. Na afloop was er nog gelegenheid tot het maken van een dansje op dé. muziek van The Melody Serenaders o.l.v. Cor Goos. Excelsior teit thans 60 zangers, maar kan, naar men ons vertelde, heel goed nieuwe, liefst jonge krach ten gebruiken. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Wat gebeurde er met Julle? MONOPOLS-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: Overrompeling der vuur duivels. Apotheek; P. H. Backer, St.-Llduinastr; 58. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Tentoonstelling „Start" en werken van Gerrlt Benner. Diversen; VOLKSGEBOUW, 8 uur: Inat. voor Ontwikkeling, jaarvergadering. EXCELSIOR-KANTINE, 7.30 uur: - SBKC. paasconcours klaverjassen; WOENSDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Wat gebeurde er met Julie? MONOPOLS-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: Overrompeling der vuur duivels. Apotheek: P. H. Backer, St.-Lidulnastr. SS, Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur- Tentoonstelling „Start" en werken van Gerrlt Benner. Diversen: MUSIS SACRUM, 8 uur: Sportschool Dv Haan, boksgala. Advertentie t-M. ;Q|t(WT^RD*M5EpCHQUjV8URG NEEVJÜANRSE COMEDIE donderdag 3 aprli. 8 uur ONDER HET ME1KW0UD Teneeitpai vro Dv.CT I horna,.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1