Paasverrassingen voor Schiedams schooljeugd PAASKAARTEN eratie DES' had een goed jaar lllte weer begin van solistenconcours UNIQUE UNIQUE" AFDELING MOTOREN Hond verjaagt inbrekers J. Strijd om azen ëii troeven MERCURIUS Auto gestolen op de douche Activiteiten van Nieuwe Koers Willy Alberti voor de ABC Gebouw van de huishoudschool voldoet niet DCV-VFC niet op 2e paasdag SOLEX PAASTIJD - FOTOTIJD ZIE BIJ 11 DE NIEUWE MODELLEN 1958 ZIE ONZE SHOWROOM B.K. LAAN 22 HET VRIJE VOLK WOENSDAG 2 APRIL 1958 PAGINA 1 chiedammers onder elkaar SOS Lezing voor IvAO Ruilbeurs Koop n.u voor de feestdagen nog een camera. Ruime sortering, v. d. AREND - HOOGSTRAAT 91 - SCHIEDAM 400 repen chocola gestolen bij inbraak in SW-kantine Afscheid SVV-jeugd contra Engels elftal Burgerlijke Stand Geen ophalen van huisvuil vrijdag IvAO Schiedam kan terugzien op geslaagd jaar In Harmonie, Vlaardingen SOLEX va 349.50 PUCH v* 695— ZUNOAPP va. 1695— VESPA 1353.- St. Uduinastraat 52 - Telefoon 64313 Schiedam j SG kan ,eV kwijt j (Van een onzer verslaggevers) De sectie Jeugd van de Schiedamse Gemeenschap kan zich laten voorstaan op een verheugende activiteit. Heeft zij in de kerstvakantie Schiedams jongeren reeds verblijd met diverse aardige surprises in de vorm van toneel- en filmvoorstellingen, ook voor de vrijetijdsbesteding van de jeugd in de paasvakantie zijn nu enkele plannen uitgewerkt. Aan medewerkers en belanghebbenden zijn foldertjes opge stuurd, waarin onder het motto „Een Paasei van de SG" deze plannen worden bekendgemaakt. Evenals vorige keer omstreeks kerstmis is ook aan de oudere schooljeugd gedacht. De aquariumvereniging „Tropica'' vergadert vanavond om acht uur in Irene. Dezer dagen kreeg ik van deze bijeenkomst een aanlokkelijk pro gramma in de bus. Aanlokkelijk niet alleen door de vier risse tekeningen die het programma sieren, maar ook door de inhoud ervan. Na afloop van het huishoudelijke gedeelte van de vergadering, dat be halve de betrokkenen verder niemand buitengewoon zal interesseren, volgt namelijk een lezing. Een lezing, die gemaakt is en ge houden zal worden door de secretaris van de vereniging, de heer Ti. Bee- nen. Een lezing, die wordt toegelicht met meer dan honderd kleurendia's, die alle vervaardigd zijn door een eigen lid, de heer G. van den Berg. Een lezing, waarvan het gesproken woord én het plaatje de aquaria van de eigen leden tot onderwerp hebben en'die getiteld is „De kleine wereld van de aquariumhouder". Bet pro gramma meldt, dat de heren Beenen en Van den Berg gedurende vijf maanden menig vrij uurtje aan dit „project" hebben besteed. Door een zetfout is in de aankon diging van gisteren de datum weg gevallen van de propagandafeest- avond van de centenvereniging ,\SOS". Deze wordt woensdag 9 april gegeven. De heer Spronkers uit Amsterdam houdt morgenavond in het Volksge bouw voor de leden van het Insti tuut voor Arbeiders Ontwikkeling een lezing over „Frankrijk, de Vogezen", toegelicht met kleurendia's. Aanvang acht uur. - Opmerkingen als: „Met een mooie speelkaart doe je ook veel" waren dinsdagavond in de kantine van Bui- zenfabriek „Excelsior" bij de vleet te beluisteren. Vele verwoede klaverjassers streden daar met azen en troeven, boeren en vrouwen op sportieve wijze om de prijzen die door de Schiedamse Be dril fs Klaverjas Competitie uitgeloofd varen. Daar het hier een Paascon- eours betrof, bestonden de prijzen, hoe kan het anders, uit eieren. De voorzitter van de SBKC, de heer J. de Boer. opende deze avond en sprak er zijn voldoening over uit. dat en dit jaar nog meer animo was dan andere jaren. Aan dit concours werd namelijk door zesentachtig koppels deelgeno men, uit welke ten slotte de volgende koppels als prijswinnaars naar voren kwamen: 1. van Heiten— De Wit 4382 pnt.; 2. Wittebol—Daalnieijer 4267 pnt.; 2. mevr. v. Heiten—J. v. d. Burg 4228 pnt.; 4. ZwaanWigman 4219 pnt.; S. Zwart—Heetkamp 4216 pnt.; 6. mevr. Kuits—Hamerslag 4210 pnt.; 7. Kat—v. d. Horst 4192 pat; 8. Lodder- Lodder 4177 pnt.; 9. Levering—Lubbe 4159 pat.; 10. Hoek—mevr. Hoek 4152 pnt. Advertentie LM- PRACHT COLLECTIE Kantoorboekhandel Lange Haven 77 - Telef. 68812 WOENSDAG Bioscopen: passage-theater, en s.is uur: Wat gebeurde er met Julie? MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: Overrompeling der vuur duivels. Apotheek: P. H. Backer, St.-Lldutnastr. 50. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—S uur: Tentoonstelling „Start" en werken van Gerrlt Benner. Diversen: MUSIS SACRUM. 8 'uur: Sportschool De Haan, boksgala. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Wat gebeurde er met Julie? Geen avondvoorstelling. IKWOFOLE-THEATEB, 2, 7 en 9.15 uur: Overrompeling der vuur duivels. Apotheek: P. H. Backer, St.-Lldutnastr. 58. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, IQ—5 uur: Tentoonstelling „Start" en werken van Gerrit Benner. Mversen: VGLKSGEBOUWR uur: IvAO. lezing J over „Frankrijk, de Vogezen". 2 PASSAGE-THEATER. 8 uur: Het w Volkstoneel brengt ..Roole Slen". T Het ei, dat de SG voor de leer lingen van het gymnasium, de h,b.s„ de u.l.o.- en nijverheidsscholen heeft gelegd, zal ongetwijfeld in de smaak vallen. De inhoud bestaat uit een filmvoorstelling op woensdag 9 april om tien unr in het Passage-theater. Op het programma staan „Spie- ge! van Holland" van de documen- farist Bert Haanstra, die in dit pro- dukt allerlei spiegelbeelden in het water zeer origineel, op het celluloid heeft vastgelegd, „Image de Debus sy", een abstract filmpje van Jean Mitry geïnspireerd op de muziek van Debussy, „Neighbours", een experi mentele fantasie van Norman McLa ren met als thema Love your neigh bour, en als hoofdfilm: „The man in de white suit", een tragi-komedie vap Alexander Mackendrick over een eigenwijs en wereldvreemd uit vinder, De hoofdrollen worden ge speeld door Alexander Guiness, Joan Greenwood en Cecil Parker, Toegangskaarten voor deze voor stelling zijn vanaf heden voor 50 cent bij de WV-kiosk in de Plantage verkrijgbaar. Voor de jeugd van de lagere scho len heeft de SG twee eitjes in het verschiet gesteld. De sectie Jeugd heeft kennelijk besloten om van de In de kerstvakantie met zoveel suc ces georganiseerde ruilbeurs een traditie te maken, want op donder dag 10 april is er van 2 tót 4 uur in Irene weer een ruilbeurs voor post zegels, oude munten, lucifersmerken, sigarebandjes, suikerzakjes, voetbal plaatsjes, enz. De toegang tot deze beurs is vrij voor alle kinderen, die wat te ruilen hebber.. Twee dagen eerder, op dinsdag 8 april, is er 's ochtends om tien uur in het Passage-theater voor de la- gere-schooljeugd vanaf het derde lewjaar een filmvoorstelling. Ver toond worden een jeugdjournaal. „Rover brengt uitkomst" (waarin een hond de hoofdrol speelt) en de spannende hoofdfilm „Het myste rieuze huis". Ook voor deze voorstel ling zijn vanaf heden bij de WV- kiosk in de Plantage kaarten voor 50 cent verkrijgbaar. Een grote herdershond heeft maan dagnacht een of meer mannen, die poogden in te breken in de fabriek voor pijpleidingen. J. H. Töns aan de Oudedijk te Schiedam, op de vlucht gejaagd. Door een ruit te vernielen kwamen de Inbrekers in de fabriek, waarna zij hun weg zochten naar het kan toor. Daar wachtte hen echter een grote „verrassing". Een forse herder ontblootte grommend ijr dreigend wit gebit en lite duidelijk blijken, dat hij van dit late bezoek niet gediend was. De inbrekers hebben toen de fabriek maar ylings (en door de ge wone toegangsdeur) verlaten. Gestolen is maandagnacht de auto van de handelaar J. K. S., die hem renlaan te Schiedam had geparkeerd, voor zijn huis aaa de Burg. Van Haa- Het is een zwarte Opel Kapitan, ken teken NP 93-91. Misschien.betreft het een geval van joy-riding. Advertentie I.M. ONTWIKKELEN AFDRUKKEN PRIMA AFWERKING m a m De bekende dichter Jan G. EJbtirg zal te gast z.jn op „de douche'die zaterdagavond in de zaal Chr, Soc. Belangen wordt gegeven en om acht uur begint. Verder werken er tal van jazz-musicl aan mee en valt er een kleine, maar zorgvuldig geselecteerde expositie te bewonderen van foto s van Cees N'ijhoff. De optredende musici zijn: de alt saxofonist Piet Hoordijk (van het kwartet Ger van Leeuwen, dat door de VARA grote bekendheid heeft ge kregen), de trompettist Koos van Beurden (wiens spel o.m. te beluiste ren valt op de plaat Jazz behind the dikes 1). Je tenorsaxofonist Enno Spaanderman uit Delft, ,Je 17-jarige pianist Gtjs Went. de bassist Jan Fens (van het Rob Marina kwintet), de drummer Lou Wiesebron en het trio Henk van Buul uit Dordrecht. Toegangskaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. De Schiedamse leden van Nieuwe Koers komen vanavond bijeen om te luisteren naar een inleiding door Wessel Kamphuis over de ontwikke ling van de arbeidersbeweging. Woensdag 16 april zal Heinz Neu- decker het een cn ander vertellen over de auteur Kafka en enkele grammofoonplaten draaien. Drs. Dippel, werkzaam bij het Ge westelijke Arbeidsbureau, zal op 23 april een inleiding houden over be roepskeuze. Het Tweede-Kamerlid Ir. Posthu mus zal op 7 mei spreken over de al gemene politieke situatie. Alle bijeenkomsten worden ten huize van de fama. Boerman, Burg. Knappertlaan 189a, gehouden en be ginnen om acht uur. Maandagavond vond de 55ste jaarvergadering plaats vai. de Coöperatie DES te Schiedam, waarbij ook de ondernemingsraad vertegenwoordigd was. De wnd. voorzitter, de heer A. M. van der Wel, kon er in zijn openingswoord van gewagen, dat weer een belangrijk jaar werd afgesloten. Het ledental nam toe tot ruim 5400, terwijl de jaaromzetten stegen tot 3.300.000. De lage- prijzenpolltiek van de coöperatieve beweging heeft voor de consumenten grote betekenis, doch de'winstmarges zijn in sommige opzichten rijkelijk i laag. De omzetontwikkeling heeft ook in het eerste halfjaar van het thans lopende boekjaar zich in gunstige zin voortgezet. Sinds vrijdagavond 2$ maart prijkt deze'BA AN aan de wan den van de VISbank in Vlaar- dingen.. In de expositie-ruimte aan de Westhavenkade. heeft de Commissie voor Beeldende Kunsten een tentoonstelling georganiseerd. Dat de drie „pottenbakkers" Benny Radijs, Olga Oderkerk en Jan v. d. Vaart nog wel iets meer pres teren dan pottenbakken alleen blijkt wei 'uit deze afbeelding. Een fraai mozaïek van Jan v. d. Vaart. De expositie is nog tot 13 april geopend! -Ingebroken ,..i s in ...de nacht van maandag op 'dinsdag in de kantine van de voetbalvereniging SVV aan de Westfrankelandsedijk te Schie dam. Men heeft zich toegang ver schaft door een ruit stuk te slaan. De trektafel en. de juke-box werden opengebroken en het geld daarin weggenomen. Bovendien werden 400 repen chocola gestolen. De heer Van der Wel stond stil bij het grote verlies, dat de coöperatie leed door het overlijden van de be drijfsleider, de heer N. C. Groene- veld, waarbij een ogenblik stilte in acht werd genomen. De nieuwe bedrijfsleider, de heer A. Mtolendjjk, die sinds enige -jaren assistent-bedrijfsleider is geweest, werd op 1 september 1957 als zodanig benoemd. Voorts vermeldde voorzitter de tot standkoming van de zelfbedienings winkel aan de Groenelaan, die uit stekend voldoet, terwijl hij een over zicht gaf van de bestuursplannen ten opzichte van winkels in andere stads gedeelten. BI) de mededelingen werd door de bedrijfsleider een. aantal punten op gesomd waarmee de DES te maken krijgt bij de komende melksanering. De jaarverslagen van secretaris en penningmeester werden na toelich ting en bespreking goedgekeurd. Eveneens was dit het geval met het verslag van het college van commis sarissen. Bij de verkiezing van twee be stuursleden werd de heer A. M. van der Wel herkozen, terwijl de secre taris, de heer G. v. d. Zee, niet meer voor herbenoeming in aanmerking wenst te komen. In diens plaats werd gekozen de heer Joh. Schiller. Als commissaris werd in de plaats van de heer B. J. J. Westdijk gekozen de heer C. Batenburg, Op voorstel van bestuur en com missarissen werden de bedragen vastgesteld voor de uitkeringen aan de leden bij gezinsvermeerdering, overlijden, etc., alsmede aan enkele plaatselijke verenigingen met een sociaal doel. Ten slotte werd afscheid genomen van de heer G. v. d. Zee, die gedu rende 41 jaar secretaris is geweest. Hij kreeg vele woorden van lof te horen van de voorzitter, de heer G. Op de middag van Goede Vrijdag speelt om twee uur op het hoofdveld van SW aan de Bosrand een sterk juniorelftal van de roodgroenen te gen een Engels elftal van de fa Mar tini uit Londen. Dit Engelse jeugd- elftal is samengesteld uit jeugdspe lers van verschillende Londense voet balclubs, die dit paasweekeinde en kele wedstrijden spelen in ons land. GEBOREN: Gerardus J„ z v H. J. van Lange en C. van der Velden; Johannes G. J„ z v H. J .J. van der Linden en H. J. M. Veelenturf; Sylvia J. d v A. Smit en A. van Buren; God fried A, J„ 2 v C. M. Ruigrok en A. C. H. Batist. OVERLEDEN: P. J. Zondag, 54 jr; H, Jongeleen, 77 jr: A. van Splunder, 79 jr, wed. van L. Spits; M. Ridder hof, 78 jr, wed. van K. van der Sijs. Schriel, de heer G. J. Smit namens het college van commissarissen, de heer H. Sabel namens de ledenraad en mevr. J. Wiel houwerSmit na mens de Coöperatieve Vrouwenbond. Na een dankwoord van de heer Van der Zee voor de betoonde samen werking en de ondervonden vriend schap, werd deze geanimeerde ver gadering gesloten. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Algemene Bedrijfs groepen Centrale zal op zaterdag 12 april in Musis Sacrum voor de Schiedamse leden en hun huisgeno ten een feestavond plaatsvinden, waar het bekende gezelschap van Roland Wagter een vlotte variété cabaret-revue zal presenteren onder het motto:. Festival. Op deze feest avond zal o.a, optreden de bekende radiozanger Willy Alberti. De avond zal worden besloten, met bal. Op- vrijdag 4 april (Goede Vrijdag) zal door de gem. vervoer, reinigings- en ontsmettingsdienst geen huisvuil nis worden opgehaald. Het gebouw van de Huishoud- en Industrieschool aan de Prins Mau- ritsstraat te Schiedam voldoet niet meer aan de eisen, die men aan een moderne schoolgebouw mag stellen, to geeft het bestuur van deze schoo) in het jaarverslag over 1957 te ken nen. Wel heeft.men in het afgelopen jaar de grote scheuren in het gebouw hersteld en heeft het' geheel een meer verzorgde indruk gekregen door het schilderen van verschillende lo kalen en gangen, het vernieuwen van de koffiekeuken en het verplaatsen van de garderobe der leraressen. Maar ondanks, deze betrekkelijke verbeteringen, voldoet de huishoud school nog steeds niet aan de eisen. Het schoolbestuur hoopt, dat dit in de toekomst wel het geval zal zijn door toestemming tot aankoop van het eveneens aan de Pr. Maurits- straat gelegen ulo-schoolgebouw. In het jaarverslag wordt verder nog opgemerkt, dat de gymnastiek lessen en de lessen in plant- en dier kunde door gebrek aan ruimte in lo kalen buiten het schoolgebouw wer den gegeven. Tevens werd voortge gaan met de geleidelijke vernieuwing van de inventaris. Driebanden Poule 2 bij de BV Rembrandt L. Dries P. Kuljpers 25 J. Vermeulen 25 P. Kuijpers 25 J. Smit 25 L. Dries 25 Th. v. Slobbe 25 G. Walda 25 25 83 15 83 25 53 9 53 17 83 25 83 25 47 16 47 Poule 3 bij de BV RES M. Kerklaan H. v. Wijk W. Slootweg F. Gouka D. Simons 25 25 25 25 25 23 78 25 78 10 77 25 77 25 48 0.301 0.180 0.471 0.169 0.204 0.301 0.531 0.340 0.294 0.320 0.129 0.324 0.520 Poule 4 bij de BV DKC G. Hijnekamp 25 G. Wigmans r - 25 B. Penning 25 A. Weeland 25 J. de Grjjs 25 G.v.Schellebeek 25 A. Leenderts 25 G. Schewe 25 45 10 45 23 70 25 70 22 65 25 65 25 48 3 0.555 1 0.222 2 0.328 3 0.357 3 0.338 3 0.384 3 0.520 25 11 48 2 0.229 Om de Vrije Volk-Beker Poule 2 Luctor et Emergo bOBK a 26 A. v. Wamelen 130 97 36 13 2.69 N. Hartog 130 130 36 15 3.61 L. Verduin 90 72 34 13 2.11 B. Groen 100 100 34 13 2.94 J. Favie 60 60 37 10 1.62 M. Geerlings 80 64 37 6 1.45 A. Brederveld 45 36 36 5 1.00 N. Droppert 50 50 36 7 1.38 Volksgebouw bHVO b 44 J. v. d. Zande 130 130 43 9 3.02 C. Jacobs 130 33 43 9 2.06 P, Mondt 90 65 46 8 0.72 G. Liebregts 90 90 46 8 1.95 Bejaaxt 70 39 35 5 1.11 Verbrugge 80 80 35 11 2.20 P. Gast 60 60 39 12 1.53 A. Korver 45 18 39 3 0.46 Poule 3 OBK b—De Waal 4—4 J. v. Dorssen 130 130 30 29 L. Hofman 130 115 30 10 W. Hartog 90 90 36 10 A. Reedert 90 64 36 7 B. v. Heiningen 70 46 42 4 P. Steenbergen 60 60 42 7 P. V. Opstal 50 38 33 4 A. Niewijk 50 50 33 7 4.33 3.83 2.50 1.77 1.12 1.42 1.15 1.51 In het voetbalprogramma voor de Vlaardingse clubs op tweede paasdag komt een kleine wijziging. De ont moeting DCVVFC is namelijk uit gesteld. FortuneRigtersbleek wordt echter wel gespeeld aan de Flores- laan. En verder speelt De Hollandiaan tweede paasdag in Schiedam tegen Excelsior 1920 en RKWIK in Rot terdam tegen VOC. Een van de verschijnselen die met de lente gepaard gaan, is de schoon maakwoede, die het huiselijk leven tot in zijn voegen aantast. Ook het verenigingsleven kent een dergelijk verschijnsel, namelijk de jaarverga dering. Dinklagavond had dit lente verschijnsel de leden van de afdeling Schiedam van Het Instituut voor Ar beidersontwikkeling (IvAO) aange tast en waren zj) naar het Volksge bouw getogen, waar zij dus hun jaar vergadering hielden. Voorzitter P. Spruit gaf in zijn ope ningswoord een kort overzicht van de activiteiten die het IvAO dit jaar ontwikkelde. Vergeleken met andere verenigingen, aldus de heer Spruit, is men bij het IvAO tevreden en mag het afgelopen verenigingsjaar als ge slaagd beschouwd worden. De gebruikelijke punten als notu len en jaarverslagen levérden geen moeilijkheden op. Ook werden de af tredende bestuursleden H. v. d. Gaag, A. Ouweneel en J. Smidt-Koster bij acclamatie herkozen. Voor het zomerseizoen staan weer diverse excursies en fietstochten op het programma, terwijl 'ook nog wordt deelgenomen aan een pinkster kamp te Rockanje. Hoewel voor het aanstaande win- terseiozen enkele suggesties naar vo ren werden gebracht, kon nog niets definitiefs worden vastgelegd. In Tsjechoslowakjje is men be gonnen met de uitvoering van een grootscheepse decentralisatiepro gram. dat ca. 100.000 kantoorbedien den in het gehele tand „produktief werk" moet verschaff. voornamelijk in de mijnen, staalfabrieken en bouw nijverheid. (Van een onzer verslaggevers) Een groot aantal leden van muziekverenigingen uit Vlaardingen Maassluis, De Lier, Sliedrecht, Stellendam, Den Haag, Voorschoten 's-Gravenzande, Poortugaal, Boskoop, Gouda, Wassenaar en tal van andere plaatsen, zal op saterdag 5 en maandag 7 april in de Har monie in Vlaardingen als solist optreden. Dat geschiedt tijdens een .Regionaal Solistenconcours", dat die dagen weer in Vlaardingen plaatsvindt. Het concours is door de Federatie van Vlaardingse Muziekgezelschap pen georganiseerd en het bestuur van deze federatie zegt „buitengewoon verheugd te zijn door de grote be langstelling, die er van de zijde van de deelnemers voor het concours blijkt te bestaan". Overigens een verheugend ver schijnsel, zo gaat het bestuur verder, in een tijd. „waarin men onder het genot van een kopje koffie en een sigaartje of pijpje trekkend naar het spiegeltje op een radiotafel zit te gluren". Het bestuur hoopt ten slotte, dat velen tijdens het concours een be zoek aan de Harmonie zullen bren gen. „Grotere belangstelling verhoogt de prestaties van de solisten". De wethouder van Onderwijs, Sport en Culturele Zakeicnr de heer H. K. van Minnen, zegt onder meer in een inleidend woord het concours „steeds van groot belang voor de ontwikke ling van de muziekbeoefening te heb ben geacht". De jury van het concours zal wor den gevormd door de luitenant-direc teur van de Marinierskapel, H. C. van Lijnschoten. De pianobegeleiding 2al worden verzorgd door de heer H. W. van Blinen uit Rotterdam. 2-versn. RAP v.a. 598. 3-versn. v.a. 730— ie meest verkochte ereld

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1