wacht invasie van bijna 700 Rotarians Districtslanddag op vrijdag en zaterdag Buitenlands bezoek bij DWS-handballers Honkballers van EHS behaalden fraaie 8-2-zege op SVV Biljart uitslagen Prominente Jazzmusici zetten Douche open' m Boshoek weer 't strijdperk van scholieren Eerste SG-ei smaakte goed Buis treedt af als voorzitter De Voorloper Geldkistje met 3500 gestolen bij kassier Drie jeugdige dief jes gepakt Varia komt met Frans blijspel Delfland gaat 7 ton lenen HET VRIJE VOLK WOENSDAG 9 APT?TT, 1955 PAGINA 4. chiedammers r elkaar onder Katholieke Kring PvdA-vrouwen Op de bijeenkomst, die de Vrou wengroep van de Partij van de Ar beid donderdagavond om acht uur in het Volksgebouw heeft belegd, zal partijgenote mevrouw Van Sleen spreken over „De taak van de vrouw naast het beroep van de man". Na de pauze zullen de dames enkele huishoudelijke punten bespreken, waaronder de plannen voor een een daags uitstapje. Onderiverp Mr. P. v. Bochove deed openingszet Filmavond ANMB matig bezocht P9I9 ■ter*"» 'fffgl Esperanto-agendo Judo'r J. Kleyheeg had succes in R'dam Gevonden op straat Dronken zeelieden in water gevallen Wisselkoersen GSS klaverjaste Schoorsteenbrandje Drukke receptie in De Amstelbron Veemarkt Rotterdam Burgerlijke Stand (Van een onzer verslaggevers) Vrijdag en zaterdag zal Schiedam het aanzien hebben van een eongresstad. Op die dagen wordt namelijk in onze stad de ~,e landdag van het district 160 van de Kotary International gehouden. Op die dagen komen bijna zevenhonderd Rotarians uit alle delen van de „benedenste helft" van Nederland naar het Stedelijk Museum, waar de Landdag begint met de ontvangst van de congressisten door het gemeentebestuur en een toe spraak door burgemeester J. W. Peek. De Rotary is een internationale beweging, die zich uitstrekt over 109 landen, verdeeld in 250 districten, die weer onderver deeld zijn in 9700 clubs met in totaal 460.000 leden. Schiedam heeft zo'n club, terwijl het district 160 ongeveer 1750 leden telt. ?eils Pe.r Jaa, eJj^ distriet een Landdag. Hoewel Schiedam reeds sedert twintig jaar een Rotary Club heeft, is hier nog nooit eerder een Landdag georganiseerd. Niet alleen echter daardoor worden de vrijdag en de zaterdag voor onze stad twee bijzondere dagen, maar eens te meer omdat er m Schiedam nog nooit een congres van een dergelijk allure is gehouden. De organisatie heeft de leden van de Schiedamse Rotary Club menig moeilyk moment bezorgd. De verga der- en eetproblemen konden worden opgelost, maar het slaapprobleem niet, zodat nu iedere deelnemer het consigne is gegeven voor eigen logies te zorgen. Voor onoverkomelijkheden zal dit de Rotarians heus niet stellen, want, zo redeneren de organisatoren, per slot ligt Schiedam niet aan het eind van de wereld. Grotere moeilijkheden brachten de verkeers- en parkeerproblemen met zich mee. Tussen de drie- en vier honderd auto's zullen namelijk op vrijdag en zaterdag een invasie doen in onze toch al aan parkeerplaatsen en rijruimte niet zo rijke stad. Het heeft de commissaris van po litie, K. Rijpma, ongetwijfeld heel wat hoofdbrekens gekost, maar het ziet er naar uit, dat nu een sluitende verkeersregeling is gevonden. Op' be paalde punten in de stad zullen bor den de Rotarians erop wijzen, welke routes zü dienen te volgen met hun auto's om vlug en veilig ter bestem der plaatse aan te komen. Tevens is voor de deelnemers een bewaakt parkeerterrein in de nabijheid van het Passage-theater gereserveerd. Tijdens de wedstrijd SVVRoda Sport vond een betreurenswaardig i incident plaats. Een minuut of vijj voor het einde kwam het in de Roda Sport-defensie tot een explosie van lichaamskrachten, waarvan de SVV'er Cor Corbeau de dupe werd-, toen hij op een wel wat al te felle manier werd aangevallen door doel man Weiels. Betreurenswaardiger echter nog dan het incident toas de houding, die de Limburgers daarna aannamen. Het zou toch niet meer dan normaal zijn geieeestals in eerste instantie de bestuursleden van Roda Sport hadden geïnformeerd naar de toe stand van Corbeau. En zeker ook de speler, die min of meer het ongeval had veroorzaakt, namelijk doelman Wefels, had op zijn minst van zijn belangstelling kunnen blijkgeven. Het een noch het ander is gebéurd. Toen de ziekenauto met Corbeau wegreed, was er nog niemand van Roda Sport geweest om zich dan ook alleen .maar op de hoogte te stellen van. de ernst van het ongeluk. Een dergelijke houding is in de sport niet acceptabel. Dit is toch wel het minst, dat het betaald voetbal kan opleveren. Het feit, dat Roda Sport van de onderste plaats moest afkomen degradatie betekent voor deze club een ernstige financiële te rugslag) is misschien wel het mo tief geweest om. een dergelijke spel- houding aan te nemen. Maar welk motief men ok moge aanvoeren, een dergelijke houding blijft ten zeerste afkeurenswaard en zal het betaald voetbal bepaald geen goed doen. De leden van de Katholieke Kring staat donderdag weer een toneel avond in het Passage-theater te wachten. De toneelgroep Puck zal het blijspel in drie bedrijven „En toen «kwam dokter Frost" van Hans Weigel opvoeren. De Nederlandse vertaling is van Eric van Ingen. Eg- bert van Paridon zal de voorstelling regisseren. Aanvang acht uur. Ce/a De stichting Christelijke Filmactie (Cefa) zal op vrijdag- en zaterdag avond een filmvoorstelling geven in de grote zaal van het gebouw Irene. Als hoofdfilm staat op het program ma ,JDr. Solm". Aanvang acht uur. Vriendenkring De Schiedamse mondharmonica vereniging „Vriendenkring" houdt zaterdagavond in het Volksgebouw een contactavond voor leden en do nateurs, die vergast zullen worden' op een uitgebreid en gevarieerd muziek programma. Aan deze bijeenkomst werken mee de Edelweiszkapel (met jodelzang), het duo Hofland-Geul, de VDK-band en de senioren en ju nioren van Vriendenkring. voeren over „Het leger.., opvoeder?" en „Van kind tot leider". Verder zullen de Rotarians samen-' komen in Musis Sacrum, in het Mu seum en op de werf Wilton-Fijen- oord. Het volledig programma van de Rotary Landdag op vrijdag en zaterdag zullen wy daags tevoren be kendmaken. De Landdag in Schiedam zal ge deeltelijk worden bijgewoond door rar. j. Klaasesz, commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Hol land, Stamp W. Wortley, vertegen woordiger van ds president van de Rotary International, en de heren Proedler en Von Wilbert, resp. gou verneur van een Engels en van een Duits district. Moge de organisatie van de „bij komstigheden" heel wat voeten in de aarde hebben gegeven, nog meer moeite zal ongetwijfeld ge zien de uitgebreide en belangrijke agenda - de organisatie van het congres zelf gekost hebben. De belangrijkste bijeenkomsten worden gehouden in het Passage theater, waar drie prominente spre kers hun visie zullen geven op drie verschillende facetten van het con gres-onderwerp „Opvoeding van de rijpere jeugd". Vrijdagmiddag zal Ir. B. Wilton uit Schiedam een inleiding houden over „Van kind tot arbeider in de onder neming*' Zaterdag zullen W. Klop penburg uit Breda en mr. C. E. J. Maitland respectievelijk het woord Een woord over de schaaksport >c. het algemeen sprak dinsdagavond wethouder mr. P. van Bochove in de zaal van De Amstelbron, waar een begin werd gemaakt met het toer- van Schiedam. Een aardige geste van hem was het doen van de openingszet, waar door pion e2 naar e4 verhuisde, in de partij Reitsma-Immerzeel. De laatste drie jaar is het gewoon te geworden de schaakkampioen schappen. jaarlijks te verspelen. Voordien, vanaf 1924, organiseerde men om de twee jaar een toernooi. De laatste contactavond van dit seizoen die de afdeling Schiedam van de Beórijfsbond voor de Metaalnij verheid en de. Elektrotechnische in dustrie dinsdag in de grote zaal van het Volksgebouw voor haar leden be legde, is slechts matig bezocht. Dit was jammer, want de bond had beslag weten leggen op de alleraar digste film „Drei Manner im Schnee", naar het gelijknamige boek van Erich Kastner. De tweede voorzitter, de heer L. Kessennick opende de avond waarbij hjj o,m. de filmavond van 22 mei aankondigde, waarop dé film „Sport- parade" zal worden vertoond. Als voorfilm zagen de leden de Franse produkitie „Uhe ville qu'on apelle Paris". Alhoewel het weer zich dinsdag niet van z'n paasbestc zijde heeft laten zien. hebben de leerlingen van de Schiedamse lagere scholen het ter rein Boshoek weer in een waar strijd perk herschapen. Onder schetterende marsmuziek en feestelijk wapperende vlaggen hebben ze in het door de Vereniging Natio nale Feest- en Gedenkdagen georga niseerde en traditioneel geworden schoolvoetbal- en handbaltoernooi de namen van hun scholen weer zo hoog mogelijk trachtten te houden. Het uitgebreidde programma ver liep op een vlotte en sportieve wijze. Hier volgen in de afd. voetbai de hoogstgeplaatsten in de vier poules. Poule 1: St. Henricus 1 totaal 8 punten, doelgem. 81; poule 2: KI. ae Vries A. totaal 6 p., doelgem. 20; poule 3: St. Aloyslus I, totaal 6 p., doelgem. 31; poule 7: St. Tromas 2, totaal 10 p., doelgem. 14—1; 8fc. Bar nardus 2, totaal 8 p., doelgem. 14—3. Jaudon, la 11 an de aprilo Klub- vespero Raporto pri la kongreso de Aalsmeer ca gek. V. Glnk. Ploeg- straat 19. Montru vian Iniereson kaj venu multope. La 26 an de aprilo R -en K. pri- zorgos esperantlingvan filmvesperon Driebanden om BHekendaal-biljart Poule 1; Scheïfers 35 35 57 4 0.61 Valkesteljn 35 35 57 4 0.40 Poule 2: Wal da 25 18 91 2 0.19 Kreuger 25 25 91 3 0.27 Dries 25 4 49 2 0.08 Van Slobbe 25 25 49 4 0.51 Van Slobbe 25 25 52 4 0.48 Eggelmeijer 25 15 52 2 0.26 Poule 3:. Van Rees 25 18 47 2 0.38 Segers 25 25 47 4 0.53 Kerklaan 25 10 66 1 0.15 Blelksloot 25 25 66 4 0,37 Simons 25 25 63 3 0.39 Van Rees 25 19 63 2 0.30 Poule 4: Leenderts 25 23 88 2 0.26 Schellebeelc 25 25 88 3 0.28 HIJnekamp 25 25 68 3 0.36 Weeland 25 23 68 3 0.33 (Van onze sportdedactle) Op het grote judo-festival, dat maandag in de Energiehal te Schie dam werd gehouden, is de Schiedam mer J. Kleyheeg kampioen geworden van de gele banden in de zwaarge wichtsklasse. Kleyheeg, die leerling is aan de Schiedamse sportschool „Bishoff", zal spoedig de oranje bana krijgen. Hoewel de andere deelnemende Schiedammers er niet In slaagden tot de finale door te dringen, lever den ook zij lofwaardige prestaties. Dit is een van de tientallen foto's die de Schiedammer Cees N ij ha ff op de Douche van zaterdag in het Ge bouw voor Chr. Soc. Belangen expo seerde. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 en 26 uur: 1 pr glacé herenhandschoenen. Te bevragen bij de vinders: 1 rechter bruine herenhandschoen, Kijneman, Rot- terdamsedijk 245c; kinderwantje, J. F. Mees, W. Frankelandsestraat 7; kinder- handschoen, v. d. Vlies. Groenelaan 85; 1 pr herenhandschoenen, J. Voogt, Nu- mansdorpsestraat 32; l pr dameshand- schoenen, G. H. Hoorman, Dr. De Vls- serstraat 18; kinderwantje links, R. Wijne, Nv. Buurt I; twee klossen garen, A. van Hoek, Parallelweg 206a; zes lepeltjes, Meulenbelt, Huijsmansstr. 36a; leerboek,, v. d. Ende, Hoogstr. 28; kabou termuts, H. Keizer, Rubensplein 2ib; beige sjaal, A. v, d. Ende, W. Franke*» landsestr. 119b; zwarte sjaal, v. d. Berg, Kersenlaan 19, Kethel; zakkmes, van Keulen. Van Beverenstr. 39d: brillen- koker met Inhoud, J. v. d. Akker, Broers- veld 167; rode vulpen, G. van Geene, Antfa. Muijsstraat 18; potlood, Van Toom Lange Nleuwstr. 17; klnderbril,. Scholte, Alb. Thljmstr. 39; ring met sleutels, J. Dupree, P.K.O.-Laan 133b; rode autostep, Olieslagers, VUegenstr. 34; damespols horloge. De Roo, Villastr. 25; bedrag aan geld, J. A. Pronk, Ouddorpsestr, 27a; be drag aan geld, B. Schilporoord, Over- schiesestraat 94; klnderportemonnaie met Inhoud, De Reus, Carthesiusstr. 28; por- temonnate met inhoud, G. Steenhoek, Hercnatr. 25/4; zwarte portemonnee mee Inhoud, L. Penning, St. Lidulnastr. 70b; bruine aktentas met Inhoud, L. v. Tiiie- nen, Hoofdstr. 16; aktentas met inh., L. Mercler, Dirk van Wassenaarstr. 6; bl. parkiet, H. Corpeleijn, Vlaardingerdljk 269b. „Er zijn vanavond zoveel medewerkers, dat ik, om volledig te zijn, ze van een papiertje moet aflezen," aldus Karei Scholten in zijn opening van de Douche, die zaterdagavond bijzonder veel jazz- en poëzieminnende jongelui naar het gebouw voor Christelijk. Sociale Belangen had gelokt. Twee dronken zeelieden van een Engelse Shelltanker, die momenteel op de boeien in de Maas licht, zijn vannacht omstreeks één uur van de steiger aan de Havenstraat te Schie dam gevallen. Een controleur be merkte het ongeval. Samen met een politie-agent heeft hij met vee! moei te de zeelieden op het droge weten ie brengen. 8 APRIL Engels Pond 10,631—10,633 Amerik. dollar 3,78g—3,783 Franse frank 39,37}89,975 Belgische frank 7,6037,61 i Zwitserse frank 86,7686,81 Zweedse/kroon 73,22173,27} Duitse mark 90,5190,56 Deense kroon 54,9354,98 Noorse kroon 53,13}53,18è Zwitserland (vrij)88,3588,40 Het eieren-klaverjasconcours van de voetbalvereniging GSS, gehouden in de zaal Marijke aan. het Broers- veld, heeft de volgende resultaten opgeleverd. Ie prijs: A. Schop: 2e prijs C. Hof man; 3e prijs A. Oosthof. Voorzitter Hofman reikte in totaal 400 eieren uit. De Deense vlag en de clubvlag van de Schiedamse handbal vereniging DWS wapperden zaterdag aan de Grote Markt. In de rustige omgeving van Het Spinnewiel werd een groep Deense handballers om 8 uur in de avond ontvangen. De avond werd in de huiselijke kring der pleegouders doorgebracht. Nederlaag-serie Het Centrum CentrumDe Karseboom 24. Graai! Simons Van Deursen Mandemaker Krommenhoek Van Luijk 100 100 90 57 93 33 '78 78 50 49 RembrandtHet Centrum 62. Vslkestljn 234 334 v. d. Water 188 92 Boon Van potten Van Luijk Bouman Van Feit Fortuin 60 45 45 «0 76 38 4.16 2.37 2.57 5.57 1.12 1,25 10.63 4.22 1,81 1-30 .3.21 2.92 2.50 3.88 Het eerste van de twee paaseitjes welke de Schiedamse Gemeenschap gelegd heeft, hebben de kinderen al vast achter hun melktandjes zitten. Het eitje bestond uit een filmvoor stelling welke gevuld was met een jeugdjournaal, „Rover brengt uit komst", welk filmpje verhaalt van de hond Rover die nergens voor deugt doch na de redding van twee kinde ren niet genoeg vertroeteld kan wor den en de hoofdfilm „Het mysterieuze huis", waarin een groot aantal die- renvriendjes en vriendinnetjes drie boeven overmeesteren, die een dia manten collier hadden gestolen. Dat de jeugd het SG-eitje, dat dinsdag morgen in het Passage-theater op gepeuzeld werd, erg lekker vond, be wees het enthousiaste geroezemoes wel. Een schoorsteenbrandje woedde gistermiddag omstreeks half vier bij J. E. H. W„ Prof. Kamerlingh On- neslaan 115. Een vuile schoorsteen was de oorzaak van de brand. Ds brandweer verwijderde het vuil met een kettingtros. Er was geen schade. Zondag was het een gezellige druk te aan de Oude Dijk. De heren start ten met een zevenhandbai-wedstrJUd. Hans Dokters zorgde ervoor dat de Schiedammers een 2—0-voorsprong namen. In de 13e min. namen de 'gasten een strafschot <21). Dit was de injectie die zij nodig hadden, want na de rust met een 2—3-stand te zijn ingegaan, maakten zij 5 min. na de thee er 26 van. Kees van Geene en Pim Paap maakten er daarna 46 van. Voor het eindsig naal klonk, hadden de mensen van TAPS een 47-zege bereikt. Ook de dames speelde een zeven- handbalwedstrijd. Binnen 8 minuten hadden de Blauw-Witten een 4—0- voorsprong. In de Se minuut maakte het Deense meisje Ilse er 41 van. Voor rust maakten beide ploegen nog een doelpunt (52). Lenie Robart maakte er na rust snel 82 van. De Deense meisjes lieten dit niet op zich zitten en zorgden ervoor dat de eind stand 84 werd. Tot slot speelden de heren nog een gewone handbalwedstrijd. In het be gin ging de strijd gelijk op maar na 10 min. was het hek van de dam voor de gasten, die er rustig op los scoorden.De rust ging in met een 511-voorsprong. Na rust kwamen de DWS'ers beter los. Na 11 min. hadden zü de stand op 1013 weten te brengen. Vlak voor het einde brachten de bewoners van het noor den de stand nog op 1014, Het spel van de Deense heren was niet mooi maar zeer produktief. BU de dames liet de vermoeidheid van de reis zich gelden, 's Avonds waren allen bijeen in Tivoli om de vriend schapsbanden iUdens een dansje nog wat te verstevigen. Maandagmorgen om 7 uur ver trokken de Deense gasten weer, uit geleide gedaan door hun pleegouders. Enkele uren later konden de DWS'ers de Duitse ploeg WRC uit Wuppertal begroeten. Een combinatie van het 2de da mes-elftal met Minerva uit Dor drecht speelde tegen het 2e team van WRC. Door doelpunten van An nie Baron (DWS) en Renate Stem bergen (3 x) was de ruststand 1—3. Na rust wist Suze Kakebeker (Mi nerva) er 2—3 van te maken. Mer lin Stieler zorgde echter voor ant woord en maakte er" 26 van. Annie Baron zorgde er nog voor dat de eindstand 36 werd. Het veld was hierna voor de beide eerste teams. DWS had Jopie van Ammelrooy van Minerva als gast. Zjj zorgde ervoor dat direct na het be- ginsignaal de stand 10 werd. De rust zou echter ingaan met een 13- stand door doelpunten, van Eilen Schroder (2 x) en Hannie Stibeling. Na rust verkleinde Lenie Robart de achterstand tot 2—3. In de 15e min. wist de Duitse keepster een straf- worp tot corner te verwerken. Het was een snelle maar zeer harde wed strijd. De Duitse meisjes wisten heel goed hoe men een tegenstander moest vloeren. Het nieuwe 4e herenelftal wist een 85-overwinning te beha len op Dynamo 5. Een zeer goed re sultaat. DWS-heren 3 verloor in een frisse wedstrijd met 4—5 van het Dordtse Attica. (Van een onzer verslaggevers) De coöperatie „De Voorloper" uit Vlaardingen moet zich een nieuwe voorzitter kiezen. Voorzitter J. Buis namelijk heeft aangekondigd af te treden. Hij heeft zich niet herkies baar gesteld. Tijdens de jaarverga dering van De Voorloper, die op vrij dag 2 mei zal plaatshebben, zal in de vacature moeten worden voor zien, Namen van kandidaten kunnen tot 18 april worden ingediend. Er is nog een vacature. ïn het col lege van Commissarissen. Als gevolg van het overlijden van de heer A. Burgerhout. De heer A. Th. A. van Berkel is herkiesbaar als secretaris en de le den van het college van commissaris sen, mevrouw Vermeule-van Dijk en de heer G. van Houwelingen stellen zich weer herkiesbaar. En terecht, want liefst negen pro minente figuren gaven hun mede werking. Het hoorden er elf te zijn, doch de bassist Jean Fens en de dich ter Jan G. Elburg hadden verstek laten gaan, hetgeen vooral met be, trekking tot de laatste bijzonder jammer was. Jean Fens werd nl. niet zozeer gemist, daar hij in Jan Semens een voortreffelijke vervanger vond. Voor de pauze kon men genieten van het huisorkest van de Dordtse Jazz Sociëteit met o.a. Henk van Buul, piano, en de tenorsaxofonist Enno Spaanderman. Henk van Buul gaf blijk van bij zondere virtuositeit bij zijn Garner- interpretaties van enige ballads. Bij de vertolking van de evergreen „Take the A train" ,en nog enkele andere nummers, bieek hij duidelijk onder invloed te staan van Dave Brubecfc. Ook de Delftse tenorist Enno Spaanderman verbijsterde de toe schouwers door zijn virtuositeit, die echter geenszins op het technische vlak lag, getuige het feit, dat hij kennelijk niet anders dan in C kon spelen. Na de pauze, waarin gelegenheid was om foto's van Cees Nijhoff on linoleumsneden van Luuk Scholten, die door Karei Scholten van tekst waren voorzien, te bekijken, betraden de altsaxofonist Piet 'Noordijk, be kend van de Ger van Leeuwen combo, en. de trompettist -Koos van Beurden het toneel om gesteund door Gijs Went aan de piano, Jan Semens, bas, en Lou Wiesebron. drums, het publiek in een hoge mate van geest drift te brengen met hun vertolking van o.a. „Jeepers Creepers", „There will never be another you", de ballad „I remember April" en nog enkele bekende melodieën, die, zoals de bo venstaande. zo uiterst geschikt zijn voor virtuoze en geraffineerde impro visaties. Jammer was dat de zeventienjarige pianist Gijs Went in zijn spel zo schuchter was en daardoor niet goed uitkwam, want zijn, hoewel schaarse, soli verdienen toch zeker het pre dikaat „voortreffelijk". Een compliment nog voor bassist jan Semens die twee en een half uur lang de solisten van ritmiek voorzag en voor Lou Wiesebron, die over een groot talent bljjkt te beschikken als men bedenkt dat hij in augustus van het vorig jaar trommelstokken leerde vasthouden. Ingebroken ls tijdens de. paasdagen in de woning van de kassier J. J. v. G., .Berkenlaan 14 te Kethel. Vermist wordt een gedkistje met f 3500,—en een kwartlot van de Nederlandse j Staatsloterij. De heer v. C. is kassier-administra teur van de machinefabriek Bavo, waaraan zowel het geld als het lot toebehoort. Het geldkistje stond in een tas in een kast op de bovenver dieping. Vermoedelijk heeft de inbre ker zich toegang tot de woning ver schaft door met een valse sleutel de keukendeur te openen. De politic heeft gistermiddag drie i jongens van 12. 13 en 14 jaar aange- houden, die vanaf een terrein aan de Damlaan te Schiedam twee auto radio's, een boormachine, een elek- tisch scheerapparaat en een banden snijmachine met een totale waarde van 600 hadden gestolen ten nadele van de autosloper A. J. aan de Vlaar- dingerdijk. J. had gistermorgen aan gifte gedaan van de diefstal. Buitengewoon druk bezocht was de receptie van de zilveren exploitant van het café-restaurant De Amstel bron aan de Broersvest. de heer A. N. Cattel, die hij gistermiddag in een met tientallen bloemstukken opge sierde zaak hield. Woorden van lof spraken een ver tegenwoordiger van de Amstel Brou werij („U hebt in al die jaren getoond uit het goede hout gesneden te zijn") en verscheidene „stamgasten", onder wie mr. P. van. Bochove. Behalve bloemen heeft de heer Cattel ook verscheidene mooie ge schenken, zoals een prachtig Delfts blauw wandbord van zijn personeel, gekregen. Dat succes voor de honkballers van SW in de oefenwedstrijd tegen de Haarlemse hoofdklasser EHS moeilijk te behaien viel, was wel te verwachten. De Schiedammers hebben van deze wedstrijd uiteinde lijk veel kunnen leren. Dit was één van de voornaamste factoren van deze oefenparty. Coach Gé Hoogenbos heeft na afloop van de wed strijd nog verschillende spelsituaties voor de SW-honkballers uit voerig de revue laten passeren en op de fouten gewezen. Op de veemarkt alhier werden dinsdag in totaal aangevoerd 5365 dieren. Hierbij waren: 800 vette koeien; 160 stuks gebruiksvee; 185 vette kalveren; 175 graskalveren; 2022 nuchtere kalveren; 465 varkens; 8 biggen; 64 paarden; 1 veulen; 122 schapen of lammeren; 48 weidelam- meren en 15 bokken of geiten. De prijzen waren 3.003.35; 2.70 —3.00: 2.502.70; vette kalveren 2.50 —2.60; 2.40—2.50; 2.20—2.40; gras kalveren 425300250; nuchtere kalveren 635045; varkens per kg 1,857.831.79; slachtpaarden 2.60 2.40—*2.30; schapen 110—90—80; lammeren 1009080; kalf-en melk koeien 12751000850; varekoeien 885725—600; vaarzen 880780— 580; pinken 575475375. Overzicht: vette koeien: aanvoer kleiner; handel tamelijk; prijzen als vorige week; vette kalveren: aanvoer kleiner, handel vlot, prijzen hoger; graskalveren: aanvoer als vorige week; handel heel stil; prijzen on veranderd; nuchtere kalveren: aan voer kleiner, handel vlot, prijzen le kal. iets hoger in prijs, verder on veranderd; varkens (levend gew.): aanvoer kleiner; handel kalm, prij zen iets lager, afloop minder; slacht paarden aanvoer kleiner, handel ta melijk. prijzen goed prijshoudend; schapen en lammeren: aanvoer klei ner; handel stil; aanvoer als vorige week: kalf- en melkkoeien: aanvoer iets ruimer, handel rustig, prijzen on veranderd; vare koeien: aanvoer iets groter, handel stil, prijzen als vorige week; vaarzen en pinken: aanvoer als vorige week, handel kalm, dezelf de prijzen. De oudste toneel- en letterlieven de vereniging in Vlaardlngen, Varia, komt op dinsdagavond 15 april met een blijspel. Het is een stak van ML G. Sanvajon, getiteld „Au petit bon- heur" oftewel „In bet kleine geluk". Vijf toneelspelende leden van de vereniging zullen het stuk in de Stadsgehoorzaal op de planken zet ten. Dat zijn Gerda de Kluyver-de Kok, Joop Wijlacker, Kees van Dorp, Joop van der Mark en Mar de Buck. Frits Butselaar heeft de regie nog in handen. Het ballroom-orkest Studio '57 zal de dansmuziek ver zorgen. In deze wedstrijd bleek duidelijk de zuivere techniek, en ook de tactische snufjes, waarop het honkbalspel van dit Haarlemse team is gebaseerd. Tot de zesde inning wogen beide partijen goed tegen elkaar op en stond de strijd op hoog niveau. De techniek van EHS en het enthousiasme van de roodgroene honkballers compenseer den elkaar toen nog. Zwakke momen ten van achtervanger De Haas gaven echter de doorslag na de vijfde in ning, waardoor de stand van 22 in de vijfde inning tot 82 .kon oplopen. Er werden acht innings gespeeld. SVV had in het team éen wijziging ondergaan. A. J. Verzijlberg kon in verband met een handblessure niet meespelen. Hiervoor was de jonge Gerard Heshof opgesteld. Bij EHS begon Martin Jole als werper i.p.v. Nol Houtkamp. EHS kreeg als bezoekende club het eerste de slagbeurt. Ben Tromp kreeg 3 slag, waarna Leo Jacobs en Nol Houtkamp door goede vangen van De Lange en Gerard Gommel uitge schakeld werden. SVV wist in de le inning een voorsprong (1—0) te ne men. Nadat Gerard Heshof door 4 wijd op het le honk was gekomen en het 2e honk had gestolen, sloeg Ge rard Gommel de bal in de tribune. Scheidsrechter A. J. de Ruyter uit Rotterdam besliste tweehonkslag. Hierdoor kwam G. Heshof over de thuisplaat. Verder kwam SW niet. De 2e inning gaf een fantastische homerun van Oosterbaan (EHS) te zien. Hij sloeg de bal over de afras tering en de twee punten, (Martin Jole stond op het 2e honk door een honkslag) werden gescoord. Tot de 4e inning bleef de stand 21 voor EHS. Cor Bras scoorde de'gelijkmaker in de 4e inning. Bennis Heshof gaf een korte tik over het 3e honk en bereik te het le honk, doch sneuvelde op het 2e honk. Cor Bras plaatste hierna een honkslag en wist door een te hoge aangooi van de achtervanger naar de 2e honkman te profiteren. De stand was nu 22. In de 5e inning maakten enkele SVV'ers een fout bij een gedwongen loop op de honken. G. v. d. Gaag en G. Heshof, die resp. het le en 2e honk bezetten, raakten in de war bij een kort geslagen bal van Gerard Gommel. EHS benutte deze situatie keurig door een dubbel spel, hetgeen twee nullen betekende. In de 6e, 7e en 8e inning ondergin gen beide negentallen veel verande ringen. Martin Jole werd vervangen door Houtkamp en later door de of ficiële werper Schuitemaker. Bij SW werd in de 7e inning De Haas ver vangen. H. de Lange verhuisde naar het 3e honk en L. v. d. Hamer werd werper. Bennie Heshof werd achter vanger. Helaas waren de weersomstandig heden te koud voor de honkbalsport, wat veel afbreuk deed aan de kwali teiten van verschillende honkballers. Vooral de werpers ondervonden veel last van de kou. Foldertjes werden voor de wedstrijd uitgegeven met een nadere omschrijving van het honk ballen. Het scoreverloop was: SW 10010000X 2 EHS 02000222X 8 Werpers SW: (H. de Lange en L. v. d. Hamer) 5x4 wijd; 8x3 slag. Werpers EHS: (M. Jole, N. Hout kamp en J. Schuitemaker) 5x4 wijd; 11 x 3 slag. GEBOREN: Adriaantje, dv B, Straver en G. W. Zuidgeest; Maria C., dv L. M. P. van Nieuwkasteele en A P. Lolkus; Ingrid, dv P. J. w. Bouw en P. A. van SChie; Yvonne, dv P. Dijkshoorn en J. G. van Ke- kem; Mary, dv A. Lanser en A. A. van der Knaap; Willem P., zv G. van Reenen en A. M. de Lange; Adriana, dv H. J. Gödde en C. M. van Meer; Ingetje, dv W. Leeuwestein en H. L. de Groot; Adriana, dv J. Vrauwdeunt en N. P. van Leeuwen; Antoinetta E., dv B. E. F. Trooster en J. Bak ker; Johannes, zv J. Zegers en C. Montijn; Klazina J., dv J. Overak- ker en E. de Boer: Martha M., dv P. Jaspers en E. Otten; Elisabeth M., dv G. Aanraad en M. J. A. Schra; Theodora T. C., dv W. A. Roesten burg en M. T. Kuil. Geboren: Cornelia, d v J de Rui ter en A van der Kroon; Ingrid M. v C J Snakenbroek en G J Kropff; Anna J, d v C Lodder en G Bijl: Reindert F, z v J "W Keitsma en T T Kuil; Johanna A, d v B J Pil en P J Barvoets; Gerrit z v J H W Muler en S van Kekem; Johanna M, d v A M Hersbach en J Hoefman. Ondertrouwd: W A M Rooij 33 en en G H I M Peek 25. OVERLEDEN: W. de Stigter. 70 j; H Oostbaan. 68 j; J. J. Thyssen, 81 j; J. van den End, 51 j, echtg. van P J. van Buren. Overleden: P B de Snaijer. 52 jr; P C van Vliet, 79 79 jr; P J van der Jeugd, 84 jr; M MackaJJ, 74 jr. Donderdagmorgen zal een ver enigde vergadering worden gehou den van de hoofdingelanden van het Hoogheemraadschap Delfland. Tij dens deze vergadering, die om half elf in het gemeentehuis te Delft aanvangt, komt slechts één voorstel ter sprake. Dijkgraaf en Hoogheem raden stellen voor een vaste geldle ning aan te gaan ten bedrage van i00.000 gulden. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2 en S.15 uur- Het zondagskind- MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9.1S uur Haar eerste Ucfde. Apotheek: Rembrandt-Apotheek. Rembrandl. 5. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. iO—5 uur. Tentoonstelling „Start" en werken van Gerrit Benner. Diversen; MUSIS SACRUM. 8 uur: Cell ten ver- eniglng SO S, propagandafeest- avond. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Het zondagskind. Geen avondvoorstel ling. PASSAGE-THEATER 2 en 8.15 uur Het zondagskind. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9.15 uur Haar eerste liefde. Apotheek: Remhrandt-Apotheek, Rembrandl. S. Ten toonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 UUr* Tentoonstelling „Start" en werken van Gerrit Benner. Diversen: IRENE. 2 uur: Sectie Jeugd Schie damse Gemeenschap, ruilbeurs PASSAGE-THEATER, 3 uur: Katb Kring, toneelgroep Puck brengt- „En toen kwam dokter Frost". VOLKSGEBOUW. 8 uur: Vrouwen groep PvdA, lering.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1