intrede in een Passage-theater vol Tn Schiedams bioscopen Arm, maar gereinigd naar betere toekom ODI viert O] 40-jarig bestaan Hermes (om 12 uur teffen a Dierenbeschermers vullen Stadsgehoorzaal geheel Het Vrije Volk HOUTMAN er te Polio-inenting Nieuws van p.v. De Vrijheid' over arts ii Cefa Schiedam las in maart veel Veilig Verkeer OP KRETA DWS contra 't sterke Hellas A. A. den Boer gehuldigd Sclioolliandbal Brandje in drukkerij DAMNIEUWS ckiedammers onder elkaa* is Artsen op zondag Ds. S. G. v. d. Haagen vervangt Sirenes loeien maandag weer Propaganda-avond 'Blauwe Knoop' Misgestapt Schaafwonden Predikbeurten Visafslag De grootste kram van Nederland HET VRIJE VOLK ZATERDAG 12 APRIL 1958 PAGINA 7 Alleen ai 'n nieuw ri...?m kan Uw schoonmaak „af" maken so,—. Complete Woninginrichting W. A .VERWAIJEN Uelai hebben gezocht naar de de finitie vanhumor.. Die- velen hebben hoogstens eendefinitie gevonden. Humor- is: een lach- en een traan, is een zeer bekende,, maar. eert. zeer on- bruikbare/ Laten wij. niet naar een definitie: zoeken, maar een voorbeeld van. humor vinden. Dit voorbeeld: twee- mannen ver huren zich om.-, de schoorsteen van een verlaten fabriek, af te breken. Aan. het einde, van de eerste dag rinkelt de telefoon in het brandweer- bureau.. Niet veel later worden de beide: mannen uit. de tap: van de to ren- gehaald. De volgende dag ver volgen. de. mannen hun werk. Te gen vieren stort de schoorsteen als- een Zweedse- dentegen de grond. Vijf minuten daarna rinkelt de telefoon, in het bureau-van de GGD. De.-twee mannen stonden precies daar -waar de- toren, op de aarde smakte. De climax brandiasre-GGDi de to tale mislukking van het werk teke neiut, is de garantie voor-werkelijke humor.. Ik weet. wel, dat de medelij dende lezer., mij; zal wijzen op- twee slachtoffersdoden nog wel', die no dig -waren voor. dit lachmiddel. Maar heus, het- doel heiligt hier werkelijk de middelen. Dit &es>al als humor zien, betekent er een toneelstukje van maken. We lachen, toch. ook als ie filmkomiek op- een verschrikkelijke manier letterlijk zijn hoofd stoot.. We lachen., nog- harder- dan wanneer hij het figuurlijk doet. En dit voorbeeld, nu zonder com mentaar: twee vrienden kopen een tweedehandfc auto- die het na enkele toertjes opgeeft. Als chirurgen bui gen ze zich over de motor en de pa tiënt haalt het. De volgende zondag rijdt hun auto tegen een andere auto en staat weer als een ezel. Ze duwen de nu werkelijk- dode naar een stills straat en vinden gelukkig: twee ha mers waarmee -ruiten, zijn in. te slaan, spatborden zijn te vernielen,, gaten in het dak zijn te maken. De volgen de dagen melden ingelichte kennissen dat het torak er nog- steeds: staat. Na drie dagen koopt de. ene ex- automobilist een draagbare radio, 's Avonds om- twaalf uur komt hij er mee binnen. Die- middagheeft hij het apparaat gekocht. Als wij vragen of hij hem wil laten spelen,, horen we dat de radio, kapot is. Natuurlijk vra gen. we hoe dat komt. „Mijn hand schoot uit en toen ging er een draad je log'. (Van een onzer verslaggevers) Be ouvreuses van het Passage-theater zullen zich gisteravond ■m de. hun toch zo vertrouwde omgeving misschien een beetje vreemd, hebben gevoeld, een gevoel waarmee overigens onge twijfeld gewaarwordingen van aangename aard gepaard zullen zijn gegaanHet min of meer deftige theater had als hij tover slag een uitbundig, karakter gekregendoor bloemen. Op de trap-pen, in de gangen en in de foyers stonden bloemen en nog eens. bloemen. De nissen, balustrades en tafeltjes waren ermee gesierd. a S?h zaa* on®rafc het niet aan fleur. Opvallend was het toneel, zolder:ing ervan was het raderembleem van de Rotary International t^L?en ^Ppsante vracht kostelijke rode en gele, bloemen torste. Ho? f tafel en acht stoelen stonden in het centrum van het podium, -nni CÏi eea geraffineerd opgezet, „decor" een fantastische dieptewerking gekregen. Het decor bestond uit blauwgroene doeken, zo er zorgvuldig „geschikt, est opgebonden" en beschenen door paars licht, en twee palmen, voor de tafel stonden neg wat potten met bloemen en terzijde ervan tegen net, voetlicht aan een soort „struikgewas". Wy hebben ons laten vertellen, dat enkela leden van het Passage-theater onder leiding van de heer H. visser een dag en een nacht zyn bezig geweest om het toneel dit lokkende aanzien te geven. Van. het sgendabureau vaa de Schie- damse Gemeenschap ontvingen wij over bet tijdvak van 14 tot en met ZO april de volgende gegevens. 14 APRIL Aula Stedl Museum 20 u; Ver. Vrien den v. h. StedL .Museum: Concert door het Radio Bubbelkwartet. Matscnr Westbuis 14:15. u: Ned. Ver. v. Sulsvrouwen: „De positie van da vrouw in de maatschappij, vroeger en nu" 15 APRIL Musis Sacrum 20 u: Sehied. acheide- rechteisver.: Sportavond, Voiksgebouw 20 u; Ned. Var. tot Af schaffing v. Alcohol: Fropaganda-avond. Film „Kom terug Kleine Sheba.", Irene 20 u: Vvljkgem. VI: Toneel. Arcade 20 u: Priester Studenten; To neel; 16 APRIL Clubhuis „St. Joris Doele" 19.30 uur: Offlciae opening Clutenba. Chr. Sot. Belangen 20 u: Lasclnb .Schiedam"Lezing. Amstelbron 20 u: Ned. Bond v. Oud- Strijders, en Dragers, v.h. Mobilisatie- Kruis; Contactavond. Musis Sacrum 20 u: Wilton-Eijenoord O. en A,: „Caprice" door Jetty Cantor. Maarten Capteyn en Pierre Falia. Volksgebouw 20 u: Alg. Bond Mercu- rius: Film „Mijn zoon is onschuldig". Burg. Knappertïaan 189a 20-u: Nieuwe Koers: Heinz Neudecker vertelt over de auteur Kafka. Irene 20 u: Pers. Ver. Vlug: Feest avond Wijkcentrum 2G.1S u: Alg. Fotokring. Schiedam: Jaarvergadering.' 17 APRIL Passage Theater 20 u: Sehied. Kunst kring: De Haagse Comedle brengt „De Cirkel" Volksgebouw 20 u: SW „De barbier van Sevllla". 20 u: RW Vrouwenbond: Marionet tentheater van Bert Brugman: „De Pa relvissers". Clubhuis St. Joris Dode 19;30—22.30 u Clutenba, Musis Sacrum 20 u WUton-Ffienoord O en A: Caprice. Arcade 20 u; Arb. Zaugver. Excelsior: Concert. Irene 20 u: Wljkgemeente V: ODG brengt „De zon tegemoet'. 18 APRIL Musta Sacrum 20 u: SG Sectie Toneel. Prijsuitreikingsavond'. Clubhuis 19.30—22.30 u: Clutenba. 19 APRIL Clubhuis 14.30—17.00 en 19 00—22.30 uur: Clutenba. Musis Sacrum 20 u St. Bonaventura: Toneel. Irene 20 u: Fed. van Schled. CJMV's Federatie contactavond. 20 APRIL Arcade 20 u: Instuif R.-K. Jong Schiedam: Jaarfeestbal. Dagelijks stedelijk Museum van 1017 uur: 's zondags van 1217" uur: Exposi tie Werken van Gerrit Benner. Deze opschik diende voor een waar dige ontvangst van enkele honderden Rotarians en ha» dames. De Land dag van het district 160 van de Ro tary International, 's ochtends mas saal maar sober in het Stedelijk Mu seum xegonnen, vond' een imposant vervolg in het Passage-theater, waar de eersteplenaire zitting werd gehou den. Het woord werd o.a. gevoerd door de commissaris der Koningin tn de provincie Zuid-Holland, mr. J. Klaa- sesz, die de Rotarians namens de provincie verwelkomde. Hy hield een uitermate geestige toespraak. Doelend op de bloemen pracht?, zei hy: „Men zou irt deze omgeving een ballet mogen verwach ten, ..Rendez-vous manqué" by voor beeld." Later haakte hy daarop in met de woorden: „AI hebt u het ballet „Rendez-vous, manqué" ge mist, hopelijk zult u wel een rendez vous réussi beleven." Inleiding Ir, Bi Wilton uit Schiedam hield een inleiding over het onderwerp „Van kind, tot arbeider in de on derneming". By de- bespreking hiervan somde hij enige „manco's" op. Ze gaf Ir. Wilton als zijn mening te kennen, dat het lager onderwijs geen gelijke tred gehouden heeft met de maatschappelijke ontwikkeling. De leerlingen worden te weinig op gevoed voor een praktische en ac tieve levenshouding. „Het onderwij zend personeel dient zich op da hoogte te stellen van de moderne vragen van da industrie." Ir. Wilton liet tevens uitkomen, dat men van de opvoeding van het kind ia het bedryf niet te veel mag ver wachten., Het is toch zo, dat het ge zin de kern in de samenleving is, elk gezin is eea kerngroep. De manier waarop de gezinnen achter de arbeiders staan, achtte hij van eminent belang. In de praktijk blijkt, dat daar echter weleens het een en ander aan ontbreekt. Som mige jongens, in bedrijven werkzaam, hebben echter helemaal geen contact met liet gesin. De moeilijkste groep jongens, die men in het bedryf kent, noemde ir. Wilton de jongens, die geen voort gezet onderwijs hebben genoten. Te genwoordig probeert men door hen part-time-onderwijs te geven de jongens met meer mogelijkheden er uit te selecteren, zodat dezen op den duur beter werk kunnen krijgen. Tot slot zei de heer Wilton, dat de wijze, waarop de jongens in het be dryf geïntroduceerd worden, van groot belang is. - Rondvaart Na deze plenaire zitting togen de Rotarians naar de werf „Wüton- Fyenoord" om een rondvaart te ma ken op de salonboten „Erasmus" en „Princesseplaat". In de grote kantine van Wilton werd gedineerd, waarna een show gegeven werd van antieke kostuums o.l.v. mevrouw E, Canter Cremers- van der Does uit Den Haag. Dinsdag vangt in Schiedam de tweede ronde aan van de inenting tegen kinderverlamming van de kin deren geboren in 1952, 1953, 1954, 1356 en 1957. De inentingen vinden weer plaats in de Korenbeurs. De oproepen zyn inmiddels verzonden. Daar van slechts één injectie geen resultaat- kan worden verwacht; wordt leder dringend aangeraden ook ditmaal met zijn kind aan de oproep gehoor te geven. Kinderen die om enige reden de vorige maal niet verschenen, kunnen thans nog voor de eerste maal wor den ingeënt, De tweede injectie voor deze kinderen volgt dan is mei. Voor een vlot verloop is het nodig dat men zich aan de juiste datum en tijd, op de oproepkaart vermeld, houdt. Eventuele inlichtingen verstrekt de Gemeentelijke Geneeskundige en Gezondheidsdienst, Tuinlaan 80, tele foon 69290. Rotterdammer aangehouden verdacht van oplichting Te Schiedam Is donderdag aange houden de 32-jarige constructiewer ker T. v. D. uit Rotterdam. Hy was in '56 een eigen zaak begonnen In Rotterdam, die slecht ging, Om zijn personeel te kunnen betalen, ver kocht D. drie schryfmachines en een personenauto die hy in huurkoop had gekocht. Ten slotte ging hy ais advertentie-acquisiteur werken bij een uitgeverij, waar hy met gefin geerde orders binnenkwam om de provi sie te kunnen opstrijken. Toen zyn praktijken aan het licht kwamen dook hy onder in Schiedam. De poli tie vermoedt dat D. nog meer op rijn kerfstok heeft en set het onderzoek voort. De medische diensten worden dit weekeinde waargenomen door L. B. E. van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. 68067; C. Duyster-Jamin, Burg. Knappertïaan 156, tel. 69991; A. L. J. Kunze. Nieuwe Haven 115, iel. 67760 en F. Jungerius, Vondellaan 2, tel. 67355. De dienstdoende apotheek is de firma Gouka, Hoogstraat 29. (Van onze filmredactie) Voordat Sophia Loren „De dochter van de woestijn" wordt, is zij publieke vrouw en dievegge in een Noordafrikaans stadje, dat be woond wordt door verleidelijke, schaars geklede jongedames en een corrupte commissaris van politie. Een goed gesprek met een dweep zieke vreemdeling is voldoende om haar radicaal op het goede pad te brengen. De oudste christelijke korfbalclubhy het zelf uitdrukte hartelijk dank in Nederland, hei Schiëdamse „Ont- (zegde voor het „administratieve hart" spanning door Inspanning", vierde j der vereniging. Ook de heer F. van vrijdagavond in Musis Sacrum haar - -*—**',mw«u»n mn achtste lustrumfeest. Tal van geno- In de plaats van pastoor C. P. V- d. Berg, die tn dë bijzondere oecu menische kerkdienst, die zondagavond 13 april om 7- uur in de Opstandings- kerfe wordt gehouden als liturg zou optreden, doch plotseling: door an dere ambtsbezigheden is verhinderd, zal nu ds, S. G. v. d. Haagen. £%*.- Luthers predikant het liturgisch ge deelte van deze kerkdienst voor zyn rekening nemen. De leden van de postduivenvereni ging „De Vrijheid" worden er op at tent gemaakt, maandagavond om 7 uur hun klokken ter controle te laten aanbieden in het verenigingslokaal Hoofdstraat 36 te Schiedam; Voorts is besloten de eerste oefen- vluchten te houden op 20' april (ze venbergen 37 km) en 27 april (Roo sendaal,afstand 48 km). Er zal ook geconcourst worden: de vracht- Prijs bedraagt 25 cent per duif. Eerst op 4 mei zal het officiële yiuchtpragramma worden ingeluid in bondsverbandlossing vanuit Es- schen (Belg.-Neö.), grensstation af stand 57 km. De Stichting Christelijke Filmactie, afdeling Sohiedam, vertoonde vrij dagavond in gebouw Irene de Duitse speelfilm „Dr. Solm", waarna twee reclamefilms werden gedraaid. Alvorens de hoofdfilm te vertonen 'liet men een aardige documentaire, getiteld „Houd ze er buiten", zien. Dtt filmpje, dat in samenwerking met de Land bouwvoor lich tangsdiens t tot stand gekomen is, toonde hoe men zich kanontdoen van de last, die scha bedrijven. de ratten veroorzaken bij de agrari ër. Solm", vertolkt door Hans Söhnker, is de moeite waard om te zien. De film gaat over de moeilijk heden van een jonge arts, die in conflict raakt met zijn superieuren. Doch later, wanneer Solm zich heeft teruggetrokken, blijken zyn zienswij zen juist te zyn en- hy keert weer terug naar zijn. oude kliniek, nadat hy zyn eerzucht bad overwonnen. In maart is er in Schiedam aan zienlijk meer gelezen dan in dezelfde maand van het vorige jaar. In totaal leende de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek 28.797 boe ken iv,j. 25.955) uit. Er waren per 1 april 5.424 houders van Ieeskaarten (v j 4 865)De Gem. Bibliotheek be zit thans 58.244 boekwerken (v.j. 56.196). De maandelijkse slrenebeproevtug van de dienst Bescherming Bevolking in de A-kring Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen, zal deze maand in Schiedam maandag plaatsvinden, daar de eerste maandag op een feestdag viel. Twens zal het aantal sirenebeproe- virmen met eenmaal „Luchtalarm" er, .Luchtalarm geëindigd" worden uit gebreid. digden, leden, donateurs en intro' ducés waren aanwezig om aan deze feestavond luister by te zetten. On der hen was de heer F. van Huizen, voorzitter van de afdeling Zuid- Holland-Zoiti. De leden zelf verzorgden hoofd zakelijk het programma. Als inlei ding tot de avond lieten de ODI- junioren zien en horen hoe zij over „hun" club denken. Fris en vroiyk. gestoken irt het zwart-witte .verenir. gingskósttmm, brachten zj hun „mening" naar voren. Ais „hors d'oeuvre" stond op het programma het optreden van Chris Roest, die met zijn solozang veel succes oogstte. Niet ten onrechte; Hy zong OA. „Ich liebe clich" van L. van Beethoven en Wiegelied van Brahms. Naar onze mening zal hy, na meer scholing van zyn stem, nog beter uit de bus komen. De hoofdschotel van de avond was de opvoering van het blijspel in drie bedrijven „De nieuwe veearts" van F. L. van Prooyen-Bogaerds. Het ver haal heeft niet veel om het lijf, doch de manier waarop het stuk gespeeld is verdient wel aandacht. Ongetwij feld. zal de toneelgroep hard gestu deerd hebben om het blijspel met vaart te brengen. De regisseur was de heer L. Soeters. Het stuk speelt zich af op de Doer- dery van boer Verhoeve. Martin Soeters sr.,. in de rol van Teun, een landarbeider, speelde'met overtuiging. De rai van waarnemend veearts, dr, Weringa tot Staveren, speelde Anton Spruit, Uit zyn spel kon men met de meeste moeite geen Haags type halen. Hy zorgde wel voor verrassingen en komische passages, doch als arts was hij minder geslaagd; Coos van Deur- sen, die als Jaap Verhoeve op het to neel verscheen, speelde aannemelijk, zoals de overige vertolkingen even eens redelijk te noemen zijn. Door de heer G. H. Hoek, die een kort betoog hield, werd men meege nomen naar het verleden, al moge dit paradosaal klinken, Hy her innerde er zyn gehoor aan, dat ODI de reputatie van .kampioenkraker" heeft verworven. Na zyn speech over handigde hij namens de" oud-leden een stencilmachine aan de voorzitter de heer J. P. Winkelman, die, zoals Huizen sprak nog enige woorden van waardering, en stelde een vaantje in het vooruitzicht. De juMIeumfeestavond werd ge sloten door de heer A. M. Vroom, ere-iid van de CKC ODI. Ze volgt de vreemdeling (Rossano Brazzi) en diens woest cynische gids (John Wayne, mannelijker dan ooit) op hun gevaarlijke tocht door de woestijn naar de legendarische stad Ophir, die ergens in de verzengende hitte van de Sahara zou liggen. Gekleed in een „Arabische" och tendjapon, die voldoende ruimte laat om de meeste geheimen van haar lichaam te onthullen, trekt ze met de twee mannen door de woestijn. Dorst en ontberingen worden haar niet bespaard, terwijl intussen de ware karakters van de mannen aan het verzengende zonlicht komen. Huilbuien, vechtpartyen en verlei dingspogingen leiden traag, maar na drukkelijk naar het gelukkige einde. Arm maar gereinigd van alle kwaad gaan Sophia en John een betere toe komst tegemoet. Het verhaal werd geschreven door Robert Presnell en Ben Hecht. De film werd in de Sahara opgenomen en is daardoor niet indrukwekkender geworden. De drie hoofdrolvertolkers leveren geroutineerd spel. Het eind resultaat is een redelijke film voor liefhebbers vari avonturen, duidelijke probemen en vrouwelijk en manne- lyk schoon. (Passage). „De woesteling", de film die tot en met maandag In Monopoïe draait, is op zijn manier een aardig soort propaganda voor veilig verkeer. De hele film door ziet men name lijk de woestelingen (de Engelse titel is ook Hell-drivers) met verbeten gezichten spotten met alle verkeers regels en normen van veiligheid. Het verheven doel van dat alles; geld en wedyver, want een firma in grind heeft aardige premies uitge loofd voor de chauffeur, die de meeste ritten maakt en dus het meeste grind vervoert. En dus rossen de harde knapen over de smalle slechte en bochtige wegen, snijden en slingeren zy in dienst van de con currentiestrijd en jagen zy elkaar het ravijn of de dood in. Waarom wordt niet helemaal dui- deïyk, al is het verhaal van Tom vers uit de gevangenis en vers in dit woeste bedrijf vaak. knap verfilmd. Stanley Baker is de hard vechtende Tom; Patrick McCoohan de ver dwaasde voorman-chauffeur en zijn gezworen vijand Red. Herbert Lom is een alleraardigste Italiaanse vriend en Peggy Cummins een ietwat grillig vriendinnetje. Advertentie LM. van 9,-1 tot HOOGSTRAAT 184-126 SCHIEDAM TELEFOON 67581 Als u weer op straat staat denkt u bij iedere toeter, dat moordenaar Red u op de hielen zit, maar dat slijt weer heel gauw uit. Monopole (dinsdag t.m. don derdag) „Ontvoering op Kreta". De befaamde Engelse regisseurs Powell en Pressburger, die een lange reeks uitstekende films op hun naam heb ben staan, hebben het ruige, berg achtige Kreta uitgekozen als ach tergrond van een rechtlijnige ont voeringsgeschiedenis. Het eiland is bezet door een sterke Duitse leger macht, waarmee de Kretensers in een voortdurende staat van oorlog leven. Enkele Engelse militairen, die het verzet leiden, vatten het stoute plan om de Duitse generaal te ont voeren en naar Cairo over te bren gen. In prachtige zwart-wit beelden wordt dit spannende verhaal met veel humor verteld. Maar het ver haal zou niets betekend hebben als Powell en Presburger het schitteren de landschap niet zo sterk hadden laten meespreken. En dan zyn er de bewoners zelf, die fel en met een zonnige kracht dansen, ringen en vechten. De tegenstellingen tussen de flegmatieke Engelsen en de heet gebakerde Kretensers worden niet te sterk uitgebuit, maar voorkomen te vens dat de film wat al te zwaar van sensatie wordt. Advertentie IJS ROTTERDAMS TONEEL h «IETS IS ZEKER 'A. de Mu««- HET NEDERLANDS BALLET maandag 14 aprlL 8 uur Te Rotterdamse première van IA ffOUTlQUE FANTASQUE Mastrine -■ Reapigbt Soaetni Köntakiljke N«d«ri. i-ctiouwburg, Antwerpen dinsdag 15 optil, uur fe>' EEN HAMÖV0L SNEEUW (A hortful of rain} Tone©<apèï v. Mich cel V. Gone, ROTTERDAMS T0KEEL woensdag !6 april, 8 uur DE BOLLE Comedie van Marcel Achcrd. TONE2LGRO£P „THEATER" donderdag- 17 apiü, uur PLANTAGE TAMARINDE Tanee.?3o0'" ven Hars Keuls. CDMPAGfciJA fFoFOI ITAUAWA vrijdag 18 april. 8 uur LA TR AVI ATA Opera van Vercti. In verband met de interlandwedstrijd speelt Hermes-DVS zondag om 12 uur reeds Se wedstrijd tegen Limburgia aan de Damlaan. De Limburger» behoren reeds ge durende dë gehele competitie tot de koplopers. Zij beschikken dan. ook over een behoorlijk elftal, dat goed voetbal speelt. Hermes, dat nog. niet geheel in de veilige zone verkeert zal zeker zich tot het uiterste inspannen om tot een overwinning te komen. De afdeling Schiedam van de Ne derlandse Vereniging tot Afschaffing van Alcoholhoudende dranken houdt dinsdagavond om acht uur een pro- pagandaüyeenkomst in het Vólksge bouw. Vertoond zal worden de film ,jCom terug, kleine Sheba". Ttvens zal een van de leden uit handen van de heer M- J. Maas het ere-insigne voor het 25-jarig lidmaatschap ont vangen. De dames van de Schiedamse handbalvereniging gaan zondag naar Den. Haag om er Hellas te ontmoe ten. Ook deze keer gaan zy zonder Nel Robart, die nog steeds op de ziekenlijst staat. Hellas is een zeer sterke ploeg en hebben de beste pa pieren, maar het blauw-witte team kan rare nukken vertonen en dan de zwaarste tegenstander ten onder brengen. Dames 2 is uit de competitie te ruggetrokken. Laten we hopen dat de dames de volgende competitie beter los zullen komen. Heren 1 gaat naar Kwiek. De Schiedammers komen er de laatste tijd steeds beter in. Na het zaalhand- stryd verlóren. Ook voor zondag zijn bal is er op het veld nog geen wecl- we erg optimistisch en geloven dat de DWS'ers met de punten naar huis zullen komen. DWS-heren 2 krijgt bezoek van St. Lodewtjk uit Rotterdam; De ver wachting is dat de Schiedammers de punten in eigen kamp zullen houden. Dat het een stevige wed- stryd in de competitie tegen strijd zal worden staat vast. Heren 3 gaat zondag zyn laatste wedstrijd in de competitie spelen. In dien de competitieleiding niet be slist dat de wedstrijd tegen WF als nog gespeeld moet worden, zy ont vangen aan de Oude Dyk Activitas 2. Winnen de blauw-witten, dan maken zy een goede kans op het kampioen schap. De aspirant-meisjes en -jongens komen uit tegen Dynamo, evenals zondag de heren-junioren. Dames junioren ontvangt zondag de Pio niers. Donderdag heeft de beer A. A. den Boer, chef van de afdeling Eigen dommen en Bedrijven in het stadhuis te Vlaardingen het 25-jarig ambts jubileum herdacht- Van deze 25 jaar was de heer Den Boer ongeveer acht jaren verbonden aan de toenmalige gemeente Vlaar- dinger-Ambacht en. na de annexatie met Vlaardingen 17 jaar aan deze genieente. De heer Den Boer werd eerst met echtgenote en kinderen ontvangen door het college van burgemeester en wethouders. Wethouder M. H. L. Weststrate sprak de jubilaris harte lijk toe en roemde zyn vele kwali teiten. Na hem voerde nog de gemeente secretaris, de heer C. van der Lin den, het woord. Deze memoreerde met name de aangename contacten, die hy altyd met de heer Den Boer heeft gehad in de zo enerverende na oorlogse jaren. Tijdens de receptie, die volgde, wensten vele collega's van de ge meentelijke diensten en bedrijven, raadsleden en relaties van de jubila ris van harte geluk. Namens zyn eigen afdeling sprak de waarnemend chef J. Leunis hem hartelijk toe. Vele geschenken en bloemen vorm den het feestelijk decor. De 22-jarige A. J. E. uit Vlaardin gen is gisteren tydens werkzaamhe den op een terrein aan de Parallel weg misgestapt, Hy viel van een stel ling af. Met een hersenschudding is E. naar de Dr. Noletstichtlng in Schiedam overgebracht. De 39-jarige bromfietsberijdster A. den O.-v. d. K. uit Vlaardingen is gisteren op de Van. Beethovensingel met haar bromfiets gevallen. Zij reed tegen een op de weg lopende hond op. Mevr. ct O. liep een gekneusde rechtervoet en schaafwonden op. De punten zijn na wel zeer kostbaar geworden. Doordat Piet de Groot niet be schikbaar is, is het elftal als volgt samengesteld; Van Diest, d Eijken- broek en v. d. Sloot, a; Van Zuyle- kom, Rijke, Ten Braak, m Jacobs, v. d. Tuyn, v. d. Burg, Mijnsbergen en de Zwart v. We vertrouwen, dat de snelle v. d. Burg als midvoor toch wel goed zal zijn voor een paar doel punten. Het 2e elftal is vrij. Het 3e gaat naar CW 2 en moet daar kunnen winnen, het 4e elftal speelt om 10 uur aan de Poldervaart tegen Din- dua 2. Ook hier zit winst in. Door de medewerking van tien scheidsrechters van het Nederlands Handbalverbonü konden vrijdag op Boshoek zeventig wedstrijden wor den gespeeld in het kader van het schoolsporttoernooi. De meisjes van de lagere scholen speelden zeven- handbal, terwijl de anderen het ge wone handbalspel speelden. Het was een bijzonder aardig ge zicht de meisjes met de, bal over het grasveld te zien huppelen. Zij schrok ken als het ware wanneer ze de bal in handen kregen en wisten er dan geen raad meer mee. Alles bij elkaar was het toch een gezellige dag. Op Koninginnedag zullen de teams van M. Goretti 1 en Sav. Lohmanschool elkander het kampioenschap voor het lager onderwijs bekampen, terwijl voor het elfhandbal Mater Dei - en voor het elfhandbal Mater Dei 1 en de Huishoud- en Industrieschool 1 elkaar zullen bekampen. NED. HERV. GEMEENTE Grote Kerk, 10 uur ds. H. W. Hem mes. 5 uur ds. J. Gras. Bethelkerk, 10 uur ds. J. Godthelp, Rotterdam, 5 uur ds. J. G. Jansen. Opstandingskerk, 10 uur ds. A. J. Plug, 7 «dr pastoor C. P. van den Berg (Oud-Katholiek) en dr. L. J. Cazemier (Oecumenische Dienst). Vredeskerk, 9 en 10.30 urn- da. J. Gras, 7 uur ds. W. Sirag, Vlaardin gen (Jeugddienst). NED. PROTESTANTENBOND: 10.30 uur ds. J. A. 'Heblj'. BAPTISTEN GEMEENSCHAP, 10 uur br. A, Visser, Rotterdam; 7 uur ds. R. Belling, Rotterdam. LEGER DES HEILS. 10 uur "Heili- gingsbijeenkomst. 7.30 uur Verlos- singssamenkomst, JEHOVA'S GETUIGEN, 630 uur Wachttorenstudie. ROTTERDAM. Marktbericht visaf3lag. Heden kwamen aan de vis afslag alhier vijf vaartuigen en wer den van Umuiden en elders 200 kis- j ten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren:-" Tong gr. 3,35— 3,40, Tong midd. 3,50—3.55. id. klein 3,80-3,85, id. slips 3.503,55, Tarbot gr. 3,00—3,10, id. midd. 2.80—2,90. id. klein 1.201.65. Griet 130—1,80, Heilbot 3.20—3,25, alles per kg; Schol gr. 3538, id. midd. 40—44, id. klein 2232, Schar 1418, Schelvis midd. 4552, id. klein 1821, Kabeljauw gr. 5508, id. midd. 4042, id. klein 23—26, Makreel 22—24, Wyting 819, alles per kist; Kuit 60—70, Lever 90— 1,00, per kg. Met vreugde kon de heer M. Jansen, secretaris van de afdeling Vlaar. dingen van de Ned. Ver. tot Bescherming van Dieren, vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal een talrijk publiek begroeten. In het bestuur van de ver eniging was nogal wat te doen geweest over de vraag of het organiseren van een propagandafeestavond in de Stadsgehoorzaal verantwoord zou zijn Men bon rieh nu gelukkig prijzen, dat het initiatief was doorgezet. f)e finan ciële positie in de afdeling, aldus de heer Jansen, was in het afgelopen jaar niet m rooskleurig. ZATEKDAQ Bioscopen: PASSAGE-THKATEH, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: De dochter van de woes tijn. MOMOPOLE-THEATEH, 2 en 4 uur: klndermatlnce; 7 en 9.15 uur; Pe woesteUng. Apotheek: Rembrandt-Apocheek, Rembrand!. 5. tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—S uur: Tentoonstelling .Start" en werken van Gerrit Benner. Diversen: MUSIS SACRUM, 3 uur: Algemene Bedrljlsgroepen-Centrale, cabaret- revue t.g.v. bet so-jarig bestaan. IRERE, 3 uur: idem. ZONDAG PASSAGE-THEATER. 4.15, 7 en 9.13 uur: De dochter van do woes tijn. MONOPOLE-THEATER. 3 5, 7 en 9.15 uur: De woesteling. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen 3TEDELMK MUSEUM, 12—5 uur: Tentoonstelling.„Start" en werken van Gerrit Benner. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER S.I5 uur: De dochter van de woestijn. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9.15 uur: De woesteling. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM 10—5 uur. Tentoonstelling „Start" en werken van Gerrit Benner. Hi-irwspn STEDELIJK MUSEUM. 8 uur: Vrien den vair hec Museum, concert door. het Radio-dubbelkwartet oj.r» An ton KreJage. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: Paris holiday. Zaterdag en zondag 2', 4-.3Ö 7 en 9,30 uur. Zon dagmorgen 11 uur: De Afrikaanse leeuw <aX)„ CAFÏTOL: De gele tomahawk. Zater dag en. zondag 2, 4,30, 1 en 9.30 uur (14 jr). CENTRAAL: Bakvtsseh-pubertèit. Zaterdag 4» 7' eu 9.15 uttr. Zendag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). CINEAC' (naast de Bijenkorf). Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw): Bambi. Zaterdag 9.30, 11.30, 2.30,, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur. Zondag vanaf 1.30 uur (ad,!. Zondagmorgen 11 uur: Naar het rijk der Inca's COLOSSEUM: My man Godfrey. Zat. 2, 7 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.13 uur HARMONIE: Met donderend geweld! Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. Zon dag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). LUMI&RB: Pal Joey. Zaterdag en isondag 2, 4.30, 7 en 9;.30 uur (18 ir)„ LUTUSCA: Schön 1st die Welc. Zat., enzondag 2r 4.30, 7 en 9A0 uur (a.i.). LDXOR; Afscheid van de wapenen. Zaterdag en zondag 1.30, 4.30 en. 3 uur (ÏS jrs. METRO: Jenny, z.nerdag 3.30. 7 en 9.15 Utir. Zondag 2, 4,30, 7 en 9.15 uur (14 jr). PRTNSES: Groot alarm bij de geheime dienst. Zaterdag er. zondag 4.30, 7 en S.30 uur (14 jr). Zondagmorgen t uur: Rlgoictto (14 ir)... REX: Mars siaat toe. Zaterdag: 4, 7 0 en 9.15 uur. Zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 Jr). SCALA: Het meisje van Place Pigalle. Zaterdag 2, 7 en 9.30 uur. Zondag JgJ 2, 430, 7 en 9,33 uur (13 Jr>. Zon- 2 dagmorgen II uur: The Benny X Goodman Story X THALIA: Les girls. Zaterdag en zon- <g dag 2, 4.30, 7 en 930 uur (14 jr). A 't VENSTER: Geordie, Zaterdag: 2» 7 en 9 15 uur. Zondag 1.30, 4.15, 7 en to.15 uur (a.l.). VICTORIA: Haar eerste Heide, Zat. 2. 7 en 9.30 uur. Zondag 2. 4.30, 7 <6 en 9.30 uur (a.l.). Advertentie I.M. In een pand. aan. de Zesde Achter- steeg in Vlaardingen, een pand waar in een drukkerij is gevestigd, is gis termiddag een begin van brand ont staan. Een houten tafel onder een elektrisch droogtoestel was door over verhitting In brand geraakt. Perso neel van de drukkerij heeft met em mers water het vuur kunnen blus sen. Grote schade werd niet aange- Er is velfs een tyd geweest, dat het voortbestaan van het asyl .aan een zijden draadje heeft gehangen. Ge lukkig waren de moeilijkheden voor lopig overwonnen, maar het is toch noodzakelijk, dat de Viaardingse be volking in grotere mate steun aan de afdeling gaat verlenen. Achthonderd vijftig leden op een bevolking van ruim 64.000 zielen, vond de heer Jan sen toch wel erg schamel. Hij bracht hulde aan mevr. Schot, die zich met zo'n geweldige energie aan het werk van de dierenbescher ming wijdde. Mevr. Schot zelf sprak een kort propagandistisch woord. Het verheug de haar, een volle zaal te mogen aan schouwen. Een hartelijk applaus van de aan wezigen drukte na haar toespraak onmiskenbaar de waardering uit, die voor het werk van mevr. Schot wordt gevoeld. Het feestelijke gedeelte van de pro- paganckz-a.iiOd Vvftó in handen van het Maasslulse toneelgezelschap „Ex celsior", dat met vaart en kunde het bekende toneelstuk van Henk Bakker SCHIEDAM Singel 114-111 Orfffl.s pitirtft'tt tmiziefc, RADIO TELEVISIE De uitslagen van de eerste twee partijen in het toernooi om het dam kampioenschap van Schiedam, geor ganiseerd door de damclub Schiedam zijn: A. W. BloklandA, Struik 1I A v Otterloo—J. Blokland 0—2, C. W. SleemvenhoekA, v. d. Moer 0—2, J de Wilde—J. C. Onink afgebr., J. BloklandC. W. Sleeuwenhoek 2-0, A. Struik—A. van Otterloo 0—2, J de Wilde—A, W, Blokland 1—1. De „outsider" j, Blokland verricht te een prachtige prestatie door zijn eerste twee partijen in deze finale reeds in do volle wfnst om tc zetten. Uitslagen van de wedstrijden voor de huishoudelijke competitie: vjii?apm-DSP^.stJ0-2Wand De heer Jansen sprak aan het ein de van de avond oog een kort dank woord. Erkentelijk was men voor de Viaardingse winkelier, die door hun belangeloze steun een schitterende tombola hadden mögeiyk gemaakt. Groep 3; A. RlsseeuwJ. Wester- veld. 0—2, H. Semeyn—J. van Wal- sum o*A4, 3: A, RcerersI. v. Noort- wijk 0—2, A„ J. Blokland—A. Kou- wenhoven 20.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1