Verouderd stuk in goede vertolking „Golf van verliefdheid maakte 10-jarenplan tot wassen neus voor DRZ: derby tegen Martinit Toonkunstconcerten kregen waardig slot Geron met spel uit 1910 Dertig jaar Waterscouts J. Bommer over ivoningbouw Voor bromfietsen: J. HUIS m Schiedam contra Phoenix leder uur een nieuwe t.b.c.-patiënt SVV 3 zondag kampioen? Comedia met 'Welterusten' Lager Schiedams KNVB-voethal Kruideniers op 30 april gesloten GTB kan titel binnenhalen Hermes contra hekkesluiter Reitsma leidt in hoofdklasse Korfbalnieuivs Vri'e Volk Nijverheidsschool voor chr. meisjes -mmmm Gevonden op straat Wisselkoersen Een vertrouwd adres is alles waard Natuurlijk RADIO BLANKEN Veilingnieuws "ei De »t mitste krant HET VRIJE VOLK VRIJDAG 25 APRIL 1958 -.1 r (Van een. onzer verslaggevers) Waarom heeft de toneelvereniging Geron het in 1910 ge- schrev en stuk ,J0e dienstknecht in het huis" (The servant in the house) van Charles Rann Kennedy uit het archief opge diept en op haar repertoire genomen? De voorstelling van gis teravond, in Musis Sacrum heeft ons allerminst kunnen over tuigen van de „noodzaak", daarvan. PAGINA 4 EEN PRIJS Veel gezag Geron heeft gisteren een goede ver tolking van het stuk gegeven. Lof voor Mar Henunmga, die met veel gezag speelde voor Manson, „de dienstknecht in het huis." „De golf van verliefdheid die ons land na de Tweede Wereld oorlog overspoelde, maakte het 10-jarenplan tot een wassen neus", aldus de heer J. Bommer, Tweede Kamerlid en woning- bouwspeeialist van de PvdA, die donderdagavond in het Volks - gebouw voor de leden van de PvdA een inleiding hield over „Woningbouwpolitiek". De heer Bommer werd ingeleid door de afdelingssecretaris, de heer A. Bakker. .„De ontevredenheid welke op het gebied der woongelegen heid heerst is te wijten (of moet ik zeggen te danken) aan het feit dat de mensen andere eisen zijn gaan stellen. Verhoudings gewijs zijn we veel verder dan vóór tic oorlog, wat het aantal woningen betreft, doch de situatieaanvaarding is totaal ge wijzigd", zo begon spreken zijn inleiding." In de afdeling Meer huwelijken Achterlijk ti J ROTTERDAMSEDIJK 146 SCHIEDAM Hoofdagent voor Kaptein-Mobylette - N.S.U. - Quickly, Zundapp. Vele onderdelen. Om schaakkampioenschap PHILIPS GRUNDIG ERRES TELEFUNKEN Advertentie EEN PAK naar UW HART voor naar UW ZIN HERENKLEDING «oogstraat 174 (Van een onzer verslaggevers) Zeer matig- bezocht was de propa ganda-avond van de Vereniging tot behartiging der belangen van t.b.e.- patiënten, die de afdeling Schiedam gisteren in Irene belegd had. De propagandist J. Polak hield eext indringende rede waarin hij het veel omvattende nazorgwerk van de ver eniging schetste. Ook In de toekomst zal de vereniging zeker nog een taak hebben. De- heer Polak vertelde bij voorbeeld, dat gemiddeld in Neder land ieder uur een lijder aan t.b,c, wordt, ontdekt. Damvereniging werd in 1921 opge richt door herstelde t.b.c.-patiënten, die toen zij in het dagelijks leven te rugkeerden, tot de bittere ervaring kwamen, dat zij veelal ais maat schappelijke bannelingen werden be schouwd In dit opzicht heeft de pu blieke opinie zich voor een goed deel in gunstige zin. gewijzigd. De vereni ging telt momenteel 40 afdelingen. De propaganda-avond viel in twee brokken' uiteen. Voor de pauze trad 't Schiedams gemengd koor „Eupho- nia" op. Ons bleek, dat dit koor nog te veel met te weinig geschoold stem- merunateriaal zingt, waordoor vaak verruwing optrad in de vertolking van composities, die; juist een fijne nuancering vereisten. De eenvoudige werkjes werden- zeer verdienstelijk gebracht. Als solist trad de tenor K. Vïietstra op. Dirigent C. P. Vreden- bregt leidde-het koor en pianist W. C. EIgers zorgde voor een sluitende be geleiding. Na de pauze werd de film „Dokter Sokn" vertoond. B, en W. van Schiedam stellen de gemeenteraad voor een clir. nijver heidsschool voor nodig te verklaren naar aanleiding van een daartoe door het béstuur der Vereniging tot Oprichting en Instandhouding van Chr. Nijverheidsscholen voor Schie dam en Omstreken gedaan verzoek. Het schoolgebouw Westmolenstraat 24 zal voor de huisvesting van deze school ter beschikking worden ge steld. „De dienstknecht in het huis" zal ongetwijfeld in 1910 voor zeer ver dienstelijk zijn doorgegaan, maar het is nu volkomen verouderd. De ideolo gie van het -ware christendom krijgt in dit stuk wel een zeer vage verde diging, Die verdediging geschiedt in de stijl, die toendertljd gebruikelijk was in het toneel (en die men ook bijvoorbeeld bjj een Hejjermans aan treft): men heeft zonder meer als waar te aanvaarden wat de schrijver beweert, er wordt gespeculeerd op een bepaald sentiment, overtuiging door reële argumenten speelt hoege naamd geen rol. Daarentegen mist het stuk van Kennedy, wat de spelen van Heijer- mans wel hebben, namelijk die kwaliteiten van zuiver tonelistische aaard die een opvoering van een „oud" stuk oók in deze tijd nog waardevol-maken. Het stuk zit vol „symboliek", zo kondigde de voorzitter van Geron in zijn openingswoord aan. Die symbo liek bestond daarin, dat ieder karak ter gestempeld werd door en gebon den aan één bepaalde eigenschap, zodat geen der personen aan echt en een eigen leven toekwam. Het socialisme kwam even om de hoek kijken in de persoon van de grove bonk met een klein hartje Ro bert Smith: Koos de Groot had de neiging dez erol wat al te zwaar aan te zetten en zodoende van de repre sentant van de socialistische arbei der uit 1910 een carlcatuur te maken, hetgeen weieens vermakelijk was, maar toch nauwelijks een verdienste kan worden genoemd. Lief was Riet Hendriksen als de pleegdochter van rev. William Smythe (Aad Maat) en zijn vrouw (Mies den Hartog-Visser), Een kos telijke persiflage op de bisschop, die alleen maar christen in .naam was maar zeker rfiet in de daad, leverde Teus Hemminga. Janny Sorm -Kra mer Freher speelde voor dienstbode. Theo Kling regisseerde de voorstel ling. Zaterdag hopen de Schiedam se Waterscouts (Groep I) hun 30-jarig bestaan te vieren met een revue, ge titeld: „30 jaar herrie In het voor onder", Deze revue wordt opgevoerd In de kantine van Excelsior aan de Buitenhavenweg 56. De SWS is opgericht door schip per A. Plooy en akeela Schnelle, welke laatste nog steeds actief aan het padvindersleven deelneemt. In deze afgelopen 30 jaren is de leiding van de SWS regelmatig verwisseld: van 1946 af staat de groep onder leiding van schipper H. A, Binnen weg. Onder zijn leiding is de SWS tot grote bloei gekomen, hetgeen tot uitdrukking komt in het bezit van 2 clubhuizen en 4 boten, waaronder een flinke tweemaster-sloep. Na de mooie overwinning van zon dag jl. op SVW 41. gaat het derde elftal van SW zondag naar TJnitas zondag maar gelük te spelen om in Gorki!ns. De roodgroenen behoeven kampioen te -worden; maar.... TJni- ken en zal dus alle moeite doen om tas kan de punten heel goed gebrui- in de res. 2e klasse te blijven; op een zeer warme ontvangst kan dus worden gerekend. De» jongens van het 3e zullen hier mede dus terdege rekening moeten houden want „een kat in het nauw kan rare sprongen maken". Toch hebben wij wel zoveel vertrouwen in de ploeg, dat wij zeker op 1 punt re kenen. Het 2e elftal is „still going strong". Na de monster-overwinning van jl. zondag op DOSKO zijn de papieren weer gestegen. Zondag gaan zij naar Dordrecht om tegen EBOH de srtijd op te nemen. De Dordtenaren zijn stugge jon gens die stevig op de bal zitten, het is dus zaak zondag de bal het werk te laten doeri en niet met de bal te gaan lopen. Na de twee laatste over winningen op Dosko en Haarlem de afgelopen weken en gezien het ver toonde spel, hebben wij wel vertrou wen dat aanvoerder Van Meerwijk met zijn jongens twee punten uit Dordrecht meebrengen. Het Schiedams toneelgezelschap Comedia geeft zaterdagavond in het Volksgebouw een opvoering van Welterusten", een blijspel van A. P. Dearsly. Aanvang acht uur. Na afloop Is er een gezellig samen zijn voor leden, donateurs en intro ducés. Aller aandacht in het programma van de Schiedamse derde- en vierdeklassers gaat voor zondag uit naar de derby DRZMartinit. In de eerste plaats om typische sfeer in een plaatselijke ontmoeting, maar bovendien is er de grote vraag of DRZ zijn felle opmars naar de bovenste plaats kan volhouden. VBLJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur De tijger valt aan. MONOPOLE-THEATER 2, 7 en 9.15 uur: De trein van tien over drie Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur Tentooastelling „Karei Appel op klein formaat". Diversen: STADHUIS, 7.30 uur: openbare ver- gaderlng gemeenteraad. ZANDVLAKTE STERREBOS, 8 uur: Clrco Espagnol. MtJSls SACRUM, 8 uur: toneelver. Geron brengt „De dienstknecht m het huis". ZATERDAG bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2. 4.15, 7 en J uur: °e tijger valt aan. MONOPOLE-TOEATER. 2 en 4 uur: kindermatinee: 7 eri 9.15 uur: De trein van tien over drie. Apotheek Sters, Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur. Tentoonstelling „Karei Appel - op klein formaat". Diversen: zandvlakte sterrsbos, 3 en 8 uur: Clreo Espagnol. ARCADE. 7.30 uur: EHBO, feestavond. "wtE, 3 uur. ciu". toneelgroep Het Zuiden brengt „De grote stilte" volksgebouw, 8 uur: Toneelge zelschap Comedia brengt „Welte rusten". WSIS SACRUM, 8 uur: De Dilet tant, toneel. Met nog vijf wedstrijden voor de boeg mogen de „Zonners" geen pun tenverlies meer oplopen mo zich als kampioenskandidaat te handhaven. Ook het wedstrijdverloop van Ex celsior '20 kan nog interessante moge lijkheden inhouden. Met nog vier wedstrijden te spelen staan de Schiedammers 4 punten achter op koploper. OW zodat theoretisch ge zien Excelsior nog kanshebber is. In dit licht zullen de Schiedammers zondag op eigen terrein van Leoni- das moeten winnen. De andere derdeklasser DKS kan Excelsior '20 aan zich verplichten door kampioenskandidaat Flakkee met lege handen naar het eiland te rug te sturen. Overtuigd hiervan kunnen we echter niet zijn, ook al hebben de Schiedammers het voor deel van eigen terrein. Van de overge wedstrijden» is al leen de wedstrijd SVDFW—Vreden- bureh voor de ranglijst nog van be tekenis. Met nog 2 wedstrijden te spelen is er slechts een puntenver- schii van 3 met hekkesluiter Ver- burch. En tegen Vredenburch, dat fier aan de kop gaat, .zullen onze stadgenoten hun positie niet kunnen verbeteren. Schiedam, dat nog een vrij grote wedstrijd achterstand heeft gaat naar 's-Gravenzande om er die club van die naam te ontmoeten. Voor laatstgenoemde is puntenwinst broodnodig, zodat de Schiedammers op felle tegenstand moeten rekenen. SPC ten slotte krijgt Hekelingen op bezoek waaruit Schiedamse winst zal voortkomen. Ook in de Rotterdamse afdeling staat er voor zondag een belangrijke plaatselijke ontmoeting op het pro gramma. Wilton Fijenoord gaat zijn uyankele) leiderspositie verdedigen tegen Ursus, over welke strijd weinig te voorspellen is. Demos krijgt het stellig moeilijk in de uitwedstrijd tegen koploper Schiebraek en Schied. Boys moet thuis kunnen winnen van Oldi. Te bevragen aan het hoofdbureau van politie te Schiedam tussen 912.30 en 2—5 uur: 1 pr motorhandschoenen, 1 pr zwarte glacé dameshandschoenen. Te bevragen bij de vinders: bonte ka narie, Teeuw, Bllderdijkstr. 16a; armband Koogjc. Boylestr. 19b; hydraulische crlck van auto, Grootveïd, Edlsonstr. 66; ge reedschap In doek gewikkeld, A. v, d. Hoeven, Vlaardingerdijk 159a; wiet van scooter. Rlgters, Snelllusslngel 38; grijs kinderhandschoentje (r). Dammen.-Watt- straat 53b; slot, Klerks. Hoogstr. 44: mapje met foto's. Van Til. Dwarsstr. 25; speelpopje, Geurtsen, Jullanataan 100b; teddybeertje, L. Broek, Oosterstr. 34: blauwe autoped, H. Scharlo, Alb. Thym- straat 57a; bal, D. Kava, Rotterdamse- dijk 27Se: portemonnee, P. Weelie, Buys Ballotsingel 118a; portemonnee met inh. Alberts, Mgr. Nolensïaan 2S3; hoofddoek, P. Schoenmakers, Alb. Thymstr. 40b' padvlndersrlem.'C. Gordijn, Zaliastr, 23, jongensjasje. Van Munster, Singel 89; 1 pr kindersandalen, M. Saas, Herenstr. 21; geel damestrultje. Bontebal, S. van Houtenlaan 33; wit klndertaarsje. A, van Haasteren, Buys Ballotsingel 80; bril. M. Legemate, Alb. Cuypstr. 26a; vulpen, Melnster, Nieuwstlcht N.Z. 44; vulpen, ValkenstiJn, Veenlaatstr. 7; feluderitof- fertje, Va» Bel» Vlaardlcgerdijk 180. Het bestuur van de Algemene Ne derlandse Kruideniersbond, afdeling Schiedam, heeft aan alle verkopers van kruidenierswaren te Schiedam het advies gegeven him zakei) op 30 april (Koninginnedag) de gehele dag te sluiten. In het Schiedams zaterdagmiddag voetbal is er alleen voor GTB en GSS voor het komende weekeinde werk aan de winkel. HBSS is dus nog niet aan de gelgenheid toe ezich In d laatste wedstrijd veilig te stellen. GSS gaat op bezoek bij hekken sluiter Goudswaardse Boys, dat de punten bijzonder goed kan gebruiken. GSS blijkt echter in 'de laatste maan den moeilijk te slaan te zijn. GTB kan zaterdag in de uitwed strijd tegen naaste rivaal Vlaardin- gen zijn kampioenschap zeker stel len. Indien de Schiedammers na melijk tot volle winst weten te komen kan Ylaardingen in de laatste drie wedstrijden hoogstens tot het pun- tenaantal (23) van GTB komen. Terwijl GTB ook nog één wedstrijd na de derby van Zaterdag te spelen heeft. ROTTERDAM, 24 april. Aan de Afslag alhier twee vaartuigen en werden van Umuiden en elders 200 kisten verse zeevis en 40 kg paling aangevoerd. De prijzen waren: Tong gr 3.05 3.10: midd 3.10—3.30; klein 3.00— 3.20; slips 2.652.70; Tarbot gr 2.90 3.00; midd 2.402.50; klein 1.25 i.70; griet 1.201.30; schol groot 35 36; midd 39—50; kl 27—34 schar 18— 24; zeebot 1420; schelvis midd 53— 55; kabeljauw gr 5156; midd 48— 50; klein 3336; makreel 1214; opllak 4043; wijting 17—25; kuit 3.001.20; levende paling dik 5.50— 5.55; dun 3.003.20. Advertentie IJM. De oorlog had als gevolg de stop zetting der woningbouw, terwijl de groei der gezinnen toe nam in het zelfde tempo als vóór de oorlog. Een 100.000-tal woningen werden ver- woest, materialen weggevoerd en in, de jaren vlak na de oorlog was de woningbouw niet het „enige" bran- dende probleem dat om een oplos sing vroeg. Met name was 60 a 70 van het spoorwegnet lam gelegd." Na de oorlog", zo vervolgde de heer Bommer, „heeft een golf van ver liefdheid ons land ovCrspoCId." Tegenover de 66.000 huwelijken per jaar van vóór de oorlog staan er 90.000 na de oorlog. En de groei van het aantal huishoudens is afhan kelijk van het aantal huwelijken. Geen enkele berekening en geen enkel plan is dan ook gerealiseerd. In 1946 werd het topeijfer, t.w. 110.000 huwelijken, bereikt. Doch dit topcüfer ligt weinig hoger dan het gemiddelde jaarcijfer. De woning nood werkt, hoe tegenstrijdig het ook klinken moge, het huwelijk juist in de hand. Men trouwt veel gemakke lijker. Oorzaak: Geen angst voor „sociale onzekerheid" meer. De heer J. Bommer ging verder, door een vergelijking te trekken tus sen de geboorte- en sterftecijfers van vóór en na de oorlog. Het geboorte cijfer Is na de oorlog bijna verdub beld en het sterftecijfer is een der laagste ter wereld; o.m. door ver betering van de ouderdomsvoorzie - ning. In 1925 was het nog een evenement als er speciale woningen voor ouden van dagen gebouwd werden. Tegen woordig is dat heel gewoon. „We hebben de naam „Ouden van dagen-woningen" wat verzacht door er „woningen voor bejaarden" van te maken, maar zo zei de heer Bommer, de oudjes zijn tegenwoordig zo vitaal dat we binnenkort moeten gaan spre ken van „tehuizen voor de rijpere jeugd"." De kinderen gaan dus vroeger het huis uit (trouwen op jeugdige leef- tijdj en het echtpaar blijft langer „in de markt". We krijgen dus ge zinnen van twee personen die sterk het gemiddelde beïnvloeden. We spreken dan van „gezinsverdunning". De heer Bommer schetste ver der de toestanden in de krotten, die eveneens in de markt blijven, doch in vele gevallen is het leven in de krotten, erger dan samen woning. Voorts vergeleek de inleider het systeem van nuizenbouw m ons land met dat in Amerika, en hij brak. een lans voor het „huizenpakket"- systeem dat in de XJ.S.A. gebruikt wordt. Als stomme getuigen van een vergeefse poging van de opstan delingen om de toegang tot Pa- dang te versperren, liggen twee tot zinken gebrachte schepen in de haven. Het zijn het KPM- schip .Roth" links1 en het schip ,J3ogowonlo"dat eigendom is van de centrale regering. De troepen van Djakarta landden echter buiten Padang en naar zij zeggen is de haven, alweer toegankelijk, voor de scheepvaart. „Ons systeem is achterlijk", aldus de heer Bommer, „en indien daarin geen beginselverandering komt, zul len we onze achterstand nooit in lopen." Na de pauze beantwoordde de heer Bommer nog een aantal vragen van dé'leden, waarria de'heer A, Bakker de inleider dankte voor zijn boeiende uiteenzetting. 1 Hermes-DVS, dat zich door de laatste overwinning vrijwel zeker heeft gesteld in haar afdeling, kan zondag in de uitwedstrijd tegen Xer xes bereiken, dat :»(j nog enkele plaatsen op de ranglijst stijgt. Er zijn nl, twee clubs, die wel 1 punt meer hgbbcn, doch ook een wedstrijd meer' gespeeld. Het zuo echter niet juist zijn om te denken, dat een overwinning gemakkelijk zal zijn. Xerxes staat Immers op de laatste plaats en zal zeker zich tot het uiterste inspan nen om daarvan weg te komen. Cock van der Tuyn is geblesseerd. Het elftal is daarom als volgt: Van Diest, d.; De Groot en v. d. Sloot, Van Zuylekom, Jan Rijke, Ten Braak, m.; Van der Zee, v. d. Burg, Jacobs, Mansbergen, de Zwart. v. Het tweede elftal krijgt om 2 uur aan de Damlaan Excelsior 2 uit Rot terdam op bezoek. Het kan de punten, nog uitstekend gebruiken en daarom is het zaak, dat er stevig wordt aan gepakt. Het elftal is: v, d. Tuyn, d.; Camereri en Burger, a.; Eijkenbroek, Kees Rijke en Van Herwaarden m,; Weeda, Westdijk, Boot. Baas en Wil- lems, v. Oek op het terrein aan de Damlaan ditmaal wordt om 10 uur gespeeld de wedstrijd H-DVS 3—Sliedrecht 2. Het derde elftal zal deze wedstrijd moe ten winnen om zich uit de gevaarlijke zone te kunnen werken, waarin het als gevolg van enkele op ongelukkige wijze verloren wedstrijden is terecht gekomen. Manus Stolk en Lex Janse kunnen In deze strijd nog van zich doen spreken. Het vierde elftal is vrij. Advertentie LM. Annie d'Arco was gisteravond in het Passagetheater soliste bij het Rotterdams Philharmonisch' Orkest in het beroemde Tweede Piano concert van Rachmaninow. Als trekpleister bleek deze veelbelovende combinatie niet voldoende: er waren op dit Toonkunstconcert toch nog te veel lege plaatsen. De beloften van dit concert zijn overigens volledig ingelost, ook in de overige nummers. De Serenade voor strijkorkest opus 22 van Dvorak, de Fonteinen van Rome van Respighi en Les Préludes van Liszt zijn in onze kolommen in uitvoeringen onder Eduard Flipse vaker besproken. We willen echter niet nalaten, mel ding te maken van de uitvoering van het werk van Dvorak. Ondanks de hoge eisen, die de akoestiek van het Passagetheater stelt, klonk deze mu ziek uiterst fijnzinnig en genuan ceerd. Annie d'Arco dan is een pianiste uit de school van Marguerite Long, van wie zij een rechtstreekse leer linge is. Dat betekent een fenome nale techniek, waarvan iemand die niet uit die schooi komt niet be grijpt hoe het mogelijk is dat een dergelijke expressiviteit een heel concert lang kan worden gehand haafd met een toucher, waarin het armgewicht geen rol van betekenis schijnt te spelen. Aan deze pianiste lukt dit niet al leen, maar bovendien is zij een musi cienne van een dergelijk formaat, dat zü ook de inhoud van een lang en zwaar werk als dit concerto tot de laatste maat tot zijn recht kan laten komen. Onder het romantisch ver langen naar schoonheid, dat in heel dit opus klinkt, kwam ook de wrang heid te voorschijn van het gemis van die schoonheid. Het overbekende werk kreeg daardoor een ongekende diepte en spanning. De aanwezigen hebben deze ver tolking, die door het orkest onder Flipse's leiding, gestimuleerd werd, op haar waarde weten te schatten en gaven aan de gewekte spanning lucht In een ovationeel applaus. Annie d'Arco betrok royaal en met reden dirigent en orkest in deze wel verdiende hulde. RIEN OUWERKERK 24 April Engels pond 10.6010.60) Amerite dollar3,78 ft3,78 i-J Franse frank 39,8089,90 Belgische frank7,5927,601 Zwitserse frank86,59)86,64) Zweedse kroon 73,07»■'73,12', Duitse mark 90,41—90,46 Deense kroon 54,78154,831 Noorse kroon 52,96153,011 Zwitserland (vrij)83,321—88,371 Canada 390 ft3,80 ft Italiaanse lire 60,75)60,801 Oostenrijkse schilling 14,59214,602 In het clublokaal van ESS is de derde ronde gespeeld om het schaak kampioenschap van Schiedam waar bij enkeie partijen snel beslist wa ren, Reitsma had slechts 20 zetten nodig om zijn tegenstander tot over gave te dwingen, terwijl Immerzeei hetzelfde deed in 23 zetten. De partij tussen Groen en Lecrent- veld echter gaf de omstanders een felle positicstrüd te zien waarin de zwartspelcr zich uitstekend weerde en waarbij de afgebroken stelling een gering voordeel voor Lcerentveld geeft, dat echter moeilijk in winst om te zetten zai zijn. Ook de wedstrijd Planken—Noor- degraaf werd afgebroken in een voor zwart gunstige stelling. In de hoofdklasse gaat Reitsma nu aan de kop met 3 uit 3, gevolgd door Den Uy! met 2h> uit 3. De uitslagen van de 3e ronde en van de afgebroken partijen van de voorgaande ronden zijn: GROOTSTE SORTERING REMBHANDTLAAN (hoek Mesdaglaan) - TELEFOON 65734 Schiedam krijgt zondag een tegen stander op bezoek, waartegen de rood-zwarten dit seizoen nog niet hebben gespeeld. Het betreft hier dus een eerste ontmoeting en wel tegen het Haagse Phoenix. Deze Haagse ploeg heeft nog maar drie wedstrijden verloren. Van de overige wedstrijden werden er 6 ge wonnen en 4 gelijk gespeeld. Onze stadgenoten zullen dus de handen vol hebben aan hun gasten. Als er net zo gespeeld wordt als tegen De Zwaluwen zijn we geenszins gerust op de uitslag. Wil de kans op de titel behouden bleven zal in elk geval de volle buit moeten worden binnenge haald Voor Succes staat de wedstrijd van het seizoen op het programma. De blauwwitten moeten naar Rotterdam om zich voor de tweede maal te me ten met De Spartaan, inmiddels de meest serieuze kandidaat voor de de gradatie Maar als Succes zou verliezen zou het getij nog wel eens kunnen keren. Op eigen terrein kwa men de Successers niet verder dan 44. Om aan alle onzekerheid een einde te maken is een overwinning noodzakelijk. Het zal wel spannen, maar we achten Succes toch de sterkste. Hoofdklasse: J. Immerzeel—AM. v. d. Starre 10; L. ReitsmaR. A. Visser I0; A. M. v. d. Starre L. Reitsma 0-1: H. den Uyl-J. J.Het verdere programma luidt: Ac- Th. Penning 10. Klasse 1 A: A. A. v. Ellens—S. Koster 10; J. Timmer»J. Mar- bus 0—1; J. Donkhorst,—C. Vrijlaat! 0—1. Klasse 1 B: M. BuckersW. War nier 1—0; W. de BruinJ. y. Groot- véld 10: J. v. d. Velde—P. ten Kortenaar 10: C. MeijerG. G. Brouwer 01; W. HoegeeJ. Biiioo 1—0. tief 3Schiedam 2; Eureka 3—Suc ces 2; ODI 2—Kwiek; ODI 3—Blauw! Wit 2; jeugd Velox 2Succes en as piranten Schiedam b—Het Zuiden g. Met ingang van 1 juni is tot hoofd redacteur van Het beste uit Reader's Digest benoemd de heer' Aad van, Leeuwen. Per gelijke datum treedt de heer Y. H. Foppema op als hoofd van de boekenafdelïng van de uitgevers maatschappij The Reader's Digest N.V. BARNEVELD. Markten van 24 april Coöperatieve Veluwse Eier- veiiiüg Barneveld-Ede. Weekaanvoer circa 900.000 stuks, handel kalm. Eieren van 44 tot 50 gram 10.30 12,11; 50 tot 60 gram 12,43—13,73 60 tot 63 gram 13.71—13,83; 63 tot 65 gram 13,8513,97. Eendeëieren 68 73 gram 9.9010.15; ganzeëelren 23—30, alles per 100 st, Eeierveiling SBE. Anavoer 881.140 stuks. Handei kalm. Prijs eieren van 58 tot 60 gram 13,58—13,61; 60 tot 63 gram 13,67—13,71; 63 tot 66 gram 13,70—13.95; 66 tot 70 gram 14,05— 14,56. Eiermarkt. Aanvoer 1.150.000 stuks. Vlotte handel. Prijzen kippeëieren van 60 tot 65 graai 13,6014,25, alge mene prijs 13.90 per 100 stuks, kilo prijs 2,21 bm.se 62 gram, henneëleren 9,50—12.5 J. Piuiun gemarkt. Aanvoer plusminus 61.000 stuks. Prijzen slachtkippen 2.O0—2,50 per kilogram, slachtkui- kens van i.lj2.00 per kilogram, zwa- rè kuikens 2.00—2.10 per kilogram, roda hanen 1.751.85 per kilogram. Handel in kippen redelijk, In kui kens klein. Varkensmarkt. Aanvoer 172 stuks. Handel redeiyk. Prijzen biggen van 5065 per stuk. drachtige zeugen »25—425 per* stuk. Prijzenuotenng Gelderse-Over- jseise V'emrrung van Bierhandela ren: grote eisten 13.75—14,25, gewicht 62 tot 63 gram. kleine eieren 13,00 13,30 gewicht 56 tot 63 gram. henne- eieren 9,00—11,00 gewicht 38 tot 41 gram. Advertentie I.M. naslraat SCHIEOAM

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1