Eerste stap tot nieuwe vakantie-revue is gezet Vele oude bekenden op auditie in Arcade Herdenking gevallenen in Schiedam Zondag revanche van Fortuna in Schiedam? Weinig belangstelling voor ulo-ouderavond Bejaardenzorg start jaarlijkse inzameling EVC dagvaardt drie schaduw-E VC 'ers Eef Klompé voor VARA BPM sluit raffinaderij Balikpapan 1 Mei, Schiedam en Vlaardingen Vlaardingen zet 30 april opgewekt in Jeugdraad van Schiedam vrijdag bijeen Doktersdiensten Meifeest: 1 mei Klachten over de bezorging Klaverjassen Nu eens toneei voor Zakenstudiekring DUrVENNIETJWS Ook Vlaardingen kent problemen bij 't onderwijs IN SCHIEDAM Klaver j as wedstrij d A. Ketting 40 jaar bij Gebr. Boer EVC waarschuwt Moskou Veemarkt Rotterdam Wisselkoersen V oedselvergif liging: tientallen doden SCHIEDAM HET VRIJE VOLK WC ZNSDAG 30 APRIL 1958 PAGINA S ZJ> Niel erger TE KOOP 'T WOONHUIS DJAKARTA (ANP, Reuter) De raffinaderij van de Ba- taafsche Petroleum Maat schappij (BPM) in Balikpapan is tijdelijk gesloten. Ook het werk te velde is voorlopig ge staakt. Deze maatregelen zijn geno men naar aanleiding van het bombardement van twee Brit se tankers, die in de haven lagen. De eerste stap tot de nieuwe SG-revue 1958 is gezet de repe tities zullen over veertien dagen beginnen. Een en ander werd bekendgemaakt op de auditie, gisteravond gehouden in een der bovenzalen van Arcade. Evenals vorige jaren waren weer een groot aantal Schiedammers en enige Vlaardingers opgekomen om te tonen over welke kwaliteiten op revuegebied zij be schikten. In totaal gaven zich zevenenveertig personen op, waarvan onge veer drievierde gedeelte reeds vorige jaren meedeed. Zoals bekend zal Lou de Groot de revue schrijven en regisseren, terwijl de heer H. W. van Bomen voor het muzikale gedeelte- zorgt. De heer De Groot heeft de revue nog niet geheel klaar, hij moest namelijk eerst zien over welke talenten hij kon beschikken, doch de opzet is er., al. Er wordt voorlopig: echter strikte geheimhouding: betracht. Mevrouw Phyllis Lightstone uit Rotterdam zal als gewoonlijk weer zorgdragen voor cle choreographic. (Van een onzer verslaggevers) Opgewekt is vanmorgen ook in Vlaardingen de viering van ko ninginnedag 1958 begonnen. Om streeks half acht al bliezen de Pijpers en de Jonge Pijpers re veille en iets later begon het ca rillon hoog boven Vlaardingen te beieren. Kinderstemmen van honderden Vlaardingse scholieren klonken even later op vanaf de markt voor het stadhuis in het hartje van de stad. Burgemeester mr. J. Heusdens hoorde daar de aubade aan, die dooi de schooljeugd met het zingen van talrijke liederen en met medewerking van het muziekkorps Voorwaarts werd gebracht. De filmvoorstellingen in de Stads gehoorzaal trokken vanmorgen reeds esn redelijk aantal bezoekers en op de sportvelden en in de straten heerste een levendige en kleurrijke bedrijvigheid. De vele vlaggen, die van tal van huizen wapperden, maak ten de aanblik nog feestelijker. De Zakenstudiekring Vlaardingen bood ter afwisseling van de vele cau serieën haar leden dinsdagavond een toneelavond in zaal Harmonie. De Zuider-Toneelkring uit Rotterdam bracht „Vogel, vlieg de wereld in," een blijspel van A. P. Dearsley in de vertaling van Jan Teulings. Het werd een uitstekende opvoe ring van deze Rotterdamse amateurs en na afloop klonk dan ook terecht een staande gebrachte ovatie. De in houd geeft de botsingen weer tussen opgroeiende kindeven en hun ouders, voornamelijk de moeder. Van de medewerkenden konden wij Jan Caarls het meest waarderen. Na hem Jan Bruijs, tevens de leider van dit gezelschap, verder werkten mee Joop v. d. Vorst, Ans Nöllen-Marti- not, Miep Eruijs, Quirien Crone. Ann Gomers, Wim Arts en Ans Schuur- mans. De dames kregen in plaats van de gebruikelijke bloemen ieder een blik met Vlaardingse ijzerkoekjes. De jeugdgemeenteraad van Schie dam komt vrijdagavond om acht urn- in de raadzaal van het stadhuis bij een. De vergadering staat onder voor zitterschap van de heer L, Verhey (Nieuwe Koers). Op de agenda staan o.m. een voor stel tot instelling van een klachten- en adviescommissie, een voorstel be treffende de plaatsing van TV-an- tennes, een voorstel inzake de ver koop van een perceel grond voor de vestiging van een crematorium en een voorstel betreffende het beschik baar stellen van ruimte voor verkie zingsborden. In een kort openingswoord deelde de heer De Jonge, voorzitter van de sectie muziek van de Schiedamse Gemeenschap, mede, dat de revue dit jaar opgevoerd zal worden in het Passagetheater op 11, 12. 13 en 14 augustus. Vroeger dus dan andere jaren, doch dit geschiedt in verband met de vacantiespreiding. „Een auditie is een gelegenheid, waarop men toont, over welke kwali teiten men beschikt en wat men kan", sprak de heer De Groot enigs zins cynisch gisteravond. En terecht, want hoewei er vele personen wa ren, duurde het erg lang voor iemand de moed had om op te staan. Het kwam er op de duur toch echter van, toen een jongeman met een forse guitaar van zfjn stoel op rees, zich liet flankeren door twee charmante jongedames en onder de naam „The happy singers'* een drie tal liedjes bracht. Zij werden op de voet gevolgd door „The Vocal Sis ters", eveneens een zangduo, bege leid door de guitarist Noes SaYli- noesa. Hoewel beide groepenover goede kwaliteiten beschikten, maakten z(j de typische fout van hun leeftijd, zij zongen nl. niets anders dan Engels en eerst op maning van de heer De Groot verstoutten zij zich om een Hollands liedje te zingen. Een zanger van 't levenslied stond hierna op, die bfj vele Schiedammers bekend is onder de naamjDe zingende groenteboer". Hij croonde een tweetal Rotterdamse liedjes en zal ongetwij feld bij de heer De Groot een goede beurt hebben gemaakt, vanwege het feit, dat van een van de liedjes de heer De Groot de tekstdichter en tevens de componist is. Vroegen, wij ons het vorig jaar reeds af, waarom het altijd pantof felhelden en Kenau's moeten zijn, die in de sketches de hoofdrol spe len, zo vragen wij ons thans af, waarom de personen, die even „een stukkie voordragen", altijd in het genoemde genre moeten vervallen. Een man namelijk, zijn naam is ons onbekend gebleven, meende de boel even aan net lachen te moeten brengen, door getooid met een omge keerde overjas, het vervelend na vrante verhaal van Gijssie (hijzelf) en zijn 2.20 meter lange vrouw Gri- zeeltje Griezel te vertellen. Deze man kon niet nalaten om met zijn humor in het banale te vervallen, ja zelfs viel hij op een gegeven moment terug in het anale tijdperk. Als volkomen antipode kwam hier na een jongedame, die begeleid door de heer van Beinen twee Franse liederen zong. Hoewel zangtechnisch I niet geheei volmaakt, wist zij deze j liederen met gevoel voor voordracht zuiver te brengen. Vocalistes waren er trouwens genoeg, want na ge noemde jongedame, maakten nog twee zangeressen hun opwachting. Een dame, die zonder begeleiding een liedje getiteld „Een ogenblikje stilte", en een andere jongedame, die op ontroerende wijze het liedje „Tammy" zong, waarbij ze zichzelf aan de plano begeleidde. Dan was er nog een bariton, die eveneens „Tam my" zong. Resumerende kan men dus niet spreken van een vruchtbare auditie, temeer daar een groot deel van de personen, die „iets deden", reeds vo rige jaren meededen. Men heeft echter 47 personen en de heer De Groot vertrouwt er op, dat h|j met deze ploeg wel zal kunnen komen tot een goed resultaat. De SCV De Postduif vloog met 400 duiven een wedvlucht vanuit Sittard Door het koude en slechte weer kwa men de duiven pas laat aanzetten. De eerste tien prijswinnaars zijn: 1. 2 Th. Jansen: 3 M. Mourike: 4 M. Broekhuizen: 5 Th. van Weelie; 6. 7 W. van Deurzen en Co; 8 E. van Smirren; 9 B. Verlinde: 10 V. Bol kenbaas. Als zaterdagavond om 18.00 uur de vlaggen halfstok worden gehesen, is dat het begin van de 13e herden king der gevallenen in Schiedam. Om 18.45 uur zal de stoet worden opgesteld die naar het monument in 'de Gerrit Verboonstraat zal gaan om kransen en bloemen te leggen. Onder klokgelui zal de stoet zich om 19.15 uur naar het monument bege ven. waar vaandeldragers zich zullen opstellen- De kapel van het Leger des Heils speelt er gewijde muziek. De stoet komt om 19.45 uur aan. De kapel speelt treurmarsmuziek, totdat de stoet is opgesteld om het monument. Daarna luiden de klok ken voor de tweede maal en worden kransen en bloemen gelegd. Om 20.00 uur zal er een hoornsignaal klinken, dat de twee minuten stilte aankon digt, waarna het volkslied zal worden gezongen. Dat is dan het einde van de herdenking bij het monument. De dodenherdenking in de Grote of St. Janskerk begint om 20.30 uur. De kerk is om 20.15 uur open. Ds. E. J. Oomkes, geref. predikant, pastoor M. J. M. Wuyster, ds. J. Gras, ned. hervormd predikant, allen uit Schie dam, zullen spreken. Er is muzikale en vocale medewerking door de chr. muziekvereniging „Harpe Davids", dirigent Albert Mey en de kon. zang ver. Schiedams Mannenkoor „Or pheus", dirigent Gijsbert Nieuwland. Zondag om 12 uur vindt aan de Damlaan in Schiedam de return- wedstrijd Hermes-DVSFortuna plaats. Aaa de Fioreslaan wonnen de Schiedamse'blauwhemden met niet minder dan 63. Dat was dus voor Fortuna toen een bijzonder smadelijke nederlaag. Toch zou het, ondanks vele andere voorspellingen ten spijt, wel eens kunnen, dat Fortuna in deze tweede ontmoeting met een beter resultaat uit de bus komt. Een revanche zit er heus wel in. In dit verband denken wij aan de overwinning, die Xerxes tegen de Schie damse ploeg heeft behaald. Veel heeft het verdere voetbalpro gramma voor Vlaardingen niet om het lijf. De belangrijke wedstrijd HVO GWS voor de vierde klas KNVB (zaterdag) is van het programma af gevoerd. Hiervoor m de plaats wordt eerst TOGRGWC gespeeld, zodat de Vlaardingers nog even kunnen af wachten wat de Rotterdammers doen. Voor de bezetting van de onderste plaats in de derde klas KNVB is wei belangrijk de ontmoeting TSB—Doto die zaterdagmiddag aan de Vijfslui zen wordt gespeeld. De Shell-man- nen moeten deze wedstrijd winnen om nog een kans te houden het de gradatiegevaar te ontkomen. Het zal dus wel geducht spannen. Verder speelt Zwaluwen 2 thuis te gen Ornas 2. Voor de onderafdeling speelt DVO thuis tegen The Red Stars. Deze derby zou wel eens een puntenverdeling kunnen opleveren. Vlaardingen moet naar Heinen- oord, waar moet worden gewonnen om aanspraak op' de eerste plaats te houden. Sunlight speelt thuis tegen Rhoon. We nemen aan dat de zeep- mannen er voor zulien zorgen een be ter figuur te slaan dan vorige week zaterdag tegen Energie Boys. Voor de onderafdeling Rotterdam (zondag) moet TSB een bezoek bren gen aan Swfit Boys. (Van een onzer verslaggevers) Verontrustend klein was gisteravond In zaal Muzandade belang stelling voor een ouderavond, die door de oudercommissie van de Willem de Zwijgerschool te Vlaardingen was georganiseerd. Veront rustend, omdat ook tijdens het debat van bet forum, dat via schrif telijke vragen aan de tand werd gevoeld, weer eens bleek, hoe be langrijk de belangstelling van de ouders voor de problemen van de schooljeugd is bij het oplossen van die problemen. Van de ruim 360 ouders van de ulo-leerlingen waren er slechts enkele tientallen gekomen om voor de pauze te genieten van de pres taties van „hun kinderen" op het toneel. En om na de pauze tijdens een boeiend en interessant debat met het forum, dat „vogels van diverse pluimage" telde de degens te kruisen. (Van een onzer verslaggevers) Het hoofd van de Willem de Zwijgerschool In Vlaardingen, de heer J. C. Theunessen, heeft gis teravond tijdens een ouderavond zijn verontrusting uitgesproken over de „grote moeilijkheden", waarin ook het onderwijs in Vlaardingen en omgeving ver keert. „Hoeveel sollicitanten denkt u dat er kwamen na een oproep voor een vacature aan onze school", zo vroeg hij zijn toehoor ders. „Nul", zo antwoordde h|j zelf. T|jdens de ouderavond bleek verder, dat Vlaardingen nog één der weinige gemeenten is, waarin de ulo-scholen alléén op woens dagmiddagen vrij zijn. Het forum, waarin onder andere rijksinspec teur S. J. Matthijsse zitting had, verklaarde de voorkeur te geven aan vrije dinsdag- en donderdag middagen. Hetzelfde forum was van me ning, dat de schoolbanken, die nu ongeveer veertig jaar in de Wil lem de Zwijgerschool hebben dienst gedaan, niet meer aan de nu te stellen eisen voldoen. „Ze moeten zo vlug mogelijk worden vervangen"' „Een technische commissie heeft dezelfde banken zojuist nog goed gekeurd", zo deelde de heer Theu nessen mee! De Zwitserse politieke econoom prof. W. Rappard is In Genève na een hartaanval overleden. Hij is 75 jaar geworden. WOENSDAG Bioscopen: S, PASSAGE-THEATER, 2. 4.15, I Ml J 9.15 uur: De tijger valt aan. MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 ea 9.15 uur: Het monster van Venus. 4> Apotheek: §J Goufea en Co., Groenelaan 127. y Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: jg. Tentoonstelling „Karei Appel op klein formaat". Diversen: f» MUSIS SACRUM, 9 en 10.45 uur vro.: Jg VNFG, kindervoorstellingen. jf H-DV8-TERREIN, 3 uur: voetbalwed- 1 strijd, gevolgd door gecostumeerde g voetbalwedstrijd. BROERSVEST, 8.45 uur: openluch- bioscoop. y grote MARKT, 9.45 uur: taptoe. <g DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: De tijger valt aan. Geen avondvoor stelling. MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9-15 uur; Het monster van Venus. Apotheek: Gouka en Co.. Groenelaan 127. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Tentoonstelling „Karei Appel op klein formaat". Diversen: VOLKSGEBOUW, 2 uur: 1 mel-vie- rlng. kabouterspelopvoering voor -,!e Jeugd. PASSAGE-THEATER, 8 uur: 1 mi - viering, gevar. programma mjn.v. Wim lbo's Trmnsrelcabaret. Spreker tfrs. D. Roemers. (Van een onzer verslaggevers) De stichting Vlaardingse Bejaardenzorg is weer met de jaarlijkse openbare inzameling begonnen. Zoals men weet geschiedt dit met behulp van lijsten en een straatcollecte. Dat er in 1957 een nuttig gebruik is gemaakt van het ingezamelde geld blijkt alleen al uit het feit, dat het clubhuis van de stichting in dat jaar niet minder dan 18.000 bezoeken registreerde. Rond 19.000 consumpties werden aangeboden aan de bezoekende bejaar den. Ongeveer 700 boeken werden uitge leend in 1957. Dat de kosten van dit alles zo laag mogelijk zijn gehouden was te danken aan het feit, dat vrij willigsters van een groot aantal vrou wenorganisaties, die zijn aangesloten bij de Federatie Vrijwillige Vrouwen Hulpverlening zorgden voor leiding, bediening en sfeer. Met ruim 500 bejaarden werden bustochten georganiseerd, terwijl de boottochten in de augustusmaand werden gehouden, waaraan 1500 be jaarden deelnamen. De N.V. Shell tankinstallaties en fabrieken stelde hiervoor belangeloos de boot ter be schikking. Gedurende de wintermaanden werd een viertal ontspanningsavonden ge organiseerd, die volle zalen trokken. Sedert kort heeft dc stichting ook de „welfare" 'in enkele rusthuizen, waarvan de bewoners dat wensten, ter hand genomen. Andere plannen z|jn in voorbereiding. Vanzelfsprekend is voor dat alles geld nodig. Maar ook coilectrices en collectanten z|jn bijzonder welkom. Zij kunnen zich melden bij onder staande adressen: Parkweg 98, tel. 2613: Parkweg 70, tel. 5471: Kethelweg 15, tel. 2216; Sweellnckstraat 11, tel. 5067: Boisot- straat 49, tel. 3116 en Sociale Raad, Oosthavenkade 31, tel. 6041. Het gironummer van de stichting is 81577. i Dat het desondanks een succesvolle avond is geworden ,daar In Muzanda, is te danken aan het feit, dat het groepje wel aanwezige ouders zo in tens meedeed aan het vraag- en ant woordspel tijdens het optreden van het forum. De voorzitter van het forum, de heer J. C. Buis, directeur van het Ge westelijk Arbeidsbureau te Vlaardin gen. wist het forum zo uit te brei den, dat ieder m de zaal er ten slot te zelf zitting in had In werkelijkheid zaten rond de ta fel op 't toneel voorts nog: mej. mr. J. M. C. Cariot. inspectrice van po litie en de heren S. J. Matthijsse, rijksinspecteur van het l.o. te Brielle C. A. van Eendenburg, inspecteur van politie, ds. J. G. L. van Iterson, pre dikant te Vlaardingen, dr. C. J. Storm, directeur van de Gemeente lijke Geneeskundige Dienst. Een forum, dat dc jeugdcriminali teit In Vlaardingen niet erger vond dan elders. „Het is een kwestie van opvoeding, van de ouders dus. En die kunnen er vaak niets aan doen, want de huizen zijn te klein en de steden zijn te vol." Een forum, dat over de zo lang zamerhand beruchte „trottoir-situa tie" van de Kethelweg In Ambacht zei: „Vlaardingen groeide, de Kathel- weg werd van landelijk weggetje een belangrijk verkeersader zonder gro tere afmetingen te krijgen. We moe ten het maar gelaten aanzien en ons zoveel mogelijk trachten te redden." Een forum, dat de „bijbelse ge schiedenislessen op school" facultatief bleef stellen. („Maar ze komen niet," aldus het schoolhoofd). Een forum kortom, dat problemen als seksuele voorlichting, zittenblijven, inspannende gymnastiek en „vrije middagen" deskundig aanpakte en daarbij boeiende en wetenswaardige dingen vertelde. Maandagavond speelde KV Gem. Werken te Vlaardingen een prijs- wedstrijd tegen KV PTT. Na een prettige wedstrijd behaalde Gem. Werken de overwinning. Eindstand: Gem. Werken 33698 punten en PTT 2356lpunten. Hoogste koppels waren: Gem. Wer ken: Raus—Paalvast 4304; Buis Amen 4279; Nieuwshalen—v. Galen 4240: DijkmanGoede 4237. PTT: Philip—Philip 3625; Pianke —Struis 3227; Pons—Philip 3084; v. d. SterBoerma 3080. De wedstrijd werd gespeeld in de ontspanningszaal van de PTT. Advertentie i.M. Binnenveringsbedden van een supe rieure exportkwaliteit met volledige fabrieksgarantie 57.50 Epeda-, Auping-, DWU-bedden met een wereldreputatie. In ruime sorte ring. Meer keus, betere kwaliteit voor minder geld. OOSTHAVENKADE 21a - TEL. 3046 Voor Vlaardingse Geneeskundigen op 30 april 1958 (koninginnedag). Van woensdagmorgen 8 uur tot donderdagmorgen 8 uur zullen in bij- zondere gevallen dienst doen; dr. J. v. d. Pol, Binnensingel 47, tel. 3370: dr. N. Warmolts, Hoflaan 37, tel. 2074 ar. A, H. Westenbrink, Binnensingel 62, Tel. 2528; Boodschappen s.v.p. vóór 10 uur. Geopend Apotheek A Bot, Billiton- laan 66, tel. 4729. De heer A. Ketting, Binnensingel 156 te Vlaardingen, is morgen pre cies veertig jaar in dienst van de Vlaardingse wijnhandel gebroeders Boer. De heer Ketting zal op die dag van vele zijden worden gefeliciteerd Op Hemelvaartsdag zal in de kroningszaal van het stadhuis van Aken de internationale prijs van deze stad aan Robert Schuman, de voor zitter van het Europese parlement, worden uitgereikt. (Van een onzer verslaggevers) Het bestuur van de EVC heeft drie korte gedingen aanhangig gemaakt legen drie bestuursleden van de 'Schaduw-EVC' van dc CPN-secrcta- ris P. dc Groot. Op 6 mei zal de president van de Amsterdamse rechtbank, mr. U. W. H. Stheeman, de2e zaken behande len. Het dagelijks bestuur van de EVC, bestaande uit de heren J. F. Reuter, B. Brandsen en R. Smit, eist, dat de heren J. A. Bosma, P. de Vroome en C. F. Helmers ophouden zich te ge dragen, of uit te geven als bestuurs leden van de EVC. Laatstgenoemde heren maken deeL uit van de zogenaamde 'Con tactcommissie uit EVC-bonden', Deze commissie probeert de Een- lieidsvakcentrale opnieuw in han den te spelen van trouwe aanhan gers van het CPN-bestuur. In de dagvaarding, die is opgesteld, door de Amsterdamse advocaat mr. Th. Ph. van Raalte, wordt onder meer gevraagd de betrokkenen te verbieden op 7 en 8 juni te Amster dam een congres te houden onder de naam -EVC-congres'. Ook wensen de echte EVC-bestuur- ders. dat het de drie gedagvaarden wordt verboden zich in brieven ,of andere oublikaties uit te geven als liet EVC-bestuur. De heer P? de Vroome treedt vol gens de dagvaarding ten onrechte op als bestuurslid van de Algemene Bond van Werkers in de Handel en het Geldwezen. De heer J. A. Bosma zou zich uit geven als bestuurslid van de Coöpe ratieve Vereniging Bedrijfsbond van Werknemers in de Grafische en Pa- pierverwerkende Industrie u.a. Enige weken geleden heeft de pre- sident van cle Amsterdamse recht- bank reeds de heer T. van Eek ver boden zich als bestuurslid van deze coöperatie uit te geven. De lieer C. P. Helmers ten slotte is bestuurslid van de Algemene Bond van Werkers in de Hout- en Meu belindustrie, Het bestuur van deze bond heeft zich in meerderheid tegen het EVC-bestuur verklaard. Het Verbondsbestuur van de Een heidsvakcentrale heeft vandaag een telegram verzonden naar de Centrale Raad der Vakbonden in de Sowjet- Unie. Dit telegram houdt verband met het vertrek van een aantal personen, die zich ten onrechte als een EVC- delegatie uitgeven. De inhoud van het telegram is: 'Waarschuwing. Delegatie onder lei ding van Wessel Hartog is geen dele gatie van de Eenheidsvakcentrale- EVC-Holland. Brief volgt.' De ondertekenaar namens het Verbondsbestuur van de EVC is de secretaris, de heer B. Brandsen. MAASSLUIS In ons bericht van gisteren over de meiviering te Maas sluis is abusievelijk vermeld, dat dit zou plaatshebben op donderdag 8 mei, dit moet echter zijn op donder dag 1 mei. Slachten over bezorging van de krant kunnen elke avond tussen halfzeven en halfacht opgegeven worden b|j het kantoor van Het Vr|je Volk, Day er 2, Men iele- fonere no. 2070 en de krant wordt V dezelfde avond nog thuisbe zorgd. MAASSLUIS. Dc klnverjasver- eniging van de Ver. Touwfabvieken te Maassluis werd met 270577 pun ten kampioen van het bedrijfskiaver- toernooi 1957/1958 en kwam in het bezit van de wisselbeker beschikbaar gesteld door de directie van Key en Kramer, Aan spanning heeft het ook nu weer niet ontbroken, daar de k.v. Van Witol houder van de wissel beker met slechts een 'verschil van 101 punt een goede tweede werd. Derde werd Waalramit met 265490 pt, 4e Futura 260123, 5e N.V. Maas sluis 260078; 6e Van Tooi 257868: 7e Key Kramer 257238 en 8e De Neeff 256441 punten. Aan het toernooi was eveneens ver bonden een winnaars en verliezers ronde. De k.v. van WaUramit werd met 114325 punten winnaar van de winnaars en de k.v. van De Neeff met 113900 punten winnaar van de verliezers. De k.v. van N.V. Maassluis smaak te ais jongste vereniging het genoe gen om op een speelavond het hoogst aantal punten te behalen nl. 2U75. In de kantine van de Ver. Touw- fabrieken vond maandagavond de prijsuitreiking plaats. De heer Chr. Roodenburg, voor zitter van de personeelsvereniging „Witol" reikte met een toepasselijk woord de prijzen uit. De prijzen be staande uit fraaie bekers, werden In ontvangst genomen door de heren J, M. v. d. Heuvei. A. v. d. Hoek, P. cie heer en Ph v. Mechelen, resp. voor de k.v. VTM, Wailrannt, De Neeff en N.V. Maassluis. Na de prijsuitreiking vond een slot- concours plaats waaraan 108 klaver jassers deelnamen, Ongeveer 30 prij- zyn waren beschikbaar w.o. zeer fraaie beschikbaar gesteld door de bedrijven. ROTTERDAM Op de veemarkt alhier werden in totaal aangevoerd 4758 dieren. Hierbij waren: 300 vette koeien: 1650 stuks gebruiksvee; 303 vette kalveren; 1720 nuchtere kalve ren; 82 varkens; 63 biggen; 126 paar den: 1 veulen: 137 schapen of lam meren: 106 weide lammeren en 26 bokken of geiten. De weekaanvoer bedroeg 6486 dieren. De prijzen waren: vette koeien 3.00—3.35, 2.70—2.95, 2.50—2.65; vette kalveren 2.70—2.80. 2.50—2.70, 2.20— 2.50; graskalveren 450300250; nuchtere kalveren 605244: slacht- paarden 2.552.352.10; schapen 1009080: lammeren 11090—80; weidelammeren 706040; kalf- en melkkoeien 12751000850; vare koeien 890750650; vaarzen 925 800600; pinken 600—500—400. Overzicht: vette koeien: aanvoer iets minder, hanled redelijk, prijzen prijshoudend; vette kalveren aanvoer ais vorige week, handel vlug, prijzen wat stijver in prijs; graskalveren: aanvoer even meer, handel goed, prijzen iets stijver In prijs; nuchtere kalveren: aanvoer korte, handel wil liger, prijzen iets hoger; sleehtpaar- den: aanvoer wat ruimer; handel stroef, prijzen niet geheel prijshou dend; schapen en lammeren: aan voer matig, handel lui, prijzen als vorige week; weide- en zuig-kalve- ren: aanvoer korter, handel kalm, prijzen ongewijzigd; kalfkoeien en melkkoeien: aanvoer als vorige week, handel tamelijk, prijzen onveran derd; vare koeien; aanvoer iets klei ner, handel kalm, prijzen constant; vaarzen en pinken: aanvoer kleiner, handel matig, prijzen ruim prijs houdend. 29 april Engels pond 10.591—10.601 Amerifc. dollar 3.7823.785 Franse frank 89^71—90.075 Belgische frank 7.5957.60 Zwitserse frank 86.52—86.57 Zweedse kroon 73.0573.10 Duitse mark 90 39190.441 Deense kroon 54.761—54.811 Noorse kroon 52.S3i-52.S3l Zwitserland (vrij) 88.321—88.375 QUILON (Reuter) Ten gevolge van voedselvergiftiging zijn bij Quilon (Zuid-India) 72 personen om I het leven gekomen. Zij hadden zich gemeld in een kamp van de vrijwillige militie en hadden daar het ontbijt gebruikt. Bijna 200 werden ernstig ziek. Toen de mensen bezweken en apen en kraaien zich van het overgeble ven voedsel en van afval bij het kamp meester maakten, kwamen ook veel van de dieren om-het leven. EEF KLOMPÈ, het li-jarige Goudse meisje, dat van een- Bel gische filmmaatschappij het aan bod heeft gekregen om in een film. op te treden, is vrijdagmid dag om tien over vijf in het „Kóp- spijkertjes"-programma van de VARA te beluisteren. Samenstel ler Co de Kloet bracht gistermid dag een bezoek aan Eef en in een pittig interviewtje heeft zij ver teld dat ze de filmerij „heel fan tastisch" vindt, maar toch rus tig de uitnodiging voor een proef - opname afwacht. Eef, die de VARA-mensen even liet wachten omdat zij op de stoep van het stadhuis eerst een ijsje wilde ai werken, teas wat moeilijk tot een interview te bewegen. ,Ach, het is helemaal niet be langrijk, wat maken jullie er een drukte over," zei ze. Kaar torn. Co de Kloet haar verteld had dat duizenden meisjes om zo'n kans zitten te springen en naarstig brieven aan filmmaatschappijen schrijven, terwijl Eef zomaar die kans krijgt, liet zij zich vermur wen. Niet ir. zwijmelende bakvis- taal, maar zakelijk en toch vro lijk vertelt Eef haar verhaal. Wat ze allemaal te zeggen heeft, ook over haar vriendinnetjes, kunt u vrijdagmiddag horen. V, Een staflid van het hoofdkantoor van de BPM ia Djakarta zal naar Balikpas an gaan om zich op d« hoogte stellen van de toestand. Het bombardement heeft volgens de BPM geen slachtoffers geëist, ook niet onder het 500 man tellende BPM-personeel dat op de raffina derij en de oUeterreinea werkt. De Britse tanker Dromus, die langs dé kust van Borneo vaart, heeft de scheepvaart gewaarschuwd de haven van Balikpapan niet aan te doen. De brand in de door een bom ge troffen tanker San Flaviano is ge doofd. Het schip is vrijwel geheel vernield. De Daronia, de tanker die in de nabijheid van de San Flaviano in de haven lag, wordt zaterdag in Singapore venvacht. (Van onze verslaggevers) OOK IN VLAARDINGEN EN IN SCHIEDAM geldt morgen, 1 mei, het devies: Voor werk en welvaart in een wereld van vrijheid en vrede. In beide buurgemeenten is door 1-mei-comi- tés ijverig gewerkt. Bij de samenstelling van de programma's is van het standpunt uitgegaan, dat de mei-demonstraties dit keer meer dan in afgelopen jaren, demonstraties van kracht zullen moeten zijn, DE DAAD IS NU AAN U. Bezoekt allen, voor zover het u maar enigszins mogelijk Is, de bijeenkomsten. Voor wat het Vlaardingse programma betreft kunnen wij u meedelen, dat de avondbijeenkomst in de Stadsgehoorzaal in afwijking met het aanvankelijk op het programma vermelde tijdstip niet om negen uur, maar om half negen begint. HET VLAARDINGSE PROGRAMMA voor 1 mei ziet er als volgt uit: 8,45 uur Herdenkingsbijeenkomst op de Algemene Begraafplaats. 9.45 uur Gelegenheid tot gezamenlijk koffiedrinken In de gezellige koffiezaal van het Volksgebouw, Schiedamseweg 12. 10.15 uur MORGENBIJEENKOMST in de muziekzaal van bet Volks gebouw; zang van een dameskoorlje gevormd uit leden van de NVV-Vrouwenbond; pianospel; declamatie. Spreekster mevrouw N. Kranenburg-Klein, 2.30 uur Voor de kinderen van 613 jaar: KINDERMIDDAG in de Stadsgehoorzaal. Een daverend jeugdprogramma met clownerie, jongleren, acrobaten, leuke wedstrijden enz. Tot slot natuurlijk een traktatie. 7 uur Ter inleiding van de openluchtbijeenkomst mei-klanken ge bracht door de beiaardier COR DON op het carillon van de Vlaar dingse Toren. 7.15 uur Openluchtbijeenkomst op de markt voor het stadhuis. Spre ker: T. de Bruijn, wethouder van Openbare Werken en Stadsuit breiding; muzikale medewerking: Arb. Muziekvereniging „Voor waarts". 7.45 uur BETOGING door het centrum van de stad. 8.30 uur AVONDPROGRAMMA in de Stadsgehoorzaal, medewerking „Stem des Volks" o.l.v. P. Struyck. Declamatie: mevrouw Beukers van Driel. Spreker: gezien het internationale karakter van de le mei de Belgische senator V. Heuskens. Na de pauze een vlot caba- vetprogramnia „Het Weerhuisje" met Eddy Schuijer. Jacqueline, The Snapshots, joe Andy en Gerard Lambermon, piano-accordeon. De avond wordt besloten met het bekende GEZELLIGE SAMEN ZIJN. Moderne dansen - kringdansen. Muziek van Leen van Dijk en zijn gezelschap. IN HET WIJKCENTRUM Nieuwland begint 's ochtends om kwart voor tien de 1-meiviering door de Schiedammers. De tuinarchitect J. J. Schipper zal in een der zalen iets over het nieuwe recreatie gebied en de sportvelden vertellen en vervolgens zijn toehoorders, op een ochtendwandeling meevoeren langs en door de besproken ter reinen. De deelneming is gratis. VOOR DE KINDEREN Is de middagbijeenkomst in het Volksge bouw gereserveerd. Leden van de AJC, Arma en La Matinata zullen het kabouterspel „Fantalona's reis door sprookjesland" voor het voet licht brengen. Aanvang twee uur. Enkele kaartjes k raison van een kwartje zijn nog bij de bekende adressen verkrijgbaar. DE GROTE FEESTELIJKE bijeenkomst vindt 's avonds om acht uur in het Passage-theater plaats. Deze avondviering zal ongetwijfeld stijl en vaart krijgen, doordat men zich o.m. heeft weten te verzeke ren van de medewerking van Wim lbo's Triangelcabaxet (Wim lbo Simon Carmiggelfc, Enny Mols-de Leeuwe, Jetty Paerl en Cor Lemai- re). De gemengde zangvereniging .Excelsior" met dirigent Leo Smit zal zmgen en Joop Walvis zal het orgel bespelen. Drs. D, Roemers zal de meirede uitspreken. KAARTEN voor deze bijeenkomst zijn nog verkrijgbaar bii de bo den en penningmeesters van de NW-vakbonden en voorts bii de wijkleiders van de PvdA: Centrum «nel. Kethel) F v d Hoek Fa. briplein 3 Gorzen, R. Krikke, Lekstraat 76. "Westen: M. de Braaf, Westfrankelandsestrant 115b. Nieuwland; J. J. Bieze, Ruys de Beerenbroucklaan 6. Oosten: C. Tettelaar, Marconistraat 11.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1