Schiedam28 septembernü HE groot mandoline-festival Misschien treden ook accordeonisten op CULES RES-biljarters kregen Luifelbeker in bezit Keek u constant op de snelheidsmeter SVV honkbalt tegen HFC Haarlem zaterdag Grove fouten - zeer hoge boetes Scheepsbouwers zien De Geisha Kantonrechter Delft W. A. Verwayen Studenten willen Delft versieren Kies uit TIEN jaar SG Balletavond in Passagetheater Ingebroken Knaap (9) uit Rijn gered Percentage moest beslissen Voor Schiedams kantongerecht Competitie van zaterdagclubs in Vlaardingen Oliebollenactie werd succes Het Vrije Volk HFS'ers naar Lage Vuursche Sirenes loeien op 12 mei voor Moeder DES-kinderen met charmante operette NYY -V rouwenbond sluit seizoen af Burgerlijke Stand Gusto en Crescendo in Plantage en naar Baarn *yida&f€wu Wisselkoersen In zomermaanden De grootste krant Veilingnieuws Visafslag SïïfoSÏ&ï" M HET VRIJE VOLK DONDERDAG 8 MEI 1958 PAGINA 5 Theebeu rsjes vanaf 9.95 Sierkleedjes in variërende prijzen Fauteuiltjes vanaf 33.50 (Van een onzer verslaggevers) Het staat nu vrijwel vast, dat op 28 september in Schiedam een groot, nationaal mandoline-festival zal worden gehouden. Het is het jubilerende Schiedamse arbeidersmandoline-orkest „La Matinata" gelukt het Nederlands Verbond van Mandoline orkesten over te halen een dergelijk evenement in onze stad te doen organiseren. De voorbereiding is nu aan het rollen, maar de definitieve besluiten moeten nog worden genomen. Deze zul len echter niet al te lang op zich laten wachten. S°PER K V^ SPOTGEESTEN Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning O Het is niet prettig om voor een niet geheel gevulde zaal te moeten optreden. Het inspireert niet en draagt niet by tot de vereiste sfeer. Helaas moesten de leden van het Verenigd Ope rette-Gezelschap woensdagavond in Musis Sacrum onder deze omstandigheden spelen. Zij brachten voor leden van de per soneelsvereniging „Wilton-Fijenoord" een uitvoering van de operette „De Geisha" van Owen Hall en op muziek van Sidney Jones. V oorwaardelijk In de mist Honderd gulden boete en een jaar Al Advertentie I.M. Advertentie I.M. Woninginrichting Hoogstraat 184-186, Schiedam, tel. 67581 Ter gelegenheid van het tweede lustrum van de stichting De Schie damse Gemeenschap treedt het Bal let der Lage Landen donderdagavond 22 mei om acht uur in het Passage theater op. Deze balietavond is in de eerste plaats bedoeld om uitging te geven aande erkentelijkheid van de SG je gens allen die op enigerlei wijze hun medewerking hebben verleend aan of belangstelling hebben getoond voor het werk der stichting. Bijzonder leuk en met een charme die aan dergelijke opvoeringen eigen is, brachten woensdagavond in het Volksgebouw een groepje kinderen de kinderoperette „Assepoester" ten to nele. Het waren kinderen van leden van de personeelsvereniging van de DES en van leden van de Coöperatie. Gadegeslagen door hun vaders en moeders brachten zij een vlotte hoe wel niet steeds vlekkeloze opvoering. Dit zang- en dansspel was ingestu deerd en werd uitgevoerd onder lei ding van mevr. Meelberg-van Kee- ken. De dansjes, die in dit spel voor kwamen, waren ingestudeerd door Joke Meelberg. Het festival zal een hele dag in beslag nemen en wordt in de zaai Ar cade aan de Lange Haven gehouden. Het is bovendien zeer waarschijn lijk, dat op 28 september niet alleen het snarenspel van mandolines Ar cade zal vullen. Om het festival wat gevarieerdheid te verschaffen en daardoor voor de muziekliefhebbers zo attractief mogelijk te maken, heeft men contact opgenomen met het Ne derlands Verbond van Accordeonor kesten. Het ligt in de bedoeling ook enkele accordeonorkesten en een of twee goede mondaccordeonorkesten te la ten optreden. Voorts heeft men zeer voorzichtig in overweging tevens enkele mando line-orkesten uit België en West- Duitsland naar Schiedam te halen. Definitieve mededelingen over het mandoline-festival kan mefi pas over een week of twee verwachten, als het Ned. Verbond van Mandoline orkesten weer heeft vergaderd en de accordeonisten uitsluitsel hebben ge geven. Ingebroken is dinsdagnacht in het pakhuis van J. J, van den E. aan de Overscheisestraat te Schiedam. Ge stolen zijn een aantal zakken met sloopmetaal ter waarde van 400. Men heeft zich toegang tot het pakhuis verschaft door de oude houten schuur deur uit de scharnieren te lichten. De Schiedamse NW-Vrouwenfeond houdt dinsdagavond ter afsluiting van het winterseizoen een bijeen komst in het Volksgebouw, die om acht uur begint. De bondssecretares- se Ank Krist zal een kort propagan- daspeechje houden. Daarna wordt de film ,De slaapwandelaar" vertoond. Geboren: Wilhelmina F., dv L. Kuijpers en G. W. van der Ster; Ka rin. dv W. C. Ypes en H. C. Breuse- ker. Overleden: J. M. Gokke, 66 jr, echt- gen. van L. J. Vredebregt; B. Vogel 58 jr. Gusto's muziekvereniging en Cres cendo zullen zaterdagmiddag om half vier in de Plantage te Schiedam con certeren. Bovendien zullen beide verenigin gen deelnemen aan het grote natio nale concours van de Nederlandse Unie van. Muziekgezelschappen, dat op Hemelvaartsdag in Baarn wordt gehouden. Het programma voor die dag luidt: Gusto's muziekvereniging: Imperial Echoes, Safroni, Anna Bo- leyn van Koningshofer (verplicht werk). Symfonie concertante van Boedijn (vrij werk) en de Nabucco- ouverture van Verdi; Crescendo: Magda-ouverture van Moreau (ver plicht werk), de jazz-ouverture Chi cago van Ruelle en de mars Du He ros. ZWAMMERDAM Woensdag morgen is het 9-jarig zoontje van de familie Luijendijk spelend op houten balken, bestemd voor de restauratie van de brug, in de Rijn gevallen. Op het hulpgeroep van enkele vriendjes snelde de heer G. Bosman toe en kon met een reddinghaak het kind van de verdrinkingsdood red den. Ongeveer 6000 arbeiders van de Londense vleesmarkt hebben besloten zondag in'staking te gaan voor hoger loon. De wedstrijden om de Luifelbeker, die in het verenigingslokaal van de biljartvereniging Entre Nous werden gespeeld, zijn tot en met oe laatste uitermate spannend geweest. De laatste partij moest de be slissing brengen, doch bracht deze niet (alle drie deelnemende ploe gen toen 8 punten hadden behaald), zodat het behaalde percentage van het gestelde aantal caramboles de beslissing moest brengen. Toen kwam de BV EES als de beste uit de bus. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 uur: Slacht offers van het trottoir. Geen avond voorstelling. MO N OP O Ui - THEATER, 2. 7 en 9.15 uur: Onder spervuur. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamslnge! 41, Nleuwland-Apotheek, Wibautpl. 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—S uur: Tentoonstelling „Karei Appel op klein formaat". Diversen: PASSAGE-THEATER, 3 uur: Film Actie, Julius Caesar". Katix. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur: Slssl, keizerin en moeder. MONOFOLE-THEATER, 2. 7 en 9.15 uur: Storm over Ferztc. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamslnge! 41. Nleuwland-Apotheek. Wibautpl. 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Tentoonstelling „Karei Appel op klein formaat". Diversen; IRENE, 8 uur: Chr. Film-actie, „Opa weet het beter". Advertentie I.M. "r*T" OE ROTTEROgMSE.SCHOUWBURa NEDERLANDSE COMEDXE ▼rijdag 9 mei en dinsdag 13 mei. 8 «ui P RICHARD il van William Shakespeare- I R0UERDAMS TONEEL I m I zaterdag 10 mei en zondag 11 mei, 8 uur Blijspel van Noel Coward. DE NEDERLANDSCHE OPERA maandag 12 mei, 8 nar TURANB0T Opera ran Puccini B. en W. van Schiedam hadden de verordening uitgevaardigd, dat op de avond van de herdenking der gevalle nen In de cafébedrijven geen muziek gemaakt mocht worden. In Botter dam gold dit verbod tot negen uur. Dit is zo op het oog een mooi stre ven. Maar let wel. Toen ik op die avond langs een feestzaal kwam hoorde ik tót mijn verwondering wel muziek. De bioscopen draaiden rustig door met lachfilms. Dit mocht wel. Is dit nu wel reëel? De cafébedrijven maken muziek, omdat hun klanten dit vragen. Dan cings hadden eveneens geen muziek. Geen muziek, dan ook geen publiek. De omzet van deze bedrijven bleef ver beneden peil. En wat denkt u van de beroepsmusici, die geen werk had den? op deze manier ontneemt men het brood aan deze mensen. Of heb ben B. en W. besloten hen schadeloos te stellen? Dit alles vind ik meten met twee maten. Als men echter de2« regeling wil blijven handhaven, is het dan niet- rechtvaardiger dat men alle open bare gelegenheden dit besluit oplegt? Er is dan geen verschil. En waarom steeds weer de doden herdenking naar de zaterdag te ver schuiven. als de vierde mei op een een zondag gebeurt? een herdenking verschil, als die op een zondag gebeurt. J. VAN ROSMALEN JR. „Heeft dan constant op de snelheidsmeter zitten kijken?" vroeg mr. P. B. Cos woensdagmorgen, tijdens de openbare zitting van het kantongerecht te Schiedam aan de getuige M. P. M., die naast ver dachte zat, toen deze volgens het verbaal meer dan vijftig km per uur had gereden. De getuige draaide er een beetje om heen, gaf geen direct antwoord, doch mr. Cos bleef aanhouden en toen tenslotte het „Nee, niet constant, maar wei bijna" uit de mond van de verdachte gehoord werd, zei mr. Cos „Ja, ziet TJ wel, dan kan hij natuurlijk juist toen U niet keek harder dan vijftig km gereden hebben". Bovendien had ook de verbalisant reeds verklaard, dat dit het ge val was geweest, maar verdachte H. L. bleef op het standpunt staan, dat zijn gecontroleerde snelheidsmeter niet boven de vijftig km had aangewezen". Het kostte L. 25 subs, tien dagen hechtenis. J. P. v. E. had een levensgevaar lijke situatie veroorzaakt, toen hij op 15 februari op de Vlaardingerdijk nabij Wilton met zijn wagen in de richting Vlaardingen reed en toen eensklaps op het linkerweggedeeltè was terecht gekomen. Hij had de hem tegemoetkomende taxi, bestuurd door G. B.. geramd en was gewoon door gereden. Gelukkig had de taxi chauffeur de macht over het stuur niet verloren. Twee getuigen verklaarden, dat het voorval zich inderdaad zo had afge speeld. Op de vraag van de kanton rechter hoe het mogelijk was, dat hij zo plotseling op het linkerweggedeelte kwam te rijden, terwijl er beslist geen aanleiding voor bestond, wist v. E. daar geen verklaring voor te geven. Hij kon het zich althans niet her inneren. De ambtenaar van het OM ver onderstelde dan ook, dat v. E. had zitten suffen, misschien wat slaperig was geweest. HU vond het een uiterst gevaarlijke handeling en eiste 75 subs, dertig dagen hechtenis met ontzegging van de rijbevoegdheid ge durende drie maanden voorwaarde lijk met een proeftijd van twee jaar. Het vonnis luidde 75 subs, dertig dagen hechtenis. Voor het overige verschenen vrij wel allemaal verkeersovertreders voor het hekje. Een groot aantal had geen voorrang verleend en weer anderen hadden met te grote snelheid gere den. De straffen waren in het al gemeen vrij zwaar. Advertentie UM. 7 mei Engels pond 10,58—10,584 Amerik. dollar 3.7883,731 Franse frank 89.7589,85 Belgische frank 7,5917,601 Zwitserse frank 86,56»86,615 Zweedse kroon 73.05573,095 Duitse mark 90,4190.46 Deense kroon 54,665—54,715 Noorse kroon 52,85552,915 Zwitserland (vrij 88.32—88,37 Canada 3,91A3.91 A Italiaanse lire 60,651—60,705 dus OZC. HOOGSTRAAT 86 (Van een onzer verslaggevers) Voor de eerste maal zal dit jaar door de Vlaardingse zaterdagvoetbal- cfubs een onderlinge zomeravond- competitie worden gehouden. Onder auspiciën van de Vlaardingse Bond Lichamelijke Opvoeding zai de com petitie plaats hebben. Er wordt op 19 mei gestart. Het doel van de com petitie is het zaterdagvoetbal in het middelpunt van de belangstelling te zetten. De VBLO stelde prijzen be schikbaar. In totaal zullen tijdens het spelen van de halve competitie zeven voet balverenigingen 21 avonden in de weer zijn om elkaar het vuur na aan de schenen te leggen. Zwaluwen, TSB. HVO, DVO, The Red Stars. Sunlight en Vlaardingen zullen de strijd met elkaar aanbin den. Zoveel mogelijk zullen tijdens de competitie de echte competitie-elf tallen op de grasmat worden ge bracht. De wedstrijden worden georgani seerd onder de naam „Onderlinge Zaterdagclubs Competitie. „Voor de genen, die van afkortingen houden, MAASSLUIS. De oliebollenactie van de padvinders te Maassluis is een groot succes geworden. In totaal zijn ongeveer 13.000 bollen gebakken en verkocht, een bruto opbrengst van 1207,71. De NPV en KPV, die gezamenlijk optraden, kunnen terugzien op een werkzame dag, zij hebben voor de aanschaffing van nieuw materiaal niet minder dan 755,41 verdiend. Op deze laatste 'speelavond kwa men de spelers van De Karseboom en De Sluis tegen elkaar uit. Beide verenigingen hadden uit vorige wed strijden elk 4 punten behaald, terwijl de spelers van de BV RES met reeds 8 punten, een afwachtende houding moesten aannemen. De eerste partij ging tussen W. v. d. Steen (Sluis) en W. Hendriks (Karseboom). Het werd een zeer spannende partij, warbij de spelers elkaar op de voet voigden, met slechts een miniem verschil: Van der Steen kwam aan zijn benodigde 150 caramboles twee tekort, toen Hen- drixs zijn 140 vol maaktte en 2 pun ten voor de KaTseboom had verdiend. In de volgende partij had de Sluis- speler Van Buuren een gemakkelijke prooi aan de Karseboom-speler v. d. Giesen. Beide spelers moesten 90 ca ramboles maken, doch laatstgenoem de bracht het niet verder dan 39, toen Van Buuren zijn aantal bijeen had en dus 2 punten voor De Sluis had verdien. Beide verenigingen had den dus na 2 partijen elk 6 punten. De Karseboom-speler Mandemaker had het niet al te moeilijk tegen de Sluis-speler Van Duinkerken. In 44 beurten had eerstgenoemde zijn 80 caramboles bijeen, terwijl Van Duin kerken slechte 48 van de benodigde 70 had gemaakt. Hierdoor had de Karseboom weder om 2 punten behaald en was op 8 ge komen. Gegrijpelijk rees de vraag: Wat zou de Sluis-speler Mouthaan doen tegen de Karseboom-speler, Krommenhoek. Zou Mouthaan winnen, dan had ook De Sluis 8 punten en zouden alle drie verenigingen even hoog geëindigd zijn. En bet gebeurde zelfs nog ook. Doch de Sluis-speler hield vol en passeerde zijn tegenspeler en won zijn partü in zijn 44e beurt. Nu 2 punten voor De Sluis, waardoor alle drie verenigingen op 8 punten ein digden. RES had van de benodigde 790 ca ramboles er 713 behaald, 90,21%; De Sluis van de benodigde 720 caram boles er 628 behaald, 87,085%; De Karseboom werd derde met een mi niem verschil, van de benodigde 720 waren er 627 behaald (dus slechts één minder dan De Siuis) en kreeg een percentage van 87,08%. W. V. d. Steen 150 148 53 16 2.79 W. Hendriks 140 140 53 16 2.64 J. v. d. Giesen 90 39 31 9 1,25 P. v. Buuren 90 90 31 10 2.90 B. Mandemaker 80 80 44 7 1.81 H. v. Duikeren 70' 48 44 5 1,11 De SVV-honkballers hebben voor zaterdag de eerste thuiswedstrijd op het programma staan. De sterke Haarlemse overgangskiasser HFC (Haarlem) komt bij de roodgroenen op bezoek. De Haarlemmers hebben sinds vo rig seizoen niét veel spelers zien ver trekken, zodat in het eerste negental niet veel verandering is gekomen. Vorige week heeft HFC Haarlem niet gespeeld, aangezien de wedstrijd tegen Neptunus werd werd uitgesteld. De bezoekers zijn geheel onbekende tegenstanders, zodat de SVV'ers er goed aan doen de strijd vanaf het begin energiek aan te pakken, waar bij vooral de slagploeg weer goed voor de dag zal moeten komen. Honkbalminnend Schiedam kan dus rekenen op een interessant duel, waarbij de uitslag niet valt te voor spellen. De wedstrijd wordt zaterdag 10 mei op het hoofdterrein van SVV aan de West Frankelandsedijk gespeeld en vangt om 4 uur aan. Het tweede negental van SVV zal zondag de eerste competitiewedstrijd spelen tegen RFC 2 in de derde klasse B. Een overwinning zit er wei in voor de Schiedammers. Deze wed strijd wordt op het sportcomplex Groenoord aan de Poldervaart ge speeld. Aanvang 3 uur. SVV 3 gaat zondag naar Sparta 5. Voor de beginners van SVV zal dit een moeilijke opgave worden. Ge speeld wordt op het terrein Vreelust. Aanvang 10 uur. Voor de junioren is de competitie ook begonnen. SVV 2 speeldetegen Neptunus A 1 en verloor met 62. Vrijdag 9 mei speelt SVV A 1 op Groenoord tegen Neptunus A 1. waar na maandag 12 mei de SVV-junioren naar Sparta A 1 gaan. De pupillen van de Herman Frant- scn Stichting te Vlaardingen gaan weer een week in de vrije natuur doorbrengen. Vrijdagmorgen vertrekt vrijwel de gehele bevolking van de werkinrichting en weefkamer van de Zomerstraat naar Lage Vuursche. Het is de bedoeling weer een week te verblijven in „Venwoude', het con ferentie-oord van de Nederlandse Protestantenbond, dat bijzonder gun stig tussen de vele bossen is gelegen. De groep, bestaande uit 34 pupillen en enige leidsters en leiders, reist per bus en men hoopt woensdagmiddag om 1 uur in Vlaardingen terug te zijn. eD voorzitter van het districtsbe- stuur, de heer J, van Dam, heeft na een klein overzicht de prijzen uitge reikt met een bijzonder gelukwens aan de BV RES die de grote Luifel beker voor een jaar in haar bezit kreeg. De vertegenwoordigers van de ver enigingen zegden dank voor de gezel lige wedstrijden en beloofden een vol gend jaar weer te zuilen inschrijven. De wisselprijs voor de speler met de best geleverde prestaties, een minia tuur-biljart kon de heer Van Dam overhandigen aan de heer C. Ver- brugge (RES) die de volle 100% van de te maken caramboles had ge- XU3 Et let De heer P. Eggelmeijer, voorzitter van de BV Entre Nous dankte de spelers voor het sportief geleverde spel, waardoor een gezellige sfeer ge durende de wedstrijden heeft ge- liccrst De uitslagen van de slotpartijen zijn geweest: MAASSLUIS. Met het oog op be vrijdingsdag heeft op 5 mei de be proeving van de alarmsirenes niet plaatsgevonden. Dit zal nu geschie den op maandag 12 mei. BRIELLE, 7 mei, Aardappelen gr 1223; andijvie 3443; bloemkool A 59—79; AH 50—58; B 38—62; Bil 2446; C 24—30; CU 21—32; bospeen 7596; postelein 4558; prei B 11 28; radijs 1318; rabarber 1929; Spinazie A 13—19: AH 8,5—14; sla A 20—25; All 16—20; B 11—14; BH 912; tomaten A 3.003.10; C 2.90 3.00; witlof AH 48—66: selderij 2—8; aardbeien 4.50—7.50, GORKUM. Veiling van 7 mei: Kropsla I 17.00—23.00, idem II 11.00— 15.00, beiden per 100 st.; Stoofsla 30 45, Spinazie 81416, beiden per kg: Radijs 2126 per bos; Komkommer H 54, idem III 45, beiden per st.; Komkommerstek 83, Prei 32, beiden per kg; Bloemkool II 51 per st.; Ra barber 2630 per kg; Selderij 9 per bos; Andijvie 3843, Uien 17, Witlof 62, alles per kg; Aardbeien 89123 per doosje. ROTTERDAM Heden kwam aan de visafslag alhier een vaartuig en werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tdng gr. 3.20 3.25; midd, 2.80—3,10; klein 2.30— 2.35; slips 2.20—2.25; Tarbot gr. 2.30 —2.40; midd. 1.70—1.80; klein 1:05— 1.15; Griet 0.85—120; Heilbot 1.80— 3.70, alles per kg; Schol gr. 3840: midd. 3236; klein 2528; Schar 24 26; Schelvis midd. 2938; Kabel jauw gr. 4044; klein 1924; Makreel 18—20; Koolvis 18—20; Wijting 12— 27; Haring verse 1118 alles p. kist; Kuit 0.951.14 per kg. (Van een onzer verslaggevers) De verkeerszondaren, die normaal voor de Deiftse kantonrechter ver schijnen, hebben meestal nog wel een redelijke verontschuldiging voor hun overtredingen of laten blijken, dat zij terdege beseffen een fout te hebben gemaakt. Gistermorgen verschenen er enkelen, die het wel bijzonder bont hadden gemaakt. De straffen waren er dan ook naar. Gaat er normaal al een zucht van medelijden over de pu blieke tribune ais er een boete van honderd gulden wordt gegeven, gis teren was een dergelijke boete geen uitzondering. Enkele lagen er ver boven en een paar weggebruikers werd de rijbevoegdheid ontnomen. gebroken been op) en schoot toen weer dwars de weg over om uitein delijk het water in te schieten tot aan de overkant van de Vliet. Officier en kantonrechter voelden er veel voor de man onvoorwaardelijk de rijbevoegdheid te ontnemen, om voorwaardelijke ontzegging kreeg een ding weten te bewerkstelligen, opdat research-agent, omdat hij bij dichte nog meer getuigen konden worden mist het zicht was nauwelijks tien gehoord. De nieuwe getuigenissen meter een kruispunt met een snel- wierpen echter geen nieuw licht op held van veertig kilometer was opge- de zaak en de magistraten meenden reden. dan ook. dat het ten laste gelegde Een procuratiehouder was met een- zonneklaar was aangetoond, zelfde snelheid een voorrangskruising __Verdachte bleef echter, ondanks opgereden. Hl) had niets gemerkt, De hoogste boete kreeg een leraar uit Dordrecht, die met zijn auto, waarin zich ook zyn vrouw en zoon bevonden, in het water van de Delf- gauwsevliet was gereden, onderdompeling, waarbij geen doden waren gevallen, had de 65-jarige automobilist een ware eir- cusvertoning laten voorafgaan, door dat hjj op het gaspedaal trapte in plaats van op de rem. Vanaf de rijksweg komende sloeg hij aan het eind van de afrit naar Delft niet links- maar rechtsaf. Op het laatste moment zijn fout in ziende wilde hü op de rem trappen. Het werd het gaspedaal. De auto vloog vooruit, ramde een paal, ver brijzelde een fiets, die op het trot toir stond, reed een jongetje aan op dit trottoir (het jongetje liep een zijn slechte manier van reageren, geen knipperlicht, geen voorrangs- Daar de man voor zijn gezondheid in bord en geen witte strepen. Voor deze een au£o moet rijden, maakten ze er verregaande onachtzaamheid, die een Aan deze een voorwaardelijke intrekking van botsing tot gevolg had gehad, kreeg wonderwel 1166 rijbewijs van voor de tijd van hij een boete van honderd gulden. twee jaar. De boete werd conform de Een Deiftse bromfietsberijder is on- eis 250 gulden. voorwaardelijk de bevoegdheid ont- Dezelfde straf werd geëist tegen een zegd om gedurende een jaar een ma- beroepschauffeur, die zijn auto bij mist. terwijl het wegdek glad was, onverlicht en niet in de buurt van een lantaarn had geparkeerd. Een aan rijding was het gevolg geweest, waar bij een enorme ravage ontstond. Voorwaardelijke ontzegging voor de tijd van twee jaar luidden eis en von nis. Van de eis van 250 gulden deed de kantonrechter vijftig gulden af. torvoertuig te berijden. Bovendien kreeg hij wegens niet voorrang ver lenen aan een auto een boete van veertig gulden en voor te veel link: t'ljden een boete van twintig gulden Hij had zijn zware straf voor een der te danken aan zijn houding tijdens d behandeling van zijn zaak. eert De zaak was al eens eerder voorge- weest en toen. had verdachte aanhou- alle verklaringen, aan zijn onschuld vasthouden. Hij was er "echter nog niet. Er was nog één getuige niet ver schenen. In de waan verkerend, dat deze ge tuige echt nog iets ontlastends voor verdachte zou weten te zeggen, schortte de kantonrechter de zaak •weer een half uur op en gelastte de parketwachter de niet verschenen ge tuige voor te geleiden. Toen deze man, een stoffeerder i1 it Delft, uit zijn werk was gehaald, kon men verder gaan. Het hielp verdachte allemaal niets. De stof feerder had niets gezien en ver klaarde dat onder ede. Bovendien bleek, dat verdachte driemaal bij hem thuis was geweest en dat hij toen tot driemaal toe al te horen kreeg, dat de stoffeerder niets had gezien. Van tijd tot tijd zich naar het pu- iliek omkerend om een knipoog te .even, bleet verdachte echter zijn on schuld volhouden. Op de vraag van de kantonrechter of hij nog iets te zeggen had op de strenge eis van de officier, antwoordde hij slechts: „Ik ga in hoger beroep." Een uitvoering die op goed peil stond. Zeker als men in aanmerking neemt, dat alle uitvoerenden, zowel zangers als orkestleden, amateurs zijn. Met deze wetenschap is men ook sneller geneigd om niet al te kritisch te luisteren en een, slechts zelden, voorkomend foutje vergeeft men dan ook graag, want daartegenover stond woensdagavond zeer veel goeds. Ook de decors waartegen dit zang spel zich afspeelt, waren smaakvol en praktisch. De muzikale leidfng van deze avond was in handen van Joh. Hendrix; de dansen die in dit stuk voor komen, waren ingestudeerd on der leiding van Annie van Twist, ter wijl Dolf Diekmeier de regie had. Wat betreft inhoud en plaats van handeling doet deze operette even denken aan de bekende opera „Ma dame Butterfly" van Bizet, Ook hier gaat het om een marine officier die verliefd wordt op de voor naamste geisha van een theehuis. De officier is echter al verloofd, terwijl de geisha haar hart aan een Japanse officier verpand heeft. Nog ingewik kelder wordt de zaak als een deftige markies ook dezelfde geisha tot bruid begeert, en de verloofde van de Euro pese officier ook nog naar Japan komt Zoals echter gebruikelijk, komt al les op zijn pootjes terecht. De geisha trouwt haar officier, de eerste bedro gen verloofde herkrijgt haar verloof de, terwijl de markies een huwelijk sluit met een Francaise, die als tolk in het theehuis optrad. A! met al is deze operette een bij zonder amusante geschiedenis, die goed en vlot gebracht werd. Heden- (Van een onzer verslaggevers) In juii zai Delft gedurende veer tien dagen een bijzonder feestelijk uiterlijk krijgen. Dan vieren name lijk de studenten van het Delfts Studenten Corps het tweeëntwin tigste lustrum en om ook de burge™ in de feestvreugde te laten delen "is een schakelcommissie gevormd, die is samengesteld uit vertegenwoor digers van de Deiftse winkeliers en van de commissie voor de Burgerij feesten van het Corps. Onder andere zal worden gepoogd een feestversiering in Delft aan te brengen. In het bijzonder zai aan dacht worden besteed aan de route van het station naar de Beesten markt, die tot feestterrein zal wor den geproclameerd. Het werk en het geld hiervoor zal voor een groot deel door de studen ten zelf worden opgebracht. Men hoopt echter voor de stadsversiering ook op een bijdrage van de wlnke-- hers. Hiervoor zal een actie worden De heer J, Bos, tweede secretaris wm-den'^èorganiseer'd ^is '"een^gon- van de personeelsvereniging. afdeling delvaart bij avond door de «achten ?e2pWnvnnrinK Amusement' °^nde °P versierde boten bij het «SC ueze avona. van lampions.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1