Uittocht op eerste zomerse zondag Stad gisteren niet in trek hij buitenlanders Clubhuis symbool van Jur Kooyman met Wim en Cüi lukt't niet voor BB-oefening Aïda w T entoonstelling T alenspri j s 1957 Grote feestdag in Tarwewijk Obligaties met premie afgelost Insp. J. M. Qnist met pensioen Vlieger 'dropt' reclamesleep Duitse lijndienst uitgebreid Commandopost werkte 'blind' Baaltje katoen raakt in brand Kredieten van allerlei aard Ulo-experiment eist 20 mille Jubilarissen en bloc gehuldigd Kunstnota deze week in de raad f Na de luchtreclame: Duits koor bij Caltex Tentoonstellingen Toneel en muziek Diversen Apotheken t$j0m HET VRIJE VOLK MAANDAG 2 JUNI 1958 (Van een onzer verslaggevers) Dit was dan de eerste éclit-zomerse zondag en wij, winters- witte Rotterdammers, hebben hem als een sensatie met volle teugen genoten. Dit was de dag, waarop wij al weken hadden gewacht. En niet hij honderden, niet bij duizenden, maar bij tienduizenden trokken we naar de stranden van Hoek van Holland en Oostvoorne, van Rockanje ende plas. We zetten met elkaar zo'n 6000 auto's neer op en bij het strand van de Hoek, zaten met vijftigduizend man in en om het strandbad van de Kralinger Hout, lieten de RET extra bussen inleggen op de Luchthaven Rotterdam, bezorgden EHBO-posten handen vol werk en hadden plezier. We waren weg uit de stad en lieten het rijk aan de toeristen. De toeristen? Het was gek, maar dé VW-mensen op de Coolsingel keken een beetje bedenkelijk. De buitenlanders lieten het namelijk! óók afweten. "Waren zij gelokt door j zonnige, ofschoon wat winderige stranden in Scheveningen en Noord- wijk? Dat moest wel: anders was de stilte niet te verklaren. Topdag in strandbad Zon, geen koelte ,V:i v'^' ZON bij zee en plas In het Kunstcentrum Groothan delsgebouw is zaterdagmiddag een tentoonstelling geopend van vijftig schilderijen, gekozen uit de inzendin gen voor de Talensprijs 1957. Daarbij is uiteraard c,K het met de eerste prijs 1.000,bekroonde werk, een herfstlandschap van de Rotterdamse schilderes Hanny Bouman. De N.V. Talens en Zoon (schrijf-, teken- en schilderbehoeften) te Apel doorn heeft niet te klagen over ge brek aan belangsteling voor deze vorm van .industrieel maeeenaat". Er wa ren bijna vierhonderd inzendingen. Men verwacht een nog grotere deel name aan de Talensprijs 1958. waar voor het aantal prijzen is uitgebreid. Aanmeldingsformulieren zijn op de tentoonstelling verkrijgbaar. De jury wordt gevormd door prof. dr. N. R. A. Vroon, Jan Altink, A. J, de Lorn, Th. Swagemakers, prof. Albert Troost en H, G. F. Sasburg. Er waren wat Duitsers en Zwitsers, die voornamelijk de duurdere hotels bevolkten. De andere bleven leeg. Merkwaardig genoeg zag men in Hoek van Holland ongeveer hetzelfde beeld. Het strand trok en enorm aan tal dagbezoekers, maar op het W7- kantoor verschenen slechts twee mensen om naar huisvesting te vra gen. Het was een echtpaar uit Schie dam Het strandbad aan de Kraiingse plas beleefde een vroege topdag. Men bereikte daar het kookpunt letterlijk en figuurlijk 's middags om drie uur. Verheugde moeders vonden in de politiële zandbak gezamenlijk 72 von delingetjes terug, 's Avonds om acht uur had de EHBO daar 156 kleine verwondingen behandeld. Er was één ongelukje van wat ernstiger aardde vijfjarige J. A. Tol uit Schiedam struikelde over een bal en scheurde een been. Hij moest naar het Coolsingelziekenhuis. „Pffftzei de politie, toen vijftigduizend roodhuiden na een heerlijke dag in de, Hout hun wonin gen weer hadden opgezocht. „Pfft. zeiden hun collega's in Oostvoorne. Hun rapport druk autoverkeer ook óp het strand. Omdat op de knoop punten in Oostvoorne-dorp het ver keer geregeld werd, ontstonden geen opstoppingen van belang. Ernstige ongelukken deden zich ook niet voor. Alleen in de Hoek noteerde men wat lichte aanrijdingen en, hoe kan het anders, parkeermoeilijkheden. He zón en niet de koelte wilden we. We meden de koele zalen van mu seum Boymans (nog geen honderd bezoekers), we meden zelfs de ha vens. Met 1500 passagiers boekte de Spido-rondvaartdfensten maar een heel matige dag. want op zo'n zo merse zondag zijn 3000 klanten nor maal. Maar de bedrijfsleiding was van dit feit hoegenaamd niet onder steboven. Het is namelijk altijd zo op de eerste warme zondag van het jaar Zon én landelijke buitenlucht was ook in ruime mate te genieten op de wijde luchthaven. En dus was heel de dag op de terrassen geen plaats te krijgen. Hiér bijna 3000 betalende bezoekers: de stadsbussen reden twee aan twee.... (Van een onzer verslaggevers) Bijna twee uur lang zijn burgemeester Van Walsum en echtgenote zaterdagmiddag de gasten geweest van de speeltuinvereniging Tar- wewijk". De burgemeester draaide het blinkende sleuteltje van het nieuwe clubhuis om, mevr, v. Walsum onthulde een zonnig mozaïek en samen drukten zij de handen van tientallen bouwers en hun vrouwen. De radio maakte er een reportage van, de harmonie S. v. d. B. blies dat het een lieve lust teas en de sportgroepen van de vereniging veroverden aller harten toen zij op het mooie grasveld een demonstratie gaven, 't Was gróót jeest, daar in de Tarwewijk „Ik ben zeer bijzonder onder de in druk," zei de burgemeester toen hij na de rondgang door het gebouw op dat aardige met bloemen versierde toneeltje van de grote zaal de Tarwe- wijkers namens het gemeentebestuur van harte complimenteerde met de in zo veel vrije uren geleverde presta tie. Mr. Van Walsum zei: „We spre ken zo veel over saamhorigheid en gemeenschapsbesef, maar we zien dat zo weinig. Gij stelde echter een voor beeld voor de hele stad." (Van een onzer verslaggevers) De bezitter van obligatie no. 7516 was vanmorgen de gelukkige bij de uitlening van de 100.000 premie uit de 214% premielening van de ge meente Rotterdam, groot f 20.000.000, in 1957 afgesloten. De premie viel op no. 5 van deze serie. Er werden in totaal 120 obligaties in twaalf serienummers elk van tien nummers afgelost. De premies bestonden verder uit bedragen van 125 tot 10.000. Ho ger dan 125 trokken de nummers: 1043 no. 6, 13330 no. 10, 15,805 no. 8, 13189 no. 4 en 14703 no. 7, die elk 500 premie ontvangen. De nummers 5867, 13336 no. 7, 11302 no. 9, 7516 no. 2 en 9792 no. 8 trokken 1000. Een premie van 2500 was voor het obligatienummer 14739 no. 2 en no. 10; 5000 voor obligatie- 14703 no. 8 en 10.000 voor de obligatie 7516 no. 9. De trekking voor deze aflossing per 15 juli vond plaats ten stadhuize. Voor de 9-jarige Willie Rovers en de 8-jarige Leniè Berrevoets was het een grote dag. Willie mocht de bur gemeester de sleutel geven; Lenie verraste mevrouw Van Walsum. met een mooie boeket bloemen. Voorzitter A. de Vos had daar voor de ook 'aanwezige wethouder Van der Vlerk dank gezegd voor de krachtige stimulans bij de subsidie. De vereniging kreeg 30.000, maar het gebouw is viermaal zo duur ge worden; vele ongenoemden hebben ervoor gezorgd dat het zó gebouwd kon worden. „We staan nu aan het begin van ons werk. We gaan door met grotere intensiteit," beloofde de heer De Vos. De vele genodigden hebben verder nog geluisterd naar toespraken van de heer A. Nicolaes. voorzitter van de Rotterdamse Speeltuincentrale, de heer snelders, die namens de Neder landse Unie van Speeltuinorganisa ties een portret van vader Klaren aanbood, en naar de heer Rietveld die namens de ouders het bestuur met een bedrag van 775 en de bouwers met een gedenkboek varaste. „Men sen, veel geluk met jullié gebouw," zo zei ook nog de architect Rhemrev. De Tarwewijkers hebben die middag geklapt als nooit tevoren. Voor de negenjarige Willie Rovers en de achtjarige Leaie Berrovoets was het een grote dag. WiUie mocht de burgemeester de sleutel aanbie den. Lenie verraste mevrouw Van Walsum met een boeket bloemen. (Van een onzer verslaggevers) De heer J. M. Quist, gemeentelijk inspecteur van het onderwijs te Rot terdam heeft ontslag uit die functie gevraagd in verband met het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. 'Burgemeester en wethouders stel len de gemeenteraad voor dit ontslag eervol te verlenen, onder dankbetui ging voor de aan de gemeente bewe zen diensten. De heer en mevrouw N. Th Ver- hoeff .en Th. C. Verhoef f-Vogels, Parallelstraat 44b te Overschie, her denken op 3 juni de dag waarop zij 55 jaar geleden in het huwelijk traden. Onze hartelijke gelukwensen! (Van een onzer verslaggevers) Het officiële afscheid van de chef van de kapiteinskai :r van de Rot terdamse Havendienst, de heer Jur Kooyman, wiens prestaties wij zater dag reeds uitvoerig bespraken, is vanmorg* In Caland-West een de monstratie geworden van waardering voor zjjn toewijding, trouw en plichtsbetrachting. De belangstelling was overweldigend en vele woórd- (Van een onzer verslaggevers) Het voor Wim van. de Laar cn zijn verloofde Cili Walta zo hoopvol be gonnen week-eind heeft een teleur stellend slot gekregen. Vrijdagavond had dit Rotterdamse tweetal met een originele luchtreclame-stunt om woonruimte gevraagd, maar van de vijf adressen die uit een stortvloed van telefoontjes resulteerdenbleek er niet een echt bruikbaar. De ver loofden deden op hun zoektocht door de stad weinig plezierige ervaringen op. Een van de op het eerste gezicht nogal serieuze aanbiedingen bleek doeld voor een dame of heer alleen, een klein kamertje te betreffen, be- In een groot pand op de Heemraads singel vroeg men 135,per maand voor een kamer en een keuken, die ook door twee andere gezinnen werd gebruikt. In weer een ander geval was wel woonruimte beschikbaar, maar moesten de verloofden een si garenwinkel overnemen. De onvermijdelijke grappenmakers ontbraken al evenmin. Zo werd de heer Van de Laar telefonisch op de Coolsingel ontboden, waar hem een goede aanbieding zou worden gedaan. Het opgegeven huisnuimimer bleek in het geheel niet te bestaan. Weer anderen boden het moed. verliezende tweetal een huis met acht kamers en een woonark te koop aan. Nog altijd gaat echter bij Wim van de laar de telefoon. Tientallen men sen, die van zijn teleurstellende er varingen uiteraard nog niets weten, vragen of hij niet bereid is een adresje af te staan Op de Beukelsdijk is zaterdag- midag de. 19-jarige bijrijder B. W. Koster uit Stationsstraat te Schie dam met zijn bromfiets over de kop geslagen, toen hij plotseling moest remmen. Met een hersenschudding is hij ïn een Schiedams ziekenhuis opgenomen. Levensvreugd in een zonnig strand bad. Wat was plezieriger dan frank en vrij te spelen in de zon? Zij be hoorde tot de vijftigduizend, die met hoogrode huidskleur verkwikt en ver frist naar huis terug keerden. (Van een onzer verslaggevers) Een vliegtuigje van een lucht- reclamebedrijf, zondagmiddag om streeks half drie van de Luchthaven Rotterdam opgestegen, slaagde er met in voldoende hoogte te krijgen. Toen het toestel met het reclamenet een rij van hoge wilgen aan de Erasmus- singel naderde, werd de toestand ge vaarlijk. Het vliegtuig zou vrijwel ze ker neerstorten als de sleep de bo men raakte. Om geen risico te nemen liet de re- clamevlieger zijn net vallen. De sleep kwam terecht in de bomen van de tuin van het A. H. Franckehuis aan de Kleiweg, maar richtte geen scha de aan. Nadat de Rijksluchtvaartdienst een onderzoek had ingesteld, werd het net twintig meter lang en voorzien van 75 meter kabel -vrijgegeven. Nadat de gecombineerde dienst van de Duitse rederijen Hamburg-Ame- rikalijn/Norddeutscher Lloyd en Ozean/Stinnes na het verkrijgen van laadrechten te Rotterdam gedurende een half jaar maandelijkse afvaar ten van Rotterdam naar Havanna, Vera Cruz, Coatza Coalcos en Tam- pico heeft geboden, hebben de rede rijen besloten, beginnend in juli a.s., Rotterdam tweemaal per maand aan te lopen. Agenten te Rotterdam/Amsterdam voor Hapag/Lloyd zijn Wambersie en Zoon, C.V.O.A. en voor Ozean/Stin nes: Hudgi en Pieters C.V. (Van een onzer verslaggevers) Voor meer dan 2200 BB'crs uit de A-kring Rotterdam, Schiedam en Vlaardingen loeiden zaterdagmiddag de sirenes: ze kondigden een oefening aan zó groot als er de laatste jaren geen meer was gehou den. Op allerlei zorgvuldig door de politie afgezette punten in de stedenrfj ontstonden branden, veroorzaakt door „vijandelijke bom menwerpers". „Het doet me heel veel plezier te kun nen zeggen, dat alle besluiten die in de centrale zijn genomen, volkomen juist zijn gebleken." zo vertelde ons het BB-opperhoofd A. L. Nouwens. die zelf.... niet in de commandopost aanwezig was. H(j had de leiding overgelaten aan de heer M. F. Engels, een BB-func- tionaris uit Schiedam, om zijn men sen nu eens zelf aan het werk te zien. voerders hebben hem gehuldigd. De havenmeester en de adjunct havenmeester, z(jn opvolger, de heer A. J. Bpogaerdt 't Hooft, een woord voerder van de moderne vakbewe ging, de heer A. van Aalst (ABVA), een" vertegenwoordiger van de roei ersvereniging De Eendracht en van de rijksloodsen, zijn broer, de heer J. Kooiman namens de havenlood sen, zij allen brachten hem dank voor het vele en goede werk, dat hij .voor de Rotterdamse haven, heeft vol bracht. ,Jïy kreeg groot vertrouwen en heeft dat nimmer beschaamd". De heer Jur Kooyman dankte allen voor de prijzende woorden, de fraaie geschenken en de aanwezigheid, want vele vooraanstaanden uit de Rotter damse haven toonden door hun pre sentie hun waarderende belangstel ling. (Van een onzer verslaggevers) Aan boord van de lichter .Atlas" in de Merwehaven ontstond zater dagmiddag brand in een baaltje ka toen. De brandweer, uitgerukt met gereedschapswagen 3, autospuit 9 en de bluseenheden 431 en 432, wist het gevaar echter snel te bezweren. Zij behoefde slechte een nevelstraal te gebruiken. Een krediet van f 135.000,vragen burgemeester en wethouders aan de Rotterdamse gemeenteraad voor het afdammen van de Hoogvlietse haven. Verder vraagt het college een kre diet van 500.000,voor het toeken nen van schadevergoeding en ver huiskosten aan pachters van staats boerderijen op West-Rozenburg, in verband met de uitvoering van Euro poort.. Nog andere kredieten: 85.000, voor het stichten van een paviljoen voor verpleging van polio-patiëntjes op het terrein van het Zuiderzieken huis: 23.350,voor een houten dienstwoning voor de amanuensis c.q. conciërge van de Dalton-h.bs. aan de Stadhoudersweg; 19.200,— voor de inrichting van een kelderruimte van het Bergwegziekenhuis, waarin gelegenheid zal komen voor behande ling door een kobaltstraler. (Van een onzer verslaggevers) Een krediet van f 20,000,vragen B. en W. van de gemeenteraad voor deelneming aan de landelijke ulo- experiment,- waarover wij onlangs hebben geschreven. I Een Rotterdamse openbare ulo- j school zal aan dit landelijke experi ment deelnemen. Het zal vijf jaar duren. Na dit eerste krediet zal jaar lijks nog 3000,nodig zijn. (Van een onzer verslaggevers) Enige honderden jubilarissen uit een aantal bedrijven, aangesloten bij het departement Rotterdam van de Ned. Mij. voor Nijverheid en Handel, waren zaterdagmiddag in de Kivièra- hal bijeen, met hun huisgenoten. In het afgelopen jaar hebben zij een mijlpaal bereikt, omdat zij 25 jaar of langer onafgebroken in dienst van hun bedrijf waren geweest. De voorzitter van het departement, mr. H. N. Wakkie, sprak hen toe. Hij tekende de relatie tussen bedrijf en maatschappij, maar ook die tussen de bedrijfsleiding en personeelsleden ais een ding van bijzondere waarde. Daarna kwamen de verschuilende rgoepen jubilarissen op het podium om het getuigschrift van def Ned, Maatschappij te ontvangen, Eén ge huldigde heeft er zelfs reeds 60 jaar opzitten, de heer P, C. van \DrieI, medewerker van de N.V. L. Sniut en Zoon te Kinderdijk. Er was verder muziek van[ het korps P .Smit jr. N.V. en het op treden van het gezelschap van SRudi Carrell. f&jjfögg Vc;"-);-v (Van een onzer verslaggevers) De reeds vele maanden in omloop zijnde kunstnota zal eindelijk in de gemeenteraadsvergadering van donderdagmiddag behandeld wor den. Dat is bijna een jaar, nadat de Commissie voor het Kunstbeleid de nota aan burgemeester en wethouders heeft aangeboden. Andere belangrijke punten op deze zomeragenda zijn het voorstel tot het stichten van een tweede u.t.s. aan de Linker Maasoever, de salarisver- beteringen voor lagere en middelbare ambtenaren en bet oprichten van tijdelijke wijkbibliotheken. Vijftien minuten na het bombarde ment had men op de centrale com mandopost even buiten Overschie al een vrij nauwkeurig beeld van wat er in de drie steden was gebeurd en konden de operatieve diensten over de rampgebieden worden verdeeld. Op dat ogenblik waren BB'ers uit de ge troffen wijken al lang en breed bezig met hulpverlening en blussingswerk. Zij moesten echter assistentie vra gen hoofddoel van de oefening Aida was een juist samenspel te bevorde ren tussen de BB'ers in de wijken en de grote, op vasté punten geconcen treerde operatieve diensten (brand weer, reddingdienst, geneeskundige dienst, enzovoort). De verdeling van het potentieel ge schiedde op de centrale commando post, die voor het eerst „blind" werk te. Dat wil zeggen; volledig van de buitenwereld afgesloten en afhanke lijk van de binnenkomende berichten (Van een onzer verslaggevers) Een Duits mannenkoor uit Nieder- brechen, 'Frohsinn', is op 14 en 15 juni gast van h- mannen- en vrou wenkoor van de Altexraffinaderij te Pernis. Zaterdagavond geven de ge zamenlijke koren een concert in Palace en zondag .'bigt voor gasten en gastheren een excursie, door het westen van ons land. Een tegenbe zoek aan Duitsland staat voor het volgende jaar op het programma. ROTTERDAM ARENA: Droomelland. 2, 7 en 9.30 uur (aX). CAPITOL: The tin star. 2, 7 en 9,15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Jeanne d'Arc. 2 en 8.uur - (14 Jr). - r - CINEAC (naast de Bijenkort),: Jour naal van 8 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw): Danny Raye, de inspecteur-generaal. 9.30, 11.30, 1.30, 3.30, 5.30, 7.30 en 9.30 uur (al.). COLOSSEUM: Strijd in de Burma- Jungle. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). HARMONIE: My gun is quick. 2, 7 en 9.15 uur (18 Jr). LÜMIkRB: Spionnen. 2.15, 7 cn 9.30 uur (18 Jr). LUTUSCA: De reis om de wereld ln 80 dagen. 2 en 8 uur (aX). LUXOR: De lange hete zomer, 2, 7 en 9.30 uur (18 Jr). METRO: Oorlog en vrede. 1 en 7.30 uur (14 Jr). PASSAGE: Een echte Parisslenne. 2 en 8.15 .uur (18 Jr), Donderdag avond geen filmvoorstelling. PRINSES: De vlucht der plunderaars, 2.15, 7 en 9.30 uur (18 Jr). REX: De koning der Zuidzee. 2, 7 en 9.15 uur (14 Jr). SCALA: Bonjour Trlstesse. 2. 7 en 9.30 uur (18 Jr). THALIA: Alleen op de wereld. 2.15, 7 en 9,30 uur (a.l.). ■t VENSTER: Doctor at sea. 2, 7 en 0.15 uur (a.l.). VICTORIA: Johnny knapt 't op. 2 en 8 uur (18 Jr). BOUWCENTRUM: Int. Voorlichtings centrum voor Bouwen en Wonen. Permanente en tijdelijke exposities op het gebied van functioneel wonen en bouwmaterialen, geopend van 9 tot 17 uur. behalve zondagen. HISTORISCH MUSEUM. Korte Hoog straat 31. 19e-eeuwse Interieurs, kostuums door twee éeuwen. INSTITUUT VOOR SCHEEPVAART EN LUCHTVAART, Burg. s'Jacob- plein 10. Verzameling over scheeps bouw en luchtvaart. „Onder Nederlandse vlag de wereld rond", tot september. KUNSTCENTRUM DE BRUG, Meent 114. Reproduktles van werken van Vincent van Goghr, tot 5 Juni. MUSEUM VOOR LAND- EN VOLKEN KUNDE, Willemskade 25. Seizoen- tentoonstellingen: „Afrika danst. Middelen van bestaan ln Nleuw- Guinea. Schimmenspel. Tibet",, t/m juli. MUSEUM BOYMANS. Oude en mod schilderijen, beeldhouwwerken, ce ramiek, glas, zilver, kant. meubelen. STEDELIJK MUSEUM, Schiedam. Japanse volkskunst, t/m 22 Juni. ROTTERDAMSE SCHOUWBURG, Aert van Nesstraat, Het Nederlands Ballet, 8 uur. W atergordijncn Voor bet talrijke publiek in' hoge mate spectaculair was de aankomst van de grote hulpkolonne (ongeveer drie kwartier na het alarm) en de enorme watergordijnen, die de brandweer produceerde. Gewonden uit kunstige ruines bevrijd, werden samengebracht in een der gebou wen op het Veemarktterrein. Ook elders waren voor de kijkers merkwaardige dingen te zien. In Schiedam vervoerde men gewonden met een wippertoestel over de Voor haven heen: ze kwamen uit een ge troffen pand, waarin een graan- en veevoederhandel was gevestigd. Op weer andere plaatsen gingen BB'ers met snijbranders op metaalhopen af, waar mensen onder zaten. Toen de sirenes om vijf uur hadden „afgeblazen" cn vermoeide comman danten op schaduwrijke plekjes er varingen uitwisselden, stond het voor de heer Nouwens weldra vast: „Dit was de beste van alle grotere oefe ningen." Kunstig geschminkte gewonden in ruines en brandende huizen bezorg den honderden doortastende BB'sters zaterdagmiddag handen vol werk. Maar in de zwaarst getroffen Rot terdamse wijk VredenoordlaanGer- desiaweg en omgevingdeed zich ook een ech't ongelukje voor. Aadje Ham uit de Paulus Potterstraat viel in een afrastering en haalde zijn been open. De oefenende BB'sters ontfermden zich over hem. CIRCUS STRASSBURGER, Kruiskade. 8 uur. De volgende apotheken zijn des avonds na 6 uur geopend: RECHTER MAASOEVER Pa. Beker en Co., Zomerhofstraat 4. M. Cohen, Schledamseweg 183. Pa. W. C. V. Gorcum.' W. de Wlth- straat 74. v. d. Hoek-Geill. Oudediik 40. X Dr. J. C. de Keunlng, Bergselaan 275- a Pa. Krull, Burg. Meineszlaan 57. Lansberg en Zn. N.V., West Kruis ig, kade 73. tOverschlese Apotheek, Rotterdamse "Rijweg 42. SJ, A. Schravesande, Engelsestraat 72. G. H. Wagenaar, Boezemsingel 69. LINKER MAASOEVER Charioise Apoth., Wolphaertsbocht 105 Overmaas Apotheek. Reineveld 6. j* P. Rond, Dordtselaan 166. 5? W. Tjaarda, Beljerlandselaan 177. *De Vijzel, Rosestraat 4. HOOGVLIET-PERNIS f HEUPLAAT Hoogvliet, Oude wal 62 H'BERG-SCHIEBUOEK HlUegersb, Apoth., Straatweg 31.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2