Wandelieger trekt in triomf door Schiedam j SVV honkbalt Catchers met 9-2 van het veld weet wat werpen is SVV Martinit viert 't 30-jarig bestaan Succes 2 promoveert; 11-O-zege op Eureka 3 Boeiend honkbalduel op terrein Boshoek Gentse stadsploeg wint wisselbeker Ook Wim Reygersberg Cees in 't Veen overleden W andel vrienden bij een Wat er alzo te doen is Politie-allerlei uit Schiedam i SVV 2 kampioen Duivennieuws JUBILARISSEN GEHULDIGD tSGHlEDAMSE! ZAAIERTJESI Soepdemonstratie Voetbal Esperanto-agendo HET VRIJE VOLK MAANDAG 16 JUNI 1958 PAGINA 7 Ere-cordon Fel repliek De Beste Bromfiets Blijft Enthousiast De laatste meters werden afgelegd onder het enthousiast geklap van de wachtende menigte in de warmte. In vlot tempo werden alle groepen keu rig in carré opgesteld. Toen brachten de wandelaars hun dank aan de or ganisatoren. alle bloemen gingen de hoogte in, niet één keer. maar wel zes of zeven keer, het hele plein Strafschop 4? Enthousiast trokken de SW'ers zondag: ten strijde tegen The Cat chers. Prima veldwerk was de basis voor de grote 92-zege op de Amsterdammers, terwijl de slagprestaties van goed gehalte waren, liet gewijzigde SVV-team, dat zonder werper Hans de Lange en derde honkman Nico Kolmeyer (beiden met vakantie) verscheen, heeft desondanks gode gespeeld. Wim Reygersberg had de moeilijke taak Hans de Lange als werper te vervangen, hetgeen hem goed afging, gezien de cijfers 6-6-2, zijn werpersresultaat. Wim Reygersberg begon met 4 wijd, doch Koos de Haas liet Brie- ning correct op het 2e honk sneuvelen door een zuivere aangooi naar Gerard Gommei. Hoewel het 2e honk niet te stelen was, probeerden de Amsterdammers het toch met als gevolg: drie nullen. Bennie Hes hof plaatste een goede honkslag, stal het 2e honk acrobatisch, maar struikelde op het 3e honk door een schijnaangooi van de 3e honkman Balhan, waardoor Bennie werd uitgetikt. Op een korte tik ging Toon Verzijlberg hierna uit. Hoerawe hebben de avondvierdaagse uilgelopen, Met bloemen, die hun zater dagavond tijdens de laatste tocht van alle kanten in de handen toer den gedrukt, zwaaiden de overgelukkige „wandelaars" uit Schiedam op de binnenplaats van. de school aan de Warande, waar de „fi nish" lag. Hoe feestelijk het er allemaal toeging laat ie foto zien. In de nacht van zaterdag op zon dag is de Schiedamse zakenman- sportvlieger, ln de stad ie iedere Schiedammer Cees tn 't Veen, plot seling overleden. Hij ls 72 jaar oud geworden. In de jaren dertig was hij een be kend sportvlieger, die met zijn eigen sportvhegtuig veie experimenten uit haalde. Cees in 't, Veen .bezat, jn Schiedam een grote zaak, waarin onder de naam „Waar dat wiel draait", in de Hoogstraat rijwielonderdelen, ban den en elektrische apparaten verhan deld werden. Op 13 januari van dit jaar bestond zijn zaak 45 jaar. De heer In 't Veen was gedurende zes weken aan 't ziek bed gekluisterd. De ruim 500 deelnemers aan de NWB-Avondvierdaagse in Schie dam hebben zaterdag hun laatste kilometers naar de finish afgelegd in een triomftocht, waar zelfs een keizer als Caesar jaloers op zou zijn geweest. Het was echter niet de triomftocht van de eenling zoals eertijds in de Romeinse tijd, het was de zegetocht van de honderden wandelaars, die vier avonden achtereen de strijd tegen de kilometers hadden aangebonden. Om vier uur waren de junioren en senioren voor hun laatste tocht door Schiedams omstreken gestart. Ge zamenlijk wandelde men in de rich ting van het station. De alom be ruchte overweg aldaar sloeg grote hiaten in de lange sliert wandelaars. Ook hier bleek weer, hoe noodzake lijk het is, dat de nieuwe tunnel er spoedig komt: er waren wandelaars, die hier 20 minuten moesten wach ten! Bü de Tolbrug kregen de tippelaars hun eerste controle. Hier weken de senioren af van het parcours van hun jongere collega's, zij gingen over de Schiekade, via het eenmanspad langs de Schie tot aan de veerpont, waar een extra EHBO'er neergezet was, omdat hier verleden jaar Miep Rensman de boot gemist had en in de Schie gegleden was. cDe junioren 'vervolgden hun weg over de Kerklagn. Hier lieten wij de 19- groepen, de 20ste had vrijdag avond reeds voor het laatst gelopen, aan ons voorbijgaan. De twee eengesloten groepen van de St. Ca- tharinaschool troffen we evenals de drie voorgaande dagen zingend aan. Als een geroutineerde vierdaagse- wandelclub hebben zij gekleed ln uni forme kleding, waar het hoofd der Zaterdag 14 juni was een belangrijke dag voor de Schiedamse voetbalvereniging Martinit. Dertig jaar lang nu al weer iaat Marti nit de bal op de Schiedamse velden en ver daarbuiten rollen. En al is in die dertig jaar de topklasse van het Nederlandse voetbal niet bereikt, toch kunnen de oprichters met trots naar het verleden kijken. Martinit betekent in hel leven van heel veel Schiedammers heel veel. Zij, die het meest meeleven met het wel en wee van de voetbalvereniging, dat zijn wel de vier oprichters. Ze waren er, zaterdagavond, toen in Tlvoli een feest werd gehouden ter gelegenheid van dat dertigjarige bestaanschap. Ze waren er, de heren W. v. tl. Kant, J. de Jong, H. Braad en J. Pronk, Ze hadden zelfs nu ook weer een belangrijke rol toebedeeld gekregen. Daar was allereerst de heer Braad, die als voorzitter van de feestcom missie met een kort woord de avond inleidde. Hij gaf direct daarop het woord aan oprichter-voorzitter, de heer v. d. Kant, In vogelvlucht baande de heer v. d. Kant zioh een weg door de ge schiedenis van Martinit. Het begon allemaal heel klein en het eindigde (zaterdagavond) met de huldiging van een groot aantal jubilarissen. Er waren er nogal wat, die een kwart eeuw precies lid van Martinit waren. Hartelijk werden de heren Zonneveld, Koenderman, J. M. Koog- je, W. Koogje, H. Buitenhek, J. Kop penhagen en mevrouw Hoogmoed door de voorzitter gehuldigd. Even hartelijk was daarna de huldiging van de voorzitter, die nu al 30 jaar lang actief op de bres staat voor de belangen van Martinit. Secretaris Fabric was de man, die zich over deze huldiging ontfermde. Hoe zeer de heer v. d. Kant de motor is, waarop Martinits machines draaien, bleek wel uit de woorden van de secretaris. Na het officiële gedeelte van de avond volgde een gevarieerde caba ret-show, die de 'alleszeggende! titel Geyraagd LICBTPLAAT- iVERKERS, Argon are las sers en Slijper-polijsters, halfwassen en jongens. Fa. Casberg en v. Gullk, 3e In dustriestraat 3, Vlaardingen, Tel. K 1893-4771. Na 6 uur P. v. Gulik, Cartesiusstraat 10a, Schiedam, Kr is maar één club waarvan ik hou' droeg. Het amusementsbureau- Martin Rijken had de avond verzorgd en blykens de bijval, die Martin Rijken zelf, Octave van Aerschot, Tina Lok ker, Lotte Bartschat en Peter Rodam steeds weer kregen, is het program ma, dat ieder wat bood, zeer goed ingeslagen. Tot heel laat in de nacht duurde daarna het feesthal en daar ging het even gezellig toe als in de vooravond het geval was geweest. Dat bal betekende niet het einde van de festiviteiten rond het dertig jarig bestaan. Nee. tot half juli, zul len door de SW Martinit jubileum- wedstrijden worden georganiseerd. Iedere woensdagavond tot half juli is het ma zeven uur) feest in het Volkspark, waar de wedstrijden???? worden gehouden. school, mej. Blshof, voor gezorgd had hun 40 kilometers gelopen met de keurige voorlopers Mary "Hersbach. Marianne de Vries en Ludy van Dijk. Hulde ook hun leidsters, de dames Veringmeier en Visser, beiden als onderwijzeres aan deze school ver bonden, die vier avonden met de kinderen op pad zijn gefeest. Corry Peek die voor de eerste rtaa' meeliep aan een avondvierdaagse, had nog nooit zo fijn gewandeld. Via de Kerk- laan tippelde men door Kethel, waar de wandelaars ook vee! belangstel ling genoten naar het punt van sa menkomst. Op het Dr. Wibantplein hebben honderden mensen de wandelaars een hartelijke ontvangst bereid, vele kijklustigen, waaronder begrijpelijk veel vaders en moeders, stonden de avondvierdaagselopers op te wachten aan- i om hen bloemen aan te bieden. De eerste groep die om half zes binnen kwam was de Tono-grocp van het NPG onder leiding van de jeugdige Kina Bakkeren. De aspiranten van Liberty cn Wandellust hadden een erccordon gevormd; onder applaus en luid gejuich gingen de groepen een voor een door deze erehaag. Weg was de vermoeidheid, weg ook de pijn die sommigen aan hun voe ten voelden. De heer J. W. van der Sande. die zich spontaan als leider van de groep Het Westen had aan- ge, toen hij vernam, dat de heer Meeder, de eigenlijke leider van deze groep, daags voor de avondvier daagse m het ziekenhuis opgenomen moest worden, kreeg bij de bloemen die hij al had, van alle kinderen van de groep een bloem uit hun eigen bos- Een uur later dan verwacht was, kon de stoet zich opstellen: tamboer J. J. Altorof met het 38 man tellen de muziekkorps „Gusto" gmg de stoet wandelaars voorop. Via Dam. Grote te Markt en Lange Kerkstraat liep het wandelende bloemenlint van 400 m langs de vele toeschouwers, van wie velen de nog niet met bloemen beladen tippelaars van bloemen voor zagen. Op de Koemarkt lieten wij staande tussen de vele mensen nog eenmaal het wandelleger aan ons voorbijtrekken: de weipen, padvin ders en gidsen, de jongens van TOP en FIT, de meisjes van de Maria Goretti- en de Catharinaschooi, de wandelverenigingen Liberty met hun aspiraiften, Wandellust met zijn 3- en 4-jarige mascottes. UVO, Het Westen, de vele individuelen, onder wie de nestoren, en niet vergeten de EHBO'ers. achter de St Llduinakerk was een bloemenzee, totdat voorzitter A. Hukshorn het woord nam. De avondvierdaagse, aldus spreker, gaf de deelnemer een kameraad schappelijk: gevoel .iedereen kan aan dit evenement meedoen. Als bewijs hiervoor haalde hij het deelnemen van H.K.H. prinses Marijke aan in de avondvierdaagse m Baam en Soest. Voorzitter dankte Broeder Overste voor het afstaan van de school, de broeders voor hun mede werking, de EHBO, die de gelukkig niet veei voorkomende voeteuvels deskundig verholpen had en de pers voor het plaatsen van stukjes in de krant. De heer Hukshorn besloot met een tot wederziens op de zestiende NWB-Avondvierdaagse. Daarna volgde de uitreiking van de herinneringen hetgeen de plaatselijke regelmgscommissie met veel tijd kostte. Onder degenen die hun me daille in ontvangst namen, spraken wij mevr. Huisman-de Bondt, record houdster met 12 AVD's, die de NWB- Avondvierdaagse m Schiedam na Utrecht, dat door zijn massale deel name de kroon spant, de gezelligste, die zij gelopen had. Mevr. Damëls-Stel, die haar negen- Ije kreeg, was vol Jof over .de par- courens van de drie laatste dagen, de eerste had zy' veel te „stads" ge vonden. Haar echtgenoot, zes AVD's, was het hier volkomen mee eens: beide hoopten volgend jaar weer pre sent te zijn op de 16de NWB- Avondvierdaagse in Schiedam. De volgende medailles werden uit gereikt: Bij de junioren: Voor de eerste maal: 219, voor de tweede maal: 126, voor de derde maal: 75, voor de vierde maal 4 (to taal 4241. Bij de senioren: Voor de eerste maal: 37, voor de tweede maal: 30, voor de derde maal: 33, voor de vijfde maal: 5, voor de zesde maal: 2, voor de negende maal: 1, voor de elfde maal: 2, voor de twaalfde maal: 1 (totaal 111). Een zwakke 2e inning van werper Borgman met 5x4 wijd bracht vyf SW'ers over de thuisplaat. Bennie Heshof hielp met een zuivere stoot- slag Huib Kooy over het thuishonk. In de 3e inning wist The Catchers Zaterdagavond waren de Schie damse „Wandelvrlenden" in Arcade bijeengekomen om daar hun eerste lustrum te vieren. De Wandelvrien- tlen hebben thans ruim 100 leden, welke uit 1 seniorgroep en 3 junior- groepen bestaat. De feestelijke bijeenkomst werd geopend door de vooratter de heer H. Huijten, die de leiding aan de voorzitter van de feestcommissie de heer J. Bras gaf. Het bestuur ont ving ter gelegenheid van het 5-jarig bestaan een vlag onder couvert van •de leden en donateurs. De heer en mevrouw J. Boonder. die sedert de oprichting ht zijn, werden gehuldigd en ontvingen van de heer Bras een ballpoint en een boek. Het programma bestond uit de Happy Boys met populaire melodieen, vele sketschjes, Zuidafnkaanse zang, tapdans en een conferencier. Na af loop kon men nog gezellige samen zijn met de Happy Boys gedurende de tombola. van het S.G.-Agenda het tijdvak van 16 t/m Gegevens Bureau over 22 jum 1958. 16 juni, Musis Sacrum. 20.00 uur: Dienst Bescherming Bevolking. Arcade. 20.00 uur: Parochie H. Hart: Viering van het 40-jarig bestaan der Parochie. 17 juni. Arcade, 20.00 uur: Parochie H. Hart: Viering van het 40-jarig, bestaan der Parochie. Musis Sacrum, 20.00 uur: R-K Bond v. Bejaarden en Gepen sioneerden. 20 juni. Arcade, 20.00 uur: KAB: Cabaret. 21 juni. Arcade, 14.30 uur: Toonkunst Muziekschool: Ballet-uitvoering. Irene, 20.00 uur: Mater Ainabilis- school: Toneel. 21 juni, CJMVSITA nr. 2. 22 juni, Arcade, 13.00 uur: R-K Bond v. Bejaarden en Gepen sioneerden: Receptie t.g.v. het 5- jarig bestaan. Plantage-podium, 20.00 uur: OBK: Concert. Dagelijks: Stedelijk Museum: Oude Japanse volkskunst. Werken van Grieshaber. tegen te scoren. Een hoge verre tik van Visser werd gemist door Cor Bras, waarna even later Oosterloo veei geluk had bij een hooggeslagen bal, die vlak achter korte-stop Ben- me Heshof op de grond kwam. Vis ser kwam binnen, toen Briening een opofferingsslag forceerde. Beide teams bleven in de 4e. 5e en 6e inning door goed veldwerk de baas over de slagmensen. Steeds weer moesten de verre velders in actie ko men voor hoge verre tikken, hetgeen teiiioos werd verwerkt. Zo werden Koos de Haas en Toon Verzijlberg aan de ene kant en van de bezoekers de beste slagman Balban. zelfs twee maal en. De Groot goed uitgevangen, hetgeen menig applaus uitlokte van het talrijke publiek, dat volop heeft kunnen genieten van deze honkbal wedstrijd met veel slagfverk. In de 7e inning verkleinden de gas ten de achterstand tot 52. Eenmaal 4 wijd voor Kuipers, een hoge tik van Kompman en een foute aangooi va Koos de Haas naar invaller Lou v. d. Hamer, die het 3e honk bezette, brachten Kuipers over de thuisplaat. SVV diende fel van repliek. Lou V. d. Hamer werd uitgevangen door de n.idvelder Visser, maar Huib Kooy had meer succes en tikte de bai fel langs het lc honk, terwy'1 Koos de Haas er een schepje bovenop gooide. Een prachtige driehonkslag verdween in het midveld tegen de afrastering, waardoor Huib Kooy binnenkwam. Door een doorgeschoten bal wist ook Koos de Haas binnen te komen. Hier na zag Wim Keyersberg zijn verre tik wederom uitgevangen. In de 8e mmng weer twee punten bij de totale score. Honkslagen van Toon Verzijlberg, Cos Bras en Huib Kooy en tweemaal 4 wijd werd goed uitgebuit. Cees v. d. Gaag en Toon Verzijlberg zorgden voor de punten. Slechts drie Amsterdammers behoef den het slagperk te betreden ln de 9e inning, want het werden even zo vele nullen. In deze inning werd Ge rard Gommei door een armblessure bp het 2e honk vprvangen door Koos Klem. Het scoreverloop was: Het scoreverloop was: SW 050000220 9 The Cachers 001000100 2 De werpcrsresultaten v.-aren: Wim Reygersberg 6x3 slag: 5 x 4 wijd; 2 honkslagen tegen. Borgman (The Catchers) 4x3 slag; 10 x 4 wijd; 8 honkslagen tegen De overige uitslagen in de over gangsklasse B zijn; NeptunusTIW 1—7; DEC—Schoten 2 1—15; HFC HaailemOWO 2 165, Hierdoor is de stand geworden: Schoten 2 7—12; Neptunus 6—10; SVV 7—9: TIW 7—9; OVVO 2 7—5; The Catchers 74; DEC 73; HFC Haarlem 62. Het tweede team verloor de be langrijke wedstrijd tegen Celeritas met de grote uitslag 2017. Het der de team zorgde weer voor een over winning Nu werd Ondina het slacht offer. SVV 3 won met 148. Zaterdagmiddag omstreeks vijf uur is de matroos van de Kon. Marine R. J. K. uit Venlo met een brom fiets tegen een scooter gebotst. De bromfietser werd met enkele won den en een beschadigd gebit naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. Bij het onderzoek bleek, dat zowel K. als zijn duo-passagier onder Invloed van sterke drank verkeerden. Beiden zijn na de geneeskundige behandeling naar Rotterdam vervoerd, waar de Kon. rechaussee de zaak in han den heeft genomen. Een damesrijwiel is zaterdag avond door een onbekende in Schie dams Nieuwe Haven gegooid. De fa brieksarbeider L. N. J. v. d. B. meld de dit voorval direct aan de politie. Hij zag het gebeuren vanuit een in de nabijheid gelegen fabriek. De be zitster van de fiets heeft zich nog niet bij de politie gemeld. Het merk van de fiets is Constellation. Zaterdagmiddag is de motor rijder L. V. uit Schiedam tegen de bestelauto van C. M. R. aangereden, naar het Gemeente Ziekenhuis wor- Met enkle vleeswonden moest V. den gebracht. R„ die uit een zijstraat kwam, verleende de motorrijder geen voorrang. In de woning van de Schiedam mer W. C. E. aan de Vlaardmger- dijk is ingebroken terwijl de bewo ners met thuis waren. De nog onbe kende bezoeker kwam hael gemak kelijk binnen door aan een touwtje te trekk.n. dat via de brievenbus naar buiten leidde. Uit het huis wordt een bedrag van 620.vermist. Er is dan toch nog een kampioenschap gevierd in de korfbalkrlngen en wel van Succes 2, dat gisteren Eureka 3 met II0 op eigen terrein versloeg en daarmee de eretitel behaalde van de 2e kiasse B van de RKB met een automatische promotie naar de eerste klasse van die bond. Het tweede twaalftal van de blauw- witten is een aantal Jaren, geleden uit die klasse gedegradeerd en nu is dan eindelijk weer de aansluiting bij het eerste twaalftal tot stand gekomen. Een feit dat voor de sportieve opbouw van de vereniging van het grootste belang is. De naaste concurrent Fla mingo's werd met 1 punt voorbijge streefd. Het is begrijpelijk dat er in Sucees- knngen voldoening heerst, maar het Advertentie LM. Dinsdagavond vindt er op Bos hoek een bijzonder interessante honk- Rotterdamse negental en het beken- baiontmoeting plaats tussen het de sterke team van de Antillen. Vo rig jaar wisten de Antillianen te ze gevieren en tot op heden zijn zij in Nederland nog ongeslagen. Het Rotterdamse negental is als volgt samengesteld: Werper: A. Markesteijn (8) Nep tunus. Ach ter vanger: W. Corpeleyn (3) Neptunus, le honk: A. Wjjnands (7) Sparta, 2e honk: P. Tettelaar (6> Schiedam, 3e honk H. Hendriks (2) Sparta, Korte stop: C. de Brum (4) Sparta, Linksveld: A. Fabne <5> Sparta, "Midveld: C. Blacqune (8) Neptunus, Rec'ntsveld C. Bras (DJ SW, Reserves: H. Corpeleyn (Sparta), N. Kolmever (SW), C. Reynierse (Schiedam) en G. Witstok (Sparta). In dezelfde volgorde Is de opstel ling van. de Antillianen: S. Tersani (9), C. Bakey (4), E. de Winat A. Harms (3), E. Ayubu (8), Huang net (7) (6), C. (1), G. Suared (2), E. Ben en E. Croes (5). Dat de heer L. Boer uit Schiedam een vooruitstrevend zakenman is mag wel blijken uit het feit, dat hij als eerste visbedrijf er toegekomen is een demonstratie van verpakte soep te demonstreren. Het was dan ook een prettige druk te op donderdag en vrijdag in deze mooie viszaak. Vele winkelende da mes werd een heerlijk kopje soep aangeboden en soms leek het geheel meer op een receptie, dan op een goed beklante zaak. Wij zijn er dan ook van overtuigd, aai. deze demonstratie by de klanten :n goede aarde is gevallen. Vele ver lieten de zaak met een nuttige erva ring rijker. In het kader van de jaarlijkse sportuitwisseling tussen het Rotterdamse en het Gentse gemeentepersoneel werd zaterdagmiddag, op het Tediro-ter- rein aan de Buitendijk, voor de elfde maai gespeeld om de voetbalwisseibeker van de dagbladen Vooruit (Gent) en Het Vrije Volk. Deze elfde wedstrijd werd door de Gentenaren met 20 gewonnen, zodat de wisseiprijs voor een jaar naar Gent gaat. Het was ideaal voetbatweer en van het begin tot het einde is er door beide ploegen met grote ambitie gespeeld. Gent kwam dit keer met een vrij sterke en verjongde ploeg in het veld. terwijl Rotterdam daarentegen met het sterkste team op de been kon brengen omdat Tediro geen spelers be schikbaar had kunnen stellen, omdat deze ploeg deelneemt aan de wed strijden om het kampioenschap van de afdeling Rotterdam van de KNVB. Gent begon direct met grote druk uit te oefenen op het Rotterdamse doel. Linksbuiten De Backer bleek razendsnel te zijn, terwijl rechtsbin nen Van Houcke over een uitsteken de baltechniek bleek te beschikken en de Rotterdamse achterhoede voort durend voor problemen stelde. Toch kreeg Rotterdam de eerste serieuze kans, toen Gent ver opdrong en de snelle Wlllemse op rechts een vrij veld voor zich kreeg. Hij loste een onhoudbaar schot, dat door de deklat werd geweerd, zeer tot blijd schap van Gent's doelman Weytens. Kort daarop moest Weytens uitlopen toen Willemse weer gevaarlijk werd en hij hem een scoringskans kon ont nemen. Een kwartier voor de rust zag Gent zijn veldspel met een doelpunt be loond. Backer gaf een goede pass naar binnen, waarna linksbinnen Herrewcghe doelman Ten Cate on houdbaar passeerde (01). In de tweede helft behield Gent het initiatief. Na 10 minuten werd de stand 02 uit een strafschop door Van Houcke genomen, nadat Baets op ongeoorloofde wijze binnen het strafschopgebied was aangevallen. Het samenspel van Gent bleef beter dan dat van de Rotterdammers, die het middenveld te veel aan hun te genstanders lieten. Twintig minuten voor het einde kwam daarin een verbetering ten goede. Rotterdam ging meer op de aanval spelen en nu moest Gent stug verdedigen. Weytens roerde zich ge ducht en voorkwam ternauwernood een doelpunt toen Timmer hard in schoot. De Gentse doelman kreeg de bal over het houtwerk. Vrij kort daarop stopte hy een kopbal van Panhuis op meesterlijke wijze. Wat Rotterdam ook probeerde, hoe Wil lemse nu als rechtsbuiten ook zwoegde, tot een tegenpunt kwamen de Rotterdammers niet meer. De stand bleef dus 02. Na afloop vertrokken de gastheren en gasten naar het Flevogebouw, waar men gezamenlijk aanzat voor een voortreffelijk diner. De Hagero- band zorgde voor muziek, terwijl deze band 's avonds ook de dansmuziek verzorgde. De wisseiprijs werd aan de winnende ploeg uitgereikt door de chef propaganda van Het Vrije Volk, de heer H. van Munster. De' meeste Gentenaren hebben zondagmiddag nog een bezoek gebracht aan het Feyenoord-stadion. y AFD. ROTTERDAM KAMPIOENSCHAP AFDELING Tediro—WF g—o PROMOTIE RES. IE KLAS St. Volharden 2—Schiedam 3 3—1 COMPETITIE 3A: VVOH—DBC 3—2 J RESERVEKLASSEN 2H: Flor/OBR 2—SVO 2 5—3 4A: Fortuna 6—VFC 4 34 J: Excelsior "30 9DPB S 13 DDC 5—Coal i s1 DRZ 4Excelsior "30 S 210 L: DZB 5Germinal 5 02 RET 3—O. Beljerland 4 4—3 Schlebroefc 4—SVDP 3 4—T Zuidereter 4Be!véd4re 4 81 M: BÜJdorp 4—DRL 3 $—0 RET 4—Wico 4 9—2 I ZATERDAG AFDELING 3A: HPV—G SS J—I PROMOTIE RES. SE KLAS Zw- Wit 3Vla&rdingac. 2 lt J COMPETITIE i IB: RWÏÏ 3ZWSH 2 t TOGR 3Excelflior M 3 3A: Excelsior M 4Unlaruin 3 B: Zwerevers 3Capelle 3 3A: HVO 3Zwaluwen B: Rozenburg 4PPSC 4 i HVO 4Zwaluwen 7 G: Zwervers 4R8M 4 JUNIOREN AFDELING KAMPIOENSCHAP VAN ROTTERDAM ExcelsiorSpartaan ,_B Exc. kampioen XII- SW 4—Excelsior 4 1—3 XVI' Excelsior— HBSS 2 HBSS no. SCHTJLPWEGSERIE AFDELING A - FINALE DEH—RDM LM ODCL comb. DEH le prlje, RDM 4e prijs. AFDELING B - FINALE OEM—RDM 3 2—4 Varkenoord—CW 5 "ark na yeti. RDM 3 le prijs, GEM ie prijs. Vartc. 3e pryi. Smeetaland 2—Zulderster 3 50 PortUitasl 3Verlcenoord 2 41 Ziildersler le pms, ameetsland 2e prlje, Poortegaal 3e prijs. 3-4 3—4 9—0 1—1 3—t 3—1 3— 5—3 9—3 is nu zaak er voor te zorgen, dat het eerste twaalftal zich het volgend sei zoen beter gaat weren in de 3e kiasse van de landelijke bond en het tweede zich behoorlijk handhaaft in zijn nieuwe omgeving. ODI speelde zijn laatste competi tiewedstrijd en wel uit tegen Pernlx 2 in Leiden, dat met II6 zegevier de. Een wat geflatteerde uitslag. Tien minuten voor het einde was de stand nog 1—3, maar met verre schoten troffen de Leidenaren nog vier maai doel. Nagenoeg de gehele wedstrijd moest ODI tegen een achterstand met twee punten verschil optornen, die al na vijf minuten was ontstaan. De rust ging in met 53. ODI 2 verloor jl. donderdag met 2—3 van Spint en speelde zaterdag met 44 gelijk tegen KOAG, nadat KOAG met 30 had voorgestaan. De ODI-aspiranten versloegen KOAG c met 07. Door UVS 2 met 51 te slaan zijn de reserves van SW in hun afdeling onbereikbaar geworden voor hun naaste rivalen, waarmee de Schie dammers beslag gelegd hebben op het kampioenschap van de afd. B reserve le divisie en hiermee promo veren naar de reserve-klasse van de eredivisie. Corbeau had in bovengenoemde zege een groot aandeel door een hat trick op zjjn naam te brengen, ter wijl ook Weeda en Clavenburg tot een treffer kwamen. Tegenstander UVS bood de Schie dammers direct na de wedstrijd bloe men aan. waarna ook namens het SW-bestuur en de supportersvereni ging Door weer en wind het kranige elftal bloemen werden aangeboden. De volgende spelers zorgden voor bet kampioenschap: doel: Verhoekx; achter; v. Dijk, Neerwyk; midden: J. van Schijndel, Corvelevn C. v. Schijndel; voor: Offerman. Maltha, Corbeau, Weeda. Clavenburg. De reserves van SW (ook het der de elftal promoveerde), hebben dus wel een bijzonder succesvol seizoen achter de rug. 3—1 I—4) 2 ©prijs, LM O De SCV De Postduif vloog een in- haalvlucht vanuit Cimay, 190 km- in concours 400 duiven. 1 J, Vermeer- 2 5 A. Delmot te: 3 M. Mounk: 4 10 11 19 24 J. v. Leeuwen en Schrumpf- 6 H. v. D(jk; 7 8 Th, Weelie; 9 13 A, Heeren; 12 J. Doejaaren: 14 F. Eijkenbroek; 15 H. Blonde; 16 C Verboom; 17 H. Hagen; 18 Harmeien en Vol; 20 H. v. d. Kant. uur; le duif 9.28.00, laatste duif 9.51.0O uur. Jaudon, la I9an de jumo Klubver- pero Farolkaskado ee fam; v. Gink Ploegstraat 19. La varmeco ne estos tiel ke vi ne povos veni. granda

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1