een Ook Kolpabad boekt groot aantal bezoekers z< Kleine Tour-de-France9 op Buys Ballotsingel m Hans Petri maakt - in winter - beeld voor Schiedamse Spuisluis i voor 11LTON. - FUiNOORDN V öw longen moet sl«g«sn 1 avon (de tweede) groot Helft van badgasten op ondag komt uit Rotterdam Visconeours Ir. W itte naar Vlaardingen Geen voorrang verleend Zwaluwen in seizoen '57/'58 Coureurrit Sluitingsavond Jeugd Jolijt Aspirantendag I Jongen gewond bij botsing Toverfluit door oud-Schiedam iwm. Bromfiets botst HET VRIJE VOLK WOENSDAG 18 JUNI 1958 SS4ESMT4Sm ftefS «&S& Temperatuur: 21 (Van een onzer verslaggevers) Zo verheugend groot als de belangstelling ervoor was, zo teleurstellend matig was de deelname aan de Jeugd-Jolijt- wielerwedstrijd voor jongens van elf tot dertien jaar, die gis teravond op de Buys Ballotsingel werden gehouden. Slechts acht op snelheid beluste knapen verschenen aan de start, waarvan er een zelfs niet mee kon doen, omdat de pedalen van zijn flets niet deugden. Serieuzer DOK- EN WERF-MAATSCHAPPIJ - SCHIEDAM U hebt de beslissing over zijn toekomst Laat ons U helpen met ons beroepskeuze «advies Indien hij de leeftijd van 14 jaar heeft bereikt en geschikt blijkt voor de technische vakken kan hij tot een uitstekend vakman opgeleid worden MODERNE BEDRIJFSSCHOOL Jn onze Gedurende de opleldingstijd vind* leonbetaling plaats WILTON - F J ENOOR D biedt mm jongens-woar-pit-in-zit uitstekerxle vooruitzichten in de hoogst geklasseerde beroepen VOORLICHTINGSAVONDEN VLAARDINGEN donderdag 19 juni Zaal "Excelsior" Oasthavenkade 10 SCHIED AM vrijdag 20 juni "De Atnsfelbron" (benedenzaal) Broersvest 13 WILTON-FIJENOORD - afd. Sociale Zaken Pesibws 22 - Schiedam - Tel. 692GG (Van een onzer verslaggevers) 3345 en maandag - toch een gewon» kwfmen er bijna 3100, Merkwaardig is hda^,~ k^a»nen de bezoekers Rotterdammers zijn Meestal ®cn helft van komen ze en 's avonds gaan ze'pas weer wet" - he^LTSal i^Vl^ard^ge^Hy ^^rhaaW^orfrins6^^^'^^er van vofiWeken3 dL°^v^SkVTo^\nUKleve°rf 13 laatst de veelgeprezen zonnige dagen brachten. P ook geweest," zo vertelde hij trouwens i om tien uur, toen het bad opengin; tot by de rij verliep daar- zwemmers zeer gunstig. We kunnen ~8' Maar alies verllep dt het nog aan als er 7000 per dag ko men, maar dan wordt het natuurlijk langer wachten." Zondag is alles nog uitstekend ver lopen. „Om negen uur 's morgens De minister van Volkshuisvesting, ir. H. B, J. Witte, zal woensdag 9 juli een officieel werkbezoek aan de ge meente Vlaardingen brengen. na vlot. De mensen hebben hooguit twintig minuten moeten wachten." Geen voorrang verleende gister morgen om kwart voor elf op de Vlaardingerdbk te Schiedam bij de inrit van Wilton de bestuurder van een personenauto de 50-jarige ver tegenwoordiger L. Z. V. aan de zes tienjarige vyielrjjdster A. v. d. H. uit Maassluis, toen hij linksaf sloeg. Een botsing was het gevolg. Het meisje kreeg een hersenschudding en een vleeswond aan de linkerwang. Na in het Algemeen Ziekenhuis in Vlaardingen te zijn onderzocht, is zij naar huis gebracht. De temperatuur van bet water was ae eerste weken na de openstelling van het buitenbad zeer laag. Zater dag heeft men nog geen achttien graden gemeten. Zondag echter was de temperatuur van 't water al opge lopen tot 20 graden Celsius cn giste ren was de 21 graden overschreden. Merkwaardig^Is. dat vorig jaar om streeks deze tijd de warmste dagen van 1957 zijn opgetekend. De tempe ratuur van het water en van de lucht was toen veei hoger. Toch was het aantal bezoekers op de overeenkom stige maandag van 1957 en maandag 16 juni van dit jaar slechts rond 700 meer. Ook de kleedkamers hebben de drukte van de laatste dagen best aangekund. Gisteren hebben een aantal scho len uit Rotterdam een hele dag in het Koipabad-eomplex doorgebracht. Het Koipabad was het einddoel van het jaarlijkse schoolreisje. Het was een ideale dag voor die kinderen. Ze zullen vast nog wel eens terug ko men. Slechts één elfta! van de Vlaar- tlingse zaterdagmiddag-voetbalver eniging Zwaluwen heeft gedurende het seizoen 1957—'58 het kampioen schap van de afdeling, waarin het uitkwam, behaald. Daar staat tegen over, dat geen van de 24 elftallen van Zwaluwen op de onderste plaats is geëindigd. Zowel bij de senioren als bh de juniores slaat de balans sterk naar de zijde van het aantal over winningen door. Het overzicht van de verrichtingen van de Zwaluwenelftalien gedurende nu afgelopen competitie ziet er als volgt uit: Senioren: Zwaluwen 1 18 9 7 2 25 47—22 2 21 17 1 3 35 75—29 3 18 8 1 9 17 4246 4 18 7 1 10 15 44—69 5 16 6 0 10 12 37—45 6 16 4 5 7 13 35—53 7 16 12 1 3 25 61—25 8 14 5 0 9 8 31—69 Het achtste 2 winstpunten in minde ring wegens niet opkomen. Junioren: Zwaluwen al 14 5 a2 a3 bl b2 b3 b4 b5 cl c2 CS C4 c5 C6 c7 c8 10 4 16 6 16 12 13 3 16 13 14 11 14 7 15 7 14 7 16 10 14 2 14 4 14 10 12 3 10 6 12 21—27 9 16—13 15 29—31 26 6422 8 36—36 26 73—12 22 66—24 16 37—44 16 38—37 16 44—38 22 55—24 5 23—74 11 28—26 21 33—24 8 25—50 13 35—20 De uitslagen van de clubontmoe- ting, Pedaalridders, Rotterdam, Schiedam, Mol (Dordt) en De Cou reur. B-junioren, 18 km in 29 min.: 1 A. Lingsveld (Coureur); 2 A. Zijlaard, R; 3 W. v. d. Breugel, M; 4 A. Vin- geiing, P; 5 J, Jansen, M; 6 W. Lepoider. S. Adsp. 25 km in 1.21 uur: 1 J. Goud, M; 2 T. v.n Velzen, P; 3 J. Nijhuis, R; 4 A. Drop, Cour.; 5 J. Sloot, Cour; 6 G. Klop. R. Nieuwelingen, 63 km in 1.43 uur: 1 J. Stolk, P; 3 J. Heinig, R; 4 H. Hartog, P; 5 G. Bars boom, Cour.; 6 H. Sap, R; 7 H. v. d. Vaart, Cour.; 8 J. Nieuwenhuizen. Cour. Bij de amateurs werd P. Heyster 7de; P. Meeldijk 8ste. In de nationale nieuw, wedstrijd te Den Haag behaalde R. Meeldijk een 5e plaats; R. Lïebrechts werd 17de. Zondag gaat de De Coureur naar Sandvoor, waar de renners deel ne- emn aan de nationale nieuw, wed strijd en het kampioenschap van Ne derland voor amateurs op de weg. Op 3 juli is de sluitingsavond van Jeugd Jolijt vastgesteld, zo heeft Ka- rel Scholte meegedeeld. Deze laatste festiviteit zal het karakter van een demonstratieavond dragen. Mede werking zullen verlenen de muziek korpsen Harmonie, Hermandad, Oranjegarde en de sportverenigingen THOR, Juliana, Poliantha en Excel sior. Waar deze demonstratie zal worden gehouden staat nog niet vast. De christelijke gymnastiekvereni gingen ODO uit Schiedam en Animo uit Kethel houden zaterdag op het sportterrein van DHS te Kehel een aspirantendag. Aanvang vijf uur. Op deze middag zullen enkele gymnas- tiekdemonstraties, zoals ritmische oefeningen, bruggen en evenwichts- balk worden gegeven. Zeven jeugdige wielrenners met Tottr-de-France-aUures gingen gis teravond van start op de Buijs Bal lotsingel. De wedstrijd die zij reden stond in het teken van Jeugd Jolijt. Gebogen over hun stuur flitsten de jongens steeds door de bochten. De 28-jarige tuinder J. J. v. d. M uit Maasland verleende met zijn bromfiets dinsdagmiddag op het kruispunt Maassiuissedijk-Bm. Pruis singel te Vlaardingen geen voorrang aan een personenauto. Er volgde een botsing waarbij de bromfietser een hoofdwond opliep. Onder zeer mooie weersomstandig heden hield jl. zondag „Het Westen." een bootjesconcours 1b de Middel- vliet. De vis was deze dag ook "met" vakantie gegaan. De'heer A, v, We zel werd eerste in dit concours met 594 gr. maatvis. De uitslag was als volgt; 1 A. v. Wezel, 919 gr.; 2 D, Berveling, 840 gr.; 3 Jaap" Verhetj, 548 gr.; 4 E. Verheit, 498 gr.; 5 A. Stigter, 480 gr.; 6 C. Schoenmaker, 438 gr.; 7 A. J. Berveling, 354 gr.; 8 J. van Gelderen, 285 gr.; 9 A. Nieuw- land, 255 gr.; 10 W. Roozenboom, 212 gr. Zwaarste vis A. J. Berveling, 202 gr.; Lichtste vis A. Stigter, 8 gr. Het concours stond onder leiding van de controleurs Bep Eilers en Mar Berveling. (Van een onzer verslaggevers) De Dordtse beeldhouwer Hans Petri zal in het najaar beginnen aan een beeld, dat voor de spuisluis in Schiedam zal komen te staan. De opdracht daartoe heeft hij gisteren van het Schiedamse gemeente bestuur ontvangen, nadat dit'bestuur zijn ontwerp had gekeurd. SCHIEDAM WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Getuige A charge. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9.15 uur: Quentln Durward. Apotheek: Bakker, St. tlduinastrait. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Expositie Japanse volkskunst en expositie Grlesbaber, DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 3 en S.15 uur: Getuige charge. MONOPOLE-THEATER. 2. T en 8.15 uur: Quentln Durwatd. Apotheek: Bakker. St. Lldulnastra&t. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Expositie Japanse volkskunst en expositie Grleahaber, Van de Schiedamse spuisluis zijn slechts twee betonnen huisjes zicht baar. De sluis loopt onder de weg door. Eigenlijk was zijn opdracht een ontwerp voor een versiering op de beide huisjes. Daarvoor zijn zij echter te klein. Het beeld zal geheel vrij komen te staan. In januari van dit jaar had Hans Petri het gipsmodel al gereed. Hij Is bij het maken van zijn ontwerp uit gegaan van het feit, dat de Hollan ders zo veel land uit het water heb ben gehaald. Het vijf meter hoge beeld zal deze gedachte symboliseren. Het stelt een vis voor, staande op zijn staart, met een gft erin, dat als oog bedoeld is. Uit de open bek van deze vis haalt een man een auder soort dier. Bij het beeld komt een verduidelijkende tekst. Welke weet Hans Petri nog niet precies. HU heeft namelijk twee teksten aan het gemeentebestuur overlegd. Dit koos volgens hem juist de on bruikbare. Onbruikbaar, omdat de tekst te lang is. Het ongeveer vier meter hoge ge vaarte wordt geheel uit rotskalk- Een hersenschudding en schaaf wonden kreeg gistermiddag om streeks kwart voor zes de achtjarige Wini Ingelse uit'de Jacob Caislaan tijdens een verkeersongeval tn de Troelstralaan op de hoek van de Van Houtenlaan te Schiedam. De jongen zat achterop bij een ze ventienjarige wielrijdster die tegen een stilstaande bestelauto reed, waarvan het portier openstond. Men was nl. aan het lossen. De jongen is door de GG en GD naar het ge meente ziekenhuis vervoerd en daar opgenomen. steen gehouwen. Petri zal er deze winter aan werken. Of hij het in april, zoals het gemeentebestuur het, wil, klaar zal hebben, betwijfelt hij. Hl) kan nu ook nog niet direct met zijn Schiedamse opdracht beginnen, I omdat hij nog bezig is met een beeld, dat hij in opdracht van Enschedese commissie maakt. Dit beeld zal in september onthuld worden. Maar ondanks dit kleine „veld" heeft het enthousiaste publiek kan nen genieten van een spannend en sportief duel. Ais heuse Tour-de- France-rijders over hun sturen gebo gen zwoegde het zevental over het parcours voort. Tien ronden moesten zij rijden. En hebben hun best gedaan. Langs het lijntje moedigde de kijkers de jeug dige renners aan. De politie hield op het hele geval een waakzaam oogje. H. de Ruyter arriveerde tenslotte als eerste aan de finish bij de Prin ses Beatrixschool. De plaatsing van de anderen is: 2 F. Duyvenbos, 3 J. Knoops, 4 A, van der Wiel, 5 H. Bie- ze, 6 J. Dekker, 7 D. Kemper. Na deze wedstrijd werden de kijkers vergast op een krachtmeting tussen pedaalriddcrs, die een wat „serieuzer" karakter droeg. Het wa rén namelijk de B-junioren van de rennersclub „Schiedam", die ver volgens voor „echt" wielrennen zorg den. De B-junioren reden 15 ronden en zij zorgden voor een schouwspel, dat oud en jong tot het eind toe ver mocht te boeien. De resultaten zijn; I J. de Rooy, 2 R. Neervoort, 3 B. van Munster, 4 J. Jantschik. Spannend Voor de spannendste wedstrijd op deze avond zorgden evenwel de A- junioren van de rennersclub „Schie dam", die samen met enkele „vetera nen" aan de start verschenen, die weliswaar ge)ijk-op reden, maar an ders geklassificeerd werden. De strijd was buitengewoonfel. het tempo lag tamelijk hoog. Van de negen deelnemers vielen er vier uit: een kreeg kramp, een andere wiel renner kwam te vallen en twee pe daalridders moesten de strijd opge ven. Het was W. Krebs, die deze rit op zijn naam wist te brengen. Tweede werd Th. Verhagen en derde J. Vier hout. Deze wieleravond, zo mag men na afloop tot de slotsom komen, is on getwijfeld tot een van de hoogtepun ten van Jeugd Jolijt geworden. De Toverfluit heet de optocht van jongens 'en meisjes die vanavond door oud-Schiedam trekt. Om zeven die kleed!) zich te verzamelen voor het nen de kinderen (natuurlijk ver- Clubhuis St.-Joris Doeie, Dóeleplein 1. Op het plein wordt eerst gespeeld. De optocht vertrekt om adht uur. De Harmonie gaat voorop. De route is: Dcelepïein. Noordvest, Groenweegje, Anna Zusterstr. Noord molenstraat, Verbr. Erven, Achter de Teerstoof, Schie, Oude Sluis, Nieuwe Sluisstraat, brug. Lange Haven (even), Appelmarkt, (rechts), Hoog straat, Lange Achterweg, Laan, Nieu we Buurt. Louronstraat, Bagijnehof, Oudekerkhof. Nieeüwstraat, Lange Kerkstraat, Kreupelstraat, Boterstr., Oöievaarsteegv Groenweegje.' Raam. Ook deze optocht is weer een van de vele vakantletijdevenementen van Jeugd-Joiyt. Morgenavond te er voor de kinde ren van 6 tot 13 jaar een apelavond op de speelplaats van de Prinses Bea- trixschoolschool aan de Buijs Ballot singel. Aanvang zeven uur. m Dinsdagavond startte in de Korenbeurs de twaalfde avond vierdaagse van de Wandelsport Kring voor Rotterdam en Om geving, de WKR. In Schiedam wordt deze avondvierdaagse voor de elfde maal georganiseerd. De belangstelling voor deze in chronologische volgorde: tweede avondvierdaagse is zeer groot. Wij telden ongeveer 400 deelnemers. Daar velen zich eerst bij de start hadden opgegeven, kon men ons zelfs bij de finish het juiste aantal nog niet meedelen De start moest wat verlaat worden, daar om zeven uur pas de sleutel van de Beurs arriveerde. De organi satoren hebben de drukte bij de in schrijvingen vlot verwerkt, zodat om kwart over acht alle wandelaars op pad waren. Het 10-km parcours ging over de Vlaardingerdijk naar de Poldervaart, vanwaar langs het BPM-sportpark „De vijf Sluizen", via de Kethelweg naar Kethe! en zo weer terug naar Schiedam. De 15-km afstand volgde tot aan de Kethelweg, het pad van de kleintjes, vandaar ging het door Vlaardingen naar de door alle Schiedamse tippe laars zo veel bewandelde Harreweg. De laatste kilometers naar de fi nish hebben we achter de Schiedamse Tippelaars. DST, 10 man in totaal, gelopen. Andere verenigingen die deze avondvierdaagse meegelopen zijn: Wandelvrienden. Trekvogels, Oranje Garde, een ploeg van de BB, een verkenningsgroep, w.s.v. OV, "t Cen trum en een groep van het Don Bosco-patronaat. De verzorging is in de uitstekende handen van het Rode Kruis, dat op de eerste avond reeds negen gevallen kreeg te behandelen. Hedenavond is de start weer om 7 uur. Op trndérstaande VOORLICHTINGSAVONDEN zulleo wij ouder, en opvoeders gaarne alle inlichtingen verschaffen en hun de gelegenheid bieden van gedachten te wisselen over alle problemen, die op de opleiding betrekking hebben Aanvang telkens OM 8 OUR PRECIBS. Mwi wordt verzocht Sjfflg aanwezig re sfljli Deze avonden zijn dus ALLEEN bestemd voor ouden en opvoeden. Kennismaking mer de ia. leerling volgt Wie belangstelling heeft voor deze voorlichting, doch op bovengenoemde data verhinderd it, worde verzocht zich in verbinding te stellen met:

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1