driekleur Personeel en burgerij profiteert ervan Peek hijst in WF-park De taak van het kerklid in de wereld van vandaag Hartelijk afscheid twee GTB-leden van SVV tegen hekkesluiter Schiedam wint (12-8) na spannende strijd 'Ruige werksfeer' treft Amersfoortse bezoekers WALDO-TAXI WILTON KWAM BELOFTE NA JEUGD JOLIJT DEZE WEEK Juclokampioen op sportavond Honkbal in het weekeinde Vlam in de pan 78.745 Rotterdams en A "dams elftal in Viaardingen Man door ruit 84.65.0 (3 lijnen) i Kacliel door raam Burgerlijke Stand Pokken-inenting Jeugdsportdag op Martinit-terrein EEN VERTROUWD ADRES 1$ ALLES WAARD Natuurlijk RADIO BLANKEN Esperanto-agendo Vele bromfietsers kregen diploma HBS-revanche Vlaardingers winnen van Schiedam HET VRIJE VOLK MAANDAG 30 JUNI 1958 PAGINA 6 PHILIPS Cr KUNDIG ERRES TELEFUNKEN Kerk moet voorgaan (Van onze honkbalmedewerkers) In een van SVV-zijde slecht gespeelde wedstrijd heeft de rode-lantaarndrager HFC Haarlem twee winstpunten weten te bemachtigen. Zeer zwak veldwerk van de SW'ers was oorzaak, dat zeven Haarlemmers de thuisplaat bereikten in de 3e in ning, waardoor de stand op 91 werd gebracht. Deze terugslag zijn de roodgroenen niet meer te boven gekomen. De SW'ers wisten in de le inning wel een 10-voorsprong te nemen. Bennie Heshof gaf een tweehonkslag langs het 3e honk en werd later thuisgebracht door Toon Verzijlberg. De gelijk makende slagbeurt echter leverde twee punten op voor de gast heren. In de 2e inning werd niet gescoord. Schiedam—PSV 128 Advertentie un (Van een onzer verslaggevers) WILTON is zijn belofte nagekomen. Zaterdagmiddag tijdens de openstelling van het wandel- en sportpark van Wilton- Pijenoord aan de Schiedamse Maaskant, zinspeelden zowel burgemeester mr. J. w. Peek als de werf-directeur ir. J. E. Woltjer in hun speeches daarop en beiden toonden meer dan tevreden te zijn over de wijze, waarop dit is geschied. VEn Üe Nederlandse dri<*leur en de vlag van n a de burgemeester en een personeelslid van Wilton, vond de symbolische ingebruikstelling van het complex plaats, dat een wandelpark, twee voetbalvelden, een handbalveld en een iiaaie theekoepel annex kleedgelegenheid omvat. Ir. Woltjer memoreerde in het kort de geschiedenis en het ontstaan van het wandelpark. In 1952 kocht WF van de gemeente Schiedam een brede strook grond, waaronder een deel van het Sterrebos. Bij de overname van dit terrein beloofde de Wilton directie aan B, en W. het nog niet voor het bedrijf noodzakelijke gebied, namelijk aan de Maaskant, open te stellen. In mei 1956 maakte men een begin met- de aanleg van het wandelpark en de sportvelden. Deze velden moes ten de personeelsvereniging ten goe de komen, in rui! voor de voetbal velden aan de Vlaardingerdijk, die gedoemd zijn te verdwijnen. Aldus Is geschied. Er is' nu een Iraai wandelpark, waar iedereen naar hartelust kan ronddolen, er staat een prachtige theekoepel, waarin iedereen een verfrissing kan halen, en er z|jn drie prima sportvelden, waarvan de personeelsvereniging aan wie het complex is overgedra gen kan profiteren. Het zijn dus niet alleen de mensen van Wilton, die van al dit schoons voordeel hebben. De burgemeester, sprekend namens de ganse burgerij, verheelde dan ook niet zijn dank jegens deze van burgerzin getuigende geste van Wilton-Pij1enoord. „De ontwikkeling van Schiedam staat de laatste tijd in het teken van de recreatie," sprak Schiedams eerste burger onder meer. Hij memoreerde de opening van Bad Groenoord vorig jaar, de aanleg van de Maasboule vard, het Europoort-restaurant dat op komst is en de vele plantsoenen, die klaar gekomen zijn. Des te meer verheugde het hem dit wandelpark officieel te mogen openen. De heer C. Keyzer richtte namens Voor deze week staan de volgende Jeugd-Joiyt-evenementen op het programma: Maandagavond 7 uur: Badminton- wedstrijdenfinale in de korenbeurs Ka afloop prijsuitreiking. Kijkers wel kom, toegang vrij. Dinsdag: Spelavond op de speel plaats sphool Oudekerkhof voor kin deren van S13 jaar, aanvang 1 uur. Donderdagavond: Sluitingsbijeen komst speelweide Vlaardingerdijk, aanvang kwart over 7. Het programma wordt verzorgd door de gymnastiekverenigingen Ex celsior, Juliana, Polianta en Thor. De AJC wisselt af met enkele volks dansen. Het muzikale gedeelte wordt verzorgd door de band van De Oran je Garde en het Tamboer- en Pijper korps van Harmonie. Wethouder mr. Van Kinderen zal een kort woord spreken. Belangstellenden uit het zuiden van de stad kunnen donderdagavond om kwart voor zeven verzamelen op het Wilhelminaplein. Daar is de Harmo nie die ook naar de Vlaardingerdijk moet en de groep meeneemt. Na de slotdemonstratie marcheert de Har monie weer terug naar de Dwars straat. De band van de Oranje Garde is om kwart voor 7 aan de Thorbecke- school om een. groep gymnasten op te halen en naar .de speelwei te bren gen. Het demonstratieterrein wordt af gezet en het publiek, dat hopelijk in groten getale zal komen, wordt ver zocht achter de afzetting te blijven. Uit alle wijken van de stad verwach ten de organisatoren grote belang stelling. De grote demonstratie-avond die de Sportschool Schiedam dinsdag in „Musis Sacrum" houdt is nog met een belangrijk programmapunt uit gebreid. De Europese Judo-kampioen 2e Dan, Koos Bonte heeft z'n mede werking aan deze belangrijke sport avond toegezegd. Deze judo-matador behaalde in 1957 en 1958 in zijn kias- se het landskampioenschap en in die zelfde jaren het kampioenschap van de Cóte 'd Azur. Leerlingen der judo- klassen van de beer Bsshof zullen als sparringpartner van deze drievoudige kampioen fungeren. Bovendien zal de zwaargewicht kampioen gewlchtsheffen, Bram Cha- rité, nog een paar kampioenen in deze krachtsport mee naar Schiedam brengen. Met hem zullen de kam pioen lichtgewicht (tevens Ned. re cordhouder) Nolten en de kampioen vedergewicht Ling staaltjes van hun kunnen demonstreren. Al ".net al wordt het een avond waar de liefheb bers hun hart 'aan kunnen ophalen. Met de leden van genoemde school zijn alle andere belangstellenden welkom. De toegang tot „Musis Sa crum" is geheel vrij. de personeelsvereniging nog een kernachtig dankwoord tot zijn di rectie. Vervolgens namen de honderden genodigden onder wie de wethou der van Culturele Zaken. mr. M. J. M. van Kinderen, de wethouder van Openbare Werken, Th. J. L. van den Berg, de gemeente-secretaris mr. N, J. Post, Hoofden van Diensten en vertegenwoordigers van de Antwerp se werf Béliard, Crighton en Co. - een alleraardigst sportprogramma in ogenschouw. Om te beginnen een ontmoeting tussen twee Wilton- handbalelftallen, waarvan de tweede helft in achttiende-eeuwse kostuums werd gespeeld, en vervolgens een voetbalmatch tussen Wilton en een team van de Antwerpse werf. Tot besluit van deze feestelijke opening ging een groot gezelschap aan boord van de Spido-boten Regentesseplaat en Prinsesseplaat. Een uitgebreid aperitief en een weel derig koud buffet vonden daar een warm onthaal. De boten voeren tot voorbij Maas sluis en eenmaal terug aan de kade bleef het gezelschap nog geruime ti)<l genoegeiijk bijeen aan boord. Op de laatstgehouden vergadering van de Oecumenische Raad van Kerken te Schiedam heeft de secretaris, de heer H. Teeuw, gesproken over de mjz waarop de functie van de leek der kerk in de dienst aan de wereld meer effectief kan worden gemaakt vlieden Uitgangspunt van zijn beschouwing hierover vormde het eerste verleden der Oud-Christelijke kerk, nl. Wat zich heeft afgespeeld voorenrondomhet eerste pinksterfeest te Jeruzalem. Spreker ontwikkelde aan de hand van de gebeurtenissen in en rondom de bovenzaal van de Jeruzalemse e®. drietal voorwaarden, om de missie der kerk m de concrete plaatselijke ï- rUatie mogelijk te maken en menselijkerwijze te doen slagen: t. Een aanhoudend gebed der gemeente; 2, Een eensgezind optreden van alle plaatselijke christenen 3. Een gemeenschappelijk streven naar een samenleving, gebaseerd op de beginselen van gelijkheid, evenredigheid en broederschap. Het clubhuis maakt zich gereed voor de ontvangst. De stoelen worden al op het terras klaar gezet. si"** (Van een onzer verslaggevers) In de kantine van de Gem. Technische Bedrijven is zaterdagmor gen op hartelijke wijze afscheid genomen van twee personeelsleden, die wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd- het bedrijf gingen verlaten. Het waren de technisch hoofdambtenaar A van de elektro-afdeling W. Schot en de machine-drijver A. Wig mans, wie met hun echtgenoten een spontane hulde ten deel viel. De eerste spreker was de directeur van de GTB, ir. t>. J. Adriaanse. die beider grote werklust en vitaliteit roemde. Voor beide scheidenden had hij ook nog een persoonlijk woord. Zo memoreerde hij nog de onder scheiding die de heer Wigmans van de Canadese regering kreeg, omdat hij in de oorlog een Canadese vlie ger, die hij achter de Parallelweg had gevonden, over de grens had ge holpen. Namens het gemeentebestuur voer de de wethouder mr. M. J. M. van Kinderen het oord. De voorzitter van de jubileumcommissie, W. Bax, overhandigde uit naam van het per soneel de geschenken. Ook de vrou wen werden in de hulde betrokken: zü kregen bloemen. Direct na dit officiële afscheid volgde een druk bezochte receptie, waarop nog menige spreker het woord nam. Aanwezig waren ook nog de heren M. Soeters en J. Jongsten van be installateursbond, die zich uitlieten over de vrijwel immer goede samenwerking met de heer Schot. Een huiselijke twist was zaterdag nacht de oorzaak van een kracht prestatie van een bewoner van het Doelenhofje te Schiedam. Na een biertje in een café verkoos zijn vrouw namelijk de vrijheid en kon hij alleen naar huis teruggaan. In woede ontstoken, smeet hij thuis een kachel dwars door het raam. De gealarmeerde politie wist hem tot bedaren te brengen. Rustig- liggen de scheepjes m hun nieuwe thuis te wachten op hun eigenaars. GEBOREN: Johan H., z v J, H. Triel en E. van den Bout; Wilhel- mina M-, d v A. J, Kamman en A. C. van Dorp: Jacobus H., z v C. H. T. van Stijn en M. M. Fiering; Lea, d v A. Kortland en L. Sjögren: Meintje, d v H. J. van Hofwegen en K. de Boer. OVERLEDEN: R. Kerkhof, oud 75 jaar. GEBORENJohannes W., z v C. E, J. Mooijman en J. C. van Spanje; Mattheus, z v A. Kool en A. Heljboer; Marina, d v J. J. -van der Klooster en M. Pelgrim; Fija. d v A. van der Zande en J. van Mastrigt; Helena M., d v -I. a*. A. Belzer en H. M. van Tie nen. Dinsdagmiddag van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze in enting tegen pokken in het gebouw van de GG en GD Tulnlaan 80. Trouwboekje van de ouders of ge boortebewijzen van de kinderen mee brengen. Ten aanzien van het eerste punt betoogde de spreker, dat de kerk het gebed voor de komst van het Ko ninkrijk niét te veel an de indivi duele christenen moest overlaten, doch dit meer moest „organiseren" en bij tal van gelegenheden de gemeente tot collectief gebed voor een bepaald concreet plan, zoals de actie „Schie dam voor Christus" moest brengen. Het ontbreekt de gemeenteleden in dividueel vaak aan wat hij noemde een bepaalde, op een concrete situa tie gerichte gebedstechniek, Uitgaande van het eensgezind op treden in gebed en getuigen van de eerste christengemeente te Jeruza lem, laakte spreker in de tweede plaats de versnippering van krachten en de innerlijke verdeeldheid, die on ze kerken, ook plaatselijk, kenmerkt, waardoor de missie op de wereid Zondag houdt de Nederlandse Cul turele Sportbond een jeugdspel- en sportdag op het Martinit-terrein te Schiedam, waarvoor de organisatie is toevertrouwd aan ARMA. Men rekent op ongeveer 250 kinde ren, die in vier groepen zullen worden bezig gehouden, 's Morgens Is er voor de jeugd van 7-10 jaar een ganzen bordspel en voor de kinderen van 11 tot W jaar balspelen. Na een geza menlijke maaltijd volgen voor de oudere jongens en meisjes balspelen en voor de Jongsten kringspelen. Na afloop zullen de deelnemers, die naar station of tram moeten, waar schijnlijk een mars door de stad ma ken. De algehele spelleiding zal Evert van der Schee uit Rotterdam hebben. Advertentie IM. GROOTSTE SORTERING REMBRANDTLAAN - (hoek Mesdaglaan) - TELEFOON 65734 reeds bij voorbaat gedoemd is te mis lukken. We!'swaar achtte hij het van bete kenis, dat in de actie „Schiedam voor Christus" een zekere coördinatie en samenwerking tot stand was geko men en dat juist daar de noodzaak werd gevoeld van georganiseerd col lectief gebed vooraf, om de aanval op de wereld mogelijk te maken, doch dit kon toch het feit niet verdoeze len, dat de achter het aanvalsfront staande kerken, het thuisfront, orga nisatorisch gespleten is. Hij voerde een pleidooi voor het vormen van een gesloten eensgezind front der verschillende plaatselijke kerken om zich gezamenlijk te wij den aan de kerstening van het volks leven. Spreker ontwikkelde opnieuw zijn reeds eerder naar voren gebrachte gedachte van een plaatselijke oecu menische congregatie, de boven de kerken uitgeheven broederschap van kerkleken, die de christenen uit één plaats of één wijk verenigt tot een bovenconfesslonele werkgemeenschap. HU drong er vooral op aan het pro bleem der kerkelijke verdeeldheid daar allereerst aan te vatten, waar momenteel het grootste knelpunt ligt: In de verhouding Hervormden Gereformeerden. De integratie dezer beide kerken zou in feite de oplos sing betekenen van het oecumenische probleem in Nederland. Naar zijn ge voelen moest de leek der kerk vooral zijn activiteit daarop richten, want dè eenheid der kerk is de vooronder stelling voor een geslaagde missie in de wereld. In de derde piaats noemde de heer Teeuw als onmisbare voorwaarde voor een geslaagde aanval op de -wereld de bereidheid de economische en sociale hinderpalen, die de mensen zo vaak van elkander gescheiden houden, weg te nemen en te komen tot een samenleving, gebaseerd op funda mentele rechtvaardigheid in alle ver houdingen. Wij leven in een wereld, waarin een groot gedeelte te veel heeft en het grootste gedeelte honger lijdt. Hoewel de programma's der politieke partijen ook wel in deze geest zijn opgesteld, moet de kerk hier vóór gaan en de weg wijzen. In de Wereldraad van Kerken zien wij een mooi stuk werk in deze geest gerealiseerd, vooral t.a.v. onderont wikkelde gebieden, de ontheemden en vluchtelingen en de hongerende massa's. De taak van de leek is niet zich bezig te houden met theologische haarkloverijen en het in het leven houden van geschillen, door de his torie veroorzaakt, maar zich in. een apostolaat der liefde te geyen in'een dienstbetoon aan alle mensen. Bij mevrouw J. A. uit de Vilia- straat te Schiedam is zaterdagmid dag de vlam in de pan geslagen. Zij had op het gasstel een pan met boter gezet die toen zij zich verwij derde vlam vatte. De schoorsteen werd geblakerd, de muren berookt en het gordijn verbrandde. MAANDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 UUT: Les girls. MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9.15 uur: De vloek van Frankenstein. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Diversen: UNDENHOF. 8 uur: Pro Juventute, vergadering e- lezing DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Idem. MONOPOLE-THEATER. 2. 7 en 9.15 uur: De weg der vergelding. Apotheek: Gouka, Hoogstraat 29. Diversen: WESTVEST 17, 3 uur: Opening Sportcentrum Schiedam. MUSIS SACRUM. 8 uur: Sportschool Schiedam, open Schiedamse kam pioenschappen gewichtheffen en sportdemonstratles. IRENE. 8 uur: Dr. A. Kuyperschoul, viering veertigjarige jubilea van mej. E. Verkade en de heer L. van den Berg. (Van een onzer verslaggevers) „Hier heb je het gevoel, dat je leeft in de ruige werksfeer", zo zei burge meester H. Moiendjjk uit Amersfoort zaterdag, nadat hij samen met twee van zijn wethouders, 22 van zijn 33 raadsleden en 7 van zijn gemeentelijke ambtenaren op uitnodiging van Viaardings gemeentebestuur Viaardingen had bekeken. „Wij liggen aan de brave Eem, u aan de drukke Waterweg. De structuur is hier heel anders, de mentaliteit is anders. Alles bruist hier van activi teiten. Dat geeft spanning, maar ook voldoening." zo voegde hij eraan toe. Het bezoek, dat het Amersfoortse bezoek zaterdag bracht gold als tegenbezoek van de tocht, die Vlaar- dingse raadsleden vorig jaar door Amersfoort, een gemeente, die onge veer van gelijke grootte is ais Viaar dingen en een gemeente, die dezelfde saneringsprobïemen kende en kent, maakte. De Amersfoorters hebben een drukke dag gehad. In de historische hal van het stadhuis werd het gezel schap omstreeks 10 uur 's morgens door B. en W. ontvangen. Burgemees ter Heusdens verhaalde daar van de geschiedenis van Viaardingen. De burgemeester vertelde voorts over de groei van 30.000 inwoners in 1939 tot 65.000 dit jaar en hij noemde drie punten, die voor de verdere groei voor Viaardingen van belang zijn: 1. De natuurlijke aanwas van de be volking; 2. de industrialisatie en Z. het dceluitmaken van het Water weggebied. De film „Viaardingen koerst op morgen" verduidelijkte het gesproken woord nog eens en daarna spraken de wethouders Van Minnen en Wal stra over respectievelijk de Stadsge hoorzaal en het flatgebouw voor be jaarden. De chef van de afdeling Stadsuitbreiding, de heer A. Both, gaf aan de hand van foto's en maquettes een overzicht van de maquettes. 's Middags konden de raadsleden alles in bedrijf zien. Met de „Maas haven" maakte het gezelschap een tocht door de haven, waarbij uitvoe rig commentaar werd gegeven door de heer J. Buis. Een rondrit door Viaardingen. een bezoek aan bejaardenflat en Stads gehoorzaal en een afscheidsbijeen komst in de Harmonie was het be sluit van de dag. De bevolking van Schiedam groeit langzaam maar zeker naar de tachtigduizend. In mei nam het inwonertal met 61 personen toe tot 78.745. Deze toename wordt verklaard door een geboorte-over schot van 77 en een vestigings tekort van 16 personen. Woensdagavond wordt op het Hol- landiaanveld te Viaardingen een voetbalwedstrijd gespeeld tussen een Amsterdams en een Rotterdams ama teur-elftal. De wedstrijd begint om zeven uur. In het Rotterdams elftal is o.m. Dekker van VFC opgesteld De opstelling van het Rotterdams elftal ziet er als volgt uit: Doel: Meuring (Sparta); achter: De Groot (H-DVS) en Advokaat (Ecxelsior R'dam}; midden: Jaap v d. Hengel (VFC), Blankemeijer (Feijenoord) en Dekker (VFC); voor: Ter Laak (Sparta), Damen (Excel sior R'dam), Allart (Neptunus), v. d. Velden (DCL) en De Kreek (Feijen oord) Hoe het Amsterdamse elftal er uit zal zien was vanmorgen nog niet be kend. Zondag 6 juli organiseert de voet balclub „De Hoilandiaan" voor de eerste keer in de geschiedenis van de club een veteranentoernooi. De deel nemers an dit toernooi zijn buiten De Hoilandiaan: Fortuna VI., VFC, VDL uit Maassluis en DHC uit Delft. Er wordt de hele dag gespeeld. De wedstrijden beginnen om tien uur. Wat onvast ter been was de Deense hulpmachinist J. A. R, die zondag avond om kwart voor elf op het Rur bensplein te Schiedam door een win kelruit viel. De politie heeft de ruit met een stuk karton provisorisch gedicht. Slecht fielden en slechte aangooien werd in de 3e inning noodlottig. Klooswijk profiteerde van een fout van Gerard Gommel. waarna Goed hart een honkslag plaatste. Een serie tikken van Koning, Loos en Hue werd hierna zo slecht verwerkt door de SVV-velders, dat HFC Haarlem geen moeite had om tot scoren te komen. In de 4e inning verkleinden de Schiedammers de achterstand tot 9—3 door een honkslag van Cor Bras en korte tikken van Huib Kooy en Hans de Lange. HFC Haarlem voeg den nogmaals twee punten aan de score toe, wederom door een serie fouter, van de roodgroenen op slagen van Koning, Los en Harting. Eerste honkman van SVV Verzijlberg bleek een volslagen off-day te hebben, want vele aangegooide ballen liet hij vallen met als gevolg: steeds weer lopers op de honken. Nico Kolmeyer bereikte als enige SW'er in de 5e Inning de thuisplaat, hier in staat gesteld door honkslagen van Toon Verzijlberg en Cor Bras. De stand werd toen 114. Verandering van werper mocht ook niet baten. Hans de Lange werd als werper vervangen door Lou v. d. Ha mer. Rechtsvelder Cees v. d. Gaag was even tevoren vervangen door Lou v. d. Hamer. De Haarlemmers bleven sterk en wisten in de -7e en 8e inning nog vier punten te scoren. Een prachtige tweehonkslag van Loos honkslagen van Boudstra en Harting stelden de SW'ers voor onoverkome- moeiiykheden. SVV kon hier niets meer tegen over stellen, ondanks goede honksla gen van Bennie Heshof en Huib Kooy. Het score verloop was: HFC Haarlem 2072002 —2—0 - 15. SW 1—0—0—2—1—0—O—0—0 4. De werpersresultaten waren: A. Klooswjjk (HFC Haarlem) 7x3 slag, 6x4 wijd, 9 honkslagen tegen. Hans de Lange (SW) 4x3 slag, 4X4 wijd. 5 honkslagen tegen. Lou v d. Hamer (SW) 2x3 slag, 1x4 wijd. 4 honkslagen tegen. De overige uitslagen in de Over gangsklasse B luiden: Schoten 2 Neptunus 14—0, DEC—UW 4—6, OVVO 2—The Catchers 4—7. De SW-reserves deden niet onder voor het eerste team en verloren hun uitwedstrijd tegen Feijenoord met 17—3. De eer werd door het derde team hooggehouden. Sparta 5 werd aan de zegekar gebonden met een 138- overwinning. De SW-junioren wonnen het gro te Neptunus-juniorentooernooi en zijn nu voorlopig voor één jaar in het bezit gekomen vzn de Drietand, de wiselprjjs van dit toernooi, en brach ten tevens een grote beker als le prijs mee naar Schiedam. Het heeft er In het begin niet naar uit gezien, dat de wedstrijd Schie damPSV door de Schiedammers gewonnen zou worden, want in de eerste inning nam PSV- een 3-0- voorsprong door honkslagen en een prachtige homerun van Richardson. Schiedam scoorde toen een punt tegen. In de tweede en derde inning ging PSV voor nul aan de kant. waarte genover Schiedam 6 punten stelde door twee-honkslagen van Reyrderse, Tettelaar, Kok, H. Lupker en een een-honkslag van Naterop. Hierdoor was toen de stand 73 voor de zwart-witten en In de derde inning voegden zi! er nog 2 punten aan toe door fouten en een twee honkslag van Molenaar. In de vierde en vijfde inning scoor de PSV weer 3 punten waartegen over Schiedam 2 punten. In de zesde inning ging PSV weer voor nul aan de kant en Schiedam maakte 1 punt door het bijzonder goed honklopen van H. Lupker, die op buitengewoon snel lopen de thuis stal. In de laatste inning sloeg Richard son van PSV weer een 3-honkslag waarop 2 punten binnen kwamen. Schiedam ging hierna voor nul aan de kant en hiermede kwam dan het einde van een zeer spannende wed strijd. Wij willen ten slotte nog de 4 prachtige vangen vermelden van de verrevelder J. Lupker. Dinsdag wordt op de Boshoek de honkhalwedstrUd gespeeld voor de KNHB-beker: Schiedam 1 tegen het sterke Neptunus i uit Rotterdam, een oude tegenstander van Schiedam Aanvang 7 uur. Jaudon, la 3an de julio. Klubves- pero Parolkaskado ce gek: v Gink Ploegstraat 19. „Venu", la estraro ofte petis, ta rnen fakte estas via devo viziti la klubvesperojn. In de kantine van het hoofdbureau van de Schiedamse politie zijn vrij dagavond diploma's uitgereikt aan meer dan honderd bromfietsers, die hebben deelgenomen aan de cursus, gegeven door de politie, in samen werking met de afdeling Schiedam van het Ned. Verbond voor Veilig Verkeer. In totaal meldden zich 134 cursis ten. In de loop der cursus zijn er II gevallen en bij het examen zijn er 5 Hoofdinspecteur W. H. Kloeseman reikte de diploma's uit. HU sprak er zijn vreugde over uit. dat voor de cursus zo'n grote belangstelling was geweest. De voorzitter van het Schiedamse Verbond voor Veilig Verkeer, ir. H. W. Q. Hoek. dankte de initiatief nemers. De lessen zijn gegeven door inspec teur H.Willems—van Beveren en de adjudanten Timmerman en Mole naar. In het najaar zal weer een brom fietscursus worden gegeven. Zaterdagmiddag speelde het jo»- gensbasketballteam van de Schie damse rijks-h.bj. zijn laatste wed strijd van dit schooljaar. De tegen stander was een „oude bekende", namelijk VOS 1, de schoolclub van de Vlaardingse Willem de Zwüger- u.l.o. Het was een revanche-wed strijd, aangezien vorige week ook de beide ploegen tegen elkaar uitgeko men waren, waarbij de Vlaardingers met 38-36 als overwinnaar te voor schijn waren gekomen. Inderdaad slaagden de Schiedammers erin re vanche te nemen. Omdat de zaal van het Gemeen telijk Lyceum, waarin deze wedstrüd gespeeld werd, niet al te groot ïs, traden beide teams met vier in plaats 7an vijf spelers in het veld. Voor VOS waren dit H. de Wit. K. Al- tena, H. Dijkman en W. Nieuwen- hof en voor Schiedam H. Kaper, J. de Heide, J. Kroon en J, Barëndregt. Het werd een spannende strijd, waarbij zoals gemeld de Schiedam mers aan het langste einde trokken. Met de rust hadden zij met 51-30 de leiding, terwijl de eindstand 80-53 werd. VLAARDINGEN De tenniswed strijd, die zaterdag op twee velden van het tennispark Soenda in Viaar dingen is gespeeld tussen een team van de Schiedamse gemeentelijke overheid is een 2318-overwinning geworden voor de Vlaardingers. Bur gemeester mr. j. Heusdens en de hoofdambtenaren, die na beëindiging van het bezoek, dat de Amersfoortse raad zaterdag aan Viaardingen bracht, op het veld verschenen, kwa men aan, toen de stand nog gelijk was. Aan het voortreffelijke werk van de laatst aangekomenen is het te danken, dat de wedstrijd in het voor deel van Viaardingen werd beslist. Er waren 44 deelnemers. HET VRIJE VOLS SCHIEDAM Redactie en Administratie Passage 30 - Tel. 68788

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1