rauw W\ m H. Sabel'Voor Kethel belangrijke traditie' Ministers tot meikslijters: PRIJSSTOP zwemmen rond ers en trainen Wim de Smit traint Emma SG roept deelnemers [en op aan Lot Hongaren in 1957 in Schiedam Laat verjaarscadeau voor i SVV honkbalt tegen O VVO 2 Een jaar geleden:Kan ik niet' Wat zij vingen Wie doet ermee Libanon naar Vlaardingen Tcclm^T||^naftikcIi'n Burgerlijke Stand Amsterdam heeft nieuwe secretaris HET VRIJE VOLK DONDERDAG 17 JULI 1958 PAGINA 6 W ens c/jiedammers onde,elkaar Het Oranjezonnetje liet gisteravond verstek gaan, toen in Kethel de feestelijkheden van de Oranjevereniging Wilhelmina werden ingezet. Donkere regenwolken dromden samen boven het sopplgë feestterrein'aan de Dr, Sauerstraat en onbelemmerd scheerde een koude wind over de open vlakte." Foto boven: Het lukte Niet allen Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning (Van een onzer verslaggevers) In het pas verschenen jaarverslag van de Gemeentelijke Dienst voor Sociale Zaken van Schiedam wordt ook een over zicht gegeven van het werk dat men in onze gemeente voor de Hongaarse vluchtelingen heeft gedaan. „Wie doet er mee?" vraagt de Schiedamse Gemeenschap. De SG roept de Schiedammers op om mee te doen aan de diverse wedstrijden, die hier in het kader van het Vakantiefeest 1958 „De teugels los!" zullen worden gehouden. Veilingnieuws steeds uitbreidt en van aanzien ver andert". Dat ten dele ouderwetse en ten dele moderne Kethel viert nu een traditioneel feest. Dit is voor Kethel zeer belangrijk, aldus de wethouder, omdat dit- feest zowel de „oude" als de „nieuwe" Kethelaars een prachtige gelegenheid biedt om in saamhorig heid de dingen te beleven, te bespre ken en in vreugde te ervaren. „Ik hoop, dat men straks kan zeg gen: deze traditie moet worden voortgezet!", aldus besloot de heer Sabel en deze kernachtige wens ont- okte een ferm applaus aan de toe hoorders. De boerenkapel van Sint Radboud speelde het Wilhelmus en zorgde ver volgens voor een vrolijke inzet van een bont programma, waaraan o.a. Ted Valerio, Frans Vrolijk en het duo Git de Willigen meewerkten. En kele koeien die op het weiland ach ter het podium graasden kwamen nieuwsgierig wat dichterbij Inmiddels was het pluvius ernst geworden. Een doordringende mot regen daalde uit de hemel neer en maakte, dat het niet alleen bij door weekte schoenen bleef. Zodo<:n">- F- ven maar weinig Kethelaars in de open lucht naar het bonte program ma kijken. Alleen de kleine kennis op het feestterrein trok wat meer men sen. (Van een onzer verslaggevers) Maar de Oranjefeesten moesten uiteraard doorgaan. Daarom klom om kwart over zeven de voorzitter van de Oranjevereniging, de heer E. van der Pas, op het podium van de muziektent achterop het ter rein om zijn wclkoinstspeech af te steken. Een bijzonder woord van welkom had hij voor wethouder H. Sabel, die het sein tot e algemene vreugde zou geven. Wethouder Sabel opende gister avond de Oranjefeesten in Kethel Dat het loeer loei wat te wensen over liet, is op de joto wel duidelijk te zien. De juffrouw achter de wethouder heeft niet voor niets haar paraplu opgestoken. DE MINISTERS Zijlstra en Von deling hebben vrij snel gerea geerd op de eigemachtige prijs verhoging, die de meikslijters in Rotterdam, Schiedam en Den Haag hebben ingevoerd. Sedert maandag berekenen de meik slijters in deze gemeenten nl. 42 cent per literfles melk, waar mede zij een cent uitgingen boven de tot nog toe geldende prijs. De bewindslieden hebben daar vandaag een stokje voor gestoken. IN DE STAATSCOURANT, die gisteren is verschenen is een prijsstop afgekondigd voor con- sumptiemelk in de niet gesa neerde gebieden. - DE MELK mag daar niet meer kos ten dan op 31 december 1957. De prijsverhoging door de meikslijters was een gevolg van een maatrege* Aanwezig waen ook de gemeente raadsleden die in Kethel wonen, af gevaardigden van de Schiedamse Vereniging Nationale Peest- en Ge denkdagen, dokter Van der Kuy, pastoor Van Kampen en dominee Brummelkamp. In zijn openingswoord noemde wethouder Sabel Kethel „een belang rijk deel van onze stad dat zich De SVV-honkbaHers krijgen na twee weken gedwongen rust door de Europese kampioenschappen de kans tegen de Ameterdamse Overgangs klassen OWO 2 hun positie te ver beteren door een overwinning. De grote nederlaag tegen HF,C Haarlem ligt nog vers in het geheu gen, de roodgroenen hebben dus nog iets goed te maken. OWO 2 behoort dit seizoen tot de laagstgeklasseer- den. maar desondanks doen/de SW ers er goed aan de Amsterdammers niet te onderschatten. Zaterdagmiddag wordt deze wed strijd in Amsterdam gespeeld. Aan vang 4 uur. SVV 2 speelt zondag om 12 uur tegen ADO 2 op het sportcomplex Groenoord. Het derde negental bindt om 10 uur de strijd aan tegen USC 2 uit Rotterdam, eveneens op Groen oord. De A-junioren hebben de return- wedstrijd tegen Neptunus A 1 jl. zon dag met 42-gewonnen, waardoor de SW-jeugd weer in puntenaantal gelijk staat met Neptunus. Er moe ten door beide teams nog twee wed strijden worden gespeeld. Karei Scholten senior, de leider van het clubhuis voor ongeorganiseerde jeugd St. Joris Doele, heeft, mij van uit Putten een zoals hij het zelf betitelt) „ontboezeming" gestuurd. In Futten worden namelijk de zomer kampen voor de clubhuisjeugd ge houden. Vanzelfsprekend wil ik deze spontaan geschreven brief de lezers niet onthouden. „De tweede groep deelnemersdie aan de kampen deelnemen, treffen hetHet weer werkt mee. Af en toe een buitje en wat storm, maar er is voldoende zon en warmte om het zwembad en het zeebad Harderwijk te bezoeken. Prachtige zwerftochten zijn gehouden met kleine groepen, zodat de jongens en meisfes het een en ander rustig konden bekijken. Wat niet gauw gebeurt: ze waren zo stil als een muis bij het zien van enkele mierenhopen van meer dan een me ter hoog. Het „SoUense gat" is ook bezocht, maar viel wat tegen nadat de legende verteld was. Ze vonden het slecht onderhouden, vooral hei beekje dat er. stroomt. Er is in het kamp grote activiteit. Nadat verschillende tochten zijn ge maakt wordt spel en sport in het kamp beoefend. Er wacht de deelnemers!sters) nog allerlei prettige dingen. Een speur tocht, vlaggenroof, een vijfkamp, kampvuur met bont programma. Een week met het clubhuis mee naar een kamp betekent echt uit zijn en veel doen. Dit ondervonden de deelnemers van het eerste, kamp, de werkende jeugd. Deze groep was niet zo groot. De fietsen waren meegenomen zodat zij met prachtig weer grote fietstoch ten maakten over de Veluwe. Het is zo jammer dat de week „vliegt"; als ze „gewend" zijn moeten ze weer naar huis. Zaterdag komen de deelnemers l sters) om ongeveer half twee voor het clubhuis. Ouders, komt toch uw bruingebrande zoon of dochter halen. De moeders moeten voordat zij naar het clubhuis gaan maar een teil wa ter opzetten om zoon of dochter een beetje „bij te werken". Mag ik be sluiten, met te zeggen dat de stem ming best is en niemand naar huis verlangt. Want het is, zoals dikwijls in: het kamp wordt gezongen, waar, dat kamperen de fijnste zomersport is." Karei Scholten sr. (Van een onzer verslaggevers) Er zijn in korte tijd wonderen geschied met een klein groepje li chamelijk gehandicapten uit Vlaardingen. Mensen, die ais gevolg van een lichamelijk gebrek, ruim een jaar geleden, nog nóóit een zwembad hadden betreden, zwemmen nu! Zij hadden het zelf nooit gedacht. Het heeft nu hun zelfvertrouwen gesterkt. Leden van de Vlaardlngse kolonne van het Rode Kruis kwa men ruim een jaar geleden op regelmatige tijden in het Kolpabad zwemmen. „Kunnen we niet, zoals vroeger ook al eens is gebeurd, eens proberen met invaliden te zwemmen," zo stelde badmeester Jan Bloem op zekere dag voor! Het bleef niet bij een voorstel. Bad meester Bloem en de leden van het Rode Kruis, met commandant dok ter H. H a s p e r voorop, waren enthousiast. Men zou het eens met een klein groepje proberen. In het voorjaar van 1957 werd ge start. Elke woensdagavond kwam een groepje van vijf of zes invaliden in het (afgesloten) kinderbad bijeen. Badmeester Bloem en het andere badpersoneel gaven enthousiast en dikwijls op vrije avonden, les. Rode-Kruishelpers bleven geheel vrijwillig het hele lesuur lang bij de invaliden. Overal trok de .helper", die de invalide bij de Kolpabaddeur opving, met zijn of haar gehandicap te vriend mee. En het lukte. Mensen, die geen stap konden lopen, die In een stoel naar de rand van het bad moesten worden gedragen, die aanvankelijk doodsbang voor water waren, zwom men gisteravond zelfs zónder hulp in bet Kolpabad rond. Advertentie r.M. PASSAGE SCHIEDAM ZUID H O LIAN DSC HE KAN TO O R B O E K H A N DE L GEBOREN: Elisabeth J, d v H Kui per en H H Broeder; Hendrik J, zr J W./Ejjk en <3 Goor; Gerrit, z.v G Versluijs en C van der Most; Janna, d v G Lemson en C H Beukers; Cor nelia, d v idem Overleden: H A Loenen, 77 jr, wed t P Putters. Vangstberichten van donderdag morgen: VI 7025 kantjes; 78—50, thuisvarend; 7940 nog 40 netten; 1724; 203—12, nog 10 netten; 208 34; 21620, nog 10 netten; 9720; 114 weinig; 11515, nog 30 netten; 142, thuisvarend; 190 weinig; 19715, nog 30 netten; 199, weinig; 1415: 56 25; 89—7; 112 thuisvarend; 1328. Prijzen van donderdagmorgen: Maatjesharing groen 69.00—80.00;"kl 45.00—48.10: 'groot 48.10—50.10. ;!- 16 Juli binnen: VI 85, schipper L. v. d;- Harst,"28 last. Vertrokken: VI. 66, schipper J. M. Dijkhuizen. (Van onze sportredactie) Wlm de Smit, die in het afgelopen seizoen oefenmeester van DHG en mental-trainer van DRC is geweest, is voor de nieuwe competitie door Emma gecontracteerd als oefenmees ter. Hoewel Emma nog steeds geen volledige zekerheid heeft over de Indeling van de nieuwe competitie, heeft De Smit zich bereid verklaard, Emma, in welke afdeling dan ook, te gaan trainen. In de glansperiode van Emma Is De Smit ook reeds trainer van Em ma geweest. Behalve DFC en DHC heeft de laatste tijd ook EBOH van zijn diensten geprofiteerd. In de laatste zes. weken van de voorlaatste competitie deden de EHBO'ers een beroep op hem, in de hoop dat hij hen van een degradatie uit de eerste divisie zou redden. In de jaren daarvoor zoals be kend was hij toen ook al geruime tijd trainer van DFC is hij ook nog bij Hermes DVS ln dienst geweest. Polio-patiënten leerden zwemmen en Invaliden, die zich op krukken voortbewegen, voelen zich heel lekker ln het water. Dat hadden ze nooit van zich zelf gedacht. Ze zwemmen nu zelfs in het grote, diepe bad, waar iedereen hen zien kan! En badpersoneel en heipers behan delen de invaliden zoveel mogelijk als echte leerlingen. „Dat doen zij voor treffelijk en met veel toewijding," al dus vertelde ons dokter Hasper. Natuurlijk hebben niet allen de lessen volgehouden. Sommigen kun nen het echt niet volhouden. Maar anderen blijven enthousiast komen. Uit Rotterdam en uit Schiedam ko men er zelfs Iedere woensdagavond van 9 tot 10 nur naar het Kolpabad. „Het experiment blijkt een succes. Zo'n succes, dat we op het ogenblik helemaal geen bezwaar meer hebben tegen een vergroting van het aantal leerlingen. Het kost 45 cent, iedere les; De toegangsprijs van het Kolpa bad in groepsverband! De rest werkt belangeloos en alleen maar met ple zier," vertelde dokter Hasper, ter wijl vóór ons invaliden met een voor hen ongelooflijke behendigheid door het water plasten. „Hebben nog méér Invaliden hier interesse voor, dan moet eerst de huisarts worden geraad pleegd en verder kan leder bij mij terecht, Riouwlaan 40, Vlaardin gen," aldus de kolonne-comman- dant Hasper. Want niet voor iedere invalide is zwemmen ge zond of uitstekend voor de men tale gesteldheid. Een zekere keu ring en selectering is ook hier ge wenst. Alle veertien leerlingen, die in de vormingsklas van de Christelijke Huishoud- en Industrieschool te Vlaardingen zaten, zijn dezer dagen geslaagd voor het eindexamen van de klas. Tijdens een feestelijke afscheids avond is aan de volgende leerlingen het diploma overhandigd: J C W Aalbersberg, A K van der Bergh. C M Brobbel, Vlaardingen, P van Buuren, Maasland. P M de Jong, Rozenburg, S de Jongh Maassluis, S J M Koedijk, C van der Linden, Vlaardingen-, C H: MeyvogelSchie dam; M J van. Rossen, L van Steen- sel, Vlaardingen; P, G Valstar,'jM&hs- land; M van der Vli's, Vlaardingen; 'J Zuidgeest, Schiedam. Klaver jas-concours Op dinsdag 12 en donderdag 14 augustus wordt een groot koppel- kiaverjasconcours georganiseerd inde kantine van N.V. Excelsior, Buiten havenweg. Iedere klaverjasser kan hieraan deelnemen. Het Inschrijfgeld bedraagt 75 cent per koppel. Inschrijving tot 1 augustus bij de VVV-kiosk, Plantage en de heer J, de Jager, Jacob van Lenhepstraat 30a. "'V,.'" Drie-stedenwedstrijd voor amateurs Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 In december 1956 en in januari 1957 werden in Schiedam onge veer dertig Hongaarse vluchtelingen opgenomen en door het plaat selijk Centraal Vrouwen Comité op particuliere adressen onderge bracht. Dit comité heeft zich met de huis vesting en met de talrijke moeilijk heden die zich daarbij voordeden steedsintens bezig gehouden. Het co mité, aldus het verslag, verdient de volste bewondering voor het geduld en de ijver, waarmee haar medewerk sters hebben, gepoogd de belangen van de Hongaarse vluchtelingen en die van hun kwartiergevers te be hartigen. In de loop van 1957 hebben zich nog tien Hongaren, in Schiedam ge vestigd. terwijl er acht naar elders vertrokken. Twee van hen emigreer den en twee keerden naar Hongarije terug. De tewerkstelling van de Hongaar van minister Vondeling. Tegen dei se vluchtelingen vormde, gezien de aanvankelijke bedoelingen in heeft deze bewindsman onlangs besloten de prfls niet met een cent te ver lagen, maar te handhaven en de betwiste cent ten goede te laten komen aan het Landbouw-egalisa- tiefonds. DE SLIJTERS, die allang ontevreden z(jn over hun winst, namen daarop de nogal eigengereide maatregel hun marge met een cent te verho gen. Daarbij liepen ze dus al vast vooruit op het overleg over de hoogte van de marges, dat de rege ring heeft toegezegd voor november bij het begin van het nieuwe melk- jaar. Het resultaat van een en an der was, dat de consument inplaats van een cent minder een cent meer moest betalen. MAAR MET INGANG van morgen zal dus overal in de niet gesaneer de gebieden (voor het wel gesa neerde Schiedam geldt een over- gangsregel) niet meer dan de bude prijs van 41 cent mogen worden ge vraagd. hoogconjunctuur, geen probleem, doch de aanpassing van de Honga ren aan de Nederlandse normen en werkgewoontes des te meer. Ondanks ijverige pogingen van ge noemd Somité, kwamen er vrij vee! teleurstellingen voor, door de' onge durigheid en de misvattingen van de zijde der Hongaren, vooral onder de jongeren. Een kleine .kern van Hon garen heeft zich evenwel vrij aardig aangepast en toonde begrip voor de situatie. Speciaal voor de jeugdigen en zij die niet voldoende verdienden óm de kosten van huisvesting, kleding enz. te kunnen bestrijden werd door het Ministerie van Maatschappelijk "Werk een tijdelijke Regeling Hulpverl. Hong. Vluchtelingen in het leven ge roepen. Aan de hand van deze regeling kon worden gezorgd voor aanvullen de uitkeringen en kleding. Eind vorig jaar waren er twaalf Hongaren die nog moesten worden bijgestaan. De anderen wisten zich zelf aardig staande te houden. Een wat verlaat verjaardagscadeau heeft gisteren de twaalfjarige Nelly Klaassen uit de Populierenlaan 42 te Kethel gehad. Dinsdag werd zij twaalf jaar en woensdagochtend passeerde zij als honderd duizendste bezoekster van dit jaar het loket van Bad Groenoord. Daar stonden de secretaris en de penningmeester van de stichting Bad Groenoord, de heren J. Bronneman en F. Hofman, op haar te wachten en de directeur van het zwembad, de heer Dries Peute. Zij was juist van plan te gaan proefzwemmen, omdat zij 's middags examen moest doen voor het tweede diploma, vertelde zij, eenmaal op het terras gezeten en met een grote ijs coupe voor zich. Haar moeder, die door een ander meisje ijlings was gewaarschuwd en zo snel mogelijk was gekomen, zag haar dochter zo zitten, omringd door bad-autorieiten en verslaggevers en met een grote splinternieuwe lig- handdoek om haar hals en een bos fraaie bloemen in de hand. Andere cadeaus: een abonnement voor het volgende seizoen en een waardebon van 25. De heer M. van Lint kwam naderhand namens de terrasbeheer ders nog een tientje „voor consump ties" brengen. De Amsterdamse gemeenteraad heeft woensdagavond met algemene stemmen de heer mr. j. c. van den Berg met ingang van heden benoemd tot gemeentesecretaris. De heer Van den Berg is reeds 29 jaar in dienst van de gemeente Amsterdam. Laat stelijk was hij administrateur, chef van de afdeling gemeentebedrijven en handelsinrichtingen der gemeen tesecretarie. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 De Viaardingse volleybalvereniging Aggredïor, grotendeels bestaande uit scholieren, heeft een unieke gebeur tenis voor Vlaardingen op het gebied van volleybal georganiseerd. Van avond om negen uur zal in de gym nastiekzaal van de Dr. Colijnschool aan de Huygenssferaat een demon stratie gegeven worden door ver scheidene spelers van het Rotter damse Libanon. Deze ploeg speelt in de hoogste afdeling van het volleybal en be hoort met Concordia tot de promi nente ploegen van deze omgeving. Het zal voor de liefhebbers daarom beslist de moeite lonen een kijkje te gaan nemen in de zaal aan de Huy- gensstraat. Toeschouwers hebben gra tis toegang en men kan dus eens in Vlaardingen kennis maken met het „hogeschool-volleybal". Of bij het Vlaardingse Aggredior de overweging heeft gegolden dat Libanon eveneens is voortgekomen uit een aantal volleybalspelende scholieren en goed voorbeeld doet goed volgen, weten wjj niet, maar wel weten wij dat het een groot suc ces Is van deze nog jonge vereniging. Vrijdag 15 augustus komt in de Plantage weer een avond voor ama teurs. En wel voor amateurs uit Schiedam. Vlaardingen en Rotter dam. Schiedamse amateurs op gebied van muziek, zang, dans, vota-dracht enz. dienen zich zo spoedig mogelijk op te geven aan de WV-kiosk, Plan tage. Hengclwedstrjjden Op zaterdag 9 augustus hebben in de Delftse Schie de hengelwedstrij- den voor senioren plaats. Inschrij ving voor deelname kan geschieden b(j de voorziter der commissie, de heer C. de Nijs, Van Beverenstraat 44; de secretaris, de heer A. Burg graaf, Teylerstraat 5a en de VVV- kiosk, Plantage. a De inschrijving sluit maandag 4 ugustus. Dan heeft tevens de loting laats. De prijsuitreiking zal in de aal van café De Nieuwe Brug, Ro zenburgerplein op maandag 11 augus tus, plaatshebben. De hengehvedstrtJd voor junioren zal gehouden worden op zaterdag 16 augv-tus, nu in het recreatieoord voormalig Kethel. De inschrijving hiervoor kan b(j de volgende adressen gebeuren, nl. bil de voorzitter, de heer A. Klaaysen. Ju- llanalaan 72a, de secretaris, de heer A. M. Degeiing, Herenstraat 25-12 en de WV-kiosk, Plantage, De uitrei king der prijzen zal eveneens in de zaal van De Nieuwe Brug plaatsheb ben op maandag 18 augustus, 's avODds om 7 uur. Rotschaatsenwedstrijd Vrijdag 15 augustus zullen veerde jaarlijkse rolschaatsenwedstrijden plaatshebben om het kampioenschap van Schiedam. Deze zullen worden gehouden in de Nassaulaan tegen over het Alg. Ziekenhuis, aanvang half drie. Evenals vorig Jaar is voor de kampioen door Sporthuis Hitman een stel mooie rolschaatsen beschik baar gesteld. Inschrijving tot en met 8 augustus aan de VVV-kiosk, Plantage. Hondenshow Zaterdag 9 augustus zal hier voor de eerste maal een hondenshow ge organiseerd worden. Kinderen tot en met 15 jaar zullen voor een deskun dige jury hun hond tonen en zo mee dingen naar aardige prijzen. Of de hond van zuiver ras ls, speelt gee» rol, hoofdzaak is in dit geval- de beste verzorging. Tot en met 2 augus tus kan de jeugd zich opgeven bil de VW-klosk, Plantage. De deelname is gratis. ROTTERDAM. Cobp. Tuinbouw veiling der Zuidhollandse eilanden GA van 16 juli; Aardbeien p. doosje 1545; p. kg. 471,14; Rode bessen 50—1.09; Perziken A 25—35 p. St.; B 1320; C 814; Golden Japan 1,27 1,66 p. kg.; Beauty 80—1,38; Red June 821,36; Frambozen p. d. 18 41; Kruisbessen 521,02 p. kg.; Aard appelen 917; Sperciebonen 4976; Snijbonen 57—1,02; Tuinbonen 18— 24; Rabarber 1315; Bloemkool 10 59 p. st.; Komkommers A 2123; B 22; C 21; Bospeen 1920; Waspeen 1023; Sla 37 p. st.; Kroten 6 p. kg.; Andijvie 7—9; Doperwten 22—34; Uien 5—21; Rode Kool 9—10; Sjalot ten 22; Spitskool 6—9; Selderij 2—3 p. bos; Tomaten Exp. A 46 p. kg.; B 4346; C 45; CC 31; Aardbeien z. d. Jucunda I 34—90; II 75—79: Zwarte bessen 11,32; II 1,17. GORKUM Veiling van 16 juli. Kropsla I 300—510: Bospeen 10—19; III 1522; stek 19—31; Bloemkool I 42—61; II 35—42; m 15—30; Rabar ber 15—23; Tuinbonen 21—27; Kro ten 3; Selderij 2—4; Andijvie 7—12; Dubbele Stambonen 88—75; Stam- snijbonen 42—61; Staaksnijbonen 85 —89; Groenekool 7—15; Spitskool 12 —17; Postelein 17—21; Uien 15; To maten 31—39; Peulen 109; Doperw ten 3463Stamdoppers 41Augur ken 20—109; Eerstelingen 10—15; Eigenheimers 12—14; Aardbeien 42— 51 per doosje: p. kg 90—140; Kersen 132148; Rode bessen 98144; Zwar te bessen 115—135; Pruimen 140—153; Perziken 5—30; Frambozen 120—135; Kruisbessen 60—69. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, J «9 8.15 «uk Paris Holiday. MONOPOLE-THEATKR. I, I De laatste Jacht. Apotheek: Goufcs, en Co., Groenelaan. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM. 10—J uur- expositie „Man. en Paanl" Diversen: kethel (Scbled&mseweg)Oranje feesten: uur aubade door de schoolkinderen) 920 uur optreden van het kindertheater van Carta Flink; U uur rlngrijden met til buries, losse paarden en Iandbouw- tractors; 2 uur volksspelen; 7 uur demonstratie van de Isndelllke tij vereniging De Maas ruiters. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8,15 uur- Das elnfaohe Mid then. MONOPOLE-THEATKR, 2. 7 en 9 U- De hel van Marseille, Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, IC—5 UUT' expositie „Man en Paard" Diversen: KETHEL (Schledaaasewee). 9 uur: lampionoptocht m.m.v. Harmonie St. Radboud,

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1