Schiedam kiest geen principieel standpunt Op markt en veil in; YZC na zege op SZC eerste in Rotterdam Agenda bood verder weinig opwindends In Schiedams bioscopen Twee amusante kinderen zwerven door Frankrijk J f I Scuneii werking Waterweggemeenten Loco-burgemeester Sabel adviseert af te wachten t WILSO Evangelisatie-actie in Oranjepark trekt velen i if 1 Bromfietser gaf geen voorrang Benoemingen in de raad Weer ongeluk op kruispunt Goudzoekers nu in nieuwe combinatie Nieuwe dirigent Brandje snel geblust Wat zij vingen Sow jet-troepen uit Roemenië Putten biedt rekening aan ziekenhuis aan Het Vrije Volk Voorzieningen uitbreidingsplan tl lil -II Voetlicht-kinderen maakten uitstapje Schiedams succes in Apeldoorn Yerkeerspaal omver n Wisselkoersen Predikbeurten Artsen op zondag Examens Cios... OP DE RENBAAN Been van student geamputeerd De grootste krant Ifl li m m 1 EET VRIJE VOLK ZATERDAG 26 JULI 1958 PAGINA 9 Uitstel Overzicht Wethouder H. Sabel, die fungeer de als loco-burgemeester, gaf een O* Invallers (Van onze filmredactie) Gene Kelly, de maker van de film „The happy road" („Lopen of liften") vervult door een vriendelijke potpourri de wensen van verschillende groepen ontspanningzoekers. Men kan zich bij dit vlotte komedietje aangenaam amuseren en zich ook laten vertederen door de schalkse ernst van twee ondernemende kinderen. Ui ill tel te-I lil KI •fsl tsl f '3 (Van onze raadsverslaggever) Schiedam houdt zich afzijdig. Het kiest niet voor Rotterdam, dat een bovengemeentelijke, en ook niet voor de vijfentwintig andere gemeenten, die een intergemeentelijke samenwerking beogen met betrekking tot de toekomstige ontwikkeling in het Nieuwe Waterweggebied. Met het college van R. en W was de raad vrijwel unaniem van mening, dat. zoalng er een onenig heid bestaat tussen Rotterdam en de overige gemeenten, Schie dam buiten het overleg moet blijven en als de tijd daar is weer moet samenwerken. Geen voorrang verleende de 47- jarige bromfietser J. M. uit de Lek straat gisteravond om zeven uur op het icruispunt Rozenburgerpiein- Rozenburgerstraat te Schiedam aan de motorijder J. v. d. B. Een botsing was het gevolg. M. moest met een hersenschudding en een hoofdwond in het Gemeente Ziekenhuis worden opgenomen. De bromfiets werd ernstig, de motor licht beschadigd. De kinderen van de Schiedamse toneelvereniging „Het voetlicht" zijn woensdag met twee autobussen naar de Leusderheide geweest. Ondanks de moeilijke tijden voor de toneelclub is het bestuur er toch in geslaagd de niet minder dan tachtig kinderen een prettige dag te bezorgen. Op een paar gevallen van buszicbte na was het een zeer geslaagd uitstapje. De Vierdaagse-lopers van de Schie damse wandelsportvereniging „Wan- delvnenden" hebben mei succes deelgenomen aan de Vierdaagse te Apeldoorn. Allen legden met succes de te lopen afstanden af. Mevr. Boender liep voor de vierde maal de 40 km. De 30 km liepen mej. E. Bras (3e maal) en de heren J. Boender (3e maal). M. van Beveren (2e maal), H. Hoijken en D. Schipper. -De Schiedammers wachtte een leu ke verrassing. Bij de aankomst wer den zij verwelkomd door leden en do nateurs en door hen flink in de bloe men gezet. Bij het inhalen van een andere auto is J. H. v. O. uit Den Haag gis termiddag omstreeks half twee in Schiedam met zijn personenauto tegen een verkcerspaaltje gereden. Het ongeval vond plaats op de krui sing van de BK-laan en de Bosboom- laan. Van het verkeerspaaltje bleef niet veel heel. De heer W. Kok (c.h.) was de eer ste opponent, tegen het schrijven van B. en W. met betrekking tot deze kwestie. Hij stelde vast, dat het col lege van Schiedam een poging zou moeten doen om het overleg te her vatten. Het Rotterdamse gemeente bestuur, aldus spr. beziet de zaak veel te veel van de kant van de Maasstad en wil onder alle omstandigheden de grenscorrecties met onder andere Spijkenisse en Rozenburg doorvoeren Dit argument noemde hij niet sterk* want daardoor wordt het overleg kruist en het belang van de andere 26 gemeenten niet gediend. Gezien de onvolledigheid van de raad en in ver band met de aandacht, welke naar zijn mening, de nieuwe raad aan dit onderwerp zal moeten schenken, achtte hij het van belang, dat deze kwestie in september opnieuw aan de orde zal komen. De heer ir. W. H. v. d. Toorn ver zocht namens zijn fractie eveneens uitstel en de heer A, Hoek steide, dat Rotterdam tcvcei aan zichzelf denkt, gezien de vele onduidelijkheden in de betreffende stukken. De weergave, die B, en IV. van Rotterdam gegeven hebben, noemde hij zeer summier en vervolgens gaf hij een overzicht van de wensen van de 26 gemeenten: een overeenkomst in verband met de wet gemeenschappelijke regelingen, maar Rotterdam wil een supra-communaai orgaan. Het aannemen van een afwachten de houding achtte hij zeer juist en hij drong er op aan, dat Schiedam, wanneer het overleg weer op gang komt, met kracht zijn houding zal bepalen. De heer Van Woerkom (lib.) sloot zich, evenals de heren Van Lith (scc.) aan bij de suggestie van het behandelen van deze moeilijke affai re door de nieuwe raad. De commu nist B. E. Collee was het daar vol komen mee eens! uitvoerig overzicht van de gang van i zaken, die wij reeds volledig ge- i schetst hebben. Het Rotterdams belang, zo zei hij. wordt vaak ge dekt door het nationaal belang en wij willen met afwijken van de! mening, dat Rotterdam leiding zal moeten geven aan deze geweldige1 ontwikkeling in dit gebied. Het geschilpunt ligt in de bestuur lijke kant: Rotterdam zal moeten geven en de anderen zullen in de toe komst een veer moeten laten, maar doordat Rozenburg en Spijkenisse niet voetstoot willen medewerken aan een grenswijziging is Rotterdam in een impasse geraakt, waardoor het nodig is een oplossing te vinden. De heer Sabel adviseerde de raad voorlopig een afwachtende houding aan te nemen en daarna de zaak na der te bezien. Na repliek, waaraan weer alle fractieleiders deelnamen, werd daartoe zonder stemming be sloten. Alleen de communist de heer Collee was tegen. De gemeenteraad van Schiedam heeft gisteravond tot onderwijzer bij het lager onderwijs benoemd: mej. E. van der Wie! aan de Erasmus- school A, mej. Y. Henssen aan de Willem Brouwersehool. mej. A. A. de Hooge aan de Malhenesseschool en de heer K. A. B, Heering aan de A. H. Gerhardschool. ROTTERDAM. Coöp, Tuin bouwveiling der Zuidhollandse Eilan den GA van 25 juli: Aardbeien m. d. 60147 p. kg.; Rode bessen p. d. 35 47 p. St.; B 1326; C 13—18; Fram- 44; p. kg. 82—143; Perziken A 22— bozen p. d. 6067; Kruisbessen 46— 96 p. kg.; Meloenen 63—121 p. st.; Sla 3—5,10 p. st.; Kroten 6—8; An dijvie 7: Uien 718; Zilveruien 18 26; Selderij 24 p. b.: Spitskool 5 818 p. kg.; Aardappelen 2—16: 10 p. kg.; Bospeen 1014; Waspeen Sperciefionen 2543 p. kg.; Snijbo nen 101—121; Golden Japan 179— 216; Burbank 140165: Early Lax- ton 62131: Ontario 175223; Fran- kenthaler 202—238; Alienee 214—218; Rode Kool 813; Sjalotten 25; Tuinbonen 1223: Bloemkool 10 55 p. st.; Komkommers 523; Ra barber 6—17 p. kg.: Stoofsla 10; Pe terselie 35 p. b.; Tomaten Exp. A 36—37 p. kg.: B 32—33: G 37—42; CC 28; Tomaten Binnenl. A 3238: B 20—37; G 20—28; Zwarte bessen I 141—143: II 132; Bosprci 7-8; Pronkbenen 77 p. kg.: Yellow H_65/ 70 59—73; H CO 65 33—72; H 5j 50 31: H I 48—73; H II 44—54: E »j- 54- va! 25—40; Eoriv Victoria H 6j/ 70 44; H 60 65 39; H I 48: H II 34; K 35; Oomskinderen H II 62. 25 juli Engels pond 10,i- —10,561 Amenk, dollar 3.78JJ3.79is- Franse frank 89,95 90,05_ Belgische frank 7,592 7,591 Zwitserse frank86,615 86.661 Zweedse kroon 73,161 73,311 Duitse mark 90,46 90,51 Deense kroon 54,611 54,681 Noorse kroon Zwitserland (vrij) Canada Italiaanse lire Oostenrijkse shilling 52,801 —52,851 88.391 —88.441 3,941 3,941 60 801 —60,85} 14.611 —14,621 Deze twee kinderen (Brigitte Fossey en Bobby Clarkb trekken opgewekt door Frankrijk. MAASSLUIS De gevaarlijke wegkruising RijkswegZuiddijk te Maassluis eiste vrijdagavond opnieuw een slachtoffer. Een personenauto, komende uit de richting Maasland, die bestuurd werd door de 30-jarige Z-, reed een bromfietser aan. De heer Z. veronderstelde, dat de bromfietser v. W. uit Vlaardingen, komende van de Zuiddijk, hem voor rang zou verleenen. Dat deed de heer v. W, niet, met als gevolg, dat hu m botsing kwam met de rechterachter- zijde van de auto. De heer v. W. werd aan zijn hoofd verwond. De eerste hulp werd verleend door de arts Collet en een der leden van de EHBO. het ziekenhuis te Vlaardingen. (Van onze zwemmedewerkerï Het heren-zevental van VZC heeft de eerste prijs behaald tijdens een In Rotterdam verspeelde vierkamp. Tweede werd de Haagse Swift-DVZ-com- binatie. Gisteravond werden in het openlucht-zwembad aan het Haagse- veer te Rotterdam de twee laatste wedstrijden gespeeld. VZC moest tegen „buurman" SZC. Het resultaat van de twee vorige avonden was dat ZVC met de Haagse combinatie de eerste en tweede plaats deelde. Beide ploegen hadden drie punten uit twee ontmoetingen. Het doeigemiddelde van de Hagenaars was echter beter en bij gelijk eindigen zou dit bepalend zijn. De Hagenaars kwamen in hun laatste ontmoeting tegen ZPB (Rarendregt) echter niet verder dan een 1l-gelijk spel. V2XJ won met 3—1 van SZC. De Vlaardingers en Schiedammers openden deze waterpolo-avonö. VZC was meteen in de aanval, maar had daarbij geen geluk. Cor Dalmeijer presenteerde met enkele harde om halen zijn visitekaartje, maar verder dan een schot tegen de paal kwam lU) niet. SZC wist zich eveneens ver scheidene fraaie kansen te scheppen, zonder resultaat. Een omwisseling In ZATERDAG) Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.1S uur; Lopen of liften. MONOPOLE-THEATES, 3, 5, 7 en 9 uur: De duiveisbocht. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en Paard". ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: Lopen of liften. MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: De duiveisbocht. Apotheek'. C. Jansen, Swammcrdamsingel 41. Nieuwland-Apotheek, Wlbautpleln 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 12—5 uur; expositie „Man en paard" - ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De tien geboden. Zaterdag en zondag 2 en 7 30 uur ca.l.j. Zondagochtend 11 uur: Marlo Lanzo als de grote Caruso (a.l.t. CAPITOL- S.O.S. 1-ulmteschip. Zat. en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (14 Jr). CENTRAAL: De wonderman. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur 114 jr). CINEAC (naast de Bijenkorf). Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (in Beursgebouw): Schlager- revue 1953. Zaterdag 9.30. 11 30, 1.30. 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur. Zondag vanaf 1.30 uur (a.l.i. Zondagmorgen 11 uur: Tussen zeespiegel en zee bodem (a.l.). COLOSSEUM: Niets dan pech. Zater dag 2. 7 en 9.15 uur, zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (a.l.). HARMONIE: Sissi, keizerin en moe der. Zaterdag 3.30, 7 en 9.15 uur. zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur lo.l.). LUMIÈRB: Stoottroepen in de aanval. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 5.30 uur (18 jr). LUTÜSCA: De reis om de wereld In 80 dagen. Zaterdag 2 en 8 uur, zondag 1. 4.30 en 8 uur (a.l.). LUXOR:und abends in die Scala. Zaterdag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). METRO: Hyena's van de grote weg. Zaterdag 3.30. 7 en 9.15 uur. zon dag 2, 4 30, 7 en 9.15 uur (IS jr!. PRINSES: De drie Musketiers. Zater dag en zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur REK: De held der Semlnoles. Zater dag 4. 7 en 9.15 uur. zondag 2, 4.30, 7 en 9.15 uur (14 jr). SCALA: De lord. de lady en de butler Zaterdag 2, 7 en 9.30 uur, zondag 2. 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). THALIA: Scatnpoio. Zaterdag en zon dag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). 't VENSTER: The passionate stran- gei Zaterdag 2, 7 en 9.15 uur. zon dag 1.30. 4.15. 7 en 9.15 uur (18 irj. VICTORIA- Laurel en Hardv bil dc luchtbescherming. Zaterdag 2, 7 en 9.30 uur. zondag 2, 4.30, 7 en 9.30 uur (a.l.). (Van onze raadsverslaggever) Het schrijven van B. en IV. over het stopgezette overleg tussen de 27 ge meenten in het Waterweggebied over een eventuele samenwerking was bet enige agendapunt, dat meerdere raadsleden van het gemeentebestuur in zijn oude samenstelling in het geweer bracht. De overige agendapunten leverden hoegenaamd geen moeilijkheden op. Het was alleen de heer W. Kok (c.h.u.), die een paar vragen stelde, waarbij geen grote belangen aan de orde werden gesteld. Is de huur, die de PTT zal betalen voor een zaaltje op de begane grond van het Wijk centrum Nieuwland, dat ingericht zal worden als postkantoor, niet aan de lage kant? wilde hij weten. Dt PTT zal ovor dit lokaal 166,50 moe ten betalen, maar daarby is 83,5. inbegrepen oor de vergoeding voo. het gebruik van de gasojar, gas, wa ter en elektriciteit en voor hc schoonhouden van deze ruimte, Zo doende blijft een reele huur van 8- per maand over. Loco-burgemeester H, Sabel ver telde de heer Kok, dat het zaaltje minder geld zou opbrengen, als het verhuurd werd, waarvoor het eigen lijk bestemd is: het houden van bij eenkomsten en dergelijke. Toen het voorstel ter tafel kwam om de politiepost aan de Frangois Haverschmidtlaan op te heffen en een tweede surveillance-auto aan te schaffen, was het wederom de heer Kok, die het woord vroeg. Hij gaf te kennen, niet overtuigd te zijn van de noodzaak van nog een mobilofoon wagen en de afschaffing van de po litiepost in Schiedam-West. De heer Sabel deelde daarop mee, dat de politiepost slechts onvoldoende bezet kan worden. Daarentegen biedt een tweede surveillance-wagen meer efficiëntie, mede doordat de stich ting van een nieuwe politiepost in Nieuwland daardoor overbodig wordt. De overige voorstellen, die wij reeds uitvoerig hebben behandeld, werden zonder meer aangenomen. De geloofsbrieven van de nieuw be noemde raadsleden, zo deelde de heer A. J. van Lith mee, waren in orde bevonden. Advertentie I.M. -\'r, goede 1 HOOGSTRAAT 8ÖHIEDAM j PUT3ELAAN j 32^34 'ROTTERDAM NED. HERV. GEMEENTE: Grote Kerk io uur: ds. K. de Bel, Holl. Radmg, 5 uur; ds. K, J. H. Burgy, Den Haag. Bethelkerk 10 uur: ds. C. Nieber, Zaltbommel; 5 uur: ds. Chr. J. Gaü, Den Haag. Opstandingskerk 10 uur: drs. C. J. J. van der Maas; 7 uur; dr, L. J. Cazemier. Vredes- kerk 9 en 10.45 uur: dr. L. J. Caze mier: 7 uur; ds. Chr. J. Gall, Den Haag. NED. PROTESTANTENBOND. 10.30 uur ds. H. R. Postma (Rem.), Rot terdam. JEHOVA'S GETUIGEN, 6.30 ui)" Wachttorenstudie. - OUD-KATHOLIEKE KERK, 10 U. Hoogmis. De medische diensten worden dit weekeinde waargenomen door J. van der Veer. Ruys de eBerbroucklaanl6, tel. 69873, A. Q. C. Klomp, Jul. van Stolbergstraat 3, tel. 69952. en W. A, de Ridder, Stadhouderslaan 46. tel. 67590. De dienstdoende apotheken zijn C, aJnsen, Swammerdamslngel 41, en Nieuwland-apotheek, Wibaut- plein 17. (Van een onzer verslaggever.)) De Coöperatieve Bergingsvereniging „Kenate Leonhardt" van goudzoeker Piet Visser bestaat niet meer. Vrij dagavond is in Haarlembesloten haar te liquideren. Een nieuwe com binatie van financiers zal gaan pro beren dc goudschat van de zeebodem by Texel te bergen. Ook dat besloot men op die vergadering. De bijeenkomst droeg weer een ver hit karakter. Vier uur lang duurden de besprekingen, voordat liet liqui- datiebesluit werd genomen. De stem ming wees uit, dat bijna 3.500 aan deelhouders voor de liquidatie waren. Een kleine 1.500 waren er tegen. Dit betekent het emde van de oude bergmgsvereniging. In de nieuwe combinatie is de heer P. Schelvis uit uit Heemstede de voornaamste fi guur. Hij is er vast van overtuigd, dat men nog dit jaar de goudschat zal gaan bergen. De heer P. Schelvis is afgetreden als bestuurslid Yan de vereniging „Renate Leonhardt" in li quidatie. In zijn plaats werd in deze vereniging gekozen de heer A. van Staalduinen. Deze kreeg de opdracht het hquidatiebesluit te effectueren. Oe nieuwe bergingscombinatie moet geld hebben. Daarom is besloten de aandeelhouders van de oude vereni ging tot I augustus in de gelegenheid te stellen maximaal tien gulden te storten. Daarmee zouden zij zich dan van een aandeel in de winst verze keren. Tijdens de laatstgehouden repetitie van 't Vlaardings mannenkoor „Or pheus" werd tot dirigent benoemd Andries Noordegraaf uit Hendrik Ido Ambacht. „Orpheus" stelt zich voor met de nieuwe dirigent een goede pe riode tegemoet te gaan. de VkC-gelederen had succes. Ben Arons. weer de sterkste speler van de Vlaardingers. kwam naar voren en met een onhoudbare omhaal scoorde hy Even later speelde dezelfde speler Jaap Zwanenburg vrij, maar diens schot ging net over. Na rust werd Korpershoek uit het water gestuurd. SZC profiteerde on middellijk van de numerieke meer derheid en Zijlstra scoorde 1—1. Invaller Jan Groenenberg pikte in het achterveld een bal op en hij ging een wedstrijd aan met zijn directe tegenstander. Hij liet hem meters achter zich. Vrij zwom hy dicht tot doelman v. Raat door en schoot hard in (2—15. Groenenberg wist weer zijn tegen stander te „ontzwommen" maar hij werd door twee Schiedammers ge mangeld. Snel gooide hij naar de vrijgekomen Cor Dalmeijer en via deze speler werd het 31. Het eind signaal werd met vreugde begroet. Ondanks de twee invallers, Cor Paalvast en Leo Zandwijk waren niet beschikbaar, was VZC toch de ster kere ploeg en de overwinning was volkomen" verdiend. De spelers moedigden daarna ZPB aan. Zij hadden hiermee een onver wacht succes, want deze ploeg slaag de erin met 1—0 de leiding te nemen in de wedstrijd tegen SwiftDVZ. De Hagenaars wisten echter enkele minuten later de gelijkmaker te sco ren. BU het eindsignaal omhelsden de enthousiaste Vlaardingers elkaar, want door dit onverwachte resultaat mochten zij de eerste prijs in ont vangst nemen. Gezamenlijk ging men naar het Rotterdamse stadhuis, waar in een der vertrekken een koude tafel was klaargemaakt. Dit omdat de gemeen te Rotterdam de organisator van dit toernooi was. Het Rotterdamse Vakantie-Comité had deze vierkamp 'oor tweedeklassers georganiseerd als •akantie-ontspanning voor de Bot er dammers. Vele toeschouwers woon. ien de wedstrijden by. De Vlaardingse aanvoerder kreeg ie beker. Elk der spelers ontving een speldje ter herinnering aan dit voor ie Vlaardingers zo succesvolle toer nooi. Vanavond spelen de heren hun laatste competitiewedstrijd. Zij moe ten het opnemen tegen Vitesse I (Den Haag). De Zijl uit Leiden heeft zijn laatste wedstrijd tegen het Utrechtse Wilskracht met 30 ge wonnen. Deze ploeg staat nu bovenaan de ranglijst met twee punten voorsprong op de Vlaardingers. WP'zn deze nog een kleine kans behouc.cn op een kampioenschap (via een beslissings wedstrijd) dan zullen zij tegen het sterke Vitesse geen fout moeten maken. Zeer snel had Vlaardings Vrijwil lige Brandweer vanmorgen een brandje bedwongen, dat was uitge broken in het perceel Willem Beu- kelszoonstraat 48 te Vlaardingen. Een geweldige rookontwikkeling was er de oorzaak van, dat de inboedel van het gezin van NS-employé J. Drop nog vrij grote schade opliep. De inboedel was laag verzekerd. Omstreeks kwart voor zeven werd de brand ontdekt. Er werd middel groot alarm gegeven. De brandweer, die spoedig ter plaatse was, had de vuurhaard, na door een verstikkende rook te zijn gedrongen, snel onder de knie. NS-employé J. Drop die dienst doet op het station Vlaardingen- Oost, was vanmorgen om vier uur naar zijn werk gegaan. Hij had vroege dienst. Zijn gezin is met vakantie in Noord-Brabant. De voorlopige conclusie van het onderzoek naar de oorzaak van het brandje is, dat enkele vonken uit een bij het bed in de tussenkamer van de woning opgestoken sigaret tussen de dekens zijn gevallen. De vonken zou den lange tijd verder hebben ge smeuld, waardoor een enorme rook ontwikkeling ontstond. Ook de naast het panel, liggende opslagruimten stonden vol rook. Deze ruimten zijn door de brandweer ontruimd. Schade werd daar niet aangericht. Op het Cios te Qvervecn zijn o.a- geslaagd: Hoofdspccialisaties. Voetbal: R. W. van Wilsum, Schie dam. Gymnastiek: R. C. de Rooij, Rot- terdam-Z. .Schermen; K. S. van Baarle, Rot terdam. Tennis: R. A. R. Zapf, Delft. Nevcn5pecia!isalies. Badminton: R. A. R. Zapf, Delft. Volleybal: R. W. van Wilsum, Schiedam. Basketball: K. S. van Baarle, Rot terdam en R. C. de Rooij, R'dam. Vangstberidhten van zaterdag morgen: VI 70, 4 kantjes: VI 78, 5 kantjes; VI 79, 10 kantjes; VI 85, weinia; VI 172 6 kantjes; VI 208, 7 kantjes; VI 216, 40 kantjes; VI 97, 40 kantjes; VI 142, 6 kantjes; VI 197, 17 kantjes; VI 56, 12 kantjes; VI 89, 50 kantjes, thuisvarend; VI 112, 40 VI 132, 17 kantjes. Prijzen zaterdag morgen: Maatjesharing: groen 70 S3; klein 44—50,10; groot 4244,10. Danny Andrews en Janine Duvai, een Amerikaans jongetje en een Frans meisje, zijn beiden op een dure internationale Zwitserse school, maar zij verlangen beiden naar Parijs. Het jongetje omdat zijn vader, zakenman en weduwnaar, daar woont, het meisje omdat zy aanneemt dat haar moeder een gescheiden vrouw, daar woont. Hun verlangen is zo sterk, hun ondernemingsgeest is zo groot dat zij weglopen. Gemakkelijk is de tocht over de grens en dwars door Frankrijk niet, maar Franse kinderen helpen hen onvoorstelbaar efficiënt en na een reeks komische avonturen komen zij in Parijs aan. Bobby Clark en Brigitte Fossey (uit „Jeux inter- dlts") spelen amusant deze rollen. Vader Andrews Intussen en moeder Duval gaan op zoek naar hun sprui ten en hebben het nog veel moeiiy- ker dan dezen. Zij rijden achterop een motorfiets, op een zich zelf hal verende scooter, in langzame treinen, raken in militaire manoeuvres ver strikt en hebben een heel amusant conflict met een Engelse generaal. Hun kinderen vinden zy pas in de woning van Andrews. Met zijn vieren zullen de hoofd personen best een gelukkig gezin gaan vormen. Gene Kelly en Barbare Laage vormen In elk geval té zanten een aardig ouderpaar, nu de Ameri kaan wat verfranst eri de Frangaise wat minder modieus is geworden. Gene Kelly, die de film regiseerde en produceerde, heeft in het kome dietje nog enige ernst gebracht. Hij brengt aan de Amerikaanse zaken lieden de boodschap dat zij van de Fransen kunnen leren wat minder zenuwslopend en, heel wat aangena mer te leven. Het aardigste element in de film is echter het satirische. Kelly neemt de zenuwslopende haast van zijn landgenoten en het militaire goochel spel van codes en operaties geestig op de hak. Veruit het beste fragment van de film beschrijft hoe de gene raal een hele troepenmacht formi dabel in beweging zet om de twee kindertjes op te sporen. Maar zij zit ten achter op een van de legerwa gens, die zo ijverig naar hen zoe ken.... (PASSAGE). Een autorace, Zo spannend dat de haren er bij te berge rijzen, wordt lot en met maandag verreden in M o n o p o 1 e. Spanning bij het dui zendkoppige publiek op het witte doek, spanning ook by het wel wat rustiger "gezeten publiek in de bio scoop. Zal Nick Jargln, de koning van de racebaan, die zo goed weet wat hij waard is, weer winnen? Of zal hy eindelijk eens het onderspit delven en wat minder zelfverzekerd wor den? Maar Johnny wint en de spanning van zijn laatste race blijkt zelfs zo veel van zijn trots te hebben gebro ken dat hij weer tot de categorie der goede en brave mensen kan wor den gerekend. Op het beslissende moment, bij het nemen van „De Duiveisbocht", spaart hij namelijk z(jn grote con current, hetgeen hem (zij het nog slechts in gedachten) zijn vriendin netje weer in de armen voert. Dat hij daarby de race nog weet te win nen. doet het publiek op de baan alleen maar harder juichen. Cornel Wilde is de roekeloze ko ning van de racebaan, verbeten vechtend als hy in de gaten krygt dat iedereen het op hem gemunt heeft, maar toch niet zo'n nare jon gen als het zich eerst laat aanzien. Jean Wallace is zyn vriendinnetje. Een. kostelijk figuur m deze net iets te „happy" eindigende rolprent is een naam- en tandeloze mecanicien. De open-lueht-campagne van de Evangelisatie-actie „Waarheen reist u?" is deze week een groot succes geworden. De vier avonden werden door vele honderden Vlaardingers bijgewoond Alleen de woensdagavond had door de zeer slechte weersomstandigheden een niet zo succesvol verloop. De actie is georganiseerd door de Youth for Christ. Verdere mede werking werd verleend door plaatselijke christelijke jeugdorganisa ties, Hervormde en Gereformeerde Kerk en Het Leger des Heils. WENEN (Reuter). Alle Sowjet- strijdkraohten hebben Roemenië thans verlaten, aldus radio-Boeka- rest. Het Roemeense kabinet heeft vrij dagavond een grote receptie gegeven ter gelegenheid van het voltooien der ontruiming, welke in mei op een bijeenkomst van de landen van het Verdrag van Warschau werd goed gekeurd. Van de Delftse student W. J. Din- gemans uit Maastricht, die woensdag bij het ongeluk op de Beestenmarkt onder de vallende stalen mast te rechtkwam. is gisteren in het Gast huis te Delft het linkerbeen geampu teerd. Van de vier gewonden, die dit ongeluk eiste, was dit slachtoffer er het ergst aan toe. Hij kreeg het volle gewicht van de bijna drie ton wegen de mast op zijn been. Behalve de vier avondbijeenkom sten waren er ook drie kinderbyeen- komsten in de middaguren. Ook hier was grote belangstelling. De meest op de voorgrond tredende mensen bij deze' actie waren; ds. J. Gravendeel uit Genk (België) de heer v. d. Heyden uit Dordrecht ais zangleider en de leider van de kin dersamenkomsten Jaap Polderman uit Haarlem. Verder verleenden velen hun medewerking tot het slagen van deze avonden, zoals Leny de Graaf uit Middelburg, die iedere avond voor de muzikale achtergrond bij het zingen zorg droeg met haar multimo- nica, de zingende zusjes Elly en Franny Faassen uit Vlaardingen en verscheidene sprekers. Vrijdagavond vond de laatste open lucht bijeenkomst plaats op de speel weide van het Oranjepark te Vlaar dingen. Reeds bij het openen van de bijeenkomst waren er vele honderden Vlaardingers aanwezig. Tijdens de samenkomst groeide het aantal tot de 1000. Zangbrigadier v. d. Heyden, van het Leger des Heils was het, die de avond opende en hij leidde het ge zamenlijk zingen. Daarna ging hij voor in het gebed. Een kort, maar zeer krachtig, woord werd gesproken door ds. Gravendeel. Het Interkerke lijk Jeugd Evangelisatie-koor uit Overschie zong enige liederen. Een kwartet uit dit koor, het bleek echter vijf leden te omvatten, zong daarna. Een spreker sprak zijn getuigenis uit en ds. v. d. Vloed, Hervormd pre dikant te Vlaardingen. sloot met een woord van deze avond. Vanavond wordt de Jeugdrally be sloten met een samenkomst in de Oosterkerk aan de Schiedamseweg te Vlaardingen. Ds. J. Gravendeel Is de spreker van deze avond. Muzikale medewerking wordt verleend door de zingende zusjes Elly en Franny Faas sen, een trompet-kwartet o.l.v. Jaap v. Haften en het muziekgezelschap „Insullnde". (Van een onzer verslaggevers) De gemeente Putten heeft de reke ning gepresenteerd aan het stads- en academisch ziekenhuis te Utrecht wegens gemaakte kosten in het huis van de familie Haanschoten. Door de verspreiding van dc radio activiteit moest het een en ander in de gemeentewoning worden wegge broken. Er is o.a. een nieuwe schoor steen gemetseld. Bovendien werd het meubilair gedeeltelijk vernieuwd. Het gemeentebestuur van Putten vindt, dat het ziekenhuis de schade maar moet betalen, omdat deze door nalatigheid van zijn personeel zou zijn ontstaan. De directie van het ziekenhuis heeft haar standpunt nog niet be paald, omdat haar adviseur in deze kwestie met vakantie is. BENTHUIZEN. De ervaring van de laatste jaren heeft uitgewezen, dat de aanleg van de Graaf van Bloisstraat niet heeft voldaan. Zo doende zal deze straat opnieuw be horen te worden gerioleerd on van een nieuwe verharding moeten wor den voorzien, waarvoor ten dele de bestaande klinkers kunnen worden gebruikt. In het raam van de voltooiing van het uitbreidingsplan „Noord" be hoort tevens een riolering te worden aangelegd, welke eveneens een ge deelte van het Beelaertspark (de van een even nummer voorziene woningen) zal omvatten. Het hoofd van publieke werken heeft een plan opgesteld, hetwelk beschouwd kan worden als de afslui ting en completering van die werken, welke nog noodzakelijk zyn, waarbij rekening is gehouden met het bouw rijp maken van de gronden aan de van Leeuwcnhoekwcg dear de firma Groen Bregman en de bouwver eniging „Algemeen Belang". Het plan is uiteraard in drie on derdelen gesplitst, t.w. A. het gebied, waarin de daarin geprojecteerde voorzieningen door de firma Groen Bregman zullen worden uitge voerd: B het gebied, hetwelk pas bouwrijp kan worden gemaakt nadat de beschikking van de minister van volkshuisvesting en bouwnijverheid voor de bouw van vijf woningwetwo ningen, plan VII, zal zijn verkregen en C. die werken, welke voor ge meen terekening moeten worden aan gelegd. namelijk de reconstructie van de Graaf van Bloisstraat alsmede de aanleg van de riolering ia het uit breidingsplan „Noord" en een ge deelte van het Beelaertspark. Het gedachte rioleringssysteem is geba seerd op een volledige doorspoeling van de riolering, alsmede van de hleraangrenzende watergangen. Uit eindelijk zal het af te voeren riool water via een automatische vlotter- pompinstallatie op de ringvaart wor den geloosd. Burgemeester en wethouders stel len voor genoemde werken te doen uitvoeren en het sub C vermelde werk onderhands op te dragen aan de fa Groen Bregman, aangezien verwacht kan worden, dat deze fir ma het werk zeer voordelig zal kun nen uitvoeren, omdat zij de gronden aan de van Leeuwenhockweg gedeel telijk bouwrijp moet maken, althans, indien met deze firma over de aan- neemsom tot overeenstemming kon worden gekomen. Uiteraard zitten m de totale kosten ook begrepen be dragen voor de aanleg van een groenvoorziening en het plaateen en completeren v&n de openbare ver lichting. Inmiddels heeft het college van B en W. de nodige gelden bij een bank instelling aangevraagd. ffi l'y\ PFI n f PM r- ALI>\VX.T>V65 jaar gehuwd. Gisteren herdacht het echtoaar Hessels uit de Duiventorenstraat de dag dat hij 65 jaar was getrouwd. Namens het gemeentebestuur bood loco-burgemeester D. P. Valstar zijn gelukwensen aan.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1