Noren richten ravage in Oranjestraat aan met geleende5' auto Vespaclub Schiedam hield eerste scooterrally SVV wint na spannende strijd met 4-3 van TIW Iets heter veldwerk gaf de doorslag Wehate trok 37.800 belangstellenden 'Jongens-Tour de France' bezoekt ook Vlaardingen WALOO-TAXI 64.65,0 (3 lijnen) Meisje valt uit raam Scooter rijdt kleuter aan Excelsior-jeugd terug uit Hoek Wat zij vingen Jongetje (twee maal ontsnapt) nog zoek Politierapport Lampionoptocht Ruim 4500 meer dan vorig jaar Fietsen naar Zestienlioveii Wielrijder gaf geen voorrang De duivenklok Brandje Jeugd spuit om het best Diefstal Inenten Tuinkeuringen Esperanto-agendo Kinderreisje Buffalo Bill in Stadsgehoorzaal Carillonconcert Oproep aan de jeugd Geen fietsen meer in de Passage Burgo liengelde Burgerlijke Stand Goede resultaten VFC-meisïes 55 het VRIJE VOLK MAANDAG 4 AUGUSTUS 1958 PAGINA 7 Advertentie IJU. Gestolen is zaterdag de portemon- naie van mevrouw L. S.-v. d. M. Haar dochtertje deed boodschappen in de Hema te Schiedam toen zij haar mandje, dat zij even had neergezet weer oppakte, was de portemonnaie met 7,inhoud eruit verdwenen. Zondagavond om acht uur ijarige is de zevenjarige Dirkje Otten uit het raam van haar woning op de 2e ver dieping aan de Prof. Aalberselaan te Schiedam gevallen. Dat is een hoogte van vijf meter. Het meisje klaagde over pijn in haar rug en is ter ob servatie in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. De ouders waren niet thuis. Ken vijftienjarig neefje, dat op paste, had het kind om zeven uur op bed gebracht. Toen het tweejarig meisje M. W. r. zondag plotseling de Herenstraat te Schiedam overstak, werd zij aan gereden door een scooter, bestuurd door L. v. O. Zij kreeg een scheur- wond aan het hoofd. Dinsdagmiddag van 2 tot 3 uur be staat gelegenheid tot kosteloze inen ting tegen pokken in het gebouw van de GG en GD, Tuinlaan 80. Trouw boekjes der ouders of geboortebe wijzen der kinderen meebrengen. Het bestuur van de Schiedamse volkstuindersvereniging Klein-Bab- berspolder is van plan dit seizoen op het tuincomplex aan de vyfsluizen tuinkeuringen te iaten houden om de activiteit van de leden op het ge bied van volkstuinieren te stimuleren. Deze tuinkeuringen, die driemaal zullen plaatvinden, geschieden door een commissie uit Rotterdam. Het verenigingsbestuur heeft voor de win naars van deze keuringsproef aardige prijzen .beschikbaar gesteld. Jaudon, la "an de augusto. Klub- vespero. Pendas sur la muro kaj tiketikas. Ni kunvenos ce fam. Men- nlngh Gr. Markt. Al nia mezurba ejo certa todos multaj. (Van een onzer verslaggevers) Twee beschonken Noorse zeelieden van zeventien en achttien jaar hebben zaterdagavond met een „geleende" bestelauto van Poot s Aleeswarenfabriek een enorme ravage aangericht in de Oranjestraat te Schiedam. /ij reden zonder licht met een vaart van zestig kilo meter tegen een lichtmast en twee verkeerszuilen, die volkomen werden vernield. Brokstukken vlogen over de weg. Een passe rende bromfietser en een voetganger liepen hierdoor lichte verwondingen op. Eén verkeerszuil kwam in stukken 25 meter verder voor de deur van de oude cartonnagefabriek terecht. De wagen zelf, tot en met ingedeukt, kantelde na deze drie dubbele aanrijding en kwam op zijn kant over de weg te liggen. Het verkeer ondervond meer dan een uur vertraging. Dat zich hoegenaamd geen per soonlijke ongelukken hebben voorge daan, mag een wonder heten. De Oranjestraat is namelijk een van de drukste verkeerswegen van Schiedam. De twee Noren kwamen er goed van af. Een van hen had een kleine hoofdwond en werd in het Gemeente Ziekenhuis verbonden. De ander had slechts schaafwonden. De jonge zeelieden hadden zater dagavond verscheidene cafés bezocht. Op de Singel vonden zij onbeheerd een bestelauto van Poot's Vleeswa- renfabriek staan. De deuren van de auto waren niet afgesloten, terwijl bovendien het contactsleuteltje in het dashbord stak.... Zij besloten om te gaan toeren. Omstreeks kwart voor elf kwamen zij de Koemarktbrug af geslingerd. De achttienjarige Noor, die stuurde, raakte kennelijk steeds meer de macht over het stuur kwijt, maar minderde geen vaart. Met een be hoorlijke snelheid klapte de auto tegen de verkeerszuilen en de licht mast op. Grote stukken steen en vele glas scherven, die de weg bedekten, maak ten het noodzakelijk, dat het verkeer enige tijd werd omgelegd. De schade was groot. De lichtmast was een verwrongen hoop staal, Eén verkeerszuil volledig vernield, de an der gehavend. De bestelauto aan alle kanten ingedeukt en gescheurd. MAASSLUIS Zaterdagmiddag om vier uur zijn de vijftig junioren van Excelsior met hun leiders van 'hun verblijf in het KNVB-jeugd- kamp te Zeist in Maassluis terugge keerd. Zij werden in Sursum Corda ontvangen, waar de heer B. Weeda namens de juniorcommissie van Ex celsior het gezelschap verwelkomde. De groep van Excelsior vormde de grootste in het kamp, dat een goede week had. De kampleiding was prima, even als de stemming en het weer. Slechts twee middagen viel er regen, maar overigens genoten de honderden jon gens in de mooie omgeving van sport en spel. In het voetbaltoernooi kwa men de jongens van Excelsior niet tot de prijzen, doch dit was van geen enkel beiang, gelet op de sportieve omgang van de jongens der verschil lende ciubs. Wel won Jan van Strijen de derde prijs in het tafeltennistoer nooi. De uitslagen van de gespeelde wedstrijden zijn: Excelsior bKennemerland b 02, tegen Vlissingen b 12, Fluks b 23 en Robur et Velocitas b 21. Excelsior clFluks cl 20. tegen Zwart Wit cl 02, Robur et Veloci tas cl 1—0 en Kennemerland cl 11. Excelsior c2Robur et Velocitas c2 1—0, tegen Excelsior c3 03, Kenne merland c2 11 en Fluks C2 04. Excelsior c3Fluks c2 14, tegen Excelsior c2 20, Robur et Velocitas c3 11 en Kennemerland c3 I3. O "s 'VS X N <t. Het bestuur van de Schiedamse mondharmonicavereniging Vrienden kring organiseert ook dit jaar een reisje vor de kinderen van haar le den. Werd vorig jaar nog één bus met veertig kinderen erop uitge stuurd, ditmaal gaan ruim 80 kin deren met twee bussen op stap. De datum van de reis is 13 augustus. MAANDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Zoek bet maar uit! MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 u.: Trapeze. Apotheek: P. H. Backer. St. Lidulnastraat 58. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: MARTINIT-KANTINE, 8.30 uur: prijsuitreiking nederlaagserie. HET HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur: af vaarten Spidodlenst. DINSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur: Zoek het maar uit! MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 U.: Vijf stappen in het gevaar. Apotheek: P. H. Backer, St. Lidulnastraat 58. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: HET HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur: af vaarten Spidodlenst. ROTTERDAMSE BIOSCOPEN ARENA: De tien geboden. 2 en 7.30 uur (a.l.). CAPITOL: De man zonder angst. 2. 7 en 9.15 uur (14 Jr). CENTRAAL: Sla Here veil Muslk.... 3, 7 en 9.15 uur (a.l.). cineac (naast de Bijenkorf): Jour naal van 9 tot 24 uur. CINEAC (ln Beursgebouw): Clrcus- parade. 9.30, 11.30. 1.30, 3.30, 5.30. 7.30 en 9.30 uur (a.l.). COLOSSEUM: 'a Nachts ln de Groene Kakatoe. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). HARMONIE: De pechvogels. 2. 7 en 9.15 uur (a.l.). LUMIèRE: Stoottroepen ln de aanval. 2.15, 7 en 9.30 uur (18 jr). LUTUSCA: De reis om de wereld ln 80 dagen. 2 en 8 uur (ad.), LUXOR; Mon onde. 2, 7 en 9.30 uur faf). METRO: Vergiss mich nloht. 2, T en 9.15 uur (ad.). PRINSES: Weduwnaar met vijf doch ters. 2.15, 7 en 9.30 uur (ad.). REE: Richard Leeuwenhart. 2 7 en 9.15 uur (14 Jr). SCALA: De lord, de lady en de butler. 2, 7 en 9.30 uur (ad.). Til ALIA: Scampolo. 2.15, 7 en 9,30 uur (a.l.). t VENSTER: The passionate strin ger. 2, 7 en 9,15 uur (18 Jr). VICTORIA: Brigitte, het meisje van Place Pigslle. 8 uur (11 Jr). Heidi. 2 uur (ad.). Vangstberichten van maandagmor gen: VI 78 50 k nog 50 netten. VI 79 50 k nog 40 netten. VI 172 75 k nog 40 netten, VI 203 75 k nog 40 netten, VI 208 65 k nog 20 netten, VI 216 60 k nog 40 netten, VI 115 2 k, VI 142 4 k, VI 197 geen vangst, VI 14 2 k, VI 112 2 k. Prijzen maandagmorgen: Maatjes haring groen 62.— tot 70.klein 40,10 tot 42,90, groot 38,20 tot 44.—, trawlharing groen 60.tot 76. groot 37,20—39,10 klein 41,90 tot 45.—. Binnen;'2 ang,: Vi 70, J. Plug, 25 last; trawlvisserijVI 190, G. van Roon, 19 last, 45 kisten vers, 30 kis ten vers, 15 kisten makreel; 3 aug.: VI"56, J. M. Dijkhuizen, 20 last, trawl visserij VI 114, J. Spaans. 20 last en 40 kisten vis. 'sözï Ongeveer 350 mensen, die zich op iets minder dan 200 schooters bevonden, waren gistermorgen samengekomen op de Nieuwe Haven bij gebouw Tivoli om deel te nemen aan de Nieuwe Bessenrit, de eerste scooterrallye, die de pas vier maanden geleden opgerichte Vespaclut Schiedam organiseerde. (Van een onzer verslaggevers) Een jongetje van ongeveer acht jaar die waarschijnlijk doofstom is, werd vrijdagmiddag in het Kolpabad te Vlaardingen voor een Frans jeugd- brandweermannetje aangezien. Een hulpvaardige buffetjuffrouw van het Badpaviljoen heeft de jongen naar de Camping aan de Kanaelweg te Rotterdam gebracht, waar „Les plus petits pompiers de France" logeren. Daar bleek, dat de jeugdbrandweer uit Doie compleet was. Donderoag was de Franse jeugd- brandweehr in Vlaardingen geweest. Toen men een dag later in het Kolpa bad het jongetje aantrof, dat zich niet verstaanbaar kon maken, meen de men daaruit te moeten conclu deren. dat. het een brandweerman netje was, dat was achtergebleven. De buffetjuffrouw heeft toen op eigen initiatief en zonder de politie in kennis te stellen het kind naar Rotterdam gebracht. In Vlaardingen probeerde de jon gen al weg te lopen. Die poging mis lukte. In Rotterdam liet de buffet juffrouw het kind in de Camping achter. Korte tijd daarna was het weer verdwenen. De Vlaardingse politie vermoedt, dat de jongen op eigen gelegenheid naar huis is gegaan. Het onderzoek werd in Rotterdam en Vlaardingen voortgezet, maar leverde geen enkel resultaat op. MAASSLUIS. Op donderdag 31 juli te plm. 1925 uur reed op de Zuiddijk een 17-jarige bromfietster, die op de duo een 22-jarige jonge man vervoerde, tegen een voor haar rijdende 14-jarige wielrijdster, met het gevolg, dat zowel de bromfietster als de wielrijdster op de straat vie len. Met geringe verwondingen en weinig schade liep het af. Op de vlaggetjes, waarmee alle scooters getooid waren, kon men zien dat de deelnemers uit Nijmegen, Haarlem, Walcheren en zelfs uit Gro ningen kwamen. Om een uur vertrok ken de eerste rijders voor een puzzel- rit van 40 kilometer, die door Oud- Schiedam, Kethel, Schipluiden en een gedeelte van Vlaardingen voerde. Omdat in de maanden juli en augustus eike motorwerdstrijd, waar bij het gaat om snelheid, verboden is, hadden de organisatoren een snelheid vastgesteld, waarmee gereden moest worden. Aan de start werd gezegd dat deze snelheid tussen 14 en 24 km per uur lag. Wie dus bij de aankomst er de juiste tijd over gedaan had, een urn en 58 minuten, had uiteraard ook de juiste snelheid gereden. Deze persoon kreeg een mooie wisselbeker, terwijl er voor alle andere ploegen ook nog een fraaie beker was. Bovendien kre gen allen nog een flesje Nieuwe Bes sen aangeboden. Zelfs Dorus toas zaterdagmiddag naar Vlaardingen over gekomen om deel te nemen aan het drum-con cours, Aangezien alleen kinderen aan dit concours konden deelnemen, had Dorus een verjongingskuur onder gaan. Hij bleek trouwens een goed trommelaar, want hij ging met de eerste prijs in de afdeling duo's strij ken, Duo's omdat „zijn vrouw" hem niet alleen naar Vlaardingen had laten komen. Het iets betere veldwerk heeft in de gelijkopgaande honkbal wedstrijd tussen het Amsterdamse TIW en SW de doorslag ge geven. Met. het kleinst mogelijke verschil (43) wonnen de Schiedammers na spannende strijd. De roodgroenen hebben steeds een kleine voorsprong gehad, waardoor de strijd een open karakter hield. Tweehonkslagen werden er genoteerd voor Ge rard Gommel (2 x) en Bennie Heshof. Dinsdagavond zal weer de grote lampionsoptocht langs Vlaardings straten trekken. Omdat die dag prin ses Irene verjaart komt deze feeste lijke optocht speciaal in het teken van onze jarige Prinses te staan. Men rekent er op, dat alle deelne- mertjes zich daarom met oranje zullen tooien en door een zo groot mogelijke opkomst er een echt Oranjefeest van maken. De start is om 9 uur van het Feestterrein, Broekv.-eg. Het hoogtepunt zal een serenade zijn langs het stadhuis, waar de loco-burgemeester het défilé met de leden van het comité Jeugd- vakantievreugde zal gadeslaan. De optocht zal de volgende route kiezen: Dr. Abr. Kuyperstraat, Groen van Prinstererstraat, Bilderöijk- straat, Van der Driftstraat, Huygens- straat, Vondelstraat, Markgraaflaan, Nieuwelaen, West Nieuwland, Waal straat- "larkt (défilé), Maassluise- dijk lafrit), Mozartlaan (einde). Ieder kind kent Buffalo Bill, de held van het Wilde Westen. Wat hij beleeft zou ieder meisje of iedere jongen wel willen meemaken. Nu, dat kan dinsdagmiddag in de Stadsge hoorzaal. Carla Flink zal hier voor de nodige spanning zorgen. Wie dan ook van een goede zitplaats verzekerd wil zijn bestelle tijdig zijn plaatsje aan de loketten van de Stadsgehoor zaal. Bii een grote belangstelling zal behalve om half twee ook om kwart voor vier een voorstelling worden gegeven. Programma van het carilloncon cert te geven op het Oranjecarillon t.g.v. de verjardag van HKH prin ses Irene op dinsdag 5 augustus 8.S., door stadsbeiaardier Cor Don. 1. a) Wilhelmus, Marnbc van St. Aldegonde, b) - Prinsesselied. Ferd. Timmermans, c) Hollands-lied, J. C. Andreae. 1 2. "Fantasia, Staf Nees. 3. a) Holland zee, Dan. de Lange, b) De kabels los, J. J. Vlotta, c) Wie gaat mee over zee, Valerius. 4. Pizzicato tuit het ballet „Syl via")Leo Deiibes. 5. a) De kleinste, Jos Belt)ens, b) Marsliedje, Richard Hol, c) Zomer ochtendliedje, Cath. van Rennes. 6. Andante met varianten, Jef De- 7. a) Merck toch hoe sterek (Va lerius „Gedenck-Clanck"), b) Laet sang en spel, idem, c) Bede voor het Vaderland, Idem. 8. Turkse mars, W. A. Mozart. Honkslagen van de gebroeders Hes hof openden de le inning voor SW. Toch scoorden de roodgroenen niet. Ook TIW bracht in de le inning geen man over de thuisplaat. De SW'ers namen in de 2e inning een 10-voorsprong. Nadat Hans de Lange en Huib Kooy voor 3-slag uit geschakeld waren, kreeg Koos de Haas 4-wijd. Door Cees van der Gaag kwam hij op het 3e honk, waaraan ook een fout van werper Kempen debet was. Nogmaals een foute aangooi bracht Koos de Haan over de thuisplaat. Cees v. d. Gaag was hierdoor op het 3e honk geko men. Helaas ging vervolgens Gerard Heshof als derde nul aan de kant. De 10-voorsprong bleef ln de ge lijkmakende slagbeurt gehandhaafd. Verkaik kwam nog wel op het 3e honk, doch verontrustené was het niet. Werper Hans de Lange bleef heer en meester over de Amsterdam mers. Op korte tikken sneuvelden .'n. de 3e innmig eerst Bennie Heshof en toen Nico Kolmeyer. Gererd Gommel plaatste hierna zijn eerste twee- honkslag. Cor Bras kreeg nog een vrije loop naar het le honk, maar Hans de Lange maakte aan alle il lusies een eind door 3-slag op zijn naam te laten aantekenen. TIW kreeg geen vat op werper Hans de Lange en verdween weder om voor nul aan de kant. In de 4e inning werd de stand ge lijk. SW wist niet te scoren, doch TIW deed het beter. Kempen, als eerste slagman, tikte de bal in de richting van het 3e honk. Nico Kol meyer kreeg de bal niet onder con trole en Kempen bereikte het le honk. Door Van Pietersen kwam hij als gelijkmaker over de thuisplaat. Weer voorsprong De Schiedammers namen in de 5e inning wederom een ovorsprong, na melijk met 1. Bennie Heshof en Nico Kolmeyer met éénhonkslagcxt en Gerard Gommel met zijn tweede tweehonkslag leverden twee pun ten op. De achterstand werd in de gelijk makende slagbeurt door TIW tot 32 verkleind. Honkslagen van Greene woud, Teyema en Kempen deed eerst genoemde scoren. In de 6e mning werd door beide partijen niet gescoord, doch in de 7e inning werd de stand tweemaal ge wijzigd. Bennie Heshof werkte zijn goede lage tweehonkslag af met het berei ken van de thuisplaat, daardoor in staat gesteld odor een fout van de lste honkman Verkalk. Groenewoud wist op korte tikken van v. d. Louw en Teyema binnen te komen en nogmaals cle achterstand te verkleinen: 43 voor SW. Aan spanning ontbrak het niet in de 8e inning en 9e inning, doch beide teams wisten het veld gesloten te bonden. Toch was SVV in de laatste inning dicht bij een nederlaag. Met het Ie en 2e honk bezet kreeg Kem pen ln de laatste slagbeurt van TIW de bal met een fikse lage slag in de richting van het 3e honk. Nico Kol meyer gooide met veel moeite zijn lichaam ervoor cn brandde vervol gens snel het 3e honk, hetgeen de derde nul betekende, waarna de SW'ers juichend het veld verlieten en als overwinnaar uit de stjjd waren gekomen. Het scoreverloop was: TIW: O-O-O-l-l-O-l-O-O 3. SW: 0-1-0-0-2-0-1-0-0 4. De werpersresultaten waren: Hans de Lange (SVV): 11 x 3 slag; 5x4 wijd; 7 honkslagen tegen. Kempen (TIW)14 x 3 slag; 3x4 wijd; 7 honkslagen tegen. De overige uitslagen uit de Over gangsklasse B luiden: Neptunus— The Catchers 41; HFC, Haarlem Schoten 2 212. Het derde SW-negental zette zijn ov crwinningenreeks voort met een 148-overwinnhig op Feijenoord 2, waardoor de 2e plaats wordt bezet achter Sparta 4. Het tweede negen tal is uitgespeeld, en is geëindigd m het midden van de ranglijst in do 3e klasse B: Dnsdag wordt prinses Irene 19 jaar. Te harer ere wordt des avonds in het kader van het Vlaardingse Kindervakan- tiefeest 1958. met instemming van het comité viering natio- nade gedenkdagen, een grote Oranje-lampionoptocht ge houden. Het comité Jeugdvakantie- vreugd zou het zeer op prijs stellen, indien die dag alle jongens en meisjes zich met oranje tooiden. 2 Woensdag wordt voor Vlaardingen weer een hoogtepunt in de Vakantiefeesten. Zoals reeds bekend is komt dan een alleraar digste nabootsing van de Tour de France een bezoek aan onze stad brengen. De tourrijders zijn ditmaal geen ervaren renners, wier namen de sportpagina's van onze dagbladen vullen, maar sportieve jongens uit het nabije Rotterdam. Er mogen geen fietsen of brom mers meer worden neergezet in de Passage te Schiedam. Vanmorgen heeft de politie er bordjes met „ver boden voor fietsen" laten neerhan gen. Dinsdagmorgen om 10 uur vertrekt van de Hofsingel te Vlaardingen een leuke fietstocht naar het vliegveld „Zestienhoven". Het belooft een interessante tocht te worden met als hoogtepunt het bezoek aan de sterk groeiende, drukke vlieghaven van Rotterdam, Aangezien veel jongelui van de partij willen zijn en de deel neming beperkt is, wordt men drin gend aangeraden zich tijdig op te geven m de /ïsbank. Een ernstige aanrijding vond za terdagmorgen te Schiedam plaats op het kruispunt Stadhouderslaan—-Ju- lianalaan. De 26-jarige wielrijder J. G. uit Vlaardingen. ijzerwerker. gaf geen voorrang aan een auto, die be stuurd werd door de koopman P. B. uit Rotterdam. G. is met een hersenschudding en een gebroken rechterschouderblad naar het Algemeen Ziekenhuis te Vlaardingen lebracht. Hoe zij hiertoe gekomen zijn? Dat is gauw verteld. In het Kruininger Gors is een soort vakantiestad waar jaarlijks circa 20.000 Rotterdammers hun verdiende vakantie doorbrengen. Het is een soort zomerdorp met ge zellige vakantiehuisjes, compleet met wirkels, restaurant en kinderspeel plaatsen. Teneinde de vele kinderen, die hier hun vakantie doorbrengen verantwoord bezig te houden is er een speciale organisatie gesticht, wel ke hiervoor zorg. In het kader van deze stichting wordt ook de „Jongens-Tour de France" gehouden. Een aantal jon gelui, compleet als renners uitgerust met petjes en truien komen als echte toer-rijders op drie achtereenvolgen de dagen 3 plaatsen in de omgeving bezoeken. Woensdag is Vlaardingen aan de beurt. Het doel Is om op die reis ook het een en ander te leren van de steden en dorpen, die ze bezoeken. Het Hjkt derhalve met zijn renners, volgauto's en motorpolitie wel op een race-tour. maar prestaties worden niet vereist. Heel CVIaardingen wordt opgewekt om deze frisse, kleurige toer-rijders toe te juichen. Om ca. 11 uur komt de stoet vanuit de richting Maas sluis de stad bmnen en zal dan, inci dentele wijzigingen voorbehouden de volgende route volgen: Maassluissedijk, Industrieweg, Veer- singel, Maasboulevard, Westhaven- kade. Parallelweg, Wagnerstraat, Mendelsohnplein, Vettenoordkade, Pieter Karei Drossaartstraat, Zomer- strat, oprit naar Maassluissedijk, Dijklaan, secundaire weg Burgemees ter Pruissingel en dan naar het Kol pabad. Hier zal worden uitgerust en gegeten op het dakterras. 's Middags staat een bezoek aan de toren op het programma, terwijl om hall drie van het Kolpabad weer de weg terug wordt aanvaard. Met 195 duiven in concours zondag de p.v. „Adelaar" een wedvlucht van uit St. Chislain Hornu, afstand 180 km. De uitslag luidt: A. Noordhoek I- 18, W. Struis 2, J. A. Tuinder Co. 3-6-9, D. Borsboom 5, J. Schaap 7-16, H. Priem 10, P. Verhart 11-13, E. Buurman 12, Blank en v. d. Zande 14, J. Gosten 17, P. v. Orderen 19, A. Rijswijk 20. Gelost werd om 7.50 uur. Aan komst eerste duif 10.9.49. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 Tel. 68798 Na twee weken zaten de leden van de Vlaardingse hengelveren. Burgo weer aan de waterkant van de Oost- gaag. Trots de hevige wind viel de vangst wel mee. Uitslag als volgt: B. Versteeg 558 gr. beker; A. Harteveid 558 gr; P. v. Minnen 399 gr.; C. Harteveid 169 gr.: J. v. Loon 147 gr.; T. v. Papeveld 147 gr.; J. v. d. Lugt Sr. 132 gr. Geboren: Alberdina, d. v. J. Nor der en A. Stoter; Maria R. J„ d. v. P. C. H. Wijnen en M. Vermeer: Ber- nadette M.. d. v. G. A. F. Matthijs- sen en A. M. Vink; Petrus J„ z. v. J. Heijster en H. M. Eikenbroek; Wil- helmina, d. v. P. van Strijen en J. J. van Kampen; Dick, z. v. D. van der Schalk en L. A. Roeters. Overleden: J. Pinkster, 71 jr.; P. N. A. van Spijk, 17 d.; M. Brockhus, 91 jr., wed. van J. Suttorp; S. Nipius, 71 jr. Om kwart over tien ontstond zon dagavond 'n brandje in de Machine- en Zuigerveerfabriek san de Nieuw- Mathenesserstraat te Schiedam. De brand is ontstaan, doordat de trans formator van een laswagen was blij ven aanstaan. Het vuur is geblust door de brandweer onder leiding van ir. S. Moesker. De schade was gering. NAALDWIJK Toen zaterdagavond de Wcstlandse handelsten toonstelling voor dit jaar haar poorten sloot, kon worden opgemaakt dat ruim 37.800 belangstellenden een bezoek aan deze nationale tuinbouwbeurs hebben gebracht. Dat is ruim 4500 meer dan verleden jaar. Deze tentoonstelling verdiende indeidaad een ruime belangstel ling. Terecht bracht, tijdens de slotbijeenkomst, voorzitter G. Vij verberg hulde aan de standhouders. Verschillenden vierden dit lustrum mee en in die tien jaar zijn ook hun stands qua ophouw en inrichting meegegroeid, zodat van tal van kanten lof werd toege zwaaid voor deze tentoonstelling. Belangrijker dan het aantal bezoe kers is de vraag of er goede zaken zijn gedaan. In feite trof de Wehate het niet. Immers juist in de afge lopen weken waren de prijzen van de koude tomaten en dat bij een top- aanvoer -- heel matig. Het zegt wel iets dat bijv. de veiling Westerlee haar voorsprong van een miljoen gul den op verleden jaar (dank zij het goede voorjaar) in een paar weken zag wegsmelten. Veiling Naaldwijk staat thans achter op verleden jaar, zodat aangenomen kan worden, dat de omzetten, in 1958 beneden die van 1957 blijven Dat drukte natuurlijk enigszins een stempel op de kwekers. Maar aan de andere kant hebben de kwekers erva ren dat de stooktomaten in aan voer en opbrengst een goede teelt waren. Daarom was de handel vooral levendig m die branches die stcok- instailaties leveren. Ook zij, die tooi- verdere mediant satie in de tuinbouw kunnen zorgen en de standhouders die met speciale artikelen kwamen bijv. druppel- bevloeiing hebben, het druk gehad. Voor de andere branches waren de zaken weliswaar niet slechts, maar een hoerastemming was er evenmin. Wederom kwam de vraag naar vo ren of de Wehate om de twee jaar moet worden gehouden. De voorzit ter van de standhondersvereniging, de heer Anes die het bestuur van de Wehate complimenteerde met het verloop deelde nl. mede dat de standhouders op 26 september te Naaldwijk bijeen zuilen komen om die vraag en andere te bespre ken. Bepaalde wensen zijn overigens steeds 111 prettig overleg door het Wehate-bestuur ingewilligd. De heer Vijverberg heeft bij de opening laten uitkomen dat het bestuur een jaar lijkse tentoonstelling gewenst acht, in verband met de toenemende con currentie, waardoor de tuinders be slist „bij moet blijven." De heer Bruinsma, viee-voorzit- ter, vestigde de aandacht er op, dat bij een tentoonstelling een bepaal de attractie zoals ditmaal Groei niet meer weg te denken valt. Velen gingen juist daarna tot aan koop van artikelen over. Groei was kostbaar, maar verantwoord, aldus secretaris M. Penning. Deze was het gedeeltelijk eens met de heer Olivier die re op wees, dat de achtergrond van alle mechanisatie toch de mens moet zijn. Hij wekte daarom het bestuur op de een of an dere manier ook de cultuur in te schakelen bij zo'n tentoonstelling. Inderdaad gaat het er niet alleen om het aantal arbeidsuren te vermin deren, maar ook om de arbeid te veraangenamen Ongetwijfeld zal met deze suggestie bij de elfde Wehate en wij twijfelen er niet aan of deze wordt in 1959 ge houden rekening zijn gehouden. BÜ de gehouden Rotterdamse at- letiekkampioenschappen behaalden de meisjes de volgende resultaten: Rita d. Gelder werd tweede op de 80 meter meisjes B in dezelfde tijd als nummer één, namelijk 10,7. Hen zelfde gebeurde met verspringen, daar werd Rita ook tweede sner. cie- zelide sprong als nummer één nl. 4.66 rn. Rita d. Gelder en Margret Hiit deelden met hoogspringer, de 2de en 3e plaats met een sprong van 1.38 meter, B(j de meisjes A werd Truus Ver- mey 3e op hoogspringen met 1.25 m. Marion Stuijs haalde bij meisjes C een tweede prys by hoogspringen (1.25 rn."» en een derde prijs met verspringen (4.19 ml. Dullaard plaatste zich 2e bij do dames hoogspringen met een sprong van 1.37 m. OOSTVOORNE. De jeugd had vrij dag bij de jeugdbrandweenvedstrij- den te Oostvoorne geen watervrees. Een groot aantal groepen bekampte elkaar en poogden b'u het hanteren van het grote brandweermateriaal de meester punten te behaien. Dat hier bij het talrijke publiek ook wel eens een verkeerd gerichte waterstraal kreeg te incasseren, kon alleen de vreugde verhogen en het enthousias me aanwakkelen. Op zijn beurt kon het publiek jui chen als een der kleine brandweer lieden een onvrijwillig bad kreeg, bij het nemen van een hindernis. De op gave luidde: eerst over een balk klimmen, daarna een bal precies door een opgestelde boog spuiten. Vervol gens stond er een instrument opge steld, waarbij een ballon steeds gro ter werd wanneer de kleine spuit gasten precies in een opening wisten te spuiten. Vermakelijk was het te zien, hoe, met ware doodsverachting de straat werd getrotseerd om deze ballon machtig te worden. De uitslag was: lste prijs: Wim, Aat en Mary Vink te Vlaardingen; 2e prijs: Henk en Lucas de Haard te Oostvoorne, bijgestaan duui Henk Spel te Rotterdam; e prijs: Tmus en Just Mackay, bijgestaan door Gert Schap, allen te Oostvoorne.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1