Aussies toch nog op tijd aangekomen Record-deelname van leden SZC en VZC Meelzakken - oorzaak dodelijk ongeval - niet goed opgestapeld Sluis nadert voltooiing Militair zou giften hebben aangenomen Harry van Kleef vestigt nieuw provinciaal record Nat. kampioenschappen Bad Groenoord SVV ontmoet in Amsterdam The Catchers VVV-enveloppes voor 'Aussies' Niet op TV, wel op film en in ether Gevonden Voor Schiedams kantongerecht Coureur reed weer goed HET VRIJE VOLK DONDERDAG 7 AUGUSTUS 1958 PAGINA 5 (Van een onzer verslaggevers) Het had niet veel gescheeld, of de „Aussies" waren pas te elfder ure in Nederland gearriveerd. Zaterdagochtend waren zij nog van plan eerst een bezoek te brengen aan de Expo in Brussel. Secretaris R. Zijlstra van de Schiedamse Zwem Club is toen met een vliegtuig ijlings naar Parijs gereisd en heeft daar de Australische meisjes ervan weten te overtuigen, dat de wed strijden in het Schiedamse Bad Groenoord toch wel heel be langrijk zijn en dat heel Nederland naar hun komst uitziet. Zo is de Australische ploeg toch nog op de oorspronkelijk vastgestelde dag in Nederland aangekomen. Dinsdag hebben de meisjes hun kamp opgeslagen in Boekelo en in Bad Boekelo hebben zij ter voorbereiding van de drie dagen die hen in Schie dam te wachten staan ijverig getraind. 316 Speelgoed gestolen VZC chiedammers j elkaar onder Schoolverzuim Er waren twee dames wiens kinde ren in de maanden februari en maart nogal eens een keertje de school ver zuimd hadden. Het zevenjarige doch tertje van mevr. R. had in februari volgens haar moeder de A-griep ge had en daar wilde mr. Cos dan wel rekening mee houden, maar voor de maand maart ging dat vliegertje niet op, waarna mr. Schimmel 20 of acht dagen waarvan 10 voorwaar delijk met een proeftijd van twee jaar eiste. Zij werd conform de eis veroor deeld. m I'M - Burgerlijke Stand Kwart ton gespaard Visafslag Wisselkoersen Populaire avond' Hobby's en bloemen Bromfietser viel Jehovah's getuigen Wandelmars LUXE POSTPAPIER Jongetje verdronken Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning Vanmiddag reizen zij naar Rotter dam, waar zij op het Centraal Sta tion door het bestuur en enkele leden van de Schiedamse Zwem Club wor den afgehaald. Het gehele gezelschap stapt 's avonds op een Spidoboot om een rondvaart door de Rotterdamse ha vens te maken. Vrijdagmorgen om elf uur worden de „Aussies" en de KNZB-officials door het gemeentebestuur van Schie dam in de Museumaula ontvangen. Na dit officiële welkom volgt een lunch in hotel De Kroon, waaraan zeer waarschijnlijk ook de Austra lische ambassadeur zal aanzitten. En morgenavond begint dan in Bad Groenoord het grote drie-daag se zwemfestijn, dat ook wel voor een deel dank zij de medewerking van juist die Australische groep de aandacht zal hebben van alle Ne derlandse zwemliefhebbers. De nationale kampioenschap pen zwemmen en schoonspringen hebben dit jaar een record aan tal deelnemers: 57 verenigingen brengen straks 31 aspiranten en cracksk in het water Interessanter voor Schiedam en Vlaardingen is, dat zowel van de Schiedamse zwemclub als van de Vlaardingse zwemclub meer leden aan de nationale kampioenschappen meedoen dan ooit het geval is ge weest. Voor 3ZC zwemmen: 100 m vrije slag aspiranten meis jes; Pauline van der Widt, 100 m vrije slag aspiranten jon gens: Herman van Soest, ICO ns rugriaj aspiranten jongens; Kees van Lieshout, 100 m vrije slag dames: Cookie Gasteiaars, 100 m vrije slag heren: Rinck Zjjl- stra, 4 x 100 m wisselslag estafette he ren: Peter Koning (rugslag), An- dries Sonneveid (schoolslag), Henk Schouten (vlinderslag) en Rinck Zijlstra (vrije siag). Cockie zwemt straks cle race van haar leven Be kleine, doch verdiende overwin ning van zondag tegen TIW heeft de SVV-honkballers steviger op de derde plaats gebracht achter Neptu- nus en Schoten 2, Zaterdag spelen de roodgroenen legen de Amsterdamse overgangsklasser The Catchers, De thuiswedstrijd werd een gemakkelijke overwinning voor honkballend SVV, doch of het nu zo gemakkelijk zal gaan, valt te betwijfelen, daar de Amsterdammers nog steeds dicht bij de laatste plaats op de ranglijst staan, die bezet wordt door DEC uit Amsterdam. Het derde negental van SVV ont moet zaterdagmiddag op het SVV- terrein aan de Poldervaart, sport complex Groenoord, om 4 uur het Vlaardingse Odina. De SVV'ers zul- l len bij een overwinning op hun Vlaardingse Ondina. De SVV'ers zul- fcovenste plaats behouden, aangezien de achterstand op leider Sparta 4 slechts één punt bedraagt, en beide teams elkaar nog eenmaal ontmoe ten. Het zal dus beslist we! spannen in deze semi-derby van de 4e klas B. De A-junioren van SW hebben hun competitie beëindigd met over winningen op Feyenoord en RFC en zijn nu in puntenaantal gelijk geko men met Neptunus. Om de kampioen in de afdeling Rotterdam te bepalen is nu de be slissingswedstrijd SVVNeptunus no dig. Het tweede negental van SW is uitgespeeld. BEET VRIJE VOhK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - TeL 86796 Cockie Gasteiaars zal de race van haar leven zwemmen, omdat heel Nederland hoopt dat zü eindigt als eerste. Zij krijgt echter als concurren ten de wereldrecordhoudster Dawn Fraser en Lorraine Crapp. Cockie heeft 't voordeel dat zij in haar eigen De Schiedamse WV, actief als altijd, heeft speciaal voor de Australische zwensters enveloppes samengesteld waarin een folder over Schiedam in de Engelse taal zit, voorts een plattegrond van Schiedam en foto's van Bad Groenoord. De voorzitter van SZC biedt vanavond deze enveloppes de „Aussies" aan. Ook de ge meente Rotterdam heeft gemeend niet achter te kunnen blijven. Zij zal de zwemsters een Inge bonden boekje in het Engels over het ontstaan van Rotterdam schenken. Een jongen van negen jaar is gis teren in de Hema aangehouden, om dat hij verscheidene stuks speelgoed had meegenomen. Dat waren motor bootjes, waterpistolen, een vliegende schijf en lippestiften. bad zwemt en dat de temperatuur van het water laag is. De Australi sche meisjes zijn namelijk aanzien lijk warmer water gewend. Pauline v. d. WUdt, ten slotte, maakt een goede kans op het „ere schavotje" te komen. Voor VZC zwemmen: 100 m schoolslag aspiranten meis jes: M. v. d. Vaart, 100 m rugslag aspiranten meisjes: M. Spuibroek en Willy Plomp, 200 m schoolslag heren: J. Groe- nenberg, 4 x 100 m vrije slag estafette da mes: Ria Vermaat, Joke v. d. Zwart, A. de Korte en Wiily Plomp, 100 m vrije slag aspiranten meis jes: A. de Korte, J. v. d. Zwart en R. Vermaat, 100 m vrije slag aspiranten jon gens: J. Lankester. Zoveel deelnemers is voor de Vlaardingse zwemclub toch wel een bijzonder mooie prestatie. Men be denke we, dat deze vereniging pas tot bloei gekomen is, toen het Kolpa- bad in gebruik genomen werd. Het slot van het zwemfestijn zal zondagmiddag gevormd worden door een zwemshow en een waterpolowed- strijd. Hetty Balkenende, die maan dag op uitnodiging van de zwemclub Barcelona naar Spanje vertrekt, zai een kunstzwemshow verzorgen. De polowedstrijd wordt gespeeld tussen twee teams die zijn samengesteld uit spelers, die deelnemen aan de training van het Nederlands zeven tal. De Nationale Kampioenschap pen zwemmen en schoon springen, die in Bad Groenoord te Schiedam worden gehouden, zullen niet op het televisie scherm te zien zijn. Wel zal Polygoon een filmpje opnemen voor het bioscoopjournaal. De zwemwedstrijden komen ook in de ether. Zaterdagmiddag zal de VARA in „De week draait voorbij" er enige aan dacht aan schenken en zondag wordt zowel in het VARA- sportjoumaal als in de AVRO- sportrevue verslag van de fi nales gegeven. Te bevragen bij de vinders: wit kin derrokje, Frijdal. Buys Ballotsingel 80b; rozenkrans. J. Schippers, Huysmansstr. 92b; rozenkrans in etui, Den Hartog, Burg. Knappertltan 221b; sleuteltje, Van Harmeien,, v. d. Elststr. 18a: portemon nee met inh., W. van AI men, Buys Bal lotangel 52b; portemonnee met Inh., K. Verboom, Marlastr. 68b; weekendtas met Inh., S. Klinkhamer. Rotterdamsedijk 28c: wit kindertasje. mevr. Ouwens, Goe man Borge6iuslaan 42; aktentas met inh., mevr. Grin, Burg. Van Haarenlaan 179; portemonnee met inh., M. Schaap, Wil lem Brouwedstraat 21; zilveren kettinkje, Bezemer, Vondellaan 32; zilveren arm band, mevr. Rijkuiter, St. Liduinastr. 42b; goudkleurige speld, Van Geloven,, Singel 175; medaillon (Romy Schneider), Zagwijn, Gordonstr. 48b; kettinkje met hnger. Van Oostrum, Troelstralaan 82; blauw dames vest, A. Grin, Burg. Van Haarenlaan 1179; geel knderjasje. Rozen burg. Dr. Schaapmansingel 94; rood kln- derjasje, M. Rljsdijk, Vlaardiugcrdljk 235; licht blauw meisjesjasje, E, Schone- veld, Van Leeuwenhoeckstr. 27a; para pluhoes. v. d. Lubbe, Zwartewaalsestr. 25; licht bruin kindervest, M. Maltha, Hoogstraat 49; zwart en geel windjack, G. v. d. Werf, Dr. Wibautplein 117! ga bardine regenjas, A. Mes, Ant. Mutjsstr. 57; wit kinderschoentje, Van Oostrum, Troelstralaan 82; speelgoed-telefoon en autootje, A. M. Osté, Loeffstr. 77; speel goedbeertje, Schl&rmann, Fabristr. 65a; klnderboodschappenmandje, Lowes, Brug manstraat 55. (Van een medewerker) Een dodelijk ongeval gebeurde kortgeleden bij een Vlaardingse meelfabriek. Een stapel meelzakken viel om, waaronder een arbeider werd bedolven. In verband met dit feit moest woensdagmorgen ge durende de openbare zitting van het kantongerecht te Schiedam, de Haagse industrieel, die aan het hoofd van de meelfabriek staat, zich verantwoorden, hetgeen echter bij verstek gebeurde. In de ten lastelegging werd naar voor gebracht, dat de meelzakken wellicht' verkeerd opgestapeld waren en het was de heer 3. de Jong van de arbeidsinspectie uit Rotterdam, die dit punt voor de kantonrechter nader onder de loep nam. „De zakken, aldus de heer De Jong, waren tot grote hoogte opgestapeld, doch men had de fout begaan, deze op vertikale wijze op te stapelen. Wil men nu een stapel weg halen, dan trekt men een klamp weg, maar dan kan het gebeuren, dat een volgende stapel niet al te stevig staat en even eens omlaag komt zetten". Iets der gelijks had zich in Vlaardingen voor gedaan. Beter is natuurlijk horizon tale opstapeling, zoals dit nu ge beurt. De ambtenaar bij het OM, mr. R. A. Schimmel achtte gezien de ernst van het feit een eis van 200,- subs, veertig dagen hechtenis op zijn plaats. De uitspraak luidde 150 subs, dertig dagen hechtenis. Er wordt hard gewerkt aan de voltooiing van de Vlaardin- ger Schutsluis, die binnenkort geheel vernieuwd uit de om hullende planken zal verschij nen. Het betonnen gevaarte, dat de verbinding tussen de Oude Haven en de Vlaardingse Vaart zal herstellen en dat te vens de Kortedijk weer aan Vlaardings oudste winkelstraat zal kitten, zal volgens het be stek eind oktober klaar zon. Het ziet er op het ogenblik naar uit, dat de opening van de nieuwe sluis al eerder zai kunnen geschieden. Reeds dezer dagen is men begonnen aan het verwijderen van het houten omhulsel: het beton nen skelet kwam tevoorschijn. (Van een onzer verslaggevers) De krijgsraad in Den Haag heeft zich woensdag beziggehouden met de eerste van een serie zaken, die alle draaien om een handelaar in levensmiddelen, die geregeld aan militaire onderdelen levert. Terechtstond de 41-jarige beroepssergeant le klasse C. V. uit Gor- kum, die als dienstdoend verplegingsofficier bij het regiment Van Heutsz te Schoonhoven geld van deze man zou hebben aangenomen. Zowel door de auditeur-militair als door de raadsman van de beklaagde werd de niet-aanwezige handelaar geschetst als een uitgeslapen koop man, die met allerlei slimme praktij ken zijn concurrenten weet te over troeven. Zo had hij de sergeant eens een keer een cheque van 75,ge geven om een stuk huisraad af te be talen, zogenaamd een lening, maar in feite een gift, die de koopman als representatiekosten afschreef. Hetzelfde achtte de auditeur-mili tair bewezen van een lening van 63,in Duitse marken. De sergeant had de bedragen later terugbetaald, maar de auditeur-militair nam het hem kwalijk dat hij niet begrepen had dat de koopman, die geregeld fruit in blik leverde, niet uit vriend schap geld gaf. Hij eiste een boete GEBOREN: Geertruida J d v A Noordzij en C W Blois; Richard z v L Verhagen en M Haeck; Gerritje, d v G van der Gaag en J M Freeling; Inge, d v J Meerhof en H G L Al- brecht. OVERLEDEN: J Hittinger 83 jr, wed v K Busscher: C de Hoog, 95 jr, wed v A van der Kroef; G A Ver meulen 86 jr; M Voogt 83 jr, wed v A Post; D Hoogvorst 57 jr. van 100,—, subsidiair twintig da gen. De krijgsraad krijgt binnenkort nog enkeie zaken te behandelen, waarin dezelfde koopman een rol speelt. Ook hierbij zou hij verschillende militai ren giften hebben gedaan om hen te bewegen hem de klandizie te laten behouden. In de maand juli werd bij de Spaarbank anno 1820 Schiedam in gelegd 845.878,80 en t-erugebetaald 820.022,42. Een inlegoverschot dus van ruim 25.000,—. Het aantal spaarders nam in juli toe met 94 tot 44.355. Deze inleggers hadden een gezamenlijk tegoed van 1 22.333.947,39. Aan de Visafslag alhier werden van IJmuiden en elders 200 kisten verse zeevis aangevoerd. De prijzen waren: Tarbot klein 1,40 —1,50; Schol middel 3493; ld. klein 2231: Schelvis middel 36—39; id. kiein 26—28; Kabeljauw er. 43—56; Makreel 16—21: Wijting 28—31; Ha ring verse 2428; Snoekbaars 1,75— —1,80; Heilbot 2,00—2,20. Mevr. P. kreeg geen voorwaarde lijke straf, omdat haar dochtertje thans van school af is en zij maar een kind heeft. Het kostte haar 10 subs, vier dagen hechtenis. De meubelfabrikant A. P. had in de Mariastraat te Schiedam de hin derwet overtreden. Hij had een schoorsteen niet hoog genoeg laten bouwen. Conform de eis werd het 20 of acht dagen. J. G. heeft nogal pech gehad, toen hij met zijn wagen in de Oranje straat voorsorteerde om rechtsaf te slaan, terwijl hij recht door bleef rij den, want hierdoor passeerde hij een wagen aan de rechtse zijde en ach teraf bleek dit de Schiedamse poli tiewagen te zyn geweest, 15 of zes dagen. Ongeveer hetzelfde onderging M. C. v. S„ want deze had de politiewa gen gehinderd bij het wegrijden en je kunt honderd wagens hinderen zonder iets te merken, maar als je een politiewagen hindert dan ga je voor de bijl. Het werd 30 of twaalf dagen. 6 AUGUSTUS Engels pond 10,56—10,565 Amerik. dollar 3,7883,781 Franse frank 89,92590,025 Belgische frank 7,59ï7,601 Zwitserse frank 86,5586,60 Zweedse kroon 73,24573,295 Duitse mark 90,40590,451 Deense kroon 54,61554,665 Noorse kroon 53,8153,86 Zwitserland (vrij) 88,33588,385 Canada 3,9383,931 Italiaanse lire 60,76560,815 Oostenrijkse schilling 14,61514,625 Weer eens een historisch verhaal. Hoewel ik wars ben van elk krijgs bedrijf, bleet ik snrtennkWcsf in de Passage geboeid staan kijken naar twee jongetjes die aan het bakke lei en waren. Eigenlijk waren t n jon getje en'n jongen, want de een was n klein sprieterig knaapje dat met van angst gesloten ogen druk met zijn armpjes om zich heen maaide en ae ander was een kloeke pre-puber, die welbewust zijn mollige vuisten in net lichaam van zijn tegenstander plaatste. Het was een ongelijke stnjd mci moeite weerhield ik me dan ook de bekende pedagogische fout te ma ken, dit wil zeggen dc vechtenden te scheiden. De strijd kwam in een beslissend stadium. Het jongetje kwam op de grond te liggen dreigde verpletterd te worden onder het grotere lichaam van zijn vijand en smeekte na een paar ferme tikken huilend om gena de. De vijand toonde zich grootmoedig Hij stond op. „Laat ik je niet meer zien", bromde hij nog, terwijl hij iaeg- beende. Het knaapje krabbelde huilend overeind. Ik benaderde hem met een opgewekt gezicht. ,Je moet niet hui len, zei ik in en pedagogisch wel ver antwoorde trant. „Je bent toch een flinke vent. Als je met voetballen verliest dan huil je toch ook niet?!" „Ja, maar", gierde het ventje, „met vechten kan ik nooit van hem winnen!" Morgenavond beginnen in Bad Groenoord de zwemkampioenschap- pen. En reeds op deze eerste de beste avond van dit Nederlandse zwemfes tijn zullen ook de „Aussies" zich in het water wagen. Dit is de kans voor mensen met een zeer, zeer platte beurs hen en Nederlandse prominen te zwemmers aan het werk te zien. Want vrijdagavond is de zgn. „popu laire avond": voor zegge en schrijve een gulden kun je op alle rangen te recht. Kaarten zijn verkrijgbaar aan de kassa's van Groenoord. Wethouder H. Sabel opent morgen avond in zijn hoedanigheid van loco burgemeester de tentoonstelling „Hobby's en bloemen", die een aan tal Schiedamse culturele verenigin gen met zoveel zorg ln het Beursge bouw hebben opgebouwd. De exposi tie is dagelijks geopend van 2 tot 5 uur en van half acht tot half elf en op zondag van 2 tot 5 uur. De SW-atleet Harry van Kleef heeft in Engeland een nieuw Zuid- Hollands record hoogspringen gevestigd met een sprong van 1.90.5 meter. De SW-ploeg is na een ver- moelende reis via Ostende-Dover hartelijk verwelkomd in Londen/ Erith. Maandag (Bank Holiday) was er een gala-sportdag in Erith, waar aan zes verenigingen deelnemen. SVV eindigde als vierde. De prestaties de SW-atlrt.cn waren door de vermoeiende dagen niet daverend. Alleen op het num mer hoogspringen leverde Harry van Kleef een beste prestatie door 1.90.5 meter te springen en daarmee een nieuw Zuid-Hollands record te ves tigen. L. Schram werd op dit num mer derde met een sprong van 1.73 meter. Verdere voornaamste prestaties: Verspringen: 3. Chr. Ruseier 6.65 m., 4. H. van Kleef 6.35 m.; 100 yards: W. v. d. Meer 11 sec.; 220 yards: 3. L. Vooren 24.1 sec.; 440 yards: 5. A. van Dommelen; 100 yards junioren: 5. A. Kooy, 6. P. Droppert; 440 yards junioren: 6. P. Boon. De heer De Vries deelt ons uit Engeland tenslotte nog mee, dat de SVV'ers nog interessante uitstapjes te wachten staan. Op de Maassluisedijk te Vlaardin gen werd gisteren een bromfietser onwel. Hij kwam zo ongelukkig te vallen, dat hij ter verpleging in het Algemeen Ziekenhuis moest worden opgenomen. Muziekzaal van het Volksgebouw, Schiedamseweg 12, zondag 7 uur nm.: Bijbelstudie, onderwerp: „Wat het wil zeggen christen te zijn". Donderdag 7.30 uur n,m. Dienst- vergadertng en School der Theocra tische bediening. Zij, die na het volbrengen van de Vlaardingse wandelmars op dinsdag 29 juli geen lint hebben gehad, kun nen zaterdagmiddag na 2 uur hun lintje komen halen (op vertoon van de aan hen verstrekte gestempelde kaart) op het Vakantiebureau, Vis- bank. Advertentie IM. passage SCHIEDAM ZUID- HOLLANDSCHEi KAN TO O HBOEKHANÖEL (Van een onzer verslaggevers) Gistermorgen omstreeks tien voor elf werd in de Westerhaven te Schie dam een kind drijvende gevonden, dat later, zonder bij kennis te zijn gekomen, is overleden. Een Rotterdammer sprong te water en bracht het knaapje op het droge. Het bleek de twee en een half jarige George v, d. Heuvel uit de NEssaulaan te zijn. Men heeft nog kunstmatige adem haling toegepast en het kind met zuurstof behandeld. In het ziekenhuis constateerde men dat het knaapje overleden was. Advertentie IM. HOOGSTRAAT 86 Uitslagen van de clubontmoeting tussen Rott. Leeuw, Pedaalridders, De Mol en De Coureur. Adspiranten, 36 km in 1.07 uur: 1. H. Gemmert M, 2. A. Drop C, 3. S. Jansen M, 4. H. de Koning RL, 5. J. de Outer RL, 6. J. Sloot C, 7. C. Ouwerkerk RL. Nieuwelingen 63 km in 1.45 uur: 1. H. v. d. Vaart C, 2. J. Smit M, 3, K. Steyger M, 4. C. van Dam RL, 5. G. Borsboom C, 6. A. Valkenburg RL, 7. J. van Geest C, 8. C. v. Uffelen C, 9, G. van Ooyen RL. Amateurs, 72 km in 1.57 uur: 5, P. Meeldijk C, 7. J. Franken C. In de ronde van Ridderkerk voor amateurs behaalde Sj. Koevermans een goede zesde plaats. Bij de adspi ranten werd J. Sloot twaalfde. Zondag a.s. clubontmoeting bil Pe- daairidders in de Spaansepolder. Ver trek vanaf de Visbank om 9 uur. Zes Japanse oorlogsschepen zul len op 20 augustus Pearl Harbour aandoen. De schepen brengen daarna een vriendschapsbezoek aan de Ver. Staten en Canada. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER 2 uur: Zoek het maar uit! Geen avondvoorstelling, MONOPOLE-THIATER. 2, 7 en 9 U.; Vijf stappen in het gevaar. Apotheek: F, H. Backer, St. Lldulnastraat 58. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: HET HOOFD, 2, 3.30 en 5 uur: af vaarten. Spldodlenst. HAVENDLJK. 2.3G uur: demonstratie Jeugdbrandweer: Brandweerkazerne 4 uur idem; Speelweide Vlaardin- gerdijk. 7 uur: idem. PASSAGE-THEATER, 8 uur: Opera Italians, concert. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 3.13 uur: George wint op alle fronten, MONOPOLE-THEATXR, 2, 7 en 9 u.: Verraad in Korea. Apotheek: F. H. Backer, St. Lldulnastraat 58. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: MUSEUM-AULA, 11 uur vneont vangst Australische zwemsters door gemeentebestuur. HET HOOFD. 2, 3.30 en 5 uur: af vaarten Spldodlenst. BEÜRSGEBOUUW, uur: expositie hobby's en bloemen, opening door loco-burgemeester H. Sabel. BAD GROENOORD. 6.30 uur: nat. kampioenschappen zwemmen en schoonspringen.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1