Mr. Peek: vijf jaar van grote onbestendigheid Meer woningen, maar huren werden hoger Afscheid van acht vroede vaderen Verbouwing boerderij weer aan de orde In Schiedams bioscopen Gabin als vasthoudende commissaris Maigret Oude raad voor het laatst hij een Agenda vlot afgehandeld Nederlander goochelaar nummer 1 r lodac/eu/i, Navlucht voor postduiven mod. kleine piano's Zware opgave voor DRZ en DHS Marina Vlady in Schiedam? Twee leden koninklijk onderscheiden Wisselkoersen 20.000 heksen minder op de wereld Excelsior oefent tegen VOC EEN VERTROUWD ADRES IS ALLES WAARD "V V- Naiuurlijk RADIO BLANKEN INTERNAAT MINDER-VALIDEN Artsen op zondag Predikbeurten Pokkeninenting HET VRIJE VOLK ZATERDAG 30 AUGUSTUS 1958 PAGINA 7 Nieuwe stadsivijk Door alle ter hand genomen uit- voeringswerken wijzigde zich het aanzien van onze stad bijna funda menteel. De stadswijk Nieuwland ontstond; de bebouwing nadert reeds de begrenzing van de spoorlijn, sterk uit. De recreatie kam, zij .het Het tuindorp Kethel breidde zich nog provisorisch, in het stadspark worden geboden. Dank PHILIPS GRUNDIG ERRES TELEFUNKEN HOUTMAN (Van onze filmredactie) Men hoort tegenwoordig nogal eens verkondigen, dat het genre van de detectiveromans zich zelf heeft overleefd. We zijn daar niet zo zeker van. Georges Simenon, de geestelijke vader van de gemoedelijke en goedburgerlijke, maar zeer schrandere en vasthoudende commissaris Maigret, heeft nog altijd een groot en trouw publiek. Dodencel Belust op goud SPOTGEESTEN j:rt (Van een onzer verslaggevers) (Van een onzer verslaggevers) De „oude" Schiedamse gemeenteraad heeft gisteravond voor de laatste maal vergaderd. Tijdens deze gedenkwaardige ver gadering heeft burgemeester J. W. Peek, toen de agenda was afgehandeld, een overzicht gegeven van de afgelopen vijf jaar, die de gemeente heeft doorgebracht onder het stadsbestuur, dat op 27 mei 1953 door de burgerij werd gekozen. Deze periode werd hoofdzakelijk gekenmerkt door grote on bestendigheid en voortdurende verandering, merkte mr. Peek op. Bouwstop en bouwactiviteit, kapitaalovervloed en kapitaal- schaarste, vredestijd en oorlogsdreiging wisselden meer dan eens en waren vaak van overwegende invloed op de resultaten van het gemeentelijk beleid. „De bestuursorganen van onze stad hebben hard, zeer hard moeten wer ken om de gestelde doeleinden te be reiken en in de behoeften en noden van onze gemeenschap te voorzien," aldus de1 burgemeester. Met opzet spreek ik hier ook van noden"; want niettegetstaande hoog conjunctuur en full-employment een bredere vervulling van onze wensen brachten dan wij vroeger durfden hopen, ontbreekt er aan de voor ziening in enkele primaire behoeften nog het een en ander, en dit tekort gaat zwaarder wegen naarmate wij de druk daarvan langer ondervin den." Als eerste en voornaamste van de noden noemde mr. Peek het woning tekort. Tijdens de zittingsperiode van de oude" raad kwamen rond 2600 wo ningen gereed; ongeveer 400 wonin gen, voor het overgrote deel notoire krotten, werden gesloopt of aan hun bestemming onttrokken, zodat de woningvoorraad met rond 2200 steeg. Gezien de toeneming van de bevol king in dezelfde periode met rond 3500 kan dus een lichte verbetering geconstateerd worden, al is Schie dam nog ver verwijderd van een de finitieve oplossing van het probleem. Van groot belang is het daarom, dat de raad maatregelen heeft geno men om de continue voortgang van de woningbouw te verzekeren; het 5-jaren contract met de N.V. Muijs en de Winter vormt een belangrijke bijdrage in de strijd tegen het wo ningtekort. Hoge huren Te betreuren is het daarom, dat nu, op het moment dat de voortgang van de woningbouw verzekerd schijnt, zich andere ^moeilijkheden voordoen welke dë waarde vanhet bereikte verminderen: de kostprijs, van de nieuwe woningen Is zozeer gestegen, dat de hoge huren vaak een belemmering vormen om de nieuwe woning te betrekken en in te richten tot een eigen domein. WENEN (AFP). De Nederlander Tony van Dommelen heeft op het in ternationale goochelaars-congres in Wenen de hoogste prijs in de wacht gesleept. Hü werd bovendien wereld kampioen der illusionisten een ere titel, die hij tot het volgend congres, dal in 1961 plaats zal vinden, mag behouden. De Nederlander Peter Pit heeft een zilveren beker gewonnen, die door de Oostenrijkse minister van Handel, Bock, ter beschikking was gesteld. Peter Pit kreeg ook de eerste prijs in de afdeling algemeen-goochelen. De tweede prijs in deze afdeling was voor de Tsjech Eduard Mazakian en de derde voor de Nederlander Ronaldo. Het goochelaarscongres, waarop Nederland zulk een bijzonder goed figuur heeft geslagen, is vandaag be ëindigd. ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2. 4.15, 7 en 9.15 uur: Maigret zet een val. MONOPOLE-THEATER. 3, 5, 7 en 0 uur; Vera Cruz, Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur expositie .Man en paard" ZONDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: Maigret zet een val. MONOPOLE-THEATER, 3, 5, 7 en 9 uur: Vera Cruz. Apotheek: Goufca, Groenelaan. Tentoonstellingen: 6TEDELIJK MUSEUM, 12—5 uur: expositie „Man en paard". MAANDAG Bioscopen:- PASSAGE-THEATER, 2 en 8.13 uur: Maigret zet een val. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 U.: Vera Cruz. Apotheek: Gouka, Groenelaan. Tentoonstellingen: STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard" HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Het is niet aan de gemeentebestu ren gegeven hierin verandering te brengen, en daarom volsta ik met de verwachting uit te spreken, dat de regering maatregelen zal nemen om hieraan tegemoet te komen; het be sluit om aan de gemeentebesturen ten behoev van de woningbouw ka pitaal tegen 4 ter beschikking te stellen, is reeds een stap i:. de goede richting," zei mr. Peek. Ook het onderwijs had de nodige aandacht. Zes schoolgebouwen voor het lager onderwijs kwamen gereed; hiernaast wordt in het bijzonder en met ere genoemd het complex van de drie scholen voor buitengewoon lager onderwijs aan de Burg. Hon- nerlage Gretelaan. De Technische School en de r.-k. Huishoudschool vonden in Nieuwland hun nieuwe behuizing; voor het r.-k. Lyceum wordt de grond gereed ge maakt, waarop een houten noodge bouw wordt opgetrokken in afwach ting van een definitief schoolgebouw. Een uitgebreid complex van sport terreinen aan de Oude Dijk kwam tot stand en voor hetzelfde doel werd ten westen van de Poldervaart het landelijk karakter ingrijpend ge wijzigd. Het Bad Groenoord werd in gebruik gemonen en heeft zich van de aanvang af in een grote belang stelling mogen verheugen. Gewezen moet ook worden op de" spoorwegwerken, welke thans hun voltooiing naderen. De werken aan de SpuSsluis en om geving konden ondanks alle moei- lijkhtden worden voortgezet; de sluis zelf is reeds in bedrijf gesteld en hiermede is dan een werk tot stand gebracht, dat in de bomende decennia voor» de waterverversing in onze stad van bepalend belang zal zijn. De werkzaamheden aan de Maas- delïjk af te tekenen; waneer in 1959 boulevard beginnen zich reeds dui- het aldaar gestichte café-restaurant in gebruik zal zijn genomen, heeft de gemeente zich hier een boulevard ge schapen, welke én recreatief én re presentatief van bijzondere beteke nis zal zijn. Komende jaren Niet immer waren de plannen, waartoe de raad besloot, voor di recte uitvoering geschikt; soms zijn besluiten genomen, waarvan de uitvoering eerst in de komende jaren ter hand kan wordèn geno men. Zoals de plannen tot verbou wing van het ziekenhuis, die on langs de goedkeuring van de mi nister hebben verkregen, zodat met de nadere uitwerking een begin kon worden gemaakt, n een meer voorbereidend stadium verkeren nog de plannen voor de bouw van een nieuw stadhuis; de architecten zulen in overleg met de gemeentelijke instanties te zijner tijd hun plannen indienen; naar ver wachting zal de nutswet, nodig ter verkrijging van de grond, binnenkort eindelijk gereed zijn. nmiddels is het secretariegebouw aan de Nieuwstraat doelmatig gerestaureerd en uitge breid waardoor het ambtelijk appa raat 'onder enigszins gunstiger om standigheden zijn taak kan verrich ten tot dat het ogenblik zal zijn aangebroken, waarop het ^e'kge- deeite van het nieuwe stadhuis kan worden betrokken. Geen impasse In het slot van zijn overzicht wijdde burgemeester Peek nog en kele woorden aan de intercom munale samenwerking tussen de Waterweg-gemeenten. „De besprekingen over de samen werking van de 27 gemeenten in de Maasdelta zijn vastgelopen. Men spreekt en schrijft in de laatste maanden geregeld over een impasse, waarin wU zouden ztfn geraakt. Naar mijn mening moet men deze aange legenheid niet al te pessimistisch be zien. Een voor alle belanghebbende gemeenten bevredigende oplossing was uiteraard na een kortstondige studie en overleg niet te vinden en zulks te meer omdat het probleem twee facetten heeft verkregen, na melijk de vorm waarin op bestuurlijK gebied zal moeten worden samenge werkt en de grenswijziging tussen Rotterdam en enige andere gemeen ten. Deze grenswijziging vormt een vraagstuk tussen Rotterdam en enige van zij nbuurgemeenten en de rege ring. De overige gemeenten staan hier buiten! Over een impasse kan hier dan ook niet gesproken worden, aangezien het parlement hier het laatste woord kan en zal moeten spreken, zoals het met grenswijzigingen in het algemeen het ^Moeilijker liggen de kaarten op het terrein van de bestuurlijke samen- De gewone raadsagenda is gisteren vlot afgehandeld. Na het amusante debat over het zonderlinge voorstel om grond te verhuren voor de bouw van een noodwinkel, terwijl die nood- winkel reeds weken op de bedoelde werking. De suggestie van de grootst grond staat (elders kunt u er meer mogelijke meerderheid van de be- over lezen) vond kennelijk iedereen stuurscommissie om te beginnen met het te warm om B. en W. het vuur een samenwerking op grond van de na aan de schenen te gaan leggen, wet gemeenschappelijke regelingen, na aan de schenen te leggen. Behal- ten einde het structuurplan een wet- ve de heer B. E. Collee (c.p.n.) dan. teiijke basis te geven, fs door Rotter- Zoals wij reeds meedeelden, gaat dat afgewezen. het aannemersbedrijf Muys en De Het logisch gevolg hiervan is dat Winter voor eigen risico huizen bou- Rotterdam nu met een ander voor- wen aan de Burg. van Haarenlaan Advertentie I.M. stel moet komen, dat dan later in de bestuurscommissie een onderwerp van studie en bespreking kan uit maken. Eerst wanneer zou blijken, dat de door Rotterdam ontworpen regeling voor de overige gemeenten onaanvaardbaar zou zijn, kan van een eigenlijke impasse worden gesproken. Tijdens het overleg Is duidelijk ge worden dat voor Rotterdam alleen die van de gemeen* ewoningën, een zgn. supra-communaal orgaan op daarnaast worden gebouwd, basis van rechtstreekse verkiezingen Wethouder Van Kinderen oordeel aanvaardbaar is. Het is mijn mening de het niet juist deze bepaling op te dat, wanneer Rotterdam zou kunnen nemen. Muwi heeft zich ai coulant opbrengen om tevreden te zijn met genoeg tegenover de gemeente ge- de helft van de zetels in het orgaan toond door aan te bieden woningen en de andere helft aan de overige voor eigen risico te bouwen. Dit om de continuïteit in de woning bouw te handhaven. Toen nu het voorstel op tafel kwam om de daar voor benodigde grond aan Muwi in erfpacht uit te geven, verzocht de heer Collee in het contract met Muwi de clausule op te nemen, dat de huur van die voor eigen rekenig te bouwen huizen niet hoger komt te liggen dan die gemeenten zou willen laten, wellicht ook voor de meeste andere samen werkende gemeenten een bevredi gende oplossing zou kunnen worden verkregen. Zou Rotterdam echter blijven staan op zijn aanvankelijke eis van samen stelling van het bestuur op grond van rechtstreekse verkiezingen, waar bij de Rotterdamse kiezers over de overgrote meerderheid der zetels zou den kunnen beschikken, dan lijkt mij het vinden van een compromis tus sen de 27 gemeenten, die tot nog toe samen hebben geconfereerd, vrijwel uitgesloten." (Ongecorrigeerd) De gemeente te laten optreden als bemiddelaar om de leegstaande flats aan de Burg. van Haaren laan verkocht te krijgen, vond de heer Collee onjuist. „Moet de ge meente een misslag van het parti culier initiatief opvangen?" vroeg hij. „Dat is niet aan de orde!" ri posteerde wethouder Van Bochove. „Die huizen staan leeg en dat is een gruwel voor het gemeentebe stuur en de burgerij. Het is een overheidsbelang, dat wij, gezien de woningnood, trachten de helpende hand te bieden." Particuliere bouw Naar aanleiding van uw stuk „Ge meente „neemt" en „geeft" gele" verzxiek ik uw aandacht voor het vol gende: Bij de raadsverkiezingen van 28 mei adverteerde de VVD in een plaatselijk advertentieblad met leu zen als „Bevordenr.2 van de particu liere woningbouw!" Nu deze particu liere bouwers niet spoedig genoeg af zetgebied kunnen vinden, doen ze een beroep op kapitaal, dat zij in feite toch verafschuwen. Weet de lijstaan voerder van de WD geen kopers voor de „particulier" gebouwde wo ningen? Ais de heer Van Woerkom tens een gasfornuis als premie aan bood aan eventuele kopers? F. v. d. Hoek (Van een onzer verslaggevers) Omdat de raad voor de laatste maal in zijn oude samenstelling bijeen was, had men gisteravond de vergaderzaal een wat feestelijk aanzien gegeven door op de tafels van B. en W. en van de raads leden vazen met gele en rode rozen neer te zetten. Voor acht raads leden hield deze avond tevens een afscheid in: een afscheid van het gemeentebestuur, waarvan bijna allen vele jaren en sommigen zelfs decennia lang deel hebben uitgemaakt. Aan het einde van de vergadering drukte burgemeester Peek zijn spijt uit over het uittreden van de heren A. Sonneveld (c.-.), J. Poot (c.-h.), P, Mak (a.r.>, J. Lansbergen (k.v.p.), A. J. van Dijck (k.v.p.), C. Meyer (k.v.p.), J. C. van Geene (k.v.p.). en G.,.J„. Smit (arb.). t. „Ais voorzitter van de raad breng ik u warme dank voor hetgeen gij in het belang van onze gemeente aan liefde en toewijding hebt opgebracht," zo sprak mr. Peek het achttal toe. „Ik geef u de verzekering, dat wij aan uw persoon en uw werkzaamheid goede herinneringen zullen bewaren. Moge het u gegeven zijn nog vele jaren met voldoening de verblijdende ontwikkeling van deze stad te kun- "nen volgen en het door ons samen zo zorgvuldig ontworpen toekomtsgi stadsbeeld geleidelijk tot ontwikke ling te zien komen." Het verheugde de burgemeester uitermate bovendien nog te kunnen meedelen, dat het de Koningin heeft behaagd twee van de scheidende vroede vaderen, namelijk de heren Smit en Foot, die 25 jaar raadslid zijn geweest, te benoemen tot ridder in de orde van Oranje-Nassau. Hij spelde hen beiden de versierselen, verbonden aan deze onderscheiding, op. Na de hartelijke woorden van de burgemeester antwoordde de heer J. Poot ais oudste in jaren van de ver trekkende raadsleden. Hij sprak zijn dank uit. „Op een avond als deze", zo zei hij, „gaan onze gedachten uit naar het verleden en denken wij aan het Schiedam van veis jaren terüg. Thans is het een stad met ruime straten en vele geriefelijke wonin gen, met voetbalvelden en recreatie oorden". „Dit alles is mededoo r uw bekwa me leiding en voorlichting tot stand gebracht. Voor ons komt aan deze arbeid thans een einde. Wij weten echter, dat jongeren klaar staan om onze taak over te nemen onder uw bekwame ieiding". Evenals de heer G, J. Smit (PvdA) verzocht hij de burgemeester zijn 29 AUGUSTUS Engels pond 10.56 i10.568 Amerik. dollar 3.7813.784 Franse frank 90.0590.15 Belgische frank7.591—7.603 Zwitserse frank 86.54486.591 Zweedse kroon 73.1673.21 Duitse mark 90.3190.36 Deense kroon 54.6154.66 Noorse kroon 52.79152.841 Zwitserland (vrij) 88.271—88.321 Canada 3.89i9«3.89 Hj Italiaanse lire 60.78160.831 Oostenrijkse schilling 14.59414.604 Oudewater is een druk vreemde lingencentrum, de Heksemuaag heeft grote aantrekkingskracht. Vooral na het televisie-optreden van gemeentesecretaris A. W, den Boer is die belangstelling nog toe genomen. Naar burgemeester Arke vrij dagavond mededeelde, is de stad dit seizoen door het recordaantal van 20.000 vreemdelingen bezocht, waarvan het grootste deel zich bij de Heksenuiaag liet wegen. Er zijn nu dus heel wat minder heksen op de wereld. dank voor de verleende onderschei ding aan Hare Majesteit de Koningin over te brengen. Ais besluit van het vliegseizoen nemen de leden van de bij de Rot terdamse Postduivenbond aangeslo ten Schiedamse verenigingen met hun oude zowel jonge duiven nog deel aan vijf navluchten, allen over een korte afstand. Hieraan kan deelgenomen worden met duiven welke niet aan de grote wedvluchten hehben deelgeno men terwijl in deze luchtraces jonge duiven het krijgen op te nemen tegen snelvliegers met grote vliegerervaring. Ais eerste vlucht wordt zondag ge vlogen op Gorinchem, een afstand over 34 km. Hedenmiddag om 5 uur speelt Excelsior '20 op het terrein aan de Oudedijk een oefenwedstrijd tegen VOC uit Rotterdam. Zeer waar schijnlijk zal er weer met enkele jonge spelers geëxperimenteerd wor den teneinde in de eerste uitwed strijd tegen het Haagse VIOS zo sterk mogelijk voor de dag te komen. Zoals bekend, begint voor de zwart- witten, ditmaal in de Haagse afdeling, de competitie op zondag 14 september. GROOTSTE SORTERING REMBRANDTLAAN - (hoek Mesdaglaan) - TELEFOON 65734 Advertentie I.M. NAAST RUIME KEUZE IN NIEUWE hebben wij voorradig een mooie collectie bespeelde instrumenten. BILLIJKE PRIJZEN. GARANTIE. SINGEL 114UK SCHIEDAM (Van een onzer verslaggevers) Weer zal als de Vlaardingse raad het maandagavond goedkeurt de verbouwing van de boerderij Zuidbuurtseweg no. 1 te Vlaar- dingen tot internaat vöor extern werkende geestelijk minder- validen, worden aanbesteed. De aanbesteding zou nu weer onders hands moeten plaatshebben. Al eerder had de raad besloten de aanbesteding ondershands te doen plaatshebben. Op 13 december van het vorig jaar besloot de raad name lijk de boerderij te verbouwen en tot deze onderhandse aanbesteding over te gaan. Deze laatste bepaling werd ech ter tijdens de raadsvergadering van 5 juni 1958 weer ingetrokken. Het college van Gedeputeerde Sta ten had bezwaar gemaakt tegen de onderhandse aanbesteding. Op 24 juli vond daarna in de bo venzaal van de Harmonie de open bare aanbesteding plaats. Van de aanwezige aannemers schreef slechts een drietal in en de uitslag was toen van die aard, dat niet tot gunning kon worden overgegaan. De laagste inschrijver bleef ver (té ver) boven de raming. Nu is, zo meldt het college van B, en W„ in verband met een herzie ning van het plan op enige techni sche onderdelen een nieuw bestek opgemaakt. Het college geeft de raad in overweging in verband met het bijzonder karakter van het werk en het vrij geringe aantal van de op het verbouwen van boerderijen ge specialiseerde aannemers te be sluiten, dat de aanbesteding van de verbouwing weer ondershands zal plaatsvinden". De medische diensten worden ge durende dit weekeinde waargenomen door Ch. A. Poll, Tuinlaan 92, tel. 67856. W. A. de Ridder, Stadhouders laan 46, tel. 67590, en L. B. E, van Hoogenhuyze, Nassaulaan 59, tel. C8067. De dienstdoende apotheek is de firma Gouka en Co.. Groenelaan. HERV. GEMEENTE: Grote Kerk: 10 ur: ds. J. D. Smids: 5 uur: ds. J. C. J. Dijkstra, Rotterdam (jeugd dienst) Bethelkerk: 0 ur: ds. J. G. Jansen; 5 r: ds. W. Anker, Charlois. Opstandingskerk: 10 uur: ds. P. van der Vloed, Vlaardingen; 7 uur: ds. J. G. Jansen. Vredskerk 9 en 10.45 ur: dr. L. J. Cazemier; 7 ur: ds. W. Anker, Ohar- iols. NED. PROTESTANTENBOND, 10.30 uur ds. J. A. Hebly. OUD-KATHOLIEKE KERK: 10 u. Hoogmis. JEHOVAH'S GETUIGEN: 6.30 uur Wachttorenstudie. Op dinsdag 2 september 's middags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen pokken in het gebouw van de G.G. en G.D., Tuinlaan 80. Trouwboekjes der ouders of geboortebewijzen der kinde ren meebrengen. Simenon, niet alleen als auteur van detectiveverhalen zeer produktief, geeft zijn intriges een psychologische ondergrond, die meestal reëler is dan in boeken van andere auteurs van speurdersromans. Zo ook in „Maigret zet een val", een verhaal over een Parijse vrou wenmoordenaar, wiens fatale ge moedsgesteldheid zeer goed wordt verklaard. Jean Delannoy heeft de gelijkna mige film geregisseerd met een soms wel wat sterk effectbejag, maar zon der de aandacht te veel af te lelden van de twee grote tegenspelers: de commissaris en de moordenaar. Maigret heeft ijverige assistenten en de moordenaar wordt, merkwaar digerwijs, door twee vrouwen be schermd, althans zo lang de speur der het spel nog niet geheel door ziet. Dit maakt het geval ingewik keld genoeg om Maigret in zijn volle kracht te tonen. De ziekelijke vrouwendoder in deze film en zijn beide beschermengelen zijn scherpzinnig getekend, maar de boeiendste figuur is toch meneer Maigret, zoals hij door Jean Gabin wordt gespeeld. Gabin is altijd Gabin; hij bewaart zijn persoonlijk heid in elke rol; 't schijnt onmoge lijk, dat hij nog kan verrassen. Niet temin heeft hij in „Maigret zet een val" prachtige momenten, vooral tijdens de uiterst beklemmende ver horen van de verdachte. De film, die in Passage wordt vertoond, zal de bewonderaars van Simenon niet teleurstellen. Dinsdag tot en met donderdag draait in M o n o p o 1 e ,;CeI 2455". Dit is de verfilming van de strijd om dood en leven van de Amerikaan Caryl Chessman die nu al vele jaren in een dodencel zit opgesloten. Hij is al lang geieden ter dood ver oordeeld, maar heeft zich al vech tend voor zijn leven tot een bekwaam jurist ontwikkeld, waardoor hij erin slaagt telkens weer zijn executie op te doen schorten. Het is een boeiende, voortreffelijk gemaakte film geworden. Sympathie kan men voor de veroordeelde niet hebben en zelfs medelijden niet, want hij wordt met alle égards behandeld en de afloop staat nog liiet vast. Zo blijft men ietwat op een afstand, ietwat wantrouwig, de geschiedenis aanzien. In M o li o p oe tot en met maan dag: „Vera Cruz", een kleurige en spannende film. Het Mexicaanse landschap, festivi teiten met dans en gitaarspel, een bal ten hove van keizer Maximlliaan en vooral ook de gevechten tussen zijn geheime ianciers en in nationale klederdrachten gestoken opstande lingen worden in deze film zeer kleurig vertoond. Indrukwekkend zijn de ruiterchar- ges en het natuurgetrouwe sneuvelen van honderden strijders. Gary Coo per en Burt Lancaster staan in dit woelige milieu op de voorgrond ais Amerikaanse avonturiers, belust op het goud, dat per koets naar Vera Cruz wordt gevoerd. Burt Lancaster en Cary Cooper als op goud beluste avonturiers. Advertentie IM. DE ROTTfROAMSEjSCHQUWeURG ROTTERDAMS TONEEL zaterdag 30 aug. l/m maandag 1 september, 5 uur K GOEDE REIS Blljipel vcm Jacques DevaL dinidag 2 september, 8 uur Blijtpel van Noel Coward. woenidag 3 september, 8 uur HOTEL„HET PARADUS" Klucht van Georges Feydeau. donderdag 4 september, 8 uur DE BOLLE Comedie van Marcel Achard. Aller voetbalbelangstelling gaat het komende weekeitide uil naar de ver richtingen van de enige twee Schie damse amateurclubs die tot de derde bekerronde zijn doorgedrongen, n.l. DHS en DRZ. Beide wisten jl. zondag op verrassende wijze van hoger ge klasseerde tegenstanders te winnen. DHS liet Overmaas met 42 in het zand bijten en DRZ rekende met Fiuks af (31). Ook zondag hebben beide clubs weer het voordeel van eigen terrein en publiek. DHS krijgt de Krimpenaren DCV op bezoek. Het is voor de Schiedam mers te hopen dat v. Unen uit mi litaire dienst kan worden vrijgemaakt en dat Degeling voldoende van zijia knieblessure is genezen. DCV heeft nog getracht de wed strijd in Krimpen te doen spelen, maar het bestuur van DHS. heeft hierop afwijzend geantwoord. DRZ krijgt het niet minder gemak kelijk tegen Gouda. De Rode Zonners beschikken echter over een bijzon der homogeen elftal, hetgeen ook dui delijk uit de laatste resultaten is ge bleken. Wij geven de Schiedammers de kans op een gunstig resultaat. Ongetwijfeld zullen veel Schiedam se voetballiefhebbers zondag de weg naar Kethel weten te vinden, welke steun zowel DHS als DRZ bijzonder van node zal zRn. Van een onzer verslaggevers) De mooie lang- en blondharige Marina Vlady, het Franse film sterretje met haar Scandtnavtsche bekoorlijkheden, is gistermiddag in Schiedam geweest. Als we ten minste de hardnekkige geruchten moeten geloven die in deze stad tussen vier en zes uur de ronde deden. Om ongeveer drie uur stopte op de Broersvest voor de Pas sage een zwarte Jaguar, waaruit volgens zeggen een knappe langharige blondine stapte, ge kleed in een groene tot over de knieën reikende jurk met een openhartig decollecté. Een nog jonge man met een interessant gezicht hielp haar uitstappen, stapte zelf weer in en reed weg. De blondine wandelde in haar eentje de Passage in. „Dat was Marina Vlady," hiel den enkele voorbijgangers en men sen, die op het terras van De Arn- stelbron zaten, hardnekkig vol. Sommigen beweerden zelfs in de behulpzame chauffeur Roger Va- dim herkend te hebben. Vreemd genoeg was niemand mooie Marina achterna gegaan. Daar was het zeker te warm voor. Wel werden enkele plaatselijke verslaggevers gewaarschuwd en is een persfotograaf vergeefs met zijn camera door de Passage en de daar achter liggende straten gerend. Nu ja, een mooie vrouw is al tijd de moeite waard en zeker als je rustig op een terrasje in de schaduw zit. Een waarom dan niet een beetje geromantiseerd? Het verdrijft de verveling. Adieu Ma rina.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1