a Debuut op beroepspodium Tini, Thom. en René gingen „in de muziek Delftse inbrekertjes (van 11 tot 18 jaar) en 28 inbraken pleegdi 'Parkestone* geen succes GEHUWDE en ONGEHUWDE DAMES i Jong talent in Schiedam IISTQE Orgelbespeling Wagen behoed voor water Robbie van Rees niet naar SVV Schiedam 78.704 N.V. HANDELMAATSCHAPPIJ L. I. AKKER chiedammers onder elkaar Niet aan huisdeur, wel op etages Remmen voor kat - hersenschudding Slechte start in nieuwe seizoen a. twee automonteurs b. twee garagebedienden LIKDOORNS n HET VRIJE VOLK DINSDAG 2 SEPTEMBER 1958 pagina 5 s I I GROTE STAP ASPIRATIES lüsig TE JONG schilderen kies KLEURLAK De Rijksautomobiel- centraie te Rotterdam PTT verwijderd met WONDEROLIE Het \rye\olk 5 3 3 (Van een onzer verslaggevers) Op het krappe podium van Paviljoen Zeeziéht, de grote houten „danstent" aan het bepaald niet smetteloze strand van Hoek van Holland, musiceren vier jonge mannen. Het woord jongens kunnen we net niet voor hen gebruiken. Daar zijn ze trouwens te veel heer voor met hun geel zwart gestreepte jasje, wit overhemd. zwarte das en zwarte broek. Inbreuk op deze uniformiteit wordt alleen gemaakt door de instrumenten die zij bespelen en hun schoenen. Het is een warme zaterdagavond. De zon heeft o zeldzaamheid de hele dag geschenen en achter de duinen plakt de warmte nog tegen de grond. Deuren en ramen van het Paviljoen staan open en dat is zeker geen weelde. Want de ruime, maar lage zaai herbergt op dit ogenblik honderden mensen, die praten, dansen, roken en drinken. Op de dansvloer schuifelt men lijf aan lijf. Geen opzet, het kan niet anders. Rook van sigaretten en sigaren walmt tegen de zoldering en zoekt een uitweg. Iemand stoot een glas bier om. Kelners in hemds mouwen en transpirerend, rennen af en aan. Het is er druk, het is er lawaaie rig. er hangt een bedompte lucht. Maarin deze houten tent, die op zich zelf zo karakterloos is als ont- verfd hout maar zijn kan, die op dit ogenblik vol licht, geluid en mensen een pijnlijke tegenstelling vormt met de avondlijke rust op 't strand, wor den sfeer en stemming gecreëerd. Wie toevallig binnenkomt en be reid is zijn verveling te laten ver drijven. amuseert zich weldra. Meest al zonöer zich te realiseren, dat die pretmakerij voornamelijk steunt op het onvermoeide musiceren van die vier jongelieden en zij mag zeker met vergeten worden dat jonge meisje, dat er zo aardig uitziet en zo aardig zingt. „Een beter stel dan de vorige bands die ze hier hadden," is meermalen opgemerkt. De meeste bezoekers heb ben echter niet het flauwste vermoe den, dat het merendeel der band leden in Paviljoen Zeezicht zijn de buut maakt als beroepsmusicus. Laten wij u even voorstellen: de Thom Berns Combo bestaande uit Tim Woord (zang), Thom Berns (ac cordeon), René Groenendaa! (aitsax, tenorsax en klarinet), Lou Wiesebron (drums) en Toon Everse (bassist). Tint (18 jaar), Thom (18) en René deze debutanten in de beroepsmuziek (22) komen alle drie uit Schiedam, best bevallen. Ze hebben met hun Alle drie waagden zij op 4 mei „de vijven steeds plezierig samengewerkt grote stap". Tini zei de huishouding en daarom spijt het hen ook stuk van haar moeder vaarwel, Thom het voor stuk, dat ze elkaar straks vaar- kantoor en René zijn chauffeurs- wel moeten zeggen. Want op 15 sep- uit moeten afslaan. Dit overigens terzijde. Belangrijker vonden de Combo-leden het. dat hun optre den werd gewaardeerd. Echter, zij hebben tevens onder vonden, dat aan de opdracht „dans muziek voor eenvoudig publiek" ook wel nadelen kleven. Wat wil zeggen: zij hadden te spelen wat er gevraagd werd en niet wat zij zelf graag wi2den. Hun aspiraties gaan namelijk ver der dan het brengen van louter doorsnee-amusementsmuziek. Zij pre fereren „cool", maar daar hebben zij in Paviljoen Zeezicht niet vaak de kans voor gekregen. Liedjes maken, dat is wel leuk en je vt?rdient er geld mee maar als zij aan echt musiceren denken, springen hun wel andere voorbeelden voor ogen dan Eddy Christian!, Tonny Schifferstein en The Three Jacksons, „Ella Fitzgerald en Rita Keys", noemt Tini de namen van haar favo rieten, „Mat Matthews" zegt Thom én voor René zijn Sonny Rollins en Bob Cooper de lichtende voorbeelden. Niettemin is Paviljoen Zeezicht VVS J <v 3cj&dfakfbi** - René Groenendaal is een veelzijdig musicus. Hij speelt altsax, en klarinet. tenorsax Advertentie I.M. (Van een onzer verslaggevers) De Delftse politie heeft een bende jeugdige inbrekers opgerold, die in totaal 28 inbraken op hnn geweten hebben. Reeds eerder meldden wij, dat de politie de boefjes op het spoor was en drie van hen had gepakt. Thans zijn er nog vijf gearresteerd, waardoor zich in totaal acht jongelui in arrest bevinden. De jongste van hen is" elf jaar en de oudste achttien jaar. De grote gangmaker van de bende was een veertienjarige jongen. Hij pleegde zes inbraken alleen en elf inbraken in samenwerking met an deren. Twee van de jongens komen uit Pijnaeker en de overigen zijn al len uit Delft afkomstig. De jongelui namen steeds maar kleine geldbedragen mee en soms braken zij wel eens helemaal vergeefs in. Toch is een rijwielhandel in Delft voor een totaalbedrag van 200.- be nadeeld. De jongens kwamen nl. steeds terug. Bij de bewuste rijwiel handel hadden zij acht keer ingebro ken. Alle inbraken bij elkaar leverden hun e enbedrag van ruim 800,op, plus nog wat kleine voorwerpen en hier en daar een pakje sigaretten. Voor vrijwel alle andere inbraken kozen de jongens een viertal huizen aan de Nieuwe Plantage als werkter rein. Verscheidene knapen zijn al eerder met de politie in aanraking geweest. De opruiming van deze bende, na de eerste arrestatie van vorige week vrijdag, is een hele opluchting voor de Delftse politie, die de laatste maanden herhaaldelijk met kleine in- braakjes werd geconfronteerd. baan. Zij maakten van hun. lief hebberij hun broodwinning, zij wer den „beroeps". „Lou heeft het contract versierd", vertelt René. Lou zou de baas van Paviljoen Zeezicht voor de zomer een band bezorgen. Hij kende René en Toon al, René kende Thom en toen men het wel aardig oordeelde ook een zangeresje te engageren, noemde Thom de naam van Tini. Op 4 mei musiceerden zij met hun vijven voor het eerst in Den Hoek. Nu zijn er zowat vier maanden voor bij. Het eind van hun eontracttijd is in zicht. Hoe het hun is bevallen? „Wij hebben veel succes gehad", antwoordt Thom, Niet alleen in muzikaal opzicht overigens. Tini, een pittige "verschijning met grijs groene ogen en donker haar, heeft menige uitnodiging voor 'n avondje tember loopt het contract met Zee zicht af en dat betekent tevens de ontbinding van de Thom. Berns Combo. Van de drie Schiedammers heeft alleen René al weer werk in de nra- slek gevonden. Thom kijkt naarstig uit of hij nog ergens met zijn accor deon terecht kan en TiniTja, Tini heeft een paar mooie aanbie- Het Schiedamse zangeresje van professie Tim Woord in actie in Paviljoen Zeezicht aan het strand van HffüJc van Holland. Of zij later een brave huisvrouw wil worden Niets daarvan, zegt ze, ik wil blijven zingen. Grati» gabrulks «anwijïing «n volop klaorstalan Fa. J. Bakker, Br. Marktsteeg 3, Schiedam Fa. Q. v. Katwijk, L. Costevstraat 17. Schiedam N.V. Prisma Verf, K. Dam 7. Schiedam N.V. Prima Verf, Dr. Wibautstr. 22, Schiedam N V Prisma Verf, Broersveld. Schiedam Morgenavond is er weer om acht uur een orgelbespeling in de Grote Kerk, waaraan dit maal de fluitist Henk van der Vliet zijn medewerking i y, verieent. Op het programma staan werken van Sweelinck, Fiocco, Loeillet, Bach. Mozart, Franck en Baton. De eerstvolgende orgelbespeling is op 17 september m.m.v. Gijs ie Graaf, hobo, en Piet 't Hart, viool. DINSDAG Bioscopen: PASSAQE-THEATEH, Z en 8.1S uur: Malgret zet een val. MONOPOLI-THEATER. 2, 7 en 9 u.' Cel 2455. Apotheek: Gouk», Groenelaan. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 103 uur: expositie ..Man e: paard". Diversen: STADHUIS, 7.30 uur. openbare ver gadering gemeenteraad. SPORTCENTRUM. SCHIEDAM, S.30 u. tafeltenniswedatrijden en -demon straties. WOENSDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur Malgret zet een val. MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 u. Cel 2455. Apotheek: Gouka, Groéneiaan. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: GROTE KERK. a uur: orgelconcert door Jaeq. P. Bekkers. dingen gehad. Met een orkest naar Duitsland of naar Frankrijk. „Niks daarvan," heeft haar moeder gezegd, „je bent nog te jong." Lou Wiesebron, de man die het contract met Zeezicht „versierde", heeft een contract van twee maan den gekregen om in enkele nacht clubs in een voorstad van Parijs te werken. Eens in de veertien dagen zal hij echter een dagje naar Neder land overwippen. „Om een oogje op Tin! te houden," zegt hy glimla chend. Want dat vergaten wij haast te vertellen. Lou. die twee jaar geleden op een amateurwedstrijd in de Schie damse Plantage oppervlakkig kennis maakte met een zekere Tini Woord en haar toen betitelde als „een kin derachtig kind", is over dat zelfde meisje in de afgelopen vier maanden anders, heel anders gaan denken. En deze opiniewijziging bleek Tini zeer welgevallig te zijn. Aldus. Trouwen? „Misschien over drie jaar." zegt Tin! met haar liefste glimlach. Lou frenst even zijn voor hoofd. En word je dan een brave huisvrouw? Tini schudt naarstig haar zwarte lokken. ,Jk wil blijven zingen," zegt ze. „Als het dan mag ten minste", voegt ze er net niet aar zelend genoeg aan toe. Tegenwoordigheid van geest van de chauffeur T. Z. voorkwam, dat gis termiddag om half vyf op de Hoofd straat te Schiedam een grote zes- wielige vrachtwagen van Poot en Baade in het water reed. Tijdens het keren reed de wagen door het weigeren van de remmen de loswal af. Z. stuurde gauw in de richting van e enmeerpaal. De voor zijde van de wagen schampte langs de paal, waardoor de auto met beide voorwielen boven het water tot stil stand kwam. Volgens de Sportkroniek van maan dag 1 september hebben Robbie van Rees, de VFC-rechtsbuiten, en Piet van der Burg, een broer van Frans van der Burg (ook ex-VFC) die bij Hermes-DVS rechtsbuiten speelt, overschrijving aangevraagd naar SVV. Van de secretaris van VFC. de heer J. Schouten, vernamen wij echter dat Van Rees intussen zijn overschrijving al weer heeft ingetrokken. Of v. d. Burg dit ook heeft gedaan was hem nog niet bekend. Intussen zijn in de Sportkroniek ook de aanvragen tot overschrijving vermeld van J. de Ligt, van De Hol- landiaan naar Zwaluwen, P. v. Dijk van Fortuna naar De Hollandxaan en van B. Kreft van Eureka naar De HoHandiaan. De ruim 5400 postduiven, die door de zware mist niet op tijd gelost werden, zijn gistermorgen om 10.30 uur in Parkestone in vrijheid gesteld. De vogels hebben bqj hun overtocht boven de Noordzee te kampen gehad met een felle zuid-oostelijke wind welke vele naar het noor den deed afdrijven. Bovendien zul len de duiven vanwege de warmte met dorst te kampen gekregen heb ben. Hoewel volgens het tijdschema de eerste duiven om 2.30 uur ai op de hokken terug hadden moeten zijn, eerst om 15.45 gemeld. Eigenaar was werd de eerste Schiedamse duif de heer K. van Loopik (Blauwe Dof fer). Om 17.06 uur werd de tweede duif geklokt door de heer Kerkhof, eveneens van de ,31auwe Doffer". In Viaardingen was het de duif van de heer J. Westerholt die als eer ste werd geconstateerd. Hier gaf de uitslag een gemaakte tijd aan van 16.10 uur. Voor zover voorlopig be kend. meldde Rotterdam en Maas sluis tijden van 16.02 en 15.00 uur. Van de 40 ingezette Vlaardingse en Schiedamse duiven zijn er tot op heden slechts 9 thuisgekomen. Deze zeer uiteenlopende tyden en het geringe aantal binnengekomen duiven wijzen erop dat de vogels een zware tocht achter de rug hebben. Het is bekend, dat een duif wanneer hij boven zee vliegt altijd zo snel mogelijk tracht land onder zich te krijgen. Er wordt hierbij dan van de route afgeweken en vermoedelijk zijn dan ook een groot aantal dui ven over België komen binnen vliegen. Veel duiven zullen hebben moeten overnachten in een vreemde omgeving. De bevolking van Schiedam is In de maand juli toegenomen met 117 personen. Op 1 augustus wa ren er 78.704 Inwoners (per 1 juli 78.587). Dit toeneming is ontstaan door een geboorte-overschot van 94 personen en een vestigings overschot van 23 personen. Nog steeds zijn In Schiedam de wouwen in de meerderheid, al wordt relatief het verschil steeds kleiner. Op 1 augustus waren er 39.114 mannelijke en 39.590 vrou welijke Schiedammers. i De meikhandelaar F. Kool is gis teren niet, zoals hy eerder had aan gekondigd. de melk ta de Schiedam se Grensflat aan de huisdeur gaan bezorgen. Hij is echter ook niet beneden in de hal blijven staan. Op last van de saneringscommissie, die na een met de vertrouwensraad uit de burgerij gehouden bespreking, daartoe heeft besloten, levert hy nu wel zyn melk- waren af op de verschillende etages. Plotseling remmen moest de 20- jarige bromfietser M. A. V. toen gis teravond om elf uur op de Dam te Schiedam een kat de rijweg overstak. V. sloeg over de kop en moest met een Uchte hersenschudding door de GG en GD naar zyn woning worden gebracht. De brommer werd ernstig beschadigd. Vandaag kunt u een artikel lezen over een zangeresje en enkele jonge musici uit Schiedam, die als beroeps optreden in Hoek van Holland. Hei is het eerste artikel van een repor tage-serie over „Jong talent in Schiedam". Wij hebben ze opgezocht en in ae loop van de komende weken zullen wij ze aan u voorstellen: jonge/vaak zeer jonge) Schiedammers, die iets oifzonders presteren op het gebied, van muziek zang, dans, voordracht, fotografie, enz. Tim, Thom en Rene zijn de eersten met wie wij een uitgebreid gesprek hebben gehad. Het voornaamste daarvan ziet u weerspiegeld m nevenstaand artikel. Zij hadden over die vier maanden van hun eerste contract heel wat te vertellen, het een en ander over de zakelijke kant van de beroepsmuziek. de artistieke zijde van dit werk en vele humo ristische voorvallen. Eén raar voorval willen wij u niet onthouden. Thom wilde er liever met aan herinnerd worden, maar de an deren waren maar al te gaarne be reid het te vertellen. Op een avond waren zij mtgeniu- siceerd, de laaste bezoekers werden weggewerkt, de zaak ging sluiten. Thom" vroeg de eigenaar van hit Paviljoen Zeezicht toen „wil m even de geluidsinstallatie uitdraaient In orde", zei Thom en met een a:r van vakbekwaamheid draaide hij een kntypje van het schakelbord om. De volgende dag ontdekte de eigenaar, dat zijn hele l°,01T?.ar consumptie-ijs was gesmolten. Bleek dat de geluidsinstallatie nog aan ctond maar dat de koelinstallatie ie avond tevoren tn een khü pernor aai buiten werking teas gesteld.... Dit is de leider van de Thom Berns Combo: de achttienjarige accordeon- nist Thom Berns. Het biljartseizoen 1958'59 is be gonnen m het district Schiedam van de KNBB. Gisteravond zou dit ingeluid wor den met de voorwedstrijden om het persoonlijk kampioenschap Se klasse libre. Hiervoor hadden zich zestien kandidaten opgegeven. In het clublokaal van DKC te Schiedam zouden vier partyen ge speeld worden, hetgeen ook het geval zou zitn bil de BV Luctor te Maas- sluis- De eerste avond is. waarschijnlijk door bekendmaking op een te korte termim, een fiasco geworden, want in totaal zyn slechts twee van de vastgestelde acht partijen gespeeld. Daar de voorwedstnjden op 1. 2. 3. 4, 8. 9 en 10 september gespeeld moe ten worden, zullen de ontbrekende partyen van de eerste avond vóór 10 september moeten Ingehaald zijn. Bij DKC werd alleen gespeeld de party tussen Koens en Knipscheer, welke in remise eindigde. De uitslag was: Koens 50 50 43 5 1.162 1 Knipscheer 50 50 43 11 1.162 2 Bü Luctor et Emergo vond de par ty plaats tussen Simons en Buitelaar, welke door laatstgenoemde werd ge wonnen. Simons 50 47 47 7 1000 0 Buitelaar 50 50 47 7 1.063 2 vraagt Vereiste: diploma 2e of 1» monteur VAM Vereisten: rijbewys, ervaring van doorsmeren en wagen- Salaris volgens Rijksregeling. Vakantietoeslag 4%. 15 werkdagen vakantie per jaar. Schriftelijke sollicitaties te richten aan de directeur van de Ryksautomobielcentrale, 1« van der Kunstraat 282 te 's-Graveahage. Op onze inpakafdeling kunnen worden geplaatst voor eenvoudig en vlug te leren pak- en plakwerk desgewenst voor drie tot vyf ochtenden en/of middagen per week. - Goede verdienste. - Vrye bedryfskledlng. Werktyden van 8—12,30 en van 1—5 uur. 's Zaterdags van 7.301 uur. Aanmelden: dageiyks van 9—5 uur bij de Bedryfsleider. LANGE HAVEN 91-92 SCHIEDAM Weg met onhandige Sik- doornringeaen gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXA- CORN. neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplek- ken en eksterogen ver schrompelen met wortel en al. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzoc&Ine. Een flesje NOXACORN Antiseptisch Llkdoorn- middel van f, 1.85 bespaart U ree! ellende Cehikkigj huwelijk! Koop 'u boek bij da ARBEIDERSPERS Een hartelijke wens is tut •en goede vrienden een nuttig en goed ding. Het is mm goede gelegenheid om na een* Iets van het goed* «ft te spreken dat op „ge wone* dagen onuitgespro ken blijft. En daarom», wat een gosd Idee om J ut ile huwelijk als Familiebe richt te plaatsen. Zo kun nen we nog eens echt me* lullie meeleven. Familieberichten voor de» editie kosten 10 ct per mm, voor het gehele land 50 c* oer msn. de grootste krant van Nederland i* K ;,Jf ii §41

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1