JAN LIGTHARTDAG IN AMERSFOORT Op initiatief van Schiedamse school Hoogspanningskabels onder de Schie Nieuwe leergang op arbeidersavondschool Unicef-werk verdient meer belangstelling Beroemd orgel van Maassluis' Grote Kerk „op de helling'' H: Hovener moet vanavond vier partijen spelen Fraaie dispositie Vele proeven Scooterdief vlug gepakt P. Steiger 40 jaar in dienst Wat zij vingen Watervliegtuig nu vertrokken richting Oslo Zuid wijk werkt aan speeltuin Lezing voor PvcLA-vrou wen Diefstallen in Jachthaven Reservewiel op Rijksweg aan de haal HET VRIJE VOLK DINSDAG 9 SEPTEMBER 1958 PAGINA 5 chiedammers onderelkaar Fiets gestolen ■:0ê£S-féSê& Uit auto gestolen Visafslag Na mislukte start De bijeenkomst, die de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid gisteravond in het Volksgebouw hield, stond in het teken van het prachtige werk van de UNICEF. Voor velen ls dit kinderfonds der Verenigde Naties nog een volkomen onbekend begrip en ook heeft dit werk nog niet die belangstelling die het verdient. Burgerlijke Stand Collecte: 320,22 Films Wisselkoersen (Van een onzer verslaggevers) ,Elk jaar weer vierde de Jan Ligthartechool in Schiedam op 11 januari de geboortedag van de grote pedagoog, naar wie de schooi is genoemd. Dan was het een beetje feest in de klassen. De onderwijzers lazen voor uit een boek van Jan Ligthart en de kinderen kregen een klein geschenk aangeboden, een lek kernij of iets duurzamers. Dit keer zal de geboortedag van Jan Ligthart echter op ge heel andere wijze dan in voorgaande jaren worden gevierd. Op 11 januari 1959 is het namelijk honderd jaar geleden, dat de schrijver van „Het prentenboek van Ot en Sien" in Amster dam werd geboren. Op initiatief nu van de Schiedamse Jan Ligt- hartsehool zal in Amersfoort een landelijke Ligthartdag worden gehouden. Een ontvangstcomitéuit Schie dam wachtte gistermorgen om kwart over eü op het Centraal Station in Rotterdam vergeefs op de trein, die Cockie Gastelaars terug uit Boeda pest zou brengen. De trein kwam wel, maar Cockie zat er niet in En dus wachtten zij maar op de volgende trein,-de secretaris vah de Schiedamse Zwem-Club R. Zijlstra, de directeur van Bad Groenoord en trainer van SZC Dries Peute en en kele leden van SZC, onder wie Etja de Marchi, Intussen zaten Cockie en haar zwemcallega's in de stations-restau ratie van Eindhoven omgeven door verslaggevers, fotografen en mensen van de radio en televisie. Om half een was het „ontvangst comité" het wachten beu, „Laten we maar uieggaan", zeiden ze, „we zien haar vandaag nog wel," Maar op wea naar huis zeiden de heren Zijlstra en Teute tegen elkaar: „Waarom zouden we eigenlijk niet even wachten? Misschien zit zij in de volgende trein." En zodoende stonden beide heren vijf minuten later weer op het perron van CS, Aan deze herdenking zullen alle Jan Ligthartscholen in Nederland (het zijn er 38) deelnemen. Reeds vier maanden is een werkcomité bezig de vele nodige voorbereidingen voor dit grootse herdenkingsfeest te tref fen, nadat Schiedam het voorstel daartoe het land In had gestuurd. Men acht in onderwijskringen Jan Ligthart een dergelijke manifestatie wel waard. Deze Nederlandse opvoed kundige, die van 1859 tot. 1916 leefde, heeft er altijd naar gestreefd het leven en de schooi nader tot elkaar te brengen. Dit streven vond veel weerklank en niet alleen in ons land. Hij oefende ook invloed uit in Zwe den (door Ellen Key) en in Noor wegen. In 1885 werd hij hoofd van een openbare school in Den Haag. Hij was tevens adviseur bij de opvoeding van prinses Juliana. Hij redigeerde van 1899 tot 1916 het tijdschrift „School en ieven". Hij schreef o.a. „Vrijheid en discipline m de opvoeding (1909, „in Zweden" (1912), „Jeugdherinneringen" (1913) waarvan de 12e druk in 1949 ver scheen, verscheidene opstellen die in 1916 in ,Jan Ligthart herdacht" wer den verzameld en enkele leesboeken, zoals „Het prentenboek van Ot en Sien" (1909) en met Scheepstra sa men tien deeltjes „De wereld in". Jan Ligthart is nu nog vaak een begrip voor menig schoolgaand kind. Dat aleeix al rechtvaardigt de herden king in Amersfoort, waarvan de be doeling is, dat de leerlingen uit de zesde klassen eraan deelnemen. Alen rekent op ongeveer 1200 kinderen. De dag erna zullen aile kinderen van de Jan Ligthartschoien op de scholen iets aangeboden krijgen, dat nu nog een verrassing moet blijven. Zaterdag zal het precies veertig jaar geleden zijn, dat de heer P. Steiger uit Vlaardingen op 24-jarige leeftijd als monteur het bedrijf van de firma C. Fletersen, technische scheepsinstallaties, etc.. binnenstapte. Hij heeft zich daar ontwikkeld tot een uiterst bekwaam en bijzonder gewaar deerd vakman. Het was dan ook lo gisch, dat toen die plaats vacant kwam. Steiger werd bevorderd tot chefmonteur. Van de waardering van de directie voor het vele werk, dat Steiger voor de firma heeft gedaan, zal zaterdagmorgen in Concordia blijk worden gegeven. In aanwezig heid van het voltallige personeel zal Steiger daar worden gehuldigd. Deze bijeenkomst ls vastgesteld op half elf. Ook vanuit Vlaardingen zal men dc te waterlating van de „Rotterdam" gc«d kunnen volgen. De salonmotor boot „Goerce" vertrekt zaterdagmid dag namelijk om half drie precies vanaf het Oosterhoofd en vaart zo dicht als mogelijk za! blijken te zijn naar de Rotterdamse Droogdok Maat schappij waar het nieuwe schip van de Holland-Am-rika-Lijn na docc de Koningin te zijn gedoopt, te water zat glijden. Zij, die zich willen verzekeren van een plaatsje aan boord, kunnen zich opgeven bij „Klein Delta". Oostha- venkade, telefoon 3903. Het aantal plaatsen is uiteraard beperkt, zodat men er goed aan doet zich spoedig op te geven. Aan boord van de Goe- ree is een buffet, terwijl ook voor mu ziek wordt gezorgd. Vangstberichten van woensdag morgen VI. 70, 20 kantjes; VI 78. 5; VI. 79. 5; VI. 172, 17, VI. 203. 1; VI. 208, 25; VI. 216, 45, 40 netten; VI. 97, 15; VI. 115, 12; VI. 142, 25; VS. 190, 20; VI. 56, 6; VI. 14, geen vangst; VI. 84, 35; VI. 89, 8; VI. 112, 17; VI. 132, 8. Gestolen is de fiets, die de scholier E. C. B. gisteren niet op slot voor zijn woning aan de Ostadelaan te Schiedam had neergezet. (Van een onzer verslaggevers) Ongeveer veertig werklieden van de firma Visser en Smit uit Jfapendrecht zijn gisteren in Schiedam bezig geweest zes hoog spanningskabels onder de Schie te leggen even voorbij het nieuwe spoorwegviaduct. Zes kabels tussen de 228 en 248 meter lang en 11 k 14 ton zwaar. Eerst had een dragline een sleuf van drie meter diepte in de bodem van de Schie gegraven, waarin de zes kabels en een telefoonkabel weiden gelegd. Aan beide zijden van de Schie stonden haspels voor het doortrekken van de kabels opgesteld. In de namiddag ging een duiker te water om te controleren of de kabels „goed waren terechtgekomen". Ver der in de Schie ligt reeds een boot met grond gereed. Deze grond is be stemd om, als het karwei is voltooid, de sleuf te dichten. Op de kabels zal. wanneer ze In gebruik zijn, 150.000 volt komen te staan. Zij zijn gelegd in opdracht van het Elektriciteitsbedrijf Zuid-Hol- Dit keer kwam Cockie. inmiddels was het een uur geworden. 's Middags troffen wij de Schie damse zwemster aan inBad GroenoordNauwelijks thuis geko men, wilde zij „haar" bad weer zien. Een duik in het lokkende water waagde zij echter niet, want de dok ter 'heeft Cockie fzij heeft last van eczeem) geadviseerd vier weken niet te zwemmen. .jHaar dat houd ik nooit uit!" klaagt zij nu al. Hoe het haar „achter het IJzeren Gordijn" bevallen is? „Er kan bij die Hongaren geen, lachje af", vertelt ze. „Toen wij "Oostenrijk binnen reden, leek het wel of alles veel vrolijker werd." Zin om veel te vertellen had zij na tien dagen Boedapest en een lange treinreis met, „Ik ben moe, uit gedraaid", zei ze. En dat konden we ons best voorstellen. De Rotterdammer R. F. heeft bij de politie aangifte gedaan van dief stal van een ijzereii kistje met ge reedschap uit de auto die hij op de Hoofdstraat te Schiedam had gepar keerd. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 3.15 uur Trouwen is hou'en, MONOPOLB-THEATER, 2, 7 en 9 u.. De twaalf gezworenen. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Man en paard". Diversen: MXFSIS SACRUM, 8 uur; Alg. Melk- slijters Ver., viering 12^2-jarig be staan. donderdag Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Trouwen is hou'en. Geen avondvoorstelling. MONOFOLE-THEATER, 2, 7 en 9 U- De twaalf gezworenen. Apotheek: Evers, Lange Haven 81. Ti kersen PASSAGE-THEATER, 8 uur; Schie damse Kunstkring, Hoofdstad Ope rette brengt „Zwei Herzèn im. Vier- teltakt". Gedurende een lange reeks van jaren bezit Schiedam een arbei dersavondschool. Deze instelling heeft in die tijd een uitstekende naam verworven. Sen groot aantal Schiedammers heeft op deze school de lagereschool-kennis nog eens opgehald. Velen van deze oud-leerlingen heb ben in hun maatschappelijke positie var. deze studie voordeel gehad, allen zonder uitzondering kwamen zij tot de ontdekking dat vermeerdering van kennis hun het leven aangenamer maakte. De omstandigheden veranderen echter snel en gelukkig zijn er ook op onderwijsgebied belangrijke vorde ringen gemaakt. Was het vroeger een zeldzaamheid dat een arbeiderskind na de lagere school nog wat onder wijs kreeg, in 1957 bezocht 807c van de 14-jarigen een instelling voor voortgezet- of middelbaar onderwijs. Gezien deze feiten heeft de Stich ting Scholendienst het leerplan van de arbeidersavondschool opnieuw be keken feu als gevolg daarvan een vol komen nieuwe leergang ontworpen, een algemene cursus voor volwasse nen Aan de hand van het boek „Op verkenning naar Mens en Maat schappij" zullen de leerlingen van de nieuwe cursus de verschijnselen van onze moderne samenleving bestude ren; zoals daar zijn: sociale toestan den, gezondheidszorg, onderwijs, in poldering, Deltaplan, verkeer, stads ontwikkeling. bevolkingsgroei etc. Aan de hand van de uitgewerkte les sen zal er gelegenheid zijn om het taalgebruik te bespreken en aandacht te schenken aan het rekenen. Het is de bedoeling dat er van oktober tot mei één avond per week les wordt gegeven. De leerlingen moeten er op rekenen dat zij verder over de nodige vrije tijd beschikken voor het uitwerken van de opgaven. Het cursusgeld is laag. NVV-leden genieten daarop zelfs nog een reduc tie en de boeken blijven het eigen dom van de leerlingen. Diploma's om toe deze school te worden toegelaten heeft men niet nodig, maar men dient wel het volle profijt van het lager onderwijs te hebben gehad. Inlichtingen en aanmeldingsformu lieren kunt U verkrijgen bij mevr. Smidt-Kosters, Rotterdamsedyk 4c en C. van den Hoek, Westfrankelandse- straat 91a, ROTTERDAM, 9 sept. Aan de visafslag alhier werden van IJmui- den en eiders 150 kisten verse zeevis en 282 kg paling, snoekbaars en spie ring aangevoerd. De prijzen waren: Schol midd. f 3538, schol klein f 27—29, schelvis midd. t 30—36. schelvis klein f 3233, kabeljauw gr. f 48—55, kabeljauw midd. f 3439, makreel f 1821, zeehanen midd. f 36—38. wijting f 28—31, haring verse f 2528, alles per kist; spiering f 0.600.70, snoekbaars f 2.052.10, levende paling dik f 333.45, idem dun f 2.602.65 per kg. land en vormen een verbinding tus sen Waalhaven en Delft, Voor deze verbinding zijn trouwens de hoog spanning-installaties langs de spoor lijn naar Delft geplaatst. Even voorbij de Schie komen de fabels uit de grond te voorschijn, waar zjj aangesloten zullen worden op de centrale. De werkzaamheden zijn gisteren vlot verlopen. Piloot-cineast Martin S. Knutscn is vanmorgen uit Vlaardingen vertrok ken. Omstreeks half elf trok de Noor se filmer zijn ranke watervliegtuigje LN-FAT vlak voor het Havenhoofd op de Nieuwe Waterweg omhoog. Voordat het zover was, waren al drie stUgingspogingeit mislukt. De dbïctcui ssp de Norsk Filmin dustrie uit Oslo, de heer Knutsen. kwam vorige week naar Vlaardingen om het door hem in Amerika bestel de vliegtuigje op te halen. De machi ne, uitgerust met een 85 pk motortje was met de Noorse tanker Buccaneer naar Vlaardingen gebracht. Maandag was het vliegtuigje geheel gemon teerd en "s middags wilde piloot Knutsen al vertrekken. Hij moest toen echter onverwijld weer terugkomen, omdat er een mo torstoring optrad. Vanmorgen heeft de heer Knutsen dus weer een poging ondernomen naar Oslo te vliegen. Door een boot van de Rijkshavendienst werd het vliegtuigje naar de Nieuwe Maas ge sleept en recht voor het Havenhoofd startte even na tien uur de machine. De eerste drie keer kwam het toestel niet van het water. De vierde keer lukte het. Het zeer kleine toe stelletje verdween in noordelijke richting. Via Paterswolde en Aarhus gaat het nu naar Oslo. Gisteren is te Bodegraven de traditionele najaarsmarkt gelvcu- den. waar voor de eerste maal boerenkaas werd aangevoerd met een eigen merk: „Boerenkaas, volvet". Op deze markt waren uiteraard vele tafereeltjes als hier het „handje-klap" tc zien. Verder was er traditiegetrouw een ruiterdag, waar de provinciale Zuidhollandse kampioenschappen werden verre den. Hier werd een défilé gehou den van alie deelnemers. (Van een onzer verslaggevers) Een aantal Zuidwijkse ouders, rea gerend op een oproep in het officiële orgaan van de Zuidwijkse Gemeen schap, heeft dezer dagen een speel tuinvereniging opgericht. Zij vorm den een voorlopig bestuur, bestaande uit de heren H. de Ruiter, voorzitter, F. J. Groenewoud, Ringelenburg 9a, secretaris en Ph. Carolus, Diepen horst 5a. penningmeester. Als com missarissen werden aangewezen de heren E. Klapper er. B. Vrieüng. In deze vergadering, die door de bemoeiingen van het bestuur van de Zuidwijkse Gemeenschap tot stand kwam, werd er op gewezen dat drie terreinen in de wijk voor de kinderen zijn bestemd. En belangstelling en bekendheid heeft Unicef broodnodig. Immers, in tegenstelling tot de meeste instellingen van de Verenigde Naties wordt Unicef niet gefinancierd door vaste contributies, maar door vrijwillige bij dragen, voornamelijk van de verschillende regeringen. Doch ook worden door plaatselijke propaganda bijdragen van particulieren verkregen, soms kleine jnaar vaak ook aanzienlijke bedragen. Het voortbestaan van dit piachtige werk hangt dus in niet geringe mate af van de belangstelling en financiële waardering van alle volken verenigd in de Verenigde Naties. Daartoe zijn In 27 landen nationale Unicef-comités opgericht. Deze comités hebben zich dus vooral ten doel gesteld hun volk te vertellen over Unicef: wat het ls, wat het doet en hoe het werkt. Op de bijeenkomst van gisteravond was de secretaris van het Nederlands comité, de heer J. Eggink, uitgeno digd om het een en ander te vertel len van het veelomvattende werk van Unicef. In een zeer interessant be toog heeft de heer Eggink een over zicht gegeven van hetgeen reeds ver richt is, maar vooral van de arbeid die nog gedaan moet worden. Hierbij kwam hij soms met ontstel- Vanavond zullen de laatste partijen in dc voorronde om het per soonlijk kampioenschap 5e klasse libre in het district Schiedam van de K1STBB worden gespeeld. De achterstand is bij DKC zo goed als weggewerkt, omdat gister avond drie partijen zijn gespeeld, welke voor hedenavond waren vastgesteld. Als laatste partij staat nog op het programma Prein Vermohren, zodat dan nog de vier ontbrekende partijen gespeeld zullen moeten worden. Voor de DKC'er Hovener een moeilijke en zware opgaaf, omdat hij in alle vier partijen betrokken is. Wat de achterstand bij Luctor et Emergo betreft, deelde men ons mede. dat spelers, die niet voor hun partyen zijn opgekomen, deze auto matisch verloren hebben. in Maassluis hebben de spelers Schwagerman en Kote een record behaald. Om zyn partij van 50 ca ramboles te winnen had Kote niet minder dan 121 beurten nodig, terwijl zyn tegenspeler er slechts 40 scoorde. De uitslagen van de gisteravond gespeelde partijen zyn: Bij DKC: Knipscheer 50 50 35 6 1.428 Biussaard 50 48 35 5 1.371 Verhey 50 50 39 4 0.780 Kovener 50 27 39 4 0.692 Koens 50 50 45 7 1.111 Buddebohmer 50 48 45 5 1.066 By Luctor et Emergo Kote 50 50 121 4 0.413 Schwagerman 50 40 121 3 0.330 Breederveld 50 50 41 5 1.219 Buitelaar 50 39 41 5 0.951 Bieederveld 50 50 31 6 1.612 Simons 50 25 31 5 0.806 In de Jachthaven te Schiedam is ingebroken en van verscheidene bo ten zijn voorwerpen gestolen. De heer J. B. de F. mist zijn grote draagbare radio, die hij op z'n motorboot had achtergelaten. Op het jachtje van H. T. v. d, V. heeft de inbreker twee blikjes zalm leeggegeten en een flesje pils leeg gedronken. Van J. F. de H. is de molen van zijn werphengel ter waare van 40.— gestolen. Geboren: Pieter, z v L Verhef) en ACT Waltman; Adrlana C M. d v j w Jansen enCMT van Winden; Alfred, z v J F Ververs en P Don kers; Adriana H, d v B P Jeene en B M J Verhagen; Gerhard J, z v S Mensinga en P C Spraijt; Sylvia J E, d v w J H Geveke en A J E Liefbroer. De collecte ten bate van de kan kerbestrijding heeft in Kethel 320,22 opgebracht (vorig jaar 277,83). et beroemde orgel in de Grote Kerk te Maassluis, een geschenk van Govert van Wijn, dat op 4 december 1732 in gebruik is genomen, zal over enige weken zwijgen, daar het niet meer be speelbaar is. Men zal zich dan moeten be helpen bij de dienst met een harmonium en een versterkingsinstallatie. Oorzaak is een algehele en grondige restauratie van het kostbare instrument. In het begin van hel jaar is de bekende orgelbouwer Willem van Leeu wen uit Leiderdorp aan het omvangrijk werk be gonnen. Aanvankelijk kon het orgel nog worden bespeeld. Hieraan komt nu een einde, doch men hoopt, dat aan het zwijgen het orgel opgelegd, over ruim een half jaar een einde zal komen. Aan de restauratie, die in de geest van de 18e eeuwse zal plaats vinden, en die onder toezicht staat van dr. Oussoren en de organist Adr. En gels, is zeer veel voorafgegaan. Vele deskundigen, uit de orgelcommissie der Ner. Herv. Kerk en die der Rijkscommissie, hebben hun bevindingen op schrift gesteld, waardoor een zeer lijvig rap port is ontstaan. Men stelde o.m. vast, dat het bombardement op donderdag 18 maart 1942. dat Maassluis zo zwaar trof en waarbij de Grote Kerk zwaar werd vernield, van invloed is geweest op de klank van het orgel. De schade die de brandbom, die dwars door het orgel ging (echter gelukkig niet tot ontbranding kwam) aanrichtte, was niet zo groot. Groter was de schade, die de jaren durende restauratie van de kerk. met zijn stof en vocht, teweegbracht, ondanks het feit. dat het orgel was ingekapseld. De restauraties in de loop der eeuwen uitge voerd, hebben ook hun invloed doen gelden. sitie herhaaldelijk gewijzigd door aanpassing aan de smaak van de tijd. Men heeft dat op verschillende manieren gedaan. Pijpen werden afgesneden, van inkepingen voorzien, zelfs uit geschakeld. In 1381 werd het gehele front met het zeldzame beeldhouwwerk vernieuwd. De veranderingen zijn zo ingrijpend geweest, dat van de omvangrijke dispositie slechts een zeer klem aantal stemmen betrekkelijk ongerept be waard is gebleven. Dat door de veranderingen de klank voor een belangrijk deel in ongunstige zin beïnvloed is en veel aan glans en helderheid ingeboet heeft, kan zonder twyfel aangenomen worden. Aanvankelijk lag liet m de bedoeling een kleme restauratie uit te voeren, doch op advies van de deskundigen heeft men de zaak radicaal aangepakt. Men heeft zich laten leiden door de gedachte, dat het instrument de briljante klank, die het aanvankelijk had, herkrijgen moet. Hetgeen in de loop der jaren een verbetering of verrijking bleek te zijn. zal behouden blijven. De intonatie-kunstgrepen in de loop der tijden gedaan zullen echter zoveel mogelijk ongedaan worden gemaakt. De restaurateurs, die aan een groots en zeer verantwoordelijk werk bezig zyn. gaan met zorg te werk. Zowel aan de intonatietafel m de werk plaats, alsmede in de kerk, zyn en worden proe- - ven genomen. Het resultaat van deze proeven is en wordt beoordeeld in overleg met de orgelcommissie der Ned, Herv. Kerk en de Rijks adviseur. Men heeft het volste vertrouwen dat deze restauratie tot een goed einde zal kunnen worden gebracht. Wordt het vertrouwen niet beschaamd, dan zal dit orgel niet alleen voor Maassluis doch voor geheel ons land een kostbaar instrument zijn. waarborgde. Er waren echter ook enkele bezva- Het orgel had aanvankelijk een in vele opzich- ren. Met name vertoonde het pedaal in het ge- ten fraaie dispositie, welke mede door de in 1732 heel bezien geen evenwichtige bezetting, gebruikelijke natuurlijke wijze van intoneren een grote helderheid en duidelijkheid van klank In de loop der jaren echter werd de dispo- Als de tijd daar is, zou het aanbeveling ver dienen om het orgel niet alleen te doen horen in de kerkdiensten, doch ook door middel van concerten. Hier ligt naar veler mening een taak voor het kerkbestuur. lende cijfers op de proppen. De we reld telt 50 miljoen mensen die aan de gevreesde framboesia lijden. Ieder jaar sterven nog lu miljoen Aziaten aan de gevreesde malaria. Ai deze cijfers geven te denken. Vandaar dat de zorgen van Unicef zich steeds verder uitstrekken. Na de pauze werden twee films vertoond. In de film .Drie van onze kinderen" werd het werk van Unicef in drie verschillende landen belicht. Het eerste geval betrof een polio patiëntje in Griekenland en hoe de Griekse regering in samenwerking met Unicef dat kind met de best mo gelijke zorgen kon omringen. Vervolgens werd het beeld ver plaatst naar Frans-Equatonaai Afri ka. waar de behandeling van een le pra-patiënt werd belicht. Ten slotte werd het de aandachtige toeschouwsters duidelijk dat Unicef zich ook met de prae-natale zorg be zig houdt. Heei interessant was dit deel van de film, waann een jonge aanstaande Philippijn.se moeder met raad en daad terzijde wordt gestaan. De laatste film bracht de grootste goodwill-ambassadeur voor het Kin derfonds. Danny Kaye, voor het voet licht. Deze grote komiek heeft geheel belangeloos een reis om de wereld gemaakt in dienst van Unicef. In de fiim „Kinderogen glunderen" ziet men verschillende leuke opna men tijdens deze reis gemaakt. Al met al voor de FvdA-vrouwen een zeer leerzame avond, die geopend en gesloten werd door mevr. v. Woer- kom, de secretaresse. Zondagavond heeft de 17-jarige G. uit Delft een scooter gestolen, die by de Delfia-bioscoop stond. Door de oplettendheid van de politie van Naaldwijk werd hij diezelfde avond nog gearresteerd. Hij probeerde nL diezelfde avond nog het voertuig In Naaldwijk te verkopen. De knaap is op transport gesteld naar Delft. De scooter is eigendom van S. uit "ijn.icker. Een loslopend reservewie! heeft gistermiddag op Rijksweg 13 twee auto's flink beschadigd. Het reservewiel raakte los van een vrachtauto, die in de richting Den Haag reed. Eerst werd de auto van V. uit Gorkum, die achter de vracht auto reed, geramd en vervoigens stuitte hij naar de andere zyde van de rfjbaan en vloog daar tegen de zijkant van de auto van B. uit Haar lem. Engels pond 10,55:—10,565 Amerik. dollar 3.78A3,78a Franse frank 89,90—90,00 Belgische frank 7.59E—7,605 Zwitserse frank 86,5486,59 Zweedse kroon 73,03—73.08 Duitse mark 90,29490,341 Deense kroon 54,60—54,65 Noorse kroon 52.784—52,831 Zwitserland (vrij) 88.304—88,355 Canada 3.86 A—3,86 ji HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 3