cEDes- Mr. Peek opent zate nieuw automobielbedrijf Victoria-filiaal in Spaansepolder Orgel, viool en hobo in Sint-Jacobske September maakt cijfers Kolpabad '58 weer goed Topdag 6 september; buitenbad nog open Vrouw liet dochtertjes de school verzuimen Poortwachter komt in V olksgebouw vertellen m m M Uit de AJC Korfballers voor zware opgaven Roeiivedstrijd tussen Gusto en zeekadett m I lil ifl lil SE«2 0 Het Zuiden met Hotel Cinquille 4 Jeu gel vernielt verlichting' Toch weer meer bezoekers dan in '5/ Wat zij vingen Voor Schiedams kantongerecht SLA UW SLAG OP MARKTDAG KEURSLAGER POOT Naar de Expo Ingebroken bij winkelier Winterprogramma IvAO Gouden ringen gestolen Ook feest voor Beatrix-jeugd m fs m 1 Mil Vriendenkring viert jaarfeest Burgerlijke Stand Diefstal tijdens verhuizing Visafslag Judo-ers slaagden voor examens Wisselkoersen #1 ym\ ill HET VRIJE VOLK DONDERDAG 18 SEPTEMBER 1958 PAGINA 5 mÈÊÊÊssËSi ♦fi lï (Van een onzer verslaggevers) Burgemeester mr. J. W, Peek opent zaterdagmorgen een nieuw automobielbedrijf in Schiedam, een „filiaal" aan de Stricklede- weg van het Rotterdamse Automobielbedrijf Victoria N.V. In 1922 werd Victoria opgericht en sinds die tijd is het bedrijf gevestigd in de Zwaerdecroonstraat te Rotterdam. In de loop der jaren werden steeds meer aangrenzende panden bij de werk plaats getrokken, maar op een gegeven ogenblik moest Victoria toch wel elders uitbreidingsmogelijkheden gaan zoeken. W acktkaniertjes Nog achter H li-, Topzondag De topzondag van dit jaar is zon dag 10 augustus geweest, toen het (Van een medewerker) „Als Ik ze niet nodig heb, dan stuur ik ze wel naar school," is de opvatting van mevrouw C. S.-v. R., die zich woensdagmorgen gedurende de zitting van het kantongerecht te Schiedam moest verantwoorden, omdat twee van haar dochtertjes gedurende de maanden maart, april en mei nogal eens verzuimd hadden de school te bezoeken. Mr. P. B. Cos kon deze opvatting beslist niet delen en wees bovendien op het feit, dat dit niet de eerste keer was, dat verbaal tegen haar is opgemaakt. Reeds verschillende malen is zij veroordeeld en het zal ook niet de laatste maal zijn, voegde de ambtenaar bij het OM, mr. R. A. Schimmel eraan toe, want momenteel schijnt er alweer een nieuw verbaal voor de zelfde feiten te „lopen". De gewoonte getrouw hebben wij op ds nationale veetentoonstelling donderdag 11 sept. j.l. te Utrecht weer bekroond vee gekocht. Het is de plicht van de Keurslagers U het beste te leveren wat onze veestapel biedt. Neem dan van ons-bekroonde vee een fijne lap of stukje mee. Naam misbruikt „Edelachtbare, ik ben het wel, maar ik was het niet," zei J. v. d. B., die op 21 juli 's avonds bekeurd was, omdat hij van de Singel komende linksaf te Rotterdamsedijk te Schie dam opreed. Iemand moet mijn naam hebben misbruikt en deze aan de po litie hebben opgegeven, want ik was die avond ziek thuis. De echtgenote van v. d. B. getuigde dit en ook zijn Cursuswerk SCH RIJFMAPPEN -Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broékenkoning iiimdüintiniiiiiitinitiiiiiitiiitiüiiimiinniiiiiuiitiiiiimniiiiiitiiiima ill ifl ffl Wm iSl ill o De chr. toneelgroep „Het Zuiden" geeft zaterdagavond in Irene een voorstelling van „Hotel Cinquille", een spel in drie bedreven van Joop Spit en Henk Bakker, Aanvang acht uur. De regie wordt gevoerd door C. Paardenkopen De Schiedamse mondharmonika- vereniging Vriendenkring viert zater dagavond in het Volksgebouw haar 32ste jaarfeest. Aanvang acht uur. De Trekvogels van d, AJC hebben vandaag een muziekavond in Ons Gebouw o.l.v. Paul Hoenderveld. Aanvang half acht. GEBOREN: Johanna, d. v. W. Kroonen en M. E. C. Adrichem; Jo hannes W., z. v. H. W. J. Hilbers en H. T. Rijkers; Jannetje W. C„ d. v. M. H. van de Steeg en W. P. Groene- wegen; Marjan, d. v. J. Rotmans en M. in 't eVld. OVERLEDEN: J. Hoekstra, 55 jr. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie; Passage 20 - Tel. 68798 In september 1957 sloeg de Schie damse aannemersfirma J, van der Tempel <te Zn. in de Spaansepolder de eerste paal- voor het nieuwe be drijf. dat thans is gereedgekomen. Deze nieuwbouw beslaat inclu sief een open terrein waar de auto's van drie zijden in en uit kunnen rij den een oppervlakte van 2800 vierkante meter. Het gebouw is ont worpen door de Schiedamse archi tect C. van der Vlies. Voor de in richting van kantoren, showroom, wasplaats en smeerstation werd de binnenhuisarchitect J. Verstraten uit Rotterdam geraadpleegd. De indelingen van de kantoren en werkplaatsen zijn voor een deel af gestemd op ervaringen welke de Daimler Benz in Duitsland heeft op gedaan in haar service-stations. De showroom en kantoren liggen circa 50 cm hoven de gemeentegrond. Hierdoor is vanaf de straat het ge zicht op de wagens in de showroom gunstiger en is er in de werkplaats een soort gelerij ontstaan, vanwaar men de in reparatie staande wagens mooi kan overzien. .Onder een deel van de werkplaats is eert kelder ge bouwd, waarin a.o. machinerieën Het orgel in de Grote Kerk heeft niet alle eigenschappen om een orgelconcert ongeacht de bespeler tot een schone muzikale belevenis te maken. De organist Jacq. P. Bekkers doet er dan ook goed aan, zo nu en dan andere instrumentalisten voor medewerking aan te trekken. Zo hoorden we gisteravond Piet 't Hart, viool, in de Vierde Sonate van Handel en de hoboïst Gijs de Graaf kwam aan het woord met een mo dem werkje zij het gematigd mo dern van stijl, nl. Sarabande en Allegro van Gabriel Grovlez, een vele jaren in Engeland gewoond heb bende Franse componist, wiens mu ziek verwant is aan die van zijn tijdgenoten Milhaud en Poulence. Lieten beide executanten hierin loffelijke kwaliteiten horen, op grond van hun vertolking van Bachs Con cert voor viool en hobo (reconstruc tie naar Bachs Dubbelconcert in c voor twee klavecimbels! zouden we geneigd zijn te veronderstellen, dat deze spelers geen beroepsmusici zijn. Vooral in de snelle delen waren nog al wat oneffenheden in hun samen spel te constateren, terwijl ernstige detonaties van de violist en ook on derlinge onzuiverheid de homogeni teit van het geheel erg aantastten. Een ander euvel, dat zich o.a. ook in de sonate van Handel had voorgedaan, was de tamelijk trage begeleiding van de organist, die vermoedelijk niet alleen door het onpraktische karakter van zo'n orkestarrangement, maar ook door de luiheid" van het orgelmecha- niek werd gehinderd. Het nobele Adagio uit Bachs concert verschaf te gelukkig wel momenten van on gestoord genieten. Zeer bekend terrein betrad Bek kers in twee van zijn soli: Bachs fa- 3 uur: Kath. kind van de DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: My man Godfry. Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATER, 2 uur: Dis tant drums: 7.30 uur: Battle-cry. Apotheek: Jansen, Swammcrdamslngel 41. Nleuwland Apotheek, Wlbautpleln h Diversen: PASSAGE-THEATER, FUmactie, „Pepote, straat". MUSIS SACRUM. 8 uur: Wllton- Fijenoord O. en A„ De Schouwspe lers brengen „Pygmalion' IRENE, 8 uur: Schledamss Kunst kring, vergadering. VRUDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.15 uur. Bridge over the river Kwal MONOFOLE-THEATER 2, 7 en S u.: De wet van de prairie. Apotheek: Jansen, Swammerdamsingel 41. Nleuwland Apotheek, Wlbautpleln 17 Diversen: STEDELIJK MUSEUM, 8.35 uur; opening van de tentoonstelling „Gesel van de oorlog". voriete Toccata in den Prélude, fugue et variation van Franck, werken die hij vaardig en goed geregistreerd ten gehore bracht, zij het dat hij de machtige 16-voetspijpen van het or gel wat te sterk liet bulderen in de toccata. Hij had het programma geopend met een stemmige koraalbewerking van Joh. Georg Walther (Was Gott tut, das ist wohlgetan) en besloot met een improvisatie in traditionele SÜ"'S" SACHA NIEBOER Ongecorrigeerd (Van een onzer verslaggevers) De voorzitter van de jubileren de buurtvereniging „Beatrix", de heer K. Brninzeeis, heeft gis termiddag tijdens de kinderfeest middag, die in het kader van de feestweek in de Harmonie is ge houden, een beroep gedaan op de ouders, die rondom de Vlaardingse Diepenbrockstraat wonen. „Voor honderden guldens heb ben wij reeds schade aan de feest verlichting in het plantsoen op het Messchaer tplei n. Daardoor komt het bestuur van de buurt vereniging voor onnodige kosten te staan," aldus de voorzitter. De heer Bruinzeels verzoekt de ouders hun kinderen te wijzen op de grote schade, die door de ver nielingen wordt aangericht. staan opgesteld, welke in de werk plaats hinderlijk kunnen werken. Een prima geoutilleerde plaatwerke rij is tevens aan het bedrijf verbon den. Voor het personeel zijn er een keurige kantine en een waslokaal met douchecel. Voor de automobilist die even op de werkzaamheden wil wachten zijn een paar wachtkamertjes ingericht, waar een telefoon niet is vergeten. Het gehele bedrijf wordt met een zogenaamd heteluchtsysteem ver warmd, dat voor een deel de afge werkte olie uit de wagens verstookt. Het bedrijf in de Zwaerdecroonstraat wordt alleen voor de quick-service gebruikt, terwijl in liet nieuwe bedrijf alle grote reparaties en complete re visies worden uitgevoerd met ook daar een afdeling voor de quick- service. Na de officiële opening 's morgens Is er in de middag voor alle relaties een sterrit waaraan diverse prijzen zijn verbonden. Tevens wordt er van de gelegenheid gebruik gemaakt een Mercedes Benz- en Simca-show te houden. Ongecorrigeerd Na de eerste ronde van de KNKB competitie zijn de afdelingen, waarin Succes en Schiedam uitkomen precies in twee delen verdeeld. In elke groep van tien twaalftallen hebben vijf ploegen de volle buit binnen gehaald en verloren de overige teams. Tot de laatste behoren de Schiedamse clubs, De tweede ronde zal wat meer tekening in de ranglijst brengen en dan zal tevens biijken waar onze stadgenoten zich voorlopig zullen nestelen. Succes gaat op bezoek bij Charlols, dat jl. zondag op het nippertje van DKC verloor (32). Schiedam ont vangt Eureka, dat van ODO klop heeft gehad (46). We zullen moeten afwachten welke resultaten ditmaal ut de bs komen, maar gemakkelijk zullen de Successers en Schiedammers het zeker niet krijgen. Diezelfde ervaring zal ODI opdoen in de thuiswedstrijd tegen Fernix 2 uit Leiden. De Leidenaren beschik ken over een uitstekend schot en laten zich moeilijk verschalken. Succes 2 staat ook al voor een zware opgave in de uitwedstrijd tegen DOP. Het verdere programma luidt: Overkanters 3—Schigdam. 2, Maas sluisODI 2, Flamingo's 3Succes 3, ODI 3KOAG 3 en voor de aspiran ten: Succes aDOP a, Rozenburg b Schiedam a, TOP aODI a, Schie dam bEureka b en Oranje Nassau c—ODI b. (Van een onzer verslaggevers) „Het weer weerspiegelt zich in de bezoekcijfers van het Kolpabad". Zo stelde gisteren de bedrijfsleider van het Vlaardingse Kolpabad, de heer S. Traas het en hij bewees zijn stelling aan de hand van een eenvoudig staatje. „Afgelopen zondag was het prachtig weer, zonnig, temperatuur 25 graden Celsius, matige Oostenwind en dat beteken de 2659 bezoekers. Vorig jaar op de tweede zondag in september was het zwaar bewolkt, er viel regen en de temperatuur was 15 graden Celsius en dat betekende; 221 bezoekers". Met dit voorbeeld is tegelijkertijd getoond, dat het begin van de september voor het Vlaardingse bad een best begin was. „Eind augustus lag ons jaarcijfer nog achter op dat van vorig jaar; op dit ogenblik hebben we al enkele duizenden bezoekers meer geboekt dan in dezelfde periode van vorig jaar," aldus de heer Traas. prachtig weer was en toen het bad Groenoord in Schiedam gesloten was wegens wedstrijden. „Want we kun nen de invloed van dit nabijgelegen bad best merken," aldus de heer Traas. Op die topzondag boekten we rond 4000 bezoekers. Zaterdag 6 sep tember was echter nog beter: 4175 bezoekers. En toen was Groenoord ook vol! Hoe het ook zij, de heer Traas is nu niet ontevreden meer over het seizoen 1958. „Het is ook voor 't eerst in de geschiedenis van het Kolpabad, dat de topdag van he tjaar in sep tember voorkwam." Het seizoen 1958 is ook wat de ongelukken betreft heel goed verlo pen. „E nde twintig rode vuilnisbak- Vangstberichten van donderdag morgen: VI. 70 6 kantjes; VI. 78 8 kantjes; VI. 79 weinig; VI. 172 5 kantjes: VI. 203 1 kantje thuisvarend; VI. 208 4 kantjes; VI. 114 4 kantjes, thuis varend; VI. 142 weinig; VI. 197 wei nig; VI. 199 weinig; VI. 56 5 kantjes; VI. 89 4 kantjes; VI. 112 6 kantjes; Vï. 132 4 kantjes. Prijzen van hedenmorgen: Trawl- haring, groéïi 60,—; Maatjesharing klein 42,— tot 46,Volle haring 42,30 tot'/ 43,10; Steurharing 33,-; Makreel 37,90. Vorig jaar brandden omstreeks deze tijd In de Vlaardingse huiska mers de kachels. Het was bijzonder kil. Het buitenbad van het Kolpabad werd op 15 september gesloten en het aantal bezoekers van het zwem bad was nihil. Vandaag is het buiten zomers. In het buitenbad van het Kolpabad is het op 18 september nog een drukte van belang. Enzaterdag 6 sep tember was het voor het Vlaardingse zwembad de drukste dag van 1958! „Aanstaande zondag houden we het buitenbad in ieder geval nog tot zes uur open en blijft het weer zacht, dan sluiten we ook in de komende week nog niet," aldus de heer Traas, die er zeer verheugd over is, dat de eerste twae warme weken van sep tember 'da totaalcijfers over 1958 weer goad hebben gemaakt. „Ondanks het feit, dat we tijdens de augustusmaand van dit jaar vee) meer bezoekers boekten (62.517) dan vorig jaar in augustus (46.186) lagen we aan het einde van augustus (326.108) nog achter op het totaal van 1957 tot eind augustus (339.906). Maar die verhouding was op maan dag 15 september jl. al totaal ge wijzigd .In de twee eerste weken van vorig jaar septei. ber kwamen er 13.550 mensen het F&k bezoeken, in de twee eerste weken van september, die zojuis taehter ons liggen (die zonnige weken met zomerse tempe raturen) kwamen er 2% maal zoveel, dat is 30.357 bezoekers. En dat brengt het totaalcijfer over 1958 tot 15 sep tember plotseling op 356.475, en dat is veel meer dan het totaalcijfer in de overeenkomstige periode van vorig jaar: 353.677." We kunnen dus rustig zeggen, dat het fraaie begin van september 1958 de doorslag heeft gegeven. Bij"Tnr^iï7nTïTsTëoTnvan het vol- tooien van de aardebaan en het aan brengen van verhardingen voor de omlegging van weg nr. 64 van bet rilkswegenplan 1958, met bijkomende werken, onder de gemeenten 's-Her- togenbosch en Vught, is het laagst ingeschreven door Konings' Wegen bouw te Vught, voor 1.047.800, c Mr. Schimmel achtte het dau ook noodzakelijk een zware straf voor deze feiten te eisen en wel 95 subs. 38 dagen hechtenis en drie dagen hechtenis, waarvan f 50 subs, twintig' dagen en drie dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van drie jaar. Conform de eis werd zij veroordeeld. van zandstralen is vastgelegd, niet eens was, hoorde hij toch 60 subs. 24 dagen hechtenis, waarvan 40 subs, zestien dagen voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar tegen zich eisen. Conform deze eis werd v. d. K. veroordeeld. - Veel beter kwam de hengelaar H. uit Vlaardingen ervan af. Hij viste in Vlaardingen met een werphengel en een passerende agent zag deze werphengel voor een sleephengel aan. Nu is het verschil niet zo erg groot, want dit schijnt alleen aan het aas te zien zijn. H. had wel een vergun ning voor een werphengel, maar geen vergunning voor een sleephengel. „U haalde dus op?" vroeg mr. Cos, „Ja, als je ingoot moet Je ook zo nu en dan eens kijken of er iets aan de haak zit," antwoordde hij. „Waar viste u op?" ;,ja, waar vist een mens op. Ik weet het niet. Ik kan van tevoren ook niet zien welke vis er bijten wil. In ieder geval had ik geoorloofd aas aan m'n haakje." Dat bleek doorslag gevend, want H. werd vrijgesproken. B. v. d .K. verscheen voor de kan tonrechter, omdat hij zijn arbeiders had laten zandstralen, zonder dat hij in het bezit van een vergunning was. „Er mag niet meer gezandstraald worden, nooit meer," zei mr. Cos, „het is te slecht voor de gezondheid," Of schoon v. d. K. het met het desbe treffende artikel, waarin het verbod Advertentie LM. BROERSVELD 159 TEL. 68327 MGR. NOLENSLAAN 846 TEL. 62555 (Naast Boer's Visbedrijf) SCHIEDAM HAASTRECHT Dinsdag bracht de middenstandsvereniging Handel en Nijverheid een bezoek aan de Expo. Reeds om 6 uur 's morgens vertrok een groot gezelschap per bus en om 10 uur was men reeds aan de ingang van de tentoonstelling. In groepjes werd vervolgens een gedeelte van deze groots opgezette wereldtentoon stelling bezichtigd. Toen het gezelschap dan ook om ongeveer 6 uur weer bij elkaar kwam, was elke deelnemer blij dit te heb ben meegemaakt. Hierna volgde een prachtige rondrit door het verlichte Brussel, waarna de terugtocht naar Nederland werd aanvaard. Na nog een uurtje gezellig op een der pleisterplaatsen te hebben ver toefd, arriveerde men precies op het geplande uur, klokslag 12 uur, weer in Haastrecht. ASPEREN De collecte voor het Kon. VvUlielminafontLs voor de kan kerbestrijding heeft in deze gemeente 473,65 opgebracht. nicht, die 's avonds bij hem op bezoek was geweest verklaarde dit. Een na der onderzoek zal worden ingesteld en v. d. B. werd vrijgesproken. Er waren deze keer ook heel wat overtreders van de maximum-snel heid. Het betrof hier vooral bromfiet sers, die het met deze regeling niet zo erg nauw genomen hadden en prompt een bekeuring hadden opge lopen. De BK.-laan en de verschil lende havens blijken voor dit racen ideale wegen te zijn. De straffen varieerden tussen 20 en 25. Als je op een brommer zit, moet je ook niet achterom kijken, want dan bestaat de kans, dat je tegen een tegenligger opbotst en in het ziekenhuis terecht komt. Dit overkwam althans de Mhassluizenaar J. D. en het kostte hem nu nog eens 20 of acht dagen. Geen voorrang verlenen aan politie wagens of motoren is ook nogal dom. Het kostte W. B. 30 of twaalf da gen. (Ongecorrigeerd) ken, die aan het begin van het sei zoen in het buitenbad werden ge plaatst, hebben bevredigend gewerkt. Ach ja ,hoe gaat dat, als er weer iets nieuws is, dan houden de mensen zich er aan, maar later verslapt dat weer iets." Ook met de vernielingen in het Kolpabad, waarover vorig jaar verontrustende berichten ver schenen ,gaat het best. „Het toe zicht is scherper geworden en de overige maatregelen hebben pre ventief gewerkt," aldus de heer Traas. Ingebroken is in de nacht van dinsdag op woensdag bij de winkelier B. v. Z. aan de IJsselmondestraat te Schiedam. De tuindeuren aan de achterzijde van de woning werden ge forceerd. Alle kamers zijn overhoop gehaald. Er wordt 15.- k 20.- aan wisselgeld vermist. Mevrouw P. D.-K. uit de Stations straat te Schiedam mist een doublé polshorloge en de rok van een man telpak. Deze goederen zijn waar schijnlijk gestolen toen zij verhuisde van de beneden- naar de bovenver dieping. (Van een onzer verslaggevers) De afdeling Schiedam van het Instiuut voor Arbeiders Ontwikke ling heeft thanse het definitieve winterprogramma bekendgemaakt. Op de eerste bijeenkomst die gehouden wordt (op 23 september en als vanouds in het Volksgebouw)- zal de Vrije Volk-redacteur J. E. Nahuisen, bij onze lezers beter bekend als Poortwachter, een cause rie houden over „Ontmoetingen aan de Poort van Europa". Voor deze bijeenkomst, die 's avonds om acht uur begint, zijn ook kaarten verkrijgbaar bij de bezorgers van de krant en aan ons bureau in de Pas sage. Op 23 oktober: „Indrukken van een jaar verblijf in Amerika". Dr. J. M. Lodewijks vertelt en. vertoont films en dia's. Jef Last houdt op 18 november een lezing over Japan en Korea, verdui delijkt met lichtbeelden. Dr. Melchicr verzorgt op 19 fe bruari een filmprogramma over „Schoonheid en bijgeloof in Oost- Afrika". In maar tbeginnen weer de toeris tische avonden. Dan zullen besproken worden de Brabantse en de Limburg se Maas en de Biesbosch (24 maart), bergtoerisme en alpinisme '21 april) en diverse natuurreervaten in Neder land (12 mei). Het cursuswerk neemt een belang rijk deel in het programma in. Bij voldoende deelname worden de vol gende cursussen gehouden: Engels (voor beginners en gevorderden), bouwkunst (een serie van vier avon den), huidverzorging en make-up (drie avonden), het bereiden van feestgerechten (in december) en evenais vorig jaar „Ontmoetingen met kunst" (vier avonden in samen werking met de Schiedamse Gemeen schap in de aula van het Stedelijk Museum). Verder zullen er tal van huiska merbijeenkomsten en excursies wor den georganiseerd. (ongecorrigeerd) Advertentie I.M. SCHIEDAM "Z U I O" H O UL A M DSC H E kantoorboekhandel Het zal opgevallen zijn dat sinds begin van deze maand de sloepen van het zeekadettenkorps „Jacob van Heemskerck" gedurende de middagpauze word enbemand door niet-zeekadetten. Dit zijn even wel geen onbevoegden; het zijn jongens van de Werf Gusto, die in tensief de roeikunst beoefenen: het voorspel voor de tweede roei- wedstrijd tuss ende bedrijfsschool van Gusto en de Schiedamse zeekadetten op zaterdag 27 september in de Voorhaven. lijk naar de Onderzedienst te Rot terdam, waar zij de verdere avond te gast zijn; een programma dus dat getuigd van een prima samenwerking tussen kadetten en leerlingen. ongecorrigeerd) Twee gouden ringen ter waarde van totaal 125.- zijn gestolen ten nadele van de Schiedammer P. H. R. uit de kamer van zijn kosthuis. Deze wedstrijd vangt aan om half drie. De Onderzeedienst stelt hier voor twee sloepen van het model B2 beschikbaar. Beide partijen komen uit met twee ploegen van twaalf man plus stuurman; van Gusto een ploeg machinebouwers en een ploeg scheepsbouwers. Iedere ploeg roeit tweemaal, wisselend van sloep en tegenpartij. Zonodig volgt hierna nog een beslissingswedstrijd. Na d ewedstrijd van vorig jaar kwam de suggestie de wedstrijden voortaan in de Nieuwe Haven of Lange Haven te doen plaats vinden om aldus dichter bü het publiek te zijn. Zowel de kadetten als de jon gens - van Gusto geven echter de voorkeur aan de Voorhaven, omdat zij hier hun eigen „tehuis" vinden. Indien de strijd even spanned ver loopt als die van vorig jaar, en dit is wel de verwachting, is het zeker de moeite waard er een wandeling naar de Voorhaven voor over te hebbeh. Inzet is de wisselbeker, welke verlg den jaar in handen der kadetten kwam. Voor de leerschool en het korps is het hiermee nog lang inte gedaan. Na de prijsuireiking blijven zij nog even op dc Splca, gaan dan naar de stapelloop van de leiderkerk op de verf en vervolgens per boot gezamen- ROTTERDAM Aan de Vlsafslag alhier werden van IJmulden en el ders 200 kisten verse zeevis en 120 kg spiering aangevoerd. De prijzen warenheilbot 3.153.20 per kg; schol groot 4647; midd. 43 54; klein 3437; schelvis midd. 52 55: klein 3536; kabeljauw groot 4650; midd. 35—47; makreel 25— 27; zeehanen midd. 42—54; wijting 35—37; haring verse 25—28, alles per Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 Het was gistermiddag een gezellige drukte in de met oranje lampjes ver sierde zaal 'Harmonie'. De Vlaar dingse buurtvereniging 'Beatrix' or ganiseerde in 't kader van de feest week een kindermiddag. De jeugd- circusrevue 'Kindervreugd' werd ge presenteerd door 'De 3 Franelly's'. Na het openingswoord van voorzit ter K. Bruinzeels was de beurt aan dit drietal. Acrobatiek, poppenkast, goochelen en nog veel meer stond er op het programma. Dat het een dankbare taak is om voor een jeugdig en enthousiast pu bliek te werken ,zal geen van de 'Franelly's' aan het einde van de middag ontkend hebben! De zoons en dochters van de leden van de jubi lerende buurtvereniging deden in hun applaus niets onder voor de ouders zelf, die de avond tevoren ge noten van de revue 'Anders dan an ders'. Weer hebben 38 Vlaardingers met succes examen voor een hogere graad judo jioe jitsoe gedaan. Er kwamen twee bruine banden bij. Mevrouw G. C. van GorselPost behaalde ook een bruine band, die de laatste is vóór de zware band. Men moet minstens anderhalf jaar bruine band zijn voordat men aan het examen zwarte band kan deelnemen. De namen van de geslaagden zijn; Judo; gele slip; A. Bijker. E. Tam- menga ,C. Wtjers. J. v. d. pyi. Gele band: M. Beukers, J. Groen, A. D. Molenaar, A. Verschoor, B. Warmer dam, H. Warmerdam, Sj. de Lange, H Kreuger, M. Voogd, E. Smit, W. Simmermans, C. v. d. Struijs. Oranje slip: W. Bos, A. Hoogerwerf. W. Kreuger, R. v. d. Herk. L. v. d. Vorm. Oranje band: J. Hel, E. H. Kleiss. Groene slip: C. Kloet. Blauwe band: J. v. Heest, M. Plambeck. Bruine band; G. C. v. Gorsel—Post, L. A. Rigters. Jioe jitsoe: 2 egraad: J. v. Dijk, A. Hoogerwerf, L. Lohman, L. Brink- man, A. Marcus. J. v. Buuren, C. Gosling. 3e graad: P A. v. Dop, H. Meeuws, F. P. Meeuws. 17 september 1958 Engels pond 10,551—10.565 Amerik. dollar 3,78 A—3,78 B Franse frank 89,82—89,92) Belgische frank 7,5927,601 Zwitserse frank 86,55486,604 Zweedse kroon 72,95—73,00 Duitse mark 90.324—90,374 Deense kroon 54,59—54.64 Noorse kroon52,78452,834 Zwitserland (vrij) 88.31—88.36 Canada 3.86H—3,86(4 Italiaanse lire 60,74560,794 Oostenr. schilling14,584—14,594 Leden van de bromfietsclub Vlaardingen nemen deel aan de nachtrit, die zaterdag door de brom- fletsciub Voorschoten wordt georga niseerd. Men vertrekt om half acht vanaf het station Vlaardingen-Oost. •'/ïa -.Svjpl -^1

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1