e Uitverkoop in woning van spaarbankdirecteur Vooral boeken gingen heel grif van de hand ar Drie arrestaties in methylalcohol-zaak Bosman brengt Koraalzee vlot over noordpool Onbekookt Redeloos Book een excellente sigaret van Excellent Urk dankt marine voor snelle hulp Spreeuwenpraat Lekkere haltjware shag van Donwe Egberts! Duitsers gaan schrootzaak eindelijk onderzoeken Verdacht van verduistering 18000ste schip op Waterweg ÉïT I Op het voetbalveld overleden HISTORISCHE KLM-VLUCHT: Wc- WASHINGTON: MOSKOU: HET VRIJE VOLK MAANDAG 22 SEPTEMBER 1958 PAGINA 3 v P .nVvÓ'^ Verveling flEii «is (Van onze correspondent) Het drama van de Ammerstolse Spaarbank is bijna uitge speeld. Na zaterdag is het wachten nog op het laatste bedrijf. Daarin zal bekend worden gemaakt wat het (schamele) restant is, dat overbleef van de driehonderdduizend gulden, welke de bevolking van Ammerstol toevertrouwde aan de man, die in dit drama zo'n trieste hoofdrol heeft vertolkt. nu*... beeüiiderid goedkoper 1Mb l($JV Êr ter meülen Boekenschat (Van onze luchtvaartredacteur) SCHIPHOL, zaterdagmiddag 'Vanmorgen vroeg nog, om precies te zijn om acht minuten voor één Nederlandse tijd, vlogen we boven de noordpool en nu, tien uur later, staan we op Schiphol, Dat is toch wel 'n speciale sensatie, vooral als je bedenkt hoeveel moeite dit vroeger gekost heeft en hoe eenvoudig het nu gaat.' Er klinkt iets van een verontschuldiging in de stem van ge zagvoerder A. K. (Lex) Bosman, die een paar minuten geleden de KLM-DC-7c 'Koraalzee' op Schiphol neerzette. Iets van 'je moet 't mij maar niet kwalijk nemen dat ik daarvan even onder de indruk was!' ALLEEN MAAR IJS WEER WAS IDEAAL iVmn: vm Met uw antwoord op de kritiek van de werkende huisvrouw ben ik het met vele andere socialisten niet eens. Het is ons een doom in het oog, dat moeder de vrouw er nog steeds op uit moet om behoorlijk rond te komen, Wij schamen ons er voor als de tegenpartij zegt: „Waar blijven jullie nu met je gro te vakbond. Als je je vrouw er niet op uit stuurt heb je nog steeds geen be staan voor je gezin Daarom spreken wij niet met res pect over de werkende vrouw, maar hebben diep medelijden met haar. En denk er eens aan als de werkloosheid groter leordt. Ja, dan hoor je overal: „Jaag die vrouwen naar hun gezin terug. Daar horen ze. Ze halm de mannen het eten uit de mond want de meesten werken voor veel lagere lonen. Nee Pieter, geen hulde hiervoor, maar vooral medelijden. Wij hebben een grote taak om dit tot het ver leden te doen behoren, want juist de werkende vrouw dateert uit het jaar nul. De inkomsten van de man be horen voldoende te zijn voor een be hoorlijk gezin. Vader op de fabriek en moeder bij de kinderen. Dan zijn we pas waar we wezen willen." Aldus de heer J. W. van de Sta tionsweg te Arkel. „Je stukje over die werkende vrouw heb ik met belangstelling ge lezen. Maar je vergeet bij alles één dinghet is voor het kind zo belang rijk om moeder thuis te vinden als het uit school komt. Je kunt daar in verscheidene boeken op pedagogisch gebied over lezen. En dat gebeurde bij deze vrouw niet. 't Is een facet waaraan wij niet voorbij mogen lo pen." Aldus de heer De J. uit Rotterdam- Zuid. „Je hebt gelijk, Pieter. De mensen tot en met je familie toe hebben er niets mee te maken wat je doet. Ik weet precies wat een dergelijke ach terklap betekent, 'k Heb er mijn buik van vol. Als je iets met je man over legt en de omstandigheden laten het toe, dan kun je rustig gaan werken." Aldus ,Jiuisvrouw" uit Vlaardingen. Advertentie I.M. En dit waren dan enkele reacties op mijn stukje over de werkende huismoeder, die het zo bijzonder on plezierig vond dat „men" er wat over zei. Ze had het toch immers met haar man besproken? En het was toch nodig voor haar gezin? Is Pieter in zijn commentaartje zo onduidelijk geweest? Natuurlijk ben ik het met de heer W. eens, dat vader op het werk en moeder thuis bij de kinderen hoort. Dat het loon van de manhoog genoeg moet zijn! Natüür lijk ben ik het met de heer De J. eens, dat het veel beter is als de kin deren na schooltijd (en ook daar voor) moeder thuis vinden. Dat moet vanzelfsprekend zijn. Maar hier ging het om twee andere zaken. Het was nodig dat het in komen van het gezin groter werd, Voorts: „men" bemoeide rich er mee. En deze twee elementen vormden de basis van Fieters commentaar, dat vernietigend wilde zijn voor de rod delende en betwetende „men". Pieter kent tientallen gevallen, waar het door omstandigheden nodig is dat de vrouw er wat by verdient. Die vrouwen vinden dat niet leuk en de mannen evenmin. Integendeel. En dan zou het natuurlijk ideaal zijn als moeder zó kon werken, dat ze thuis sou zijn wanneer de kinderen uit school komen. Maar dat kón nu eenmaal niet altijd. Schoonmaaksters bijv. beginnen meestal óf 's morgens vroeg óf 's middags laat. „Vader op de fabriek en moeder bij de kinderenGraag, vriend W. uit Arkel, zó moet het zijn! Maar als het tóch nodig is dat moeder werkt dan kunnen we niet anders dan groot respect voor haar hebben. En dat was de bedoeling van Pieters stukje. „Heel graag zou ik je iets willen vragen. Niet voor mezelf, maar voor mijn man", schrijft mij een huis vrouw uit Rotterdam. Haar man heeft bijkans een half jaar geleden een ernstige hartaanval gehad. Hij werkt nog steeds niet, hij moest zijn studie stop zetten en be paalde hobby's, die hij had, kon hij opzij zetten. Mijn man verveelt zich vreselijk en dat vind ik zielig voor hem. Nu zou hij zo graag visjes willen kweken, maar het is ons onmogelijk om een aquarium enz. aan te scha]jen. Vre selijk duur zijn die dingen, Pie ter, en we hebben toch al zoveel onkosten gehad. Kijk alleen maar eens naar zijn dieet. Als jij een aquarium, met toebehoren voor hem op de kop zou kunnen tikken, dan zouden wij je bijzonder dankbaar zijn. Wanneer mijn man wat om handen heeft ben ik ook tevreden". Wie helpen? Aanbod Met veel plezier hebben -wij aan het begin van de nieuwe week weer sen groot aantal aanbiedingen genoteerd: een éénpersoons opklapbeci met matras en ombouw (bestemd) van S. uit de Klaproosstraat te Vlaardingen, een één persoons ledikant met bed, twee keu kentafels (belde bestemd), een lamp, kleding en zilverpapier van S. van de Oostzeedijk, een tweepersoons ledikant met spiraal van Van der W. uit de Siu- gêlstraat en een klnderledlkantje van 3. uit de Herweljerstraat. Vier stoelen (be stemd) kunnen wij afhalen bi) V. uit de Trbelstrastraat, een tafel (bestemd) bij K. uit de Schllperoortstraat, vier stoelen en twee fauteuils (bestemd) bi) V. uit de Van der beekstraat en een fauteuil bij V, uit de Spruytstraat. Vier stoelen (bestemd) en een tafelkleed wer den gebracht door W. uit de Wattler- atraat, een winterjas en een voetenzak door een onbekende. Keisbonnen ont vingen wij van Van S. uit de Zwarte Paardenstraat, van P. uit de Aelbrecht- straat en ven B. van de Dirk Smeetslaan. Alle aanbieders onze hartelijke dank. Vondst De heer Kind, Futselaan 102, heeft op IS september Sn de omgeving van het Sportfondsenbad een regenbroek opgeraapt. Op 16 september vond de heer F. van Zanten, Abcoudestraat 25b, op de Westzeedijk een bruine akten- tas met inhoud Verlies Ria Berkenbos, Maliestraat 15, verloor tussen huls en de Hlllevllet haar gym nastiek schoentjes. Mevr. Bakker Amelandsepleln 14c, ver loor donderdag op de Strevelsweg een lichtblauw babyschoentje. Dierenrijk Bh de fam. Carsten, Bollenland 16, zJJg nog drie poesjes te bekomen. Mevr. nysenburg, Grondherenstraat 54, zoekt voor haar poesje een goed tehuis. Mevr. punselle, Katendrechtse Lage- dijk 185. zoekt een dierenvriend voor een klein zwart hondje, Bij mej. De Goede, St.-Andrlesstraat 37, la nog een Hef zwart Boesjs te bekomen De heer lagendijk. Vlasakkerstraat 49b. heeft voor een vogelliefhebber een koer- dulf met kool.. PIETER SPREEUW. k' t&é&êêp-ïv Die man spaarbankdirecteur, accountant D. E. H„ verscheen zaterdag niet op het toneel, maar zijn geest waarde rond in het huis, dat als de trotse „Ammerstolse burcht van vertrouwen" gold. Het bleek een wankele burcht. De houten vloeren vertoonden bedenkelijke tekenen van verval. De deuren hebben dringend verf nodig, het geheel helde zeer sterk. De nieuwe be- woners zullen er heel wat aan moeten verbeteren. Advertentie LM. Morgen gaan onze huismoeders niet voor man of kinderen op stap, neen, morgen kopen ze voor zichzelf een corset, zoals ze er nog nooit een gehad hebben. Geen namen noemen..,. alle dure etiketten er uit... en ga dan je gang maar voor deze speciale aanbieding".... zei de fabrikant. En dat doen wij dan met deze corsetten met binnenband van 16.95, maar sü voor bijna de halve prijs. Pracht corsetten met voor gevormde elastieken binnen band, corsetten voor zwaar dere figuren, extra verstevigd afgewerkt met steungevende baleinen, koopt U nu voor nog géén negen gulden. Dinsdagmorgen om 9 uur be gint de verkoop van deze pracht corsetten voor zwaardere figuren, in de maten 68 t/m 90 (dus ook in de grootste maten), kleur zalm. voor S; In het huls stonden nog steeds de bezittingen van de spaarbankdirec teur. In de afgelopen weken zijn ze door deskundigen op hun verkoop waarde geschat. Daarna zijn twee verhuiswagens voorgereden en ver dween het grootste deel van de be zittingen uit het dorp. Voor de Ammerstollenaren bleven merkwaardige symboliek de res tanten. Toch bestond er veel belangstel ling voor de v wkoplng, die zaterdag plaats vond. Ver voor twee uur ston den al tientallen mensen voor de vroegere spaarbank. Drie politieman nen zorgden ervoor, dat de verko ping goed verliep. In de gang meld den zich bij een tafeitje de kopers, die iets van hun gading hadden ge vonden. Een oude man toonde opmerkelijk veel belangstelling voor een koffertje dat hij voor twee gulden mee kon nemen. In een hoek van de kamer stond het bureau van de spaarbank directeur. Voor 65 gulden stond het geprijsd. Er was geen koper voor Op het bureau stond een telmachine. Een enkele maal werd die geprobeerd Hij weigerde Veel op huishoudelijk terrein was er trouwens niet te koop en tal van kopers gingen daarom teleurgesteld weg. Wél waren er boeken. In drie grote kasten stond de kostbare bibliotheek van H. Honderden boeken stonden daarin. Er waren werken van waarde naast goedkope romans. Er waren detectiveboeken en historische ro mans. Enorme aantallen pocketbooks stonden op één plank met vaklitera tuur. Enorme bedragen moet H. aan die boeken hebben besteed. Nu gin gen ze voor eenheidsprijzen weg. De pockets voor twee kwartjes, de andere boeken voor twee gulden. Voor de kostbare vakbibliotheek, die nieuw meer dan duizend gul den kost, en nu voor ƒ85 te koop was, had niemand belangstelling. Eén boekje ging van hand tot hand, vergezeld van sarcastische opmerkin gen. Dat boekje heette .JPractisch boekhouden". ,jlad hij het maar uit zijn hoofd geleerd", was een van de opmerkingen. Voor de boekenkast verdrongen zich talloze kopers.' Ze zochten series bij elkaar. De boeken werden grif ver kocht. En op de regenachtige zondag heeft Ammerstol gelezen. „Ten slotte heb ik zo nog een beetje plezier van mijn spaarcenten," zei één van de kopers, die met een grote stapel pockets naar huis ging. Om zes uur viel het doek ook over dit bedrijf. In de laatste scène speel de een opkoper, die alles kocht, wat er over was. „Eind september zal het huis aan de Lekdijk volledig ontruimd zijn" vertelde een van de politiemannen. (Van onze Brusselse correspondent) De Antwerpse politie heeft toegeslagen na drie dagen koortsach tige activiteit: honderden liters methylalcohol zijn achterhaald en in beslag genomen. Zes personen zitten achter slot en grendel. Zij worden ervan verdacht, de alcohol in de handel te hebben gebracht en daarmee direct of indirect schuldig te zijn aan de dood van zeven mensen. (Van een onzer verslaggevers) Eindelijk, na tien maanden, Is in Duitsland een justitieel onderzoek begonnen naar de mogelijke Duitse medeschuldigen in de beruchte schrootaffaire. Zoals bekend, is aan het eind van het vorig jaar in Nederland een aan tal arrestaties verricht in verband met een zwendel, waarbij gelden wer den onttrokken aan een schroot- egalisatiefonds van de Koien- en Staalgemeenschap op grond van valse verklaringen, die door een ambte naar van het Ministerie van Econo mische Zaken waren afgegeven. Het schroot waarop het geld werd uitbetaald, was bestemd voor een Duits concern. De Nederlandse schroothandelaar, die de zwendel in dertijd heeft aangegeven, heeft steeds volgehouden, dat een aantal en misschien wel de belangrijkste schuldigen in deze zaak in Duitsland wonen. Wij hebben intussen reden om aan te nemen, dat het onderzoek, dat thans door de justitiële autori teiten in Dusseldorp wordt inge steld, gehouden wordt op aandrang van de Duitse regering en niet naar aanleiding van een aanklacht van de Hoge Autoriteit van de KSG of van het schrootinkoopbureau van de KSG-staalindustrie, Deze in feite benadeelde partijen, zijn, zoals wij onlangs betoogden, in deze zaak tot nu toe weinig krachtig opgetreden. (Van een onzer verslaggevers) De Edese politie hield de 45-ja- rige accountantsassistent H. uit Ede aan, die ervan wordt verdacht de afgelopen vijf jaar ten nadele van «Ie Hiba, een vereniging van hande laren in bouwmaterialen in Arnhem, een bedrag van ongeveer 18000 ver duisterd te hebben. In dienst van een Arnhems ac countantskantoor, dat boekhoudkun dige werkzaamheden voor de Hiba verrichtte, kwam R. regelmatig met de aangesloten leden in contact. Voor velen van hen was het een ge woonte geworden de aan de Hiba verschuldigde contributie met R. mee te geven, doch deze droeg slechts een deel van de ontvangen gelden af. Toen er klachten binnenkwamen over betaalde contributies werd een onderzoek ingesteld. Volgens R. zou den belangrijke bedragen van de 18 mille gediend hebben als vergoeding voor onkosten in zijn werk gemaakt. De methylalcohol-zaak kwam vori ge week aan het licht. Bruiloftgan- gers, cafébezoekers, matrozen van het Zweedse schip „Sörensen" werden ziek en overleden. Veertien mensen moesten in ziekenhuizen worden op genomen. Oorzaak: drinken van me thylalcohol. Al spoedig bleek, dat het vergif in de handei werd gebracht in flessen van een zeer bekende jenever- fabriek. Aangenomen mocht worden, dat nog tientallen flessen in omloop waren. Alle rechercheurs die beschik baar waren, werden ingeschakeld, tientallen likeurstokerijen en slijte rijen werden bezocht, het net werd dichtgehaald. Zaterdag kon men ingrijpen. Via een kastelein te Lier kwam men te recht bij een likeurhandel in de zelfde plaats. Deze had het vocht gekocht van een Antwerpenaar, de 38-jarige Armand A. De man weiger de te zeggen van wie hjj de methyl alcohol gekocht had, waarop iedereen die zijn woning naderde, door de po litie werd aangehouden. Resultaat: drie arrestaties, waarvan een slechts lukte na een achtervolging en een schietpartij. Het Nederlandse ms. „Aegir" is taterdag als I8.000ste schip in 1958 de Nieuwe Waterweg binnengeko men. Het schip kwam van Londen en was geladen met stukgoed. In 1957 was het Franse ss. „Theo dore Laurent" het 18.000ste schip op 17 september. Tijdens de zaterdag in Schiedam gespeelde wedstrijd GSS 2Rozen burg 2 is de 42-jarige Rotterdamse speler van GSS, Marinus Weers vlak voor het eindsignaal aan een hart- verü. ;ing overleden. (Van een onzer verslaggevers) Met een hartelijke ontvangst beeft de Urker bevolking zaterdagmiddag de bemanning van de marine-bell- copter Sara 4 zijn dankbaarheid ge toond voor de hulp, die deze mari nemensen hebben verleend aan de 15-jarige Pieter Bos. In maart werd Pieter Bos aan boord van de UK 244 door een kabel van de winch gegrepen. De marine- helicopter bracht een dokter en ver voerde daarna de gewonde ijlings naar een ziekenhuis in Leeuwarden. Dit snelle optreden heeft de jongen het leven gered. Zaterdagmiddag speldde burge meester Schipper de bemanning van de helikopter de eremedaille van de gemeente op de borst: in goud bij de luitenant ter zee arts der tweede klasse P. H. Hoekstra, in zilver bij de luitenant der zee tweede klasse P. A. de Bruijn, de adjudant-onderofficier- vlieger «3. P. Wassenberg en de kor poraal-vliegtuigmaker H. J. Knidde. De twee marine-officieren links up de foto zijn vi.njr. Luitenant ter see tweede klasse P. A. de Bruijn en ie luitenant ter zee arts F. H. Hoek stra. Naast hem staan Pieter Bos en sijn vader R. Bos. schipper van de UK 244. De vlucht zelf een reis van 23.285 kilometer die in 53 uur en 24 minuten viiegtljd werd afgelegd was voor de Nederlandse luchtvaart een historische vlucht van de aller eerste orde. De Koraalzee, een nieuwe DC-7c van Douglas, startte van Santa Mo nica in Califomië naar Tokio met aan boord: vier KLM-gezagvoerders (Bosman, Snitslaar, De Haas en Bruens), twee navigators (Bonne en De Jager), twee boordwerktuigkundi ge» (Ton en De Boer), een man voor d« verbindingen op de grond (Sut- torp), drie KLM-staffunctionarissen en een verslaggever van het ANP. De vlucht van Tokio over de geogra fische pool naar de thuishaven was voor onze nationale luchtvaart een primeur. 'Voor ons.' zegt Bosman rustig, 'was het een kwestie van twee vlie gen in één klap. Een nieuwe DC-7c naar huis vliegen en tegelijk op de poolroute de grondverbmdingen testen. Het was een perfecte routi- nevlucht, die geheel volgens plan verliep, wat dus betekent dat de planning goed is geweest.' De verslaggevers, de radioreporters en de mannen van de televisie von den dat maar een ontnuchterende uitspraak. "En hoe ging dat nou, dat vliegen over de noordpool?' probeerden z« schuchter. 'Hoe dat ging?' zegt Bosman ver baasd, 'nou ja, we hebben een siga retje opgestoken, elkaar de hand ge schud en gezegd: jonges, nou zitten we boven de noordpool.' 'Was 't erg koud?" 'Welnee, helemaal niet abnormaal koud: 33 graden Celsius, ja onder nul natuurlijk. *s Winters is het op de noordatlantische route wel es kouder.' 'En wat zagen jullie? Hebben jullie iemand gezien?' Bosman dacht lang na. 'Nee.' zei hij ten slotte, 'we hebben niemand gezien. Alleen maar ijs. geweldige massa's Ijs. Soms met enorme scheu ren erin, zodat grote ijsbergen tegen elkaar opkruiden. Zeven uur lang ijs, met een prachtig zicht. Alleen precies boven de pool waren er wolken en zagen we niets.' 'En als er non geen wolken waren geweest, wat had u dan gezien?' vroeg een speciale verslaggever van een groot dagbladconcern, die ken nelijk opdracht gekregen had naar het naadje van de kous te vragen. 'Ook Ijs, denk ik.' zei Bosman op geruimd, De Koraalzee heeft niet precies dé koers gevolgd, die de KLM-vliegtui- gen straks zullen aanhouden, de koers op de 70ste breedtegraad, die niet over de geografische pool voert. 'Dat hebben we bewust niet gedaan, om dat we op deze reis wél over de noordpool wilden vliegen.' De vier gezagvoerders hebben el kaar steeds afgelost. De weersomstan digheden waren Ideaal, beter zelfs dan boven de Atlantische Oceaan 'Er was geen aasje remous en er waren maar heel zwakke wmden.' •Weet je wat ik gek vond?' zegt Bosman, die ons best van dienst wilde zijn, 'weet je wat ik gek vond? Ik heb voor 't eerst van mijn leven de zon in het westen zien op komen. Hij was trouwens maar één uur onder geweest, want aan nach ten doen ze daarginds niet.' De landing op Coldbay, een vlieg veld op het uiterste puntje van Alas ka bij de Aleoeten, was voor Bosman een plezierige ervaring. 'Ik was er al eens eerder geweest en toen heb ik iedereen verteld, dat op Coldbay het slechtste weer van de wereld te vin den is. Nu was het er prachtig en ik heb er verschillende 'oude' kennis sen ontmoet. Daar wonen maar veer tig mensen, waarvan veertien vrou wen. Ze werken er hard, want als je niets te doen hebt, hou je 't er niet lang uit. Coldbay, let es op mijn woorden, wordt een heel belangrijk vliegveld. Uet ligt precies torn. Seattle, en BINNENKORT heeft de Sowjet- Unie een schip waarvan het casso geheel van plastic is. Het vaartuig zal een gewicht hebben van een halve ton en een vracht van 15 ton kunnen vervoeren. Het Is vooral bedoeld voor transport in zeer ondiepe wateren. #v "id*"* i GEZAGVOERDER bosman f wee vliegen in één klap Tokio en ts nu al het belangrijkst* benzinelaadstation in deze buurt.' 'Wie zorgde voor jullie eten aan boord?" 'Dat deden we zelf," zegt Bosman glunder, 'we hebben heel plezierig gekampeerd. En Ik mag gerust zeg gen. we hebben prima diners op ta fel gezet en alles steeds weer keu rig opgeruimd. Het heeft alleen maar één handdoek gekost...' Zo was dus de eerste reis over d« pool van een KLM-vliegtuig. Een ple zierige kampeertocht. Straks op 3 ok tober vliegt gezagvoerder Ravenhil! in omgekeerde richting*dezelfde route en op 1 november start gezag- roertUr Snitslaar voor de officiële openingsvlucht. Dan zijn er passa giers en stewards aan boord en is er van kamperen geen sprake meer. Dan zal het een feit zijn, dat de reis AmsterdamTokio niet langer 42 tot 43 uur duurt, maar slechts 30 uur. Omdat de Nederlanders, in navolging van de Scandinaviërs en de Fransen hun nieuwe luchtweg naar het Verre Oosten over de noord pool kiezen. En gezagvoerder Bosman, wat gaat u doen? 'Ik?' zegt Bosman verbaasd. 'Ik zit maandagochtend weer achter m'n bu reau op Schiphol, drie weken lang. Niks leuk. dat kan ik je verzekeren!' WASHINGTON (Reuter). Men is in Washington algemeen van mening, dat Elsenhower geen andere keuze had dan Chroesjtsjows nota terug te sturen. Zij was gesteld In bewoordin gen, die scherper zijn dan in enig ander diplomatiek stuk sedert de laatste wereldoorlog. De nota, waarin staat, dat de VS Formosa moeten prijsgeven en wanneer dat niet gebeurt, van het eiland zullen worden verdreven, is vervat in een taal die beledi gend en onbekookt is aldus een verklaring van Het Witte Huis. Er staan valse beschuldigingen in, ontoelaatbare bedreigingen en privé- kwesties, die er niet in thuishoren. In een afzonderlijke verklaring wordt gezegd: „het is tragisch, dat het Russische militaire despotisme het gebruik van geweld ondersteunt voor het nastreven van expansionis tische doeleinden van communistisch China. Het Russische standpunt, zo als dat is weergegeven door Chroe- sjtsjow, is grotesk en gevaarlijk". Intussen heeft communistisch China zijn negende „ernstige waar schuwing" aan Amerika gericht, dat opnieuw wordt beschuldigd van schending van de Chinese territo riale wateren. MOSKOU (AP, Reuter). Amerika Is niet bereid naar rede te luisteren, heeft het Russische persbureau TASS verklaard. Dit blijkt volgens TASS uit president Eisenhowers besluit, de nota van Chroesjtsjow terug te zen den. „Wat de sowjetregering betreft, zij zal trachten de vrede te handhaven", aldus TASS, dat verder opmerkt, dat de Verenigde Staten geen vreedzame regeling van de crisis in het Verre Oosten wensen. Het officiële Chinese persbureau heeft president Eisenhower beschul digd van „veronachtzaming van alle internationale hoffelijkheid" door de weigering van Chroesjtsjows nota. Het noemt de verklaringen van het Witte Huis „laster en gescheld".

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2