research in Petten m Recherche vindt warenhuisje bij winkeldieveggen lllg Chantagepoging van Temeuzense jeugd BOAC is PAA 7 dagen vóór met str aallijndienst Twee ontwerpers, twee stemmen Boos op brommer brand erin! Botte Neij krijgt shock na ongeluk Eiffeltoren Spreeuwenpraat HBS Nieuwe Koers 'Sclnnelzt niet Meer subsidie Veilig Verkeer Leg f 125,- bij de watertoren Zon terugmaar koeler Tweede fonds breekt met neuroloog Zes doden bij treinbotsing 1 Gesnapt in zelfbedieningswinkel... Pokkenepidemie eist 500 doden Nederlandse auto in België verongelukt Driewielig autootje op de markt? Vervaardiger van methylalcohol gevonden HET VRIJE VOLK WOENSDAG 24 SEPTEMBER 1958 PAGINA 3 (Van een onzer verslaggevers) De Venlose recherche heeft twee Venlose huisvrouwen ge arresteerd wegens winkeldiefstallen. Het zijn de 26-jarige me vrouw M. T.G. zonder kinderen en de 38-jarige mevrouw A. v. E.P., moeder van twee kinderen. Beide vrouwen, die nog nimmer met de politie in aanraking zijn geweest, hebben een volledige bekentenis afgelegd. 21] worden heden voor de officier van Justitie te Roermond voor geleid. 2300 Kampioenen Nog één obstakel Niet gemakkelijk (Van een onzer verslaggevers) Pleter schreef laatst een stukje over twaalf kinderen, die gezamenlijk moeder en vader een televi sietoestel cadeau ga ven. Een lezeres uit Rotterdam heeft zich met grote belangstel ling in dat verhaal verdiept. Immers, was het niet precies zo gegaan als in haar familie? Evenwel: „Oppassen Spreeuw, want hier is ome er varing": ,Jkzelf ben uit een gezin van ze ven kinieren en wij zijn alle zeven getrouwd. Moeder is 69 en zit al twee en een half jaar thuis; ze komt niet meer buiten. Vader is 71 jaar. Onze ouders hebben toen van ons een tele visietoestel gekregen. Daar hebben we allemaal voor gespaard. Eerverleden jaar op Sint-Nicolaas hebben ze dat toestel gebracht. De auto van de televisiezaak kwam voor de deur en toen zei mijn vader: „Nee mijnheer, u moet hier niet zijn. Dat is een abuis." Ik was er ook bij en ik zei: „Vader, I laat die man toch gaan. Ah hij dat) toestel hier nu per se neer wil zetten, j moet hij dat zelf weten. Moeder lag op bed en riep: ,JIee meid, dat kun I je toch r.iet doen. Hij moet bij een I ander wezen." Pieter, je kunt begrijpen dat er wel I een paar traantjes zijn weggepinkt, toen ze hoorder, dat het televisie toestel tóch voor hen was. Maar nu komt het. Mijn ouders hebben natuurlijk I AOV/ en steun van Sociale Zaken. We hebben nog nooit wat gehoord j oj we wat op moesten brengen. Plot seling kregen moeder en vader huis bezoek van Sociale Zaken. Hoe gaatj het: die man zag het toestel staan en mijn ouders zeiden: „Ja mijnheer, dat hebben we van de kinderen onder ei- kaar gekregen." Prompt daarna hebben we alle maal een formulier thuisgekregen. 't Ging over opbrengen voor onze i ouders. Ik durj wel haast zeker te I zeggen, dat die meneer genoteerd had, dat er een televisietoestel stond. Ik I hoop maar dat die mensen waar jij nu over geschreven hebt, daar van verschoond zullen blijven...." (Van een onzer verslaggevers) Er bestaat een kans, dat het re searehcentrum van Euratom of een deel van dit centrum toch te Petten zal worden gevestigd. Van Nederlandse aijde heeft men de aandacht van de Euratom commis sie, die op het ogenblik In Nederland vertoeft, op deze mogelijkheid geves tigd. Het staat wel vast, dat een gunstige beslissing van de commissie de Nederlandse regering welkom zal zijn. De commissie zou vandaag een be zoek aan Petten brengen. Bij het ongeval op de Amelandse reddingboot 'Di* B. W. van Riet schoten', waarbij gisteren de redder Klaas Bruin om het leven kwam, heeft de schipper van deze redding boot, Botte Neij, een shock gekregen. Hij trachtte de verongelukte Klaas Bruin alleen uit de machinekamer naar buiten te dragen. De schrik en de inspanning zijn hem daarbij te veel geworden en hij moest bewuste loos worden weggebracht. De toestand van de schipper liet zich gisteren ernstig aanzien, maar is nu redeiijk. De overdracht van de reddingboot aan de nieuwe schipper, Jan de Jong, zal echter in geen geval op de daar voor vastgestelde datum, 25 septem ber, kunnen geschieden. De met elkaar bevriende huisvrou wen gingen samen op roof uit en heb ben sedert augustus verleden jaar diefstallen gepleegd in Venlo. Blerlck, Tegelen, Roermond en Eindhoven. Er was bijna een soort rivaliteit tussen de twee dieveggen, want de een wilde voor de ander niet onder doen. Meestal stapten zij een winkel bin nen om een of andere kleinigheid te kopen en namen dan iets weg dat naar hun gading was. Veel van het gestolene werd in hun noodwoningen aangetroffen, verborgen en opgepropt op de raarste plaatsen. Advertentie LM. Ai, dat lijkt „verdacht". En Je zou zo zeggen: „Wat kinderachtig van die ambtenaar van Sociale Zaken.. Laten we echter niet te vlug oordelen. Immers: wanneer mensen in on dersteuning komen krachtens de ge meentelijke regeling (dat is de rege ling gebaseerd op de armenwet) dan 1 is de Dienst voor Sociale Zaken op grond van de wettelijke voorschriften verplicht om na te pian in hoeverre de alimentatieplichtigen kunnen bij dragen. Een huisbezoeker komt eens bij de ouders kijken; de kinderen krijgen een formulier in te vullen, waarop zij eventueel hun bezwaren kunnen toelichten. Dat is een nor male gang van zaken. Briefschrijfster vertelt Pieter niet hoe lang haar ouders al ondersteuning hebben en wanneer die huisbezoeker bij hen kwam. Want als moeder en vader ai een jaar of zes ondersteund worden en de ambtenaar is bijv. pas vorige week op bezoek geweest, dan zou je inderdaad- kunnen zeggen: „Erg toevallig, dat we Juist nü zo'n formulier krfjgem"' - Maar nogmaals: voorzichtig! Amb telijke molens malen wel eens lang- I zaam en een bepaalde zaak kan ge ruime tijd lopen. En zouden die heren nu werkelijk met argusogen naar ieder nieuw stuk in zo'n huishouden kijken? Naar het televisietoestel, dat de kinderen bij elkaar spaarden, om dat moeder niet meer naar buiten j kan? Naar het ameublementje, dat de i kinderen gezamenlijk kochten, omdat het vorige bijkans in elkaar tuimelde? Pieter kan zoiets in het jaar 1958 j nauwelijks geloven. (Van onze parlementsredacteur) Onder de titel 'Wij Schmelzen er niet van' heeft in het blad van Nieu we Koers een artikel gestaan met nogal felle kritiek op de jeugdspaar- wet. De voorzitter' van het Chr. Nat. Vakverbond, de heer Ruppert, die voor de antirevolutionairen in de Eerste Kamer zit, heeft er dinsdag bij de behandeling van het wetsont werp uit geciteerd. Klaarblijkelijk; met de bedoeling te laten uitkomen, dat de socialisten niets van bezits vorming moeten hebben..,. 'Ach,' antwoordde staatssecretaris Schmelzer, 'ik heb dat artikel ook gelezen. Maar ik heb de indruk, dat we ook met Nieuwe Koers wel tot zaken zullen komen. Ik ben op een scholingsbijeenkomst geweest, waar ik over de bezitsvorming heb gespro ken. Ik ben er weggegaan met het idee, dat de redacteur van het blad en het hele gezelschap misschien eens wel tot een echte nieuwe koers zullen kunnen komen.' De enorme hoeveelheid in beslag genomen goederen vertegenwoordigt een waarde van ƒ2300. Daarbij dient bedacht te worden dat de gezinnen van de dames in het afgelopen jaar een deel van het gestolene hebben verbruikt. De diefstallen varieerden van schroevedraaiers tot gaskom foren. Alles bij elkaar is het eigenlijk te veel om op te noemen. Een der ruimten waar de Venlose recherche is ondergebracht lijkt we! een bazaar. In beslag genomen wer den: draagbare radio's, elektrische scheerapparaten, gaskomforen, kokos matten, lappen stof, ondergoed, sok ken, elektrische klokken, wekkers, ganglopers, lederen tassen, handtas sen, citybags, paraplu's, potten en pannen, een koperen sierketel en o.a. een bijna niet te overziene hoeveel heid conserven. De vrouwen weten zelf niet bij be nadering te zeggen hoeveel conser ven zij hebben gestolen. Het hele jaar is er namelijk van geleefd. Frappant is, dat de politie alleen aangifte van diefstal heeft gekregen van twee radiotoestellen. De hele affaire kwam aan het licht, toen de dames zaterdag be trapt werden op een kleine diefstal in. een zelfbedieningswinkel aan het Hubertuspleia te Blerick, Zij verzwegen toen een paar klei nigheden, hetgeen voor de exploitant voldoende was om de politie te waar schuwen. De dames werden toen voor onderzoek naar het bureau overge bracht. Tijdens het .opmaken van het. pro ces-verbaai deed men huiszoeking waarbij een en ander te voorschijn kwam» (Van onze verkeersredacteur) Het Verbond voor Veilig Verkeer tc Utrecht ontvangt voor 1959 hon derdduizend gulden meer subsidie dan in 1958. Deze honderdduizend gulden zijn bestemd voor speciale acties, door het verbond te voeren. Het subsidie is nu in totaal 250.900. Dit nieuws (verwerkt in de begro ting voor Verkeer en Water staat) heeft dinsdagavond minister mr. J. Algera bekendgemaakt aan een diner, dat het Verbond voor Veilig Verkeer te Amsterdam heeft gegeven aan de vooravond van de jaarverga dering in de hoofdstad. De minister voegde eraan toe, dat een dergelijke subsidieverhoging, ver leend in een financieel zo moeilijke tijd, getuigt van de grote waardering, die de regering heeft voor het werk van het verbond. Hij constateerde ook, dat, na de moeilijkheden, die het verbond ver leden jaar heeft gekend, thans de jaarvergadering in een werkelijk feestelijke sfeer kon worden gehou den. Dat het Nederlandse valk de maxi mumsnelheid, die zo'n heilzame wer king heeft, mentaal heeft geaccep teerd, is mede het gevolg van de sfeer, die het verbond weet te schep pen. Haffzwore vakwerk vakmoa draait kenner Dobbeimonn Is de heer Hirt. uit de Van Meeke- renstraat te Rotterdam kampioen van Zuid-Holland omdat hij 71 jaar - - in dezelfde straat (zij het op twee schrijvers minder fraaie zaken wereldkundig zouden maken, vond een in- adressen) woont? Pieter vroeg het de lezers en de j heer J. Aubert sr. roept, krachtig: „Neen, dat is hij niet". Voorlopig is I de schoonzuster van de heer Aubert onze kampioene. Mijn schoonzuster, mejuffrouw Geertje van Vugt (geboren op 3 mei 1S81heeft heel haar leven in de Dirk Smitsstraat 50 klein 4 (hofje) ge woond. Dat is dus meer dan zevenen zeventig jaar. Zouden er werkelijk mensen zijn die nog langer in het zelfde huis hebben gewoond?" De heer Aubert vertelt Pieter, dat het leven van zijn schoonzuster niet altijd rooskleurig is geweest. Vroe ger woonde zij met moeder, vader, vijf zusters en een broer in datzelfde kleine huisje. Vader was sigarenma ker, moeder vergrootte het gezinsin komen door het verzorgen van was jes, enz. Mej. Van Vugt heeft haar op oudere leeitijd ziek geworden moe der trouw verpleegd. En Pieter leest I met enige ontroering dat toch ook hier „Droes" en AOW zoveel voor een mens hebben betekend. Zevenenzeventig jaar in hetzelfde huis. Pieter blijft zoeken. Wie woont er nog langer in hetzelfde huis of in dezelfde straat? 't Lijkt me dat voor al op het platteland nog menig re cord gebroken kan worden. Aanbod Vandaag hebben wU met vee! plezier de volgende aanbiedingen ln ons Boek der Bijdragen opgeschreven een twee persoons ledikant met bed en peluw, twee stoelen en een tafeltje (alles be stemd) van Van L. uit de Vosroaerstraat, een dlvanbed met bed, een gestikte deken (alles bestemd), een leren fau teuil. kleding en vogelkooien van J. uit de Vlerambachtsstr., twee fauteuils van uit de Wleringerstraat. een vulkachel (bestemd) van Van de B, van de Car- nlsselaau en een gasstel en een petro leumkachel i'bestemd) van K. uit de ï'lnsestraat. Verder hebben wU een kin derwagen genoteerd van K. van bet Bor- nerveld, postzegels van VVlm G, uit de Speelmanstraat., zilverpapier van T. van de Wassaubaven, capsules van D. uit de Slotboomstraat en sigarenbandjes van Van de M. uit de Nleuwebuurt te Schie dam. Allen onze dank. Verlies Een zoon van mevr. Wernaar. Van Malsenstraat 96b, heelt op 17 september zijn blauw-grüs vest op een speelweide laten liggen. Vondst BU de lam. Westervoorde. Brlelselaan 106, berust een blauw ketelpak, dat ln deze laan gevonden is. Dierenrijk Vorige week Is de kanarie van mevr. 5 winkels, Bloomkwekerstraat 74, weg gevlogen, PIETER SPREEUW. (Van onze weerkundige medewerker) Er is in de afgelopen nacht veel regen gevallen. Enkelen van onze waarnemers zijn er omstreeks half drie door gewekt. In Zutphen viel 21 mm. Apeldoorn en Nijmegen 24 en Voorschoten 31 mm. Het noorden kwam deze keer eens achteraan met slechts 10 mm. Een depressie bij Schotland, die de herfst by ons heeft binnengeloodst, trekt nu naar het noorden weg, waardoor de sterke wind geleidelijk aan wat slapper wordt. Na het pas seren van een koufront uit Engeland gaat de lucht in de komende 24 uur scheuren, waardoor wij de zon weer te zien krijgen. De dan over ons land stromende lucht is evenwel iets koe ler, zodat de temperatuur morgen op een wat lager plan komt. De at mosfeer blijft nog onvast en enkele buien zijn mogelijk. Hefe zomerweer in Zuid-Europa wordt niet door de depressie aangetast, zodat het van middag in Italië en Spanje opnieuw 29 tot 31 graden kan worden. (Van een onzer verslaggevers) I „Leg zaterdagavond een bedrag van 125,— onder een steen hij de wa- i tertoren of anders...." Een briefje met deze eis en een dreigement, dat schrijvers minder fraaie zaken wereldkundig zou" woner van Temeuzen vrijdagavond in zijn auto. Hij schreef een antwoord, waarin hij de chanterende lieden eerst voor een gesprek uitnodigde voor hij het geid zou betalen. Dit briefje depo neerde hij zaterdagavond onder de bewuste steen by de watertoren, stel de zich verdekt op en zag even later enkele personen in het duister ver dwijnen met het briefje. Zondag ontving de autobezitter weer een brief, maar nu in de brie venbus van zijn woning. „Je laat ste kans", stond erin en het bevel om uiterlijk maandagavond 125,- onder de steen te leggen. De politie, die inmiddels op de hoogte was gesteld, stelde zich maan dagavond op bU de watertoren, ter wijl de Temeuzenaar wederom een briefje onder de steen deponeerde. Even later verschenen vier jongens. Een werd op de uitkijk gezet en de andere drie wandelden niets vermoe dend naar de steen. Zij werden alle vier ingerekend, bleken dolken en maskers te dragen en resp. 17, 15 en 14 jaar oud te zijn. DJAKARTA (Reuter, AP). Op het eiland Boetoeng, naby de zuidelijkste punt van Celebes, zijn volgens dag bladen in Djakarta 500 mensen ge storven aan pokken. De pokkenepidemie is in januari uitgebroken. Verwacht wordt, dat de ziekte nog meer slachtoffers zal eisen. Het Rode Kruis op het eiland heeft Djakarta gevraagd, met spoed vaccin en meüicynen te zendeil." (Van een onzer verslaggevers) Een auto uit Roermand met zeven inzittenden is ia Eupen (België) by de Baraque Michel geslipt en tegen een boom gebotst. De bestuurder, de 59-jarige H. Sillekens overleed in een ziekenhuis. zyn vrouw en zyn zwager, de 65- jarige W. van de Ven, diens echtge note en hun 31-jarige zoon werden gewond. De twee andere inzittenden bleven ongedeerd. (Van onze Londense correspondent) De Britse luchtvaartmaatschappij BOAC zal in staat ;zijn de non-stopdienst LondenNew York in 6 ur.r en 45 minuten met de Comet IV eerder te openen dan de Pan American Airways met de Boeing 707. Dit is het laatste nieuws over de wedstrijd tussen de Verenigde Staten en Groot-Brittannië om de transatlantische passagiersdienst met straalvliegtuigen. Volgens de oorspronkelijke plannen zou Pan American de dienst New York—Parijs met de Boeing 707 op 26 oktober openen en de dienst New York—Londen op 17 november. De BOAC wilde de dienst LondenNew York omstreeks 1 december begin nen. Om de BOAC te helpen in deze verwoede wedstryd, die na een jaren lange voorbereiding in deze weken zijn hoogtepunt bereikt, heeft de De Havilland-fabriek, die de Comet bouwt, dag en nacht doorgewerkt. Het resultaat hiervan is, dat de CHAREL van LIMBURGrood wol- len jurkje met op de buste en schou derbladen beginnende nlooicn. De luchtverbinding, die de Britse „Aquila Airways" vanaf 1948 met vliegboten tussen Southampton en Madeira heeft onderhouden, zal, met Ingang van 29 september worden opgeheven, omdat de bedrijfsresulta ten niet bevredigend waren. (Van een onzer verslaggevers) Er zyn plannen een nieuw drie wielig autootje op de markt te bren gen. De heer Van der Goot in Ter- borg heeft dit wagentje ontworpen. Aan de produktie zal worden deelge nomen door de SBS in Haaksbergen, die de motor zal vervaardigen. Over de fabricage van de carrosserie wordt nog onderhandeld. (Van onze moderedactrice) Dezer dagen zag ik twee collecties kort na elkaar. Die van één onzer japonnenfabrikanten met een ge vestigde reputatie van jaren, Gerson Dreese, en die van een nieuweling in het vak, Charel van Limburg. Twee totaal verschillende mensen zijn hier aan het woord. Dreese op een be heerste, voorzichtige toon, van Lim burg spontaan, maar onbeheerst en onberedeneerdI Dreese, die de technische kant van de zaak volkomen onder de knie heeft. Van Limburg, die nog véél moet leren en uit wiens werk duidelijk blijkt, dat hij wél in de wereld der couture om de hoek heeft gekeken (hij was 'speldenjcngen' in de Parij- se ateliers van Balmatn), maar dat het hóé en waaróm hem nog lang niet helemaal duidelijk zijn DREESE toonde slechts enkele tientallen modellen en zijn enthou siasme voor de nieuwe mode lijkt me niet bijzonder groot. Voor jurken met hoge ceintuurs voelt hij weinig. Eerder geeft hij een fourreau-model (een jurk, die de lijn van het lichaam nauwkeurig volgt) eenvou dig een hoog accent; een gekruist ceintuurfragment onder de borst bij voorbeeld of een losse sjerp, die on der de borst ia gehecht. Zijn korte cocktailjurken hebben crinoline rokken en vertonen aan voor-of achterzijde vaak draperieën. VAN LIMBURG daarentegen heeft opgewekt kennis genomen van vrij wel alles wat de nieuwe mode te bieden heeft, maar blijft figuur lijk gesproken in zijn woorden steken, als hij het wil navertellen. Zijn japonnen hebben té hoge ac centen. de naden lopen óver de buste in plaats van eronder en zijn. cein tuurs bedekken die naden zelden, hoewel dat wél zijn bedoeling is. Zijn mantelpakken hebben rokken, die aan de achterzijde zó bol staan, dat ze het figuur mismaken en jasjes waarvan de zoom zelden één rechte lijn vormt. Hij kreeg wel de beschikking over mooi materiaal voor het. merendeel van Nederlandse fabrikanten. En zijn mannequins waren perfect ge kapt. Maar die eer komt op rekening van zijn broer, onder wiens dak hij nog niet zo laag geleden zijn mode- carrière begon. BOAC reeds in de eerste week van oktober de eerste drie Comets IV zal krijgen en de dienst op 19 oktober kan beginnen. De fabriek stelt zelfs haar beroem de Comet IV PDA ter beschikking, die in de afgelopen weken alle records op de vlucht naar Hongkong en New York heeft gebroken. De PDA is op het ogenblik in Zuid- Amerika en zal daar de nog ontbre kende rest van de honderd vlieguren by elkaar vliegen, die nodig zyn voor de verstrekking van het certificaat van luchtwaardigheid. Het laatste obstakel in deze race tussen Groot-Brittannië en de VS is de toelating van de Comet IV tot het vliegveld Idlewild by New York. Het is echter niet aan te nemen, dat Idiewild de Comet IV wegens het lawaai van de straalmotoren kan weigeren, want Idiewild heeft de Boeing 707 toegelaten, die veel meer lawaai maakt. London Airport heeft het de Boeing 707 niet gemakkelijk gemaakt. De Boeing maakt zoveel lawaai, dat London Airport de voorwaarde stel de, dat het vliegtuig binnen een mi nimum van tijd een hoogte moest bereiken waarop het lawaai voor de bewoners van de wijken rondom Lon don Airport niet meer storend is. Om deze hoogte snel te kunnen bereiken, kan de Boeing echter geen gebruik maken van zyn maximum laadvermogen, waardoor de kans op een rendabele exploitatie van dit enorme vliegtuig belangrijk daalt. (Van. een onzer verslaggevers» Na het Ziekenfonds Walcheren heeft nu ook het Ziekenfonds voor Noord- en Zuid-Beveland de mede. werking van de Vlissingse neuroloog G. W, P, aan dit ziekenfonds op- gezegd. Zoals bekend ontsloeg het Zieken- fonds "Walcheren enige tijd geleden twee neurologen, de heren P. en B„ op grond van manipulaties die sij louden hebben verricht met herha- Ungskaarten,waardoor zij meer aan honoraria zouden hebben ontvangen dan waarop zij recht hadden. Aan het Ziekenfonds-voor Noord- en Zuid-Beveland was alleen de neu roloog P. verbonden. Belde artsen waren ook verbonden aan het Alge meen Ziekenfonds voor Zeeuwsch- Vlaanderen. Door het bestuur van <411 ziekenfonds worden nog geen stap pen ondernomen. URBT (DPA). Een spoorwegonge luk b« Urft in de Eifel op het tra ject KeulenTrier heeft woensdag ochtend zes doden geëist, aldus de eerste berichten. Er iq een zwaar gewonde. Een personentrein reed in op een locomotief. De eerste twee wagons van de trein schoven ln elkaar. (Van onze Brusselse correspondent) De methyalcohol die in Antwerpen zeven mensen het leven heeft gekost, blijkt, afkomstig te zijn uit een jene verstokerij te Westmalle. Eigenaars Gustaaf Gorthout uit Mortsèl, Hy heeft gisteravond een volledige bekentenis afgelegd. Corthout werd al zaterdagavond gegrepen, toen hy een van zyn afne mers wilde gaan waarschuwen de aanwezige voorraad alcohol te ver nietigen. Het huis van deze afnemer Was al door de politie omsingeld. Corthout kocht de methylalcohol van drogisten, garagehouders en alco- holfabrieken die voor de industrie werken. In zijn distilleerderij poogde Corthout deze methylalcohol weer te zuiveren, hetgeen liem maar ten dele lukte. Het oorspronkeiyke per centage van 8 methyl wist hij terug te brengen tot 1 k 2, maar zelfs 1 a 2% methyl in alcohol kan dodelijk zijn, wanneer dit vocht in enige hoeveelheid wordt gedronken. Corthout heeft tegenover de politie verklaard, niet te hebben geweten, dat zyn produkt dodeluk was. ("Vervolg van voorpagina) Men behoeft niet lang te raden, wie na het verbod van deze party aan de beurt zou komen. De socialistische Populaire maakte dinsdagmorgen melding van een. ar tikel in „Salut Public" een fascistisch weekblad in Algiers. Dit weekblad schreef, dat de vorige week twee moordaanslagen werden gepleegd. De ene aanslag was die op Soustelle, de andere was de motie van het socialistische congres ia Issyles-Moulinaux, waarin onder handelingen met de Algerijnse rebel len werden verlangd. GERSON DREESE: gedrapeerde eri. noline-rok voor een cocktailjark uit beige satijn. ders, zekere G. R. luid en overmoedig. De achterdochtige po litie kwam er echter hy een paar glazen bier, toen haalde hy de brom fiets uit de schuur-en stak de brand erin. De vlammen veroor zaakten ook aanzieniyke schade aan een auto, kring te kijken naar had zich, zei hy, zo aan waartegen R. de brom- een bromfiets die als het lawaai van deze fiets had neergezet.... een fakkel brandde. bromfiets eigendom In zyn woning vonden van zijn overbuurman agenten twee nieuwe „De daders zullen ze geërgerd dat hij het fietsen, die volgens de wel niet kunnen vinden," voertuig radicaal wilde politie van diefstal af riep een der omstan- vernietigen. Eerst dronk komstig waren. Belangstellende Apel- finr.rr.pr_ tri- line swam er earner spoedig achter dat deze teren m een wijde jjjan he dader was. Hij

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2