13 Door Hilton-hotels meer Amerikanen naar Nederland Studenten en politie slaags in Utrecht HET TOPMERK Herfst opent seizoen met zware storm Leeuwarder raad boos op hoge ambtenaren GRATIS I 1 „Televisie ontvolkt Horecaf-bedrijven' Noord-Holland zit uren zonder stroom Man stak zijn vrouw met broodmes De vliegramp bij Abadaii halSxware RECEPTENBOEKJE! Storing bij Hoogovens Chefarine .4 Spreeuwenpraat PRISMA! l-s-: k~', Hoofddirecteur van HAL: "V ri je Algerijnen willen praten [Snuffen wrijf V eclitp artij en in Little Rock Faroer verwerpt compromis over visgronden iiSCAEf Soedjojono uit partij gezet Meisje schiet uit verveling" broer dood i i heel goed horlogerf-j Britten versterken IJsland-bewaking 15 winnaars in KNVB-toto EEN FRAAI Heerlijke recepten Irak stuurt Engelse adviseurs naar liuis HET VRIJE VOLK DONDERDAG 25 SEPTEMBER 1958 PAGINA 8 En óf ra eCepten Zes uur stagnatie BETER EN SNELLER „Wy missen deFe- mina nóóit, maar nu zijn we niet geweest omdat m'n man bezig is een nieuwe schoor steen te metselen' sprak een. spreeu wenvriendin met gro te spijt in haar stem. Wel, Fieter hoefde géén nieuwe schoor steen te metselen en daarom kon ik me met een gerust hart in het kleurrijk ge woel daar in de Ahoy'-hal storten. Helemaal zonder handenarbeid ben ik die avond niet gebleven, want op vriendelijk verzoek van mevrouw Spreeuw nam ik in een van de stands een verfkwast ter hand om onder de kritische en zeer prikkende ogen van tientallen Femina-gangers een stuk deur wit te schilderen. De me neer die bij de verf hoorde, sprak in. tussen: Een kind kan bet doen Fieter heeft op die Femina een merkwaardig gesprek gehad met een bejaarde man. De grijsaard zat op een stoeltje in een stand, waar men nuttige voorlichting kreeg op het ge bied van bakken en braden. De bejaarde man zeide: „Dit is al tijd een grote dag voor mij. Ik kom 's morgens vroeg en blijf zo lang mo gelijk en geniet wat er te genieten is. Ik heb al de soepen geproefd en ik kan u verzekeren-, dat ze uitstekend smaken. Ik heb stukjes worst gegeten en als ik trek had in een stukje koek dan nam ik een stukje koek. Iedereen ontvangt mij hartelijk. De voorlicli ting op elk gebied is uitstekend. Ik geloof dat ik niets heb gemist. Een grote dag, mijnheer". Op mijn vraag of hij dan zijn eigen kostje nog kookte, antwoordde hij. dat hij in een tehuis voor ouden van dagen verbleef. Later op de avond zagen wij de grijze man voor de tweede keer. Hij dronk een kopje soep.... Wij Nederlanders zijn voorzichtige Heden. Op de Femina. staan mooie "blauwe apparaten, die je na een mi nuut weer fit kunnen maken. Pieter heeft bij een paar van die apparaten gestaan, in de hoop dat iemand er eens zou opstappen. Maar dat viel tegen. Ik althans heb niemand ge zien die in een minuut fit wilde wor den en dat is jammer, want het leek me een bijzondere ervaring om een afgetobde huisvader sloom en min de machine te zien bestijgen om er even later kwiek af te dartelen. Eén mijnheer scheen er veel zin in te hebben. Hij zocht al naar een muntstukje, doch zijn echtgenote greep hem, hard bij de arm en fluis terde: „Doe niet zo gek. Dat kun je toch niet doen!" De man liet zich onwillig meevoeren, naar het kogel huis. Door het raampje zag je hoe hij grimmig de inrichting van het piepkleine keukentje bekeek. Nee, wij Hollanders gaan niet zo makkelijk op apparaten staan. Of het moeten weegschalen zijn. Bijzonder aardig vond Pieter de in zending van een van de mooiste musea die ik ken, hel; Nederlandse openluchtmuseum te Arnhem. Bent u daar nog nóóit geweest? Naar toe gaan, met de eerste de beste va kantie. Ik heb lang staan kijken naar het kamertje van de boerenarbeiderswo ning van Vierhouten, Want daar stond de mahoniekleurige wandkast van Pieters grootmoeder. En ia die kast zaten vroeger zoveel heerlijk heden en geheimzinnigheden voor de -kleinkinderen, dat ik er nog de aller beste herinneringen aan bewaar. Ach ja, zo'n kastDe spreeuw plofte plotseling .in een ver verleden, dat, vind ik, toch een stuk knusser was (en veiliger léék) dan onze na-twee- de-wereldoorlogse tijd. Bij dergelijke evenementen luistert Pieter altijd mei de meeste belang stelling naar de mannen van de Rot terdamse verkeerspolitie. Die heren doen het ronduit prima en ze pre senteren namens de politie een voor treffelijk visitekaartje. De politie mannen zijn heel beste conférenciers. De manier waarop een van de agen ten de verkeerscursussen aanprees was enorm, Pieter prijst mee aan: één telefoontje naar het hoofdbureau en je kunt zes weken lang meedoen. Nee, gratis kan het niet meer; dat kan Bruin niet meer trekken. Maar twee gulden per cursus is waarlijk niet te veel, Dóen lezers, het verkeer kan een stuk veiliger worden (waar bij het Pieter deugd doet, dat de bromfietsers in de stad niet sneller dan dertig kilometer mogen rijden Die Femina is nu weer voorbij. We hebben ons met welbehagen over onze rug laten strijken, we weten hoe we in tien seconden slasaus kunnen ma ken. En het deed ons genoegen, dat we gerekend kunnen worden tot de categorie „gezellige mensen" omdat we kolen stoken. Vlak bij de uitgang zagen we de bejaarde man ten derden male. Hij dronk een kopje soep en knikte ons vriendelijk toe. „Hierbij een zak en een doos cap sules voor tante Florine voor de in- validenwagens. Mijn dochtertje haalt se op school en op het werk van mijn man op. Ze is tien jaar en ik heb haar voor het mooie doel warm ge maakt. Ze wil ermee doorgaan. Jullie kunt ze toch wel gebruiken? Zet dan even. een paar regeltjes in de spreeuw." Die paar regeltjes m de spreeuw, mevrouw uit Ouderkerk, staan er. En óf we ze kunnen gebruiken. Pieter zal er u dezer dagen meer over ver tellen. Aanbod In dank hebben wij vandaag de vol gende aanbiedingen opgeschreveneen tweepersoons bed ('bestemd) van W. uit de Eendrachtstmat, een tweepersoons spiraal van K, uit de Tarwestraat, een éénpersoons ledikant met bed en dekens (alles bestemd) van Da J. van de Lange Welle en twee radio's (bestemd), twee fauteuils en een koptelefoon van B. uit de Eben Haëzerstraat. Een haard (be stemd) hebben wij genoteerd van Van de B. uit de Borselaarstraat, een kinder wagen van Van der L. uit de Eollostraat, kleding, kussens en gordijnen van K. van de Prins Hendrikkade, zilverpapier van T. uit de Boomgaardstreat en cap sules en zilverpapier van D. van de Wol- phaertsbocht. "Verlies Mevr. C. J. Maas-Mojel, Prins Frede- rikpleln 30, verloor op 22 september tus sen de Blaak en het NoordereUand haar doublé polshorloge met re K- bandje (gedachtenis). Een grijze damestas met make-uptasje en een geblokt sjaaltje miste mevr. D. van Opijnen, Hommelstraat 3a, op 20 sep tember ln de Brouwerstraat. De heer J. de Bruyn. Moerkerkestraat 35, heeft op 20 september zijn portc- moniale met inhoud verloren, gaan de met lijn 12 van het MlJnsherenpTeln tot de Vismarkt en vervolgens met lbn 10 naar de begraafplaats „Crooswljk." Vondst Mevr. ÏJssels, Wollefoppenstraat 6la, beeft maandag op de Bergweg een rieten tasje met breiwerk en een popje ge vonden. Dierenrijk Mevr. Otterspeer, Paulus Potterstraat 30b, heeft voor de liefhebbers nog een jong poesje. PIETEK. SPREEUW. Advertentie LM. V.:r.> Mwfrl'ntt liT'Ó-Jat (Van een onzer verslaggevers) Naar thans pas hekend is gewor den, heeft de dertigjarige buscon ducteur J. H. uit Kerkrade zaterdag avond tijdens een echtelijke ruzie zijn 28-jarige vrouw met een brood mes enige steken toegediend. De man, die dronken was, liet zich hier na arresteren. De vrouw werd naar het Sint Jo- zefziekenhuis overgebracht. Dezer dagen zal zij waarschijnlijk weer naar huis terugkeren. Tussen de man en de vrouw be stond al geruime tijd een gespannen verhouding. Sedert enkele weken leefden zij gescheiden van elkaar in dezelfde woning. Zaterdagavond kwa men zij elkaar op de markt tegen, waarna een heftige ruzie ontstond. Omstanders brachten de vrouw ten slotte naar haar woning. Enige tijd later arriveerde haar man eveneens, nadat hjjj enkele cafés had bezocht. "Weer ontstond er ruzie, waarbij de man een broodmes greep en zijn vrouw te lijf ging. (Van een onzer verslaggevers) De Hilton-hotels, die over ongeveer twee en een half jaar in Am sterdam en Rotterdam hopen te openen, zuilen alleen maar meer Amerikaanse toeristen naar Nederland trekken. Zij zullen geen af breuk doen aan de bestaande Nederlandse hotels en men kan zelfs verwachten, dat de Nederlandse hotellerie er slechts voordeel van zal hebben. LONDEN (AP) Engeland is van plan nog twee torpedojagers naar de IJslandse wateren te zenden ter be scherming van de honderd Britse treilers, die binnen de twaalf-mijIs- zone vissen. Er bevinden zich reeds zes Engelse oorlogsbodems in dat ge bied. Tot deze uitspraak kwam de heer W. H. de Monchy, hoofddirecteur van de HoUand-Amerika Lijn gistermid dag in Haarlem op de jaarlijkse con gresvergadering van de Nederlandse Bond van Werkgevers in Hotel-, Restaurant-, café en Aanverwante Bedrijven (Horecaf). De heer De Monchy betoogde, dat het dempen van de Amsterdamse grachten naar zijn mening de groot ste ramp was die Nederland zou kun nen treffen. Hij hield een pleidooi voor het behoud van historische mo numenten in ons land. .Alkmaar zou historisch worden vermoord wanneer ie grachten daar volgegooid werden. De afbraak van elke molen betekende een verlies aan toeristen en het Rotterdamse Delfs- haven zou ontwikkeld kunnen wor den tot een bedevaartplaats voor de Amerikanen, die zo zei hij al lemaal wel een voorvader aan boord van de Mayflowerhadden". De verklaring over de Hilton-hotels kwam in een vergadering, die nog maar kort te voren met instemming had geluisterd naar de kritiek van de Horecaf-voorzitter J. G. Meyer op de plannen. De heer De Monchy stak niet onder stoelen of banken, dat hij lid was van de commissie, die de ves tiging van de twee hotels juist sterk had gepropageerd. „De Amerikanen" zei LU „wil len wel het oude zien ln Europa, maar zij vinden het prettig in een Amerikaanse omgeving te logeren en Hilton, weet daar voortreffelijk in te voorzien." „Er zal een nieuwe toeristenbron door worden aangeboord." De heer De Monchy, die er de nadruk op leg de van Nederland geen historisch museum te willen maken, betoogde dat wij oude historische kernen in stand moeten houden, zonodig door restauratie weer herstellen en dat het voor ons land van een groot econo misch belang Is de Amerikaanse toe risten datgene te bieden wat zij graag willen zien. „Naast oude centra kun nen wjj nieuwe bouwen," aldus de hoofddirecteur van de HAL. „waaruit kan blijken dat wij ook met de tijd kunnen meegaan." TUNIS (Beuter). De vrije Alge rijnse regering zal vermoedelijk trachten met Frankrijk te onder handelen om een einde te maken aan de strijd in Algerië. Er is echer nog geen besluit ge nomen. Morgen zal het kabinet voor de eerste maal bijeenkomen en onder andere de kwestie van onderhande lingen met Parijs bespreken. Dit hebben de ministers Krim Belkacem en Mahmoed Sjerief, die gisteren besprekingen voerden met Tunesische leiders, meegedeeld. Zij zijn. gisteravond naar Cairo terug gekeerd. Advertentie IM. Uw verkoudheid van neus, keel of borst weg met (Vervolg van voorpagina) Overigens behoeft er ook niet aan getwijfeld te worden, dat het nood lottig ongeval geen enkel verband houdt met de tegenslagen, die de oorspronkelijke bemanning op het eerste gedeelte van de reis had on dervonden. Uit getuigenverklaringen heeft de commissie van onderzoek vastgesteld hoe het ongeluk zich heeft voltrokken. Korte tijd na het vertrek meldde de commandant van de P 303 aan de gronddienst te Abadan, dat hij terug keerde in verband met een olie lek kage in de bakboordsmotor. Na de toestemming van de verkeerstoren, heeft het vliegtuig op normale wijze en zeer ruim en rustig het voorge schreven circuit gevolgd om te gaan landen. Alles wees op een normale landing en er is door de comman dant wiens stem gedurende het gehele contact met de verkeersleiding tijdens de landing kalm klonk en niet van emotie blijk gaf geen enkele aanwijzing gegeven over te verwach ten moeilijkheden. Ook het naderen van de landings baan gebeurde op normale wijze. Op ongeveer 100 meter van de landings baan, dus praktisch in de landing, zag men het vliegtuig met een plot selinge ruk een scherpe draai naar stuurboord maken en de rechtervleu gel naar beneden doorzakken. On middellijk daarop is het vliegtuig als gevolg van de lage landingssnelheid en zeer geringe hoogte tegen, de grond verongelukt en In brand gevlogen. (Van onze sportredactie) Eén dame en veertien heren delen de eerste prijs van de laatste KNVB- toto. zy scoorden 14 punten en krij gen elk ruim 5.100.van de bijna f 77.000.—. Tot 13 punten kwamen niet min der dan 393 deelnemers. Een van hen presteerde dit op één formulier drie keer en vijf heren scoorden in twee kolommen 13 punten. Per ko lom wordt 80.betaald. Advertentie IM. Ongeveer tweehonderd „groenen" van de studentenvereniging Unitas te Utrecht, die door ouderejaars studenten uit hun sociëteit verdreven waren, hebben vannacht omstreeks kwart over twaalf bij hun pogingen die sociëteit Symposion weer binnen te komen, een zo hels kabaal gemaakt, dat omwonenden telefonisch de politie alar meerden. Advertentie IM. De twee agenten van de mobilo- foonwagen vermochten weinig uit te richten tegen een zo grote overmacht en verzochten assistentie. Deze be staande uit twee radiowagens inclu sief een inspecteur en zes agenten was toen al onderweg, aangezien steeds opnieuw buren naar het hoofdbureau van politie belden. Hef. streven van de agenten de stu denten met zachte drang te verdrij ven werd met gejoel en hoongelach ontvangen. Eén student wapende zich met een fietspomp en nam bovendien ge lijk het politierapport meldt met dit voorwerp een dreigende houding aan. Aangezien "behalve de buren ook het rijverkeer veel hinder ondervond van de studenten die over de weg en het park van het Lucas Bolwerk ver spreid liepen, trokken de inspecteur en zijn mannen hun wapenstok met het gewenste gevolg: in een mini mum van tijd verdwenen de opstan dige jongelui. Op het trottoir bleef een student (Van onze weerkundige medewerker) Een diep lagedrukgebied op de Noordzee ensceneert de eerste zware herfststorm van* dit seizoen. Om kwart voor acht waren de wind snelheden zoveel toegenomen, dat alle loodsdiensten moesten worden gestaakt. Boven zee bereikt de wind kracht 10 van de schaal Beau fort, in de kuststreken kracht 9-10. Over het noorden en westen van ons land joegen 's morgens zware regenbuien. Als windkracht 9 bereikt wordt, komen er op zee hoge golven voor. Er beginnen zich rollers te vormen en het zicht kan door verwaaid schuim verminderen. Bij kracht 10 zijn er zeer hoge golven met lange overstor- tende golfkammen. Grote oppervlak ken schuim worden door de wind in zware witte strepen verspreid, waar door de zee een wit aanzien verkrijgt. Er beginnen zware rollers te lopen en het zicht neemt nog verder af. Te verwachten is, dat het naar Zuid- Denemarken trekkende minimum het weer de eerstkomende 24 uur een slecht karakter zal blijven geven, waardoor de natuur verder zal ont groenen. Wat betreft het nog aan de bomen hangende fruit vrezen wij het ergste. Vooral in de kustprovincies zjjn er nog buien met onweer te ver wachten en de wind luwt slecht lang zaam. Ten westen van Schotland komt. een hogedrukgebied naderbij, dat later in de week voor een tijde lijke verbetering kan zorgen. De tem peratuur gaat omlaag. De Italiaanse regering heeft in reisvisa geweigerd aan de troep van de opera van Peking die een tournee door Italië had willen maken. Er is geen reden voor de weigering opgege ven. LITTLE BOCK (Reuter, AP). In en bij Little Rock, ln de Amerikaanse staat Arkansas, zijn gisteren ver schillende vechtpartijen uitgebroken tussen jeugdige negers en blanken. In de buurt van een school voor blanken vochten ongeveer vijftien negers en zes blanke jongens. Drie van de blanken werden gewond. De politie probeert een gewapende jeugdige neger op te sporen, die een blanke vrouw in haar woning zou hebben aangevallen. Intussen heeft de bond voor de behartiging van de belangen der negers een stap gedaan, gericht tegen het plan van gouver neur Faubus tot heropening van de scholen op particuliere basis. De bond verzoekt het schoolbestuur niet toe te staan de vier in opdracht van Faubus gesloten scholen te verhuren aan een groep particulieren. Mochten de scholen toch op particuliere basis heropend worden, zoals Faubus wil, dan eist de bond toepassing van de bepaling van het Hooggerechtshof dat ook negers moeten worden toegelaten. In Londen heeft rechter Salmon, die onlangs negen blanken heeft veroordeeld tot vier jaar gevange nisstraf wegens hun optreden tegen de negers in Hotting Hill, een dreig brief ontvangen. De brief zegt, dat hij zal worden doodgeschoten. Hij is ondertekend door een groep 'ex- commando's', Rechter Salmon heeft de brief aan Scotland Yard gegeven en heeft poli tiebescherming gekregen. Eenentwintig hogere ambtenaren in Leeuwarden hebben sinds enige tijd zware grieven tegen wethouder 3. T. Vellenga van de PvdA. Ze hebben daaraan uiting gegeven in een paar scherpe brieven aan bet college van B. en W. Daarbij zijn bewoordingen die voor de fractievoorzitter van de PvdA, de heer P. Maal, aanleiding zijn geweest tot een interpellatie in de raadsvergadering van woensdag avond. Oorzaak van deze geruchtmakende affaire was het standpunt van wet houder Vellenga, dat de topsalarissen niet met terugwerkende kracht tot april 1956 verhoogd dienden te wor den. De heer Mani kreeg op zijn vraag, of B. en W- de houding van de amb tenaren goedkeurden, van de burge meester te horen, dat het de amb tenaren in een democratie vrijstaat zich te beklagen, als ze zich in hun rechtspositie aangetast voelen. De meerderheid van de raad was het echter niet eens met de manier, waarop dat hier was gebeurd, zo bleek duidelijk uit de discussie. Ook van de zijde van AR, CHU en KVP werd sterke afkeuring over de brie ven uitgesproken. Ter wille van de sfeer besloot de PvdA-fractie het bij deze interpella tie te laten en dus geen motie van afkeuring in ta dienen. liggen, de achttienjarige R. A. W. D. van L. uit Zeist. HU is overgebracht naar het Stads, en Academisch Zie kenhuis, waar men een hersenschud ding constateerde. Het is echter nog niet duidelijk of hij deze opgelopen heeft in het ge drang, of hij misschien gevallen is, of dat hy een klap met de gummiknup pel heeft gekregen. De praeses van de USR heeft ge protesteerd tegen het optreden van de politie die naar zijn mening niet op verantwoorde wijze is opgetreden. De agenten hadden zeer snel met de wapenstok toegeslagen en zelfs een student, die al op de grond lag nog meer klappen toegediend, aldus de praeses. KOPENHAGEN (Reuter). Een parlementaire delegatie van de Fa- roereilanden heeft het Deens-Britse compromis ten aanzien van de vis wateren rond de Faroers verworpen. Viggo Kampmann, de Deense minis ter van Financiën heeft drie dagen lang geprobeerd de delegatie van de Faroers voor het voorstel te winnen, maar het enige wat hy kon. bereiken was, dat de eilandbewoners nu een delegatie zullen meesturen naar Londen om daar een nieuwe overeen komst te bewerkstelligen. Bij aankoop van een bus Nescafé ad 50 gram Vraag Uw winkelier •om inlichtingen- over de Nescafé receptenboekjes/ i Sjg'/t v, ff f.# -u a (Van een onzer verslaggevers) De TV oefent een duidelijk merkbare invloed uit op het bezoek aan de horecaf-bedrijven. „Zij worden erdoor ontvolkt," zei gister middag de voorzitter van de Horecaf, de heer J. G. Meijer, op de jaarlijkse congresvergadering van de Horecaf, die te Haarlem gehou den werd. „De ervaring met de radio heeft ge leera dat er een verzadigingspunt be staat, waaraan de TV evenmin zal ontkomen maar eer dit stadium be reikt wordt, Is ernstig nadeel toege bracht." Er waren overigens nog meer pun ten, waarover de heer Meyer zich on gerust maakte. Hy signaleerde door de spanningen in de wereld een te rughoudendheid bij het uitgaan, en by het toerisme, waarbij het niet al leen ging om de toeristenstroom uit Amerika. De medewerking van de Neder landse overheid aan het Amerikaanse Hiltonprojeet in Amsterdam noemde hij een willekeurige bevoorrechting, waartegen de hotellerie terecht in verzet is gekomen. De hulp gaat ver uit boven hetgeen voor de Neder landse hotellerie is gedaan. De heer Meijer toonde zich sterk gekant tegen de uitbreiding van. het aantal vrye zondagen, die voor de Horeca-seetor op zeventien per jaar zyn gebracht. „De uitbreiding" zo zei hy „wordt door de onderne mers als een ernstige bemoeilyking van de bedrijfsuitoefening ondervon den. Hy meende dat het het beste was dat de ondernemers voortaan maar 52 zondagen per jaar vry zou den nemen, „want" zei hy „dan weten we ten minste waar we voor ons en onze werknemers aan toe zyn." De heer Meyer bepleitte ten slotte de overweging om ook voor de Euro pese hotelierie tot de invoering van de in de VS gebruikeiyke krediet- 1 kaart over te gaan. (Van een onzer verslaggevers) In geheel Noord-Holland kwamen gistermiddag omstreeks half drie alle treinen stil te staan. Door een storing in het net van het provinciaal elektriciteitsbedrijf viel vrijwel overal in de provincie de stroomvoorziening uit. In vele fabrieken stopten de machines, telefoons werkten niet meer. De storing duurde in sommige streken bijna anderhalf uur. De schade voor vele bedrijven is aanzienlijk. De storing werd veroorzaakt door dat de grote centrale van het pro vinciale elektriciteitsbedrijf van Noord-Holland in Velsen-Noord van het net moest worden uitgeschakeld. Op het terrein van Hoogovens was een storing opgetreden. De aard van deze storing is nog niet bekend. De spanning op het net en in de centrale nam snel af en men was gedwongen de centrale uit te schake len om te voorkomen dat de machi nes te veel te verwerken zouden krij gen. Na een uur kon het elektriciteits net geleideiyk weer geheel worden gevoed. De stagnatie voor de spoor wegen werd voor een deel na een kwartier weer opgeheven. De geëlek trificeerde baanvakken konden toen worden gevoed door de centrale Hemweg in Amsterdam. Vrijwel het gehele Hoogovenbedryf kwam stil te liggen. De eigen nood- installatie zorgde ervoor, dat vitale afdelingen konden blijven draaien. De stagnatie duurde voor de Hoog ovens ongeveer zes uur. In de Zaanstreek kwamen ook in dustrieën tot stilstand. Het gasbedrijf Zaanstreek-Waterland constateerde, dat er een stagnatie optrad in de toevoer van Hoogovengas. Deze stag natie duurde zeer kort. De afnemer» ondervonden er geen hinder van. In Haarlem bleef alleen het stads centrum buiten het storingsgebied, omdat het door de eigen centrale wordt bediend. Amsterdam, dat ook een eigen centrale heeft, was de enige gemeente die van de storing geen last had. BAGDAD (Reuter) De Iraakse re gering heeft haar contract met een groep van vyftig Britse militairen, die als adviseur by het leger van Irak werken, opgezegd. De Britten hebben een maand gekregen om hun vertrek te regelen. Advertentie IM Vier werkelijk betrouwbare middelen helpen elkaar en... doen wonde ren I De 4 geneesmiddelen in één tablet ver enigd, werken niet alleen beter bij de bestrijding van pijnen en griep. Door de juiste keuze der middelen - elk op zichzelf al beroemd is bovendien be reikt, dat de geneeskrachtige werking sneller tot stand komt. Chefarine „4" helpt ooit vaak dan, wanneer andere middelen (alen en doei werkelijk wonderen I m n tEKOENDE GENEESMIDDELEN IN ÉÉN TABIET Tegen pijnen en griep. Geschikl voor it gevoeligste maag, want die wprdt beschermd dooi bel bestanddeel Gielaro*. DJAKARTA (ANP) De Indone sische communistische partij heeft een van haar vooraanstaande leden uit de party gezet: het parlements lid Soedjojono. Hij wordt beschul digd van „schending van de normale normen der communistische partij". HOUSTON, TEXAS (Reuter). Een meisje van zestien jaar, Diana Humphrie uit Houston in de Ameri kaanse staat Texas, heeft haar veer tienjarige broer doodgeschoten 'om dat zy zich zo verveelde en er hier nooit wat gebeurt'. Diana heeft voor haar daad een oud geweer gebruikt, dat in een hoek van de garage stond. Zij schoot op haar broer, terwijl hy met een stapel boeken onder zijn arm, zo uit school terug, het studeervertrek binnen kwam. zy v/a. svan plan geweest ook haar ouders te doden en dan zich zelf. Maar toen zy haar broer had neerge schoten en haar moeder, die weg was geweest, zag thuiskomen, zakte zij in elkaar. Haar moeder vond haar, hysterisch huilend, op de grond, en nam haar het wapen af. Psychiaters stellen een onderzoek in.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2