m Maassluis heeft principes Verwaarloosde auto's: eigenaars zwaar Bartok en Debussy op eerste museumconcert Woorden van waardering, dank en verw mt 'Schiedam' en 'Succes' nog degradatiekandidaten Op contactavond van SVV films en causerie Afdeling heeft rijk alleen PietVerburgh in Fortuna-elf Wat zij vingen Jeugdspaarwet in Schiedam ook 3lA% rente Het Vrije Volk Voor Schiedams kantongerecht Clubhuis voor W an dellus t Macht over stuur verloren Cabaret voor bejaarden Valpartij op Vijfsluizenbrug Onthoud één ding Voor Uw pantalons naar de Broekenkoning Bevolkingscontrole in Schiedam Burgerlijke Stand MÊU De grootste krant Gevonden Martens spreekt tot scheidsrechters Visafslag EJ A-meeting KORFBALPROGRAMMA HET VRIJE VOLK DONDERDAG 9 OKTOBER 1958 PAGINA 4 Gloed Bllijspel ZATERDAGVOETBAL rnmsi jia 11 COUPONBOEKJES Mooie vogeltjes SCHRIJFMAPPEN vrouwen vieren (Van een onzer verslaggevers) De „officiële" viering van het tienjarig bestaan van de NVV- Vrouwenbond te Schiedam is, hoewel de gemoedelijkheid sfeer bepalend bleek, zeer luisterrijk verlopen. Want in het Volks gebouw hebben gisteravond vele vrouwen (en ook enkele man nen) niet geschroomd uiting te geven aan hun dankbaarheid, waardering en verwachtingen waar het de Vrouwenbond en zjjp leden betreft. Het decenniumfeest van de NVV-Vrouwenbond bleek ook de be langstelling van geestverwanten te hebben. Aan het begin van de avond heette ovorzitster mevrouw ABrandDijkhoisz naast mevrouw N. Kranenburg—Klein ,de oud-bestuursters en insters ook afgevaardigden van de Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid en van de Sehiedamse Bestuurdersbond van het NvV welkom. Advertentie l.M HUOUS'l'RAAl 86 lll!!llllllini!llllllllini!IIIIIIII|]||IIIIIMIIII!IIIINIII!lllll!|||!||l!|||||||||[|i|| Het ligt in de bedoeling dat SW de komende winter vie/ filmavonden en waarschijnlijk ook een dansavond gaat organiseren." En en ander werd medegedeeld door de voorzitter van SW, de heer M. Eising op de giste- r gehouden contactavond in Wijk centrum Nieuwland. Na de opening door de heer Eising werden een aantal korte films ver toond over o.a. vrschillende takken van sport, een korte reportage van de „legendarisch" geworden 2-over winning van Nederland op België van vorig jaar en een reportage van de Engelse Cup Final. Na deze films sprak de heer A. Mar tens, bestuurslid van de sektie be taald voetbal van de KNVB over „De maalstroom van het semi-proffessia- lisme". Hij vertelde onder andere ook hoe het amateurisme tot het betaalde voetbal is gekomen. Het was een geslaagde avond voor SW, want de zaal was zo goed als geheel gevuld. Wederom is in Schiedam de voor geschreven jaarlijkse contróle van het bevolkingsregister begonnen. Aan alle hoofden van gezinnen en alleen in een perceel wonende personen zijn thans de witte formulieren toege zonden. Goed ingevuld en snel te ruggezonden dragen zij er in be langrijke mate toe bij, dat het be volkingsregister overeenstemt met de werkelijkheid. Het gemeentebestuur vertrouwd er dan ook op, dat iedereen aan deze controle de gevraagde spoedige mede werking zal verlene. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: The bridge on the river Kwal. Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur: Salome. Apotheek: Gouka. Hoogstraat. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Gesel van de oorlog". Diversen: VOLKSGEBOUW7.30 uur: SVV- Vrouwenbond, viering 10-jarlg be staan. PASSAGE-THEATER, 8 uur: Pors.ver. Gusto, cabaretavond. VRIJDAG Bioscopen PASSAGE-THEATER, 2 en 8 uur: The bridge on the river Kwal. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en S uur; Kruitdamp. Apotheek: Gouka, Hoogstraat. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: expositie „Gesel van de oorlog". Diversen: KANTINE POLITIEBUREAU, 8 uur: uitreiking medaUles aan leden reserve-politle door burg. J.W.Feek. Daarna vond een lintjesregen in het klein plaats. Mevrouw Brand be gon met de Insters op het toneel te halen, vijftien van de zeventien wa ren aanwezig. De voorzitster memo reerde, dat deze dames niet alleen vele jaren achtereen contributies hebben opgehaald, maar ook convo caties hebben verspreid en diverse andere karweitjes hebben opgeknapt. Als pandenken aan hun betoon van trouw kregen de dames een bloemen- vaasje met inscriptie. Nauwelijks was de voorzitster uit gesproken, of secretaresse mevrouw K. WielhouwerSmit betrad het po dium. Zij complimenteerde het be stuur, in het bijzonder mevrouw Brand, die sedert de oprichting met „mannemoed" de Vrouwenbond heeft gepresideerd. Ans Brand kreeg van haar een zilveren insigne opgespeld. Sen dergelijke onderscheiding kre gen ook de dames OssewaardeHer wig, HeukelsKruines, Vermeyvan Kampen en HoutzagerGloudie, die allen tien ajar of bijna tien jaar be stuurslid zijn geweest. Maar daarbij bleef het niet. Ver volgens moesten enkele mannelijke NVV'ers op het toneel verschijnen, mannen die in de uoop der jaren de Vrouwenbond tot grote steun zijn ge weest. Het waren de heren F van Harmeien, B. Kerssen, M. Talmon en J. Scheffers, die behalve een woord van dank ook een aardigheidje kre gen. evenals hun echtgenoten die even later op het podium werden ge haald. Vreugde Al met al gaf dit even wat gedrang op het niet al te grote toneel van het Vo'Vv-bouw, hetgeen alleen maar bijdroeg tot verhoging van de feest vreugde, die niet luwde, toen de heer A. M. van der Wel, voorzitter van de SBB, het woord nam. „Het contact," aldns de heer Van der Wel, „dat wij met de Vrouwen bond hebben gehad, is steeds van de allerbeste kwaliteit geweest. Uit wat u zo even hebt gezien, blijkt wel, dat het werk van de NVV-Vrouwenbond wordt gedragen door een grote kern van medewerkers, die niet In los ver band werken, maar zich geheel inzet ten voor het NVV." Hij zei verder: „Ook de manier, waarop de NVV-vrouwen hun eigen bijeenkomsten organiseren, is voor treffelijk, en steeds wordt daarbij de onderlinge binding en zelfwerkzaam heid bevorderd." Als voorbeelden daarvan noemde hij de vorming van een huisvrouwenorkest en een toneel groep. Hij sloot zijn speech met een welsprekend gebaar af: aan de voor zitster overhandigde hij voor de bond een enveloppe met inhoud. Het was de taak van mevrouw N. Kranenburg-Klein, voorzitster van het centraal bestuur, om de jubi- leumspeech uit te spreken. Zij heelt dat met veel gloed gedaan. Mevrouw Kranenburg gaf o.a. als haar mening te kennen dat de Schie- damse bond groot werk heeft ver- richt: Het ledental van ongeveer 400 vond zij prachtig. „Weliswaar had u twee jaar gele den 450 leden, maar die afvloeiing in de afgelopen tijd heeft u niet zw'ak- j ker gemaakt, eerder het tegendeel. Vele vrouwen worden lid alleen om wille van de gezelligheid. Natuurlijk is de gezelligheid een belangrijke fac tor, maar niet de voornaamste," aldus mevrouw Kranenburg. .Anders zou de NVV-Vrouwenbond onder haar taakopdracht blijven." „Wij vrouwen moeten op onze ma nier proberen een steentje bh te dra gen in het werk dat de grote bond. het NW, verricht: 't naderbij bren gen van meer sociale rechtvaardig heid!" De laatste spreekster was mevrouw G. BosVan Ringen, voorzitster van de Vrouwengroep van de Party van de Arbeid, die haar felicitaties en een geschenk aanbood. Daarna gaven eigen leden met be hulp van enkele mannen een aardige voorstelling van het amusante blij spel van Jan Louwes „Wittebroods weken". Piet van Leeuwarden gaf hierbij biyk een inventieve regisseur te zijn. Met name de „inzet" van het toneelstuk was voor het publiek nogal verrassend. Vanavond wordt het feest zy het dan wat minder officieel voortge zet. In de plaats van de toespraken en de huldigingen komen dan het optreden van het zanggroepje van de NW-Vrouwenbond en een toespraak door de heer J. Scheffers. Daar HBSS zaterdag vrijaf heeft (om zich eens degelijk te beraden over de minder gunstige start van de competitie) hebben de Sehiedamse zaterdagmiddagclubs, die in de Rot terdamse afdeling uitkomen, het weekeinde het rijk alleen. GTB en GSS blijven hierbij op eigen grond, terwijl PPSC bü VVOR de overwin- ningenreeks zal trachten voort te zetten. GTB, dat zaterdag j.l. door stadge noot PPSC gedecideerd achteruit is gezet, moet het nu tegen hekkesiuiter ZWSH wel kunnen klaren. Moeilijker zal het GSS afgaan om G 55 te De- dwingen. Beide clubs heeben slechts 2 punten uit 4 wedstrijdn en ver toeven in de onderste regionen van de rangiyst. PPSC, dat in de laatste wedstrij den stuk naar voren kwam, zal zich door WOR niet laten verrassen. By winst is de stap naar de bovenste plaats slechts een kwestie van tyd. Geboren: Caroline, d. v. A. Polak en T. H. C. Rebers; Johannes C. M„ z. v. J. Zagwijn en M. G. E. Schreu- der; Gerrit, z. v. G. Kouwenoord en M. van Zanten; Arend, z. en Bernard, z. v. A. Donkersloot en A. Kromhout. Overleden: J. Vredenbregt, 45 jaar. «■massa» s£V:Ni£ U-r-rct, "rxp tfv'tt "SUkra&n Avq, fff?. W- JW-V.S? Het elftal, waarmee Fortuna-Vl. zondag in Friesland tegen Leeuwar den uitkomt, is in vergelijking tot de ploeg, die met zoveel elan tegen ZFC en Limburgia in 't veld kwam, op één plaats gewijzigd. De 31-jarige rechtsachter is vervangen door de 26-jarige P. Verburgh, die ai eerder in het eerste elftal lieeft gestaan. Twee jaar geleden, toen Plet Ver burgh met twee „knietjes" zat, be sloot hij met voetballen te stoppen. Na een operatie is hij aan het ein de van het vorige seizoen toch weer gaan spelen enhet ging best. Zo best, dat hy binnen enkele maan den via het derde en tweede elftal weer zyn rentree in het eerste maakt. De opstelling voor zondag ziet er dus als volgt uit: Doel: De Leeuw; achter: P. Ver burgh. Kooiman: midden: Hiwat. Jansen, v. d. Borden; voor: Smits, Bouman. Baksteen, v. d. Berg jr., v. de Hoek. Fortuna 2, dat het tot nu toe zo best doet. speelt zondag aan de Floreslaan tegen Baronie 2. De jeugdige bijna twee meter lange junior-doelman Kramer is in 't doel opgesteld. Dit elfta! (Weber is in mi litaire dienst) ziet er als volgt uit: Doel: Kramer; achter: A .v. d. Berg en v. Berkel; midden: v., Wol- feren. Biesheuvel, A. Verburgh; voor: v. Eyk, Brouwer, Swaneveld, de Kor- ver, v. d. Have. Vangstberichten van donderdag morgen: VI 70 2 kantjes; VI 78 2 kantjes; VI 79 10 kantjes; VI 172 3 kantjes; VI 203 34 kantjes; VI 208 7 Wantjes; VI 216 4 kantjes; VI 97 wei nig: VI 142 2 kantjes; VI 197 weinig: VI 14 35 kantjes; VI 56 22 kantjes; VI 89 85 kantjes; VI 112 8 kantjes; VI 132 4 kantjes; VI 153 weinig Zo zag het „plan van de toe komst" er uit, dat door de drie gemeenten Vlaardingen, Maas sluis en Maasland vorig jaar is geaccepteerd. Als gevolg van het feit, dat'Maasland zich nu niet langer gebonden acht aan het structuurplan, zal er van de uit voering van dit plan wel weinig meer terecht komen. Maasland, Maassluis en de nieuwe wijk Maaslandsluis zouden in totaal tot 63.000 inwoners kunnen uit groeien. Vlaardingen zou volgens het plan een stad met 157.000 inwoners worden. Het bestunr van de Spaarbank Anno 1820 te Schiedam heeft beslo ten om met ingang van 1 oktober 1958 aan de spaarders van de Jeugd spaarwet een rente van 3,25 te ver goeden. Dat is een kwart procent meer dan gebruikelijk. Advertentie I.M. ROTTERDAMS TONEEL zaterdag 11 oktober, 8.15 aar DE MISANTROOP Of OE VERLIEFDE ZWARTKIJKER Comadie van Molière. zondag 12 oktober, 8 uu- HEEFT IEMAND NOB IETS? Spel uit de zakenwereld van George Ro»i en Campbell Slogei DE NEDERLANDSCHE OPERA maandag 13 oktober, 8 tiut T 0 S C A Opera van PucctnL Dirigent t Frieder WeUfroann. Medew.t Hubert» Vecray (a. g Thé&tr* de la Monnaie, brtuwl), Sdplo Colombo. Jos flurekzen. Joh an van der Zalm. ROTTE TOAMS TONEEL p- 8 coupons DE HAAHCHE C0MEDIE P- rtduW» NEDERLANDS^ C0MEDIE «oorbMproWo TONEELGROEP „THEATER" 'oor lil* NEDERLANDS BALLET «oorilélllaWA BALLET OER USE LANDEN p- ni»t poreoonlljk Hm 81 ok». nu 10-3 uur u.d. k"« rorkrUefa. De Verenigde Vrienden van het Stedelijk Museum, te Schiedam orga niseert op 18 oktober het eerste Mu- seumconcert van dit seizoen. Het zal een zeer bijzoder concert worden doordat de pianisten Géza Frid en Luctor Ponze behalve een werk van Debussy, de Sonate van Bela Bartók voor 2 piano's en slagwerk zullen uit voeren. In dit fascinerende meesterwerk, dat in 1937 werd gecomponeerd en vele malen door Bartók met zyn vrouw samen is uitgevoerd, bestaat het door twee man te bespelen slag werk uit 3 pauken, xylophoon, twee kleine trommen, bekkens, grote trom, triangel en tam-tam (slagwerk: F. van der Kraan en W. Heesen van het Residentie-orkest) Géza Frid zal een korte uitleg van de Sonate geven en „tot beter begrip en waardering" zal het werk na de pauze worden herhaald. De Sonate bestaat uit drie deeln, waarvan het eerste (Assai lento - Allegro molto) ongetwyfeld het be- langrykste en ook het moeiiykste verstaanbaar is. Het tweede deel: Lento ma non troppo is lyrisch, als een lied totdat een geheel onver wachte rytmische tussenkomst het Door toedoen van enkele leden heeft de Sehiedamse wandelsportver- eniging Wandellust een clubhuis ge kregen in het Broersveld op nummer 176. Ter gelegenheid van dit heugiyk gebeuren hebben de senior-leden het bestuur een bandrecorder aange boden. Het was weer een gehele drukte gedurende de openbare zitting van het Sehiedamse kantongerecht, die woensdagmorgen werd gehouden. De straffen waren daarbij niet mis en vooral de bezitters van in slechte toestand verkerende automobielen moesten het ontgelden. Van deze categorie verschenen dan ook verschillende personen voor het hekje. In de eerste plaats B. v. P., expediteur te Schiedam en zijn chauffeur A. M. v. O. De chauffeur werd in Maassluis aangehouden omdat hij met een zware vrachtwagen een B-weg (maximum breedte 2.20 meter) bereed. De politie maakte van de gelegenheid gebruik ge bruik gelijk de wagen eens nader onder de loep te nemen. De stuurinrichting was ondeugdelijk, de stoplichten werkten niet, de bedrijfsrem functioneerde niet voldoende en de banden waren versleten. Van P. was reeds eerder voor dergelijke feiten veroordeeld en hoorde derhalve thans 140,of 54 dagen hechtenis alsmede drie dagen hechtenis voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaar tegen zich eisen. Het werd 120,of 48 dagen en drie dagen hech tenis voorwaardelijk en voor de chauffeur ƒ82,50 subs. 33 dagen hechtenis. Voor de VlaardUngse radiohandelaar J. C. F. verscheen de gemachtigde S. F. was op de BK-laan te Schiedam aangehouden en teen bleek, dat de stuurinrichting een gtote speling ver toonde, de stoplichten niet geheel werkten, de inwendige inrichting niet in orde was en vooral de bedryfsrem nukken vertoonde. Wat dit laatste betreft: de knalpot van de uitlaat was verdwenen, waardoor de uitlaat op de remleiding kwam te rusten. Hierdoor ontstond een lek in de remleiding, waardoor de remolie verdween. De ambtenaar by het OM mr. R. A. Schimmel eiste alleen voor dit feit ƒ200,subs, veertien dagen hechtenis waarvan 100,— of twin tig dagen voorwaardeiyk met een proeftijd van twee jaar. Voor de an dere feiten eiste hij tezamen 65, of dertien dagen hechtenis. Het werd ten slotte 150,waarvan 75, en 60,of twaalf dagen hechtenis. Van de wagen van H. G. de M. ver toonde de stuurinrichting een speling van honderd graden, was het kente- kenbewys niet in orde en de banden vrijwel geheel versleten. Het kostte de eigenaar van deze wagen 130,— of 52 dagen, terwijl de chauffeur M. H. ƒ82,50 moest betalen. K. zag hele mooie vogeltjes. Hy dacht, die ga ik eens bekijken, doch daarby zag hij niet, dat hij aan de Broekweg te Vlaardingen voorbij een bordje .Verboden toegang' liep. Ik wilde in de eenzaamheid van de polder de vogeltjes beluisteren en bekyken," zei K„ maar vogeltjes of geen vogeltjes, dat bordje stond daar en dat verontachtzaamde hy. Het kostte hem 3,of twee da gen. Donderbussen, knalpotten en wat dies meer zy, stak B. A. V. op 28 juni af. Bovendien had hy een pis tool al was het geen echt waar mee hjj schoot en zoiets kan natuur lijk niet. Het was helemaal geen feestdag. Het pistooltje zal worden vernietigd en V. zal bovendien voor het afsteken van vuurwerk 10, moeten betalen. bedriegiyke van deze idyllische situ atie onthult. Het derde deel is een rondo-vorm (Allegro nono troppo), waarin de xylofoon begint met een vitaal en meeslepend dans-thema. Het eindigt ln een wervelwind van rytmen. Een hersenschudding kreeg de 14- jarige wielryder J. A. Bergers uit de Korte Kerkstraat te Schiedam, die bij het nemen van een bocht de macht over zijn stuur verloor en viel. Het ongeluk gebeurde gistermiddag om half twee op de Grote Markt te Schiedam. eD jongen is in het Ge meente Ziekenhuis opgenomen. De ontspanningscommissie van de afdeling Schiedam van de Algemene Bond van Ouden van Dagen deelt mee, dat op dinsdag 21 oktober in Musis Sacrum voor de bejaarden twee cabaretvoorstellingen zullen worden gegeven en wel van 2 tot 5 uur en van 7 tot 10 uur. Toegangsbewijzen kunnen dinsdag 14 oktober van 9 tot 4 uur in het Blauwe Huis worden afgehaald. Con- tributiekaart meenemen. 1 Van een onzer verslaggevers) De gemeente Maasland acht zich niet langer meer gebonden aan het structuurplan, dat voirg jaar door de drie gemeenten Maassluis, Vlaardingen en Maasland met algemene stemmen is aanvaard. Het gemeentebestuur en de raad van Maasland hebben dit besloten, nadat zij hadden geconstateerd, dat een van de partners (met name Maassluis) bad gebroken met de in het structuurplan tot uitdrukking gebrachte principes. Volgens het gemeentebestuur en de raad van Maasland heeft Maassluis meer dan eens te kennen gegeven zelfstandig, dus zonder zich aan de wensen van Vlaardingen en Maasland te storen, door te willen werken. De gemeente Maasland is nu reeds zo ver gegaan, dat op het ogenblik al enige tijd gewerkt wordt aan een eigen nieuw uitbreidingsplan. Dit plan wordt onafhankelijk van beide andere gemeenten vervaardigd en zo danig opgezet, als de gemeente Maasland dit wenst. In samenwerking met het gemeen tebestuur van Vlaardingen wordt door gewerkt aan een recreatieplan, zo vernemen -wy uit Maasland. In Vlaardingen wenste men nog niet nader op deze berichten in te gaan. Het gemeentebestuur van Maasland Is van mening dat ook op de nu geschetste wyze de bydragen van de gemeente in de ontwikkeling van het Waterweggebied in voldoende mate naar voren komt. De moeilijkheden rond de samen werking rond de drie gemeenten zijn reeds in september naar buiten toe uitgelekt. De Rotterdamse wethou der Meertens repte er reeds van tij dens een persconferentie. Het Maassluise raadslid J. Smit (arb.) heeft naar aanleiding daar van enkele dagen geleden een aan tal vragen gesteld aan het gemeen tebestuur van Maassluis. Op deze vragen kreeg hy als antwoord, dat het gemeentebestuur van Maasluis nog niet over voldoende inlichtingen be schikte om een antwoord te geven. Vrydag is de Maasluise raad in be sloten zitting byeengeweest. oversteekplaats voorzien van knip- perbollen voetgangers gehinderd, toen zy daar langs fietste. „Ik wist helemaal niet wat die knipperbollen betekenden" aldus me vrouw E. Natuuriyk weet zy nu wel, wat knipperbollen betekenen. Zij werd veroordeeld tot 10,— of vier dagen. De winkelinspectrice mej. M. J, v. D. van de firma v. d. M. 'en S. stond terecht, omdat zij had toegestaan, dat eeh meisje dat nog niet mocht werken paaseieren en koeken heeft laten inpakken. Overtreding arbeids wet. ƒ20,subs, acht dagen hechte nis. Een mens kan maar moe zyn en behoefte aan een bed hebben. Van daar, dat enkele werknemers van J. v. d. M., die een staalmeubelfabriek heeft, na vyf uur rustig waren door gegaan met het vervaardigen van ledikanten. Om 18-20 uur waren zij daar nog mee bezig, maar toen kwam de politie en v. d. M. kwam woens dagmorgen voor de kantonrechter, omdat hy die werknemers zo laat had laten werken. Het kostte hem ƒ30,— of twaalf dagen. Te bevragen aan het Hooldbureau van PoUtle te Schiedam tussen 912.30 uur er. 26 uur: goudkleulge dasspeld, kin- derportemonnale, steeenboor ln etui. Te bevragen bij de vinder: leesboek. A. J. Tas, v. Kaxnebeekstraat 76; hon- denriem met halsband, v. d. Linden, Dr. Kuyperlaan 91; blauw wollen handschoen (1.1, A. Bosman, Hoogstraat 44: ver chroomde deurkruk van auto. Arbeids bureau, Broesveld 144; balpen, Th. Boele, Llndenlaan 15, Kethel; etui met sleutels, A. M. M. Alberts, Rotterdamsedljk 247b; vulpen, Hollerhoek, v. Leeuwenhoeck- straat 15a; nylonshawltje, Spee, Lange Nieuwstraat 39b; jongenszwembroekje. Noordenneer, Westvest 82a; banddoek m. zwembroek, V/, van Hagen, Nieuwe Ha ven 283; wit Kladertasje, Beukelman, v. d. Elststraat 9a; drieledig bed, J. Lem- men. Lange Singelstraat 24; plastic papje, P. Koning, Westvest 62c; kinderfietsje. Spermon, Talmalaan 17; vlieger, Pistoor, VondeUaan 39a: rood plastic kindertasje. G Krijger, Tulnlaan 98; Unnentas met sportkledlng. v. Unen, Kortlandstraat 5/3; portemonaale met Inhoud, C. Jan sen, Lekstraat 97; gladde gouden ring. P. Meijer. Burg. van Haarenlaan 852; be- delkettlng. C. Krulnlng. Huljsmansstraat 26a; medaille en vaantje, T. Vermeulen. Voltastraat 6a: muntbiljet, v. Rijn. Pot gieterstraat 17. Mevrouw M. E.-K. had by een Mevrouw A. C. van Setten uit Vlaardingen is gisteren op de vyf- siuizenbrug te Schiedam met haar bromfiets gevallen, toen een van de wielen van de brommer langs de rand van het verhoogde voet(fiets)- pad gleed. Zij liep een hersenschud ding op en is in het Algemeen Zie kenhuis te Vlaardingen opgenomen. Haar tienjarige dochtertje Patricia, dat achterop zat, bleef ongedeerd. bet gebied, dal de drie gemeenten omvatte. Kort na deze opdracht is uit de stedebouwkundigen vau de drie gemeenten een werkgroep samenge steld. Voor Maasland nam ir. W. F. Schut, voor Maassluis jhr. ir. J. de Ranitz en voor Vlaardingen ir. W. van Tyen zitting in deze werkgroep, die op 17 januari 1956 opdracht kreeg om een voorlopig schetsplan-ont- werp voor de drie gemeenten te ver vaardigen. Een structuurplan-com missie werd voorts gevormd van bur gemeesters en wethouders uit de drie gemeenten. Het resultaat was, dat op 5 april 1956 een eerste voorlopige schets kon worden voorgelegd. Het ontwerp-structuurplan werd door de werkgroep op 9 maart 1957 aangeboden, waarna op 8 april de colleges van B. en W. over de plan nen van gedachten wisselden. Naar schatting is met het vervaardi gen van het structuurplan een bedrag van in totaal 30.000 gemoeid. De raad van Vlaardingen stelde dit krediet vorig jaar, toen de drie gemeenten het structuurplan eensge zind aanvaardden beschikbaar. Eerste besprekingen In juli 1955 zyn de eerste oriën terende besprekingen rond een geza- meniyke stedebouwkundige planning in de 3 gemeenten gevoerd. Men was het er toen over eens, dat zich in het zich snel ontwikkelende ge bied rond de Nieuwe Waterweg in de toekomst problemen zouden gaan voordoen die boven de eigenhjke gemeentegrenzen zouden uitgaan. In december 1955 gaven de ge meenteraden opdracht voor het ver vaardigen van een structuurplan van Advertentie I.M. PASSAGE SCHIEDAM jPuY O L. L*aTn"Ö S C H E ^"ïSto orboekhandel De bekende internationale scheids rechter J. W. Martens uit Zeist komt voor de Vlaardlngse scheidsrechters een lezing houden. De heer Martens zal op maandag 13 oktober om acht uur in zaal Concordia gaan spreken over het onderwerp „Tips voor de kleine scheidsrechter". Ook elftallei ders en andere belangstellenden zyn die avond van harte welkom. ROTTERDAM Visafslag 8 okto ber. 300 kisten verse zeevis en 20 kg paling. De pryzen waren: Tarbot gr. 2.45 tot 2,60; Tarbot midd. 1,85 tot 1,90; Tarbot klein 1,00 tot 1,30; Heilbot 3,50 tot 3,55, alles per kg. Schol midd 42 tot 46; Schol klein 30 tot 34; Schelvis gr. 40 tot 42; Schelvis midd. 30 tot 34; Schelvis klein 28 tot 30; Kabel jauw gr. 73 tot 74; Kabeljauw midd. 46 tot 42; Kabeljauw klein 29 tot 35; Makreel 21 tot 26: wyting 30 tot 32; Haring versé 21 tot 23; Geep 42 tot 45, alles per kist. Levende paling 3.60 tot 3,80; Levende paling dun 2,60 tot 2,70, alles per kg. Zondag is er in Vlaardingen weer een meeting van de Evangelische Jeugdactie. Het onderwerp zal zijn: .Waarom zou ik "n Christen worden?' Spreker is ds. L. Bodaan uit Amster dam. Verder werken mee een ensem ble van Sursum Corda en het EJA- koor. De meeting wordt gehouden in de Rehobothkerk aan de Bllliton- iaan en begint om vyf uur. Vooraf speelt de muziek. Alle jongeren zyn harteiyk welkom. (Van onze sportredactie) In het korfbalprogramma voor het komende weekeind is een thuiswed strijd voor Succes en zyn voor Schie dam en ODI uitwedstrijden opgeno men. Succes is na vier wedstrijden nog steeds puntloos evenals Overkan- ters. De degradatiestrijd zal dus voor lopig tussen deze beide clubs gaan. Als de blauwwitten a-s. zondag tegen het Haagse Raven wat weten te be reiken, zou dit hun positie wat min der hachelijk maken. Het terrelnvoor- deel is hier misschien van gunstige Invloed. Overkanters gaat bij TVION op bezoek, Schiedam gaat naar Dordrecht om daar ODO te ontmoeten en OD Itrekt naar Wassenaar om de strijd aan te binden met Tonego. We vrezen, dat de Dordtenaren vor een warme ont vangst zullen zorgen. In tussen is ook Schiedam noe een ernstige degrada tiekandidaat." Met 1 punt uit vier wedstrijden staan de roodzwarten bo ven ünicum, dat na het spelen van nog een zelfde aantal wedstrijden puntloos is gebleven. ODI maakt tegen Tonego geen slechte kans. De ODI'ers maken op het ogenblik deel uit van de mid denmoot met 4 punten uit 5 wed- stryden. Succes 2 neemt op het ogenblik samen met Ahoy de tweede plaats in op de ranglijst van de ie klgsse RKB. Een bijzonder goede prestatie voor een promoverend twaalftal. Dit maal ontvangen de reserves OSCR 3 en we evrwachten, dat er weer een zege uit de bus zal komen. Schiedam 2 doet het ook goed. De thuiswed strijd tegen Ons Huis 5 zal wel weer de volle bult opleveren. De reserve- ploege nvan ODI laten het dit sei zoen afweten. Vastgesteld zijn Kwiek —ODI 2 en ODI 3Succes. Voor de asperanten staan op het programma Succes a—Eureka a» Schiedam a—- Zwaluwen a, Schiedam bTrekvogels b. Or. Nassau a—ODI a en Or. Nassau bODI b.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1