Weinig gelukkige keus van zuidelijk Katholieke Kring ziet ;e 'Melinda' Passagt UW HOED GRATIS VERZEKERD Nieuwe nevelspuit aan B.enW. overgedragen Lagedrukpomp stuwt 2900 liter water per minuut in 12 slangen KREUGER 13.800 liter per minuut Krediet van 135.000 voor Stadspark Kethel Komt Hermes bovenaan Maassluis vlagt voor opa Kees van Rhoon lilt HET VRIJE VOLK VRIJDAG 24 OKTOBER 1958 PAGINA 5 (Van onze kunstredactie) Het zuiden des lands heeft een eigen toneelgezelschap, dat op het ogenblik vanuit Arnhem geleid wordt. „Ensemble" heet het sinds kort en de directie van „Theater" bestuurt het. Dit nieuwe of althans vernieuwde gezelschap heeft zich gister avond in het Schiedamse Passagetheater voorgesteld aan de Katholieke Kring met het stuk „Melinda" van de Canadese schrijfster Patricia Joudry. cbiedammers j elkaar onder Geraffecteerd Veel belangstelling ANMB-filmavond Burgerlijke Stand KNA brengt morgen 'Fatale druppels' bij KREUGER gekocht is DE BROEKENKONING imiiinuiniBiniiiiimiiiiiiiiiiiiiiiHniiiimiiniiBHniiiHiiniHmmHiiiHt Luchtbode gaat duiven keuren Derde lustrum van lasclub Schiedam Voor herenmodes Timco Ernstig gewonde bij botsing op rijksweg (Van een onzer verslaggevers) VANDAAG TEGEN HET middaguur is brand uitgebroken achter de brandweerkazerne aan de Hoflaan in Vlaardingen. Het vuur in een hoop afval was snel geblust. De brandweer stond namelijk al gereed om de brand te blussen, toen het vuur werd aangestoken. COMPACTE MASSA'S zeer fijne waterdruppeltjes werden met kracht uit vier slangen op de vuurberg geespoten. En dank zij deze waternevel had de brandweer met de blussing weinig moeite. De slangen van de brandweerwagen waren niet op ae waerleiding aangesloten, maar op de brandweerwagen zelf: In de meegevoerde watertank zat namelijk 1750 liter bluswater, de Hoedenzaak van Schiedam 2900 liter Eerste uitruhwagen Russiscli-or thodox studentenkoor naar Sclnedam Wisselkoersen Dependance van De Paddestoel Ook U vindt een jas naar wens bij onze nieuwe collectie regen- en winterkleding Vandaag aandacht voor een mis schien wat zonderling, maar niette min typerend plaatje, waarbij we-al leen maar een beetje weemoedig overpeinzingen hunnen maken. Een jotootje ter gelegenheid van het ver trek van het IJsballet Baier uit onze stad. Een schoen en een schaats: het symbool voor het kunstschaatsen, dat bijna een week lang in Schiedam in het centrum van de belangstelling heeft gestaan. Duizenden Schiedam mers zijn in de afgelopen dagen naar ..De vier jaargetijden" komen kij ken. Duizenden, maar altijd nog ette lijke duizenden minder dan waarop de directie had gehoopt. De heer Welmann vertelde het gis teravond: alleen de gala-voorstelling op zaterdagavond werd redelijk goed bezocht, toen waren er circa 2500 be zoekers, op de andere avonden en de matinees lag het aantal bezoekers tussen de duizend en de tweeduizend. Terwijl in de grote viermasttent 3500 mensen een plaatsje hadden kunnen vinden. De heer Welmann zei dan. dat men nog nergens anders in Ne derland zo'n laag bezoekcijfer had ge noteerd als hier. Wij herinneren ons nog de woor den van manager J. Kersten op de persconferentie die hij hield om de komst van Baier aan te kondigen': „Schiedam is voor ons een gok!" Wel. Baier heeft gegokt en het mag blij zijn, als het alleen al zijn inzet heeft teruggewonnen. Schiedam heeft toch een goed ach terland, meende de heer Kersten: Vlaardingeh, Maassluis en Hoek van Holland. Zelfs rekende hij nog op be langstelling uit Rotterdam. Dat is bar tegengevallen. Baier moest het hier heus wel hebben van de Schiedam mers en in dat licht gezien liggen de bezoekcijfers nog niet eens zo"on gunstig. Met ons waren vele Schiedammers niet te spreken over de enorme mod- dertroep op het terrein. Wie naar het ijsballet ging, kwam beslist met vuile schoenen thuis. Had de gemeente daaraan niets kunnen, doen door wat zand te strooien? Maar goed, na al deze opmerkingen mogen wij toch wel concluderen, dat het ijsballet in Schiedam voor velen een gebeurtenis is geweest, zeker voor ons. Overigens zal vanavond op de Of- jiclerentuin nog maar weinig herin neren aan het Baier-„complex". De bezoekers van gisteravond hadden nog niet eens de tent verlaten, of begon al met het afbreken van de banken. Op het zelfde moment stond in Dordrecht al een andere tent van Baier opgezet- i Gelukkig lijkt de keuze van dit 3tuk niet. Br wordt in verteld over een meisje, Melinda, de dochter van een door ongehuwdheid schuw en zonderling geworden vrouw. Het meisje is erg eenzaam op de school van een rodddelend stadje, tot in haar klas een jongen komt, die zich niet aan de conventies houdt. Hij is de enige zoon van een ieder jaar verhuizende handelsreiziger. Maar de ontluikende liefde dreigt in de knop gebroken te worden. De oudere van de jongen begrijpen hem met en willen, dat hij zich in goede krmgen beweegt. Een jaloers scho liertje suggereert dat de in feite uiterst poëtisch kameraadschappe lijke gelieven erge dingen doen in de buurt van dezelfde, muziektent, waar eens de moeder va het meisje ge- schandvelkt werd. Het stuk eindigt zonder dat wij precies te weten komen, of de jon gelui elkaar terug zullen zien. Laten wy er het beste van hopen. De schrijfster heeft haar sim pele verhaaltje onuitstaanbaar ge affecteerd verteld in een groot aan tal suggestief bedoelde tafereeltjes vol gesprekflarden, waarin verzwe gen gevoelens en gedachten heel vaag worden aangeduid. Maar hoe verzwegen ook, die gevoelens en gedachten blijven bijzonder ba naal en worden door vleugjes poë zie en symboliek allerminst inte ressant. Dramatische kwaliteiten heeft het stuk ook al niet. Het is een op to neel gebracht romannetje, al heeft de schrijfster van Arthur Miller ge leerd, dat handelsreizigers het moei- ;fjk hebben, en van Tennessee Wil liams, dat een toneel-dialoog kan bestaan uit twee door elkander ge- vlochten monologen. Armoedig Nu heeft „Ensemble" het stuk bo vendien niet voldoende tot zijn recht laten komen. Het toneel was volge propt met door Johan Greter ont worpen hoogst armoedige decors. De afgebrande muziektent, die het stadje tot symbool is voor zondige lust bieef vreemd genoeg achter de binnenkamers van Melinda en haar vriendje en zelfs achter hun school duidelijk zichtbaar. De binnenkamers waren even on praktisch als lelijk. Het most zelfs voor geniale acteurs moeilijk zijn om op zo'n rommelig en in rare frag menten verdeeld toneel overtuigend te werken. Marijke Bakker speelde lief en blond voor Melinda. Ton Kuyl praatte en sprong wel erg kinder achtig voor een jongen van negen tien. Rie Gilhuys vervulde haar taak van ongehuwde moeder heel sympathiek; men voelde echt eni ge liefde voor deze onwijze vrouw. Helemaal realistisch daarentegen waren Miep van den Berg en Lucas Wensing ais het ouderpaar van de jongen. Lies de Wind was een lera res, Marlon en Marlène Gobau, Son- ja hi ill, Wieke H. Muller en John Leddy waren meer of minder geloof waardig als scholieren. Elise Hoo- mans had de voorstelling geregis seerd. En hoewel het stuk de moeite van een goede regie niet waard scheen, moet men toch constateren, dat zij dit keer een onjuiste opvatting wei nig bevredigend heeft doen realise ren. De_ grote zaal van het Wijkcentrum in Nieuwiand was gisteravond tot op de laatste plaats gevuld, toen daar de afdeling Schiedam van de ANMB een filmavond hield. De toeschouwers hebben een koste lijke avond gehad met de vertoning van de Duitse film „De hemel is nooit uitverkocht". Het verhaal ging over vier studenten, die allerhande kar weitjes opknappen om hun studie en levensonderhoud te betalen. Op zekere dag maken zij kennis met een Itali aans meisje, Angelina. Drie van het viertal worden verliefd op haar, ter wijl de vierde zich afzijdig houdt. Tenslotte gaat de laatste toch met het meisje strijken, doch daaraan vooraf gaan allerlei komische situa ties. 's Middags was in het Volksgebouw voor de kinderen van de leden de film „De babysitters" vertoond. Gehuwd; P. Ouwens 26 en N. Roe- lofs 29; A E Karelse 30 en E L Sehul- ze 29; J W Jansen 27 en M. H. Ses- sink 27; V. Gömez Badia 30 en E. J. M. Kleeb 18; L. J. M. de Leede 29 en T. Kramer 24; F. G. Nout 24 en S. Levering 30; G. J. Drenkelford 23 en C. v. d. Graaf 22; C. ten Bosch 21 en C. J. Janse 18: A. Groeneveld 27 en J. M. Putters 24; W. A. P. Meerhof 34 en G. A. van der Windt 31; L. W. Hurkmans 26 en A. Stokhof 21. Geboren: Carolus M:, zv B. Dooks en W. Regeling; Faulus M., zv W. Broeren en J. M. L. Braak. Overleden; P. N. Arons 26 jr; J. B. Buiteman 75 jr. Ondertrouwd: J. Berman 77 en M. Aalbregts 72; J de Bie 30 en M. de Koning 22; D. J. Boonstra 25 en C. J. de Helj 27; A. M. van Broekhoven 24 en M. H. Sij berden 22; T. F. M. Bruggeling 34 en J. M. Hoogervorst 29; I. P. Groeneweg 29 en C. J. A. Seij 21; E. van Heiningen 26 en P, L. Gunnewegh 25; P. D. Joosse 22 en A. G. Zondag 26; L. C. Kerklaan 24 en W. A. M. van Veen 22; M. Martijn 21 en P. P. van Tricht 19; H. J. Ooijen- dijk 21 en C. M. A. Koorenneef 19; M; J. J, Poort 23 en L. H, Kreemer 22; M. J. Schoenmakers 27 en T. H. J. v. Deurzen 21; H. Wolthuis 25 en J. K. Poelman 21. MAASSLUIS. De politie heeft een 27-jarige man aangehouden die de laatste weken by enkele inwoners konijnen uit het hok heeft gestolen. De negen konijnen waren reeds ver kocht. maar de benadeelden zullen schadeloos worden gesteld. Advertentie I.M. De Schiedamse arbeiderstoneelver eniging Kunst na Arbeid geeft zater dagavond in het Volksgebouw een opvoering van „Fatale druppels", een spel in drie bedrijven van Arnold Ridley. Aanvang acht uur. Na afloop is er bal met medewerking van het Thom Berns Trio. Op Cyprus is vanmorgen een Britse burger doodgeschoten. In Ni cosia is een uitgaansverbod afgekon digd, nadat bommen waren geworpen naar Engelse soldaten. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en S.15 uur: Fanfare. MONOPOLE-THEATEK. 2, 7 en 9 uur: Klop maar op een deur. Apotheek; Gouka en Co., Groenelaan. Diversen: STADHUIS, 7.30 uur: openbare ver gadering gemeenteraad, ZATERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2, 4,15, 7 en 9.15 uur: Fanfare. MONOPOIE-THEATER, 3, S, 7 en 3 uur: Klop maar op een deur. Apotheek: Gouka en Co., Groenelaan. Diversen: CHR. SOC. BELANGEN, 2.30 uur. EHBO-wedstrljd. SPORTFONDSENBAD, 7.30 uur. al- zwemfeest met demonstraties. VOLKSGEBOUW, 8 uur: toneel vei KNA brengt „Fatale druppel* Advertentie LM. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 De Vlaardingse postduivenvereni ging De Luchtbode organiseert ach ter de winkel van Wout van Leeuwen een aantal tentoonstellingen waarop duiven worden gekeurd. Vanavond wordt de eerste expositie gehouden en wel voor jonge doffers. Op 31 oktober komen de jonge duiven aan de beurt, op 7 november de oude doffers, op 14 november de oude duivinnen en ten slotte op 28 no vember de late jongen, die ten minste nog drie oude pennen moeten heb ben. Om half acht begint de keuring. Keurmeester is de heer Poelman uit Over&chie. Leerlingen van de Techni sche School voor Schiedam en Omstreken hebben gisteren de speeltuininventaris, die zij samen met de leraren op de school hebben gemaakt, naar het plantsoen op ,jiet Dr. Wibautplein overgebracht. Werklieden van de gemeente op het gazon monteren en vol- zullen deze week de speeltuin gende week woensdag vindt de officiële overdracht aan het gemeentebestuur plaats. Op de foto ziet u de scholieren bezig met het neerzetten van het pronkstuk van de speeltuin: de glijbaan. De lasclub Schiedam zal op 15 no vember zijn 15-jarig bestaan in de grote zaal van Irene vieren. Het Schiedams Toneel zal dan het blyspel „De voetbalpool" opvoeren. Advertentie 1,M. Gisteravond botste op de rijksweg tussen Middelburg en Goes een per sonenauto bij het inhalen tegen een motorcarrier. Een naderende motor rijder reed daarna tegen de auto. De bestuurder van het motorrijwiel, de er Van der P. uit Vlissingen, werd zeer ernstig gewond, zijn duopassa gier, de heer J. H. eveneens uit Vlis singen, werd licht gewond. Bij de botsing raakte de motor- carrier van de weg, botste tegen een boom en dook daarna vier meter om laag van een berm. -Het voertuig werd geheel vernield. De bestuurder kwam met de schrik vrij. De heer L. uit Middelburg, die de auto bestuurde, moest met een shock in een ziekenhuis worden op genomen.. IN AANWEZIGHEID van vele autoriteiten en leden van Vlaardings Vrij willige brandweer heeft vanmorgen het gemeentebestuur van Vlaardingen de nieuwste aanwinst van de brandweer in beheer genomen. Dat was de nieuwe nevelspuit (kosten 50.000,die door leve rancier N.V. Motorkracht te Hooge- veen werd overgedragen. By raads besluit van 10 april was de nieuwe auto, die nu tevens de modernste ls van het autopark van de Vlaardingse brandweer, aangekocht. Brandweercommandant H. Groe- neveld kon vanmorgen terecht trots naar „zijn" nieuwe wagen ky- ken. Het is een Magyrus-Deutz/ Bagkytra-nevelspuitauto. Onder de motorkap bevindt zieh een ware mo- torfabriek, die een zware zes-cilinder motor is. Vier nevelspuitslangen, die zich De risico's van; 1. BRAND 2. DIEFSTAL 3. VERLIES 4. VERMISSING 5. VERWISSELING 6. BESCHADIGING BROERSVEST 6D TELEFOON 68206 achterin bevinden, kunnen binnen enkele seconden worden uitgerold en dan kan direct worden begonnen met spuiten. In een tank in de wagen bevindt zich nameiyk 1750 liter wa ter en vier stralen kunnen met dit water een kwartier lang krachtig spuiten. Bovendien kunnen aan een krach tige lage-druk-pomp aan de voor zijde van de brandweerauto twaalf slangen worden gekoppeld. De lage drukpomp, die de sterkste is, waar over de Vlaardingse brandweer nu beschikt, heeft een capaciteit van 2900 I. per minuut. (De overige vier pompen van de andere brandweer- Burgemeester mr. J. Heusdens, die de nevelspuit namens het gemeente bestuur overnam van de verkoop organisatie, zei in een toespraak, dat de spuit de eerste uitrukwagen van Vlaardings Vrywiilige Brandweer zal worden. Met drie tot vier mensen zal in de toekomst bij brand de eerste klap enkele minuten na het binnen komen van de brandmelding reeds kunnen worden opgevangen. Weer is de tyd, die verloopt na het tijdstip waarop het alarm wordt ge geven en het geven van water, met drie minuten bekort. Burgemeester Heusdens stelde nog eens voorop, dat het gemeentebe stuur er steeds op uit ls de brand weer het beste materieel te geven. „Dit kunnen we met een gerust hart doen", omdat wy ervan over tuigd zijn, dat de brandweer het kostbare materiaal goed en met zorg behandeld. „Vooral ook in verband met de uitbreiding van Vlaardingen achtte mr. Heusdens de nevelspuit een be- langryke aanwinst. De betekenis van dewagen zal nog groeien als het zo ver ls, dat een kleine beroepskern in vaste dienst kan worden genomen. Dat laatste is nog een van de grote wensen van brandweercom mandant H. Groeneveld. Andere wensen zUn de aanschaf van een mobilofoon-installatie, een mate riaal- en een takelwagen. „Dit kan er allemaal niet in één dag komen," aldus mr. Heusdens, di verder meedeelde, dat zowel de brandweerinspecteur als brandweer commandant Groeneveld onverdeeld gunstig over de nieuwe auto oor delen. De burgemeester dankte ten slotte de heer G. Moorer, chef van de ver kooporganisatie Ridder Co., die mede namens de N.V. Motorkracht uit Hoogeveen de nevelspuit over droeg. Tot slot van de demonstratie wer- by de Oude Haven tegenover de nieuwe sluis aan de Korte Dyk nog eens twaalf slangen uitgelegd, die op de lage drukpomp aan de voorkant van de nevelspuitwagen kunnen wor den aangesloten. Vlaardingens Vrijwillige Brand weer beschikt nu in totaal over acht brandweerwagens (motor- spuiten Inbegrepen) met een to taal pompvermogen van 13.800 water per minuut. De inventaris bestaat nu uit twee autospuiten met een pompvermogen van 2500 liter per minuut, een autospuit van 1000 liter per minuut, twee motorspuiten van 700 1 per mi nuut, twee motorspuiten van resp. 850 en 800 1 per minuut en de nieuwe nevelspuit van 2750 1 per minuut (gerekend buiten de ne vel-installatie om). Voorts beschikt het korps nog over een ladderwagen met een voorbouwpomp van 2500 liter per minuut en een ladderwagen met itijghoogte van 27 m, twee trek kers en twee bluspoederwagens. In een der buitenwyken van Parus, in de Rue de Crimée, ligt een klein stukje Rusland. Daar staat het Or thodox Theologisch Instituut, het enige in West-Europa, dat priesters opleidt voor de Russische kerk buiten Rusland. In hen allen leeft de hoop, eens naar het moederland te kunnen terugkeren. Velen, die het seminarie bevolken, kennen dit land niet eens, maar toch is het Russisch hun moe dertaal. Het is de taal, waarin zij hun prachtige liederen zingen. Deze Russische kolonie in Parijs heeft zich niet teruggetrokken in isolement en restauratie, maar is in de ruimte van de Oecumene ge treden. Deze studenten laven onder uiterst sobere omstandigheden, want de financiën van deze vluchtelingen laten niet meer toe. Om in hun levensbehoeften te voorzien en hun studie te kunnen voortzetten, gaat het koor meermalen op toemee naar allerlei landen. Zoals reeds verleden week mede gedeeld, brengt het in de maand no vember een bezoek aan ons land en het komt op donderdag 6 november een kerkconcert geven in de Grote Kerk. Wie reeds in 1955 zulk een concert heeft gehoord, zal zich dit evenement niet laten ontglippen. 23 OKTOBER Engels pond 10,56110,57' Sft dollar3 77-3 771 Franse frank 89.7589,85 Belgische frank Zwitserse frank 'ocs Zweedse kroon 72,91572,965 Duitse mark 90;=3,9Ir ca Deense kroon 54,61—54,bb Noorse kroon 52,80552,855 Zwitserland (vrij) 88.881—88,935 Panada 3,89^g~~3»89^ Italiaanse Ure v Oostenrykse schilling 14,59514,605 Om het recreatiegebied bij Kethel te voltooien is nog een bedrag van 320.000 nodig. Daarbij is 95,000 inbegrepen voor niet bijzon der urgente werkzaamheden, terwijl de DACW bovendien een hogere subsidie van 90.000 heeft toegezegd. B. en W. vragen nu aan de raad een krediet van 135.000 om het werk in het Stadspark Kethel voort te zetten. In het voorstel wordt beknopt het financiële aspect van het recreatie gebied geschetst: Uit de opbrengst van de grond- verkoop aan de Dok- en Werf-Maat- schappij Wilton-Fyenoord N.V. in 1950 is een bedrag van 1.000.000 bestemd als bydrage in de kosten van het Stadspark Kethel. De uitvoering van de daaraan ver bonden werkzaamheden zou geschie den in DACW-verband. De ten laste van de Gemeente blijvende kosten werden in het rapport van de Direc teur van Gemeentewerken d.d. 9 ok tober 1951 zonder de aankoop van de nog niet in het' bezit van de Ge meente zijnde grond, getaxeerd op 860.000. Aangezien dit object in 1952 één van de zeer weinige belangrüke werkobjecten in het zuidelijk deel van Zuid-Holland was, liep het aan tal tewerkgesteiden in de loop van 1952 op tot 350, daarmede ver uit gaande boven de aanvankelijke ver wachting. Dat dit in financieel op zicht ongunstig was, werd aanstonds onderkend, doch als onafwendbaar aanvaard. Daartegenover stond als winstpunt, dat de aanleg van het Stadspark eerder zou zijn voltooid dan oorspronkelijk in de bedoeling lag. Evenwel, de overstromingsramp 1953 deed 't winstpunt verloren gaan en vergrootte het nadeel. Terrein gedeelten die reeds in bewerking wa ren, wegen waarvan de onderbouw reeds was aangebracht, werden door onkruid overwoekerd, het overige terrein vooral weiland was voor beweiding onbruikbaar geworden, en. een gedeelte van de geprojecteerde vijvers moest op last van de desbe treffende polderbesturen worden vol tooid, hetgeen by gebrek aan DACW-arbeiders in „vru" werk moest plaats vinden. Dat was voor ons aanleiding om ons met de DACW in verbinding te stellen en te verzoeken om extra- bijdrage in de extra-kosten, welke de gemeente zich heeft moeten ge troosten. Eén dezer dagen werd bericht ont vangen, dat een subsidie zal worden toegekend van 130% in het bedrag der uitgaven wegens arbeidslonen overeenkomstig goedgekeurd plan en begroting in overleg met Gemeente werken tot. stand gekomen. Er zal daarna echter nog 320.000 nodig zjjn om het werk af te maken. Daaronder zijn echter tot een bedrag van 95.000 werkzaamheden begre pen, waarvan uitstel geen grote moeilijkheden zal opleveren. Wij den ken hier aan een theehuis, een kiosk en een toiletgebouwtje. Biyft de ver wezenlijking daarvan nog even ach terwege, dan is het thans benodigde bedrag nog 225.000,Daartegen over staat de hogere subsidie van de DACW, zodat per saldo nog beroep op 135.000,aan nieuwe middelen nodig blijkt. Vangstberichten van vrijdagmor gen; VI 70 120 k vl. thuisv; VI 78 geen; VI 79 geen; VI 85 20 k thuisv; VI 172 10 k; VI 203 10 k; VI. 208 8 k; VI 216 30 k; VI 97 10 k; VI 114 2 k; VI 115 10 k; VI 142 60 k thuisv; Vi 197 10 k; VI 199 2 k; Vi 14 10 k; VI 56 geen; VI 89 125 k gisteren; VI 112 10 k; VI 132 geen; VI 153 20 k. Binnen 24 oktober: VI 190 G. v. Roon, 18 last, 600 kst verse. Brandweercommandant H. Groeneveld moest het zelf ook even proberen. „Prachtig materiaal en wat een voor delen," zo was zijn oordeel over de nieuwe nevelspuit. En dat is maar gelukkig, want ten slotte moeten hij en zijn man nen ermee werken! Na de fraaie overwinning van zon dag speelt Hcrmes-DVS weer aan de Damlaan en wel tegen Ridderkerk, dat weliswaar in de lagere regionen verkeert, doch een gevaarluke tegen stander kan zijn. Hermes-DVS, dat vol goede moed is en terecht als we het uitsteken de spel van de laatste wedstrijden in aanmerking nemen zal zich zeker tot het uiterste inspannen, omdat, met een beetje geluk, de bovenste plaats bereikt kan worden. Daarvoor Is echter in de eerste plaats nodig, dat er gewonnen wordt. Voor de wedstrijd, die om 2 uur be gint, zal zeker grote belangstelling be staan. In de naaste omgeving is er geen „concurrentie" van betekenis. Daarom doet men er goed aan, zich bü de voorverkoop-adressen reeds zo veel mogelijk van kaarten te voor zien. Dat voorkomt wachten vóór de wedstryd. Het elftal van H-DVS ls onge- wyzigd. Voor het tweede elftal staat de verre reis naar Rapid-JC op het pro gramma. Het zal niet meevallen om de ïystaanvoerders in eigen huis te kloppen, maar een gelijk spel is zeker niet onmogelük. a Het derde elftal gaat om 10 uur in Den Haag bü ADO 3 op bezoek. Daar kan gewonnen worden. Burgemeester W. J. D. van Dijck van Maassluis was vanmorgen om half elf al in het feestelijk ver sierde rusthuis van de hervormde diaconie. In dé conversatiezaal troonde de vitale opa Kees van Rhoon, die door de burgemeester namens de bevolking gelukge wenst werd met zijn 100:1ste ver jaardag. Ter ere van die verjaardag viagt vandaag half Maassluis. Opa van Rhoon is dan ook als oud-stalhou der een goede bekende in het stadje aan de Waterweg. In de loop van de dag kwamen zoons, dochters, klein zoons en kleindochters in een lange ry feliciteren. De buurtver. bood een prdc'ntig geschenk aan en vanavond brengt het Maassluise fanfarekorps een serenade aan de honderdjarige, die alles druk babbelend zelf mee wil maken. Menige herinnering aan vroeger is vandaag in Maassluis opgehaald. Te gen dokter Melchior, die ook even langskwam, vertelde opa Kees nog eens lachend, dat hy ais verhuurder van rytuigen aan de artsen in zyn leven meer verdiend heeft dan de artsen aan hem. Opa Kees kan zich er nameiyk op beroemen dat hy de laatste halve eeuw geen en kele keer ziek is geweest.» In 1878 vervulde hy zijn dienst plicht, Gedurende 1 jaar. De overige 7 maanden knapte een neef voor mü op. Die deed dat omdat hij ervoor betaald werd, zo praat opa Kees, die de oudste was uit het gezin van 22 kinderen van de Vlaardingse stal houder Van Rhoon. (Ongecorrigeerd) Advertentie IM. Maandag 21 oktober is in de Jan Ligtharlschool, Jan Ligthartstraat 2, een dependance geopend van de openbare kleuterschool „De Padde stoel" aan de Meidoornstraat in de Babberspoldcr. Deze dependance heeft de beschik king ovre een werklokaal en een speellokaal. De klas. die momenteel 28 kleuters telt, staat onder leiding van mej. M. J. Boere. Er kunnen nog kinderen van ten minste vier jaar worden geplaatst. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 08798 En U weet i

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1