door de Groene Hel en voor technische scholieren Catamaran 3' zal alle zeilrecords verbeteren ionisten in Museum Vlaardingen vinden ideale constructie geëist van sociëteitslokaal OM DE HVV-BEKER Zeshonderd deelnemers aan m Bromfietser Burgerlijke Stand overleden Snellerbeweeglijkercomfortabeler Wat zij vingen chiedammers onder GEVONDEN Wisselkoersen UITSLAGEN SBKC Voor herenmodes Timco Bestelauto botst tegen woning wercló SPAARBANK ANNO 1820 5 KORT GEDING: ZA AK AANGEHOUDEN Veilingnieuws HET VRUE VOLK WOENSDAG 29 OKTOBER 1958 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) „Zwerftocht door de Groene Hel" was het onderwerp, waar over de journalist Hans Kievid gisteravond in het Gebouw voor Chr, Soc. Belangen een boeiende lezing hield. Die zwerftocht voerde door het onmetelijke Amazone-gebied. Het gehoor be stond uit leden van de afdelingen Schiedam van de Kon. Ver. Oost en West en van de Ned. Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis. Concert en toneel Indiaan beschermd Drie Vlaardtagers werken op het ogenblik aan de „wonderboot", die slechts een zeiloppervlakte van 17 m2 krijgt, die uit twee drijvers van 6 m en 20 cm lengte zal bestaan en die 450 kilo water zal ver plaatsen. Het grootzeil (tevens fok) komt tussen een bokmast te hangen. 3ö October spaaróag* ai Kajuit Naar Engeland Gelijmd —Confiance Voor tien jaar? Waar in Schiedam de oude Damlaan een hoek maakt naar de nieuwe Damlaan prijkt al vele maanden dit voor op nog niet verklaarde roept dit beeld herinneringen op aan het Bretonse plaatsje Carnac, In de buurt waarvan men op een open stuk terrein dicht bij elkaar langwerpige en massieve steenmassa's kan aantreffen: de resten van „woonhuizen" van zeer oude Keltische stammen, die daar voor op niet nog verklaarde wijze van het strand enorme rotsblokken vele kilometers het land invoerden. Dit hier zijn geen rotsblok ken, maar doodgewone heipa len die bovende grond •uitsteken, geen resten van woonhuizen, maar het begin daarvan. Het lijkt wel of de bouwer van de nabijgelegen percelen vergeten is, dat ook bier geheid is. Het komt ons ten mniste niet waarschijnlijk voor,' dat Schiedam in navol ging van Carnac van deze «tonnen heipalen een toeris tische bezienswaardigheid wil maken. Zoals Kievid aankondigde, bedoelde met een navrant voorbeeld: in het hü slechts een „sightseeing" te geven Amazone-gebied hebben negers nit van dit gebied, dat wat grootte be- j Jamaica vele jaren geleden een treft overeenkomt met West-Europa, spoorlijntje van 15 kilometer lengte Hü is in die opzet voortreffeiyk ge- aangelegd; elke dwarsligger kostte I slaagd en dat is zeker niet in de laatste plaats te danken aan de kleu rendia's, die hjj na de pauze ver toonde. In het Amazone-gebied wonen ongeveer 800.000 mensen. Daarbij zijn niet gerekend de anderhalf miljoen Indianen (misschien meer. misschien minder), waarvan de helft nog in voortdurende vijandschap met de blanken leeft. ir De Indianen vormden weldra het Glkxlrfr. hoofdthema van Kievids causerie. Hü In •(het oudet vervallen pand naast de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek aan de Lange Haven wordt nog steeds avond aan avond hard gewerkt door een handjevol CJMV'ers. Drie weken geleden ver geleken we dit pand met een Augias stal die gereinigd moest worden. Het is er nu nog een chaos, maar er be gint al enige verlichting te komen in de Hercules-taak die de CJMV op zich heeft genomen: enkele vertrek ken beginnen reeds duidelijk sporen van bewoonbaarheid te vertonen. Er zal echter nog heel wat cement, verf, spijkers en hout gebruikt moe ten worden, 'tvilleh de CJMV'ers trots kunnen wijzen op hun (eerste) Eigen Home. We herinneren ons nog de woorden van federatie-voorzitter W. de Wolf): In januari moet het ge bouw klaar komen.. Behalve met de tijdkwestie worste len de CJMV'ers nog met een ander probleem: ze hebben nog geen naam voor hun clubhuis. Er is daarom, een. prijsvraag uitgeschreven. Wie de ■meest geschikte naam voor het pand levert, krijgt een boekebon. Wij zijn benieuwd, wat er uit de bus zal ko men. Het Schiedams mandoline-gezel schap ONI, dirigent J. G. Hakkert, houdt dinsdag in Irene aan de Nieu we Haven een concert- en toneel avond. Aanvang half acht. Voor de pauze zal ONI musiceren, daarna voert de toneelvereniging Lutona het blijspel „Op Denneheuvel" van Dick Faber op. De muziek tussen de be drijven door wordt verzorgd door Hakekrts Ensemble. vertelde over de koppensnellers, door gaans vriendelijke mensen, die alleen maar een kop snellen om boven aardse machten gunstig te stemmen of om te kunnen trouwen met een reeds getrouwde vrouw, waarvan de echtgenoot dus uit de weg moet wor den geruimd. Die gesnelde en „gebalsemde" kop pen gaan in Brazilië goed van de hand. Vooral de Amerikanen hebben voor een dergelijk souvenir heel wat geld over. Voor een echte kop betaalt men grif 200 dollar, voor een imitatie (Kievid liet zo'n valse kop zien) hoef je slechts één dollar neer te tellen zes negers het leven! Gevonden voorwerpen, te bevragen aan het politiebureau te Schiedam tus sen 913.30 ur en 2—6 uur; pr grijze glacé berenhandschoenen, pr bruinlede- ren heren-handschoenen, kinderporte- monnaie. Te bevragen bij vinders: kinderporte- monnaie, A. Meijboom, Jacobastraat 1; tasje met damesschoenen, W. v. d. Hoek» Hagastraat 10; portemonn&ie met inhoud, A. Haegenbos, Portugesestraat 54, Bot terdam; pr blauw-wltte gymschoenen, laarzen, K. Col lig non, Cartesiusatraat Elshof, Plein Eendragt 17b; pr rubber ize; 1 blauw wollen vest, Rijnhout. W. Brouwerstraat 8b; zijden hoofddoek, jasje, Janaen, VlaardingerdUk 125; pet, Th. Rost, Havendljk 162a; rozenkrans, A. B&loch, Prof. Kamerllngh Onneslaan 92b; bril, D. Kramer, Parenlaan4, Kethei; ring met sleutels, Christen, Rotterdam- sedijk 78b; ring met sleutel en medaille, Van Noort, Jullanalaan 112; vulpen, R. Pols. Bleekstraat 54, Vlaardingen; vul pen en balpen in etui, N. Grims, Palal- lelweg 228c; pr leverkleurige dames- handschoenen, J. Ploos van Amstel, Wattstraat 61; pr glacé herenhandschoe nen, Zetteler, Singel 72, dameshand schoen (r), J. den Ouden. Leliestraat 32; heren handschoen (r), Klelnbergen, Nassaulaan 31; pr bruine herenhand- schoenen. G. van Beesten, St.Jacobs Gasthuis, Burg. Knappertlaan 59 (na 18 uur); bruine herenhandachoen (1.), M. Sintnicolaas, Burg. Knappertlaan 10b; doosje met gaakousjes, De Snelle Vliet, Rotterdarasedljk 425; damespolshorloge, A. van EIJk, Broekkade 30, Kèthel; gou den ring met steen, mevr. Droog, Geert Reladersstraat 5c; zilveren kettinkje, A. Hazewindes, Prof. Kamerllngh Onnes laan 94a; bedrag aan geld, F. Hommel, Fabriatraat 57; lichtgekleurde heren regenjas, politiepost Kethei; plastic popje, v. d. Linden, Dr. Kuljperlaan 91; houten stepje, mevr. Hollerhoek, Burg. van Haarenlaan 928; pr rolschaatsen, M» Bergkotte, G&lilelstraat 37a. 28 oktober 1958 Engels pond 10,56210,571 Amerik. dollar 3,76(33,77a Franse frank89,8089,90 Belgische frank 7,57è7,58 Zwitserse frank 86,4686,51 Zweedse kroon 72,9973,04 Duitse mark t90,35590,405 Deense kroon 54,62i54,674 Noorse kroon 52,81552,865 Zwitserland (vrij) 87,77587,825 Canada 3,8953,892 Italiaanse Ure 60,55560,605 Oostenr. schilling 14,59514,605 Ter gelegenheid van het vijftigjarig bestaan van de Techni sche School zijn gisteren allerlei wedstrijden georganiseerd voor de leerlingen. Men begon 's ochtends met een spannende puzzeltocht. 's Middags waren zij op het sportterrein bewesten de Poldervaart bij voetbalwedstrijden, waaraan ook de Ulo scholen deelnamen en in de kantine van de school zijn tafel tenniswedstrijden gehouden. Vanmorgen is men in het Sport- fondsenbad begonnen met zwemwedstrijden. Geboren; Jacobus, zv A dé Bruijn De heer Simonls uit Wateringen is en J Selders: Esther, dv C J de Wit gistermladag in het Gasthuis te en C J Helbers. Delft overleden aan de gevolgen van Overleden: M Veldhoen, 70 jr; C ongeluk dat hem vrijdag met Valk, 81 jr; J A Ouwerling 73 jr. rijn brommer in Rijswijk overkwam. De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden van de Schie- damse Bedrijfsklaverjas Competitie (SBKC) luiden als volgt Afd. A: Gem. Werken—GTB 4—2, BWFVlug 42, StandaartExcel sior 33, De GeerDe Spar 24. Afd. B: VincentGem. Werken 51, De GeerStandaart 15, Uni- pueExcelsior 33. Op de Koemarkt is gistermiddag omstreeks zes uur de 24-jarige Schie- damse stoker J. V. aangehouden die dronken op een bromfiets tussen twee fietsers reed. Advertentie LM. De puzzeltocht was wel het groot ste evenement van de dag. Ruim zes honderd jongens hadden de fiets be klommen en gingen aan de hand van een routekaart aan het puzzelen. Van de Technische School vertrok men naar de Poldervaart, door het recrea tiegebied. dan naar Kethei, waar op het Kerkplein even gestopt werd voor een flesje limonade, vandaar weer door het recreatiegebied en zo weer terug naav school. Op het Kerkplein was het op een gegeven moment een enorme opstop ping, toen de jongens hun route aanwijzing verkeerd begrepen, zodat de leraren in allerijl moesten toe schieten om het verkeer te regelen. Ze mochten echter niets zeggen. Op de route-aanwijzing stond de vraag wat er boven een uitgang op het Kerkplein hing. Alle jongens keken, doch zagen niets. Niemand kwam echter op het idee aan de andere kant te kijken, zodat nie mand er zonder strafpunten ls af gekomen. Om zes uur gisteravond was de uitslag bekend en vanmiddag om een uur werden de prijzen uitgereikt. Bij de individuele prijzen gingen de eer ste tien naar Van de Berg, Middel dorp, Van Leeuwen, Steenoven, Wes- terdijk. Kramp. Van Gene, Hendriks, Ferwerda en Meeder. De ene hoofdprijs, een horloge, was voor Hagendljk en de andere voor Jansen. De vakprijzen, prijzen dus die in de klas blijven, waren voor Lans en Veldhoven van de bankwerkers Noo- men van de meubelmakers, Veth van de timmerlieden, Soeters van de schilders, De Groot van de automon teurs, Jongman van de elektriciens en Friedrieh van de instrumentma kers, De familieprijzen, een pakket waar voor de hele familie iets in zat, waren voor Osephius en A. de Jong, Bij de tafeltenniswedstrijden is het warm toegegaan. Er waren veel deel nemers. De uitslag van deze wed strijden, waarvan de prijzen ook vanmiddag werden uitgereikt, waren 1. Angelo Eikmans, 2. Wil v. d. Fluim, 3. Gerard Akkerhuis. 4. Peter Jacobs, 5. Robbie Kok, 6. Nico Slavenburg, Tot 1915 hadden de blanken de gewoonte de Indianen zonder meer neer te schieten. Dat veranderde, toen in Brazilië een maarschalk aan de macht kwam, die een Ver eniging tot Bescherming van In dianen stichtte. De fauna van het land, aldus Kie vid, biedt veel exotisch, maar ook veel gevaarlijks. En hij'noemde de reuzenslangen, de piranhas (vies- etende vissen), de sidderalen, vam piers, vogelspinnen, schorpioenen. Aan grondstoffen is het Amazone gebied zeer rijk, vertelde Kievid. Er is hout genoeg om de hele wereld vijftig jaar lang van alle hout- en papiersoorten te voorzien, er is een zee van petroleum, goud, diamanten, noten en het grootste rubberareaal ter wereld. Maar dat al kan niet ren dabel worden gemaakt. Het gebied is te ontoegankelijk, vandaar de naam Groene Hel. Voor lopig is het technisch onmogeiyk om daar wegen, spoorlijnen en bruggen aan te leggen. En hy illustreerde dat 7. André Kouwenhoven, 8, Piet Pelle 9. Adriaan de Haer, 10. Bernard En kt, XI. Joop Putter, 12. Wim Kemper. Voetballen De voetbalwedstryden. die op het HBSS-Ursus-terrein gehouden wer den, trokken veel publiek. Er namen vuf scholen aan deel: de Technische School, de Rehobothschool, de K.-K. Ulo, de Willem de Zwijgerschool en de Prinses Ireneschool. Er werden wedstryden van tweemaal tien mi nuten gespeeld; elke ploeg moest twee wedstryden spelen. De wedstrijd Prinses Ireneschool Rehobothschool eindigde 10, R.-K. Ulo—Willem de Zwijgerschool 02, Technische SchoolPrinses Irene school 01, RehobothschoolR.-K. Ulo 01, Willem de Zwijgerschool Technische School i0, Prinses IreneschoolR.-K. Ulo 30, Reho bothschoolTechnische School 00, Wiilme de Zwijgerschool—Prinses Ireneschool 00, R.-K. UloTech nische School 01, Rehobothschool Willem de Zwijgerschool 02. Na deze wedstrijden hadden de Prinses Ireneschool en de Willem de Zwijgerschool heiden zeven punten en dus moest er een beslissingswed strijd gespeeld worden. Deze wedstrijd eindigde in een 1O-overwinning voor de Willem de Zwijgerschool. Deze school mocht vanmiddag de beker uit handen van de heer Pulle man ontvangen. De 22-jarige C. Z. uit Rotterdam is gistermiddag met zijn bestelauto tegen de gevel van een huis aan de Hofsingel te Vlaardingen gereden. Auto en huis werden licht bescha digd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. De bestelauto kwam de Hofsingel afrijden en wilde linksaf de Calien- burgstrat in slaan. Vermoedelijk stuurde hü b"ü deze manoeuvre te iaat bij, want de auto gleed uit de bocht en kwam tegen het huis te recht. Vangstberichten van woensdag morgen; VI 70, 34 kantjes; VI 78, 3 k. VI 79, 25 k.; VI 85, 10 k.; VI 172, 40 k. VI 203, Ik.; VI 208, 6 k.; VI 216, 6 k.; VI 97, 12 k.; VI 114, 25 fc.; VI 115, 15 k.; VI 142, 16 k.; VI 190, 8 VI 121, 85 k.; VI 197, 10 k.; VI 199, 35 k„ halve vleet; VI 14, 30 k.; VI 56. 17 k.; VI 89, 13 k.; VI 112, 5 k.; VI 132, 8 k.; VI 131, 102 k. Prijzen van hedenmorgen: Steur- haring 44.50 tot 47,50. 28 oktober: vertrokken VI 172, schipper W. Schaar, VI 14 schipper A. Visser, VI 97 schipper F van Schoor, VI 89 schipper C. Duindam. Irak en de Verenigde Arabische Republiek zullen een gemeenschap pelijk leerplan invoeren voor lagere en middelbare scholen. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER. 2 en 8.15 uur; Fanfare. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uur. De. knapste meisjes moeten sterven Apotheek: Apotheek Evers, Lange Haven 81. Diversen: MUSIS- SACRUM, 8 uur: Technische Schooi, opvoering revue ..Tlsso t.g.v. 50-jarig bestaan der schooi. WIJKCENTRUM, S uur: PvdA, ver gadering. IRENE, 8 uur: Wijk 3 der Herv Gem filmavond. OUD-KATHOLIKE KERK, 8.15 UIU orgelconcert. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Fanfare Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATER, 2, 7 en 9 uui De knapste meisjes moeten sterven Apotheek: Apotheek Evèrs. Lange Haven 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM. 105 uur: Kunst van nu (de expressionisten' Kunst, van toen. Diversen PASSAGE-THEATER. 8 uur: Toon kusst. concert door ïiet Rott Pmiii Orkést, solist Cor de Groot, plano VOLKSGEBOUW. 8 UUr: ANMB, films. Het Stedelijk Museum te Schiedam toont thans in de entreezaal werken van Nederlandse expressionisten, voor een gedeelte uit eigen bezit en voor een gedeelte in bruikleen. Het expressionisme omvat schilders die het in hun werk vooral laten aankomen op de uitdrukking van hun emoties, hun innerlijke wereld. Men noemt Vincent van Gogh de eerste „echte" expressionist. In het museum kan men zien wel ke invloed hü heeft gehad en eigen lijk nog steeds uitoefent. Men ziet dat niet alleen in een zeer merkwaardig vroeg schilderij van Jan Sluyters uit 1910, maar ook in de stralende kleu ren van de prenten van Hendrik Werkman, en zelfs In het werk van Karei Appel. Van Werkman zün, dank zü bruik lenen, de „Chassidische Legenden" aanwezig en een unieke, zeer grote prent „De vrouwen en het witte paard", een prent uit de serie „Het vrouweneiiand" en een schilderij „Het huisje van Kafka" uit 1938, dat frappante overeenkomst toont met een schilderij van Karei Appel uit 1943. waarop men in dezelfde sfeer een sprookjesachtig rood huisje ziet. Van Karei Appel zün voorts opge hangen vrijwel onbekende vroege werken, zoals het „Portret van een hoer", het „Portret van een zigeune rin" en ..Landschap met wilgen". Verder treft men in de zaal een zeer zeldzaam vroeg schilderij van Jan Wiegers „Twee mannen in de sneeuw", dat de eigen aard _yan het U-ronnigs expressionisme duidelyk naar voren brengt. Ook vindt men boeken, waarbij een uiterst zeldzaam exemplaar van de eerste druk van Paul van Ostayens dichtbundel „De bezette stad" en een schilderij met een stieregevecht dooi de Groningse dichter Hendrik de Vries, eveneens een vooraanstaand expressionist. De collctie, die geruimte tijd bijeen- blüft, zal in de komende maanden nog worden uitgebreid. Er wordt een groot aantal rondlei dingen met kinderen gehouden. In de grote bovenzaal van het ma- j seum hangt een collectie van oude1 (Van een onzer verslaggevers) „Deze zeilboot zal een revolutie in de zeilwereld veroorzaken", zo verzekeren de bouwers. De „Catamaran 3" zal bij windkracht zeven met „vol zeil" nog rustig met een snelheid van rond vijftig kilometer per uur over de golven stuiven. Vanuit de jachthavens zullen voor windkracht gevluchte zeilers hun ogen uitkijken. Het type boot is niet nieuw. Reeds bonderden jaren geleden gingen de Polynesiërs er de „Pacific" mee op. ZÜ zeilden er al mee, toen de Noor- Advertentie LM. bezoekers aan onze kantoren ontvangen die dag een mooie kalender. terwyl nieuwe spaarders, die 10,-of meer inleggen, een fraaie ASBAK ontvangen. SCHIEDAM Hoofdkantoor: LANGE HAVEN 80 en eindigend met welen Brueghel" Mat tb ijs Maris. Bü de Aula is reeds het een en an der te zien van de nieuwe opstelling der Schiedamse geschiedenis. In de vitrines vindt men brons plastieken van o.a. Lambertus Zeijl, professor Bronner en professor Esser, alsmede oud en modem aardewerk, schilderijen, te beginnen bü de „Flu- mannen in hun Vikingboten Neder land binnenroeiden. Het principe is eenvoudig. Twee drijvers. Een bokmast, dat is een twee-pootsmast. En daahtussen een grote fokl In Engeland kreeg men enkele ja ren geleden plotseling weer belang stelling voor dit principe. Lord Bra- bazon had toen al gezegd, dat met één zeil de gunstigste windvang kon worden gegrepen. De Engelsen begonnen te knutse len. Drie Nederlanders volgden dat geknutsel met belangstelling. Tot twee van hen, de Vlaardingse chemi- ker P. de Wit en tuinman J. Don ook aan het construeren sloegen. Zü construeerden de Catamaran 1. De boot sloeg alle snelheidsrecords, maar was moeilijk manoeuvreerbaar. Een andere Vlaardinger, J. Kalis vaart, zag de boot encon strueerde een betere, de „Catama ran 2". De twee twee-pootsmasten worden elk zeven meter lang. Het draaipunt van de giek komt op een derde (van voren af) van de lengte der drijvers. Het zeil komt tussen de masten In te hangen. Die masten zullen geen zuchtje wind opvangen. „Bij een normaal tuig stoort de mast de luchtstroming altijd het sterkst aan de leikant en juist aan de leiziide is de windkracht het grootst." De „Catamaran 3" krijgt een ruime en geriefiyke kajuit over de hele breedte van het schip. In de beide drUvers komt ruimte voor een mak- keiyke luie stoel, van waaruit het zeil makkeluk te bedienen is. Het is de bedoeling, dat de „Cata maran 3" in serie zal worden ge bouwd. De Gewapend Plastic Fabriek van Van Rietschoten en Kouwens zal de boot in produktie nemen. Amerika heeft er al belangstelling voor.. Waar- schyniyke prijs in Nederland? Aan merkelijk goedkoper dan een nieuw Valk jacht: ƒ3.500. De „Catamaran 3" zal aan het be gin van het nieuwe zellseizoen te water worden gelaten (Van een onzer verslaggevers) „U zult er verstandig aan doen samen een oplossing te zoeken voor de gerezen moeilijkheden en de regeling die u daarna treft in een contract vast te leggen". Aldus 'sprak de president van de Rotter damse rechtbank, mr. J. G. Render, aan het eind van een kort ge ding tussen de Vlaardingse sociëteit „Het Zeepaard" en ir. H. J. de J. te Vlaardingen, dat daarna voor onbepaalde tijd werd aangehouden. Het geschil ging over een in 1953 aangegane, maar niet door een con tract bekrachtigde huurovereen komst, waarby gedaagde ir. De J. een eerst door de sociëteit voor f 45.000 gekochte en daarna aan hem voor het zelfde bedrag (plus 1000 voor de aanschaffing van een bil jart) overgedragen villa aan de Schiedamseweg voor ƒ800 per jaar gedeeltelük aan diezelfde sociëteit verhuurd had. Gedaagde hield de beschikking over een privékantoor op de parterre en had verder het recht de beide grote kamers gelükvloers als conferentie- kamer te gebruiken, hetgeen geen enkel bezwaar opleverde daar de so ciëteit deze ruimte alleen 's woens dagsavonds nodig had. De moeilijkheden kwamen, toen ir. De J. die een raadgevend technisch bureau heeft en zelf ook lid van de sociëteit is, zy'n praktijk zo zag uit breiden dat zün personeel van acht tot dertig man toenam; een deel van hen werd toen In de verhuurde ruim te ondergebracht, waarbij het biljart en de bridgetafeltjes met platen tri plex werden afgedekt om schrüfge- legenheid te bieden en ook de stoe len van de sociëteit werden gebruikt. Nadat hy in deze tot een vertrek verbouwde ruimte ook nog kantoor- kasten had laten plaatsen, werd hem aangezegd het vertrek te ontruimen, waaraan ir. De J. niet voldeed. Het sociëteitsbestuur heeft daarna die ruimte van een hangslot laten voor zien. dat door gedaagde verbroken werd. Voor het verdere gebruik van In januari van dit jaar trokken de bouwers naar Engeland om daar de constructies eens nader te bekijken. Zy maakten aantekeningen en terug in Nederiand piekerden zy avonden lang. Zü combineerden wat zü hadden gezien, kwamen met nieuwe ideeën, construeerden modellen en plotseling bestond de Catamaran 3. „De wendbaarheid was tot nu toe ook in Engeland nog het moeilükste probleem. Wij hebben het nu opge lost. Wü hebben een betere oplossing dan in Engeland." Dank zij de grote mogelijkheden, die materiaal van nieuwste vinding biedt, krügt de Catamaran nu de ideale vorm! En de ideale wendbaar heid. In een schuur op met terrein van het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost wordt de boot nu gebouwd. De dry vers worden gemaakt van smalle, diagonaal aan elkaar gelijmde ocu- me-fineerplaten van 2 maal 2H mm. Over deze uiterst dunne en lichte fi- neerlaag komt een dunne laag plas tic. De uitslagen van de gisteravond gespeelde biljartpartüen om de beker van Het Vrije Volk zijn als volgt: Poule 1 LuctorBellevue 44. Bakker Pleterse De Wit Van Tielen Van Dyk Kloosterman 139 130 45 16 2.88 140 130 45 14 2.88 90 90 40 9 2.25 110 104 40 10 2.65 60 58 41 7 1.41 70 70 41 11 1.70 50 30 27 6 1.11 50 50 27 12 1.85 Favie Buitelaar TonegidoLEV (drie partijen) v. d. Veer 130 125 50 20 v, d. Does 130 130 50 12 C van P«eeven 100 B. van Reeven 90 Alphenaar Schepen 60 70 100 62 60 36 14 14 25 25 26 11 18 11 4—2. 2.50 2.60 7.14 4.42 2.40 1.44 Coens Schippers Verhey Smit 80 80 45 50 47 18 50 38 38 29 29 5 7 3 13 1.23 2.10 0.62 1.72 OBK 3. bSunlight b (3 par- 130 130 130 100 48 48 17 14 2.70 2.08 Poule 2: Sunlight Kalisyaart, Hartog v. Noord Groen de Korver Kalkman Van Hees Van Opstal Confiance a Van Rees Van Letten Vink Helmich 130 140 90 110 60 70 50 50 a—OBK 104 43 a 53. 12 2.39 140 43 16 3.25 90 110 60 51 50 34 58 58 32 32 26 26 10 8 11 10 10 6 Volksgebouw a 150 150 39 20 130 116 39 17 90 90 90 49 36 36 23 7 1.55 1.89 1.87 1.59 1.92 1.30 3.84 2.97 3.84 1.36 Poule 3 tyen) 3- Van Dorssen De Winter Geerlings Schaar v. Heüningen Westerwoud Volksgebouw t Klos Boomert Gast v. d. Ster Boogaard Van Wijk Van Genderen v. d. Vaart Voor de Luifel-beker-serie, werden gisteraovnd gespeeld: bü de BV DKC te Schiedam, de partyen: DKC a— 80 80 27 14 2.96 70 70 27 17 2.59 60 43 27 7 1.93 50 50 27 12 1.85 b 4—4. 130 130 39 16 333 130 89 39 27 2.28 90 80 53 8 1.50 90 90 53 9 1.69 60 80 31 7 133 80 54 31 9 1.74 60 38 44 0 0.86 40 40 44 6 0.90 het vertrek werd nu een dwangsom van ƒ100 geëist. Mr. J. H. van Kinderen te Schie dam die als verdediger van ir. De J. optrad, gaf toe dat de sociëteit zijn cliënt door hem de beschikking over het pand te geven en ook nog bü het verkrijgen van een hypotheek te bemiddelen ir. De J. op het paard heeft geholpen. Hij bestreed echter dat de sociëteit buiten de woensdag avonden de beschikking over de ge huurde ruimte zou hebben, mede op grond van de lage huursom, en dat er voor een overeenkomst van tien jaar sprake was, zoals de tegenpar- tü had gesteld. Namens de eiseres betoogde mr. G, H. Hoving te Schiedam dat overeen gekomen was, dat verhuurder de grote ruimte beneden alleen als con ferentiekamer zou gebruiken en dat er wel degelük van een contract voor tien jaar sprake was (het was ook genotuleerd, maar de vergadering waar de notulen zijn goedgekeurd werd niet door ir. De J, bijgewoond) Voorts werd ook van een keuken gebruik gemaakt, waarin de sociëteit serviesgoed borg en waarin ook een Uskast voor dranken stond. Door het gebruik waren de meubelen van de sociëteit beschadigd en ook aan de plaatsing van kantoormeubelen had men zich geërgerd. Mr. Reuder leek het wenselük dat op grond van de veranderde situatie een andere regeling getroffen dient te worden. Hij gaf in overweging de ruimte voorlopig in tweeën te delen, zodaat gedaagde er zün personeel kan laten werken zonder de meube len van de sociëteit te gebruiken. Later zou misschien een barak In de tuin als werkruimte een oplossing kunnen zün. Entre Nous a 44. v. RUnderhoff Eggelmeüer Quanjel Weeland Niewaard Verdam Prein Borranl 140 130 90 110 60 60 50 50 124 130 82 110 60 59 50 46 44 44 34 34 45 45 41 41 14 14 7 28 5 7 6 6 3.79 2.95 1.82 3.23 1.33 1.31 1.21 1.12 bij de BV RES te Schiedam: RES b —RES a ROTTERDAM. Coöp. Tuin bouwveiling der Z.H. Eilanden GA. te Rotterdam, 28 oktober 1958. Aard appelen 810 p. kg.; Andüvie 717; Bloemkool 2548 p. St.; Sperciebonen 71121 p. kg.; Snübonen 163—169; Witlof A 55—68; B 45—57; Spruiten A 20—66; B 29—30; D 60—63; Sla 350—11.— p. St.: Stoofsïa 12—18 p. kg.; Kroten 611; Rode kool 1016; Gele kool 11—14; Uien 6—15; Gr. kool 8—13; Waspex 10—13; Winter peen 47; Prei 1020; Spinazie 27 40; Seldery 26 p. bos: Peterselie 4—5; Knolselderij 413 p, kg.; To maten Exp. Binnen). A 98 64—87; B 78 60—78; C 93 37—82: CC 39 37—38; Zacht fruit: Alicanten 85121 p. kg.; Frankenthalers 70100: Golden Champion 98—133; Hard fruit Légi- pont H 3841; H 35—37; H I 1040; H II 19—26; K 28—32: Conférence St. 30, St. 36; H 23—25; H I 31; H II 14—19; K 15—25; Br. Clairg. H. 15—27; H 22—24: H I 19; H II 11; K 10; Zwijndr. wünpeer St. 26; St. 9—17; H 15—19; H 14—16; H H 6; Doyenne de C. H64—72; H 71—74; De Gry's Verbrugge De Jong Frederlks Bakker De Groot Frederlks Edelenbo6 130 96 32 14 3.00 150 150 32 39 4.68 120 120 48 17 2.50 90 84 48 9 1.75 60 60 41 7 1.46 100 81 41 13 1.97 50 50 37 5 1.35 50 47 37 9 1.27

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1