Te veel snoepgoed in plaats van kinderboek5 Verkoop van kaarten voor Jan Ligthartdag begint Voor Succes dreigt evaar m FLAMINGO'S stappen nu rond in Harmonie-zaal Wethouder v. Minnen opent vogelexpositie Bromfietser maakte zeven fouten Vergiftiging in feestzaal Zondag weer derby: nu Martinit-SFC POSTDUIVEN- KAMPIOENENSHOW Leonard Roggeveen op ouderavond: Wolhanclkrab in Poldervaart Auto rijdt oude man aan ief stallen BILJARTEN Het Vrije Volk Alleen HBSS en GSS in actie Van Roodkuif tot Kardinaal Geen vangnet onder trapeze Kantongerecht Schiedam Lager KNVB-voetbal EXPOSITIEZAAL N.V. DE ARBEIDERSPERS HET VRIJE VOLK DONDERDAG 6 NOVEMBER 1958 PAGINA 4 (Van een onzer verslaggevers) Twee belangrijke zaken kwamen gisteren aan de orde op de zeer goed oezochte ouderavond van de Schiedamse Jan Ligthartscholen A en B in het Wijkcentrum Nieuwland. Dat waren het kinderboek en de viering van de Jan Ligthartdag 1959. chiedammers onderelka' Cefa O B K-concert Feestavond DHS gaat niet door Lasclub Voor herenmodes Timco PANTALON DE BROEKENKONING De grootste krant Burgerlijke Stand Voorvork fiets brak LUXE POSTPAPIER ZATERDAGVOETBAL (Van een onzer verslaggevers) Twee echte roze flamingo's stappen sinds gisteravond door de Vlaardingse Harmoniezaal. Statig en waardig stappen ze rond in of om een vijvertje, dat midden in een fris plantsoen is ingebouwd. Rond dit plantsoen maken zes kleurige pape gaaien schreeuwerig duidelijk, dat ze er ook nog zijn. Ze komen allemaal uit de Rotterdamse diergaarde Blijdorp. De overige 400 vogels echter komen uit Vlaardingen. De afdeling Vlaardingen van de Nederlandse Bond van Vogellief hebbers heeft ervoor gezorgd, dat ze er weer kwamen. Zoals ze nu allemaal al weer twaalf jaar lang leder jaar weer komen. Circusdirecteur in cel Gewonde visser met Brandaris opgehaald Het was maar een korte af stand, die de jeugdige J. E. op zekere, dag in het centrum van Schiedam met zijn bromfiets reed. Niet meer dan een paar honderd meter. Niettemin zag hij kans om zeven overtredin gen te maken: hij stopte niet voor een stopstreep, voor een hem naderende auto liet hij geen doorgang vrij en vijfmaal gaf hij geen teken bij het ver anderen van richting. Koe op spoorlijn Zebrapaden De Vlaardingse politie had er spe ciaal een dag voor uitgetrokken om te controleren, of het rijdend ver- Ra ra Visconeours TOEGANG VRIJ In de afdeling Excelsior speelt tegen Hoogvliet De bekende schrijver van jeugdlectuur Leonard Roggeveen vertelde over het kinderboek en de voorzitter van de oudercommissie, de heer F. Smit, deed mededelingen over de honderdste verjaardag van Jan Ligthart, die op 11 januari door alle Nederlandse scholen van deze naam in Amersfoort zal worden gevierd, Wat de heer Smit vertelde, stemde overeen met wat wij reeds eerder hierover publiceerden. Nieuw was alleen zijn mededeling, dat begonnen zal worden met de verkoop van Jan -Ligthart-kaarten (waarvoor de Schiedamse kunstenaar Luuk Scholten het ontwerp leverde) voor een kwartje, waarvan de opbrengst bestemd is voor het grote evenement in januari. Leonard Roggeveen heeft met zyn lezing zijn toehoorders „geleerd en vermaakt". Met humoristische voor beelden illustreerde hy, hoe zeld zaam over het algemeen kinderen een goed boek krijgen. Op verjaar dagen of met Sinterklaas krijgen ze meestal snoepgoed of „degelijke" ca deaus, zoals sokkken of een broek, Töch kan men voor een kind nau welijks een beter geschenk bedenken dan een goed boek, Het kind heeft er veel plezier aan, het leert er wat van en... een boek raakt nooit op! Zorgvuldig heeft Roggeveen ver volgens de geschiedenis van de jeugdlectuur geëtaleerd. Omstreeks 1680 verscheen 'swerelds eerste kin derboek: „Sprookjes van Moeder de Gans" van Charles Perrault. In ons land was honderd jaar later de grote pionier op dit gebied Hieronymus van Alphen. Omstreeks 1900 .komt in de eerst wat ernstige en plechtige jeugdlec tuur wat meer geest en humor. Als exponent van deze vernieuwing noemde hJj Mark Twain. In Schiedam zijn in nog geen week' tijd meer dan tienduizend hoela-hoe pels verkocht. Vooral zaterdag schij nen de verkopers van deze zeer mak kelijk en in een minimum van tijd te maken instrumenten goede zaken te hebben gedaan. Wij hebben ons laten vertellen, dat op deze dag een ijzer handelaar in het westen van onze stad alleen al bijna tweeduizend van die gen heejt omgezet.. Overigens kunnen we binnenkort een Schiedamse Mister en Miss Hoe la Hoepel verwachten. Wij hebben gehoord, dat de Sectie Jeugd van de Schiedamse Gemeenschap, die im mer grote activiteit aan brandende actualiteit paart, van plan zou. zijn een hoepelwedstrijd voor de jeugd uit te schrijven nog voor de schaatsen uit het vet hoeven te worden gehaald. Hierbij zij de kanttekening ge maakt, dat het niet raadzaam, zou zijn de hoepelaars op hun uithou dingsvermogen te testen, gelijk men dat in Engeland heejt gedaan. De scholen zouden de volgende dag praktisch leeg zijn... De Cefa, afdeling Schiedam, ver toont zaterdagavond in Irene de film. „Zolang Je nog een moeder hebt", waarin Paula Wesseley de moederlijke hoofdrol speelt. Aanvang kwart over acht. Het harmonie-órkést Oefening Baart Hij maakte echter de restrictie, dat een bepaald soort ontspanningslec tuur bepaald verwerpelijk is, de sen sationele lectuur, zoals beeldromans en ruwe avonturenromans, en ver der kwajongensboeken in de stijl van Pietje Bel. Hij besloot zijn lezing met de uit spraak: „Een boek is goed, als het bi) de lezer iets nalaat." De ouderavond werd besloten met een vergadering, die maar kort duur de, Voornaamsete punt was de ver kiezing van enkele leden van de oudercommissie. Voorzitter P. Smit en de heer Col- lee werden herkozen. In de plaats van mevrouw Bauer en penningmees ter Middeldorp, die zich niet herkies baar stelden, kwamen mevrouw v, d. Horst en de heer Ruitenberg. Eggelmeijer 130 81 42 13 1.92 Hendriks 130 130 42 14 3.09 Weeland 110 73 44 9 1.65 de Graaf 110 110 44 14 2.50 Verdam 60 60 43 9 1.80 Mandemaker 80 78 43 9 1.80 Borrani 50 34 40 4 0.85 Krommenhoek 50 50 40 8 1.25 In verband met het overlijden van de heer J. C. Kerssemeijer, bestuurs lid van de SF AC DHS, gaat de feestavond van deze vereniging, die zaterdag in Musis Sacrum zou wor den gehouden, niet door. Bezitters van entreebewijzen ont vangen via het clubblad hiervan ver dere mededeling. Nu is het zover, dat er een massa aardige kinderboeken voorhanden zijn. Vorig jaar zijn er alleen al in Nederland 500 nieuwe versche nen. Hy gaf de ouders ook nog een goede raad. „Wanneer u wilt we ten welke boeken geschikt zijn voor uw kind, koop dan dat boekje dat is samengesteld door leidsters van jeugdleeszalen: „De kleine vuurtoren". Dat is een zeer be trouwbare gids." Een ander advies dat hij gaf, was: „Vertelt uw kinderen op een niet ai te .romantische" manier sprookjes, zodat zij niet kunnen slapen. Niet rollen met de ogen dus en geen dreigende stem opzetten, maar al leen het verhaal doen." mefM&Vnper gevoed* dagavond een concert m het Passage theater. OBK zal de concoursnum mers 1958 ten gehore brengen, waar mee het in Eindhoven op het lande lijke muziekconcours als beste te voorschijn kwam. Na de pauze wordt de film „Doctor at large" vertoond. Plaatsbespreken kan men zaterdag middag van 3 tot 5 urn* aan het VVV- huisje in de Plantage. De lasclub Schiedam viert op za terdagavond 15 november in Irene zijn vijftienjarig bestaan. Aanvang acht uur. Te gast zal zijn het Schie dams Toneel, dat een opvoering geeft van Arnold Ridley's „De voetbal pool". Advertentie lü DONDERDAG Bioscopen; PASSAGE-THEATER, 2 uur: Fanfare. Geen avondvoorstelling. MQNOPOLE-THEAXER, 2, 7 en 9 U. De man met de duizend gezichten. Apotheek; C. Jansen. Stvammerdamslnge) 41. Nieuwland-Apoth, Wlbautplelu 17. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur; Kunst van nu (de expressionisten i Kunst van toen. Diversen: PASSAGE-THEATER, 8 uur: Har monie dames- en mannenkoor Wll- ton-FiJenoord. uitvoering. VRIJDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 eü 8.15 uur: Fanfare. MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 u.: Odyssee. Apotheek: C. Jansen, Swammerdamslngei 41. Nleuwland-Apoth., Wlbautplem 17. reuloonstrihngen: STEDELIJK MUSEUM. 10—5 uur: Kunst van nu (de expressionisten) Kunst van toen. kundige boeken lezen? Antwoord: Nee. Naast het pedagogisch getinte verhaal verdient ook het zuivere ontspanningsverhaal een plaats. Broodvisser Rensen uit Fijnaeker heeft er de brui aan gegeven! Als pachter van de Poldervaart te Schie dam zal hij er voorlopig zijn luiken niet meer uitzetten, erhaaldelijk wer den de laatste tyd zijn fuiken ver nield doo rhierin geraakte wolhand- krabben, die zich met hun scharen een uitweg baanden. Men kan het de witvis en paling natuurlijk ook niet kwalijk nemen, dat ze van deze gelegenheid gebruik maakten de verloren vrijheid weer te hernemen. Zo werden niet alleen visser Rensen z'n netten vernield, maar ook de vangsten waren nihil. Uit dit alles valt dus op te maken dat de wolhandkrab thans in de Pol dervaart weer veelvuldig schijnt voor te komen. Op de kruising Troelstralaan— Hontierlage Gretelaan is Schiedam is gistermorgen de 70-jarige wielrijder A. Lepelaar uit Schiedam door een personenauto aangereden. Het slacht offer liep een hersenschudding en een hoofdwond op en klaagde over rug pijn. L. verleende de auto geen voorrang. Hij is in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. De scheepsleveranciei- A. E. Prins heeft bij de politie te Schiedam aangifte gedaan van diefstal van een autoradio, een luidspreker en een antenne, die gesloopt werden uit zijn auto, die hij 's nachts had laten staan in de Couwenhovenstraat. In de gemeente-bibliotheek aan de Lange Haven te Schiedam is uit de tas van de adjunct-directrice van de bibliotheek, mej. J. S., een por- temonnaie met 6,20 en een gouden medaille gestolen. Advertentie IM. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68981 In het kader van de Luifelbeker- serie zijn gisteravond gespeeld: Voro Poule 1 in het clublokaal van de biljartvereniging Entre-Nous: Entre Nous aKarseboom 26. Voor Poule 2 in het clublokaal van DKC: DKC c—RES c "—6. Michels 130 106 33 11 3.21 Leyte 130 130 33 28 3.93 de Wolde 90 74 41 14 1.80 v. Haasteren 110 110 41 17 2.68 v. Wolde 99 86 47 12 1.82 Edelenbos 50 50 47 6 1.06 In het verenigingslokaal van Het Centrum: Centrum- -DKC b 0—8. Fortuyn 130 104 32 11 3.25 de Koning 130 130 32 23 4.06 Simons 90 69 34 7 2.02 de Jong 90 90 34 18 2.64 v. Deursen 80 60 30 9 2.00 Hovener 70 70 30 11 2.33 Dries 60 49 34 11 1.44 Knipscheer 45 45 34 5 1.32 GEBOREN: Hendrikus, z v J. C. van der Velden en C. van Twist: Pe trus J„ z v P. J. Jagtman en C. M. van Wijk: Johannes, z v M. J. F. Fiers en J. M. Broekman; Francisca, d v C. J. Weber en H. Kuiper: Basti- aan C„ z v B. C. Kornet en W. C. L. N. Hertsig. Een lelijke val maakte gistermor gen omstreeks kwart voor zeven de 19-jange kartonnagewerkster mej. J. H. H. Zuidgeest, toen de voorvork van haar fiets brak. Het ongeluk ge beurde op de afrit van de Vellevest te Schiedam. Zij is ter observatie in het Gemeente-ziekenhuis opgeno men. en aspiranten Unicum aSucces a; Ahoy a—Schiedam a: Sperwers d Schiedam b; Blauw Wit aGDI a en GDI b—Spirit b. (Van onze korfbalmedewerker) In het komende korfbalprogramma zijn belangrijke wedstrijden opgenomen. Dat zijn Succes-Overkanters, De NationaleSchiedam 2 en Succes 3Flamingo's 3. De uitslag van eerstgenoemde ontmoe ting kan de vermoedelijke degradatiekandidaat aan het licht bren gen cn dat zou dan Succes moeten zijn. Overkanters heeft immers 2 pun ten uit 7 wedstrijden tegen Succes nog geen enkel. Wint Overkanters danwordt de achterstand voor Suc ces wel heel zwaar. Overkanters zou dan 4 punten hebben en DKC de derde ui gevaar verkerende club heeft er nu al 3. De eigen omgeving is voor de blamvwitten van grote waarde en misschien werkt die wel zo inspirerend, dat zij tot grootse daden komen. De twee overige genoemde wed strijden zijn van volslagen tegenge steld karakter. Daar gaat het om het leiderschap van de betreffende afdelingen. De Nationale heeft een verliespunt minder (10 uit 51 dan Schiedam 2 (11 uit 6) en heeft dus met het terreinvoordeel de beste pa pieren. Succes 3 heeft ook nog geen veer gelaten. Flamingo's 3 is de naaste concurrent met 7 uit 6, De Successers kunnen dus op rozen ko men te zitten als ze voo rde volle winst zorgen. Voor Schiedam 1 is de thuiswed strijd tegen TOV vestgesteld. Een lastige opgave, maar de prestatie te gen Trekvogels heeft aangetoond, dat de roodzwarten op eigen terrein nog heel wat mans kunnen zijn. We hou den het op een reprise van die pres tatie. ODI 1 is vrij. Verdei- zijn vastge steld Succes 2—Rozenburg 4; Kwiek —ODI 2; ODI 3—Rotterdam Zuid 4 Advertentie I.M. SCHIEDAM (Van onze sportredactie) Het programma voor het Schie damse zaterdagmiddagvoetbal ver meldt voor zaterdag slechts twee wedstrijden. HBSS gaat te gast bij SHO, dat koploper Zuidland in de rag kijkt. Overigens valt in deze afdeling op, dat er slechts een puntenverschil van vijf is tussen nummer één op de ranglijst (Zuidland) en laatstge- plaatste (Gr Lindt). Een afdeling dus met kennelijk weinig krachtsverschil tot op heden. En ieuere zaterdag zijn er In de klassering dus grote veran deringen te verwachten. Of HBSS zaterdag tegen SHO hiervan zal pro fiteren, ligt niet direct voor de hand. In de Rotterdamse afdeling krijgt GSS als tegenstander Den Bomme', twee ploegen, die op papier weinig krachtsverschil vertonen. Misschien dat eigen terrein voor de Schiedam mers een stimulans zal zijn. De Vlaardingse recherche heeft gisteren de 30-jarige werkster J. Z. v. V. gearresteerd. Bij een Vlaar dingse "winkelier zou de werkster 300 hebben ontvreemd. ("Van een onzer verslaggevers) Heeft u wel eens een mas- keramandine gezien? Of een Agapomis Fisherie? Misschien is u wel eens een Roodkui/kar- dinaal tegengekomen! Of een Zwartmaskerwever. Een blauw- schubbenkwartel heeft u vast wel eens gezien! Nee In de Harmonie in Vlaardin gen kunt u ze (dat zijn kleu rige vogels en vogeltjesalle maal tot en met zaterdag be wonderen. Daar houdt de- af deling Vlaardingen van de Nederlandse Bond van Vogel liefhebbers een expositie. Er zijn daar Regenboogvin- ken, Ganges Brillenvogeltjes, Zwart Blauwe Tangara's, Glansmerels, Blauiowangblad- vogels en ParadijsuHda's. Er zijn daar ook zebravinken, vuurvinkjes, zilverbekjes, ka naries en wat niet al. Gisteren hebben wij reeds gemeld, dat er ook blauwfazanten zijn. Dat zijn de mooiste vogels van. de expositie. De heer H. F. Verel kreeg er de gemeentelijke pla quette voor. Dat vogeltjes mooi en toch niet duur kunnen zijn bewijst het feit, dat de mooi ste vogels van Vlaardingen... 8,per stuk kosten. ROME - (AP) Een Romeinse rechtbank heeft de directeur van een groot Italiaans circus, Darix Aristide Togni, tot een gevangenisstraf van acht en een halve maand veroor deeld, omdat hjj had nagelaten een vangnet te laten spannen onder een trapeze-artieste, die daardoor om het leven is gekomen. De 26-jarige Franse acrobate Jacque line Rainat is in september 1955 tijdens een voorstelling to Rome neergestort en een maand later in een Parijs ziekenhuis overleden. De Italiaanse wet eist de aanwezig heid van een vangnet voor trapeze- acrobaten. Directeur Tognl zei, dat Jacqueline Rainat altijd geweigerd had met een vangnet op te treden en gezegd had, dat zy er in Engeland, Frankrijk en andere landen ook nooit een had ge bruikt. De rechter stelde, dat Tognl verantwoordelijk was en. de acrobate dan had moeten verbieden op te tre den. Met een verbrijzeld been is woens dag schipper Dubbele van de Uk. 79. met de Terschellinger reddingboot Brandaris In Harlingen aan wal ge bracht. Bij het vissen op 70 mijl boven Terschelling op de Noordzee, is ds schipper dinsdagnacht tussen het meer dan tweehonderd kilo wegende bord van het net en de verschansing bekneld geraakt. Radiografisch werd om hulp verzocht, waarop de Bran daris met een arts aan boord uit voer. HET VRIJE VOLK SCHIEDAM Redactie en Administratie: Passage 20 - Tel. 68798 Advertentie LM. I .1, J ROTTERDAMS TONEEL I i zoterdag 8 november, 8.15 uur fe, DE MISANTROOP Comedie van Molière. zaadag 9 november, S uur b- HOTEL „HET PARADIJS" Klucht van Georgei Faydeaa DE NEPÏRLANDSCHE OPERA maandag 10 november, 8 uur F A U S T Opera van Gounod* Dirigent t Alfred Eichmann regie» Jean Merclér medew.t Ettore Babini. Lcdiwav Mraz (ag.), Jo» Burckien, Gee Smith. Greet Koeman, Jeannette van Dijck, Jo. v.d. Meent e a. m.m.v. Het Ballet "ran De Nederlqodiche Opera dtnsdüg 11 npverober. 8 uur CHARLOTTE KOHIER met PENSION RUSTIG. (Van een onzer verslaggevers) „Ik had een beetje ruzie thuis ge had en ben toen overstuur van huis gegaana", vertelde hij gisteren kan tonrechter mr. P. B. Cos. „Dan had je beter kunnen gaan lopen", merkte mr. R. A. Schimmel i op. „Het is gewoon lachwekkend hoe 1 op zo"n korte afstand zoveel over tredingen konden worden begaan." Hij eiste een geldboete van 41,50. Confor mde els werd E. veroordeeld. J. in 't H. en L, in 't H. uit Schie- j dam hadden in een woning veran- deringen aangebracht zonder vergun- 1 tóng van Bouw- en Woningtoezicht. „En dat mag niet", zei mr. Cos.„Dat wisten wy nuiet", zeiden beide ver dachten, die ieder werden, gestraft met 15 of 6 dagen. Een jonge koe van de veehouder A. v, d. K. uit Maasland was gaan wandelen op de spoorlijn van het dagen, waar mr. Cos 10 of 4 dagen van maakte. „Daar neem Ik geen genoegen mee", zei v. d. K. nog. baanvak Rotterdam-Maassluis, waar mee zy het treinverkeer cn haar eigen leven in gevaar had gebracht. De koe was gelukkig tijdig opge merkt, maar de veehouder had zich gisteren voor haar escapada te ver antwoorden. „Het was mijn schuld niet", voerde v. d. K. aan. De sloot, die de koe was doorgewaad alvorens bij de spoorlijn te komen, was te ondiep en dat is een nalatigheid van de Nederlandse Spoorwegen, die met het onderhoud van de sloot is belast. ,Dat kan wel zyn", meende mr. Cos, „maar u had moeten maken, dat die koe niet over die ondiepe sloot had kunnen komen." „Hoe kan dat nou, als die sloot te ondiep is?" „Een hek neerzetten." Mr. Schimmel eiste f 12,50 of 5 keer bjj de zogenaamde zebrapaden de voetgangers wel rustig liet over steken. Dat dit niet altijd het geval Is, bleek gisteren voor het kanton gerecht, a Verscheidene Vlaardingers moesten voorkomen, a.o. de koopman C. Z. Hij zou zijn doorgereden, toen enige mensen bezig waren over te steken. „Dat bestaat niet, zoiets doe ik niet, want dat vind ik een schandaal," be toogde hy heftig, maar hy werd toch tot 25 of tien dagen veroordeeld. De scooterryder H. W. v. V. had niet gehinderd by het oversteken, maar, zoals hy uitdrukte, „iemand belemmerd over te steken." En dat maakt verschil, dus 20 of 8 dagen s De Vlaardingse directeur J. H. had de arbeidswet overtreden door twee knechts langer te laten werken dan was toegestaan. „Dat ies niet de eer ste keer, dat u zoiets overkomt," zei mr. Cos. H. repUceerde: „Het zal ook wel niet de laatste keer zyn, dat heb je zo in het vrije bedrijf." Het werd 20 of 8 dagen. Heel merkwaardig. Volgens het ver baal had de Schiedammer J. K. zijn wagen op het Schiedamse stations plein geparkeerd. Dat was enkele maanden geleden gebeurd. Maar voor de kantonrechter beweerde K.: „Dat kan niet. Niet dat ik zo'n heel goed geheugen heb, maar dank zij mijn Succes-angenda weet Ik, dat ik op die bewuste dag in Den Haag was en ik had mijn auto by me." Rara.hoe kan dat? Mr. Cos en K. konden het niet met el kaar eens worden. „Het gemakkelijk ste was er is, is toch wel het nummer van een stilstaande auto noteren!" riep de reheter uit. Mara K. hield vol, het was zyn auto niet geweest en hy vond de gehele gang van ka ken ..vrij onbehorlijk". Mr. Schimmel eiste 7.50 of twee dagen. „Niets daarvan," protesteer de K. „Ik wil hoger beroep. Ik wil het uitvechten!" Toen maakte mr. Cos er maar 11 of 4 dagen van. De twaalfde tentoonstelling (met wedstrijd) van de afdeling Vlaardin gen is gisteravond geopend door de wethouder van Sport, Onderwys en Culturele Zaken, de heer H. K. van Minnen. De heer Van Minnen opende de expositie voor de elfde achtereen volgende maal. De eerste expositie werd twaalf jaar geleden door de burgemeester zelf geopend. De heer Van Minnen, zelf vogel liefhebber sinds hy twee jaar geleden twee Cubavinkjes van de vereniging ten geschenke kreeg („Ze zyn nog steeds in leven. En we kyken er met veel plezier naar") zei altyd grote bewondering te hebben voor de grote activiteiten van de vereniging. „Dat valt temeer op als men be denkt, dat ieder jaar weer de zelf werkzaamheid van de mensen af neemt. Laat 'n ander het maar doen, zo zegt men dan." Gevaar Voorts achtte de wetbotóer het een gevaar, „dat da materie de geest steeds meer gaat overheersen. Neem het verbaar. Baaudae Is bet enig za ligmakende, tegenwoordig. Tijd voor rust «Mn te genieten, ais u, van de levende natuur Is er niet. U bewijst met mr werk nog niet overdonderd te zijn door het lawaai en het ge schetter in de wereld," sprak de wethouder verder, terwijl hij het be treurde, dat het aantal vogelliefheb bers maar zo klein is. Met mevrouw M. de Vriesv. d. Spek was hij er erkenteiyk voor, dat het batig saldo van de expositie naar het Prinses Beatrix Polio-fonds zal gaan. Mevrouw De Vries, bestuurslid van de afdeling Vlaardingen van het fonds, wees nog eens op de hulp, die nodig is en zij zei te hopen, dat "dui zenden naar de Harmonie zullen ko men. De expositie Is dat overigens ten volle waard. Ondanks het feit, dat de leden de tentoonstelling in zeer korte tyd (zoals voorzitter G. Blan ken meedeelde) moesten opbouwen. „Een stukje tropische natuur," zo zou de bezoeker de expositie kunnen betitelen. In ruime kooien staan op over- zichteiyke wijze honderden van de fraaiste vogeltjes uitgestald. De heer D. 3. v. d. Weyden, chef van de Plantsoenendienst, heeft zijn hulp weer aangeboden om tot een bijzon der fraaie entourage te komen. Een entourage, die weer heel anders is dan de elf vorige jaren. De tentoonsteling is vandaag, mor gen en zaterdag nog te bezoeken van 10 uur 's morgens tot 10 uur 's avonds. En een bezoek is de expositie alles zins waard. (Van een onzer verslaggevers) Dinsdag werd in Helmond in zaal Van Vilsteren een feestelijke bijeen komst gehouden met een tachtigtal Brabantse blinden, toen op een gege ven ogenblik een aantal bezoekers on wel werd en sommigen van hen zelfs het bewustzijn verloren. Dit bleek een gevolg te zijn van het feit, dat in de zaal door een man kement aan de centrale verwarming een hoeveelheid koolmonoxyde was doorgedrongen, 's Morgens was de zaaleigenaar al bewusteloos bij d® ketel van de centrale verwarming ge vonden. Een twintigtal patiënten werd dooi politie- en ambulance-auto's naar hel Sint Lambertuszlekenhuis vervoerd, doch slechts één van hen moest daar ter verdere verpleging achterblijven. Vermoedelijk zal geen van de slacht offers blijvend nadelige gevolgen van de vergiftiging ondervinden. Zondag hield de „Hopende Visser" haar tiende serieconcours in de Vlaardingse Vaart. Het was tevens het laatste concours van 1958. Al waren de vangsten slecht, toch was het een spannende wedstryd, Er stonden drie leden aan de kop met weinig verschil. Maar W. Hoefnagel was de sterkste en is kampioen 1958. De prysuireiking had plaats in „Klein Delta", waax de leden van de Hopende Visser een gezellige avond hebben doorgebracht. Er was een goochelaar aanwezig en Dik Borst verzorgde de muziek. Het concours stond onder leiding van „opa Steensel", die deze week zyn 80ste verjaardag vierde. NIEUW-LEKKERLAND. Het eerste elftal van WE speelt dit weekeinde tegen Sleeuwijk op eigen terrein. Het tweede elftal gaat op be zoek by WGZ 3 en het vierde elftal by Sltedrecht 3. Het derde elftal krygt Hardinxveld 1 op bezoek. Advertentie LM. Slaak (by het Oostplein), Rotterdam georganiseerd door de ROTTERDAMSE POSTDUIVENHOUDERSBOND GEOPEND: zaterdag 8 november 1958 van 1622 urn- zondag 9 november 1958 van 916 uur (Van onze sportredactie) Het is bijna vanzelfsprekend dat het Schiedamse lagere KNVB- voetbal voor het komende weekeinde opnieuw een derby op het pro gramma heeft staan. Het is nu de beurt aan Martinit en SFC om de degens met elkaar te kruisen, welke strijd zich op het Martinit-veld zal gaan afspelen. In de huidige stand (een kwart van het lopende seizoen is nu verspeeld) heeft noch Martinit noch SFO voor verrassende resultaten gezorgd. Beide ploegen staan wat onopvallend in de middenmoot. Niettemin zal de gezon de rivaliteit zondag aan dit treffen wel een pikante smaak geven, met Martinit in de gunstigste positie. De beide derde klassers, Excelsior '29 en DHS, staan uitwedstrijden te wachten. Excelsior, dat in het Haag se milieu goed meekomt, gaat naar GDA. Het resultaat van de Schie dammers zal hoofdzakeiyk afhangen van de prestaties in de aanvalslinie. DHS gaat by naaste concurrent Alblasserdam op bezoek en het laat zich aanzien dat aan het puntenver lies in de laatste weken van de Schiedammers opnieuw twee verlies- punten worden toegevoegd. Bij de vierdeklassers gaat DRZ een belangrijke wedstryd tegemoet. De „Zonners" gaan naar Hekelingen, waar twee Schiedamse winstpunten liggen te wachten. En dit zou DRZ wel eens de leiding in de afdeling kunnen opleveren! Schiedam krygt hekkesluiter HWD op bezoek. Ook hier winst voor de gastheren en een sprongetje op de ranglijst. Wilton-Fjjertoord ten slotte gaat te gast by het Rotterdamse Te- diro. Gelykwaardige clubs met dien overeenkomstig een geiyk resultaat in de verwachting. In de Rotterdamse afdeling 2yn Deemos en Ursus wat op hun retour. Voor zondag is de tegenstand (resp. tegen hekkesluiter Siod en st .-bode wijk) echter niet zo groot, zodat belde clubs op eigen terrein de weg om hoog kunnen terugvinden. Schiedamse Boys, dat in de derde klasse fier aan kop gaat, krygt deze positie op eigen terrein te ver dedigen tegen H3B. MAASSLUIS. Excelsior gaat dit weekeinde by Hoogvliet op bezoek. Wil haar positie nog niet slechter worden, dan zal meer tempo en lengte in het spel moeten worden gebracht. Verliest Excelsior weer dan gaat het er donker uitzien. Excelsior 2 ontvangt om kwarr over drie Grote Lindt 2 in de Dfjkpolder en Excelsior 3 speelt op hetzelfde uur te Rotterdam tegen TOG 2. Junior-programma: HBSS a2—Ex celsior a, De Holïandiaan b~Excel sior bi. Excelsior b3Hillegersberg b2, HBSS clExcelsior cl en Excel sior C4—RK WIK C4. De bromfietsclub Vlaardingen or ganiseert zaterdag een vossenjacht. De start heeft om acht uus 's avonds plaats by café De Gouden Leeuw aan het Emaus. De uttsiag van de puzzlerit van afgelopen zondag 'uidt: klasse auto's, motoren, scooters. 1 Kiynenburg 70 strpnt., 2 J. A. v. d. Burg, Den Hoorn 79 strpnt., 3 H. v. d. Heuvel. Vlaardingen 131 strpnt.; kiasse bromfetsen: 1 Van Kreimin- gen. Voorburg 45 strpnt. Het Contact Oud-Mariniers af deling Rotterdam houdt zaterdag avond 13 december in de Van Ghent- kazerne de jaarlijkse reünie. Oud- mariniers van 65 jaar en ouder en aile invalide oud mariniers kunnen van huis gehaald worden; ze dienen zich daarvoor spoedig op te geven by H. de Koning Nagelkruidstraat 24a.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1