WBS-conferentie over kernenergie nen met te gauw' Veiligheid op eerste plaats bijreactorbouw /M I 1 Bus tegen boom: 15 gewonden Makarios: 'Wie voor de vrijheid strijdt, VenhaJk, (67 jaar) overleden Door brand vier gezinnen dakloos Spreeuwen praat Vri j handelszone weer in slop Oostduitsers met muziek naar 'stembus' Studie in politieke psychologie op Schiphol is geen terrorist Generaal Röell overleden m Paus benoemt 23 nieuwe kardinalen 35000 op 12911 dips f3039 Nerveus (Van een onzer verslaggevers) Over een aantal jaren, zeg ongeveer tien, zullen atoomcen trales al merkbaar meespelen bij de Nederlandse energiepro- duktle. Dat geldt trouwens voor geheel West-Europa, Is dat een reden om gaandeweg de kolenmijnen nu maar te sluiten? De slechtste het eerst en vervolgens de rest? Mande fles nu... beduidend goedkoper W ensdroum Florine heeft van daag een heleboel brieven op Pieters bureau gedeponeerd. De eerste enveloppe die ik oppakte, was voorzien van een Duitse postzegel en ik las: An „Het Vrije Volk", Nederlandse Courant, Rotterdam En het allerlaatste dat ik in de brief ontdekte, was een nadrukkelijk: Hitte, helfen sie mir! Vie len Dank." Waarom moet Rolf W. uit Hanno ver geholpen worden? Zijn verhaal is ingewikkeld en je proeft er een kleine romance in. En omdat wij een romance altijd wel aardig vinden, vragen we de aandacht voor Rolfs hartekreet! Deze zomer bracht Rolf een be zoek aan Holland en we! speciaal aan Arnhem. Bij een wandeling door de onvolprezen dreven van Gelres schone hoofdstad leerde hij drie meisjes kennen. Twee daarvan kwa men uit Rotterdam en het andere meisje was een Arnhemse. Roif en de 3 meisjes hebben 'n ple zierige avondwandelingetje gemaakt. Dat Arnhemse meisje ging daarby een eindweegs op blote voeten Rolf weet het nog precies: „Be na geitjes van haar voetjes waren rood-gelakt. En één van die meisjes kende een kiein beetje Duits. Nu zoekt Rolf het adres van die twee meisjes uit Rotterdam. En als ik die vind, zal hij me eeuwig dank baar zijn. Dan zal hy zeer gelukkig zyn. Hy vraagt zelfs of de radio zijn verzoek niet kan omroepen bij de nieuwsberichtenEn hy wacht met verlangen op antwoord. „Bitte, helfen Sie mir Eenzaam „Gisteravond de noodkreet gelezen van een moeder uit Rotterdam-Zuid die de grote stad haat en in haar straat geen sprietje groen kan ont dekken. Wij zelf wonen hier ruim elf jaar, hebben twee kinderen en vinden het hier ook nog alle dagen miserabel. Altijd maar dezelfde sleur. Je wilt er eens uit, nietwaar, maar wat zijn dan veertien dagen vakantie in een jaar? De familie woont allemaal ver weg; als je naar haar toe wilt gaan, ben je van die veertien dagen toch altijd weer een paar dagen kwijt. Onze oudste dochter kan niet te gen bus oj tram, anders zouden we een enkele keer ook op zondag eens weg kunnen gaan. Maar het blijft bij een eind lopen (in de stratenen dan ga je weer naar huis. In de wintertijd gaat het nog, maar als het voorjaar komt, is het hope loos, Dan krijg je weer dat onrustige gevoel: „Waar moeten we straks weer naar toe?" Wij zijn blij dat we niet de enigen zijn die dat gejakker en ge vlieg van het stadsleven niet aan- kunnen. Geef ons ook de rust maar van een kleiner plaatsje". Was getekend: „De Noorderlingen uit Rotterdam-Zuid". Ook hier dus weer een voorbeeld van „buiten"mensen, die in de grote stad moeten werken, maar terugver langen naar de veilige beslotenheid van de kleine gemeenschap, waarin ze vroeger leefden. Randstad Holland groeit, er komen duizenden en dui zenden huizen bij. Men woont zes, acht gezinnen op een trap. Maar hoevelen zün er in die drukke, roe zige, nooit stille huizenwoestijn een zaam? Een vyftienjarige jongedame uit Rotterdam-Zuid ging vorige week maandag voor het eerst als leerling kapster werken in een zaak aan de Wolphaertsbocht. Dat was een groot ogenblik in het leven van de jonge dame. Zogezegd de eerste stap op de sporten van de maatschappelijke ladder. 't Kind was nerveus en zo kon het dan ook gebeuren, dat zy haar grijze damesfiets voor de deur zette zonder die op slot te doen. Of eigen- lyk: ze deed die fiets wel op slot, maar liet het sleuteltje erin zitten. Dat kan ik me best voorstellentoen Pieter zich by zyn eerste patroon kwam melden, was-ie ook zenuw achtig. Ge begrypt het al: 's avonds om zes uur was die mooie sportfiets ver dwenen. Het meisje kan nu naar haar werk lopen en zal met de bus naar de kappersvakschool moeten. Haai- loon is heus nog niet zo hoog. En dan te denken, dat onze leerling- kapster vijf jaar lang op school vsor die fiets heeft gespaard. Moeder verzoekt: „Als-ie gestolen ts, vraag jü dan of ze de fiets weer op zijn plaats terug willen zetten?" Ja, dat kan Pieter wel vragen. Maar of het helpen zal? 't Kinu is in ieder geval lelijk gedupeerd. Laten wij daar voorzichtig mee zijn. De kostprijs van energie is een wis selvallige zaak. Er kan een periode komen, waarin het weer voordelig is kolen te stoken. En dan zou het schatten kosten, een gesloten mijn op nieuw aan de gang te brengen. Sint-Nicolaas en Zwarte Piet heb ben allerhande zaken in hun magazyn maar of daar nu van die grote mandeflessen in staan? Een patiënt, die al zeer lang op bed ligt. zou zo wordt my verteld graag in het bezit van dergeiyke grote flessen komen: met twee zou hij al heel blij zijn. „Ik weet niet hoe ik eraan moet komen. Likeurstokeryen hebben ze wel, er wordt drank in vervoerd, maar die ik graag voor de zieke zou hebben, mogen helemaal leeg zijn.." aldus de spreeuwenvriendin, die voor dit verzoek aandacht vraagt. Ja, 't Lükt me ook beter dat ze leeg zijn Aanbod Aan het begin van de nieuwe week hebben wij de volgende aanbiedingen In dank opgeschreven: een bed. een ledi kant. lopers (alles bestemd) en schoenen van B. uit de Wagnerstraat te Vlaardln- gen. een tweepersoons bed (bestemd) van E. uit de Florastraat, een gasstel, een petroleumstel (beide bestemd) en een divan van B. uit de Pleretstraat, vier stoelen (bestemd) van F. uit de Zaagmolenstraat en twee armstoelen van Van A. uit de Justus van Effenstraat. Verder hebben wij een haardje (be stemd) genoteerd van F. van de Stre- velsweg, een lampekap van B. uit de Sn el e manstraat, zilverpapier van D. uit de Zoutziedersstraat en capsules van Van W. van de Hooldrlft. Speelgoed voor de Vara-speelgoedactle hebben wy geno teerd van: V, van het Dr. Wlbautplein te Schiedam, P. uit de Heemraadstraat, Van W. van de Hooldrlft. J. uit de Snoekstraat en van B. uit de Brigantijn- straat (met boeken). Vondst Vorige week zondag heeft mevr. Ivens, Eulkstraat 23, op de Botterdamsedijk een rood klnderwantje gevonden. De heer P. F. Louwers. Boezemstraat 9, heeft op 9 november in deze straat een grijze knijvertas gevonden: Inhoud: een trui met een patentsteek, een trainings pak, een blouse, kousen en basketball- schoenen. Bij de fam, J. Cardinaal, Noordmolenstraat 45, berust een grijze herenhandschoen (linker), die op 13 november op het Noordplein ls gevon den. Mevr. G. Uiting. Kerkhoflaan 50, heeft woensdag een rode tas met een zwart streepje opgeraapt. Robbie Boks, Oostplein 38, heeft vrij dag een paar autosleutels gevonden Dierenrijk Bij de heer C. van Bennekom. Wapen- straat 5b, is op 12 november een zwarte vogel met ccn witte, lange, brede horst tornen binnenvliegen. De heer A. Th. J. Mersel, Icarusstraat 115, heeft voor muizenUefhebbera een paar witte muizen. PIETER SPREEUW Advertentie IJM. Dinsdagmorgen beginner, wij met een speciale verkoop van het resultaat van een over productie in interlock. Duizenden stuks puur ka toenen interlock, dus ijzer- sterk, stuk voor stuk Ie keus, gemaakt van uitgekamde garens, in ruime maten, lagen onver kocht op de fabrieksmagazijnen omdat er zogenaamd geen vraag naar was. Maar vraag is er altijd het maar goedkoop is. als $a*»o« leoo camisoles tr»t« maten -4e.48.J0 Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze grote partij interlock voor prijzen beduidend, neen, méér dan beduidend goedkoper. Geen ttl. of schrift, best. PARIJS—LONDEN (Reuter). De onderhandelingen over de Vrij handelszone zitten na het vleugje op timisme dat aan het eind van de vorige week heerste, weer vaster dan ooit. De Britten hebben gisteren mee gedeeld voor onbepaalde tyd geen besprekingen meer te- wensen, Zü komen woensdag ook niet naar Pa rijs waar weer een nieuwe conferen tie zou worden gehouden. Onze Scandinavische correspondent meldt dat Zweden een beroep heeft gedaan op de Verenigde Staten om te bemiddelen. „Wij kunnen ons niet voorstellen dat de Verenigde Staten geheel werkeloos blijven toezien hoe de OEES waartoe zy zelf zoveel heb ben bygedragen, uiteen dreigt te vallen", zo is gezegd. De nieuwe moeiiykheden zijn ont staan na een ongelukkige verklaring van de Franse minister van Voor lichting, Jacques Soustelle. Soustelle verklaarde dat de Britse voorstellen t.a.v. de Vryhandelszone voor Frankrijk onaanvaardbaar wa ren. De BrBitten concluderen daar uit dat het dan maar beter was voorlopig een eind te maken aan de besprekingen omdat „Frankryk toch niet wilde". De Fransen hebben zich echter weer gehaast te verklaren dat er geen wijziging is gekomen in hun al eerder- uiteengezette standpunt en dat zij niet begrijpen waarom de Britten zo boos zyn. Deze waarschuwing werd zaterdag door ir. S. A. Posthumus meegeven aan de omstreeks honderd hooglera ren en provincie- en gemeentebe stuurders, die met het energiepro bleem te maken hebben, en die in het. Groothandelsgebouw te Rotter dam een conferentie van de dr. Wi- ardi Beekman Stichting over kern energie bijwoonden. De dr. Wiardi Beekman Stichting, het wetenschappelijk bureau van de Party van de Arbeid, hield deze con ferentie in aansluiting aan haar zo juist verschenen rapport. De uitda ging van het atoom,' waarvan ir. Posthumus de samensteller was. Voor de nabije toekomst stelde hij als beslissend vraagstuk, welke prijs verhouding zal bestaan tussen de steenkool en de olie 'die in Europa wordt gewonnen en die van elders wordt ingevoerd. Op het ogenblik levert Amerika, zelfs als men de vracht erbij optelt, goedkoper dan Europa. In hoeverre is dit echter een kwestie van con junctuur? Dat moet uitgezocht wor den. Het zou natuurlijk mooi zijn, als wij binnenkort al onze energie uit atoomcentrales konden halen. Maar dit is een wensdroom. Atoomenergie is voorshands nog duur en wij kun nen de energieprijs niet straffeloos zo laten stijgen, dat onze industrie- produkten op de wereldmarkt te duur gaan worden. Wel moeten wij echter beginnen met de overschakeling op atoom energie, want eens zal het toch zo ver moeten komen en dan moeten wij over de experimentele periode heen zijn. Euratom bereidt het atoomtijdperk reeds voor. Het bestudeert, hoe wij de opbrengst van uranium kunnen opvoeren, door. van de niet splijtba re soort eerst piutonium te maken, dat weer als brandstof kan dienen. Voorts wordt door twaalf deskun digen in Euratomvarband een bui tengewoon belangrijk stel basisnor men. voor de bescherming van de ge zondheid in het atoomtijdperk uit gewerkt. Voor het einde van dit jaar zal hierover de beslissing vallen, en wat het algemeen atoombeleid van Eura tom betreft, zal eveneens dit jaar nog een belangrijke ontwikkeling verwacht kunnen worden. In de ochtendbijeenkomst. van de conferentie had prof. dr. J. J. Went (een 'stem van buiten de partij') de technische kanten van de reactor- bouw besproken. Naar zijn mening zal gestreefd moeten worden raar een reactor die grote energie paart aan klein volume. De suspensiereactor, die KEMA ontwikkelt, zou daaraan voldoen met een vermogen van honderd (100) me gawatt per ton uranium. De veiligheid, aldus prof. Went, moet in de allereerste plaats komen. Nederland is langzaam met zijn-be stelling van reactors, omdat de eer ste aanbiedingen niet aan de hoog ste veiligheidsnormen voldeden. Voorts telt bij een bestelling de mogelijkheid, dat onderdelen van de reactor in Nederland gebouwd kun nen worden. Licentiebouw in ons land van een complex reactors kan de volgende fase zijn. Uit de grote opkomst en de in dringende discussies na de inleidin gen kon worden opgemaakt, dar de conferentie, die geleid werd door ir. H. Vos, tegemoet kwam aan een klaarblijkelijk grote behoefte aan ge- dachtenwisseling over een zaak, die voor ons van groot belang zal wor den. BERLIJN (Reuter) De Oostber- lijners zijn gistermorgen vroeg wak ker gemaakt door muziekkorpsen en auto's met luidsprekers, die hen op wekten naar de „verkiezingen" te gaan voor hun „parlement" en „ge meenteraad". In geheel Oost-Duits- land waren ruim twaalf miljoen mensen stemgerechtigd. Zij konden slechts op één lijst stemmen: de communistische. Een uur na sluiting van de stem bureaus werd bekendgemaakt, dat 97,6 percent van de kiesgerechtigden hun stem hadden uitgebracht. Volgens journalisten uit het Wes ten gingen de meeste kiezers de stemhokjes niet binnen, maar depo neerden him biljet onmiddellijk in de stembus, hetgeen goedkeuring van de (communistische) eenheidsiijst in hield. De enige manier om uiting te geven aan oppositie was het door schrappen van kandidaten of het on geldig maken der biljetten, hetgeen in de hokjes kon geschieden. (Van onze verslaggevers) Vijftien passagiers werden gewond, toen zaterdagmiddag om streeks twee uur nabij Hoogkerk een geheel bezette lijnbus van de Esa in volle vaart tegen een boom botste. Zeven gewonden moesten naar het Academisch. Ziekenhuis te Groningen worden overgebracht. Twee van hen liepen ernstige ver wondingen op. De acht overige gewonden konden ter plaatse wor den verbonden. De chauffeur van de bus, J. K. uit De Wilp, wilde een voor hem rijdende vrachtauto passeren, maar begaf zich daarbij te veel naar links en kwam met zijn voertuig in de zachte berm terecht. Tevergeefs probeerde hU de bus weer op de verharde weg te krij gen. In volle vaart klapte het voer tuig tegen een boom aan. De bestuurder kwam er door een wonder heelhuids af. Op het laatste nippertje wist hy achter zyn stuur weg te springen. Na het ongeval bleek tussen het stuur en de zitting nog slechts een ruimte van tien cen timeter over te zijn. De bus werd door de botsing to taal vernield. De boom sloeg dwars door de bus heen en richtte er een enorme ravage aan. In de provincie Groningen kwa men zaterdag by andere verkeerson gelukken twee mensen om het leven. Aan de Noorderhaven te G r o n i n- gen is een bromfietser, de 22-jarige J. v. Bruggen uit Zuidwolde by een botsing met een Gado-bus op slag gedood. In a d u a r d schoot een door een tractor getrokken wagen los en stort te in het water. Op de wagen zaten vier kinderen. Van hen raakte het vyfjarige jongetje Henk- Kasemier onder de wagen bekneld en verdronk. In Soest slipte in de nacht van zaterdag op zondag de heer J. Her- rebrugh uit Soest met zyn wagen met drie mede-inzittenden en ramde in volle vaart een boom. De 39-jarige mevrouw Herrebrugh werd op slag gedood. Haar echtge noot en het echtpaar Van Heeteren- Het gebruik van een lucifer bij het opsporen van een lek in de gasleiding had zaterdag in Lands meer trieste gevolgen. Twee mensen werden gewond, een zo goed als nieuwe woning werd xwaar en een tweede huis iets'" minder ernstig beschadigd. De familie Fennema rook gas en buurman Brommers wilde graag de oorzaak opsporen. Binnen en kele minuten vond h(j met be hulp van de lucifer onder de trap de bron van alle narigheid. Mevrouw Fennema en de heer Brommer moesten in een zieken huis worden opgenomen. van der Berg uit Rheden werden ernstig gewond. De auto werd geheel vernield. De 51-jarige. mevrouw J. Verbeek van Deventer is zaterdagmiddag in Den Haag met haar bromfiets in botsing gekomen met een auto. In het ziekenhuis is zy zondagmorgen overleden. De 78-jarige G. van Arkenhout, die vrydagmiddag op het Rokin in A m - sterdam door een tram werd aan gereden, is zaterdag in het Wilhel- mina Gasthuis aan zijn verwondingen overleden. Te Maastricht is zaterdag overleden de 53-jarige heer P. Reudi. die donderdag met zyn scooter op de Mergelweg te Maastricht slipte. (Van een onzer verslaggevers) Als de man uit het vliegtuig stapt, mompelt iemand: 'Wat voor kans heeft een Engels diplomaat met zijn opgerolde para plu en bolhoed tegen zoveel politieke kleur?' Tegen een zwarte baard met grijs doorschoten, waarachter een merk waardig jong gelaat schuil gaat. Tegen een zwarte kaftan, waarop een fraai kmiis van blinkend goud en email glinstert. Tegen een bisschopsstaf met gedreven gouden knopen tegen een scherp politicus, die, met de zachte beminnelijkheid van een Grieks-Orthodoxe aartsbisschop glimlachend in aarzelend Engels verzekert, dat hij niets liever zou doen dan zich uit de politiek terugtrekken, opdat persconferenties als deze hem bespaard zou den blijven? - Kortom: wat vermogen bolhoed en paraplu bij de aanstaande schermut selingen tegen aartsbisschop Maka rios, die zaterdagavond op doorreis naar New York voor korte tijd op Schiphol was neergestreken? Het was een studie in politieke psychologie, dit gesprek van zijne doorluchtige hoogwaardigheid met, de Nederlandse pers in het licht der felle schijnwerpers, die fotografen en filmers bij hun werk nodig heb ben. In de intercontinentale vertrek hal was het groepje van de aarts bisschop met de journalisten spoedig omgeven door een groeiende menig- Zaterdagavond is te 's-Graven- hage op byna 85-jarige leeftijd over leden generaal titulair b.d. jhr. W. Röell, die van 1932 tot 1937 comman dant van het veldleger is geweest, tevens commandant der vesting Hol land en gouverneur der koninklijke residentie. De begrafenis van het stoffeiyk overschot zal in stilte ge schieden. Advertentie IJM. 'm dc vrolijk-rode, gulle ttakteerdoos I V- "'«I te luchtreizigers en KLM-officials die zich dit unieke schouwspel nie: Heten ontgaan. Politieke vragen met de bekende antwoorden: Ja, ik ga naar New York om con tact op ie nemen met de delegatie- van de Verenigde Naties als Cyprw ter sprake komt. Ik ben geen lid van de Griekse delegatie. Spreekt u dan alleen namens u zelf? Een vriendelijk terugwijzend glimlach: ik spreek namens het vol': van Cyprus! Wat denkt u van de terreurdaden der Griekse verzetsbeweging op hei eiland? Het ernstige, herderlijke gelaat nr Aanslagen op vrouwen en kinderc" keur ik niet goed; niemand kan i" stemmen met het afschuwelijke fir ma op Cyprus. Ik ben zeer bedroe" over de vele leveDs die verloren gaa". Dan weer de beminnelijke glim lach: De Britse gouverneur vroeg mij de terreur te veroordelen, maar men sen die voor de vriihe'd van hun land strijden, kan men toch geen terroristen noemen? Een verontschuldigend gebaar en de stem wordt zacht, klinkt nauwe lijks boven het rumoer van de lucht haven uit: Kon ik maar een eind maken aan het bloedvergieten. Maar daarvoor heb ik de hulp nodig van de Britse regering en die hulp krijg ik niet... Het stemt de Itaast schuchtere aartsbisschop droef, dat er geen uitzicht op beëindiging van de strijd bestaat, hoewel hij in de diploma tieke taal der bolhoeden en paraplu's zegt, van nature optimist te zijn. Hij antwoordt geduldig op de jour nalistieke vragen, die hij al zo vaak heeft moeten beantwoorden. Mijn functie, zegt hij,.is tweeërlei: Ik ben religieus en nationaal leider van Cyprus. De bevolking heeft mij gekozen. Ik spreek namens de Cyprio ten in dit conflict, maar liever hield ik mij slechts met mijn geestelijke taak bezig. Zodra Cyprus vrij is. ben ik geen nationaal leider meer, maar alleen aartsbisschop. Dat zo'n zachte, vergeestelijkte man het Britse rijk zoveel moeilijk heden kan bezorgen! (Van onze kunstreóactie) Zondagavond om half zeven is in het Wilhelminagasthuis te Am sterdam overleden de dichter J. W. F. Werumeus Buning. Johan Wil lem Frederik Werumeus Buning, die zijn literaire loopbaan als jour nalist begon, is 67 jaar oud geworden. Werumeus Buning kreèg dc - zijn poëtisch debuut, de prachtige bundel 'In memoriam', die in 1921 verscheen, onmiddellijk, grote bekendheid. In uiterst tedere, zeer kwetsbare verzen beschreef hy daarin de herinnering aan een dode geliefde verzen, die tegelyk sober en sterk doorleefd wa ren, Bunings werk kon zich in zyn latere bundels niet meer op dezelfde hoogte handhaven, ook al verscheen er nog zeer opmerkelijk werk van hem. Het bekendst werd wel zyn ballade "Maria Lecina', waarin hij zeer ge ïnspireerd bleek door het Spaanse copla. Zyn toon werd mede ook door zyn liefde voor de Spaanse volkspoëzie ,'volkser". Grote invloed op zyn werk hadden ook de balladen van de 15e-eeuwse zwerver-dichter Frangois Vilion. Dat bleek duidelyk uit zyn 'negen balla den' (1935) en uit talryke andere bal laden, die dezelfde strakke en directe vorm hadden en die vrijwel alle be sluiten met de bekende 'envoi', de op dracht aan de prins (in vroeger tyd dus de- beschermer van de dichter en zyn kunst). Naast zyn poëzie, welker verschy- ning in de Nederlandse literatuur tussen de beide wereldoorlogen steeds weef een gebeurtenis was, publiceer de Buning zeer veel. HU werd bekend om zyn poëtische reportages: Tk zie, ik zi, wat gij niet ziet', door zyn geestige kookboek 'Avonturen met de pollepel', door een groot boek over ballet: jDe wereld van de dans', door boeken óver de 'wyn en door een groot aantal ver halen. VATICAANSTAD (Reuter) Paus Johannes XXIII houdt op 15 decem ber zijn eerste consistorie, waar nieu we kardinalen zullen worden aange wezen. De Fans zal 23 kardina len benoemen: het totaal wordt hier mee gebracht op zeventig. Tot kardinaal zullen worden be noemd de aartsbisschoppen van Utrecht, Chicago, Westminster, We nen, Venetië, Napels en Milaan, wordt uit kringen van het Vaticaan vernomen. (Van een onzer verslaggevers) Vier gezinnen met in totaal negentien personen zijn zondagavond dakloos geworden door een brand die woedde in de Koekoekstraat te Brunssum in een blok van vier nog vrij nieuwe woningen van de Staatsmijnen. By de mynwerker Boermans brak om half zeven een laaiende brand uit. De ouders en hun drie kinderen waren op dat moment niet thuis. Toen de politie en de brandweer arriveerden, wist men niet zeker of er kinderen in het huis waren. Voor dat met de blussing werd begonnen, drong een politieagent de woning binnen. Hij kon de slaapkamers door zoeken en daarna nog ongedeerd naar bulten komen. Hetzelfde werd gedaan in de woning ernaast, waar even eens niemand aanwezig bleek te zUn. De brand in het huis van Boer mans verspreidde'zich zo'snel, dat blussen geen-zin meer had en het redden van de inboedel ondoenlijk was. De brandweer kon met veel moeite het vuur tot staan brengen in de woningen ernaast van de fami lies Dorenbos, met vyf kinderen, en Van Leeuwen, met drie kinderen en een inwonend echtpaar. Daar ont stond grote brand- en waterschade. - Aan de, getroffen gezinnen werd onmiddeliyk onderdak aangeboden by familie en kennissen. Men ver wacht dat de woningen van de ge zinnen Dorenbos en Van Leeuwen spoedig hersteld kunnen worden. De oorzaak van de brand is nog een raadsel. De politie heeft aanwij zingen, dat het vuur by een gastoe- stel is ontstaan. De familie Boermans kon er geen verklaring van geven. In de derde klasse van de Staats- lotery is vanmorgen een prys van 35.000 gevallen op nummer 12911.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 2