In uitvoering plannen ziekenhuis komt schot Eindhovense politie maakt film als waarschuwin: o Probleem Pullen c.p. zichtbaar opgelost Hondenbe) asting in Vlaardingen HOGER DOK viert negende lustrum grootscheeps Voorlopig geen weekmarkt in de Rembrandtlaan Omzetontwikkeling DES stemt tot tevredenheid Winst voor SVC-dames Geef de dieven en zakkenrollers géén kans Uit de memorie van antwoord BILJARTEN DKC-Succes van veel belang KgsBSB 1 -i I HET VRIJE VOLK WOENSDAG 10 DECEMBER 1958 PAGINA 5 chiedammers onder Geron Winltels in Nieuwland Oecumenische dienst met koorzang Unfaire parel jager vist achter 't net Voor herenmodes Timco Uitslagen SBKC Auto over de kop m 1 - ii MMS, P DE BRUG over het kanaal blijven voorbijgangers stil- vóórgaan En er mochten geen Hoofdrolspeler V r o om en als inbreker, die zijn buit een geldkist bekijkt. Cameraman Be Haas filmt hem meestal zonder hoofd. 'Om herkenning te voorkomen.' Agent V er- me uien houdt eventuele nieuwsgierigen op een af stand of fungeert als 'assistent in algemene dienst'. 'Is er iemand verdronken?' Unieke zaak 'We maken 'm zelf 1 Zo VQor 't grijpen Geldkist geforceerd Ook uw verslaggever wordt bekeurd bij overschrijding van. de 50-km-grens in Eindhoven. Ondanks zijn welwillende me dewerking aan het oplossen van dat Probleem Pullen cp. HANS VAN DER WERP Een scène uit de eerste politiefilm: kijk zo komt de autodief uw vervoermiddel binnen. Dóódsimpel als het ruitje openstaat. Maandag beginnen begrotingsdebatten ALS DE RAAD AKKOORD GAAT Burgerlijke Staud IvAO-vrouw eu leren lekker kokkerellen Canadese sluizen worden groter; werk voor HVO Kosteloze inenting (Van een onzer verslaggevers) Hoever zijn de plannen voor de uitbreiding en vernieuwing van het Gemeente-ziekenhuis gevorderd? Op deze vraag, gesteld bij het be- grotingsonderzoek, delen B. en W. in de memorie van antwoord mee, dat inmiddels is begonnen met het ophogen van het laaggelegen terrein aan de Juliana van Stoïbergstraat. 4^ architect is verzocht ervoor te zorgen, dat, zodra deze grond is ingeklonken, de plannen gereed zijn voor het plaatsen van hulpgebouwen, die nodig zijn om het „ziekenhuisbedrijf" tijdens de uitvoering der plannen te kunnen voortzetten. De bedoeling is, dat in de tweede helft van 1959 in aansluiting op het gereedkomen van de hulpgebouwen met de feitelijke bouw wordt aangevangen. De toneelvereniging Geron geeft volgende week dinsdag- en woens dagavond in Musis Sacrum voorstel lingen van het blijspel „Vogel, vlieg de wereld in" van A. P. Dearsly. Oor spronkelijke titel: Fly away, Peter. Aanvang acht uur. De regie zal wor den gevoerd door Theo Kling. Xn de voor-wedstrijden om het per soonlijk kampioenschap 3e klasse li- bre van het District Schiedam van de KNBB werden gisteravond ge speeld voor poule 2: Voorlopig zal er in de Rembrandt laan geen weekmarkt worden gehou den. De Adviesraad voor de Detail handel en Consumentenbelangen heeft reeds in 1956 gevraagd op de Rembrandtlaan een weekmarkt op w sr Ji ünsdag in te stellen. De marktmees- vtKClur er heeft hierover gerapporteerd, dat zowel kopers als verkopers dit op prijs zouden stellen. In verband met de inmiddels in getreden bestedingsbeperking werd voorlopig het nemen van een besluit omtrent een tweede markt uitge steld wegens de hoge kosten verbon den aan het geschikt maken van een marktterrein op 'de Rembrandtlaan. .gaan. Ook in een complex van 136 woningen, te bouwen door NV Muys en De Winter, zijn 6 winkels begre pen. In het plan van 1000 woningen zjjn eveneens winkels geprojecteerd. In het plan van Wilton zijn 1 win kels opgenomen. Voorts heeft de ge meente aan de DES toegestaan een noodwinkel te bouwen. De bouw van meer noodwinkels is in studie. De plannen tot het Inrichten van kleine ambachtsbedrijven hebben in Nieuwland al vaster vormen aange nomen.. In plaats van 12 garage boxen, behorende bij een complex van 412 woningen, zullen 6 bedrijfs ruimten worden gebouwd. De verlichting van de oude Schie- damseweg tussen de overweg en de Poldervaartbrug is zeer slecht. B. en. W. oordelen in de memorie van ant woord een groter aantal masten met andersoortige armaturen nodig (ver sterking van de bestaande lampen, die op een te grote onderlinge af stand staan, geeft geen oplossing, daar dan verblinding optreedt). Deze weg zal echter een secundaire weg worden, wanneer de Nieuwe Damlaan wordt doorgetrokken naar de nieuwe brug over de Poldervaart. Suurmondt 100 100 43 13 2.33 v. Wolde 100 90 43 9 2.09 v. d. Vliet 100 100 31 18 3.22 v. Reeven 100 83 31 23 2.67 Bakker 100 76 38 12 2.00 v. Reeven 100 100 38 14 2.63 Suurmondt 100 92 34 8 2.70 v.d. Vliet 100 100 34 14 2.91 voor poule 3: v. Doom 100 100 42 22 2.38 v. Wijk 100 62 42 8 1.47 Grava 100 87 41 8 2.12 Jacobs 100 100 41 10 2.43 Klos 100 100 26 13 3.84 de Graaf 100 79 26 11 3.03 Grava 100 100 25 21 4.00 v. Wijk 100 41 .25 7 1.64 In het kader van de Luifelbeker- serie, werden gespeeld de partijen: Entre Nous a—RES b 44. Eggelmëijer 130 130 34 19 3.82 de Crüs 130 66 34 15 1.94 Weeland 110 76 26 14 292 G. Frederiks 90 90 26 13 3.46 Verdam 60 49 43 4 1.13 Bakker 60 60 43 9 1.39 Borrani 50 50 37 5 1.35 J. Frederiks 50 29 37 4 0.74 Van vele bewoners van de Rem brandtlaan is inmiddels een be zwaarschrift ingekomen tegen het in stellen van een markt ter plaatse. In dit verband merken B, en W. op, dat indien de Rembrandtlaan onge schikt moet worden geacht om als markt tc dienen, er waarschijnlijk in het westen van onze gemeente geen andere plaats daarvoor zal kunnen worden gevonden. Voor de restauratie van de Noord- molen, staat in de memorie van ant woord te lezen, zijn reeds alle onder delen, zoals kap, krulwerk, wieken- kruis, roede en windpeluw, aange kocht. Het wachten is op de beno digde subsidies. In het winkeltekort in Nieuwland zal zo spoedig mogelijk worden voor zien. Wanneer de reeds gefundeerde en tot het Maaiveld opgetrokken winkelgalerij zal kunnen worden af gebouwd, zal het aantal winkels een opmerkelijke vermeerdering onder- De laatste oecumenische kerkdienst die dit jaar in de Opstandingskerk zal worden gehouden, is vastgesteld op 14 december om 7 uur. Als liturg zal optreden ds. S. G. v. d. Haagman, ev. luth. predikant, ter wijl de predikatie zal worden gehou den door ds. J. A. Hebly, herv. pre dikant. Voor hef eerst in deze serie oecu menische kerkdiensten in de Opstan dingskerk zullen de muzikale gedeel ten van de liturgie worden gezongen in de oorspronkelijke melodieën. De oecumenische raad heeft zich daartoe van de medewerking ver zekerd van het koor van de Opstan dingskerk, dat deze melodieën heeft ingestudeerd. Het koor zal bovendien nog het Ambrosiaans Lofgezang van E- Gebhardt ten gehore brengen. De centrale kerkeraad der Her vormde Gemeente te Schiedam heeft inmiddels ook voor het jaar 1959 een achttal oecumenische kerkdiensten aan de oecumenische raad toegewe zen. (Van onze filmredactie) In. „De parel van de Stille Zuid zee", de film die tot en met donder dag in het Monopole-theater te Schiedam wordt vertoond, wordt ver haald van de spannende jacht, die enkele blanke avonturiers maken op een stel geheimzinnige zwarte parels. De meest begeerde parel blijkt echter spoedig de glimlachende Vir ginia Mayo te' zijn, zowel de avon turiers als een inboorling van het idyllische Zuidzee-eiland, waar de zwarte kostbaarheden verborgen moeten zijn, zijn verliefd op haar. Een van de avonturiers speelt ech ter bijzonder unfair. Nadat hij de zwarte parels in zijn bezit heeft, steekt hij de verliefde inboorling neer en hij wil er dan op zijn eentje vandoor gaan. Zijn collega, die ach teraf nog niet eens zo slecht blijkt te zijn, verhindert dat en krijgt tot be loning Virginia to tvrouw. Deze zeer middelmatige southern is in. zeer zoete kleuren opgenomen. Advertentie I.M. WOENSDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 en 8.1S uur: Het slot in Tirol. MONOPOLE-THEATER. 2, 7 en 9 tl.. De parel van de Stille Zuidzee Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 uur: Kunst van nu (de expressionisten). Kunst van toen. Maandagavond hield de coöperatie „Door Eendracht Sterker" haar jaar vergadering. Waarnemend voorzitter, de heer A. M. v. d. Wel, sprak er zijn voldoening over uit, dat ondanks de bestedingsbeperking de gemiddelde weekomzet steeg van 61.609 in 1956- 1957 tot 66.994 in 1957-1958, dus een vermeerdering van de omzet van ge middeld 8,66 per week. Met uitzondering van het melkbe- drijf werkten alle afdelingen aan deze vooruitgang mee. De verbetering van de DES-win- kels is doorgeggaan. Kortgeleden kon de verbouwde en tot zelfbediening ingerichte winkel aan de Boerhave- laan worden heropend. Inmiddels heeft de DES met grote medewerking van het gemeentebe stuur zich in de Loeffstraat tijdelijk kunnen vestigen. De resultaten zijn nu reeds verrassend. De jaarverslagen, alsmede de winst en verliesrekening en het verslag van het college van. commissarissen wer den, na een geanimeerde bespreking, goedgekeurd. Bij de bestuursverkiezing werd be sloten het aantal bestuursleden terug te brengen op zes. De heer A, van der Schalk werd bij enkele kandi daatstelling herkozen. Tot commissa ris werd in de plaats van de heer A. Bakker de heer B. J. J. Westelijk be noemd. Nadat op voorstel van het bestuur de jaarlijkse bijdragen aan vereni gingen met een algemeen sociaal doel waren vastgesteld, werd besloten om uit het overschot van het boekjaar 1957-1958 op de spaarrekening van de leden bjj te schrijven een bedrag ge lijk aan 30 van het totaalbedrag aan vaste korting over ditzelfde boekjaar. Hierna schonk de voorzitter aan dacht aan het afscheid van de heer C. Schriel, die na 42 jaren, waarvan 38 jaren, als voorzitter de vereniging te hebben gediend, zijn functies heeft neergelegd. De heer A. Bakker als voorzitter van het college van commissarissen en de heer H. Sabel voor de leden raad gaven ook uitdrukking aan hun grote waardering voor de scheiden- du voorzitter. Diversen: IRENE, 8 uur: Bravo, concert. Mondaccoi Jeonver. DONDERDAG Bioscopen: PASSAGE-THEATER, 2 uur: Het slot Tirol. Geen avondvoorstelling. MONOPOLE-THEATER, 2. 7 en 9 u.: De parel van de Stille Zuidzee Apotheek: Van Westendorp, Singel 81. Tentoonstellingen STEDELIJK MUSEUM, 10—5 UUT: Kunst van nu (de expressionisten), Kunst van toen. Diversen: PASSAGE-THEATER. 8 uur kunstconcert, Rott. Philh. m.m.v. Rott. Blaastrlo. VOLKSGEBOUW, 7.30 u.: cqt>p. afscheidsavond. WIJKCENTRUM. 8 uur: Hum bond, bijeenkomst. ARCADE, 7.30 uur; Leger des Hens, Concert. Toon- Orkest DES. Ver- Voor Succes staat voor zondag een hoogst belangrijke ontmoeting op het programma, nl. de wedstrijd DKC Succes. Dit is een van de weinige veldontmoetingen in de KNKB-com- petitie, want de RKB werkt zondag de eerste ronde af van de raicrocom- petitie voor Zuid-Holland in de Ener giehal. Door een vergissing is Succes daar bij niet ingedeeld. Diw de overwin ning op Charlois zullen A» blauwwit- ten zich moreel gesterkt en zich extra inspannen om een zo ,#oed mogelijk resultaat tegen DKC te be halen. Misschien krijgen ze het wel voor elkaar een gelijk spel uit het vuur te slepen. Ook ODI trekt naar Delft om DES 2 partij te geven. De lange rustperiode kon onze stadgenoten wel eens opbre- ken. Schiedam neemt met één achttal deel aan de microcompetitie. In de eerste ronde ontmoet men Het Zui den 5 en Danaïden. Alleen voor laatstgenoemde club zal men moeten oppassen. ODI 2ontvangt Kwiek en ODI 3 gaat op bezoek bij TOP 5. De dames-teams van de Schiedam- se Volleybal Club kwamen in de af gelopen week merendeels tot winst, dit in tegenstelling tot de heren teams, die alle verloren. Dames 1 won met 30 van DOP 1 uit Rotterdam. Dames 2, tot nu toe ongeslagen, zegevierde over Smash 2, eveneens met 30. Dames 3 verloor met 30 van Concordia 2, terwijl het vierde dames-zestal met 3—0 van Hermandad 2 won. De heren-teams konden ook deze week niet tot winst komen. Heren 1 verloor met 30 van DRL 1, dat veel enthousiaster volleybal vertoonde dan de Schiedammers. De SVC-heren zullen meer vechtlust moeten tonen, willen zy overwinningen behalen. Heren 2 en 3 verloren van ZVC 3 en Rang 1, resp. met 31 en 30. Voor de komende dagen staan op het programma: Dames: SVC 1—Shell 1; SVC 2— Hou Stand 2; DRL 3—SVC 3; DRL 4 —SVC 4. Heren: SVC 1—Celebes 1; WIK 1— SVC 2; SVC 3—Rotterdam-Zuid 2. De uitslagen van de gisteren ge speelde wedstrijden voor de Schie- damse bedrijfsklaverjascompeUtie (SBKC) lulden: afd. A: Gem. Wer kenVlug 51; ExcelsiorBWF 33, GTBDe Geer 15, Spar Standaart 24; afd. B: Excelsior— De Geer 42, Gem. Werken—STW 33, StandaartUnique 33. Vannacht omstreeks vier uur is op de Schiedamsedijk te Vlaardingen, vlak bij de Vijfsluizenbrug, de 37- jarige S. K. uit Rotterdam met zijn personenauto over de kop geslagen. Waarschijnlijk als gevolg van de gladheid van de weg slipte de auto, die zwaar beschadigd aan de kant van de weg tot stilstand kwam. De bestuurder, die enigszins onder In vloed van sterke drank bleek te zijn, bleef ongedeerd. v &:4(k Het 'gewone' werk moest natuurlijk „ltijd vóórgaan. En er mochten geen staan. Er is iets aan de hand daar, verderop langs de extrakosten worden gemaakt. Maar waterkant. Drie réchercheurs zitten gehurkt achter een struik nadst het jaagpad. Op de dijk houdt een agent de wacht bij een grote grijze overvalwagen. Nee. Er is géén ongeluk gebeurd, maar de politie zet een misdrijf In scène. Niet om daardoor gegevens te verkrijgen voor een of ander on derzoek. Er wordt gerepeteerd voor de eerste opnamen van een nieuwe film. We zijn in Eindhoven. De dag is begonnen met een bezoek aan het hoofdbureau van politie magnifiek gebouw, vrijwel nieuw en dus voor zien van allerlei technische primeurs. In de laboratoria op de tweede ver dieping beschikt men over alle mo derne hulpmiddelen die nodig kun nen zijn bij het -oplossen van 'criminele puzzels'. Sinds kort wordt hier gewerkt aan een unieke zaak van groot kaliber. U weet: journalisten geven graag evenals de schrijvers van detec tiveromans namen aan opzien barende affaires, zoals de Moord in Manjum of de Fostroof van Pinke- veen. Heel fraai was ook de Zaak Zwarte Snuiter. Maar nu gaat het dan om: het Probleem Pullen cp. Deze titel ontleent zijn kracht aan het geheim in de staart. Wat betekenen die letters cp? Mooie vraag voor een televisie-quiz. krijgt vijftien seconden bedenktijd. Mis, clandestiene parlevinker mag ik niet goed rekenen. Het is dood gewoon de afkorting van 'crime pre vention' 'voorkoming van misdrij ven', een vakterm van de politie in Amerika, Wordt ook hier te lande veel gebezigd. Onder meer te Eind hoven. TVe moeten er iets aan doen het wordt te gek,' zei anderhalf jaar geleden de inspecteur van de crimi nele recherche H. de Wilde. Want ook In onze lichtstad nam het aantal Insluipingen steeds toe diefstallen uit geparkeerde auto's kwamen veel te vaak voor. 'De meeste mensen zijn te nonchalant. Hoe kunnen we ze waarschuwen?' Een voor de hand liggend ant woord zou zijn: folders met raad gevingen versprei den. Maar het pu bliek krijgt al zo veel drukwerk in de bus. 'Kunnen we niet wat doen in onze politie- stand op de Zuidnederlandse Beurs?' Dat was een idee. Nu eens niet alle aandacht vragen voor de verkeers problemen. Maar de bezoekers ver tellen: geef de zakkenrollers geen kans, pas op uw portemonnaie. Enzo voorts. een onbetaalbaar enthousiasme was er plus de prima 16-mm-camera. En daarmee ging men het onderwerp te lijf. 'Het plan was een film te maken die zo'n half uur zou duren. Maar al werkende kwamen we tot de con clusie, dat een kwartier al heel lang was. Na het monteren hielden, we ten slotte een produkt van acht mi nuten over.' De film werd een succes. De pre mière was een persvoorstelling. Daarna draaide het kunstwerk tien Maar hoe? Via borden vol tekst? Affiches? 'We gaan een film-draaien,' zei het Hoofd Technische Recherche W. Pullen: Maar nergens was een film te vinden over dit onderwerp. 'Dan maken we 'm zelf,' zei het Hoofd Technische Recher che W. Pullen. Hij legde een plan voor en kreeg toestem ming het nit te voeren. dagen op de beurs. Het schema schreef voor: twee keer per dag. Maar de praktijk was anders het werd een 'doorlopende voorstel ling', Het publiek bleef soms twee of drie'keer'kijken. Na de beurs kwamen allerlei aanvragen. 'Ons grootste probleem was: het commentaar,' vertelt regisseur-produ cer W. Pullen. 'Eerst dachten we aan een stomme film. Maar dat kan niet meer in deze tijd. Bovendien laat niet elke waar schuwing zich 'vangen' in een beeld of het zou veel tijd kosten. Geld voor een geluidsfilm was er niet. Ook de apparatuur ontbrak. Om van het vakmanschap maar niet te spreken. We behelpen ons dus met een bandrecorder, die min of meer syn chroon loopt met de beelden. U moet zich er niet veel van voorstellen. We zijn amateurs en dit Is ons de buut.' Het licht werd uitgedraaid. De pro jector wierp een panorama op het doek. En uit de luidspreker kwam het commentaar: 'Dit is Eindhoven. Uw stad.' Vervolgens een tocht door die stad, langs makkelijk grijpbaar wasgoed via" 'handige' brandgangen (met vaak open schuren vol niet-op-slot- gezette fietsen) naar de parkeer plaatsen met auto's, waarvan meestal wel een raam 'voor de frisse lucht' op een kier staat. Dan een bezoek aan het warenhuis. Winkelende huisvrouwen met portc- monnaics 'open en bloot' boven op de boodschappenmand. Close-up van een graaiende hand, dezelfde die ook al had laten zien hoe autoportieren, kunnen worden geopend via een klel-j ne opengedrukte ruit aan de voor-- kant. Die hand is het eigendom van de! hoofdrolspeler een medewerker van de technische criminele recherche: H. J. (Clark Gable) Vroomen. De man, die tegenover hem zit in het hoofdbureau, heeft de camera ge-i hanteerd: J. P. J. d e H a a s. Ik heb ze samen aan het werk ge-j zien bij de eerste opnamen van hum tweede film, waard aan onlangs werd! begonnen. Zoals gebruike lijk is in het film-, vak: eerst delaat-j ste scène, waarin! wordt gedemon streerd hoe vaak? het publiek dei geidkist verkeerd' gebruikt. 'Men bewaart er vaak waardevolle, maar niet kostbare papieren in.' ver klaart scenarioschrijver-regisseur- producer W. Pullen. 'Een inbreker! kraakt zo'n ding nooit ter plaatse - i hij neemt de bult mee. Ergens bui-' ten wordt het slot geforceerd. Vaak zit er maar weinig geld in de kist. En het gaat die inbreker heus alleen maar om dat geld. De rest gooit hij weg: paspoor- ten, verzekeringspolissen, getuig-j schriften. Dus kan men dergelijke! Stukken beter in een open lade be4 waren. De meeste geldkisten zijn! toch niet brandbestendig; daar' hoeft men 't niet om te laten." Dat 'weggooien' werd kort geleden opgenomen. Hoofdrol Vroomen de Inbreker moest aan komen fietsen over het jaagpad langs een kanaal' aan de rand van de stad. Hij heeft! een keer of zes op en neer getrapt, voor de cameraman eindelijk tevre den was. Ook het forceren van d» geldkist moest wel vijf keer over.' Want politiemensen zijn niet gauw tevreden. Maar dat wist u al mis schien. Ook bleek tijdens de opname, dat de politie erg dankbaar is voor aan wijzingen. Ik heb er verscheidene uitgedeeld maar u mag mij er niet van verdenken hierdoor bepaalde privileges te zullen genieten. (Van een onzer verslaggevers) De gemeenteraad van Vlaardingen zal de behandeling van de begroting 1959 maandagmiddag om twee uur beginnen. Maandagavond, dinsdag middag, dinsdagavond, woensdag middag en woensdagavond zal voorts worden vergaderd. Indien nodig zal de begrotingsbehandeling op donder dagavond en vrijdagavond voortdu ren. De avondvergaderingen begin nen om half acht. In Schiedam wordt zaterdag 20 december op het bureau van politie de gelegenheid gegeven fietsen, die worden vermist, terug te haien, Des middags van 1 tot 4 uur zullen de fietsen terug te halen zijn. Als de gemeenteraad ermee akkoord gaat, dan zal in de gemeente Vlaardingen de hondenbelasting met ingang van 1 januari 1959 worden verhoogd. B. en W. van Vlaardingen stellen voor de belasting voor „plezierhonden" van 10,tot 12,50 per jaar en het tarief voor de waak-, landbouw- en bedrijfshonden van 8,tot 10, te verhogen. De opbrengst van de belasting zal na de verhoging met 3800,toenemen. (Van een onzer verslaggevers) De chr. gymnastiekvereniging Door Oefening Kracht (DOK) gaat haar 45-jarig bestaan uitgebreid vieren. De feestelijkheden begin nen precies op de jubiieumdatum, namelijk op vrijdag 19 december. Dan is er in de zaal onder de Op- etondingskerk een feestavond, waar voor. ereleden, de werkende leden, de technische leiders, de donateurs en enkele vrienden van DOK zijn uit genodigd. Op zaterdagavond 3 januari is het in de grote zaal van Irene feest voor de oudere meisjes- en Jongensgroe- pen. Intussen is pok het tamboer- en pijperkorps zich duchtig aan het roeren, want het volgend punt in het jubileumprogramma is een speciale uitvoering van de „fluitclub" op woensdag 28 januari in Arcade. De jongere aspiranten komen za terdag 14 februari aan de beurt in Arcade. Voor de jongste aspiranten (jongens en meisjes beneden onge veer negen jaar) is er een middag- feest en voor de meisjes en jongens van de tussengroepen een bijeen komst in de vooravond. De viering van het negende lustrum zal op grootse wijze worden afgeslo ten met twee jubileum-uitvoeringen op de donderdagavonden 5 en 12 maart in het Passage-theater. Als toegift komt dan nog een openlucht uitvoering van de jongere DOK'ers in de voorzomer van 1959. B. en W. zeggen in de toelichting op het voorstel, dat naast een bron van inkomsten de hondenbelasting ook bedoeld is als preventieve maat regel ter beperking van het aantal honden. De heffing dient niettemin zo hoog te zijn, dat zij voor dierenliefhebbers geen beletsel vormt om één of meer honden te houden. Het college deelt mee, dat de ta rieven voor plezierhonuden van 1920 en die van de waak-, landbouw- en bedrijfshonden van 1948 dateren. „Deze tarieven dienen enigszins te worden aangepast aan de gewijzigde koopkracht van het geld," aldus bet college. B. en W. bieden voorts de raad een nieuwe heffingsverordening op de hondenbelasting aan, waarin tal van veranderingen van technische en ad ministratieve aard zijn aangebracht. SCHIEDAM. Geboren: BIrgiti M J., dv R. C. Soeterbroek en T. M. Visée, Overleden: J. J. van Dongen, 68 's Middags voor de Katholieke Ar beiders Vrouwenbeweing en 's avonds voor de vrouwelijke leden van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling werd gisteren in de toonzaal van de GTB een lezing met demonstraties gehouden over de bereiding van feestgerechten. Nadat de dames door de heer K. L. Voorbach van de GTB waren ver welkomd, nam mevrouw Correljé uit Beverwijk het woord en de daad en zij maakte verscheidene gerechten klaar. Aan. het eind van haar de monstratie werd een kip, die zij ge braden had, verloot. In de pauze vertelde de heer J. H. Koeten iets over goede huisverlich ting. Hij illustreerde zijn praatje met dia's. J. Zuur, stra. 80 j, echtg. van D. H. Loon- Vangstberichten van woensdag: VL 78 30 kantjes, 79 5, 172 45, 203 4, 114 55, 115 5, 142 5, 190 75, 56 20 89 25, 112 5, 132 3, 7 68. 110 3. 131 30 Van de rest niets gehoord. Aangevoerd uit Schotland door VL 197, K. Rog, 45 last haring. (Van een onzer verslaggevers) Tussen Europa en een aantal steden aan de Canadese meren varen een groot aantal schepen. Vele van deze schepen, die veelal na de Tweede Wereldoorlog zfjn gebouwd, moeten nu. willen ze voor de reder economisch verant woord blijven varen, worden ver lengd. Tot voor kort konden deze sche pen niet groter worden gemaakt, omdat de sluizen in de Canadese meren langere en bredere sche pen niet toelieten. Dit jaar is echter de v-rgroting en vernieuwing van een groot aantal sluizen voltooid. Dat bracht met zich, dat grotere schepen tot ver in het Canadese land konden doorvaren. Een aan tal Europese reders zoals de rederij Sartori und Berger uit Hamburg, heeft daarna besloten hun sche pen te laten verlengen. Vier van deze schepen, van Duitse en Franse nationaliteit, zuilen op de dwarshelling van het Havenbedrijf Vlaardingen-Oost worden verlengd. Hoe gisteren het eerste van deze vier schepen werd „geopereerd" leest u in bHgaand rerhaal. Vrijdag bestaat er gelegenheid tot kosteloze inenting voor kinderen be neden het jaar in het Wijkcentrum Nieuwland. Dr. Wibautplein T>9 De pokkenlnenting zal geschieden tussen 15.30 en 16 uur; die tegen dif terie, kinkhoest en tetanus tussen 16.15 en 16.45 uur. Gelieve trouwboekjes of geboorte bewijzen mee te brengen.

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1