Raad debatteert over en womnfflDouw W. Kok meermalen op vingers getikt huren WILLEMRUYS INHALE JAAR „NIEUW" SCHIP Nog geen uitzicht op herstel riolen Molières m e voors Bestuursraad gaat een-akter instuderen kerko i JANSE Twee brandjes Voorlopige en definitieve Weinig korfbal Sectie Toneel SG vergadert Joy- fietsing? Burgerlijke Stand MM&*'- Kerstwijdingsavond a. EES ERVAREN ADMINISTR. KRACHT b. EEN ADMINISTRATIEVE ASSISTENT Classic Line HET VRIJE VOLK VRIJDAG 19 DECEMBER 1958 PAGINA 5 Gistcrvaond heeft de Schiedamse raad het laatste brok al gemene beschouwingen in een vlot tempo verteerd en zelfs de tijd gevonden om enkele hoofdstukken van de begroting te behandelen. De belangrijkste punten die tijdens de replieken aan de orde kwamen waren de woningbouw, het huurbeleid en de Waterweg-affaire, terwijl de meeste sprekers ook niet kon den nalaten politieke -hatelijkheidjes uit te wisselen. Nogmaals heeft mr. H. B. Engelsman (arb.) het belang van de woningwetbouw geaccentueerd. Aan het adres van de heer J. J. van Woerkom, die vrijdagavond had geponeerd dat de woningwetbouw uitsluitend een aanvullende functie moet wor den toegekend, richtte hij de woorden, dat de woningwet er is gekomen om de voorwaarden te scheppen voor een goede doel treffende volkswoningbouw, waar het particulier initiatief te kort schoot. Loden lasf' De hee Cngelsman was wederom de eerste, c het huurbeleid in het geding br. it. „Zolang het mes niet gezet wore in de o.i. te hoge bouw kosten, zuil. i de huren als een loden last op onze gcntenaren blijven DRALGN DE GOEDKOPE WINKELS PANTALON DE BROEKENKONING {Van een onzer verslaggevers) I Voor herenmodes Timco Tijdens de hoofdstuksgewijze behandeling van de begroting die overigens vanavond wordt voortgezet is door de heer A. A. Vink (k.v.p.) weer eens gewezen op de onhoudbare situati» achter de Vlaardingerdijk, waar het rioolwater de tuinen regel matig „blank" zet. Uit het antwoord van wethouder Th. J. L. van den Berg (c.-h.) mocht men echter wel concluderen, dat hierin voorlopig geen verandering zal women. 2000 ton groter Petty Coats - Onderjurken - Gaines - B.H.'s enz. (Van onze kunstredactie) Ton Lutz heeft in zijn prijzenswaardige en beioonderens- waardige streveniveinig gespeelde klassieke meesterwerken tot Nederlands leven te brengen, al enige malen zijn keuze gedaan bij Molière. „De burg er-edelman" leverde een wat gemakkelijk- kluchtige„Don Juan" echter een tref}end-dramatische voor stelling op. Voor de tweede première van dit seizoen koos Ton Lutz „Le misanthrope". Gisteravond werd dit stuk in het Passage-theater te Schiedam voor de leden van de Schiedamse Kunstkring gebracht en aan de goede bezetting van de zaal, zou men zeggendat de concurrentie van de televisie, voor welk medium het Rotterdams Toneel dit stuk kortgeleden heeft ge bracht, toch niet zo groot is. HET ALGEMEEN ZIEKENFONDS SCHIEDAM Bij de prijsuitreiking, die de SG-toneelwedstrijd zul afslidten zul len niet als voorgaande jaren een aantal variété-artiesten de avond opluisteren. Ditmaal heeft de Sectie Toneel van de SG gezorgd voor een wel heel originele attractienamelijk het opvoeren van een een akter door zeven leden van de bestuursraad van de SG en dit onder regie van de voorzitterde heer M. Holl. Het spaart een aanzienlijke som geld, aldus het bestuur en bovendien vormt deze stunt misschien een trekpleister voor het Schiedamse publiek, zodat men de laatste avond een vol huis zal hebben. IP eer revue 'kegcoCèüit jtit weSgoect J 13.50 25.50 I de zaak naar uw smaak gb Hy vroeg zich dan ook af, waarom drukken." Hü twijfelde er niet aan, door sommige raadsleden zo over dreven propaganda werd gemvkt voor de particuliere bouw, nu er nog zo'n groot gebrek aan goede en goedkope volkswoningen is. Hij wees erop niet tegen particuliere bouw te zijn, wan neer er een aanwijsbare behoefte zou zijn. Niettemin twijfelde de heer W. Kok (c.-h.) eraan, of het wel raad zaam was de woningbouwpolitiek overwegend in de overheidssector te houden. Hij kwam weer voor de dag met cijfers, waarvan hij zelf zei dat ze zeer voorzichtig gehanteerd dien den te worden (en die hij waarschijn lijk beter niet had kunnen hante ren Red.), die moesten aantonen, dat in de particuliere sector sneller gewerkt werd. Deze becijfering ontlokte nader hand wethouder mr. M. J. M. van Kinderen (k.v.p.) de opmerking: „Misschien ben ik een beetje in fantiel, daar werkt mijn naam wel aan mee, maar de grondslag van het betoog van de heer Kok is mij ontgaan. Ook in de overheidssec tor heeft de aannemer toch voor deel bij hoge arbeidsprestaties en dus snelle bouw!" De wethouder zei verder, dat men met de nodige voorzichtigheid de particuliere bouw, waarvoor de mo gelijkheden thans iets ruimer zijn geworden, additioneel moet laten op treden. De heer J. J. van Woerkom sugge reerde de wethouder een nieuw vijf jarenplan los te zien van het bestaan de; het leek hem gewenst om voor de afsluiting van een contract meer dan één aannemer te polsen. Ad' ertentie I.M. en voor Uw onder- kled'tng. NU OOK IN Zie de speciale Tima-Show in onze etalage. SPECIAAL VERKOOP VOOR SCHIEDAM. HOOGSTRAAT 145/149 GROENELAAN 56 GEBOREN; Thomas, z v J J Beze- mer en H Olivier; Cornelis z v H J Huisman en H J Heijster; Johann H, z v W J van der Laan en C J Die- mer; Antonia F, d v A van der En- de en L L Swaerdens; Robertus P M, z v T M J Scholte en T L M Wee land; Astrid M, d v L Meijborg en C J van der Puijl. Advertentie I.M. HOOGSTRAAT 86 - TELEFOON 68381 De fietser D. S. en de bromfiet ser O. S. zijn gisteren op het fiets pad van de B.K:-laan gevallen, toen zij krachtig moesten remmen voor een andere bromfietser, die uit de Liduinastraat kwam. D. S. liep een bloeduitstorting op aan de rechter heup. De bromfietser, die de oorzaak was van het ongeval, is doorgereden. dat de wethouder alles had gedaan om de huren van de gemeentewonin gen zo laag mogelijk te houden. Wel informeerde hij, of het niet raadzaam was een apart plan in studie te nemen 'voor de bouw van woningen voor de minst draagkrachtigen. „Er staan meer goede stuurlui aan de wal dan op het schip," merkte na hem ir. W. H. van den Toorn (k.v.p.) niet zonder venijn op. De kwaliteit van de woningen is primair, stelde hij en hij draaide de zaken in feite om door te beweren, dat de huidige wel vaart de middelen moge leveren om de nodige huren te betalen. Een stuk verder nog ging de heer Kok, die blijk gaf afkerig te zijn van de huursubsidies. Hij kreeg echter lelijk te wethoudcrljjke kous op de kop. „Zonder subsidie kan men geen waningen bouwen voor de minst draagkrachtigen," aldus mr. Van Kinderen. Het idee van de heer Engelsman voor het uitvoeren van een apart plan vond de wethouder nog niet aanvaardbaar, omdat het aantal daarbij betrokken woningen zou af gaan van het contingent, dat nodig is voor het vijfjarenplan. Om aan de wensen van de minder draagkrachtigen tegemoet te komen achtte hij alleen het systeem van de opschuifwoningen toepasselijk en zelfs zeer geschikt, wanneer in deze huizen voorzieningen werden aange bracht. De opmerking van de heer Kok van vrijdagavond „De begroting is uit het oogpunt van besteding en in vestering een wangedrocht" had bij meer dan een raadslid kwaad bloed gezet. „Hü heeft zijn pen in zwart wit gedoopt en de zaken scheef ge trokken", repliceerde ir. Van den THoorn. De begroting is geen wange drocht, dat heeft hij ervan gemaakt." Nog scherper stelde wethouder mr. P. van Boehove (arb.) het, die zei dat de opmerking van de heer Kok van dusdanige aard was, dat hij er zelfs na enige studie niet op reage ren kon. Het ETI-rapport over het open baar personenvervoer is Schiedam hoewel het nog in behandeling moe komen, is door enkele raadsleden ge noemd. Mr. Engelsen suggereerde on vooruitlopende op de behandeling d route van lijn 39 alvast te laten door trekken, zodat in een bestaande be hoefte van Nieuwland zou worden voorzien. Hierop deelde burgemeester mr. j. W. Peek mee, dat hij juist een on derhoud met de directeur van de RET had gehad en dat deze had ge zegd binnen enkele weken nieuwe plannen te overleggen over de wij ziging van de trace's van de buslij- nenn 39 en 40. De heer Van den Toom vond het ETI-rapport waardevol, maar be treurde het, dat het zo afhankelijk van de RET was opgesteld. De heer A. Hoek (ar.) bracht het stinkende, vuile Noordvestwater ter sprake." Hy noemde de vervuiling het gevolg van het stilstaan van het water en vroeg of het met het hoog heemraadschap Delfland niet was overeen te komen, dat onder toezicht op bepaalde tijden het Noordvest water zou worden gespuid op de Nieuwe Haven. Wethouder Th. J. L. van den Berg c.-h.) zegde de heer Hoek zich dienaangaande te zullen oriënteren. De heer B. E. Coilé (comm.) liet aantekenen, dat hij zijn stem aa:i de begroting niet kon geven. Advertentie IJM. (.TELEFOON66192 DAM4 Twee brandjes braken gisteren uit in Schiedam. Bij de familie G. C. Overheul aan het Broersveld brak brand uit, doordat het behang in brand geraakte. De bewoners heb ben het vuur zelf geblust met enige emmers water. De schade bleef be perkt tot een verbrand wandkleed. In de klinknagelfabriek aan de Noordvestsingel werd bij een brandje een elektromotor vernield. De brand was ontstaan doordat zaagsel dat werd weggezogen, op de motor te recht kwam. De arbeider A. Gysen ontdekte de brand en waarschuwde de brandweer die onder leiding van hoofd-brandmeester J. C. H. M. Ti- tulaer het vuur met de nevelspuit en enige slagen op waterleiding be dwong. Draden van telefoonverbindingen steken overal uit half weggebro ken wanden, schakelborden zijn gedemonteerd en de knopjes erop schijnen nooit meer dienst te kunnen doen. Deurstijlen zijn uit de hutten gebroken en liggen in bundels onder dikke lagen sim *e wachten tot ze naar de meubelfabriek gaan om in een nieuw kleed van verf en vernis terug te keren. Snijbranders boren gaten in dikke staalwanden. Lasapparaten la ten op alle dekken vonkenregens neerdalen. Boormachines dreunen, zoemen en hameren, dat horen en zien iemand vergaan. Kabels lig- gen her en der opgebroken verspreid en de schone nimfen uit de eerste klasse salon zijn verdwenen. Kortom; de Willem Ruys in het dok van Wilton Fijenoord is van binnen althans tot onherkenbaar wordens toe onderhanden geno men. Van buiten kan men nog zien. dat het echt wel de „Wil- Mr. Engelsman heeft ook in tweede instantie de Waterweg affaire bij de kop gepakt en bij deze gelegenheid zowel betreffen de een voorlopige ais een defini tieve intercommunale samenwer king zijn wensen kenbaar ge maakt. De burgemeester heeft er op gewezen, dat het wel vjjf jaar zal duren, voor zo'n definitief sa menwerkingsorgaan zal gaan functioneren. „Ik ben van mening," aldus mr. Engelsman, „dat de spelregels van de voorlopige samenwerking in een afzonderlijk statuut zullen moeten worden vastgelegd." Hij had met genoegen vernomen, dat in het college van B. en W. het (definitieve) bovengemeentelijke orgaan algemeen wordt aanvaard en dat de rechtstreekse verkiezingen daarvan door niemand in het college pertinent wordt afgewezen. Weliswaar hebben twee wethouders in dit opzicht een afwachtende hou ding aangenomen en is de burge meester slechts voorstander op voor waarde van de instelling van een reëel beroepsorgaan, maar mr. En gelsman had toch alle hoop, dat de gedachten zich verder zouden evo lueren naar de door hem bepleite richting. Advertentie I.M. de enigszins verrassende mededeling, dat de Schiedamse IJs Vereniging nu wel bereid was om op de grote vijver in het recreatie-oord van de winter een ijsbaan in te richten. Het ligt nu op de weg van het bestuur van de SIJV om zich in verbinding te stel len met de wethouder van sport zaken. Officieel, aldus de wethouder, heeft de gemeente niets met dit particu liere riool te maken. Niettemin heeft de dienst Gemeentewerken zich de moeite gegeven een kostenberekening te maken van het aanleggen van een nieuwe riolering. Dertigduizend gulden zou dat moe ten gaan kosten. Verscheidene huis eigenaren toonden echter een weinig tegemoetkomende houding, zelfs toen de gemeente aanbood de helft van de kosten voor haar rekening te ne men. De wethouder zei ervan overtuigd té zijn, dat voor deze uitermate on plezierige toestand een oplossing moest worden gevonden en be treurde het, dat de gemeente in dit geval geen machtsmiddelen kon toe passen. De heer Korneld (arb.) infor meerde of op het braak liggende ter rein aan de Lekstraat nog een speel plaats wordt ingericht. Tot 1 april zal hü moeten wachten om uitsluitsel te krijgen. Hy bepleitte naderhand de Korte Haven te dempen en er een ruim parkeerterrein van te maken. De heer Van den Berg vond het echter „niet zo'n eenvoudig vraagstuk". De heer H. C. Ruiven (arb.) vroeg, of de proef met de boodschappenlift was geslaagd en of men nog zou overgaan tot het plaatsen van der gelijke liften in de hoogbouw. Wet houder mr. Van Kinderen antwoord de, dat de hoge kosten nog een be zwaar vormden, maar dat op het de partement een studie gaande was, die men dient af te wachten. Drs. J. Houtman (v.v.d.) kwam met lem Ruys" is, aan die ene schoor steen, die trouwens 3.85 langer is geworden. De andere schoor steen, die ook tot ruim twaalf meter verlengd wordt, staat er gens op de bodem van het dok. Al werken er 1600 man aan de ver bouwing en verruiming van het vlaggeschip van de Kon. Rott. Lloyd, men kan niet geloven, dat 'net ai op 20 februari zijn proefreisje en op 7 maart zyn eerste „reis om de we reld" met 1300 k 1400 passagiers in nieuwe hutten en met nieuwe sport- dekken, met nieuwe bioscopen en nieuwe zwembaden zal kunnen ma ken. Maar de heer J. Aamaudse. zake lijk bedrijfsleider bij Wilton-Fyen- nord, maakt zich daarover geen zor gen. „Het komt allemaal klaar", zo heeft hij zijn directie verzekerd. Zyn zorgen zijn of de technici en arbeiders, die ergens in het plafond een sluis hebben ontdekt, waardoor ie buizen van de air conditioning cunnen worden gelegd, niet in con- 'lict komen met de technici en ar- jeiders, die door diezelfde kanaien de ichtleidingen of de koelwaterbuizen •ouden willen leggen. Zijn zorgen zijn ook, of die zestien- ïonderd man wel voortdurend aan Ie slag kunnen blijven, of de onder- cveranciers van buizen, draden, ka- jels, deuren, plastic, machinerieën. :nz. wel op tijd leveren en niet al .eveel briefjes schrijven met een tn- roud als deze; „Het spijt ons u te noeten mededelen, dat wij door dit an dat niet in staat zijn op tijd dit an dat te leveren. Wij hopen binnen drie weken (of zoiets) met de opdracht klaar te >.ijn". Wilton-Fijenoord heeft het aangc- .lurfd een totale vernieuwing van de vVillem Ruys binnen een half jaar klaar te maken. In de scheepsbouw wordt dit mlljoenenwerk als een unieke prestatie beschouwd. Want de vernieuwingen en de vergroting van het schip is een werk, dat op gelijk niveau staat met de vernieuwing van de Karei Doorman, waarover men drie en een half jaar heeft kunnen doen. De Willem Ruys krijgt een bruto- tonnage van 23.300, dat is ruim 2000 ton meer dan in zijn oude staat. Er worden stabilisatie-elementen in aan gebracht, waardoor het schip even wichtiger op de golven ligt. Prome nadedekken worden tussen 30 en 100 meter verlengd. Het aantal hutten wordt met circa 350 uitgebreid. Het achterschip, dat voorheen met dak pansgewijze dekken een aflopend silhouet vertoonde, wordt met het midscnip gelijkgetrokken. Nieuwe rappehuizen komen er in en nieuwe hulpmotoren. Het zonne dek krijgt een oppervlakte van 400; vierkante meter, het sportdyk wordt' 600 vierkante meter groot. Nieuwe bemanningsverblijven komen er„ in overeenstemming met het Seattle- verdrag van 1952. En eigenlijk werkt de vergroting van het schip op alle onderdelen door; keukens, wasserijen, pantry's, salons, verwarmingsinstal laties, 2 nieuwe reddingsloepen elk voor 150 passagiers komen aan boord, enz., enz. Wat er allemaal aan verwerkt wordt: 1150 ton staal, 12 kilometer leiding voor de air-conditioning, 500 kubieke meter verschillende hout soorten, waarvoor 1200 bomen van 10 meter hoog gesneuveld zijn. 6000 vierkante meter multiplex, waarmede het hele Feü'enoordstadion ware te beleggen en 151.000 vierkante meter kunstharsplaten, voldoende om dat zelfde Feijenoordstadion 25 maal te beleggen. In 1839 was de Willem Ruys in el kaar gezet, niet reiskiaar. Pas na de oorlog kwam hetin de vaart. Een mooi «chip, maar door Intensief ge bruik aan een vernieuwing toe. Dat gebeurt nu, op de werf van Wilton- Pijenoord, En het is een prestatie van onze Nederlandse scheepsbouwende industrie. De rekening betaalt de Lloyd. Men zei ons vertrouwelijk; dia ioopt wel naar de twintig miljoen. Terug te verdienen op de wereld- cruises. Wijk 3 van de Ned. Herv. Gem. te Schiedam houdt maandag een kerst wijdingsavond in Irene, waaraan meewerken ds. H. W. Hennes (litur gie), mevr. H. Langejan-Leemburg (piano) en mevr. W. M. Damen-Pie- terman (declamatie). Ds A. K. Straatsma vertelt een kerstverhaal. Aanvang acht uur. Hoog rijst de ranke romp van de Willem Ruys op uit het dok van Wiiton-Fijenoord te Schiedam. Het schip wordt onder meer uit gerust raet stabiiisatievinnen. Op de voorgrond een van de schoor stenen die enige meters verlengd zullen worden. Advertentie I.M. De meest gesorteerde speciaalzaak in ROTTERDAMSEDIJK 399 - SCHIEDAM - TELEFOON 67550 (Van onze korfbalmedewerker) Het laatste korfbalprogramma voor het jaar 1958 is van zeer bescheiden omvang. Op 27 en 28 december wor den geen wedstrijden gespeeld en in verband met een kaderweekend van de R.KB zijn voor a.s. zondag geen wedstrijden voor Succes en Schiedam 2 vastgesteld. Op het programma prijken alleen de ontmoetingen Blauw Wit '51 Schiedam en DES 2ODI. en we moeten nog maar afwachten of de weergoden toelaten of er kan wor den gespeeld. Als dat het geval is zijn we geneigd de thuisclubs de beste kansen te geven. Ook de lagere twaalftallen van ODI zijn zaterdag vrij. Molière schreef, vierenveertig jaar oud, in 1666 dit stuk, dat naar veler mening zijn beste, althans zijn diepste werk is. Het heeft weinig handeling. Maar in vlotte conversatie-trant wordt er onvergetelijk een gecompliceerd karakter in getekend. Aiceste, de mensenhater, haat niets zo zeer „als het zich in bochten wringen". Hij wil eerlijk zijn, onhof felijk, zegt ronduit tegen de ijdele praatjesmaker Oronte dat diens son net modieuze onzin is en weigert de rechters te bezoeken ten einde in een niet nader beschreven proces zijn recht te laten gelden. Het is zijn ongeluk, dat hij nu juist verliefd wordt op een zeer jonge weduwe, die zijn tegenpool is, de ko kette, altijd oneerlijke Célimène. Hij bemint haar vurig ai haat hü haar koketterie, haar geroddel. Maar zo min als hij kan veinzen of een com promis sluiten, zo min kan zij ooit oprecht zyn of zich geheel geven. Hoewei Molière de „deugd" van Aiceste alle eer geeft en hem waar dig laat uitkomen tegenover een gezelschap hoffelijke zwetsers be kijkt hij hem toch met zeer vee! ironie. Want Aiceste is niet de echte filosoof houdt. waarvoor hij zich Hij is erg trots op zijn mensenhaat, hij houdt zich om zijn jeugdige recht lijnigheid voor een man met een zeer nobel karakter. Dat hü zyn Célimène niet krijgt en aan het slot van het stuk wanhopig is, maakt hem niet tragisch. Ondanks het feit, dat hij conse quent de waarheid spreekt en de risico's van die houding dapper aan vaardt, is hy een blijspel-figuur. Zyn mensenverachting is te woordenryk, zijn waarheidsliefde te principieel en zyn liefde tc blind. De tragedie, die de botsing van een absolutist met de wereld eigeniijk is. wordt door zijn eigen overdryving tot een komedie. Molière heeft dit bij alle vlotheid hce! rijke en interessante stuk in rijmende alexandrijnen geschreven. Jan Prins heeft indertüd in diezelfde versvorm een vertaling gemaakt, die Advertentie I.M. Tuinlaan 80 te Schiedam heeft plaats voor een (mnl. of vrl.) Vereist wordt: ad. a. enige jaren kantoorervaring, schoolopleiding mulo of daarmede gelijkstaand, leeftijd 2330 jaar; ad. b. enig administratief inzicht. Leeftüd tot 18 jaar. Geboden wordt: ad. a. een zelfstandige werkkring met een dien overeenkomstige beloning; ad. b, een gedegen kantooropleiding onder aantrekkelijke voorwaarden. Sollicitaties uitsluitend schriftelyk aan ons adres. Bezoek eerst na oproep. naar Ton Lutz waarschijnlijk terecht meende voor het toneel te zwaar was. L. Th. Lehmann heeft het stuk nu vertaald in rü'mloze vüfvoetige jam ben en het resultaat is uitstekend. Vlotheid en precisie van uitdrukking konden gehandhaafd worden en het gevaar van een dreun was voorkomen. Enkele al te weinig hoffelijke woor den als „verrek" voelt men ais kleine ontsieringen. Bij zyn regie heeft Ton Lutz zich gehouden aan de Franse traditie en naar zorgvuldigheid van dialoog snelle spitsheid van spel gestreefd. Byzon- derc vondsten heeft hy zich terecht niet veroorloofd en de voorstelling die het Rotterdams Toneel van „De- misantroop of de verliefde zwart kijker" geeft is raak en keurig van stijl. Guus Hermus speelt voortreffelyk de ingewikkelde hoofdrol. Zijn Ai ceste is zoals het hoort komisch en tragisch tegelijk. Ann Hasekamp is zeer charmant als zijn tegenspeelster Célimène, een alleszins geloofwaar dige flirt. Naar onze smaak konden de bü- rollen van de roddelende dwazen Acaste en Clitandre door Ton van Duinhoven en Pieter Lutz wel wat ingehoudener worden gespeeld. Ton Lutz (als de raisonnabele Philinte) heeft zowel hun als zichzelf een ge affecteerd lachje opgedragen dat te vaak en te nadrukkehjk wordt her haald. Zü werken op dit kleine be zwaar na echter volkomen aanvaard baar, evenals Steye van Brandenberg in de rol van Oronte. Ina van Faas- sen in de ondankbare rol van Eiian- te, Henny Orri als een nogal jonge Arsinöe en Wiebe Brandsma. John Lanting en Rob van der Linden in de kleine bürollen. Nicolaas Wijnberg heeft het ver trek, waarin het stuk zich afspeelt i den om eens wat actualiteiten csd te fraai en eenvoudig gehouden, maar schrijven en uit te werken Als even zijn liefde voor exuberante kleuren- - - -i combinaties royaaïSiucgeleefd in de kostuums. Dit werd bekendgemaakt op de al gemene jaarvergadering, die de Sec tie Toneel gisteravond in Arcade hield. De voorzitter, de heer M. A. de Jonge, sprak dank uit aan het adres van ir. W. E. Hoek, die op 3 oktober zijn functie als voorzitter neerlegde. Na het jaarverslag van secretaris G. A. J. van Veth gaf de heer De Jonge zijn financieel jaarverslag, waarin tot uiting kwam dat er dit jaar een nadelig saldo was van 1427. „Daar word je even stil van." was het commentaar. De kwade factor oy alle evenementen is de kaartverkoop, alóus stelde de heer De Jonge vast. In de begroting voor 1959 is een subsidie aangevraagd van 1500, die het bestuur ondanks alles wil hebben. Dit kan tot gevolg hebben, dat als alle verenigingen, die meedoen aan de toneelwedstryd vierhonderd of mee: kaarten verkopen, deze vijftienhon derd gulden niet een nadelig saldo moeten dekken, doch verdeeld kun nen worden onder de verenigingen, terwijl het sectiebestuur zich riog een reserve kan vormen. De heer T. Hemminga werd in het bestuur gekozen. Het bestuur van de Sectie Toneel is thans als volgt sa mengesteld: M. A. de Jonge, voorzit ter, T. Hemminga, secretaris, G. A. J. de Veth. penningmeester en M van der Kraan en A. J. de Bruyn leden. Ondanks het feit dat er bij de revue van dit jaar een nadelig saldo van 2840 was te betreuren, heeft het bestuur van de ISG de Sectie To neel toch weer verzocht een nieuwe revue te organiseren. zHet systeem van het organiseren van zo'n revue wordt enigszins gewü- zigd, aldus de heer De Jonge. Men wil veel vroeger beginnen en waar schijnlijk geen auditie houden, doch de Schiedamse toneelverenigingen verzoeken krachten beschikbaar te stellen. Daar de revue ditmaal toch wel 'n „echte Schiedamse revue" moet wor den. hebben zich van de züde van de verenigingen enige mensen aaneebo- aft^ütgeh tttele kandidaat-tekstschryvers wer den genoemd de heren T. Hemminga. Van Seters en Middendorp. Advertentie I.M. lügsHEffiga&seTggaaasas Effen wit in Super Kerkoline of met fijn Engels dessin. En natuurlijk Doublefront. m IN PRIJZEN VANAF a HERENMODES „HOOGSTRAAT 93 - TELEFOON 67673 a SCHIEDAM J •aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa (Van een onzer versiaggevesr) De Schiedamse politie zit met een puzzeltje, want er loopt in de stad een jongetje met vreemde mameren rond. Het knaapje el! jaar oud had: a een fiets gepakt bij 't voetbal- terrein van Martinit en die la ter bij de Dr. Noletstichting neergezet t>. bij die stichting vier fietsen weggenomen eh er later twee van teruggezet ie derde jiets bij een school jeplaatst en ie vierde naar zijn zeggen - op hei Rozenburgerplchi. De politie heeft dat vierde rij ft-, C c[ 'uet terug kunnen vinden en houdt dus de zaak nog maar even aan

Het Vrije volk | 1958 | | pagina 1