Sunil wast stralend wit en spaart uw linnenkast Bij Anlo 4250 jaar oude nederzetting Brandende Thunderstreak stort op kolenschuur - dode en gewonde ve GAS VERSTIKKING AAN FITTER TE WIJTEN? Start bliksemsnel netto 341 netto 3949 WITTER DAM D WITSTE POES Spreeuwenpraat Verklaring op komst over de Kongo morgen m Amerika Messteek trof verkeerde Bejaarde man omgekomen T.V. EN RADIO het VRIJE VOLK ZATERDAG 3 JANUARI 1959 PAGINA 3 Kier is mc-t Sunil g-ev - as :;^r hemelsblauwe Sunil, waa.ru:. ai t wasgoed stralend wit wordt, werkelijk stralend wit Bleken en blauwen kunt u zelfs vergeten, met Sunil hebt u min der waswerk, minder te wrin gen, dus... minder slijtage. Waar Sunil de was doet,blijft alles .veel langer nieuw, ook de wasmachine en wringer varen er wel bijk 7' Neem meteen het voordelige reuzenpak J»- Kaarten moeten elkaar onnodig hoesten besparen, 'n Paar Pottertjes in de mond, nemen onmiddellijk de prikkeling weg en zijn tevens een krachtdadig middel bij verkoud heid. POTTER'S Li N IA (Van een onzer verslaggevers) Als een vuurbrakend projectiel is gistermiddag tegen half vier een door de piloot al verlaten Thunderstreak-straaljager in Huis ter Heide neergestort. Na rakelings over enkele huizen te zijn geraasd ramde de brandende machine een kolenschuur, waarin twee mensen aan het werk waren, en boorde zich ten slotte in de rulle grond van een tuinderij er vlak naast. TELEVISIE-RADIO-GRAMMOFOONS-RECORDERS Gloeiende bal' De heer Bleyenveld. die op de Prins Alexanderweg 108 woont, ver telde het ons later zó: j Bromfietser na val overleden m!m!iiijOiiwimimi[iiiiiiii!)i!}iiflinHi!!uuiimiiOi!uiiiii8i(iimii!fiumiihiii!iimiiini[i{itiimiiiifiniiiniiiniiiiiniiiiiiiihmiimuH!jiiii!iiuuiiu«iRmi- Neen, ik blijf niet lang vandaag, mensen. Als u wist jf wat ik nog te doen heb, zou u me de deur uitsturen. Maar 1 g praten Is óók werken in deze dagen. En ik moet nog een S klein palaver kwijt voor ik verder ga. Ik ga er vijf minu- g ten bij zitten, geen tel langer. S 5 Dat brengt de totale winst over 1958 op Zo moet het gaan Werk en offer HET KOMT ER NU OR AAN Advertentie I.M. Kapitein („Zeg lie ver schipper") Johan van Duiken, oud gezagvoerder van de Holland-Amerika Lijn heelt maandag In het VARA- televisie-programma gramma „Anders dan anderen" de bezitters van een televisietoe stel toch wel een zeer plezierige avond be zorgd. Kapitein Van Duiken heeft het Pieter door de tele- loon verteld: De volgende dag heeft een geheel on bekende dame hem op straat aan gehouden om hem te complimente ren. Een eveneens geheel onbekende dame uit Leiden vertrouwde hem telefonisch toe: „Jk heb zitten ge nietenMaar het meest werd de heer Van Duiken toch getroffen bij het lezen van een briefkaart, die hem was toegestuurd door „een ar me sloeberd van een soldaat." Deze soldaat ligt in een sanato rium. Hij schreef, dat hy het pro gramma met zoveel, plezier had ge volgd. En dat hij er nu beter in kon berusten, dat hij met de feestdagen niet thuis had kunnen zijn. Waarom de heer Van Duiken ons opbelde? Een van onze verslaggevers schreef: „En welke Rotterdammer glimlachte niet, toen hij zei: „Groen wit groen met weinig tevreden en veel te doen"? De kapitein zegt: „Dat is fout ge citeerd. 't Moet zijn: Groen wit groen. Weinig te vreten en veel te doen...." Onze verslaggever vertelde mij, dat hij dit rijmpje inderdaad verkeerd had verstaan en d en t had verwis- geld. We weten het nu dus goed: geen weden, maar eten. De heer Van Duiken heeft me ook nog verteld, wat men onder dit groen wit groen moet verstaan. Vroeger kreeg men nl. op de schepen van de HAL 's zaterdagsmiddags het volgende gerecht: stamppot van snij bonen, witte bonen en aardappelen. De equipage noemde dit maal: groen wit groen! Even voordat Pieter met de heer Van Duiken sprak, bad ik de heer Ten Cate uit de Zoomstraat te Rot terdam aan de telefoon. De heer Ten Cate heeft ook gevaren. Hij was ka- piteinsbedlende by.... kapitein Van Duiken. De heer Ten Cate nu kelner in ten Rotterdamse dancing zei ook al: „Fout jongens, dat moest vreten zijn." Hy kende nóg zo'n gedicht: ,J3e Statendam, die mooie boot. Van boven zwart, van onder rood. De banden zijn groen wit groen, t Was Hard werken en weinig poen.: Maar dat is verleden tijd. De zee Heden hebben het een stuk beter ge kregen; Goede maatschappyen zor gen datde zeeman 'goed te eten krijgt. Vroeger ontbrak daar wel eens wat aan. De oud-zeelui onder de spreeuwenlezers kunnen me daar vast en zeker wel eens iets over ver tellen". De heer Ten Cate had méér op zijn lever: ,,'n Heleboel zeelieden zijn tij dens de feestdagen ver van huls. Tramconducteurs en mensen van het spoor moeten op feestdagen werken Maar vergeet, ons kelners niet. Beide kerstdagen heb ik van 's avonds ze ven tot 's nachts vier moeten werken Voor oudejaar en voor nieuwjaar gold precies „hetzelfde. Ook wy kelners hebben een dienende taak". „Of er tü'dens die feestdagen dan nog veel mensen 's avonds in café of restaurant kwamen? Neem nu oude jaar..." wilde Pieter weten. Deze spreeuw zélf stelt er altijd veel prijs op om dan thuis te blijven. •De beer Ten Cate antwoordde: „Er zijn jmtuuriyk altyd de eenzame mensen, die niet weten waar ze naar toe moeten. Maar kijk nu eens naar 'n boel jongelui. Biyven tot twaalf uur rustig thuis en zoeken daarna tot vier uur vertier in de zaken die dan open zUn. We hebben het druk, zéér druk. Nee, vergeet de kelners niet". Pieter belooft hefede heer Ten Cate: Ik vergeet de kelners niet! De nijveren, die hun boterham in het spreeuwenbureel verdienen, rich ten een woord van dank voor de zeer vele nieuwjaars- (en kerstj-wensen, die wij hebben ontvangen. Florine heeft de verzameling aan de wand van ons glazen vertrek bevestigd. Er waren prachtige gekleurde kaar- ten bij en daar keken wij vol vreug de naar. En voor de zoveelste maal werden wij weer eens somber toen wij de kaart ontvingen van onze goede tante, die voor dergelijke ge legenheden altijd culturele en vooral leerrijke kaarteti uitkiest. Ditmaal was het de grauwe reproduktie van een beeldje, dat lang, zeer lang gele den tijdens een van de vele Egyp tische dynastieën werd gemaakt en eeuwen later uit de grond werd- op gegraven. Pieter zag een mannetje, dat zo weemoedig en armetierig naar ons gluurde, dat wij er naar van voer den. Tante meent het best, maar in haar vriendelijkheid bezorgt zij ons altijd even een akelig gevaelentje. Vorig jaar kregen we de reproduk tie van een norse schriftgeleerde en het jaar daarvoor de reproduktie van een Grieks beeld met een aangevre ten neus en anderhalve stomp arm. Pieter is er een, die het nieuwe jaar liever gaaf en opgewekt tegemoet treedt. Aanbod Met veel plezier hebben wij vandaag de volgende aanbiedingen opgeschreven: een tweepersoons schudbed met twee kussens van R. uit de NJjmegenstraat, een wollen deken (bestemd) van S. van de Stre veis weg en kinderkleding van K. uit de Blij venburgstraat. Een Oudhol lands stoeltje, een Jaag fauteuiltje (belde bestemd) en diversen hebben wij geno teerd van Van L. uit de Heemskerk straat. reisbonnen van Tonny van W. uit de Dr. Zamenhofstraat, postzegels en bandjes van S. uit de Bovenstraat en capsules van R. uit de Dr. Zamen hofstraat. De spreeuwenpot werd verrast met een gulden van Den B. van de Breekade te Krimpen aan de Lek en vijftig gulden voor een speciaal doel van V. uit Rotterdam Allen onze dank. Verlies Mevr. H. de Bruyn, Dallahstraat 102b, was zo onfortuinlijk op 27 december in de bus van Capelle a. d. IJssel een por tefeuille met ruim 200 te verlie zen. De heer Muit, Westduelstraat 20, miste op oudejaarsdag een linker, bruine lederen handschoen, gaande van huls via de Wolphaertsbocht naar de Grondherendijk. Tusen de Middelland- straat en huis verloor mej. P. A. H. Grondel, Angelslo 20, op nieuwjaarsdag een zwarte portemonnee-porte feuille met ritssluiting; inhoud on geveer vijftien gulden. Vondst Hans Coolegem, Overijselsestraat 108b, vond op 29 december op het stations plein een zwarte trainingsbroek. De heer A. den Boef, Lange Geer 18, heeft dinsdag in deze straat een lederen handschoen (rechter) met kap op geraapt. PTETER SPRKEUW. (Van een onzer verslaggevers) Het toeval en het geluk hebben een rol gespeeld bij de opgraving, die de archeologen dit jaar hebben verricht bij het Drentse dorp Anlo. Nederzet tingen uit de prehistorische steentijd, ongeveer 4250 jaar oud, zijn hier blootgelegd. Prof. dr. H. T. Waterbolk van de rijksuniversiteit in Groningen heeft een overzicht van dtt werk gegeven tijdens het Nederlands oudheid kundig congres, dat gisteren en vandaag in het Evert Kupers-oord in Amersfoort is gehouden. Advertentie I.M. tprekert, zangers, predikanten, oak hun toehoorden In handige platte doosjes 5S cent bij apotheken en drogisten. iMP. H. TEN HERKEL N.V. - HILVERSUM LEOPOLDSTAD (AP) Het Bel gische bestuur bereidt tegen half januari een algemene verklaring voor over de toekomst van de Belgische Kongo. Verwacht wordt, dat deze zal spreken over de mogelijkheid van toekomstige onafhankeiykheid voor dit gebiedsdeel, zonder dat echter een datum zal worden genoemd. Ook wordt verwacht, dat de ver klaring Iets zal zeggen over verbete ring van de arbeidsvoorwaarden voor het Afrikaanse ambtenarenkorps in Kongo. Men schijnt spoed achter de ver klaring te willen zetten, omdat Bel gische bestuursfcringen zich ongerust maken over het aantal autonome republlekjes, dat op grond van de nieuwe Franse grondwet wordt uit geroepen in de Franse Afrikaanse bezittingen. Onlangs zijn reeds verscheidene hervormingsmaatregelen getroffen. Jaren geleden vond de Groningse hoogleraar De Vries tijdens een wan deling in Anlo een aantal scherven, die wezen op een hunebedcultuur en toen al nam men zich voor, de bo dem hier zorgvuldig te gaan onder zoeken. Eerst dit jaar is men gaan graven en toen bleek, dat de hel, waarin de scherven waren ontdekt al ontgon nen was. Maar het was nog niet te laat. De vondsten lagen verspreid over een oppervlakte van ongeveer een hectare. Hier had men dus kennelijk niet te doen met een enkel hunebed. Scherven van dikke ronde aarde- werkschyven kwamen te voorschijn en het vermoeden, dat hier een ne derzetting was geweest werd nog be vestigd door grote aantallen schrab bers, geslepen stukjes vuursteen voor het bewerken van hout, vlees en been. Maalstenen en klopstenen vond men ook. Restanten van bekers uit de late bronstijd ("00 tot 800 jaar voor Christus) werden aangetroffen, maar onder de grafheuvels uit die periode zag men vaag enkele grijze sporen. Ze verrieden dat hier een uit pa len opgetrokken omheining had ge staan. Er waren er zelfs drie. De oor spronkelijke was later dos nog twee maal vergroot. Ingangen tot deze vermoedeHjk als veekraal gebruikte palissaden kwa men ook aan het licht en dat waren 'de oudste poorten van ons land.' Hierdoor hadden verre voorouders het vee. dat zij overdag in de bossen lieten weiden 's avonds dus binnen de houten wanden gedreven. Hoe lang geleden? Door het onderzoek van het ver koolde hout volgens de C 14- methode heeft men dat heel pre cies kunnen vaststellen. Men kwam op: 2300 jaar voor Christus. De archeologen hebben in dit ter rein ook kunnen aflezen, dat de vondsten uit de hunebedcultuur al kanwezig waren, toen de palen voor de veekraal werden geslagen. Die zijn omstreeks 2250 v. Chr. opgetrok ken door een volk, dat standvoet- bekers gebruikte, aardewerkpotten met een duidelijke rand aan de voet. Wnarschynlijk hebben zij dit ont- boste gebied kort na het vertrek van de hunebedbouwers in bezit genomen. Anlo heeft het bewys geleverd, dat er in de Nederlandse bodem nog veel verborgen ligt en dat het zyn nut heeft opgravingen over een flinke oppervlakte te verrichten. Vooral daardoor, meent prof. Waterbolk, kunnen nog belangwekkende ont dekkingen worden gedaan. Er wordt thans gewerkt aan het leggen van een onderzeese telefoon- en telegraafkabel van Polen naar Denemarken die van het modernste Zo is in het Kongolese leger en de type zal zyn en in totaal 120 kilo meter lang wordt, waarvan 104 kilo meter onder zee. gevangenissen het straffen met de zweep afgeschaft. De 34-jarige vlieger, majoor B. C. Ruys, kwam ongedeerd op de grond terecht, maar de 58-jarige brandsloffcnhandelaar H. Rondeel liep zulke zware brandwonden op, dat hy korte tyd later overleed. Zijn knecht \V. van der Hoven werd zwaar gewond in een ziekenhuis opgenomen. Advertentie IJK. Harmonisch samenspel van persoonlijk, uiterlijk en volmaakt technisch innerlijk maakt een Aristona tot Uw verstandigste keuze, (Vervolg van voorpagina) IJlt hoeveel trappen de raket heeft bestaan is nog niet geheel duidelijk. Radio-Moskou sprak van 'vele trap pen', andere berichten van 'verschei dene'. Wederom verbazingwekkend is de omvang van het projectiel zelf, dat ongeveer 1450 kg moet wegen en waarin 361,3 kg aan instrumenten is verpakt. In deze bus bevinden zich zenders die signalen uitzenden op vier fre quenties, te weten 19.997, 19.995, 19.993 en 183.6 megacycles. Buiten Rusland zijn deze seinen onduideiyk opgevangen door de radiostations te Enköping in Zweden en Boehum in West-Duitsland. Er wordt een hoge toon uitgezonden met verschillende intervallen. Voorts heeft de raket apparaten aan boord ter meting van het (even tuele) magnetische veld van de maan, de radioactiviteit van de maan, de samenstelling van de kos mische straling en de verdeling van zware kernen en fotonen daarin en ten slotte van het gas in de interpla netaire ruimte. Of de raket een tele- visie-apparatuur heeft om de achter zijde van de maan te fotograferen is niet bekend. Evenmin is bekend of de Russen beogen de maan te treffen, dan wel of zij de raket er om heen wil len leiden en hem wellicht willen laten terugkeren naar de aarde. Slechts hebben zy bekendgemaakt, dat na deze geslaagde onderneming de eerstvolgende stap zal zyn de plaatsing van waarnemingsposten op de maan. Uiteraard zal hiermee bedoeld zyn het op de maan depo neren van onbemande toestellen, die automatisch waarnemingen kunnen verrichten en doorseinen. De lanceerdatum zal, afgezien van technische noodzakeiykheden, overi gens wel niet toevallig zyn. Die valt samen met het bezoek van Mikoyan aan de Verenigde Staten, dat mor genochtend, begint. Ze valt boven dien aan de vooravond van het 21ste congres van de Russische communis tische party dat deze maand begint. In de loop van vanmorgen deelde radio-Moskou mede, dat de maan- raket reeds 175.000 km had afgelegd van de afstand aardemaan, die on geveer 285.000 km bedraagt. Alexander Toptsjef, vice-president van de Soivjetacademie van weten schappen, deelde mee, dat alle we- tenschappeiyke instrumenten perfect werken en dat een kolossale hoeveel heid gegevens wordt ontvangen. De directeur van het observatorium te Poelkowo, de geleerde A. A. Mikhai- low zei: .Het tydstip nadert waarop de mens voet zal zetten op de maan." Over de lancering zei hij: ,Het was niet slechts nocüg om de raket een snelheid te geven die bijna anderhalf maal groter was dan die nodig is voor het in de baan brengen van aardsatellieten, maar bovendien was een buitengewone nauwkeurigheid vereist bü het richten en by het af passen van de snelheid. Een fout van slechts één percent in snelheid zou het experiment hebben doen misluk ken, zoals het ook de Amerikanen is mislukt. De raket seint blijkbaar verschil lende soorten signalen uit. De omroe per van radio-Moskou, die over de raket sprak als over planeet-3, liet zijn Russische luisteraars gisteravond signalen horen van het eerste type (een onafgebroken hoge toon) en van het tweede type (een korte, vrij hoge toon, gevolgd door een ongeveer een octaaf hoger gelegen toon). De diepste geheimen van de we reld worden toegankelijk voor de mens die in de nabüe toekomst zelfs op de oppervlakte van andere plane ten zal kunnen stappen, zo luidde zyn commentaar. WASHINGTON (AP) De eerste vice-premier der Sowjet-Unie, Mikoyan, wordt morgenochtend vroeg aan boord van een Skandinavisch toestel uit Kopenhagen in New York verwacht. De vice-premier zou een bezoek van tien Amerikaanse steden op zijn programma hebben staan. Het bezoek is in Rusland geheim gehouden, de mensen weten er nog van niets. Het Amerikaanse congreslid Walter Judd heeft, geweigerd aan te zitten aan een diner da de filmmagnaat Eric Johnston Mikoyan maandag avond te Washington aanbied. Judd stelde de vraag: Waarom is er geen diner voor de martelaren Hongarije? Majoor Ruys, vlieger-instructeur by het 700ste squadron op Soester- berg, was om kwart over drie van het vliegveld opgestegen. Kort na de start kreeg hij motorstoring. Omdat de rf.achine meteen daarop in brand vloog, probeerde hij de Thunder streak (van het type F 8G K) op een open plek aan de grond te zetten. Boven Huis ter Heide, nog geen kilometer van Soesterberg, drukte majoor Ruys op de knop die zyn schietstoel van het brandende toe stel moest losmaken. Brandend als een lier dok de straaljager omlaag. Op de Prins Alexanderweg, vlak bij de grens van Zeist, ontstond een paniek onder de mensen die de brandende machine op zich af zagen komen. Rakelings scheerde het vliegtuig over bomen en teiefoonpalen. De fa milie Groeneveld, die op de Korte Bergweg 9 woont, dacht, dat de ma chine op hun huis terecht zou komen, maar op het nippertje ontkwamen zy aan het gevaar. Wel nam de straaljager een stuk van de kruin van de boom achter hun huis mee. Achter een rytje huizen aan de Prins Alexanderweg kwam hij neer. Op dat ogenblik stonden de brand- stoffenhandelaar Rondeel en zijn knecht Van der Hoven in een schuur kolen te sorteren. „Het was net een gloeiende bal, die op ons af kwam. Hy flitste laag over de bomen en ik dacht al, dat hu op ons huis terecht zou komen, toen ik zag, dat hy de schuur van Rondeel ramde. Hij boorde zich in de tuin er vlak naast, spoot een vuurkolom van wei tien meter de lucht in en ont plofte met een enorme knal. Toen pas besefte ik, dat die gloeiende bal een straaljager was."' De heer Bleyenveld en andere be woners van de Prins Alexanderweg van i renden naar de inmiddels als een fakkel brandende kolenschuur. Toen schoten er talloze mitrail leurkogels uit het vliegtuigwrak. Een doordringende kerosinelucht verspreidde zich en de meeste mensen, bevreesd voor nog meer ontploffingen, vluchtten weg. Op het hulpgeschreeuw van de heer Rondeel en zijn knecht was zijn vrouw komen toerennen, maar door de vuurgloed en de rondvlie gende brokstukken kon zij niet bij hen komen. Pas nadat de explosies ophielden kon men bij de plek van het ongeluk komen. Onmiddellijk werd alarm gemaakt en drie brandspuiten begonnen aan het bluswerk. Voor de heer Rondeel kwam de hulp te laat. Toen hij in het Alge meen Ziekenhuis te Zeist aankwam, bleek hij al te zijn overleden. De beer Van der Hoven was er erg ain toe. De burgemeester van Zeist en de chef van de luchtmachtstaf, luite nant-generaal H. Schaper, stelden zich op de hoogte van het ongeluk. Later' werd van de zijde van de luchtmacht meegedeeld, dat de pi loot van het ongelukstoestel nog had geprobeerd de straaljager een zo gunstig mogelijke koers te geven voordat hij de schietstoel in wer king stelde. (Van een onzer verslaggevers) De rykspolitie te Eestrum heeft vrijdagavond de 33-jarige fabrieks arbeider A. V. uit Eestrum gearres- heerd, die op oudejaarsavond de 22- jarige P. Krol uit Eestrum met een mes in de buik heeft gestoken, waar door deze zo ernstig werd gewond, dat hy in het diaconessenhuls te Leeuwarden moest worden opgeno men. De messteek was bedoeld voor de arbeider P. v. d. S., eveneens uit Ees trum. die de dader verdacht van het wegnemen van zijn klompen, terwyi h(j in een café verbleef. V. liep zwaaiend met het geopende mes op v. d. S. toe. maar voor hy kon toe slaan, had hy bü toeval de arbeider Krol geraakt, die bloedend neerviel. Later bleek, dat een ander de klompen bü vergissing had meegeno men. V. is ingesloten in de politie kazerne te Quatrebras. (Van onze correspondent) Op de Dijklaan in Bergambacht is op nieuwjaarsavond de 19-jarige bromfietser H. van Vliet op enkele wandelaars Ingereden. De jongeman werd met een schedelbasisfractuur naar een Gouds ziekenhuis vervoerd, waar hy gisteren is overleden. De wandelaars liepen geen verwondingen op.' tvan een onzer verslaggevers; In de nacht van dinsdag op woens dag is in Leeuwarden een oude man ioor gasverstikking om het leven ge- ;omcn. Het slachtoffer, de bijna acht- nzeventigjarige heer C. van Asperen ■lit de Javastrant, werd op nieuw jaarsdag levenloos in zijn woning aangetroffen door zijn zoon, die hem ton bezoeken. Het ongeluk is vermoedelijk te wijten aan een onvoldoende con trole door de gasfitter, die in de laatste dagen van het out jaar in het huis van de overledene an het werk is geweest. De politie heeft tegen deze gasfit ter. S. O. uit Sneek, die gisteren zijn vierentwintigste verjaardag vierde, proces-verbaal opgemaakt. Hem zal ■vaarscnijnnjK aooa aoor scnuia ten 'aste worden gelegd. Dinsdag had de gasfitter voor de Gemeentelijke Energiebedrijven werk zaamheden ..an de gasmeter in de voorkamer van het huis van de heei fan Asperen verricht. Er moet toen een lek zijn ontstaan. Volgens mededelingen van de ener giebedrijven te Leeuwarden neen de gasfitter zich niet gehouden aan de instructie om na zijn werk controle uit te oefenen. Hij was van plan ge weest dit de volgende dag te doen. Inderdaad kwam hij op dc oude jaarsdag bij de woning terug, maar kreeg toen op zijn bellen geen ge hoor. De heer Van Asperen was op dat moment waarschijnlijk al door gasverstikking overleden. Wat ik u wil zeggen is dit. Wü beginnen nou pas op gang te komen. De actie loopt, duizenden zyn elke avond op stap. Dat is mooi. Maar het zou mooier zün, ais er geen achterblijvers waren. Achter- biyvers, die menen dat zy over een week of vier het been nog wel by kunnen trekken. Die nog geen hulsbezoekje gedaan hebben, al weten zij net zo goed als u en ik, wat er op het spel staat. Nou zal ik u eens wat zeggen, vrienden. Ik heb in mün jonge Jaren nogal wat aan hardrijden gedaan. Op de schaats bedoel ik. En ik was er een matador in. al zeg ik het zelf. Ieder heeft zo zijn eigen liefheoberij. En weet u hoe ik toen mijn kortebaanritten won? Door als een plotseling ontspannen veer van de startlijn te schieten. In de eerste vijftien meters won ik de rit. Want het was in mijn tijd zo en zo is het gebleven: wie op de kortcbaan winnen wil, moet bliksemsnel van de streep. Onze baan is deze keer erg kort, vrienden. En dus moeten wij .alle maal erg snel starten. Wle denkt het met een sprintje in begin masirt nog op te kunnen halen, weet niet wat een wedstrijd is. En daarom zeg ik u: waarschuw de langzame starters. Haal ze erbyi Het ls een kortebaanrit geen marathon of Elfstedentocht. jg Ik moet verder. Maar niet zonder u een bijzonder fleu- g rig- bericht te hebben verteld. In de week die vandaag j eindigt, is het aantal abonnees op Het Vrije Volk geste- li gen met PIET PAK-AN I

Het Vrije volk | 1959 | | pagina 1